Ve zkratce

Stránka:

 Mám radost!“ slaví Pekarová. Korespondenční volba protlačena dál

11.5.24

Česká republika:

Závěrečné schvalování možnosti korespondenční volby ze zahraničí by se mohlo uskutečnit ještě tento měsíc. Podle předlohy by ji pak v případě schválení mohli využít čeští občané, kteří budou zapsáni u místně příslušného zastupitelského úřadu do voličského seznamu při prezidentských, sněmovních a evropských volbách.

Zatímco SPD vyzývá k zamítnutí návrhu, hnutí ANO by chtěli prosadit jeho úpravy. Poslancům ANO vadí například to, že by Češi v cizině mohli hlasovat dopisem už v řádných volbách do Sněmovny v příštím roce a trvají na odkladu účinnosti na rok 2026.

P.S. - to se to bude ve volbách podvádět. S 5demolici na věčné časy a nikdy jinak ((

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Mam-radost-sl...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Olympiádu 2024 v Paříži zahájí transvestita na 25centimetrových podpatcích

10.5.24

Francie:

Olympiádu v Paříži v roce 2024 zahájí transvestita - muž oblečený jako žena dostal tu čest závěrečného průjezdu s olympijským ohněm.

Drag queen Minima Geste (vlastním jménem Arthur Raynaud, narozen v roce 1990) ponese 14. a 15. července olympijskou pochodeň na 25centimetrových podpatcích. Celkem bude představení trvat více než dvě hodiny.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1715328375

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Spojené státy oznámily nutnost neutralizace Kaliningradu

10.5.24

USA:

Bývalý vrchní velitel NATO v Evropě James Stavridis schválil neutralizaci Kaliningradu pod podmínkou, že dojde ke konfliktu s Ruskem. Píše o tom v článku pro agenturu Bloomberg.

"V případě války bude muset být Kaliningrad neutralizován," píše se v článku. Podle něj je neutralizace ruského města nutná, aby se koridor Suwalki, který vede podél hranic mezi Litvou a Polskem, nedostal pod kontrolu Moskvy. Stavridis rovněž označil Kaliningrad za geografický klín mezi Estonskem, Lotyšskem, Litvou a zbytkem NATO.

Bývalý vrchní velitel NATO v Evropě dříve prohlásil, že Ukrajina bude poražena, pokud Spojené státy nebudou Kyjevu nadále dodávat zbraně. Země se tedy podle něj musí ještě více mobilizovat.

_______
Francie předala Ukrajině rakety dlouhého doletu SCALP.

Storm Shadow/ SCALP je společným anglo-francouzským vývojem, který provádí evropské konsorcium MBDA (Matra BAE Dynamics Alenia). Dolet střely je 560 kilometrů.

Zdroj: https://topcor.ru/47273-v-ssha-predlozhili-nejtralizovat-kal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Demolice starých větrných elektráren je moc drahá. Němci je proto vyhlašují za technické památky

10.5.24

Německo:

V Evropě, nyní s výjimkou Francie, v obrovském počtu rostou vysoké větrné turbíny, které značně mění krajinu. Jejich výstavba nezřídka vyvolává odpor místních obyvatel.

Pokud doslouží, měly by se demontovat. Demolice je pro jejich vlastníky ale příliš drahá. Němci přišli s řešením. Rezavé nefunkční větrníky začali vyhlašovat za technické památky.

Jako první spolková země k takovému kroku přistoupilo Braniborsko, píše deník Bild.

P.S. - nový design německé přírody a v nejbližší době i té naší. Gryndylem vzhůru k likvidaci moří, ptactva, luk a lesů. 

Zdroj: https://echo24.cz/a/H7Aeb/svet-zpravy-demolice-starych-vetrn...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Fyzické trestání dětí je podle koalice nepřípustné, má to být v zákoně

10.5.24

Česká republika:

Konec facek či výprasků? Velká novela občanského zákoníku, o které Echo24 informovalo nedávno, přináší kromě reformy rozvodového řízení i jedno naprosté novum. A to nepřípustnost fyzického trestání dětí.

Novou právní úpravu podporují politici napříč koalicí. Podle nich se jedná především o symbolický vzkaz veřejnosti a nový paragraf má především deklarativní charakter.

______
Budou vyrůstat ještě větší spratci než dnes. 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HCHpQ/zpravy-domov-konec-pohlavku-a-face...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 WHO pandemická smlouva: nová úprava návrhu

9.5.24

Neurčeno:

Minulý týden Světová zdravotnická organizace zveřejnila nový návrh pandemické smlouvy. Kat Lindley, ředitelka Global Health Project, vysvětluje úpravy návrhu. Reportáž Redacted 3/5/2024.

Zdroj: https://bezpressu.news/videa/who-pandemicka-smlouva-nova-upr...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Putin a Pašinjan se dohodli na stažení Ruska z několika hraničních přechodů

9.5.24

Neurčeno:

Ruský prezident a arménský premiér se dohodli na stažení ruské pohraniční stráže a armády z několika arménských regionů, oznámil 9. května Dmitrij Peskov. Na žádost Jerevanu zůstanou ruské jednotky na arménských hranicích s Íránem a Tureckem.

A dnes protestující na náměstí Republiky v Jerevanu oznámili svůj cíl.

Lidé se shromáždili, "aby dali arménskému lídrovi čas na zastavení protiústavního procesu vytyčování hranic s Ázerbájdžánem", řekl arcibiskup Bagrat Galstanjan, hlava Tavušské diecéze AAC.

Sám Galstanjan je připraven se s Pašinjanem během příští hodiny setkat a projednat podmínky jeho rezignace.

Zdroj: https://francais.rt.com/russie/111049-armenie-poutine-pachin...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 EU ukradne příjmy ze zmrazených ruských aktiv na financování ukrajinské armády: 3 miliardy eur ročně!

9.5.24

Evropská unie:

Velvyslanci 27 členských států Evropské unie otevřeli Pandořinu skříňku tím, že se dohodli na využití příjmů ze zmrazených ruských aktiv k financování ukrajinské armády. Toto rozhodnutí přichází v době, kdy Rusko na Ukrajině nadále získává půdu pod nohama na rozdíl od ukrajinských vojáků, kteří mají munici na příděl.

V evropských zemích, zejména v Belgii, byla zmrazena ruská aktiva v celkové hodnotě 200 miliard eur. Cílem není dotknout se těchto aktiv, ale přivlastnit si příjmy, které generují. Tento příjem se odhaduje na 2,5 až 3 miliardy eur ročně.

90 % této částky bude vynaloženo na vojenskou pomoc Ukrajině, zatímco zbývajících 10 % bude použito "na obnovu země", která je od února 2022 zmítána válkou. První tranše pomoci má být kyjevské vládě doručena v červenci.

Zdroj: https://lemediaen442.fr/lue-va-voler-les-revenus-des-avoirs-...

Klasifikace: politika,krimi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Pátý blok v Dukovanech bude podle německých not. A to je problém

8.5.24

Česká republika:

JAROSLAV MÍL, bývalý ředitel ČEZ a bývalý vládní zmocněnec pro jadernou energetiku :

Způsob, jakým Brusel schválil stavbu pátého bloku v Dukovanech, je pro Česko zcela nevýhodný, píše v komentáři energetický expert a bývalý šéf ČEZ Jaroslav Míl.

Zaráží požadavek Evropské komise, aby nový jaderný zdroj nevytlačoval ze soustavy výrobu z tzv. obnovitelných zdrojů energie, což údajně přináší výhody elektrizační soustavě a usnadňuje její dekarbonizaci.

To totiž znamená, že naše jaderná elektrárna by měla být jako zdroj základního zatížení provozována a regulována podle výroby nestabilních zdrojů. Jde o zcela absurdní požadavek jen dokládající upřednostňování dodávek dotovaných přebytků z větrných a fotovoltaických elektráren z Německa. Někteří lidé by si mohli položit otázku, zda nejde o moderní verzi ekonomického kolonialismu.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-k...

Klasifikace: ekonomika,technika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Společnost Pfizer testovala mRNA vakcínu na 344 dětech a toto je výsledek

8.5.24

USA:

V červenci 2022 zveřejnila whistleblowerka společnosti Pfizer Karen Kingstonová svou analýzu klinických studií společnosti Pfizer u kojenců a batolat.

Údaje, které společnost Pfizer sdílela s americkým lékovým úřadem FDA, ukazují, že někteří kojenci a batolata měli horečku vyšší než 40 stupňů, záchvaty a křeče.

Záchvaty trvaly déle než pět minut a objevovaly se několikrát denně, někdy více než desetkrát nebo i častěji. EEG ukázalo, že k poškození mozku došlo u kojenců a batolat, kterým byly vstříknuty nanočástice mRNA.

„Jednalo se o masové vraždění kojenců a batolat pod rouškou klinického testu“, tvrdí Kingstonová.

V podskupině bylo 344 dětí. Děti dostaly 3 injekce Pfizer v průběhu 11 týdnů.

„Pouze 3 kojenci (méně než 1 procento) se dostali do konce studie. Injekce mRNA společnosti Pfizer nejsou pro děti bezpečné. Jsou smrtící,“ zdůrazňuje Kingstonová.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/spolecnost-pfizer-tes...

Klasifikace: veda,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 „Rodičům za zády.“ Nejsou dvě pohlaví, dozvědí se děti. Školám přišly noty

8.5.24

Česká republika:

Aliance pro rodinu odhalila plánované změny ve školství. Mluví do nich jak Prague Pride, tak i iniciativa Trans*parent. Výuka o tom, že pohlaví je sociální konstrukt, vciťování se do coming outu, stojí v nové metodice, která se přenese do škol, kde se bude dětem předkládat jako fakta.

„Ve školách budou prezentovány materiály, které zpochybňují existenci dvou biologických pohlaví a pletou malým dětem hlavy genderovou ideologií nebo vciťováním se do coming outu,“ píše Aliance pro rodinu. „Nechceme nic prosadit do vzdělávacího systému.

Tyhle ambice nemáme,“ řekl v roce 2018 v České televizi Czeslaw Walek, ředitel Prague Pride. Ale časy se očividně mění a ambice rostou.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Rodicum-za-za...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Paní učitelka Bednářová opět vyhrála soud a státní zástupce se opět odvolal

7.5.24

Česká republika:

Opakuje se stále stejný scénář, když chce státní mašinérie člověka zničit. Paní už se soudí 2 roky a stále soudní mašinérie pokračuje.

Soudkyně Klára Jantošová stejně jako už dříve rozhodla, že učitelčino jednání nebylo trestným činem. Soudkyně prohlásila, že výroky učitelky byly nepravdivé a zavádějící, ale nelze je kvalifikovat jako trestný čin. Soud konstatoval, že Bednářovou nelze soudit za názor, který projevila.

Zdroj: https://www.ceska-justice.cz/2024/01/soud-opet-nepravomocne-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Ruská vláda rezignovala

7.5.24

Rusko:

Po inauguraci ruského prezidenta podala vláda země demisi v souladu s pravidly stanovenými ruskou ústavou.
Premiér Michail Mišustin podepsal nařízení o demisi kabinetu ministrů.

Nový kabinet bude sestaven podle nových pravidel stanovených změnami ústavy přijatými v roce 2020. Premiéra bude jmenovat prezident poté, co kandidáta schválí Státní duma.

Do dvou týdnů musí nový šéf kabinetu navrhnout prezidentovi a Dumě kandidáty na místopředsedy vlády a ministry - s výjimkou šéfů bezpečnostního bloku a ministerstva zahraničí.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1715076510

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Skandál Černochové a Nadě graduje

7.5.24

Česká republika:

„Není to totiž nic jiného, než byla diskriminace v Třetí říši na základě příslušnosti k národu. Například Židům vstup zakázán,“ napsal předseda slovenské strany Zdravý rozum Ján Baránek.

Jedná se o skandální foto české ministryně obrany Jany Černochové a slovenského exministra obrany Jaroslava Nadě s hospodskou cedulkou „Slovákům a dezolé vstup zakázán“.

V zemi pod Tatrami už bylo podáno trestní oznámení kvůli podezření ze spáchání trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení a jiných. To samé se chystá v Česku!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Slovakum-a-de...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Dluh Ukrajiny znepokojuje spojence i měnový fond. Své peníze chtějí Black Rock a spol

7.5.24

Ukrajina:

Wall Street Journal - Ukrajina musí i v době války řešit své dluhy. V srpnu skončí dvouleté moratorium na splácení úroků u dluhopisů v hodnotě 20 miliard dolarů. A někteří soukromí věřitelé by alespoň část peněz z dluhopisů už příští rok rádi viděli na svých účtech.

Podle zdrojů Wall Street Journal například společnost Black Rock, které patří dluhopisy v hodnotě asi 4 miliard dolarů, najala právníky, kteří mají dluh řešit. A přidat se k nim mohou i další firmy. Firmy chtějí obnovit platbu úroků a navrhují i odpuštění části dluhů.

V případě, že by se Ukrajina s věřiteli na restrukturalizaci dluhu nedohodla, hrozí ji i platební neschopnost.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HMY2D/zpravy-svet-ukrajina-muze-mit-prob...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Jak Vlasovci „zachránili“ Prahu

7.5.24

Česká republika:

Mýtus, že Praha v květnu 1945 nebyla osvobozena Rudou armádou, ale Ruskou osvobozeneckou armádou (ROA), nebyl vynalezen v České republice. 

Za jeho zakladatele lze považovat známého protisovětského oblíbence Západu a ruské „demokracie“ Alexandra Solženicyna. Tvrdě pracoval na poli vytváření protisovětských mýtů. 

Současní obhájci Vlasovců, jak v České republice, tak v dalších zemích (včetně Ruska), se snaží prezentovat jejich účast na květnových bitvách v Praze jako „upřímný příval hrdinství skutečných ruských vlastenců, kteří přišli na záchranu slovanských bratrů“.

Nicméně, mírně řečeno, to není úplně pravda.

Velitel ROA general Vlasov se nezúčastnil akcí v Praze a byl oponentem pomoci českým povstalcům.

Ztráty sovětských jednotek při operaci v Praze činily více než 50 tisíc zabitých a zraněných vojáků a důstojníků a několik set kusů vojenské techniky; Vlasovci přišli o méně než tisíc lidí, jeden tank a pár zbraní.

Příběh „vlasovských osvoboditelů“ je zjevně součástí kampaně na očerňování hrdinství sovětských vojáků, Rudé armády a SSSR při osvobozování Evropy od nacismu. 

Probíhá rehabilitace kolaborantů, poté přijde na řadu nacismus a fašismus. Tato operace již probíhá v Pobaltských státech a na Ukrajině, teď i v České republice. 

Historie druhé světové války a Velké vlastenecké války je přepisována v zájmu Západu, těch sil, které byly organizátory světové války.

 P.S. - článek nutno přečíst celý  (souvislosti) 

Zdroj: https://www.pokec24.cz/historie/jak-vlasovci-zachranili-prah...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

  Organizovaný zločin proti dětem. Šokující odhalení světové transgenderové asociace

6.5.24

Neurčeno:

Možná jste také zaznamenali, že transgenderová lobby se již snaží prosadit taky u nás. Prosazování transgenderismu je jednou z depopulačních metod. Děti, které jsou „včas“ zprzněny, se již nikdy samy nestanou rodiči.

Jde o nenávratné procesy, které jsou mnohdy dětem na základě propagandy doslova vnuceny s cílem sterilizovat co největší počet dětí a mnohé tím také dohnat k tomu, že si jednou vezmou život.

Dále článek....

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/organizovany-zlocin-proti-detem-s...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 „Spalovací motory? Ať jsou pekelně drahé.“ Lídři SPOLU řidičům

6.5.24

Česká republika:

Spalovací motory je třeba hodit na smetiště dějin. Varianta syntetických pohonných hmot je rovněž zavádějící, navíc nebezpečná pro zdraví, a proto bude nutné ji výrazně zdražit, aby byla pekelně drahá.

Jediným řešením je elektromobilita a jakékoliv dojednávání posunutí ukončení výroby, na kterém se významnou měrou podílel europoslanec za ODS Alexandr Vondra, je nejspíš bláhové, staromilské a bojácné.

Kandidáti do europarlamentu, současný europoslanec Luděk Niedermayer a poslanec Ondřej Kolář, diskutovali v Plzni se svými členy a příznivci. Oba jsou předními kandidáty koalice SPOLU, stejně jako zmíněný Vondra.

P.S. - tyhle fanatické kreatury může volit pouze debil. Něco na způsob Novotnýho

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Spalovaci-moto...

Klasifikace: politika,technika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 56 čtenářů částkou 9 767 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co chce Kamala Harris?22.07.24 11:28 USA 0

Přibývá sebevražd dětí! 22.07.24 11:13 Česká republika 0

Nová pokuta pro majitele solárních panelů, zdraží se jim elektřina22.07.24 09:17 Česká republika 0

Problémy s návratem astronautů z mezinárodní kosmické stanice22.07.24 06:31 USA 0

Biden ukončil kandidaturu na prezidenta21.07.24 20:40 USA 1

Mig vs. B-52: ruské stíhačky odrazily dva americké bombardéry od ruských hranic21.07.24 19:36 Rusko 0

Dr. Mike Yeadon: Vyhlášení pandemie COVID-19 ze strany WHO v březnu 2020 bylo podvodné21.07.24 19:13 Neurčeno 0

Europarlament odmítl odsoudit atentát na Trumpa21.07.24 19:08 Evropská unie 2

Německo se připravuje na přijetí 800 000 vojáků NATO, aby čelili „ruské hrozbě“ ve východní Evropě21.07.24 11:25 Německo 0

Systém nutí automobilky vyrábět elektroauta mimo poptávku 21.07.24 05:09 Evropská unie 1

Maďarsko může přijít o polovinu dodávek ropy z Ruska21.07.24 05:03 Maďarsko 2

Dohoda o bezpečnostní spolupráci a dlouhodobé podpoře mezi Ukrajinou a Českou republikou21.07.24 01:27 Česká republika 0

Ivan Hoffman - Budoucnost: Povinné odvody do armády20.07.24 15:42 Evropská unie 2

Zavedení digitálního rublu20.07.24 15:09 Rusko 0

Pokud Rusko znovu zaútočí, Česko bude do 24 hodin jednat, podepsali Fiala a Zelenskyj20.07.24 07:35 Česká republika 5

Krach přichází z Bruselu19.07.24 13:56 Česká republika 0

Fentanyl začíná zabíjet i v České republice 19.07.24 12:12 Česká republika 0

Svět postihl výpadek IT systemu19.07.24 11:01 Neurčeno 12

Další alarmující napojení Trumpova budoucího viceprezidenta JD Vance19.07.24 07:20 USA 1

Evropská komise schválila přidělení nevojenské pomoci Ukrajině ve výši více než čtyř miliard eur!18.07.24 19:09 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,18 Kč
Euro
25,24 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
16,83 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
26,08 Kč
100 japonských jenů
14,72 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,89 Kč
100 maď. forintů
6,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 652,79 Kč
1 unce stříbra
677,18 Kč
Bitcoin
1 544 712,12 Kč

Poslední aktualizace: 21.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 546 055