Zvědavec má novou tvář
Ani to nemusím říkat, poznali jste to jistě sami. Dnes jsme poslali na zasloužený odpočinek po více jak deseti létech služby starého Zvědavce. Od dneška už bude fungovat jen ten nový.
O destruktivní a konstruktivní kritice
Když jsem zhruba před deseti dny oznámil beta-test nového Zvědavce, objevily se zajímavé reakce. Některé byly souhlasné, ty mě samozřejmě potěšily. Většině z diskutujících se nový design nelíbil. Víceméně jsem to očekával, je to tak u všech stránek vždy, když provozovatel provede změny. Naštěstí těch nesouhlasných nebylo tolik, abych se tím musel vážně zabývat. Uvážíme-li, že Zvědavce navštíví každý měsíc zhruba 160 tisíc unikátních návštěvníků, v diskuzích aktivně participuje zhruba stovka známých diskutérů a z té stovky bylo zhruba deset nesouhlasných, není to statisticky významné číslo.
Ale co chci vypíchnout, je skutečnost, JAK jste kritizovali. Některé reakce byly velmi agresivní, zlé a dokonce vyděračské. Například jeden čtenář napsal rovnou: Ruším trvalý příkaz na podporu zvědavce. Dokonce to dal do titulku. A jak už to u takových vzkazů bývá, pisatel si přeje zůstat v anonymitě. Ani se pod to nepodepsal.
Když jsem pak jiného čtenáře (opět anonyma), který rovněž vyhrožoval zrušením příspěvků, vyzval, aby doložil, že někdy něco na Zvědavce poslal, už jsem o něm neslyšel. Ani o tom prvním, ani o tom druhém. Takže považuji obě vyhrůžky za blafování, lež a za pokus o vydírání.
Nebo čtenář, který se podepisuje jako Hestroy. To je také zajímavý případ. Ten vystupuje jako odborník. Zasvěceně hovoří o fontech, počítá pixely, ohání se responsive designem, vytýká řadu designerských nedostatků, dokonce šel tak daleko, že zpochybnil odbornost mého designera; vytýká mu takové prkotiny jako použití zastaralých clearovacích div tagů. To znamená, že si s tím dal práci, musel jít do kódu stránky. Ale tím to pro pana Hestroye skončilo. Howgh, poplival, odsoudil a stáhl se do svého odborného mlčení.
Na druhé straně se mezi kritickými příspěvky objevil jeden, který mě potěšil. Také se mu nový Zvědavec nelíbil. Ale místo aby planě kecal a ostouzel, sedl k počítači, a ač sám není odborník na webové stránky ani designer, vyprodukoval návrh, který je tak povedený, že jsem se rozhodl jej přidat. Pan TNO reagoval emailem, kde podrobně řádek po řádku popsal, co změnil a jak. Velmi nám to urychlilo práci na nové šabloně. A tak díky čtenáři, který se podepisuje jen jako Trust-no-one nebo zkráceně TNO máme tady čtvrtou šablonu nazvanou na jeho počest TNO.
Takhle má vypadat kritika. Nelíbí se mi něco? Pokusím se to změnit!
Panu TNO tímto za všechny čtenáře i za sebe děkuji.
Zopakuji několik upozornění, jak používat nového Zvědavce
1. Mějte povoleny cookies a JavaScript. Bez obou sice základní navigace funguje, ale nebudete moci měnit barevný profil, známkovat články a připíchnout záhlaví. Také nepoznáte, který příspěvek jste už četli.
2. Můžete si vybrat jeden ze čtyř barevných profilů. Volba se provádí kliknutím na barevný čtvereček vpravo nahoře.
3. Můžete si připíchnout záhlaví, takže zůstane viditelné a text se bude pod něj zasouvat. Připíchnutí a uvolnění záhlaví se provádí ikonkou – viz obrázek.
4. Pro registrované čtenáře jsem přidal možnost nastavit si chráněnou (šifrovanou) komunikaci přes přes SSL (https://…). Nastavení se provádí ve změně osobního profilu Profil | Změna přihlašovacích údajů. Zaklikněte Ano u Šifrovat celou komunikaci přes https?
Nový Zvědavec procházel důkladnými testy, ale chyby nikdy nelze vyloučit. Objevíte-li něco, co nefunguje jak má, prosím, dejte mi vědět.
Doufám, že si na nového Zvědavce zvyknete a bude se vám líbit.