Ve zkratce

Stránka:

 Nástupce Le Penové, kandidát na premiéra: Munici na Ukrajinu ano. Vojáky a „dlouhé“ rakety NE

20.6.24

Francie:

Ve Francii proběhnou za pár dní parlamentní volby a může se stát, že příštím premiérem bude mladý politik z hnutí Marine Le Penové Jordan Bardella.

„Můj postoj se nezměnil, a to je podpora Ukrajiny poskytováním obranného vybavení, munice, operační logistické podpory a obranných zbraní, aby se Ukrajina mohla chránit, aby udržela frontu,“ řekl Bardella ve středu novinářům na okraj zbrojní show Eurosatory na předměstí severně od Paříže. „Na rozdíl od prezidenta Emmanuela Macrona jsem proti posílání francouzských vojáků na Ukrajinu,“ pokračoval s tím, že přítomnost bot francouzských vojáků na ukrajinské půdě je pro něj červenou čarou, za kterou odmítá zajít.  

Podle agentury Reuters navíc vyloučil poslání raket dlouhého doletu na Ukrajinu. V obavě, že by ji Ukrajinci použili k útoku na vojenské cíle v hloubi Ruska.

„Přeji si, aby Ukrajina měla k dispozici munici a vybavení, které potřebuje k udržení fronty, ale moje červená čára se nezmění,“ řekl podle agentury.

„Nemám v plánu zpochybňovat závazky Francie na mezinárodní úrovni, protože jde o důvěryhodnost vůči našim evropským partnerům i vůči našim spojencům v NATO,“ řekl.

Bardella sice plně odsuzuje narušení územní celistvosti Ruskem, ale na druhé straně odmítá jakkoli eskalovat napětí spojené s válkou na Ukrajině. „Protože Rusko je jaderná velmoc, a já jsem odhodlán k návratu míru a politické stability do tohoto regionu.“

P.S. - to dí 28 letý Bardella, pln životních zkušeností. Kdpopak mu dává rady?

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nastupce-Le-Pe...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kansas v žalobě obviňuje společnost Pfizer z klamání veřejnosti ohledně vakcíny COVID

19.6.24

USA:

Americký stát Kansas v pondělí zažaloval společnost Pfizer (PFE.N) a obvinil ji, že klamala veřejnost ohledně své vakcíny COVID-19, protože zatajovala rizika a zároveň uváděla nepravdivá tvrzení o její účinnosti.

V žalobě podané u okresního soudu v okrese Thomas stát uvedl, že údajná nepravdivá tvrzení newyorského výrobce léků porušují kansaský zákon o ochraně spotřebitele. Požaduje blíže nespecifikované peněžní odškodnění.

"Společnost Pfizer učinila několik zavádějících prohlášení, aby oklamala veřejnost ohledně své vakcíny v době, kdy Američané potřebovali znát pravdu," uvedl v prohlášení kansaský generální prokurátor Kris Kobach, republikán.

Žaloba tvrdí, že počínaje krátce po uvedení vakcíny na trh na začátku roku 2021 společnost Pfizer zatajila důkazy o tom, že očkování je spojeno s komplikacemi v těhotenství, včetně potratů, a také se záněty v srdci a jeho okolí, známými jako myokarditida a perikarditida.

Zdroj: https://www.reuters.com/legal/kansas-accuses-pfizer-misleadi...

Klasifikace: zdravi,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Nové dopravní značky v Minnesotě

19.6.24

USA:

Minneapolis, Minnesota.

Nové dopravní značky jsou instalovány na příkaz demokratických orgánů města.

Zdroj: https://t.me/coolnews1/16158

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 EU jako Rusko za Jelcina. Už to začalo. Docent Valenčík: „Kdo to nevidí, je slepý.“

19.6.24

Evropská unie:

„Byl nastartován proces ‚jelcinizace‘ EU. Kdo to nevidí, je slepý nebo žije v indoktrinovaném světě nějakého perverzního narativu. EU to nyní na svém vlastním příkladu ukazuje nejen Rusům,“ sdělil ParlamentnímListům.cz ekonom a vysokoškolský učitel Radim Valenčík.

Hovořili jsme také o fanouškovství a vymírání Evropy.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-jako-Rusk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Německo se přiblížilo zákazu AfD

19.6.24

Německo:

Strana Alternativa pro Německo (AfD), která je nyní druhou nejpopulárnější stranou v zemi, se blíží k zákazu. Poslanec za Křesťanskodemokratickou stranu (CDU) Marco Wanderwitz říká, že má ve svém středu dostatek poslanců na to, aby předložil návrh na zákaz AfD v Bundestagu.

Poznamenal, že shromáždil 37 poslanců, kteří zákaz podpoří, když hovořil s krajně levicovými novinami taz.

Wanderwitz stále čeká na Vyšší správní soud v Münsteru. Tento soud od té doby v květnu souhlasil s klasifikací AfD jako „podezřelé pravicově extremistické“ organizace.

Wanderwitz během komunálních voleb ztratil své vlastní křeslo ve prospěch politika AfD, takže zákaz byl pro něj osobní. Úspěch AfD na východě Německa, kde je stranou číslo jedna a na podzim pravděpodobně vyhraje několik regionálních voleb, také znamená, že vládní strany čelí vyhlídce na úplnou ztrátu moci v řadě německých spolkových zemí.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/nemecko-se-priblizilo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V Brně hořelo nové bateriové uložiště elektřiny určená na podporu solárů a větrníků

18.6.24

Česká republika:

U nás už se také staví bateriová uložiště. A ta uložiště dopadají úplně stejně jako jinde ve světě, občas to začne hořet. Bohužel pravděpodobnost samovznícení takového uložiště z lithiových baterií je celkem vysoká.

Všichni s nadšením přejdeme na obnovitelné energie. Cituji: "Zvyšování kapacit bateriových úložišť a jejich inovace jsou klíčovou podmínkou pro úspěšný přechod na obnovitelné zdroje energie... Věřím, že technologie, kterou používáme, dokáže zlepšit energetickou efektivitu, spolehlivost i životnost baterií,"

Životnost baterií v tomto konkrétním případě byla asi jeden rok.

Zdroj: https://www.novinky.cz/diskuze/krimi-v-brne-horelo-velke-bat...

Klasifikace: kuriozity,krimi,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 7

 Itálie se chystá předat Ukrajině rakety Storm Shadow

18.6.24

Itálie:

Itálie má v úmyslu předat Ukrajině rakety dlouhého doletu Storm Shadow, informoval deník Fatto Quotidiano.

Noviny uvedly, že Řím plánuje zahrnout rakety dlouhého doletu Storm Shadow a systémy protivzdušné obrany Samp-T do devátého balíčku vojenské pomoci Kyjevu.

Seznam zbraní, které mají být dodány, je tajný, ale může zahrnovat také dělostřelectvo a rakety země-vzduch Stinger.

Italský ministr zahraničí Antonio Tajani potvrdil, že Ukrajina obdrží systémy protivzdušné obrany Samp-T. Zároveň odmítl odpovědět na otázky týkající se možných dodávek raket Storm Shadow s odkazem na skutečnost, že seznam zbraní pro Kyjev je tajný.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1718701888

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ukrajinský symfonický orchestr se nevrátil z turné po Německu.

18.6.24

Ukrajina:

Podle nové mobilizační legislativy přijímá Kyjev drakonická opatření, aby poslal občany povinné vojenskou službou na frontu. Mnozí obyvatelé země, kteří měli sebemenší šanci se službě vyhnout, se snažili situace využít.

Například sedmdesátičlenný Kyjevský symfonický orchestr, který byl na turné v Německu, se rozhodl nevrátit do vlasti. Dvě třetiny souboru tvoří muži a ze strachu, že se ocitnou na frontě, se hudebníci rozhodli zůstat v Německu.

Na žádost ukrajinských členů orchestru jim úřady německého města Monheim am Rhein v Severním Porýní-Vestfálsku poskytly ubytování na dobu tří let. Na toto právo mají nárok i rodinní příslušníci Ukrajinců.

Tento případ přesahuje obvyklý rámec informací o "přeběhlících" na Ukrajinu. Takový útěk země nezažila od dob Sovětského svazu, který místní propagandisté považují za "démona z pekla".

Zdroj: https://fr.topcor.ru/48575-iz-gastrolej-v-germanii-ne-vernul...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Byl schválen zákon, který povede k likvidaci evropského zemědělství

18.6.24

Evropská unie:

Renaturační zákon předstírá, že slouží obnově přírodních stanovišť a snaží se obalamutit lidi, aby uvěřili, že potřebují žít v neporušeném prostředí pro „Zelenou dohodu pro Evropu.“

Ve skutečnosti však zákon vyžaduje, aby zemědělci a lesníci ponechávali obrovské plochy ladem, což ohrožuje potravinovou bezpečnost. Mnoho zemědělců samozřejmě zkrachuje a stále více zemědělských komodit se bude dovážet.

I proto EU nedávno uzavřela dohody o volném obchodu s africkými a jihoamerickými zeměmi či s Novým Zélandem.

Proti byly: Itálie, Finsko, Polsko, Švédsko, Nizozemsko a Maďarsko; zdržela se Belgie.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/zakon-ktery-povede-k-...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V USA se staví velká detenční centra

18.6.24

USA:

Americká federální vláda buduje obří detenční centra po celých Spojených státech. V jednom takovém centru mohou být drženy až desítky tisíc lidí. Pro koho jsou stavěna?

Nejsou určena pro ilegální migranty, kterých v posledních letech vstoupilo do USA více než 30 milionů. Proč je třeba tato centra budovat, zatímco jsou nelegální migranti ubytováni jinde?

Christie Hutchersonová z organizace Women Fighting for America si myslí, že se stanou jakýmsi koncentračním táborem pro disidenty. 

P.S. - disident = antivaxer + antiglobalist. To jest člověk nesouhlasící s politikou vlád omezující svobodu a práva člověka.  

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/ve-vsech-50-statech-u...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Jste srab, pane Rakušane!

18.6.24

Česká republika:

Včera mohla poprvé nahlédnout do kompletního vyšetřovacího spisu masové vraždy spáchané Davidem Kozákem na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Lenku Šimůnkovou, matku Kozákem zabité studentky Elišky, to však neuspokojilo. I nadále viní Policii ČR a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) z vážných pochybení, která její dceru stála život.

Vyjádření pana Rakušana neberu jako pochopení k nám rodičům - mluvím za sebe, nemohu použít množné číslo, takže je to mé vnímání, můj pocit, tak jak to vnímám pouze já.

Vyjádření pana Rakušana bylo účelové! Použil slova ke své obhajobě. Byla jen pro něho a lidi z jeho řad. On nastolil to ticho. Ohlušující ticho. A ono opravdu bylo. Navíc pan Rakušan nezapomněl prezentovat, že bylo vše ze strany Policie v pořádku a to již dnes víme, že tak rozhodně nebylo.

Ani nevíte, jak moc bych mu jeho samolibá slova vrátila do toho jeho ksichtu! Tak ráda bych s oběma pány šla do klece, to by byla úleva. Aspoň částečná... Alespoň pro ten moment.

Teď už bych byla sprostá, neumíte si představit jak moc. Jsou to chudáci. Oba! Jste srab, pane Rakušane, zrovna tak vy, pane Vondrášku!!!!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Srab-Rakusa...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Proč Pentagon a CIA nasadily do čela totálního dementa Bidena?

17.6.24

USA:

Asi každý vidí, že americký prezident je nesvéprávný magor, který to má v palici vybrakované. A je jasné, že takový dement do slova a do písmene je největší světové nebezpečí s jaderným kufříkem, a měli by mu ho sebrat.
Opět si prezident USA mluvil s někým v záhrobí, zaměstnanci se nestačili divit, a na druhé straně ho musela vrátit do obrazu italská premiérka Meloniová.

V USA je totální bezvládí, prezident je vygumovaný šašek, co si povídá s duchy, se záhrobím, a žije  v jiné galaxii, dělá si z něho legraci celý svět, zatímco Pentagon může zabíjet po celém světě, jak ho napadne za dohledu CIA.

Není, kdo by tu válečnou mašinérii řídil a šílenci z Pentagonu mohou zmasakrovat celý svět jadernými zbraněmi!

Dle veřejných zdrojů je jasné, kdo na masakrech lidí bohatne: několik zbrojovek a několik překupníků se zbraněmi a jak je do toho zapletena kampelička vůdce Fialy a jeho osoba se zatím můžeme jen domýšlet.

Je hrůzostrašné, že na takovýchto duševně šílených lidech dnes závisí nejen světový mír, ale i zánik planety.

Zdroj: https://skrytapravda.cz/ze-zahranici/1953-take-premyslite-pr...

Klasifikace: kuriozity,politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V Německu roste počet útoků nožem - 14 tisíc pachatelů použilo nůž minulý rok

17.6.24

Německo:

Každý den dochází v zemi ke třem desítkám útoků nožem. Za minulý rok se počet těchto útoků zvýšil o  1490. Dokonce v mainstreamu vypustí kulantní větu: "Podíl útočníků, kteří nemají německé občanství, je extrémně vysoký." - jinými slovy tyhle zločiny páchají migranti.

A jak se k tomu staví německá vláda? "Strany vládní koalice chtějí raději zpřísnit zákony o zbraních."  Chce lidem zakázat aby se mohli bránit! Pokud už došlo k tak kritické situaci, kdy stát není schopen garantovat bezpečnost vlastních občanů, tak naopak je jediné správné řešení je, aby si mohl každý občan chránit vlastní život střelnou zbraní.

Diví se někdo Maďarsku, že tohle ve své zemi mít nechtějí? A co naše vláda? - Ta nám sem migranty výslovně zve a na obyvatelí jí nezáleží.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nemecko-je-b...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Stoltenberg: Musíme ukázat sílu, jaderné zbraně NATO půjdou do pohotovosti

17.6.24

Neurčeno:

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg prohlásil, že Aliance v současné době jedná o rozmístění dalších jaderných zbraní jako reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny.

Stoltenberg to řekl v rozhovoru pro deník The Telegraph, kde dále uvedl, že Aliance musí světu ukázat svůj jaderný arzenál.

P.S. - totální blázni a jejich poskoci-politici vedeou svět k totální skáze. Zavřít je do Bohnic a lidstvo by žilo rozhodně lépe.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-take-mame-ja...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Cvrčci součástí uzenin

17.6.24

Česká republika:

Hmyz, konkrétně cvrčci, jako součást uzenin a masných výrobků. Studie z Mendelovy univerzity v Brně, dříve řízené europoslankyní STANu Danuší Nerudovou, zvedá ze židle odborníky.

„Proč to chceme konzumovat? Naše vrchnost chce, abychom to konzumovali proto, aby člověk v Evropě měl problémy s výživou a se zdravím. Chtějí zřejmě omezovat populaci. Proč to říkám?

Je jednoznačně známo, že některé části hmyzu jsou pro člověka nejen nevhodné, ale škodlivé. Jestliže konzumujeme hmyz s vnitřnostmi, tedy i s výkaly, tak to určitě nemůže mít pozitivní vliv na naše zdraví,“ sdělil ParlamentnímListům.cz podnikatel v potravinářství a někdejší prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/-Prisypavan...

Klasifikace: kuriozity,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kyjevem prošel pochod hrdosti LGBT

17.6.24

Ukrajina:

Několik stovek Ukrajinců včetně vojáků se dnes shromáždilo v centru Kyjeva na pochodu hrdosti homosexuálů a dalších sexuálních menšin, který se v ukrajinské metropoli konal poprvé od ruské invaze a tedy začátku války v roce 2022.

Účastníci volali po posílení práv lidí ve stejnopohlavních párech, skandovali ale také hesla na podporu obrany před ruskou agresí, informují světová média.

P.S. - Západní hodnoty dorazily na Ukrajinu komplet. Ještě za ně zbývá bojovat do posledního Ukrajince.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/lgbtq-pochod-hrdosti-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Po pandemii covidu lidé více umírají

16.6.24

Evropská unie:

Mezinárodní odborná obec řeší znepokojivý rébus. V celé řadě zemí jsou lidé od pandemie covidu nemocnější a mnohde také registrují trvaleji zvýšenou úmrtnost.

Čím to asi je?

Diskuze pod článkem.....

Zdroj: https://faei.cz/po-pandemii-covidu-lide-vice-umiraji-hlavne-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 75 čtenářů částkou 14 866 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nerudová definitivně skončila na Mendelově univerzitě. Čelila kritice za kvalitu výuky23.07.24 16:50 Česká republika 0

Armáda přišla do škol. Dětem dá 30 tisíc, na konci výcviku noví „záložáci“23.07.24 07:21 Česká republika 2

Maďarsko a Slovensko zahájily konzultační řízení s EU kvůli Ukrajině za nedodávání ropy23.07.24 07:07 Evropská unie 0

Srbský prezident Alexandar Vučič - Západní země se aktivně připravují na přímý konflikt s Ruskem 23.07.24 06:39 Srbsko 0

prof. Peter Staněk – Šokující pravda o umělé inteligenci22.07.24 18:32 Česká republika 0

Státní dluh se za první pololetí zvýšil o skoro 100 miliard. Dosáhl 41,3 % HDP22.07.24 13:34 Česká republika 4

Co chce Kamala Harris?22.07.24 11:28 USA 1

Přibývá sebevražd dětí! 22.07.24 11:13 Česká republika 0

Nová pokuta pro majitele solárních panelů, zdraží se jim elektřina22.07.24 09:17 Česká republika 2

Problémy s návratem astronautů z mezinárodní kosmické stanice22.07.24 06:31 USA 1

Biden ukončil kandidaturu na prezidenta21.07.24 20:40 USA 1

Mig vs. B-52: ruské stíhačky odrazily dva americké bombardéry od ruských hranic21.07.24 19:36 Rusko 0

Dr. Mike Yeadon: Vyhlášení pandemie COVID-19 ze strany WHO v březnu 2020 bylo podvodné21.07.24 19:13 Neurčeno 0

Europarlament odmítl odsoudit atentát na Trumpa21.07.24 19:08 Evropská unie 2

Německo se připravuje na přijetí 800 000 vojáků NATO, aby čelili „ruské hrozbě“ ve východní Evropě21.07.24 11:25 Německo 0

Systém nutí automobilky vyrábět elektroauta mimo poptávku 21.07.24 05:09 Evropská unie 1

Maďarsko může přijít o polovinu dodávek ropy z Ruska21.07.24 05:03 Maďarsko 2

Dohoda o bezpečnostní spolupráci a dlouhodobé podpoře mezi Ukrajinou a Českou republikou21.07.24 01:27 Česká republika 0

Ivan Hoffman - Budoucnost: Povinné odvody do armády20.07.24 15:42 Evropská unie 2

Zavedení digitálního rublu20.07.24 15:09 Rusko 0

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,26 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
15,40 Kč
Švýcarský frank
26,07 Kč
100 japonských jenů
14,77 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 562,26 Kč
1 unce stříbra
675,33 Kč
Bitcoin
1 564 510,53 Kč

Poslední aktualizace: 22.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 558 598