Ve zkratce

Stránka:

 Ukrajinský symfonický orchestr se nevrátil z turné po Německu.

18.6.24

Ukrajina:

Podle nové mobilizační legislativy přijímá Kyjev drakonická opatření, aby poslal občany povinné vojenskou službou na frontu. Mnozí obyvatelé země, kteří měli sebemenší šanci se službě vyhnout, se snažili situace využít.

Například sedmdesátičlenný Kyjevský symfonický orchestr, který byl na turné v Německu, se rozhodl nevrátit do vlasti. Dvě třetiny souboru tvoří muži a ze strachu, že se ocitnou na frontě, se hudebníci rozhodli zůstat v Německu.

Na žádost ukrajinských členů orchestru jim úřady německého města Monheim am Rhein v Severním Porýní-Vestfálsku poskytly ubytování na dobu tří let. Na toto právo mají nárok i rodinní příslušníci Ukrajinců.

Tento případ přesahuje obvyklý rámec informací o "přeběhlících" na Ukrajinu. Takový útěk země nezažila od dob Sovětského svazu, který místní propagandisté považují za "démona z pekla".

Zdroj: https://fr.topcor.ru/48575-iz-gastrolej-v-germanii-ne-vernul...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Byl schválen zákon, který povede k likvidaci evropského zemědělství

18.6.24

Evropská unie:

Renaturační zákon předstírá, že slouží obnově přírodních stanovišť a snaží se obalamutit lidi, aby uvěřili, že potřebují žít v neporušeném prostředí pro „Zelenou dohodu pro Evropu.“

Ve skutečnosti však zákon vyžaduje, aby zemědělci a lesníci ponechávali obrovské plochy ladem, což ohrožuje potravinovou bezpečnost. Mnoho zemědělců samozřejmě zkrachuje a stále více zemědělských komodit se bude dovážet.

I proto EU nedávno uzavřela dohody o volném obchodu s africkými a jihoamerickými zeměmi či s Novým Zélandem.

Proti byly: Itálie, Finsko, Polsko, Švédsko, Nizozemsko a Maďarsko; zdržela se Belgie.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/zakon-ktery-povede-k-...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V USA se staví velká detenční centra

18.6.24

USA:

Americká federální vláda buduje obří detenční centra po celých Spojených státech. V jednom takovém centru mohou být drženy až desítky tisíc lidí. Pro koho jsou stavěna?

Nejsou určena pro ilegální migranty, kterých v posledních letech vstoupilo do USA více než 30 milionů. Proč je třeba tato centra budovat, zatímco jsou nelegální migranti ubytováni jinde?

Christie Hutchersonová z organizace Women Fighting for America si myslí, že se stanou jakýmsi koncentračním táborem pro disidenty. 

P.S. - disident = antivaxer + antiglobalist. To jest člověk nesouhlasící s politikou vlád omezující svobodu a práva člověka.  

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/ve-vsech-50-statech-u...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Jste srab, pane Rakušane!

18.6.24

Česká republika:

Včera mohla poprvé nahlédnout do kompletního vyšetřovacího spisu masové vraždy spáchané Davidem Kozákem na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Lenku Šimůnkovou, matku Kozákem zabité studentky Elišky, to však neuspokojilo. I nadále viní Policii ČR a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) z vážných pochybení, která její dceru stála život.

Vyjádření pana Rakušana neberu jako pochopení k nám rodičům - mluvím za sebe, nemohu použít množné číslo, takže je to mé vnímání, můj pocit, tak jak to vnímám pouze já.

Vyjádření pana Rakušana bylo účelové! Použil slova ke své obhajobě. Byla jen pro něho a lidi z jeho řad. On nastolil to ticho. Ohlušující ticho. A ono opravdu bylo. Navíc pan Rakušan nezapomněl prezentovat, že bylo vše ze strany Policie v pořádku a to již dnes víme, že tak rozhodně nebylo.

Ani nevíte, jak moc bych mu jeho samolibá slova vrátila do toho jeho ksichtu! Tak ráda bych s oběma pány šla do klece, to by byla úleva. Aspoň částečná... Alespoň pro ten moment.

Teď už bych byla sprostá, neumíte si představit jak moc. Jsou to chudáci. Oba! Jste srab, pane Rakušane, zrovna tak vy, pane Vondrášku!!!!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Srab-Rakusa...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Proč Pentagon a CIA nasadily do čela totálního dementa Bidena?

17.6.24

USA:

Asi každý vidí, že americký prezident je nesvéprávný magor, který to má v palici vybrakované. A je jasné, že takový dement do slova a do písmene je největší světové nebezpečí s jaderným kufříkem, a měli by mu ho sebrat.
Opět si prezident USA mluvil s někým v záhrobí, zaměstnanci se nestačili divit, a na druhé straně ho musela vrátit do obrazu italská premiérka Meloniová.

V USA je totální bezvládí, prezident je vygumovaný šašek, co si povídá s duchy, se záhrobím, a žije  v jiné galaxii, dělá si z něho legraci celý svět, zatímco Pentagon může zabíjet po celém světě, jak ho napadne za dohledu CIA.

Není, kdo by tu válečnou mašinérii řídil a šílenci z Pentagonu mohou zmasakrovat celý svět jadernými zbraněmi!

Dle veřejných zdrojů je jasné, kdo na masakrech lidí bohatne: několik zbrojovek a několik překupníků se zbraněmi a jak je do toho zapletena kampelička vůdce Fialy a jeho osoba se zatím můžeme jen domýšlet.

Je hrůzostrašné, že na takovýchto duševně šílených lidech dnes závisí nejen světový mír, ale i zánik planety.

Zdroj: https://skrytapravda.cz/ze-zahranici/1953-take-premyslite-pr...

Klasifikace: kuriozity,politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V Německu roste počet útoků nožem - 14 tisíc pachatelů použilo nůž minulý rok

17.6.24

Německo:

Každý den dochází v zemi ke třem desítkám útoků nožem. Za minulý rok se počet těchto útoků zvýšil o  1490. Dokonce v mainstreamu vypustí kulantní větu: "Podíl útočníků, kteří nemají německé občanství, je extrémně vysoký." - jinými slovy tyhle zločiny páchají migranti.

A jak se k tomu staví německá vláda? "Strany vládní koalice chtějí raději zpřísnit zákony o zbraních."  Chce lidem zakázat aby se mohli bránit! Pokud už došlo k tak kritické situaci, kdy stát není schopen garantovat bezpečnost vlastních občanů, tak naopak je jediné správné řešení je, aby si mohl každý občan chránit vlastní život střelnou zbraní.

Diví se někdo Maďarsku, že tohle ve své zemi mít nechtějí? A co naše vláda? - Ta nám sem migranty výslovně zve a na obyvatelí jí nezáleží.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nemecko-je-b...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Stoltenberg: Musíme ukázat sílu, jaderné zbraně NATO půjdou do pohotovosti

17.6.24

Neurčeno:

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg prohlásil, že Aliance v současné době jedná o rozmístění dalších jaderných zbraní jako reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny.

Stoltenberg to řekl v rozhovoru pro deník The Telegraph, kde dále uvedl, že Aliance musí světu ukázat svůj jaderný arzenál.

P.S. - totální blázni a jejich poskoci-politici vedeou svět k totální skáze. Zavřít je do Bohnic a lidstvo by žilo rozhodně lépe.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-take-mame-ja...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Cvrčci součástí uzenin

17.6.24

Česká republika:

Hmyz, konkrétně cvrčci, jako součást uzenin a masných výrobků. Studie z Mendelovy univerzity v Brně, dříve řízené europoslankyní STANu Danuší Nerudovou, zvedá ze židle odborníky.

„Proč to chceme konzumovat? Naše vrchnost chce, abychom to konzumovali proto, aby člověk v Evropě měl problémy s výživou a se zdravím. Chtějí zřejmě omezovat populaci. Proč to říkám?

Je jednoznačně známo, že některé části hmyzu jsou pro člověka nejen nevhodné, ale škodlivé. Jestliže konzumujeme hmyz s vnitřnostmi, tedy i s výkaly, tak to určitě nemůže mít pozitivní vliv na naše zdraví,“ sdělil ParlamentnímListům.cz podnikatel v potravinářství a někdejší prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/-Prisypavan...

Klasifikace: kuriozity,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kyjevem prošel pochod hrdosti LGBT

17.6.24

Ukrajina:

Několik stovek Ukrajinců včetně vojáků se dnes shromáždilo v centru Kyjeva na pochodu hrdosti homosexuálů a dalších sexuálních menšin, který se v ukrajinské metropoli konal poprvé od ruské invaze a tedy začátku války v roce 2022.

Účastníci volali po posílení práv lidí ve stejnopohlavních párech, skandovali ale také hesla na podporu obrany před ruskou agresí, informují světová média.

P.S. - Západní hodnoty dorazily na Ukrajinu komplet. Ještě za ně zbývá bojovat do posledního Ukrajince.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/lgbtq-pochod-hrdosti-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Po pandemii covidu lidé více umírají

16.6.24

Evropská unie:

Mezinárodní odborná obec řeší znepokojivý rébus. V celé řadě zemí jsou lidé od pandemie covidu nemocnější a mnohde také registrují trvaleji zvýšenou úmrtnost.

Čím to asi je?

Diskuze pod článkem.....

Zdroj: https://faei.cz/po-pandemii-covidu-lide-vice-umiraji-hlavne-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Česká republika má nejvyšší daň z příjmu firem ze zemí V4, ukazuje studie

16.6.24

Česká republika:

Česko má nejvyšší daň z příjmu právnických osob ze zemí visegradské skupiny (V4), její letošní zvýšení z 19 na 21 procent tuto pozici potvrdilo. Nižší sazby korporátní daně však na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku nejsou dostupné pro všechny firmy, zdanění se tam liší podle velikosti a sektorového působení společností.

Uvádí to studie poradenské společnosti Forvis Mazars. V regionu střední a východní Evropy nebylo Česko jedinou zemí, která letos zvýšila zdanění firem, k podobnému kroku sáhlo také Slovinsko.

P.S.- nemýlím li se, tak ve volbách do EU parlamentu dávali právě podnikatelé nejvíce hlasů 5demolici.

 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HMQFS/zpravy-domaci-nejvyssi-dan-z-prijm...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Euro se stává nedůvěryhodným

16.6.24

Evropská unie:

Euro stále více ztrácí svou pozici silné rezervní měny. Evropská centrální banka (ECB) uvedla, že jeho podíl na devizových držbách se loni propadl na úkor amerického dolaru a japonského jenu a další pokles se očekává vzhledem ke snižování eurových zásob ze strany Ruska, uvádí agentura Reuters.

Euro také v těchto dnech zažívá výrazný propad, především kvůli dění ve Francii.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HJ4mk/euro-rezervni-mena-devizova-rezerv...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech

15.6.24

Evropská unie:

Mezinárodní trestní soud obdržel právní zprávu vydanou nevládní organizací se sídlem v Ženevě v poradním postavení při OSN, která obviňuje Ursulu von der Leyenovou a několik dalších představitelů EU ze spoluúčasti na válečných zločinech a zločinech proti lidskosti.

Skupina občanské společnosti žádá o zatykače na vedení EU ohledně genocidy v Gaze.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/zenevsky-mezinarodni-institu...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Pellegrini slovenským prezidentem

15.6.24

Slovensko:

Slovensko má nového prezidenta. Stal se jím a dnes do úřadu vstoupil Peter Pellegrini. „Vždyť touha po míru je přirozená a určitě není oslavou agresora,“ dotkl se v inauguračním projevu Pellegrini myšlenky míru.

Šéf opoziční strany Matovič na inauguraci nepřišel.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pellegrini-pre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 V Itálii se podle nových zákonů musí vypnout 90% (k)radarů

15.6.24

Itálie:

Fleximan a jeho následovnící v Itálii dosáhli svého. Aktivně odřezávali rychlostní radary tak intenzivně, že nakonec došlo ke změně zákonů. Všechny záludné rychlostní pasti musí být dne nových zákonů odstraněny. V Itálii jsou řidiči temperamentní a toho, kdo jel přesně podle předpisů, vytroubili.

Bez občanské neposlušnosti by ke změně zákonů nedošlo! Dokud si nechají lidé kálet na hlavu, tak je vrchnost ždímá jakýmkoliv způsobem. Má to riziko, jeden fleximan byl chycen a dostal pokutu 2000Eur za vandalismus.

Dříve bylo v Itálii nainstalováno 11000 měřících míst a spousta z nich měla jediný smysl nachytat řídiče a naplnit něčí kapsy.

Zdroj: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/uleva-take-pro-ceske-r...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 "Ukázat svou sílu": americké námořnictvo vyslalo na Kubu jadernou ponorku USS Helena (SSN-725)

14.6.24

USA:

V rámci návštěvy oddílu lodí Severního velitelství ruského námořnictva v Havaně připlula k pobřeží Kuby americká jaderná ponorka. Informuje o tom agentura Associated Press s odvoláním na Jižní velitelství USA.

Navzdory tvrzení Washingtonu, že výskyt ruské válečné lodi vybavené hypersonickými raketami a jadernou ponorkou na Kubě USA neznepokojuje, Pentagon vyslal do regionu vlastní jadernou ponorku. Podle dostupných údajů připlula jaderná ponorka třídy Los Angeles USS Helena (SSN-725) k pobřeží Kuby, poblíž zátoky Guantánamo. Jak uvádí sama armáda, ponorka má "demonstrovat sílu" americké flotily.

Ponorka amerického námořnictva připlula do zátoky Guantánamo na Kubě v rámci demonstrace síly v době, kdy se v Karibiku shromažďuje flotila ruských válečných lodí na plánované vojenské cvičení.

Jižní velitelství USA označilo návštěvu jaderné ponorky USS Helena (SSN-725) na Kubě za "běžnou návštěvu přístavu", zejména proto, že ruská ponorka zřejmě nepředstavovala pro USA žádnou hrozbu. Dříve USA uváděly, že ruské ponorky typu Jasen-M je téměř nemožné odhalit.

Jak již bylo dříve oznámeno, ruská fregata Admirál Gorškov spolu s ruskou víceúčelovou jadernou ponorkou Kazaň z projektu 885M Yasen-M připlula do havanského přístavu předchozího dne a plnila povinnosti dálkové námořní plavby.

 

Zdroj: https://reseauinternational.net/pour-demontrer-sa-force-la-m...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary

13.6.24

Saudská Arábie:

Minulý rok byla Saúdská Arábie přijata za člena BRICS a celá organizace má za cíl postupně ve svých obchodech zcela odejít od amerického dolaru. Dohoda, vypršela v neděli 9. června a na ní byl postaven celý petrodolar. Tohle způsobí zánik petrodolaru. USA už nebudou moci tisknout dolary z ničeho a vyvážet zelené papírky do světa.

O zrušení plateb výhradně v dolarech se pokusil Kadáfí v Lybii, a USA se svými nohsledy celou Lybii smetli. Jenže dnes už USA na vybombardování Saudské arábie nemají sílu. Vyčerpali se na Ukrajině a k tomu plánují válku na Taiwanu.

Moskevská burza na to zareagovala ukončením obchodování s dolary - prý z důvodu sankcí. Dolary budou dostupné v bankách dle poptávky a nabídky.

Ale neradujte se příliš, tohle organizují globalisti, kterým deep state USA přerostl přes hlavu a tak chtějí USA odepsat.

Zdroj: https://www.opindia.com/2024/06/50-year-old-petrodollar-agre...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím

13.6.24

Neurčeno:

Naprosto dokonalá analýza toho, jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce a co dělat pro to, abychom se vymanili z područí vládnoucích sociopatů.

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak oni vidí vás? Jak na vás lidé u moci pohlížejí, když protestujete, nebo se snažíte cokoliv prosadit? Myslíte si, že je vůbec zajímá, co skutečně chcete?

Podívejte se, co všechno dělají proti vůli lidu. Zajímají se o vás způsobem, jakým se farmář stará o svůj dobytek. Nechtějí abyste utekli, a nechtějí abyste je zranili, až vlezou k vám do ohrady. Jediné, o co se politici zajímají, je to, zda je svrhnete či neuposlechnete. A to je všechno, nezajímáte je jako lidé.

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/poznej-sveho-protivnika-jak-nas-v...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 75 čtenářů částkou 14 866 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Armáda přišla do škol. Dětem dá 30 tisíc, na konci výcviku noví „záložáci“23.07.24 07:21 Česká republika 2

Maďarsko a Slovensko zahájily konzultační řízení s EU kvůli Ukrajině za nedodávání ropy23.07.24 07:07 Evropská unie 0

Srbský prezident Alexandar Vučič - Západní země se aktivně připravují na přímý konflikt s Ruskem 23.07.24 06:39 Srbsko 0

prof. Peter Staněk – Šokující pravda o umělé inteligenci22.07.24 18:32 Česká republika 0

Státní dluh se za první pololetí zvýšil o skoro 100 miliard. Dosáhl 41,3 % HDP22.07.24 13:34 Česká republika 4

Co chce Kamala Harris?22.07.24 11:28 USA 1

Přibývá sebevražd dětí! 22.07.24 11:13 Česká republika 0

Nová pokuta pro majitele solárních panelů, zdraží se jim elektřina22.07.24 09:17 Česká republika 2

Problémy s návratem astronautů z mezinárodní kosmické stanice22.07.24 06:31 USA 1

Biden ukončil kandidaturu na prezidenta21.07.24 20:40 USA 1

Mig vs. B-52: ruské stíhačky odrazily dva americké bombardéry od ruských hranic21.07.24 19:36 Rusko 0

Dr. Mike Yeadon: Vyhlášení pandemie COVID-19 ze strany WHO v březnu 2020 bylo podvodné21.07.24 19:13 Neurčeno 0

Europarlament odmítl odsoudit atentát na Trumpa21.07.24 19:08 Evropská unie 2

Německo se připravuje na přijetí 800 000 vojáků NATO, aby čelili „ruské hrozbě“ ve východní Evropě21.07.24 11:25 Německo 0

Systém nutí automobilky vyrábět elektroauta mimo poptávku 21.07.24 05:09 Evropská unie 1

Maďarsko může přijít o polovinu dodávek ropy z Ruska21.07.24 05:03 Maďarsko 2

Dohoda o bezpečnostní spolupráci a dlouhodobé podpoře mezi Ukrajinou a Českou republikou21.07.24 01:27 Česká republika 0

Ivan Hoffman - Budoucnost: Povinné odvody do armády20.07.24 15:42 Evropská unie 2

Zavedení digitálního rublu20.07.24 15:09 Rusko 0

Pokud Rusko znovu zaútočí, Česko bude do 24 hodin jednat, podepsali Fiala a Zelenskyj20.07.24 07:35 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,26 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
15,40 Kč
Švýcarský frank
26,07 Kč
100 japonských jenů
14,77 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 562,26 Kč
1 unce stříbra
675,33 Kč
Bitcoin
1 564 510,53 Kč

Poslední aktualizace: 22.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 558 149