Ve zkratce

Stránka:
[Nový]

 Kdopak platil volební vlaky na Slovensko?

3.10.23

Slovensko:

Kdo zasahoval do slovenských voleb? Na straně příznivců současné vlády se hovoří o dezinformacích a proruském vlivu.

Jak ale upozornil ekonom Pavel Šik, na Slovensko byly vypraveny dva vlaky, aby slovenští studenti mohli volit. Kdo dal statisíce, aby vlaky vypravil?

Jako nejpravděpodobnější mecenáš se zdá být think-tank Globsec, který pořádá opulentní fóra a setkání, na která jezdí i čeští politici. A bude zřejmě financován organizacemi spřaženými s americkou vládou.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zasah-do-voleb...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.
[Nový]

 Gangy vykrádají v Americe obchody, bránit jim se trestá

3.10.23

USA:

Bylo jich asi sto, přijeli desítkami aut jako loupeživá karavana a během pár minut vybílili luxusní obchody v centru Filadelfie. Metodicky postupovali krám po krámu a dopadlo to, jako když prolétnou kobylky. Applestore, Foot Locker, Lululemon a tak dál. Samé dobré zboží. Zůstaly jen prázdné regály a očesané figuríny. Takhle vypadá nová vlna amerického nakupování. Podílejí se na tom organizované skupiny, které mají specialisty nejen na krádeže, ale také na prodej kořisti a zametení finančních stop.

Je to obrovský nový byznys za sto miliard dolarů. Zhruba tolik gangy za rok ukradnou přímo z obchodů. Ne po nocích, ale během otvírací doby. Přímo mezi zákazníky.

Některé skupiny berou všechno a podnikají kobercové nálety na nákupní centra nebo obchodní domy, jiné se specializují na určité zboží, třeba jen elektroniku. Typické jsou tenisky nebo smartphony.

V létě byla v Georgii vyhozena prodavačka za to, že se pokusila lupiče zastavit. Jiná jinde dopadla stejně, protože zavolala policii, a další skončila na ulici kvůli tomu, že chtěla lupiče natočit na video.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rabovani-usa-byznys-k...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1
[Nový]

 Tím, že se arménský premiér otočil zády k Rusům ve prospěch Zelenského, NATO a von der Leyen, byl nakonec Západem podveden

2.10.23

Neurčeno:

V úterý 10. ledna Arménie oznámila, že odmítá pořádat vojenské manévry aliance vedené Ruskem v roce 2023.

Jerevan porušuje svůj dosavadní neutrální postoj k válce na Ukrajině. Bývalá sovětská republika oznamuje dodávky humanitární pomoci Kyjevu a konání společných vojenských cvičení se Spojenými státy (8. září 2023).

Anna Hakobyanová, manželka arménského premiéra Nikola Pašinjana, se usmívá při podání ruky Volodymyru Zelenskému. Paní Hakobyanová byla ve středu 6. září v Kyjevě na pozvání manželky ukrajinského prezidenta Oleny Zelenské.

Nikol Pašinjan už v květnu zašel o krok dál, když se odvážil prohlásit, že "ve válce s Ukrajinou nejsou [Arménie] spojencem Ruska". Je to však poprvé, co země projevila podporu Ukrajině, i když to znamená vyvolat hněv Ruska.

Pašinjan pak poslal svou manželku na Ukrajinu se zásilkou humanitární pomoci a prosadil v parlamentu ratifikaci zakládací smlouvy mezinárodního soudu, který v březnu vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Nikol Pašinjan se bojí bojovat s Ázerbájdžánem, ale vyhlašuje válku Rusku. Není to pitomec? Věta z projevu Vazgena Manukjana

Zdroj: https://pgibertie.com/2023/10/01/en-tournant-le-dos-aux-russ...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4
[Nový]

 Vášáryová: Fica volili fašisti, neofašisti a neonacisti

2.10.23

Slovensko:

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/vasaryova-fica-volili-fa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5
[Nový]

 Výsměch obětem genových injekcí: Nobelova cena za medicínu pro výzkumníky mRNA z BioNTechu

2.10.23

Švédsko:

Nobelova cena za medicínu se vydala stejným směrem jako tatáž cena udělovaná „za mír.“ Již tradičně totiž dostávají Nobelovu cenu za mír ti, kdo se naopak projevili jako nejbezohlednější válečníci, za všechny lze uvést například Obamu.

Nyní se systém vysmívá milionům lidí po celém světě, kteří aplikaci genových injekcí nepřežili nebo mají v jejich důsledku trvale poškozené zdraví.

Američan Drew Weissman a Maďarka Katalin Karikó převezmou Nobelovu cenu za medicínu příští týden, oznámil renomovaný Karolinska Institute.

Prestižní cena ve výši 10 milionů švédských korun (25 000 000 Kč) jim bude udělena za jejich práci na tzv. modifikaci nukleosidové báze (modRNA), jejíž výzkum údajně „umožnil vyvinout účinné vakcíny proti COVID-19 založené na mRNA.“

Nahrazením nukleosidového uridinu náhradním pseudouridinem je modRNA určena ke zvýšení produkce požadovaného proteinu – v případě covidových injekcí spike proteinu.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/10/vysmech-obetem-genovy...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 Německo a EU se nyní aktivně snaží islamizovat Českou republiku (videa)

2.10.23

Evropská unie:

A netýká se to jen naší země, ale i několika dalších, zatím multikulturně neobohacovaných. Tato analýza se objevila na několika webech a mimo jiné uvádí i to, že dalšími záměrně islamizovanými zeměmi je například Itálie a totéž se má plánovat pro Polsko či další země.

Pašerácké neziskovky, z nichž většina je německých, jsou velmi štědře placeny německou vládou a to až tak, že počet německých lodí, které pašují džihádisty do Evropy, letos výrazně vzrostl.

Zde je však třeba připomenout i nemalou úlohu EU, která tyto zločinecké organizace také velmi štědře dotuje. A vše by samozřejmě nebylo možné ani bez součinnosti naší vlády.

Německo nyní umisťuje na české území jakousi pohraniční stráž, aby zabránila těmto migrantům ve vstupu do Německa. Němci je pozvou a pak jim zablokují vstup do Německa, aby nakonec zůstali v České republice. 

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/10/analyzy-ruznych-zahra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Uděláme vše pro to, aby Fico vládu nesestavil

1.10.23

Slovensko:

Lídr strany Progresivní Slovensko (PS) Michal Šimečka na nedělní povolební tiskové konferenci označil vítězství Roberta Fica ve volbách za špatnou zprávu pro Slovensko.

Ještě horší by podle něj bylo, pokud by se Ficově straně Směr podařilo sestavit vládu. PS tak podle Šimečky udělá vše pro to, aby „Fico na Slovensku opět nevládl“.

Uznal nicméně, že by Fico měl mít pokus sestavit vládu.

______
Takto si ''demokraté'' představují demokracii. Absolutně nerespektují výsledky voleb a přání většiny národa.  

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/volby-simecka-udelame-vse-pro-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Že by přece jen Fico?

1.10.23

Slovensko:

Po sečtení 98 procent okrsků vede ve slovenských předčasných parlamentních volbách Směr-SD expremiéra Roberta Fica s 23 procenty hlasů. Exit polly po uzavření volebních místností přisuzovaly vítězství straně Progresivní Slovensko. To je však druhé s necelými 17 procenty. 

_____
Je to naděje a inspirace pro nás. A také důkaz, že si čím dál víc lidí uvědomuje hnusné manipulace prováděné Sorosem a jeho soldateskou zkorumpovaných novinářů a lokajských politiků. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-volby-parla...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Doug Brignole zemřel na infarkt a svojí smrtí potvrdil, že tzv. antivaxeři měli pravdu

30.9.23

USA:

Na celé této frašce je smutné, že k úmrtí došlo až 2 roky po aplikaci experimentální látky.

Americký kulturista prohlásil toto: "Ti z vás, kteří si myslí, že vakcína zabíjí lidi, mě mohou použít jako test. Pokud zemřu, měli jste pravdu. Pokud nezemřu a nebudu mít žádné špatné účinky, mýlili jste se".

Podle wikipedie smrt s experimentální vakcínou vůbec nesouvisí. Ale Wikipedie smrt Doug Brignola nezpochybňuje, takže k úmrtí skutečně došlo.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pokud-zemru-meli-jste-pr...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Výhrůžky ze strany Trumpa: Americký generál prohlásil, že "přijme nezbytná opatření".

29.9.23

USA:

Náčelník generálního štábu americké armády Mark Milley uvedl, že po nedávných výrocích bývalého prezidenta Donalda Trumpa na sociálních sítích podnikl "nezbytné kroky" k zajištění své bezpečnosti a bezpečnosti své rodiny.

Milley má na konci měsíce odstoupit z funkce šéfa armády.

Tato prohlášení přicházejí jen několik dní poté, co Donald Trump prohlásil, že si Milley zaslouží trest smrti za to, že ho údajně uvedl v omyl a dopustil se vlastizrady.

Milley se prý "kompromitoval s Čínou, aby jí řekl, co si myslí prezident Spojených států. To je tak závažný čin, že v minulosti by za něj byl trest smrti," uvedl Trump na sociální platformě Truth.

Odcházející generál prohlásil, že během své 44 a půl let trvající vojenské kariéry byl věrný a loajální Ústavě Spojených států.

"Já a moje rodina jsme pro tuto zemi přinesli velké oběti, stejně jako před nimi moje matka a otec. Tyto výroky jsou jistě namířeny proti mně, ale jsou namířeny přímo proti ozbrojeným silám," zdůraznil generál Milley.

Zdroj: https://www.aa.com.tr/fr/monde/menac%C3%A9-par-trump-un-g%C3...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Mladí Slováci vyrazili zadarmo vlakem domů volit. Není nám to jedno, vzkazují.

29.9.23

Slovensko:

Na pražském hlavním nádraží v pátek dopoledne zněla slovenština. Stovky mladých lidí využily možnosti svézt se zadarmo „Volebným vlakom“.

Nejčastěji šlo o studenty, kteří budou podle svých slov volit prozápadní demokratické strany. Organizátoři projektu chtějí hlavně zvýšit volební účast a motivovat i ty Slováky, kteří ještě nejsou rozhodnutí koho volit.

_____
By mě zajímalo kdo financoval vlaky s mladými proZápadními voliči na Slovensko? 

EU vytasilo své zbraně a volby ještě nezačaly. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/slovensko-volby-hlavni-na...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Mnichovská dohoda aneb jak jsme si zase hráli na oběť

29.9.23

Česká republika:

Kolem Mnichovské dohody vznikl další mýtus v našich dějinách, abychom si mohli zase pobrečet, jak za nic nemůžeme, protože my se přece chtěli bránit.
Článek

Jaká byla realita? V čem spočívá onen mýtus? Proč Mnichov nebyl žádnou zradou?

Zdroj : Tesař Jan, Mnichovský komplex: jeho příčiny a důsledky. Vyd. 2. Praha: Prostor, 2014.

______
Před skoro deseti lety by tuto knihu nikdo nečetl a nebo by ji hodil rovnou do koše. Nyní asi nastala pro Seznam  ta správná doba k přepisování dějin.

Zdroj: https://medium.seznam.cz/clanek/tajny-ucitel-mnichovska-doho...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Zahraniční zpravodajská služba Ruské federace obvinila Spojené státy z nátlaku na Slovensko před parlamentními volbami

29.9.23

Slovensko:

Administrativa prezidenta USA rozšířila své zasahování do vnitropolitických záležitostí Slovenska a dala pokyn svým evropským spojencům, aby v předvečer voleb pracovali s politickými a obchodními kruhy této země, 28. září uvedla ruská zahraniční zpravodajská služba (SVR).

“Ministerstvo zahraničí USA vydalo pokyn řadě svých evropských spojenců, aby cíleně pracovali s místními politickými a obchodními kruhy, aby zajistili výsledky hlasování, které požadují Američané. K dosažení tohoto cíle lze použít jakékoli prostředky – „nátlak, vydírání, zastrašování, úplatkářství“,” stojí v prohlášení SVR.

Nasměrování amerických kurátorů připomíná výzvy vyjádřené vůdci Třetí říše.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/zahranicni-zpravodajska-sluz...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 3

 Tesle hoří bateriové úložiště za skoro miliardu korun.

29.9.23

Austrálie:

V Austrálii začalo hořet jedno z obřích bateriových úložišť Tesly. A hned se na tom nic nezmění, neboť podle hasičů má požár trvat několik dnů.

Oheň zasáhl tzv. Megapacky Tesly stojící poblíž Rockhamptonu v australském Queenslandu, kde jasným plamenem vzplanulo nové úložiště dokončené teprve v červenci s nákladem 60 milionů AUD (tedy za bezmála 900 milionů Kč, skoro miliardu). A na rozdíl od dřívějšího požáru podobného místa v Austrálii (na fotkách níže, přihodil se v roce 2021) jde tentokrát o mnohem větší neštěstí.

Záchranáři radí místním obyvatelům, aby zůstali doma se zavřenými okny, což je jistě zajímavá rada. Tu nejlepší ale nakonec dostali sami hasiči. Ačkoli byli připraveni zasáhnout, Tesla jim doporučila, aby se požár raději ani nepokoušeli uhasit.

Zdroj: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/tesle-hori-bateriove-ul...

Klasifikace: kuriozity,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Přečtěte si příbalový leták "vakcíny".

28.9.23

Evropská unie:

Zdá se, že výrobce nové "vakcíny" proti koronaviru s názvem Comirnaty Omicron XBB.1.5, společnost Pfizer/Biontech, je o svém produktu přesvědčen mnohem méně než všichni výše uvedení.

Příbalový leták ji však výslovně nedoporučuje dětem mladším 12 let a poukazuje na zvýšené riziko myokarditidy a perikarditidy, zejména u mladých mužů (včetně fatálních následků).

A obrovská třešnička na dortu:
"Očkování nemusí vůbec fungovat, a pokud ano, nevíme, na jak dlouho."

V podstatě nevědí NIC, což je normální, NIKDY to netestovali, ale berou za to prachy.....

Zdroj: https://report24.news/neue-corona-booster-wirksamkeit-nicht-...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 „Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné.“ Koalice (pětidemolice) nesouhlasila

27.9.23

Česká republika:

Zákonodárci pokračují v práci a vedle debat o konsolidační balíčku ve třetím čtení padají i další návrhy.

Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) např. přišel s návrhem na hlasování o zařazení nového bodu s názvem Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné. Foldyna pravděpodobně narážel na to, co se před pár dny odehrálo v kanadském parlamentu.

Většina poslanců však hlasovala proti zařazení bodu a Foldynův bod tak na jednání zařazen nebyl. Kdo konkrétně hlasoval proti zařazení bodu? Přesvědčte se sami.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/oslavovani-prislusniku-jedno...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Koupě F-35 potvrzena

27.9.23

Česká republika:

Vláda Petra Fialy v utajeném režimu schválila nákup letounů F-35.

Do roku 2035 by jich Česká republika měla pořídit celkem 24, první stroje by měly být hotové v roce 2029. Premiér to společně s členy svého kabinetu oznámil ve středu odpoledne.

Podle ministryně obrany Jany Černochové stát za americké stíhačky zaplatí celkem 106 miliard korun, dalších 44 mld. korun půjde na přípravu jejich provozu v tuzemsku.

Americký bojový letoun nahradí švédské stíhačky gripen, které si Česko pronajímá.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HmneX/zpravy-domov-cesko-koupi-24-f35-fi...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Je třeba zrušit rodinu

27.9.23

Česká republika:

Rodina je zdrojem veškeré nespravedlnosti a vychází z kapitalistických, koloniálních a patriarchálních dějin. Proto je prý potřeba rodinu zrušit.

O tom se ve středu odpoledne budou bavit aktivisté na Praze 10 za peníze z EU, ze státního rozpočtu i z městské pokladny.

Podle šéfky Aliance pro rodinu Jany Jochové jde o destruktivní akci a stát by měl bouchnout do stolu a chtít vrátit dotace. „Jinak státu nemůžeme věřit, že to s podporou rodin myslí vážně,“ uvádí Jochová na téma knihy „Zrušte rodinu“.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-zle-Zruste-...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Záchodový problém na školách

26.9.23

Česká republika:

Nová hygienická vyhláška pro české školy, kterou během prázdnin urychleně chystalo několik ministerstev a poslankyně ODS Renáta Zajíčková, čelí petici občanů.

Usnesení zdravotního výboru sněmovny mimoto vyzvalo, aby se do vyhlášky vrátilo povinné rozdělení školních záchodků.

Poslankyně ANO Ivana Mádlová k tomu pro ParlamentníListy.cz doplnila, že ze strany ministerstev i koaličních poslanců byla takto změna prezentována jako krok na podporu „nebinárních“ žáků.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/80-zaku-na-mus...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kdopak platil volební vlaky na Slovensko?03.10.23 07:24 Slovensko 2

Gangy vykrádají v Americe obchody, bránit jim se trestá03.10.23 07:05 USA 1

Tím, že se arménský premiér otočil zády k Rusům ve prospěch Zelenského, NATO a von der Leyen, byl nakonec Západem podveden02.10.23 19:33 Neurčeno 4

Vášáryová: Fica volili fašisti, neofašisti a neonacisti02.10.23 19:07 Slovensko 5

Výsměch obětem genových injekcí: Nobelova cena za medicínu pro výzkumníky mRNA z BioNTechu02.10.23 18:56 Švédsko 0

Německo a EU se nyní aktivně snaží islamizovat Českou republiku (videa)02.10.23 18:45 Evropská unie 0

Uděláme vše pro to, aby Fico vládu nesestavil01.10.23 18:35 Slovensko 4

Že by přece jen Fico?01.10.23 04:57 Slovensko 5

Doug Brignole zemřel na infarkt a svojí smrtí potvrdil, že tzv. antivaxeři měli pravdu30.09.23 12:55 USA 3

Výhrůžky ze strany Trumpa: Americký generál prohlásil, že "přijme nezbytná opatření".29.09.23 19:24 USA 0

Mladí Slováci vyrazili zadarmo vlakem domů volit. Není nám to jedno, vzkazují.29.09.23 18:43 Slovensko 0

Mnichovská dohoda aneb jak jsme si zase hráli na oběť29.09.23 18:22 Česká republika 5

Zahraniční zpravodajská služba Ruské federace obvinila Spojené státy z nátlaku na Slovensko před parlamentními volbami29.09.23 12:22 Slovensko 3

Tesle hoří bateriové úložiště za skoro miliardu korun.29.09.23 05:46 Austrálie 2

Přečtěte si příbalový leták "vakcíny".28.09.23 17:38 Evropská unie 2

„Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné.“ Koalice (pětidemolice) nesouhlasila27.09.23 19:52 Česká republika 2

Koupě F-35 potvrzena27.09.23 16:47 Česká republika 3

Je třeba zrušit rodinu27.09.23 14:05 Česká republika 0

Ovlivňování voleb na Slovensku27.09.23 04:26 Česká republika 0

Záchodový problém na školách 26.09.23 14:28 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,39 Kč
Euro
24,50 Kč
Libra
28,27 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
14,75 Kč
Švýcarský frank
25,40 Kč
100 japonských jenů
15,71 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
5,29 Kč
100 maď. forintů
6,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,64 Kč
100 rublů
23,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 666,15 Kč
1 unce stříbra
495,08 Kč
Bitcoin
638 813,32 Kč

Poslední aktualizace: 3.10.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 057 640