Ve zkratce

Stránka:

 Německá minystryně vnitra Faeserová chce novým zákonem udělat z více migrantů státní úředníky

25.6.24

Německo:

To si myslí ministryně vnitra Nancy Faeserová: Více Turků, Afghánců, Iráčanů, Kosovanů a Somálců tiskne papíry a prosazuje proti Hansovi a Heidi regulační drobnosti. Co by se mohlo pokazit?

Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD=soc. dem.) se zavázala zvýšit zapojení lidí s imigračním pozadím do veřejné služby. Tento vývoj má podpořit nový zákon.

Faeserová plánuje zvýšit diverzitu ve federální administrativě tím, že z více migrantů udělá státní úředníky a povýší je. Tento plán má být realizován federálním zákonem o účasti, jehož 22stránkový návrh byl zpřístupněn Bildu .

Cílem zákona je reflektovat sociální diverzitu ve federální správě a posílit participaci lidí s migračním pozadím. Mezi konkrétní opatření stanovená v návrhu zákona patří mimo jiné výslovná potřeba žádostí osob imigračního původu.

Plánovaný zákon je ale kritizován. Ústavní právník Christian Hillgruber se domnívá, že plán je „od počátku zavádějící“. „Potřebujeme účinnou federální správu a ne takovou, která po proporcích pohlaví nyní podléhá migračním proporcím ,“ řekl Hillgruber Bildu. Obává se „obrácené diskriminace v neprospěch Němců bez migračního původu“.

Zdroj: https://gatesofvienna.net/2024/06/what-the-german-civil-serv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Berlín - dva lidé ubodáni během víkendu

25.6.24

Německo:

V sobotu došlo v Berlíně k smrtelnému útoku nožem: Podle zjištění státního zastupitelství byl na nástupišti zastávky U8 „Kottbusser Tor“ 26letý muž napaden skupinou lidí a smrtelně zraněn.

V neděli odpoledne došlo na berlínské Uhlandstrasse ke krvavému násilnému činu, při kterém zahynul 26letý mladík. Podle informací NIUS z místa činu byl ubodán. Pachatel je stále na útěku.

Německý mainstream v titulcích vždy píše pouze o "Smrti nožem", jako by v Německu pobíhaly bezprizorní nože a samostatně vraždily.

* * *

V lázeňských zahradách Bad Oeynhausen měla skupina asi deseti lidí napadnout a zmlátit 20letého mladíka a způsobit mu život ohrožující zranění. Další 19letý mladík byl lehce zraněný.

Podle svědeckých výpovědí jsou popisy pachatelů následující:

Skupina je popsána následovně: asi deset lidí, muži, jihoevropané, ve věku kolem 19-20 let, někteří mají na sobě tepláky Adidas. Neznámého podezřelého, který napadl 20letého obyvatele Mindenu, lze popsat takto: muž, jihoevropan, kolem 20 let, vysoký kolem 176 cm, knír a bradka, neonově oranžová tepláková bunda Adidas,“ stojí v policejní zprávě.

Jižní Evropa? Opravdu? Jak hloupí si myslí, že jsou lidé? Všichni víme, že jim s největší pravděpodobností nekoluje v žilách žádná evropská krev – na rukou však zcela jistě. 

Zdroj: https://gatesofvienna.net/2024/06/those-itinerant-knives-are...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Německé Ministerstvo vnitra spěje k legitimizaci islámského převzetí Německa

25.6.24

Německo:

Německá vláda vyzvala islámská sdružení v Německu, aby zastavila antisemitismus.

Na německé islámské konferenci v únoru to muslimové odmítli s tím, že nenávist k Židům obvykle nepochází od muslimů. A že od útoku Hamasu na Izrael spíše došlo k prudkému nárůstu protimuslimského rasismu.

Ministerstvo Faeserové (vnitro) se nyní pokusilo prolomit ledovou atmosféru tím, že navrhuje zavést „Den islámu“.

Na německé islámské konferenci v květnu šel vedoucí odboru ministerstva vnitra pro „vlast, demokracii a soudržnost“ Jörn Thießen ještě o krok dále. Odvážným srovnáním uchlácholil zástupce islámských sdružení, kteří byli naštvaní mediální kritikou požadavku na zřízení chalífátu v Německu:

"Křesťanská Modlitba Páně také říká Přijď království tvé."

Faeserová nechtěla spolupracovat s Talibanem na repatriaci Afghánců obohacujících kulturu v Německu, protože nechce Taliban „legitimizovat“ a nechce, aby tito násilníci byli v Afghánistánu oslavováni jako hrdinové. A nyní chce legitimizovat islámské převzetí Německa a Evropy. Pokud jde o zničení vlastního lidu je ta žena je horší než Hitler, Lenin, Stalin, Mao a Pol Pot dohromady.

Zdroj: https://gatesofvienna.net/2024/06/every-day-is-islam-day-in-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Německý stát chce za každou cenu eliminovat durynského lídra AFD

25.6.24

Německo:

Prvního září se mají konat zemské volby v Durynsku. AFD tam jednoznačně vede. Björn Höcke je předsedou durynské parlamentní skupiny AFD.

Höcke se bude muset znovu zodpovídat ve druhém procesu před krajským soudem v Halle za slogan „Vše pro Německo“. Tento slogan kdysi také používaly SA, a proto je prý zakázán.

Stejný krajský soud již 14. května odsoudil politika k pokutě 13 000 EUR za to, že v roce 2021 vyslovil frázi „Vše pro Německo“.

Nyní bude souzen za to, že při vystoupení v prosinci 2023 vyslovil pouze "Vše pro" a lidé sami zvolali "Německo!". Tentokrát mu hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky nebo peněžitá pokuta.

Höcke popírá, že by jeho chování bylo trestné.

Ale to není vše. Höckeho čeká ještě třetí soud za to, že komentoval vraždu v Ludwigshafenu na Telegramu. V tomto případě Somálec brutálně zbil a zavraždil dva řemeslníky na ulici a křičel „Alláhu Akhbar“. Höcke v této souvislosti kritizoval násilí importované migrační politikou. Termíny soudního řízení v tomto případě ještě nebyly stanoveny. Somálský muž byl později zproštěn viny na základě nepříčetnosti navzdory prokázanému zločinu.

Zdroj: https://gatesofvienna.net/2024/06/its-not-ok-to-be-german/#m...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 105 000 kg výbušnin v bombách FAB-3000 zasáhlo ukrajinské cíle v Charkově! Pach spáleniny byl cítit až v Kyjevě

25.6.24

Ukrajina:

Největší nejaderný úder ve vojenské operaci provedlo v noci ruské letectvo v Charkovské oblasti: celkem 105 000 kg výbušnin v ​​35 bombách FAB-3000 zasáhlo ukrajinské pozice v okolí Charkova.

Bylo spáleno a srovnáno se zemí 12 ukrajinských opevněných pozic a 23 skladišť nebo velkých ukrajinských administrativních budov .

Rusové po svržení bomb ani nepokračovali v útočné operaci, neboť oblast byla kvůli chemikáliím uvolňovaným při výbuších pro pohyb lidí nevhodná.

 Pach spálené země byl cítit až v Kyjevě!

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/10...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Okamžitá reakce ruského letectva: Zničili raketomety, které včera zasáhly civilisty v Sevastopolu

25.6.24

Rusko:

Reakce ruského letectva na včerejší raketový útok Ukrajinců proti civilistům na krymské pláži byla okamžitá a zničila ukrajinská odpalovací zařízení, která byla při útoku použita.

Rusové tvrdí, že to byly rakety HIMARS, zatímco Ukrajinci tvrdí, že byly odpáleny taktické balistické rakety ATACAMS.

Guvernér Sevastopolu Michail Razvozhaev uvedl, že při útoku byly zabity tři děti a dva dospělí a mnoho dalších lidí je těžce zraněno.

Místostarosta Sevastopolu, Magadan, kterému Ukrajinci spolu s NATO (americký dron přistál v řecké Kavale) zabili kazetovou municí devítiletou dceru, prohlásil:

"Pomstím se za všechny mrtvé a zraněné děti na této pláži. Za každé z nich."

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/amesi-apantisi-tis-ros...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Americký UAV RQ-4, který koordinoval ukrajinské raketové útoky na Sevastopol, přistál v Kavale

25.6.24

Řecko:

Podle zpráv a letových údajů ze systému GPS použilo americké letectvo průzkumný dron RQ-4B Global Hawk k poskytování informací a koordinaci raketového útoku kazetovou municí na pláže Sevastopolu.

Dron po splnění úkolu přistál v Kavale na severu Řecka.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/kr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Státy EU získají zisk 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv za zbraně, které dávají Ukrajině

25.6.24

Evropská unie:

Evropská unie se rozhodla použít zisky ze zmrazených ruských aktiv na nákup zbraní pro Ukrajinu.

Podle vysokého představitele EU Josepa Borrella budou krátce po uzavření Rady EU pro zahraniční věci v Lucemburku neočekávané prostředky ze zmrazených ruských aktiv v Evropě bez problémů využity ve "prospěch" Ukrajiny.

 Asi 1,4 miliardy eur bude k dispozici během příštího měsíce a další 1 miliarda eur do konce roku, řekl.

Tyto peníze budou přiděleny Ukrajině na tři účely: protivzdušnou obranu, munici a podporu ukrajinského průmyslu.

Šéf evropské diplomacie uvedl, že „strukturální potíže“, které představuje jedna země [myšleno Maďarsko] blokující toto rozhodnutí, budou překonány.

Vysvětlil, že z právního hlediska, protože členský stát nebyl zapojen do rozhodování o použití zmrazených ruských aktiv, nemá ani právo účastnit se rozhodování, k jakému účelu budou použity.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/ta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Assange je volný, dohodl se s vyšetřovateli

25.6.24

Británie:

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Dohoda učiní tečku za mnohaletým sporem o svobodu slova a Assange se díky ní bude moci vrátit do domovské Austrálie. Podle vyjádření WikiLeaks již Assange v pondělí celu opustil a odletěl z Británie.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-assange-je-vol...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Spisovatel a odborník na finance a drahé kovy: „Bude to mnohem horší než Velká hospodářská krize“ (video)

25.6.24

Neurčeno:

Aby mohlo dojít ke globální změně finančního systému, který se plánuje již mnoho desetiletí, musí se nejprve ten starý zhroutit. A zdá se, že právě nyní jsme v onom zlomovém bodě, kdy by k tomu mohlo dojít.

„Neexistuje způsob, jak by systém, tak jak je teď, přežil. Je to matematicky nemožné. Takže, pokud je to matematicky nemožné, budou vyfukovat kouř až do dne, kdy to vybuchne. 

Na závěr Holter říká: „Finanční kolaps, který přichází, bude horší než cokoli, co jsme kdy zažili.“ „Bude to mnohem horší než Velká hospodářská krize jednoduše proto, že společnost sama o sobě je mnohem horší. V době Velké hospodářské krize jste měli sousedy, kteří pomáhali sousedům. Dnes budete mít sousedy, kteří si budou vybírat jiné sousedy jako supi.“

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/spisovatel-a-odbornik...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Německo pašuje tisíce ilegálů do Polska, kolik jich asi posílá k nám? (video)

25.6.24

Polsko:

Polská pohraniční stráž obviňuje německou policii z toho, že tajně vyhazuje ilegály na polskou stranu hranice mezi oběma zeměmi. Na sociálních sítích kolují fotografie migrantů, které se stále častěji objevují v polských městech.

Opozice v Polsku se obává, že země čelí migrační krizi a požaduje odpovědi od polských a německých úřadů. Novinář doprovázel polského poslance na hranice, aby se přesvědčil o problému.

Reportáž níže byla natočena ještě před šampionátem, nicméně i tak vypovídá o tom, že se již nějakou dobu Němci zbavují alespoň těch jedinců, o kterých ví, z jakého směru doputovali.

Reportáž je sice o Polsku, ale skutečně věříte tomu, že se to netýká i dalších sousedů? Věřit tomu, že jde jen o Polsko, by bylo přinejmenším naivní…

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/nemecko-pasuje-tisice...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Schvalovat atentát na Fica? Dvojí metr svobody slova

25.6.24

Česká republika:

Právník Jindřich Rajchl obdržel policejní usnesení, jímž se vyšetřovatelé vypořádávají s verbálními projevy, které schvalují atentát na slovenského premiéra.

Projevy lítosti, že střelec nemířil výše, či výzvy k ocenění za střelbu do „svině“ prý policie zhodnotila komplexně a došla k závěru, že jde o vyjádření chráněné svobodou slova. Rajchl k tomu poznamenává, že „pokud někde napíšete jednu větu o tom, že Rusko vstoupilo na území Ukrajiny oprávněně, tak vám policie zaklepe na dveře druhý den a budete rádi, když od soudu odejdete s podmínkou“.

Justiční systém této země je podle něj v naprostém rozvratu.

P.S. - další případ nespravedlnosti : muž varoval před očkováním a je za to souzen! Prý šíření poplašné zprávy. Proč tedy nesoudí Flégra za MRAZÁKY PLNÉ MRTVOL!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schvalovat-ate...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 „Lidé“ píší poslancům, ať odvolají Xavera. Za akcí Milion chvilek.

25.6.24

Česká republika:

Poslanci si mohli během pondělí v e-mailových stránkách přečíst, že je lidé prosí, aby už konečně odvolali Luboše Xavera Veselého z Rady České televize, a považují to za zásadní problém dnešní demokracie. Ve skutečnosti ovšem šlo o koordinovanou dopisovou kampaň Červená čára, kterou organizoval Milion chvilek. A rovnou slibují, že jestli poslanci neposlechnou, přijde pokračování.

Na dvojí metr upozornila Berenika Peštová z hnutí ANO. Naznačila, že se akcí neziskovky vydávanou za lidový nesouhlas řídit rozhodně nehodlá. „Kde jste byli, vy bando ‚DOMOKRATŮ‘, když Novotný kydal špínu na slušné lidi! Styďte se!“ zareagovala na tuto zprávu poslankyně za ANO Berenika Peštová.

Právník Tomáš Tyl se domnívá, že v tomto případě jde v podstatě jen o internetovou formu agresivních komand. „Takhle vypadá teror... Dřív je vozili na náklaďácích, aby lidem ukázali, jak můžou beztrestně vymlátit třeba židovskou kavárnu. Dnes zahlcují schránky tak, aby se jich poslanci a další volení zastupitelé báli. Pořád stejná parta,“ napsal.

A co strašného provedl Xaver Veselý?  Reagoval na vyjádření Magdy Vášáryové o tom, že vítěznou stranu Směr-SD volila i vyslovená spodina, je přesně to podhoubí, které potom končí střelbou na politiky.

„Spodina, říká paní Vášáryová,“ konstatoval Xaver a dodal, že dotyčné pošle vzkaz, a protože chce být „velmi upřímný“, tak by ho neměly poslouchat děti. „Milá zlatá Vášáryová. Ty spodino. Já ti ze srdce přeju, aby ti mráz roztrhnul p*del. Tak,“ vzkázal krátce herečce. 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Lide-pisi-pos...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Evropská lidová strana (EPP) chce zachovat spalovací motory i po roce 2035

23.6.24

Evropská unie:

EPP získala v evropských volbách nejvíce mandátů. CDU/CSU má v EPP i nadále nejsilnější národní delegaci. Politický tlak na zrušení faktického zákazu automobilů se spalovacími motory v EU do roku 2035 se proto zdá být pravděpodobný.

„Zrušení zákazu spalovacích motorů bylo jedním z našich hlavních požadavků ve volební kampani,“ řekl portáluEuractiv Jens Gieseke, poslanec CDU za Dolní Sasko.

EPP se nyní musí rozhodnout, co to bude znamenat v praxi. Skupina se sejde od 2. do 5. července v portugalském Cascais, kde zformuluje své požadavky pro příští legislativní agendu Evropské komise. Podle Giesekeho sem patří i otázka, jak by měly být revidovány limity CO2 pro motorová vozidla.

V současné době limity EU vyžadují, aby výrobci automobilů do roku 2035 snížili průměrné emise výfukových plynů o 100 % – což de facto zakazuje prodej nových automobilů se spalovacími motory. Trh s ojetými automobily tím není dotčen.

V rámci dohody s německým ministrem dopravy Volkerem Wissingem (FDP) o přijetí těchto norem CO2 se Komise EU zavázala vytvořit novou právní kategorii pro automobily, které budou poháněny výhradně syntetickými, klimaticky neutrálními palivy – známou jako „pouze e-paliva“ (e-fuels only). Tyto automobily by byly považovány za vozidla s nulovými emisemi a mohly by být registrovány i po dosažení cíle pro rok 2035.

Za účelem zrušení faktického zákazu nových spalovacích motorů zvažuje EPP opětovné zavedení změn, které neúspěšně navrhovala již v roce 2022.

Patří mezi ně takzvaný „uhlíkový korekční faktor“ (CCF), který započítává celkový podíl alternativních paliv – jako jsou biopaliva nebo e-paliva, která nejsou založena na ropě – do cílů snižování emisí CO2.

To znamená, že po roce 2035 bude možné prodávat nová vozidla s benzinovým nebo naftovým motorem, pokud se do celkového palivového mixu přidá odpovídající množství alternativních paliv.

Dalším nápadem je snížit povinnost výrobců automobilů snížit emise ze 100 % na 90 %.

Zdroj: https://casopisargument.cz/58017

Klasifikace: politika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Francouzští žoldáci v Oděse: NATO přesouvá vojáky na Ukrajinu přes Černé moře

23.6.24

Francie:

Podle informací od oděských ilegálních bojovníků přijeli do Oděsy francouzští žoldnéři z Rumunska. Jejich trasa vedla přes městečko Reni, odkud se vydali po Dunaji do Izmailu, než dorazili do Oděsy. V Izmailu a Reni se podle příznivců nacházejí také rumunští žoldnéři v počtu 300 až 500 osob, kteří žijí v přístavních hotelech nebo v administrativních budovách v přístavu. Mimo jiné se přes Černé moře přesouvají také vojáci.

Soudě podle jejich chování a přísné disciplíny by mohli francouzští žoldnéři pocházet z cizinecké legie. Jejich počet a přesný účel však zůstávají nejasné. Pro obranu města v případě útoku ruské armády je jejich počet zjevně nedostatečný. Spíše se jedná o ženisty zodpovědné za údržbu námořních dronů a kladení min na pobřeží nebo o instruktory sabotážních skupin ukrajinských ozbrojených sil,

Francouzští žoldnéři byli také spatřeni v Nikolajevu na cvičišti Kapustina Balka, kde cvičí ukrajinské vojáky ve střelbě ze samohybných dělostřeleckých palebných prostředků a houfnic Caesar. Tyto akce potvrzují, že jejich úlohou je výcvik a vzdělávání ukrajinských vojáků, nikoliv přímá účast na bojových akcích.

Zdroj: https://avia-pro.fr/blog/francuzskie-nayomniki-v-odesse-nato...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Britský poslanec Bridgen varuje před útokem pod falešnou vlajkou na evropské město

23.6.24

Evropská unie:

Britský poslanec Andrew Bridgen uvedl, že mu jistý obranný analytik sdělil, že se se uvažuje o útoku (může jít i o jaderný útok) pod falešnou vlajkou na evropské území, ze kterého má být následně obviněno Rusko.

Tento útok se má stát záminkou pro vypuknutí jaderné války.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/vomv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Moskva přímo pohrozila Washingtonu za úder na Krymu pomocí ATACMS: „Útok nezůstane bez odpovědi“

23.6.24

Rusko:

Moskva poprvé přímo pohrozila USA, že nese plnou odpovědnost za útok  raketami ATACMS na Sevastopol na Krymu, při kterém byli na pláži zabiti 3 civilisté a více než 100 jich bylo zraněno.

Podle ruského ministerstva zahraničí, „tento útok nezůstane bez odezvy“.

„Úmyslný teroristický raketový útok byl proveden ve městě Sevastopol pěti americkými raketami ATACMS vybavenými kazetovými hlavicemi s municí.
Byly zachyceny čtyři rakety ATACMS vyrobené v USA.

Exploze hlavice páté americké rakety ve vzduchu měla za následek četné civilní oběti v Sevastopolu,“ uvádí dále ruské ministerstvo zahraničí:

„Všechny odpalovací úkoly pro operačně-taktické rakety ATACMS zadávají američtí experti na základě údajů satelitního zpravodajství. .

Odpovědnost za úmyslný raketový útok na civilisty v Sevastopolu proto nesou především Spojené státy, které tyto zbraně Ukrajině dodaly, a Zelenského režim, z jehož území byl tento úder uskutečněn.

Takové akce nezůstanou bez odezvy."

Ruské vojenské oddělení zdůraznilo, že za tragédii jsou zodpovědní Američané a tvrdí, že američtí specialisté naprogramovali trajektorie letu do amerických raket vypuštěných Ukrajinou.…

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/i-mo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Ukrajinci zahájili útok pěti raketami ATACMS na Sevastopol - zasáhli rodiny na pláži

23.6.24

Rusko:

Na Den Nejsvětější Trojice zaútočili Ukrajinci za pomoci USA na Sevastopol na Krymu.

Američtí experti nastavili souřadnice na pěti raketách ATACMs s kazetovou municí, které byly vystřeleny z ukrajinského území. Cílem útoku byly krymské pláže plné koupajících se rodin.

Čtyři rakety byly zachyceny, pátá vybuchla ve vzduchu a úlomky zasáhly civilisty. Dvě děti a jeden dospělý jsou mrtví, cca 100 lidí je zraněno.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/oi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Evropská komise šturmuje zavedení CO2 povolenek u nákupů zboží a služeb jednotlivými občany

23.6.24

Evropská unie:

EK se snaží udržet zdání spolupráce s občany. Slouží k tomu i systém, kde můžete v petici navrhnout nový zákon EU. EK pak musí tuto petici schválit. Po schválení Evropskou komisí sbírá petice podpisy a pokud ji podepíše 1 milión občanů ze sedmi států EU, dostane se návrh zákona do EU parlamentu. Zákon se stane skutečností, pokud jej schválí i EU parlament.

Je jasné, že přes tento mechanismus projde jen to, co se hodí komisi. Proto je využíván jako zástěrka pro uvedení těch nejhorších zvěrstev.

Nedávno schválila Evropská komise "občanskou" petici-iniciativu Air-Quotas, která de facto navrhuje zavedení uhlíkových daní pro spotřební koš jednotlivého občana EU.

Každý občan dostane určitý počet povolenek CO2 a budou se mu odečítat za každý nákup zboží či služeb. Povolenky CO2 bude moci prodávat.

Aby se občané příliš nepoplašili, začne se prozatím jen s leteckou dopravou.

Petici pro tento zákon schválila Evropská komise 14. 6. Hned 19. 6. uveřejnila, že chystaný zákon o monitorování a hlášení leteckých emisí nebude platit pro lety do destinací mimo EU. Proto se od ledna 2025 začnou letecké emise monitorovat a vykazovat pouze u letů v rámci EU.

Jde vlastně o první krok k realizaci petičního návrhu Air-Quotas.

Zdroj: https://brusselssignal.eu/2024/06/brussels-greenlights-citiz...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 0

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 0

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 0

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Masová migrace migrantů do Ruska je plánem Západu zničit Rusko zevnitř - politolog Igor Skurlatov10.07.24 17:52 Rusko 1

Polsko bude možná sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou. Jako podmínku však stanoví souhlas NATO 10.07.24 13:42 Polsko 1

Francouzi jdou proti proudu. Spalovací vozy budou vyrábět i přes zákaz registrace10.07.24 13:32 Francie 1

Náš žoldnéř na Ukrajině Filip Siman souzen za rabování a uklizen do basy10.07.24 12:41 Ukrajina 0

"Brzda" na přepravu elektrických automobilů po moři 10.07.24 11:30 Řecko 1

Video z okamžiku, kdy Izraelci bombardovali kryt ve škole v Gaze – mládež bezstarostně hrála fotbal 10.07.24 11:24 Izrael 0

Brusel hledá způsob, jak předčasně ukončit maďarské předsednictví EU10.07.24 11:05 Česká republika 1

Na summitu NATO za nás vyjednává Tomáš Pojar - je jedním ze strůjců jestřábí politiky vůči Rusku10.07.24 10:59 Česká republika 0

Bartoš chce nařídit ČT a ČRo boj s dezinformacemi10.07.24 07:55 Česká republika 2

Čína posiluje špionážní základny na Kubě 09.07.24 16:47 Kuba 0

Volby v USA? Big podvod!09.07.24 16:19 USA 1

Realita války na Ukrajině: „Naším cílem jsou obrovská ložiska lithia,“ říká Berlín09.07.24 14:20 Ukrajina 3

Měnové kurzy

USD
23,23 Kč
Euro
25,33 Kč
Libra
30,17 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,43 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 078,32 Kč
1 unce stříbra
716,98 Kč
Bitcoin
1 354 919,44 Kč

Poslední aktualizace: 12.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 485 869