Ve zkratce

Stránka:
[Nový]

 Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud

14.7.24

Evropská unie:

Sociální síť X (dříve Twitter) od Evropské komise podle jejího vlastníka Elona Muska obdržela „nezákonnou tajnou nabídku“, nabádající ji, aby potají zavedla cenzuru výměnou za ujištění, že nebude pokutována.

„Ostatní platformy tuto dohodu přijaly. X ji nepřijala,“ informoval Musk.

Těšíme se na veřejnou bitvu u soudu, aby se lidé v Evropě dozvěděli pravdu,“ komentoval Musk tažení Komise proti jeho síti.

Komise kromě jiného tvrdí, že X „neposkytuje výzkumným pracovníkům přístup ke svým veřejným údajům v souladu s podmínkami stanovenými v DSA“.

Aktivista proti cenzuře Mike Benz k tomu napsal, že „blokování přístupu k údajům pro výzkumné pracovníky“, jež síti vyčítá Evropská komise, je ve skutečnosti složitější.

„Nejsou to výzkumní pracovníci. Jsou to cenzurní aktivity a političtí agenti. To byl celou dobu jejich plán – využít DSA k tomu, aby donutili X obnovit cenzorské komando propuštěné při nástupu Elona.“

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evropska-komis...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.
[Nový]

 Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo

14.7.24

Česká republika:

Novinář Marek Stoniš: „Tato vláda chystá první rozpočet, ve kterém nejsou mimořádné výdaje za covid ani energie. Přesto ten rozpočet bude hluboce deficitní. To jsou evidentní důvody, proč ho ministerstvo tají. Nemůže to dopadnout dobře, i když to bude zabaleno do mnoha krásných slov o rozpočtové odpovědnosti. Je to zoufalá strategie. Tady už jde jen o to doklepat to.“

Politolog Lukáš Valeš: „Poprvé za 35 let, bez ohledu na to, jestli byly vlády levicové nebo pravicové, se sáhlo k něčemu, co silně zavání manýry diktátorských režimů.“

Schillerová: "Otevřela jsem si zprávu přední světové organizace, která sleduje vlády po celém světě. Jmenuje se International Budget Partnership a už 25 let kontroluje, jak jsou vlády upřímné vůči svým občanům a jak poctivě hlásí, co dělají s penězi daňových poplatníků. Když v téhle zprávě přišla řeč na země, kde ministři financí dopředu nezveřejňují státní rozpočet, objevila se pouze dvě jména. Afghánistán a Ukrajina. První země je pod vládou teroristů z Tálibánu, druhá je uprostřed nejkrvavějšího konfliktu od konce druhé světové války. Tento rok se k nim přidala Česká republika pod vládou Petra Fialy. Poprvé v našich dějinách odmítla zveřejnit informace k rozpočtu pro příští rok."

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Sc...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0
[Nový]

 Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!

14.7.24

USA:

Bylo zveřejněno video vraha, ležícího na střeše a připravujícího se ke střelbě. Je slyšet ženský hlas, jak poměrně dlouho zoufale křičí na vraha "Matthew, běž odtamtud!"

A nikde žádný policista.

Zdroj: https://x.com/OnlyMobKing/status/1812342969866850759/video/1

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0
[Nový]

 Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze

14.7.24

Rusko:

Zacharovová:

Bobby Kennedy, syn Roberta F. Kennedyho Jr., o neschopnosti amerických zpravodajských služeb ochránit kandidáta na prezidenta prohlásil:

"Nechráněná střela 150 yardů od nás. Mnoho svědků křičelo na tajnou službu a natáčelo 3- 4 minuty, když viděli chlápka s puškou, jak se plazí na místo a míří. Vezměte si svou tajnou službu a strčte si ji do zadku! Modlím se za Trumpa a jeho rodinu."

Vážený Bobby a všichni, kdo v USA hlasujete pro dodávky zbraní Zelenskému:

  1. Možná by bylo lepší použít ty peníze na financování americké policie a dalších služeb, které mají v USA udržovat zákon a pořádek?
  2. Jeden z vůdců kyjevského režimu Budanov včera otevřeně přiznal, že ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta. Tento pokus o atentát byl opět připraven za americké peníze, bez kterých by záškodnická činnost GUR, SBU a vůbec Bankova nebyla možná.
  3. S masivním financováním a nekontrolovanými dodávkami zbraní vytvořil Washington na Ukrajině teroristickou strukturu – kyjevský režim. Je to stroj zabíjení, sabotáže, ničení a teror proti politickým osobnostem i civilnímu obyvatelstvu. Už jen samotný web „Mírotvorec“, na který dohlížejí Američané, stojí za zmínku – je to doslova seznam cílů pro vraždy novinářů a osobností veřejného života.

USA musí provést inventuru své politiky podněcování nenávisti vůči politickým oponentům, zemím a národům a sponzorování terorismu. Washingtonu zvoní hrana!

Zdroj: https://x.com/Zlatti_71/status/1812406269988196388

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0
[Nový]

 USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km

14.7.24

Německo:

USA se připravují na dlouhodobé rozmístění raket jako SM-6, Tomahawk a dalších – nově vyvinutých –  nadzvukových zbraní v Evropě.

Nové řízené střely budou mít dolet 2 500 km.

Smlouva o jaderných silách středního doletu (INF) podepsaná v roce 1987 Michailem Gorbačovem a poté americkým prezidentem Ronaldem Reaganem zakazuje do roku 2019 rakety s dosahem více než 500 km.

Podle informací Frankfurter Allgemeine Zeitung jde o zbraňové systémy s doletem 240 až 460 kilometrů, ale u střel Tomahawk také s doletem 1300 až 2500 kilometrů.

Za nové zbraňové systémy je zodpovědná „Multi-Domain Task Force,“ americká vojenská jednotka, která má být zřízena ve Wiesbadenu od roku 2021 a skládá se z dělostřeleckých, protiletadlových a protiraketových sil a také ze specialistů na kybernetické útoky.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/07/usa-umistuji-do-nemec...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 "Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva

14.7.24

Ukrajina:

Zahraniční rozvědka Ruské federace (SVR), uvádí, že z odposlechu šifrované komunikace existují podezření na zapojení USA a vysokých ukrajinských úředníků do plánu nahradit ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Podle SVR byly zveřejněny zašifrované zprávy odhalující, že americké zpravodajské služby konzultují s šéfem ukrajinského předsednictví a politickým šéfem velení ozbrojených sil Ukrajiny Andrijem Germakem, bývalým velitelem ozbrojených sil Ukrajiny, Valerijem Zaluznym a bývalým předsedou ukrajinského parlamentu Dmytro Razumkovem výměnu prezidenta Volodymyra Zelenského.

Konzultace mezi americkými úřady a ukrajinskými úředníky údajně souvisí s hledáním alternativních vůdců pro Ukrajinu v případě, že by Zelenskyj „ nemohl pokračovat ve vykonávání svých povinností “.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/yp...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0
[Nový]

 Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění

14.7.24

USA:

Svědek, který je Trumpovým příznivcem, řekl BBC, jak viděl střelce připravujícího se zabít bývalého prezidenta.

Další demonstranti ho také viděli na střeše tři nebo čtyři minuty, aniž by agenti podnikli jakoukoli akci, řekl:

„Všimli jsme si chlapa, který se plazil po střeše budovy pár metrů od nás. Tak tam stojíme a označujeme toho chlapa, co se plazí po střeše, měl pušku, jasně jsme viděli, že má pušku. Označíme ho, policie tam dole běží po zemi.

Říkáme: "Hej, chlape, na střeše je chlap s puškou" ​​- a policie říká: "Hej, co?“ nevěděli, co se děje. Říkáme, že ho vidíme přímo tady na střeše plazit se. Proč ho (Trumpa) nestáhli z pódia? Stojím tam a ukazuji na něj dvě nebo tři minuty, tajná služba se na nás dívá ze střechy stodoly – ukazuji na střechu.“

Svědek uvedl, že agenti pravděpodobně útočníka neviděli, protože tvar stropu by jim bránil ve výhledu.

"Ale proč tady na všech těchto střechách nejsou tajné služby?" zeptal se muž.

"Chci říct, že to není velké místo. Nejméně osm kulek bylo vypáleno poté, co Trump vstal, aby promluvil,  prezident se držel za stranu hlavy, z ucha se mu řinula krev a přihlížející zděšeně křičeli. Jeho tým řekl, že je „v pořádku“. Pak ohlásili, že Trump mohl být zasažen kusem skla odštíplým během střelby."

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/ayto...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0
[Nový]

 Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů!

14.7.24

USA:

Nejméně jeden patriotický americký občan byl zabit, když se snažil zachránit prezidentského kandidáta N. Trumpa před odstřelovačem čínského původu.

Vrah, který střílel ze 125 metrů, byl zastřelen ostřelovači.

Trump má prostřelené pravé ucho.  Odcházel zkrvavený.

Donald Trump ve svém prvním prohlášení od smrtícího útoku na jeho shromáždění v Pensylvánii uvedl, že byl „střelen“ do „ horní části mého pravého ucha“ a „silně krvácel“.

Ve svém příspěvku na sociální síti Truth Social poděkoval tajné službě a donucovacím orgánům za jejich „rychlou reakci“.

"Nejdůležitější je, že chci vyjádřit soustrast rodině toho, kdo byl na shromáždění zabit, a také rodině další osoby, která byla vážně zraněna."

N. Trump pokračoval: „Je neuvěřitelné, že se u nás dá udělat takový čin. O střelci, který je nyní již zesnulý, není v tuto chvíli nic známo.

Byl jsem postřelen, kulka mi prorazila horní část pravého ucha. Okamžitě jsem věděl, že něco není v pořádku, když jsem slyšel zvuk, výstřely a okamžitě jsem ucítil, jak kulka protrhla kůži.

Bylo tam hodně krve, takže jsem věděl, co se děje. BŮH ŽEHNEJ AMERICE!"

Střelec z dnešního pokusu o atentát na bývalého prezidenta Donalda J. Trumpa na předvolebním shromáždění v Pensylvánii byl online identifikován jako Thomas Matthew Crooks, 20letý mladík z Bethel Park v Pensylvánii.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/make...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2
[Nový]

 Pokus o atentát na Donalda Trumpa

14.7.24

USA:

Donalda Trumpa se na sobotním předvolebním mítinku v Pensylvánii pokusil zastřelit dosud neznámý pachatel. Republikánský kandidát na prezidenta byl postřelen, kulka mu poranila horní část pravého ucha.

Na místě zemřel jeden člověk z publika, další dva lidé utrpěli kritická zranění. Střelce zabily bezpečnostní složky. Úřady oznámily, že incident vyšetřují jako pokus o atentát.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-na-trumpove...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)

13.7.24

Francie:

Příjezd katarských bezpečnostních sil do Paříže na olympijské hry v roce 2024 vzbuzuje velký zájem. Jejich nasazení, které je součástí dohody o spolupráci mezi Francií a Katarem, má posílit bezpečnost této významné události a zabránit hrozbám destabilizace ze strany zahraničních agentů.

Zapojení Kataru do zabezpečení olympijských her vyvolává otázky. Někteří analytici se ptají, zda tato volba neodráží snahu zabránit hrozbám útoku, ať už islamistického, nebo ze strany jiných mezinárodních aktérů.

Přítomnost katarských sil by totiž mohla být vnímána jako silný signál spolupráce a odstrašení vůči možným pokusům o destabilizaci, ať už teroristického původu, nebo organizovaným subjekty, jako je Mossad, využívajícími operace pod falešnou vlajkou, v rámci manévru k ovlivnění světového mínění a ospravedlnění probíhajícího konfliktu v Gaze.

Zdroj: https://lemediaen442.fr/les-forces-qataries-sont-deployees-a...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!

13.7.24

Palestina:

V masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, zemřelo nejméně 71 lidí a přes 289 bylo zraněno, informovaly palestinské úřady v Gaze. Izraelská armáda potvrdila, že terčem úderu byl šéf vojenského křídla Hamásu Muhammad Díf, a prohlásila, že většinu obětí představují členové tohoto hnutí. Hamás tvrzení armády popřel.

Podle arabských médií způsobilo vysoký počet obětí vedení úderu v místech, kde se nacházejí četné stany statisíců palestinských uprchlíků. Reportér izraelského armádního rozhlasu řekl, že Díf se zřejmě skrýval v této humanitární zóně západně od města Chán Júnis.

Podle svědků deníku Haarec k útoku došlo ve chvíli, kdy se věřící shromáždili na nádvoří mešity k polední modlitbě. „Bylo to jako návrat do prvních dnů války. Nevybíravá palba na každý cíl bez ohledu na to, že to byli civilisté při modlitbě. Během několika vteřin se všude povalovala těla. Byla to děsivá, nesnesitelná scéna,“ řekl listu jeden z očitých svědků.

Izraelská vojenská ofenziva si od října podle nejnovější bilance ministerstva zdravotnictví v Gaze vyžádala životy nejméně 38 443 Palestinců, dalších 88 481 bylo od začátku bojů zraněno.

P.S. - trapné a cynické mlčení představitelů EU i naší 5demolice. To ONI jsou ODPAD LIDSTVA!.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/izrael-palestina-valka-uder-obet...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1
[Nový]

 Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka

13.7.24

Česká republika:

Dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP) na obranu podle náčelníka generálního štábu Karla Řehky nestačí. „Ceny vzrostly.

Všechny plány, které jsme například před dvěma lety daly dohromady na modernizační programy, už vůbec neplatí, protože na ně potřebujeme více peněz,“ vysvětloval Řehka na debatě u příležitosti 25. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance (NATO), že je potřeba dávat armádě víc peněz. Podporu Ukrajiny označil za nutnost.

P.S. - nenasytnej bumbrlik MO ČR pod velením dominy, co ráda utrácí miliardy a miliardy z rozpočtu na zbytečné, nekvalitní a předražené zbraně, nemá stále dost. Proto v blízké budoucnosti čekejme další navyšování daní a okrádání ovčanů České republiky.  A pak hurá na Rusa!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dve-procenta-n...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3
[Nový]

 Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa

12.7.24

Evropská unie:

Youtuber Mario Nawfa se nechal zvolit svými fanoušky do europarlamentu a odhalil na svém kanálu skutečný plat europoslance. EU přeplácí a podplácí europoslance.

8 000€ základ; 3 000€ za účast na schůzích (stačí se ráno podepsat, odměna se počítá podle počtu dní); 30 000€ na platy týmů; 5 000€ za kancelář; 4 000€ na propagační akce; 10 000€ pro hostování návštěvníků. To odpovídá při současném kurzu 1,5 miliónu Kč měsíčně.

Danuše bude dobře finančně zabezpečená lépe než kdyby byla zvolena za prezidenta.

Zdroj: https://x.com/MarioNawfal/status/1810718592402350290

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1
[Nový]

 „Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla

12.7.24

Česká republika:

Petr Kužel v souvislosti s kulatými výročími narození a úmrtí Karla Kryla, jež připadají na letošní rok, rozebírá jeho tvorbu a zaměřuje se na to, v čem si Krylova kritika z devadesátých let zaslouží naši pozornost i dnes.

Zdroj: https://casopisargument.cz/58353

Klasifikace: politika,kultura Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4
[Nový]

 Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU

12.7.24

Evropská unie:

Několik představitelů EU navrhlo, aby bylo Maďarsko po návštěvě Viktora Orbána v Rusku a Číně zbaveno funkce předsedy Rady EU. Někteří představitelé EU prý soukromě navrhli, aby bylo Maďarsko zbaveno předsednictví. Toto napsal deník Financial Times.

Jedním z nástrojů proti Budapešti by bylo otevřené hlasování v Evropské unii. Toho je však velmi obtížné dosáhnout. Aby bylo rozhodnutí týkající se Maďarska přijato, musí pro něj hlasovat všech 27 zemí. Slovenský premiér Robert Fico, který se po atentátu vrátil do funkce, Orbána podporuje.

Nelze vyloučit, že se země EU pokusí na Fica vyvinout tlak, aby změnil názor. Kromě slovenského premiéra se pravděpodobně nenajde žádný politik, který by byl ochoten se proti směřování Evropské unie postavit. A pravicový blok v Evropském parlamentu k tomu zatím nemá dostatečný vliv.

Lze očekávat, že členské země Evropské unie začnou rýpat do "špinavého prádla" maďarské národní politiky a hledat záminku k uvalení sankcí na Budapešť. Již dříve polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski prohlásil, že EU přišla s "kreativními nápady" proti Maďarsku.

Názor Donalda Trumpa na Orbána dnes vedení EU nezajímá. Většina vedoucích představitelů EU podporuje Joea Bidena.

Zdroj: https://www.observateurcontinental.fr/?module=articles&actio...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 A je to tady: Green deal v České republice

12.7.24

Česká republika:

Po letech příprav a kličkování má Česko dopsané tři vládní dokumenty, které shrnují zdejší příspěvek k ozelenění Evropy. Vláda je má na programu příští týden.

V článku sjeďte až dolů a věnujte pozornost růžovému bloku. Je v něm rozepsán Green deal v oblasti energetiky, průmyslu, budov, dopravy a zemědělství a lesnictví.

 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-cesky-zel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4
[Nový]

 Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě

12.7.24

USA:

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán se po skončení summitu NATO ve Washingtonu ve čtvrtek večer na Floridě setkal s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Informují o tom agentury AFP a AP, podle níž to nejspíš prohloubí frustraci západních spojenců z podobných cest Orbána, který v posledních dnech zamířil také do Ruska a Číny.

Maďarský premiér o svých cestách mluví jako o mírové misi. Stejně na X označil i své setkání s Trumpem, po němž zveřejnil společnou fotografii, na níž mají oba politici vztyčený palec.

"Diskutovali jsme o způsobech, jak dosáhnout míru. Dobrá zpráva dne: On to vyřeší!" napsal Orbán o Trumpovi, kterého otevřeně podporuje v jeho snaze stát se znovu americkým prezidentem.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HeGVP/zpravy-svet-on-to-vyresi-orban-se-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga

11.7.24

USA:

“Jsem rád, že mohu oznámit, že právě probíhá přesun stíhaček F-16 z Dánska a Nizozemska. Tyto letouny budou létat na ukrajinském nebi letos v létě, aby demonstrovaly, že Ukrajina se může i nadále účinně bránit ruské agresi,“ řekl Blinken.

Uvedl, že NATO poprvé vytvořilo speciální velitelství pro výcvik a zásobování ozbrojených sil Ukrajiny, které bude umístěno v Německu.

„To znamená, že v průběhu příštího desetiletí země za zemí slibovaly, že Ukrajině pomohou a vybudují její odstrašující potenciál. To je nejsilnější signál pro Vladimira Putina, že nemůže přežít Ukrajinu a její partnery. Vojenská trajektorie je jasná,“ sdělil ministr..

Zopakoval svou tezi, že NATO převádí protivzdušnou obranu na Ukrajinu, aby ochránilo potenciální západní investory, protože silná nezávislá Ukrajina je hlavním “bolehlavem” Putina.

Stoltenberg řekl, že je možné a zcela legální, že Ukrajina může zahájit údery proti vojenským cílům v Rusku. Musíme udělat vše pro to, abychom Ukrajině poskytli vojenskou techniku, aby měla schopnost se bránit.

Slova generálního tajemníka lze interpretovat i jako hrozbu NATO, že předá Ukrajině stále modernější a dalekonosné zbraně v reakci na jakýkoli postup ruské armády.

P.S.. hlavně nezávislá!! To je vtip roku a lež jako věž z úst Blinkena.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/s-potesenim-oznamuji-ministr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu

11.7.24

Izrael:

Úřad předsedy vlády nedávno "studoval" možnost zastávky v Evropě, až bude 24. července cestovat do hlavního města USA, kde přednese projev v americkém Kongresu.

Izraelská stanice Kan odhalila, že po zvážení několika možností se Netanjahu rozhodl pro přímý let do Washingtonu s omezeným počtem cestujících na palubě, protože "sionské letadlo" není schopno uskutečnit transatlantický let s maximálním počtem cestujících na palubě.

Další možností bylo požádat o mezipřistání v zemích "blíže" Izraeli, jako je Česká republika nebo Maďarsko. Netanjahu však dal přednost tomu, aby tak neučinil a odcestoval přímo do Washingtonu.

Netanjahu a jeho ministr obrany Yoav Gallant jsou obviněni z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti spáchaných v Gaze, mimo jiné z vyhladovění civilistů jako způsobu vedení války, úmyslného způsobení velkého utrpení, úmyslného zabíjení, úmyslného útoku na civilní obyvatelstvo a provádění vyhlazovacích akcí.

Mnoho nejbližších spojenců Izraele, včetně Německa, potvrdilo, že budou uplatňovat zatykač ICC na premiéra, pokud navštíví zemi a zatykač by byl vydán.

P.S - jasně zvýrazněno, jakých zločinů se dopustil Izrael. Jenom mě vrtá hlavou proč si naše MZV předvolalo ruského velvyslance za čin, který pravděpodobně vůbec nebyl spáchán Rusy, ale Ukrajinci, při podpoře NATO?

Vraždění civilistů a hlavně dětí v Gaze izraelskou armádou, ponechává však pana ministra Lipánka absolutně lhostejným. Proč si nepozve na kobereček izraelského velvyslance??

Zdroj: https://thecradle.co/articles/netanyahu-to-avoid-europe-on-w...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“

11.7.24

Česká republika:

Jde o bezkonkurenčně nejhorší vládu v moderních dějinách Československa. Srovnáme-li projevy Petra Fialy na kongresu ODS 2014 a po roce 2022, vidíme dvě zcela odlišné postavy. Tato postojová schizofrenie musí mít nutně svůj důvod. Fiala a celá jeho vlastizrádná a jidášská vláda se stali pouhými vykonavateli příkazů cizí moci. Zločinného deep state, tedy hlubokého státu, ve Washingtonu a globalistického Bruselu.

Cílovým záměrem globalistů je snížit stav populace na planetě. Podle jejich vlastních výpovědí až na 500 milionů. Přičemž k dosažení tohoto cíle užívají širokého spektra nástrojů od sofistikovaných metod intoxikace potravin, vody, vzduchu přes drastické omezování produkce skleníkových plynů zcela nesmyslným a nešťastným zákazem spalovacích motorů a organických paliv (uhlí, dřevo, ropa, plyn) obecně a vybíjením hospodářských zvířat.

Mimochodem, koncentrace CO2 v atmosféře činí pouhé 0,04 % a lidskou činností lze ovlivnit jen 3 % z nich. Navíc podíl Evropy na světové produkci CO2 činí zanedbatelných méně než 8 %.

Pod hořkým či sladkým „bičem“ těchto zločinných otrokářů servilně oddaný otrok Petr Fiala alias Fialenko s celou svou zkázonosnou juntou doslova vhání naši rodnou vlast nejen do stále se prohlubující energeticko-ekonomické bídy a zdravotní krize, ale především do jaderného pekla.

Proto je morální povinností každého zodpovědného obyvatele naší vlasti pracovat na probuzení vnímavého vědomí a pudu sebezáchovy u sebe i u svých bližních.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Jidasska-vl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 0

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 0

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 493 577