Ve zkratce

Stránka:

 Ceny elektřiny pro obyvatele, včetně daní, přepočteno dle kupní síly

13.4.24

Neurčeno:
[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Spoluzakladatel Greenpeace otevřeně: „změna klimatu“ je podvod!

12.4.24

Neurčeno:

Spoluzakladatel Greenpeace Patrick Moore varoval veřejnost, že „klimatický alarmismus“ je podvod, za kterým stojí globalistická elita, aby prosadila svou agendu, a že představa, že klima je v krizi, je „stoprocentně falešná“.

Moore je celoživotní ekolog a bývalý prezident Greenpeace Kanada. Tuto mezinárodní organizaci pomáhal v roce 1971 založit. Po odchodu z organizace v roce 1986 se Moore snažil varovat veřejnost, že ekologický aktivismus byl unesen k prosazování politických cílů.

„Říkají, že letošní rok byl nejteplejší v historii Země. Ale to není pravda,“ řekl Moore Proftovi v podcastu Counterculture.

„To je lež. Tečka. Celý klimatický alarmismus – a nadcházející klimatická katastrofa – jsou stoprocentně lživé,“ prohlásil Moore.

Rozhovor s ním si můžete prohlédnout v následujícím videu (v angličtině)

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/spoluzakladatel-greenpea...

Klasifikace: politika,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Pandemická „ďábelská“ smlouva, Green Deal v Německu a Gender agenda – Velký rozhovor o aktuálních informacích se Zdeňkem Chytrou.

12.4.24

Evropská unie:

Celý necenzurovaný rozhovor se Zdeňkem Chytrou, který žije v Německu a má aktuální informace, které v mediích neuslyšíte. Informace o Pandemické smlouvě, Green Dealu a Gender agendě jsou v EU od září minulého roku masivně cenzurovány, proto máte jedinou možnost si je poslechnout na Rumble.com.

Zdroj: https://paralelne.cz/2024/04/08/pandemicka-dabelska-smlouva-...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Jaderný poplach v Polsku po zásahu ruské hypersonické rakety Kh-47 Kinzhal

12.4.24

Ukrajina:

V časných ranních hodinách Rusko dosáhlo největšího strategického úderu, kterého dnes dosáhlo na Ukrajině, když pomocí hypersonických střel Kh-47 Kinzhal a řízených střel Kh-101 zničilo největší podzemní zásobník zemního plynu v zemi v Bilche-Volitsko-Uher. , ve městě Stryi a Lvov a s ním i 17 miliard kubíků uskladněného plynu!

Zničení množství zemního plynu v kombinaci s nemožností dodat nové množství z Ruska znamená, že Ukrajině „došly“ energie.

Celkem osm stíhaček MiG-31 s Kinžalem a Kh-101 zasáhlo tank a způsobilo jaderný hřibovitý mrak viděný z Polska, 100 km od ukrajinských hranic.

Tank byl v hloubce 50 metrů od povrchu země, což nezabránilo Kinzhalovi proříznout se kamenitou zemí „jako po másle“ a explodovat uvnitř tanku!

V Polsku začala měření radioaktivity poté, co původně došlo k potenciálnímu jadernému útoku, což však není potvrzeno.

Země má nyní méně než polovinu zásob zemního plynu, než měla dříve, a po zničení skladu je nelze dodávat ani z evropského trhu.

Útok na tento podzemní zásobník plynu potvrdila ukrajinská společnost Naftogaz.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/py...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Vysokoškolská pedagožka vyškolila Fialu

12.4.24

Česká republika:

Občané nejsou antisystémoví extremisté ani ruští švábi, to jen současná vláda vládne špatně, nikoli v zájmu občanů vlastní země. A žádný slušný, vzdělaný premiér by neměl primitivně nálepkovat a dehonestovat občany své země. Přitom ceny stále rostou a kupní síla peněz se neustále snižuje.

Za dobu téhle vlády jsme přišli asi o třetinu hodnoty našich úspor. Nikoli nominálně, nýbrž reálně, tedy přepočítáno na zboží a služby, které si za tyto peníze můžeme koupit.

„Vláda se mýlí, když si myslí, že co občan, to debil. Občané ze svých mezd a důchodů inflaci pociťují podstatně víc než členové vlády,“ upozorňuje pro ParlamentníListy.cz bývalá vysokoškolská pedagožka Radka Johnová.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Co-obcan-to...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Politico - v rámci EU nakupuje Francie nejvíce LNG z Ruska

11.4.24

Francie:

Na pozadí tvrdé proukrajinské rétoriky francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se objevily informace, že Paříž se nejen nevzdala ruského plynu, ale dokonce ho od Moskvy nakupuje více než kdokoli jiný v EU.

Podle údajů zaplatila Paříž od začátku roku Kremlu za dodávky plynu celkem více než 600 milionů eur, což vedlo k výzvám, aby Francie své rostoucí nákupy omezila.

"Nemůže se stát, že Francie na jedné straně říká, že musíme být vůči Rusku tvrdí, a na druhé straně mu to oplácí dalšími penězi," citoval server Politico jednoho z evropských diplomatů, který si nepřál být jmenován.

Francie trvá na tom, že její nákupy plynu jsou nezbytné pro zajištění dodávek do domácností v celé Evropě a že má s Ruskem uzavřenou dlouhodobou dohodu, kterou je z právního hlediska obtížné vypovědět.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1712836650

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Šialený migračný pakt zmení Európu na Afriku. Hrozba aj pre Slovensko!

11.4.24

Slovensko:

„Dnešné schválenie nového Migračného paktu je doslova priamym útokom proti európskemu obyvateľstvu. Europoslanci, ktorí hlasovali za uvoľnenie imigračnej politiky schválili doslova pozvánku pre ďalšie milióny Afričanov do Európy. Zradili Európanov, zradili Európu,” informuje europoslanec Milan Uhrík (Republika) na sociálnej sieti o aktuálnom dianí z Bruselu a schváleniu kontroverzného opatrenia k masovej migrácii do Európy a množstvom negatívnych dopadov.

Zdroj: https://cz24.news/europoslanec-uhrik-schvalenie-migracneho-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Výběr peněz z účtu = problém

11.4.24

Česká republika:

Chcete si vybrat peníze ze svého bankovního účtu? Tak nám sdělte, co s nimi chcete dělat – to je praktika, se kterou se setkávají klienti bank v Česku. Pokud u některých bank neuvedete důvod, jak hodláte naložit se svými penězi, tak vám vaše peníze z účtu nevyplatí.

„Chystáte se použít své peníze na běžnou spotřebu, provoz podnikání, nákup movitých věcí anebo něco jiného?“ musejí tak pro banky vyplňovat klienti, aby se jim odeslala platba. Otázce se nevyhnou ani přímo ve finančním ústavu.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Neverili-js...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Tolik podniků v Německu ještě nezkrachovalo

11.4.24

Německo:

Počet bankrotů firem v Německu dosáhl v březnu nového rekordu. Je v březnu o 35 % vyšší než tou samou dobou minulý rok, informuje hlavní ekonomický redaktor deníku Die Welt. Trend nárůstu insolvencí podniků a spotřebitelů tak pokračuje.

Podniky se nadále potýkají se značnými problémy, mezi které patří vysoké náklady na energie, problémy v dodavatelském řetězci, geopolitická nejistota a přetrvávající inflace.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rekord-ktery-b...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Louisiana se stala prvním státem USA, který odmítl předat moc WHO-WEF

10.4.24

USA:

Senát státu Louisiana jednomyslně schválil návrh zákona Senátu. Tento návrh zákona je odvážnou deklarací suverenity státu, která vytváří základ právní barikády proti nadměrné moci globalistických organizací, OSN, Světové zdravotnické organizace a Světového ekonomického fóra.

Více ve videu VigilantNewsNetwork.

 

Zdroj: https://bezpressu.news/videa/louisiana-se-stala-prvnim-state...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Zelené plány - vypínání plynu

10.4.24

Německo:

První větší německé město chce uzavřít plynovod. Zavádí tak zákon o vytápění od ministra hospodářství a ochrany klimatu Roberta Habecka (Zelení).

Město Augsburg chce postupné odstavení plynu dokončit do roku 2035. Nařizuje to příslušný německý zákon, píše list Bild. Augsburg ovšem svým obyvatelům nesdělil, čím mají topit, nemají se ale spoléhat na vodík. Podle listu město už odpovídající oznámení zaslalo stovkám společnostem.

V Česku a celé Evropské unii se kotle na plyn nebudou prodávat od roku 2029, už od příštího roku ale musí skončit jejich dotování, od roku 2027 mají být emise z vytápění zpoplatněny povolenkami.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HF669/zpravy-svet-nemecko-augsburg-vypno...

Klasifikace: politika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Pekarová moc utrácí, zlobí se Kverulant i ANO

10.4.24

Česká republika:

Koalice Spolu před volbami slibovala úspory ve státní zprávě, poslanecká sněmovna pod vedením Markéty Pekarové Adamové se tím ale dlouhodobě neřídí – tak by se dala shrnout kritika spolku Kverulant, který ve své zprávě píše, že dolní komora nešetří, ale naopak opakovaně přesahuje původně stanovené výdaje.

Spolek ve své zprávě uvádí, že sněmovna v roce 2022, už pod vedením Pekarové Adamové utratila oproti dřívějším letům o 141 milionů navíc. „Ani v roce 2023 sněmovna rozpočet nedodržela, a to si ho oproti roku 2022 navýšila o 90 milionů. Sněmovna v roce 2023 utratila o 46 milionů víc,“ píše spolek, který se označuje za watchdogovou organizaci. 

Zdroj: https://echo24.cz/a/H3YQU/zpravy-domov-pekarova-nesetri-zlob...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 V Německu explodoval počet násilných činů u mladých cizinců

10.4.24

Německo:

Německo je šokováno nárůstem kriminality. V roce 2023 policie zaznamenala 5,94 milionu trestných činů, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 5,5 procenta. Doslova explodoval počet mladých kriminálníků z řad cizinců, potvrdila ministryně vnitra Nancy Faeserová.

Za velký problém označila prudký nárůst kriminality u cizinců. „Musíme o tom mluvit zcela bez rozpaků,“ řekla.

„Je ale pravda, že trestnou činnost páchá nadprůměrný počet cizinců,“ přiznal Michael Stübgen (CDU), místopředseda spolkové vlády. Podle jeho slov Německo v roce 2023 zaznamenalo nejvyšší úroveň kriminality za posledních sedm let. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-drogy-loupeze-utoky...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Orbán chce změnit EU

8.4.24

Maďarsko:

Zatímco Britové se před lety rozhodli EU opustit, maďarský premiér Viktor Orbán dostal jiný nápad. Chce v Bruselu posílit natolik, aby mohl EU změnit. „Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Brusel,“ popsal svůj záměr. Prý hodlá čelit těm, kteří se snaží Maďarům „strčit genderovou politiku až do krku“.

„Musíme jít hlouběji, obsadit pozice, shromáždit spojence a napravit Evropskou unii,“ prohlásil maďarský premiér v rozhovoru už na konci loňského roku. „Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Brusel,“ citoval Orbána server Politico.

Maďarsko bude ve druhé polovině roku 2024 předsedat EU. 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Horsi-nez-odch...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Inverze reality jako jediná možnost zachování systému s nezbytnou armádou „normies“.

7.4.24

Česká republika:

Žijeme v době tzv. „inverze reality„, tj. jejího pravého opaku, což je nyní zřetelnější, než kdy jindy.

Lež je pravda, pravda je dezinformace, chytrý je hlupák, hlupák je rozumný občan, jed je lék, přírodní produkt je šarlatánství atd.

Dvě základní pravidla, která v době inverze reality platí: (1) cokoli slyšíte či vidíte v médiích, myslete si pravý opak a budete blízko pravdě, (2) cokoli vám doporučují politici a média, udělejte pravý opak a budete v bezpečí.

Dále článek.

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/inverze-reality-jako-jedina-mozno...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Africká těžba surovin pro obnovitelné zdroje ohrožuje tisíce goril, varují vědci.

7.4.24

Neurčeno:

Vědci varují, že prudký nárůst poptávky po strategických surovinách přispívá k poškozování tropických deštných pralesů. Ty jsou však domovským prostředím i pro africké lidoopy. Těžební projekty v Africe momentálně ohrožují na životě více než 180 tisíc goril a šimpanzů, odhalila nová studie.

Africká těžba se v posledních letech stále více rozmáhá zejména kvůli probíhajícímu přechodu na obnovitelné zdroje energie. Ty se však zatím neobejdou bez nerostných surovin, jako je měď, kobalt, nikl nebo lithium, píše portál The Guardian.

„Afrika zažívá bezprecedentní těžební boom, který ohrožuje populaci zvířat i celé ekosystémy,“ uvedli vědci v článku, který otiskl časopis Science Advances.

Odklon od fosilních paliv je sice dobrý pro klima, ale musí být proveden způsoby, které neohrožují biologickou rozmanitost.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/afrika-tezba-goril...

Klasifikace: ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Pellegrini prezidentem

7.4.24

Slovensko:

Slovensko si zvolilo nového prezidenta. Stal se jím současný předseda parlamentu a vládní strany Hlas Peter Pellegrini.

Ve druhém kolem porazil bývalého šéfa slovenské diplomacie Ivana Korčoka. Nástupce Zuzany Čaputové vzešel podle očekávání z nejtěsnějšího souboje od zavedení přímé volby hlavy státu v roce 1999. S 1 409 255 hlasy získal 53,12 procent.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pellegrini-nov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Akce Francie směřuje ke třetí světové! Martin Koller komentuje aktuální události posledních dní.

6.4.24

Česká republika:

Ruská armáda zabije veškerý francouzský vojenský personál, který Francie pošle na Ukrajinu. Francie chce na Ukrajině vybudovat dvě obranné linie vybavené jadernými zbraněmi! Ministerstvo vnitra skrylo do návrhu zákona o odolnosti subjektů kritické infrastruktury mohutná omezení lidských práv. Německá ekonomika je paralyzovaná a výrazně zaostává ve srovnání s jinými většími evropskými zeměmi. Jaká svinstva páchali Banderovci v Československé republice?

Zdroj: https://www.infovojna.bz/article/video-bezpecnostny-analytik...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 87 čtenářů částkou 17 143 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 1

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč23.05.24 17:18 Česká republika 0

Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku23.05.24 10:28 Írán 0

Kdo je globální prediktor?22.05.24 20:51 Česká republika 6

Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu22.05.24 15:49 Ukrajina 5

Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly22.05.24 15:20 Slovensko 1

Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra22.05.24 12:16 Švýcarsko 0

O Zelenského prezidentství 22.05.24 08:32 Ukrajina 0

Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše. 22.05.24 08:25 Slovensko 0

Rusko zahájilo cvičení přípravy a použití nestrategických jaderných zbraní21.05.24 18:51 Rusko 0

Stovky zraněných a evakuační lety. Francie se v Pacifiku střetla s Ázerbajdžánem21.05.24 17:28 Nová Kaledonie a závislá území 0

EU uvalí zelenou daň na osobní dopravu i domy21.05.24 17:20 Evropská unie 2

Poslanci budou řešit odvolání Xavera Veselého z Rady ČT kvůli urážkám na adresu Vašáryové21.05.24 15:38 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
24,64 Kč
Libra
28,76 Kč
Kanadský dolar
16,62 Kč
Australský dolar
15,06 Kč
Švýcarský frank
24,64 Kč
100 japonských jenů
14,47 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,79 Kč
100 maď. forintů
6,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
25,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 015,57 Kč
1 unce stříbra
689,65 Kč
Bitcoin
1 561 342,95 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 200 007