Ve zkratce

Stránka:

 Hlavní body rozhovoru s Emmanuelem Macronem 14. března pro televizní stanice TF1 a France 2

15.3.24

Francie:

Emmanuel Macron zdůraznil, že "Rusko nemůže a nesmí vyhrát válku", a poté opakovaně zdůraznil, že "jsme připraveni reagovat na ruskou eskalaci". Francie "nečekala s přípravou až do února 2022 jsme připraveni", zdůraznil.

Hlava státu ujistila, že Francie "nikdy" nepřevezme iniciativu v boji proti Rusku, ačkoli potvrdil, že by neměla být vyloučena žádná možnost podpory Ukrajiny. Válka na Ukrajině je "existenční pro naši Evropu a pro Francii", prohlásil. "Nikdy nepřejdeme do ofenzívy, nikdy nepřevezmeme iniciativu," vysvětlil, i když se domnívá, že "bychom neměli vyloučit žádné možnosti" (žádné limity francouzské podpory Ukrajině).

"Rusko je protivník, Kreml je protivník," vysvětlil Emmanuel Macron, který v této fázi odmítl označit Rusko za nepřítele. "Nevedeme s Ruskem válku," ujistil prezident, ale "pokud se situace zhorší, budeme připraveni, aby Rusko nikdy nezvítězilo," doplnil, načež dodal, že "mír neznamená kapitulaci Ukrajiny".

Zdroj: https://www.rtl.fr/actu/politique/guerre-en-ukraine-ce-qu-il...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 A. Hogenová: Drzost věrchušky, loutkovodiči za mořem, kolaps důvěry, rakovina strachu. Nesmíme mlčet

15.3.24

Česká republika:

„Ve společnosti panuje nedůvěra, lidé se bojí mluvit přímo – šeptají nebo vůbec nemluví. Vláda rozvázala těsné vztahy se Slovenskem. Někteří státníci z V4 jsou označováni za proruské,“ uvedla pořad Aby bylo jasno novinářka Jana Bobošíková a následně položila otázku filozofce a vysokoškolské pedagožce, která přijala pozvání na rozhovor. „Co podle vás dělá se společností tak hluboká atmosféra nedůvěry vůči sousedům, politikům, spolupracovníkům, novinářům a v podstatě vůči každému, kdo má jiný názor, než vládnoucí koalice?“

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Snehove-vlocky...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kanada schválila zákon: může zavřít lidi na doživotí za nenávistné projevy

14.3.24

Kanada:

Návrh zákona C-63 liberální vlády, zákon o škodách online, je strašlivý zákon, který nepřiměřeně omezí posvátné právo Kanaďanů na svobodu projevu podle Listiny. 

Právě to je záměrem liberálů. Tím, že navrhnou vágní zákon vytvářející drakonický režim pro řešení „poškozování“ online, vyhrají svou válku, aniž by vystřelili kulku.

Důsledky porušení zákona jsou tak přísné, že by se dalo očekávat, že jeho porušení bude riskovat jen málokdo.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kanada-schvalila-zakon-m...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Norská vláda chystá uzákonit právo na platby v hotovosti

14.3.24

Norsko:

Předlohu zákona poslalo minulý týden ministerstvo spravedlnosti na vládu, píší norská média.

V návrhu, který byl v pátek předložen vládě, ministerstvo píše, že dnešní ustanovení už dává spotřebitelům "zjevně rozsáhlé právo na hotovostní platbu, ale vyvolává řadu výkladových otázek, které ztěžují zjištění, kam až toto právo skutečně sahá." V poslední době se v Norsku ohledně výkladu rozvířila debata a novela má výklad jasně stanovit bez pochybností.

Platby v hotovosti se snaží v některý zemích uzákonit, někde včetně ústavních zákonů, jako základní právo pokrývající svobodu občanů. Děje se tak v době, kdy řada vlád na světě vytváří naopak podmínky pro přechod na digitální měnu, která může svobodu lidí značně omezit.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HVHY2/svet-zpravy-norska-vlada-chysta-uz...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ruská ekonomika je odolná

14.3.24

Rusko:

Jak informuje list Fortune, životní úroveň v Rusku se nezhroutila, západní výrobky byly nahrazeny a hlavně: Ruské suroviny jdou na odbyt mimo Západ.

Z vývozu ropy především do Asie Rusko vydělává až 500 milionů dolarů denně. Obchod Ruska s Čínou a Indií překonal jeho předválečný obchod s Evropskou unií.

A Putin začal Rusům dokonce dotovat hypotéky, díky čemuž se začalo stavět.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/500-milionu...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Výbušný projev holandského europoslance (video)

14.3.24

Evropská unie:

V Evropském parlamentu zavládlo zděšení nad příspěvkem holandského europoslance Marcela de Graaffa (FVD). Zprávy o deportacích ukrajinských dětí do Ruska jsou podle něj „čistou propagandou.“

„Rusko přijalo miliony uprchlíků. Naštěstí včetně stovek tisíc dětí, které byly a jsou bombardovány ukrajinskou armádou,“ pokračoval De Graaff.

„Parlament musí vystoupit proti těmto ukrajinským válečným zločinům. Mezinárodní trestní soud by za to měl Zelenského stíhat,“ řekl europoslanec.

Zdůraznil, že samotná Ukrajina je největším dodavatelem dětí pro pedofilní sítě, pašování lidí a obchodování s orgány.

„Má na to dětské kotce s náhradními matkami. V Rusku se dětem dostává tradiční výchovy a vzdělání. Na Západě se jim dostává transgenderové indoktrinace, blokátorů hormonů a mrzačení pohlavních orgánů.

Pokrytectví je nehorázné. Západ musí zastavit toto válečné štvaní,“ křičel De Graaff.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/pozdvizeni-v-ep-na-ve...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Američanům se nedaří vyrábět Boeingy, selhání elektroniky na pár vteřin

14.3.24

USA:

Se spolehlivostí letadel začínají být ve firmě Boeing na štíru. Pilotovi na několik vteřin zhasnuly všechny displeje a letadlo přešlo do střemhlavého pádu. Naštěstí se elektronika resetovala a let mohl být dokončen protentokrát bez obětí na životech.

Ojedinělý incident se někdy stane, ale teď to spíše vypadá na zhoršující se kvalitu letadel - nedávno psali o vypadnutí dveří za letu.

Svědek, který žaloval Boeing za nedodržení bezpečnostních standardů, byl nalezen mrtvý. Vypadá to jako kdyby ve firmě začaly převládat mafiánské praktiky.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/soused-na-me-nahle-zira...

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Neodvratný konec průmyslu v EU

13.3.24

Evropská unie:

Evropa brzy odsoudí svůj tolik potřebný průmysl k zániku. Tvrdými zelenými regulacemi a daněmi totiž podniky zničí nebo je nutí přesouvat výrobu raději pryč, do Asie nebo USA, kde je investorské prostředí vstřícnější. Hlasitě před tím v nedávné době varoval například jeden z nejbohatších lidí světa a zakladatel britského chemického koncernu Ineos Jim Ratcliffe. Podle něj přístup Bruselu ke snižování emisí úspěšně odhání investice z EU.

A uvalení emisních povolenek na velkou část investic vede k tomu, že to pouze podpořilo dovoz ze zemí, kde systém zelených přirážek není. To paradoxně uhlíkovou stopu, kterou se snaží EU vymazat, zvýšilo. Mix drahých energií, těžce splnitelných klimatických závazků, nulových prospěšných reforem a zastavených investic kvůli drahému financování navíc vede vývoj evropské ekonomiky k obecné stagnaci.

Zdroj: https://echo24.cz/a/H7Hcc/eu-nici-prumysl-nikdo-tu-nechce-st...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Firma manžela Von der Leyenové, která dostala 320 milionů z EU, byla v době výběrového řízení neaktivní!

13.3.24

Evropská unie:

Skandál Lejnové ve vedení EU opět ukazuje na bezprecedentní střet zájmů, který by zřejmě jen tak každému neprošel. Firma jejího manžela byla nečinná, přesto se mohla zúčastnit výběrového řízení a byla dokonce vybrána!

Horší je, že se vůbec netrápí různými odhaleními, která ji zaplavují.

Jedním z nich je výběr společnosti jejího manžela, která získala finanční prostředky ve výši 320 milionů eur z EU, což naznačuje možný střet zájmů.  Oněch 320 milionů eur, o kterých se zde jedná, se týká financování projektu genové terapie na univerzitě v Padově v Itálii.

Podle Maddaleny Roy (italské novinářky) je na tomto příběhu nejskandálnější to, že společnost Orgenenis Italy, která byla vybrána v tomto projektu financovaném Evropskou komisí, je pobočkou laboratoře Orgenesis INC se sídlem ve Spojených státech a je vedena Heikem Von Der Leyenem.

Podle italské novinářky byla společnost Orgenesis Italy vytvořena výhradně pro účast na tomto projektu financovaném částkou 320 milionů eur.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/firma-manzela-von-der...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Blázen a idiot

12.3.24

Evropská unie:

Těmito slovy zhodnotil italský novinář a šéf listu „Il Fatto Quotidiano“ Marco Travaglio výroky Ursuly von der Leyenové – „Potřebujeme více zbraní, musíme je vyrobit, jako jsme to udělali s vakcínami“ – a francouzského prezidenta, který 27. února na pařížské konferenci řekl: „Vyslání vojsk na Ukrajinu nesmí být vyloučeno.“

Zdroj: https://casopisargument.cz/?p=56100

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Velké vyvlastnění. Jak vám chtějí vzít všechno? Už je to připravené, zbývá jen otázka kdy.

12.3.24

Neurčeno:

Nejničivější finanční krach všech dob je za rohem. Každý může velmi brzy přijít o všechno. Řízená demolice našeho finančního systému byla plánována po celá desetiletí.

Při příštím finančním krachu hrozí, že se veškerý soukromý majetek stane majetkem několika velkých soukromých bank. V reakci na toto totální vyvlastnění byly na národní i mezinárodní úrovni za zády veřejnosti změněny zákony.

Video-->>

 

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/velke-vyvlastneni-jak-vam-chteji-...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Maďaři si předvolali velvyslance USA, vadí jim Bidenova slova o Orbánovi

12.3.24

Maďarsko:

Maďarské ministerstvo zahraničí si předvolalo velvyslance Spojených států Davida Pressmana a protestovalo proti výrokům amerického prezidenta Joea Bidena o maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi. V úterý to oznámil šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó. Biden o Orbánovi řekl, že usiluje o nastolení diktatury.

„Nikdo po nás nemůže žádat, abychom přistupovali na takové lži od kohokoliv, i když tou osobou je prezident Spojených států,“ řekl maďarský ministr zahraničí.

Spojené státy kritizují Orbánovu vládu kvůli omezování demokratických hodnot a principů právního státu nebo za její přístup k lidem z komunity LGBT+. Vztahy mezi Washingtonem a Budapeští zhoršuje i skutečnost, že Orbán navzdory ruské agresi vůči Ukrajině udržuje vstřícnou politiku vůči Moskvě.

P.S. - a u nás je to právě naopak - velvyslanec USA si zve na kobereček premiéra ČR

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/madarsko-diplomacie-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Ukrajinský premiér by rád ovlivnil i volby na Slovensku

12.3.24

Česká republika:

Petr Fiala považovaný spíše za ukrajinského předsedu vlády než za českého, kterým byl zvolen, přerušil styky s legální slovenskou vládou a jejím premiérem.

Důvodem jsou i rozdílné názory na Ukrajinu a její další vyzbrojování včetně možnosti vyslat vlastní vojáky do války s Ruskem. Ono je těch neshod mnohem více, u liberála Fialy nemohou vlastenecké nálady Fica obstát, a tak se blyštivý Péťa začal scházet se slovenskou opozicí a dělat vše proto, aby se Šimečkovi podařilo zabránit Ficovým souputníkům získat prezidentské křeslo uvolněné brzy Sorosovou princeznou Čaputovou.

Ostatně mladý Soros už byl v Čechách, jednal i s Petrem Pavlem a říká se o něm, že je v podstatě ještě větším škůdcem, než byl jeho otec.

Zdroj: https://www.inadhled.live/zajimavosti/ukrajinsky-premier-by-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Trump - ani cent na Ukrajinu!

11.3.24

USA:

Bývalý americký prezident Donald Trump, který už nemá v primárkách protikandidáta a pravděpodobně se opět stane kandidátem amerických republikánů na prezidenta, nehodlá finančně podporovat Ukrajinu.

Je přesvědčen, že tak ukončí válku Ruska proti této zemi. Po návratu z návštěvy Spojených států, kde se sešel s Trumpem, to v rozhovoru pro televizi M1 řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HKecQ/zpravy-svet-trump-neda-na-ukrajinu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kvůli Rusku vyzvala vláda k vypnutí dezinformací. Ilegální, řekl poprvé soud

11.3.24

Česká republika:

Městský soud v Praze vydal potenciálně důležitý rozsudek v kauze dezinformačních webů, které vláda nechala svou výzvou v únoru 2022 zablokovat po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. 

Jak zjistily Seznam Zprávy, soud teď rozhodl, že poskytovatel internetového připojení porušil zákon o svobodném přístupu k informacím, když na apel kabinetu znepřístupnil konkrétní stránku.

Provozovatel dezinformačního webu se domáhá odškodnění za ušlý zisk z reklamy.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-kvuli-rus...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi,pravo Zprávu vložil/a QWSAQ

Komentářů: 1

 Je potřeba „vyvěsit bílou vlajku“

10.3.24

Vatikán:

Papež František v rozhovoru se švýcarskou stanicí RSI  volal po příměří a odvaze zahájit jednání. Prohlásil to podle webu Vaticannews mluvčí Vatikánu Matteo Bruni.

Papež byl podle Bruniho v rozhovoru tázán na svůj postoj k názoru, že by se Ukrajina měla vzdát, protože není schopna vypudit ruské síly. Tazatel použil termín „bílá vlajka“.

František podle agentury Reuters odpověděl, že „nejsilnější je ten, kdo zhodnotí situaci, pomyslí na lidi, má odvahu k bílé vlajce a jedná“.

Mluvčí Vatikánu v neděli uvedl, že papež termín „bílá vlajka“ zopakoval v reakci na otázku.„Papež použil výraz bílá vlajka v reakci na obraz navozený tazatelem, aby poukázal na zastavení násilností a na příměří dosažené díky odvaze vyjednávat,“ sdělil Bruni podle Vaticannews.

Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marije Zacharové „svatý otec nemluvil ke Kyjevu, ale k Západu“, uvedla agentury ANSA.

Západ totiž podle Zacharové využívá Ukrajinu jako nástroj pro vyplnění svých cílů.„Chápu to tak, že papež vyzývá Západ, aby upustil od svých ambicí a přiznal, že se zmýlil," řekla mluvčí ruské diplomacie.

A v ČR se už vaří krev....

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-vatikan-zehl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 The Washington Times - Psychiatrička má podezření, že Biden užívá amfetamin.

10.3.24

USA:

Psychiatrička Carol Liebermanová, která pracuje s pacienty trpícími demencí, si všimla, že americký prezident nejčastěji "mluví pomalu a klopýtá" ,při rozhovoru se zákonodárci však blekotal a vyjadřoval se "rozčileně a vztekle", což jsou typické znaky člověka pod vlivem amfetaminu.

Odbornice poznamenala, že nejen projev amerického prezidenta, ale i jeho chování svědčí o užívání omamných látek. Během projevu často gestikuloval a rychle pohyboval rukama, ačkoli je obvykle drží na pódiu a čte text z teleprompteru.

"Emoční nestabilita je příznakem demence a ta (emoční nestabilita) se ještě prohloubila podáním Adderallu nebo amfetaminu. Nemluvil jen hlasitě. Křičel v místnosti, kde ho všichni slyšeli a kde měl mikrofon," zdůraznila Liebermanová.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1709989648

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V Bruselu proběhla simulace potravinové krize v Evropě!

9.3.24

Evropská unie:

Ve dnech 1. a 2. února se v Bruselu sešlo 60 lidí z různých odvětví – vlády, průmyslu, vědy, zemědělství a sdělovacích prostředků – aby diskutovali o budoucích potravinových krizích v Evropě.

Během tohoto prvního semináře Food Alert vytvořili účastníci pracovní skupinu, která měla vedoucím představitelům EU poskytovat poradenství v případě potravinové krize.

Účastníci byli rozděleni do tří skupin, přičemž každá skupina se zaměřila na jednu část problému: řešení krize, zabezpečení produkce potravin a řízení obchodu a financí.

V Evropě prudce vzrostly ceny hnojiv a energií a zemědělství v důsledku toho trpí.

Simulace roku 2025 vykresluje trýznivý obrázek: vyrabované supermarkety, chaos ve městech, v Německu je nedostatek ryb a masa, chovatelé hospodářských zvířat krachují.

Účastníci navrhli různá opatření, jako je snížení dotací pro chovatele hospodářských zvířat a přechod na rostlinnou stravu.

Simulace potravinové krize nápadně připomíná simulaci pandemie koronaviru, která proběhla jen několik měsíců před jejím skutečným vyhlášením.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/v-bruselu-probehla-si...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Stojí za připomenutí: Ne, své syny vám nedám!

9.3.24

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=C2KnqckRNbI

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Generál Coustou: "Nepřítelem není Rusko, ale Macron"

9.3.24

Francie:

Generál André Coustou byl hostem André Bercoffa v rádiu Sud Radio. V šokujícím rozhovoru (video) generál prohlásil, že Rusko není naším nepřítelem a že nepřítelem Francie je Emmanuel Macron.

Zároveň navrhl, aby Macron šel příkladem a vzal své ministry a šel bojovat na Ukrajinu, místo aby pronášel takové "válečné" výroky..

Macron chtěl, aby armáda byla připravena na střelbu do Gilets jaunes.

V závěrečné části rozhovoru generál Coustou uvádí, že když se rozvíjely protesty Gilets jaunes, Emmanuel Macron žádal, aby byla armáda povolána k ochraně Elysejského paláce a aby byla připravena na Gilets jaunes střílet, což generální štáb odmítl.

Generál Coustou označil Macrona za tyranam, dle definice slovníku.

Podobnost s ČR čistě náhodná? 

Zdroj: https://www.medias-presse.info/general-coustou-lennemi-nest-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 58 čtenářů částkou 10 368 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Švédsko, Finsko a Norsko schválily vytvoření koridoru pro přesun vojsk NATO k hranicím s Ruskou federací.22.06.24 20:22 Švédsko 1

Nový pakt OSN pro budoucnost je prvním krokem k zavedení světové vlády22.06.24 19:28 Neurčeno 0

Pád Zetoru22.06.24 12:50 Česká republika 1

Po Putinově návštěvě Pchjongjangu Soul "přehodnotí" své dodávky zbraní Kyjevu21.06.24 19:30 Jižní Korea 1

Politico - USA sdělují, že Ukrajina může zasáhnout ruské území "kdekoli" 21.06.24 19:17 Ukrajina 0

Poslanci schválili korespondenční volbu navzdory protestům opozice21.06.24 18:34 Česká republika 5

Vyšetřovatel: 80 až 90 procent úmrtí na covid jsou podvody21.06.24 04:36 USA 3

Slovenský parlament zrušil veřejnoprávní média a nahradil je novými20.06.24 21:35 Slovensko 0

O blížící se finanční krizi20.06.24 17:10 Neurčeno 1

Spojení mééédií a křiváků, to je budoucnost. Nezapomeňte Vítka znovu volit20.06.24 17:00 Česká republika 0

Nástupce Le Penové, kandidát na premiéra: Munici na Ukrajinu ano. Vojáky a „dlouhé“ rakety NE20.06.24 15:07 Francie 0

Kansas v žalobě obviňuje společnost Pfizer z klamání veřejnosti ohledně vakcíny COVID19.06.24 21:31 USA 3

V Pentagonu si rvou vlasy. Kde ta zatracená ruská ponorka je?19.06.24 21:24 USA 0

Nové dopravní značky v Minnesotě19.06.24 21:17 USA 1

EU jako Rusko za Jelcina. Už to začalo. Docent Valenčík: „Kdo to nevidí, je slepý.“19.06.24 17:42 Evropská unie 0

Německo se přiblížilo zákazu AfD19.06.24 13:52 Německo 0

V Brně hořelo nové bateriové uložiště elektřiny určená na podporu solárů a větrníků18.06.24 22:13 Česká republika 7

Itálie se chystá předat Ukrajině rakety Storm Shadow 18.06.24 19:32 Itálie 0

Ukrajinský symfonický orchestr se nevrátil z turné po Německu.18.06.24 19:23 Ukrajina 0

Byl schválen zákon, který povede k likvidaci evropského zemědělství 18.06.24 18:19 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
23,32 Kč
Euro
24,93 Kč
Libra
29,50 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,51 Kč
Švýcarský frank
26,09 Kč
100 japonských jenů
14,60 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
6,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,58 Kč
100 rublů
26,20 Kč
1 unce (31,1g) zlata
54 113,17 Kč
1 unce stříbra
688,79 Kč
Bitcoin
1 497 504,39 Kč

Poslední aktualizace: 22.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 358 576