Ve zkratce

Stránka:

 EU ukradne příjmy ze zmrazených ruských aktiv na financování ukrajinské armády: 3 miliardy eur ročně!

9.5.24

Evropská unie:

Velvyslanci 27 členských států Evropské unie otevřeli Pandořinu skříňku tím, že se dohodli na využití příjmů ze zmrazených ruských aktiv k financování ukrajinské armády. Toto rozhodnutí přichází v době, kdy Rusko na Ukrajině nadále získává půdu pod nohama na rozdíl od ukrajinských vojáků, kteří mají munici na příděl.

V evropských zemích, zejména v Belgii, byla zmrazena ruská aktiva v celkové hodnotě 200 miliard eur. Cílem není dotknout se těchto aktiv, ale přivlastnit si příjmy, které generují. Tento příjem se odhaduje na 2,5 až 3 miliardy eur ročně.

90 % této částky bude vynaloženo na vojenskou pomoc Ukrajině, zatímco zbývajících 10 % bude použito "na obnovu země", která je od února 2022 zmítána válkou. První tranše pomoci má být kyjevské vládě doručena v červenci.

Zdroj: https://lemediaen442.fr/lue-va-voler-les-revenus-des-avoirs-...

Klasifikace: politika,krimi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Pátý blok v Dukovanech bude podle německých not. A to je problém

8.5.24

Česká republika:

JAROSLAV MÍL, bývalý ředitel ČEZ a bývalý vládní zmocněnec pro jadernou energetiku :

Způsob, jakým Brusel schválil stavbu pátého bloku v Dukovanech, je pro Česko zcela nevýhodný, píše v komentáři energetický expert a bývalý šéf ČEZ Jaroslav Míl.

Zaráží požadavek Evropské komise, aby nový jaderný zdroj nevytlačoval ze soustavy výrobu z tzv. obnovitelných zdrojů energie, což údajně přináší výhody elektrizační soustavě a usnadňuje její dekarbonizaci.

To totiž znamená, že naše jaderná elektrárna by měla být jako zdroj základního zatížení provozována a regulována podle výroby nestabilních zdrojů. Jde o zcela absurdní požadavek jen dokládající upřednostňování dodávek dotovaných přebytků z větrných a fotovoltaických elektráren z Německa. Někteří lidé by si mohli položit otázku, zda nejde o moderní verzi ekonomického kolonialismu.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-k...

Klasifikace: ekonomika,technika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Společnost Pfizer testovala mRNA vakcínu na 344 dětech a toto je výsledek

8.5.24

USA:

V červenci 2022 zveřejnila whistleblowerka společnosti Pfizer Karen Kingstonová svou analýzu klinických studií společnosti Pfizer u kojenců a batolat.

Údaje, které společnost Pfizer sdílela s americkým lékovým úřadem FDA, ukazují, že někteří kojenci a batolata měli horečku vyšší než 40 stupňů, záchvaty a křeče.

Záchvaty trvaly déle než pět minut a objevovaly se několikrát denně, někdy více než desetkrát nebo i častěji. EEG ukázalo, že k poškození mozku došlo u kojenců a batolat, kterým byly vstříknuty nanočástice mRNA.

„Jednalo se o masové vraždění kojenců a batolat pod rouškou klinického testu“, tvrdí Kingstonová.

V podskupině bylo 344 dětí. Děti dostaly 3 injekce Pfizer v průběhu 11 týdnů.

„Pouze 3 kojenci (méně než 1 procento) se dostali do konce studie. Injekce mRNA společnosti Pfizer nejsou pro děti bezpečné. Jsou smrtící,“ zdůrazňuje Kingstonová.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/spolecnost-pfizer-tes...

Klasifikace: veda,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 „Rodičům za zády.“ Nejsou dvě pohlaví, dozvědí se děti. Školám přišly noty

8.5.24

Česká republika:

Aliance pro rodinu odhalila plánované změny ve školství. Mluví do nich jak Prague Pride, tak i iniciativa Trans*parent. Výuka o tom, že pohlaví je sociální konstrukt, vciťování se do coming outu, stojí v nové metodice, která se přenese do škol, kde se bude dětem předkládat jako fakta.

„Ve školách budou prezentovány materiály, které zpochybňují existenci dvou biologických pohlaví a pletou malým dětem hlavy genderovou ideologií nebo vciťováním se do coming outu,“ píše Aliance pro rodinu. „Nechceme nic prosadit do vzdělávacího systému.

Tyhle ambice nemáme,“ řekl v roce 2018 v České televizi Czeslaw Walek, ředitel Prague Pride. Ale časy se očividně mění a ambice rostou.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Rodicum-za-za...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Paní učitelka Bednářová opět vyhrála soud a státní zástupce se opět odvolal

7.5.24

Česká republika:

Opakuje se stále stejný scénář, když chce státní mašinérie člověka zničit. Paní už se soudí 2 roky a stále soudní mašinérie pokračuje.

Soudkyně Klára Jantošová stejně jako už dříve rozhodla, že učitelčino jednání nebylo trestným činem. Soudkyně prohlásila, že výroky učitelky byly nepravdivé a zavádějící, ale nelze je kvalifikovat jako trestný čin. Soud konstatoval, že Bednářovou nelze soudit za názor, který projevila.

Zdroj: https://www.ceska-justice.cz/2024/01/soud-opet-nepravomocne-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Ruská vláda rezignovala

7.5.24

Rusko:

Po inauguraci ruského prezidenta podala vláda země demisi v souladu s pravidly stanovenými ruskou ústavou.
Premiér Michail Mišustin podepsal nařízení o demisi kabinetu ministrů.

Nový kabinet bude sestaven podle nových pravidel stanovených změnami ústavy přijatými v roce 2020. Premiéra bude jmenovat prezident poté, co kandidáta schválí Státní duma.

Do dvou týdnů musí nový šéf kabinetu navrhnout prezidentovi a Dumě kandidáty na místopředsedy vlády a ministry - s výjimkou šéfů bezpečnostního bloku a ministerstva zahraničí.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1715076510

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Skandál Černochové a Nadě graduje

7.5.24

Česká republika:

„Není to totiž nic jiného, než byla diskriminace v Třetí říši na základě příslušnosti k národu. Například Židům vstup zakázán,“ napsal předseda slovenské strany Zdravý rozum Ján Baránek.

Jedná se o skandální foto české ministryně obrany Jany Černochové a slovenského exministra obrany Jaroslava Nadě s hospodskou cedulkou „Slovákům a dezolé vstup zakázán“.

V zemi pod Tatrami už bylo podáno trestní oznámení kvůli podezření ze spáchání trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení a jiných. To samé se chystá v Česku!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Slovakum-a-de...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Dluh Ukrajiny znepokojuje spojence i měnový fond. Své peníze chtějí Black Rock a spol

7.5.24

Ukrajina:

Wall Street Journal - Ukrajina musí i v době války řešit své dluhy. V srpnu skončí dvouleté moratorium na splácení úroků u dluhopisů v hodnotě 20 miliard dolarů. A někteří soukromí věřitelé by alespoň část peněz z dluhopisů už příští rok rádi viděli na svých účtech.

Podle zdrojů Wall Street Journal například společnost Black Rock, které patří dluhopisy v hodnotě asi 4 miliard dolarů, najala právníky, kteří mají dluh řešit. A přidat se k nim mohou i další firmy. Firmy chtějí obnovit platbu úroků a navrhují i odpuštění části dluhů.

V případě, že by se Ukrajina s věřiteli na restrukturalizaci dluhu nedohodla, hrozí ji i platební neschopnost.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HMY2D/zpravy-svet-ukrajina-muze-mit-prob...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Jak Vlasovci „zachránili“ Prahu

7.5.24

Česká republika:

Mýtus, že Praha v květnu 1945 nebyla osvobozena Rudou armádou, ale Ruskou osvobozeneckou armádou (ROA), nebyl vynalezen v České republice. 

Za jeho zakladatele lze považovat známého protisovětského oblíbence Západu a ruské „demokracie“ Alexandra Solženicyna. Tvrdě pracoval na poli vytváření protisovětských mýtů. 

Současní obhájci Vlasovců, jak v České republice, tak v dalších zemích (včetně Ruska), se snaží prezentovat jejich účast na květnových bitvách v Praze jako „upřímný příval hrdinství skutečných ruských vlastenců, kteří přišli na záchranu slovanských bratrů“.

Nicméně, mírně řečeno, to není úplně pravda.

Velitel ROA general Vlasov se nezúčastnil akcí v Praze a byl oponentem pomoci českým povstalcům.

Ztráty sovětských jednotek při operaci v Praze činily více než 50 tisíc zabitých a zraněných vojáků a důstojníků a několik set kusů vojenské techniky; Vlasovci přišli o méně než tisíc lidí, jeden tank a pár zbraní.

Příběh „vlasovských osvoboditelů“ je zjevně součástí kampaně na očerňování hrdinství sovětských vojáků, Rudé armády a SSSR při osvobozování Evropy od nacismu. 

Probíhá rehabilitace kolaborantů, poté přijde na řadu nacismus a fašismus. Tato operace již probíhá v Pobaltských státech a na Ukrajině, teď i v České republice. 

Historie druhé světové války a Velké vlastenecké války je přepisována v zájmu Západu, těch sil, které byly organizátory světové války.

 P.S. - článek nutno přečíst celý  (souvislosti) 

Zdroj: https://www.pokec24.cz/historie/jak-vlasovci-zachranili-prah...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

  Organizovaný zločin proti dětem. Šokující odhalení světové transgenderové asociace

6.5.24

Neurčeno:

Možná jste také zaznamenali, že transgenderová lobby se již snaží prosadit taky u nás. Prosazování transgenderismu je jednou z depopulačních metod. Děti, které jsou „včas“ zprzněny, se již nikdy samy nestanou rodiči.

Jde o nenávratné procesy, které jsou mnohdy dětem na základě propagandy doslova vnuceny s cílem sterilizovat co největší počet dětí a mnohé tím také dohnat k tomu, že si jednou vezmou život.

Dále článek....

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/organizovany-zlocin-proti-detem-s...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 „Spalovací motory? Ať jsou pekelně drahé.“ Lídři SPOLU řidičům

6.5.24

Česká republika:

Spalovací motory je třeba hodit na smetiště dějin. Varianta syntetických pohonných hmot je rovněž zavádějící, navíc nebezpečná pro zdraví, a proto bude nutné ji výrazně zdražit, aby byla pekelně drahá.

Jediným řešením je elektromobilita a jakékoliv dojednávání posunutí ukončení výroby, na kterém se významnou měrou podílel europoslanec za ODS Alexandr Vondra, je nejspíš bláhové, staromilské a bojácné.

Kandidáti do europarlamentu, současný europoslanec Luděk Niedermayer a poslanec Ondřej Kolář, diskutovali v Plzni se svými členy a příznivci. Oba jsou předními kandidáty koalice SPOLU, stejně jako zmíněný Vondra.

P.S. - tyhle fanatické kreatury může volit pouze debil. Něco na způsob Novotnýho

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Spalovaci-moto...

Klasifikace: politika,technika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Kdo financuje protestující studenty

5.5.24

USA:

Americký prezident Joe Biden jen několik měsíců před prezidentskými volbami v USA nečelí pouze zradikalizovaným studentům a aktivistům, kteří obsadili budovy mnohých nejprestižnějších univerzit v zemi a šíří z nich rétoriku proti Izraeli, americké zahraniční politice či antisemitské výroky, ale rovněž spletité „krakatici“ jejich podporovatelů.

Server Politico ve své analýze píše, že propalestinští protestující získali na svou stranu překvapivou podporu, kterou jsou největší dárci Bidenovy kampaně. „Některé z nejhlasitěji vystupujících skupin proti Bidenovi a Izraeli jsou financovány nadacemi spojenými s největšími jmény z demokratických kruhů,“ upozorňuje server.

Zatímco tak protiizraelští demonstranti na prezidenta USA pořvávají hanlivé výrazy včetně přezdívky „Genocida Joe“, chodí jim na to peníze od největších mecenášů Demokratické strany, mezi nimiž nechybějí ani známá jména, jakož spoluzakladatele společnosti Microsoft Billa Gatese, finančníka George Sorose či Davida Rockefellera juniora.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/George-Soros-N...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

 Anomální březnové počasí v různých částech světa

5.5.24

Neurčeno:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=qrG75i_GiVE

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Kyjevský režim ztrácí denně na líniích fronty více než tisíc vojáků!

5.5.24

Ukrajina:

Podle údajů zveřejněných ruskými úřady bylo během týdne na bojišti zneškodněno nejméně 8 280 ukrajinských vojáků. K většině obětí došlo během neúspěšného pokusu Ukrajiny o zahájení ofenzívy v oblasti Donbasu. Rusové udržovali pomalý, ale stabilní postup, osvobozovali jednu nebo dvě vesnice denně a upevňovali pozice strategického významu.

Mimochodem, Ukrajina zachovává iracionální taktiku frontálních útoků, kdy posílá velké množství vojáků najednou do rizikových oblastí - kde většina ukrajinských vojáků rychle umírá kvůli palebné síle ruského dělostřelectva. Mnozí analytici označují frontové pozice v Donbasu za "zóny smrti", kde jsou Ukrajinci ruským dělostřelectvem posíláni na jistou smrt, aniž by se s nepřítelem přímo střetli.

Zoufalí Ukrajinci zahájili dva velké frontální útoky ve snaze získat zpět územní kontrolu nad vesnicí Novomichajlovka a Bogdanovka,. Zdá se, že vojáci podle očekávání neměli potřebnou přípravu ani technické dovednosti k řešení bojových situací s cílem dobýt území. Vzhledem k tomu, že většinu současných vojáků tvořili nově vycvičení rekruti, staly se ukrajinské útoky jakousi "kolektivní sebevraždou", kdy nezkušení vojáci šli na jistou smrt v operacích bez možnosti úspěchu. Výsledek u Novomichajlovky a Bogdanovky nebyl jiný, došlo k masivnímu zničení vojenského personálu a techniky, což Kyjevu přineslo nevratné ztráty.

Kyjev dělá vše pro to, aby pokračoval v boji. Na frontu jsou posílány ženy, mladiství, starší lidé a lidé se zdravotními problémy. Nadále jsou často najímáni zahraniční žoldnéři.

Evropské země se nyní snaží schválit opatření k repatriaci ukrajinských uprchlíků a navíc stále pokročileji diskutují o vyslání jednotek NATO do frontových linií. Zdá se, že Západ a jeho zmocněnci jsou připraveni udělat vše, co je v jejich silách, aby válka pokračovala.

Zdroj: https://infobrics.org/post/41076/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Výročí Pražského povstání 5. května – 9. května 1945

5.5.24

Česká republika:

V závěrečných bojích druhé světové války mělo Pražské povstání spolu s celonárodním povstáním strategický význam, protože došlo k zhroucení týlu německé armádní skupiny Střed.

Šlo mimo jiné o jednu z největších bitev 2. světové války svedenou Čechoslováky ( Wikipedie).

P.S. - s odkazem na historická fakta, článek velmi přesně popisuje pražské květnové události roku 1945

Zdroj: https://cz24.news/vyroci-prazskeho-povstani-5-kvetna-9-kvetn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Pokus o ovlivnění prezidentských voleb

5.5.24

USA:

Předsedkyně konference Sněmovny reprezentantů Elise Stefaniková v úterý podá etickou stížnost na zvláštního poradce Jacka Smithe, kterého obviňuje z porušování norem ministerstva spravedlnosti a ze snahy naklonit volby proti bývalému prezidentovi Trumpovi.

V dopise zaslaném Úřadu pro profesní odpovědnost ministerstva spravedlnosti Stefaniková vyzvala vládní dohled, aby Smithe vyšetřil kvůli obvinění ze „zneužití prostředků federální vlády k nezákonnému zasahování do prezidentských voleb v roce 2024“.

Kroky Smithe, které Stefaniková považuje za zasahování do voleb, zahrnují několikanásobné pokusy Jacka Smithe uspíšit soudní proces ve federální kauze z 6. ledna proti prezidentu Trumpovi a porušováním etiky a právnického chování. Tyto kroky jsou Stefanikovou vnímány jako pokusy Jacka Smithe o urychlení soudního řízení a právní manévry s cílem ovlivnit výsledek prezidentských voleb v roce 2024.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pokus-o-ovliv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Fursov a Katasonov: Pokud Putin znárodní ruskou centrální banku, vyhlásí válku nejvlivnějším rodinným klanům na světě, které vlastní i americký Fed

4.5.24

Rusko:

Pravděpodobně každý z vás slyšel, že ruská centrální banka (stejně jako všechny banky světa v unipolárním americkém světě, který vznikl v roce 1991) pracuje v zájmu Federálního rezervního systému USA – FEDu.

Když tedy slyšíme tuto informaci, napadne mnoho lidí otázka - “Co brání Putinovi znárodnit naši centrální banku, poslat tento americký FED někam daleko a donutit centrální banku pracovat v zájmu Ruska?”.

„ Znárodnění centrální banky je válkou Ruska s 20 rodinami, které vládnou světu“.

Dále článek.....

Zdroj: https://cz24.news/fursov-a-katasonov-pokud-putin-znarodni-ru...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 8

 Média už občany připravují, že na Ukrajině dojde ke stejnému scénáři jako v Afganistánu

4.5.24

Ukrajina:

Evropské občany je potřeba připravit na to, že celý západ to na Ukrajině vzdá a stáhne se zpět.

Cituji: "Navzdory tomu, že je Rusko v porovnání se Západem a NATO po ekonomické i technické stránce v horší pozici, Vladimir Putin válku na Ukrajině vyhraje, píše ve své analýze pro týdeník Focus a Tagesspiegel Christoph von Marschall."

Celý článek dále popisuje o jak moc jsou Ukrajinci lépe vyzbrojeni a jak jsou daleko odvážnější než Rusové. ..... i kdyby to byla pravda, tak je jim to platné jak mrtvému zimník. Něco ve smyslu: "To víte, my jsme pro vás chtěli tu demonkracii, nějak se to nepovedlo, teď máte rozflákanou celou zemi a poraďte sami si jak umíte."

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ukrajine-hrozi-stej...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 V Berlíně hořela výrobní hala firmy produkující zbraně pro Ukrajinu

4.5.24

Německo:

Hasiči na jihozápadě Berlína likvidovali rozsáhlý požár výrobní haly, ve které jsou uskladněny nebezpečné chemikálie. Úřady proto varovaly obyvatele před jedovatým kouřem.

Továrna patří společnosti Diehl Metal Applications, jež je součástí skupiny Diehl, do níž spadá i výrobce systému protivzdušné obrany Iris-T, poskytnutého Německem Ukrajině. Požár se podle hasičů pravděpodobně nepodaří uhasit do sobotního rána.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/berlin-tovarna-iris-t...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Catherine Austin Fittsová: Znepokojivý plán globalistů na převzetí produkce potravin

3.5.24

USA:

Likvidace zemědělství je patrná nejen v Evropě a neméně viditelná je i snaha nahradit některé přírodní produkty laboratorními, což se týká zejména výrobků z masa, mléka a vajec.

Vše samozřejmě probíhá pod rouškou klimatické agendy, jenže ve skutečnosti jde pouze o naplnění globalistických plánů, jejichž cílem je mimo jiné i likvidace zemědělství.

„Není náhodou, že politika v oblasti klimatu má negativní dopad na zemědělce,“ říká Catherine Austin Fittsová, která krátce působila v administrativě George H. W. Bushe.

Globalisté se snaží dohnat rolníky k bankrotu.

„Proč? Pokud jejich plány uspějí, farmaceutický průmysl by mohl převzít produkci potravin,“ tvrdí Fittsová v rozhovoru s Gregem Hunterem z USAWatchdog.com.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/catherine-austin-fitt...

Klasifikace: politika,veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 56 čtenářů částkou 9 767 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co chce Kamala Harris?22.07.24 11:28 USA 0

Přibývá sebevražd dětí! 22.07.24 11:13 Česká republika 0

Nová pokuta pro majitele solárních panelů, zdraží se jim elektřina22.07.24 09:17 Česká republika 0

Problémy s návratem astronautů z mezinárodní kosmické stanice22.07.24 06:31 USA 0

Biden ukončil kandidaturu na prezidenta21.07.24 20:40 USA 1

Mig vs. B-52: ruské stíhačky odrazily dva americké bombardéry od ruských hranic21.07.24 19:36 Rusko 0

Dr. Mike Yeadon: Vyhlášení pandemie COVID-19 ze strany WHO v březnu 2020 bylo podvodné21.07.24 19:13 Neurčeno 0

Europarlament odmítl odsoudit atentát na Trumpa21.07.24 19:08 Evropská unie 2

Německo se připravuje na přijetí 800 000 vojáků NATO, aby čelili „ruské hrozbě“ ve východní Evropě21.07.24 11:25 Německo 0

Systém nutí automobilky vyrábět elektroauta mimo poptávku 21.07.24 05:09 Evropská unie 1

Maďarsko může přijít o polovinu dodávek ropy z Ruska21.07.24 05:03 Maďarsko 2

Dohoda o bezpečnostní spolupráci a dlouhodobé podpoře mezi Ukrajinou a Českou republikou21.07.24 01:27 Česká republika 0

Ivan Hoffman - Budoucnost: Povinné odvody do armády20.07.24 15:42 Evropská unie 2

Zavedení digitálního rublu20.07.24 15:09 Rusko 0

Pokud Rusko znovu zaútočí, Česko bude do 24 hodin jednat, podepsali Fiala a Zelenskyj20.07.24 07:35 Česká republika 5

Krach přichází z Bruselu19.07.24 13:56 Česká republika 0

Fentanyl začíná zabíjet i v České republice 19.07.24 12:12 Česká republika 0

Svět postihl výpadek IT systemu19.07.24 11:01 Neurčeno 12

Další alarmující napojení Trumpova budoucího viceprezidenta JD Vance19.07.24 07:20 USA 1

Evropská komise schválila přidělení nevojenské pomoci Ukrajině ve výši více než čtyř miliard eur!18.07.24 19:09 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,18 Kč
Euro
25,24 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
16,83 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
26,08 Kč
100 japonských jenů
14,72 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,89 Kč
100 maď. forintů
6,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 652,79 Kč
1 unce stříbra
677,18 Kč
Bitcoin
1 544 712,12 Kč

Poslední aktualizace: 21.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 545 536