Ve zkratce

Stránka:

 Výbušný projev holandského europoslance (video)

14.3.24

Evropská unie:

V Evropském parlamentu zavládlo zděšení nad příspěvkem holandského europoslance Marcela de Graaffa (FVD). Zprávy o deportacích ukrajinských dětí do Ruska jsou podle něj „čistou propagandou.“

„Rusko přijalo miliony uprchlíků. Naštěstí včetně stovek tisíc dětí, které byly a jsou bombardovány ukrajinskou armádou,“ pokračoval De Graaff.

„Parlament musí vystoupit proti těmto ukrajinským válečným zločinům. Mezinárodní trestní soud by za to měl Zelenského stíhat,“ řekl europoslanec.

Zdůraznil, že samotná Ukrajina je největším dodavatelem dětí pro pedofilní sítě, pašování lidí a obchodování s orgány.

„Má na to dětské kotce s náhradními matkami. V Rusku se dětem dostává tradiční výchovy a vzdělání. Na Západě se jim dostává transgenderové indoktrinace, blokátorů hormonů a mrzačení pohlavních orgánů.

Pokrytectví je nehorázné. Západ musí zastavit toto válečné štvaní,“ křičel De Graaff.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/pozdvizeni-v-ep-na-ve...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Američanům se nedaří vyrábět Boeingy, selhání elektroniky na pár vteřin

14.3.24

USA:

Se spolehlivostí letadel začínají být ve firmě Boeing na štíru. Pilotovi na několik vteřin zhasnuly všechny displeje a letadlo přešlo do střemhlavého pádu. Naštěstí se elektronika resetovala a let mohl být dokončen protentokrát bez obětí na životech.

Ojedinělý incident se někdy stane, ale teď to spíše vypadá na zhoršující se kvalitu letadel - nedávno psali o vypadnutí dveří za letu.

Svědek, který žaloval Boeing za nedodržení bezpečnostních standardů, byl nalezen mrtvý. Vypadá to jako kdyby ve firmě začaly převládat mafiánské praktiky.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/soused-na-me-nahle-zira...

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Neodvratný konec průmyslu v EU

13.3.24

Evropská unie:

Evropa brzy odsoudí svůj tolik potřebný průmysl k zániku. Tvrdými zelenými regulacemi a daněmi totiž podniky zničí nebo je nutí přesouvat výrobu raději pryč, do Asie nebo USA, kde je investorské prostředí vstřícnější. Hlasitě před tím v nedávné době varoval například jeden z nejbohatších lidí světa a zakladatel britského chemického koncernu Ineos Jim Ratcliffe. Podle něj přístup Bruselu ke snižování emisí úspěšně odhání investice z EU.

A uvalení emisních povolenek na velkou část investic vede k tomu, že to pouze podpořilo dovoz ze zemí, kde systém zelených přirážek není. To paradoxně uhlíkovou stopu, kterou se snaží EU vymazat, zvýšilo. Mix drahých energií, těžce splnitelných klimatických závazků, nulových prospěšných reforem a zastavených investic kvůli drahému financování navíc vede vývoj evropské ekonomiky k obecné stagnaci.

Zdroj: https://echo24.cz/a/H7Hcc/eu-nici-prumysl-nikdo-tu-nechce-st...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Firma manžela Von der Leyenové, která dostala 320 milionů z EU, byla v době výběrového řízení neaktivní!

13.3.24

Evropská unie:

Skandál Lejnové ve vedení EU opět ukazuje na bezprecedentní střet zájmů, který by zřejmě jen tak každému neprošel. Firma jejího manžela byla nečinná, přesto se mohla zúčastnit výběrového řízení a byla dokonce vybrána!

Horší je, že se vůbec netrápí různými odhaleními, která ji zaplavují.

Jedním z nich je výběr společnosti jejího manžela, která získala finanční prostředky ve výši 320 milionů eur z EU, což naznačuje možný střet zájmů.  Oněch 320 milionů eur, o kterých se zde jedná, se týká financování projektu genové terapie na univerzitě v Padově v Itálii.

Podle Maddaleny Roy (italské novinářky) je na tomto příběhu nejskandálnější to, že společnost Orgenenis Italy, která byla vybrána v tomto projektu financovaném Evropskou komisí, je pobočkou laboratoře Orgenesis INC se sídlem ve Spojených státech a je vedena Heikem Von Der Leyenem.

Podle italské novinářky byla společnost Orgenesis Italy vytvořena výhradně pro účast na tomto projektu financovaném částkou 320 milionů eur.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/firma-manzela-von-der...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Blázen a idiot

12.3.24

Evropská unie:

Těmito slovy zhodnotil italský novinář a šéf listu „Il Fatto Quotidiano“ Marco Travaglio výroky Ursuly von der Leyenové – „Potřebujeme více zbraní, musíme je vyrobit, jako jsme to udělali s vakcínami“ – a francouzského prezidenta, který 27. února na pařížské konferenci řekl: „Vyslání vojsk na Ukrajinu nesmí být vyloučeno.“

Zdroj: https://casopisargument.cz/?p=56100

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Velké vyvlastnění. Jak vám chtějí vzít všechno? Už je to připravené, zbývá jen otázka kdy.

12.3.24

Neurčeno:

Nejničivější finanční krach všech dob je za rohem. Každý může velmi brzy přijít o všechno. Řízená demolice našeho finančního systému byla plánována po celá desetiletí.

Při příštím finančním krachu hrozí, že se veškerý soukromý majetek stane majetkem několika velkých soukromých bank. V reakci na toto totální vyvlastnění byly na národní i mezinárodní úrovni za zády veřejnosti změněny zákony.

Video-->>

 

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/velke-vyvlastneni-jak-vam-chteji-...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Maďaři si předvolali velvyslance USA, vadí jim Bidenova slova o Orbánovi

12.3.24

Maďarsko:

Maďarské ministerstvo zahraničí si předvolalo velvyslance Spojených států Davida Pressmana a protestovalo proti výrokům amerického prezidenta Joea Bidena o maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi. V úterý to oznámil šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó. Biden o Orbánovi řekl, že usiluje o nastolení diktatury.

„Nikdo po nás nemůže žádat, abychom přistupovali na takové lži od kohokoliv, i když tou osobou je prezident Spojených států,“ řekl maďarský ministr zahraničí.

Spojené státy kritizují Orbánovu vládu kvůli omezování demokratických hodnot a principů právního státu nebo za její přístup k lidem z komunity LGBT+. Vztahy mezi Washingtonem a Budapeští zhoršuje i skutečnost, že Orbán navzdory ruské agresi vůči Ukrajině udržuje vstřícnou politiku vůči Moskvě.

P.S. - a u nás je to právě naopak - velvyslanec USA si zve na kobereček premiéra ČR

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/madarsko-diplomacie-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Ukrajinský premiér by rád ovlivnil i volby na Slovensku

12.3.24

Česká republika:

Petr Fiala považovaný spíše za ukrajinského předsedu vlády než za českého, kterým byl zvolen, přerušil styky s legální slovenskou vládou a jejím premiérem.

Důvodem jsou i rozdílné názory na Ukrajinu a její další vyzbrojování včetně možnosti vyslat vlastní vojáky do války s Ruskem. Ono je těch neshod mnohem více, u liberála Fialy nemohou vlastenecké nálady Fica obstát, a tak se blyštivý Péťa začal scházet se slovenskou opozicí a dělat vše proto, aby se Šimečkovi podařilo zabránit Ficovým souputníkům získat prezidentské křeslo uvolněné brzy Sorosovou princeznou Čaputovou.

Ostatně mladý Soros už byl v Čechách, jednal i s Petrem Pavlem a říká se o něm, že je v podstatě ještě větším škůdcem, než byl jeho otec.

Zdroj: https://www.inadhled.live/zajimavosti/ukrajinsky-premier-by-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Trump - ani cent na Ukrajinu!

11.3.24

USA:

Bývalý americký prezident Donald Trump, který už nemá v primárkách protikandidáta a pravděpodobně se opět stane kandidátem amerických republikánů na prezidenta, nehodlá finančně podporovat Ukrajinu.

Je přesvědčen, že tak ukončí válku Ruska proti této zemi. Po návratu z návštěvy Spojených států, kde se sešel s Trumpem, to v rozhovoru pro televizi M1 řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HKecQ/zpravy-svet-trump-neda-na-ukrajinu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kvůli Rusku vyzvala vláda k vypnutí dezinformací. Ilegální, řekl poprvé soud

11.3.24

Česká republika:

Městský soud v Praze vydal potenciálně důležitý rozsudek v kauze dezinformačních webů, které vláda nechala svou výzvou v únoru 2022 zablokovat po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. 

Jak zjistily Seznam Zprávy, soud teď rozhodl, že poskytovatel internetového připojení porušil zákon o svobodném přístupu k informacím, když na apel kabinetu znepřístupnil konkrétní stránku.

Provozovatel dezinformačního webu se domáhá odškodnění za ušlý zisk z reklamy.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-kvuli-rus...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi,pravo Zprávu vložil/a QWSAQ

Komentářů: 1

 Je potřeba „vyvěsit bílou vlajku“

10.3.24

Vatikán:

Papež František v rozhovoru se švýcarskou stanicí RSI  volal po příměří a odvaze zahájit jednání. Prohlásil to podle webu Vaticannews mluvčí Vatikánu Matteo Bruni.

Papež byl podle Bruniho v rozhovoru tázán na svůj postoj k názoru, že by se Ukrajina měla vzdát, protože není schopna vypudit ruské síly. Tazatel použil termín „bílá vlajka“.

František podle agentury Reuters odpověděl, že „nejsilnější je ten, kdo zhodnotí situaci, pomyslí na lidi, má odvahu k bílé vlajce a jedná“.

Mluvčí Vatikánu v neděli uvedl, že papež termín „bílá vlajka“ zopakoval v reakci na otázku.„Papež použil výraz bílá vlajka v reakci na obraz navozený tazatelem, aby poukázal na zastavení násilností a na příměří dosažené díky odvaze vyjednávat,“ sdělil Bruni podle Vaticannews.

Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marije Zacharové „svatý otec nemluvil ke Kyjevu, ale k Západu“, uvedla agentury ANSA.

Západ totiž podle Zacharové využívá Ukrajinu jako nástroj pro vyplnění svých cílů.„Chápu to tak, že papež vyzývá Západ, aby upustil od svých ambicí a přiznal, že se zmýlil," řekla mluvčí ruské diplomacie.

A v ČR se už vaří krev....

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-vatikan-zehl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 The Washington Times - Psychiatrička má podezření, že Biden užívá amfetamin.

10.3.24

USA:

Psychiatrička Carol Liebermanová, která pracuje s pacienty trpícími demencí, si všimla, že americký prezident nejčastěji "mluví pomalu a klopýtá" ,při rozhovoru se zákonodárci však blekotal a vyjadřoval se "rozčileně a vztekle", což jsou typické znaky člověka pod vlivem amfetaminu.

Odbornice poznamenala, že nejen projev amerického prezidenta, ale i jeho chování svědčí o užívání omamných látek. Během projevu často gestikuloval a rychle pohyboval rukama, ačkoli je obvykle drží na pódiu a čte text z teleprompteru.

"Emoční nestabilita je příznakem demence a ta (emoční nestabilita) se ještě prohloubila podáním Adderallu nebo amfetaminu. Nemluvil jen hlasitě. Křičel v místnosti, kde ho všichni slyšeli a kde měl mikrofon," zdůraznila Liebermanová.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1709989648

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V Bruselu proběhla simulace potravinové krize v Evropě!

9.3.24

Evropská unie:

Ve dnech 1. a 2. února se v Bruselu sešlo 60 lidí z různých odvětví – vlády, průmyslu, vědy, zemědělství a sdělovacích prostředků – aby diskutovali o budoucích potravinových krizích v Evropě.

Během tohoto prvního semináře Food Alert vytvořili účastníci pracovní skupinu, která měla vedoucím představitelům EU poskytovat poradenství v případě potravinové krize.

Účastníci byli rozděleni do tří skupin, přičemž každá skupina se zaměřila na jednu část problému: řešení krize, zabezpečení produkce potravin a řízení obchodu a financí.

V Evropě prudce vzrostly ceny hnojiv a energií a zemědělství v důsledku toho trpí.

Simulace roku 2025 vykresluje trýznivý obrázek: vyrabované supermarkety, chaos ve městech, v Německu je nedostatek ryb a masa, chovatelé hospodářských zvířat krachují.

Účastníci navrhli různá opatření, jako je snížení dotací pro chovatele hospodářských zvířat a přechod na rostlinnou stravu.

Simulace potravinové krize nápadně připomíná simulaci pandemie koronaviru, která proběhla jen několik měsíců před jejím skutečným vyhlášením.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/v-bruselu-probehla-si...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Stojí za připomenutí: Ne, své syny vám nedám!

9.3.24

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=C2KnqckRNbI

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Generál Coustou: "Nepřítelem není Rusko, ale Macron"

9.3.24

Francie:

Generál André Coustou byl hostem André Bercoffa v rádiu Sud Radio. V šokujícím rozhovoru (video) generál prohlásil, že Rusko není naším nepřítelem a že nepřítelem Francie je Emmanuel Macron.

Zároveň navrhl, aby Macron šel příkladem a vzal své ministry a šel bojovat na Ukrajinu, místo aby pronášel takové "válečné" výroky..

Macron chtěl, aby armáda byla připravena na střelbu do Gilets jaunes.

V závěrečné části rozhovoru generál Coustou uvádí, že když se rozvíjely protesty Gilets jaunes, Emmanuel Macron žádal, aby byla armáda povolána k ochraně Elysejského paláce a aby byla připravena na Gilets jaunes střílet, což generální štáb odmítl.

Generál Coustou označil Macrona za tyranam, dle definice slovníku.

Podobnost s ČR čistě náhodná? 

Zdroj: https://www.medias-presse.info/general-coustou-lennemi-nest-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V Kanadě bude těm, kteří se „pravděpodobně“ mohou dopustit zločinů z nenávisti, uděleno domácí vězení.

9.3.24

Kanada:

Vláda Justina Trudeaua v Kanadě navrhla zákon, který by soudcům dal pravomoc dát někoho do domácího vězení, pokud se domnívají, že by mohl spáchat trestný čin, tedy preventivně!

To znamená, že pokud se soudce domnívá, že existují rozumné důvody pro budoucí zločin z nenávisti, může být dosud nevinný člověk odsouzen k domácímu vězení s elektronickým označováním, povinným testováním na drogy a zákazem kontaktu! Preventivní opatření by mohla zahrnovat i zákaz pobytu v blízkosti synagogy nebo mešity nebo omezení používání internetu.

 Za nespolupráci si osoba přidá další rok vězení.

Jak se určuje zločin z nenávisti? Podle návrhu zákona se jedná o výrok, který vyjadřuje „ znechucení nebo odpor“ !

Ale to není totéž jako „pohrdání nebo nechuť “ řeč, která „znevažuje, ponižuje, zraňuje nebo uráží“.

Kanadskou vládu nenapadlo zahrnout odstupňovaný systém určující relativní přijatelnost slov někoho „urazit“, „zranit“, „ponižovat“, „diskreditovat“, „nemít rád“, „pohrdat jím“, „nenávidět ho“ a „chovat se zlovolně či zlomyslně“.

Podle zákona C-63 může být někdo dán do domácího vězení i na doživotí, protože jeho „zločin“ bude záviset na rozdílu mezi „nemít někoho rád “ a „ ošklivit si ho“ .

Kanadský ministr spavedlnosti, ismailský muslim Arif Virani, zákon obhajuje:"Pomohlo by to deradikalizovat lidi, kteří se učí věci online a jednají v reálném světě násilně a někdy i vraždí."

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/syntoma-kai-stin-ellad...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Politico: „Francouzská armáda zahajuje cvičení simulující vojenský konflikt s Rusy na Ukrajině."

9.3.24

Francie:

"Musíme být schopni rozmístit divizi na Ukrajině do 30 dnů," říkají Francouzi

Francouzská armáda provádí cvičení na východě francouzského vnitrozemí s použitím simulačních scénářů ve vysoce intenzivním konfliktu s nepřítelem velké vojenské síly.

To potvrdili Poltico důstojníci francouzských ozbrojených sil z Centra bojového výcviku.

Plocha dotčené zóny je 120 km čtverečních, tedy větší než plocha Paříže.

Pro Francii a její armádu se jedná o ojedinělý případ, protože společně operují pěchota, obrněné jednotky, dělostřelectvo a další útvary, které obvykle cvičí odděleně v různých regionech země.

Francouzské vojenské velení nejmenuje potenciálního nepřítele, ale každý ví, že jde o Rusko.

"Nepřátelství na Ukrajině, které trvá již třetí rok, přineslo na kontinent válku v plném rozsahu ," řekl plukovník Axel Denis, velitel Střediska bojového výcviku (CENTAC).

„Svět odhalil svou pravou podstatu: nestabilní, nebezpečný a ne každý je přítelem. Připravujeme se na kulturu bdělosti, abychom dokázali rychle reagovat."

Podmínky pro výcvik jednotek se v CENTAC se co nejvíce přibližují skutečnému bojišti.

Jak poznamenávají důstojníci, při výcviku jsou aktivně využívány dosavadní zkušenosti z války na Ukrajině.

Po desetiletích vojenských operací v Africe se Francie stále více zaměřuje na východní stranu Evropy a její ozbrojené síly musí být spolehlivé, řekl v lednu armádní generál Pierre Sil.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/politico-o-gallikos-st...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Masivní ruský úder v Oděse: Zničili největší středisko NATO pro sledování a sběr zpravodajských informací.

9.3.24

Ukrajina:

Rusové zasadili drtivou ránu proti Ukrajincům v Oděse, když přes noc zničili největší středisko elektronického sledování a shromažďování zpravodajských informací ukrajinské armády „Oviopol 2“, které bylo obsazeno důstojníky NATO.

Společně s centrem zničili také VERA-NG. Jedná se o pokročilý, nejmodernější pasivní sledovací systém určený k detekci, lokalizaci, identifikaci a sledování vzdušných, pozemních a námořních cílů v 360°.

Středisko pro shromažďování zpravodajských informací bylo zcela předáno personálu NATO. Odtud důstojníci NATO podle Rusů řídili útoky proti lodím ruské Černomořské flotily, které byly následně připisovány ukrajinským úspěchům.  Výsledkem bylo potopení několika ruských válečných lodí.

Stále nejsou potvrzené informace o osudu důstojníků NATO, ale zprávy pro ně nejsou vůbec povzbudivé.

Umístění zpravodajského centra mělo být tajné, ale v této válce nic nezůstane utajeno, alespoň ne na dlouho.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/syntriptiko-rosiko-pli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Prezident Macron prohlásil, že pokud Rusko obsadí Oděsu nebo Kyjev, vyšle Francie na Ukrajinu své bojové jednotky.

9.3.24

Ukrajina:

26. února se konal summit členských států na podporu Ukrajiny v Paříži. Na tomto summitu většina států odmítla Macronův návrh na možné vojenské zapojení do ukrajinského konfliktu. 8. března ministr ozbrojených sil Francie, Sébastien Lecornu, potvrdil v televizním vysílání, že se neuvažuje o zaslání bojových jednotek na Ukrajinu, ale nevyloučil přítomnost francouzských vojáků jako cvičitelů nebo jako pomoc s odminováváním polí.

Řecké noviny Pronews však informovaly, že se ve čtvrtek 7. března náměstek ministra obrany Kefalogiannis zúčastnil spolu s ministrem zahraničních věcí Gerapetritisem telekonference ministrů zahraničních věcí a obrany EU, který byl organizován z iniciativy příslušných francouzských ministrů. Na telekonferenci se diskutovalo „o bezpečnostních výzvách a posílení obranného boje proti ruské hrozbě“. Telekonference se konala ve stínu prohlášení Macrona, který určil pro Rusko dvě červené čáry - Kyjev a Oděsu. Prezident Macron prohlásil, že pokud Rusko obsadí Oděsu nebo Kyjev, vyšle Francie na Ukrajinu své bojové jednotky.
Řecko deklarovalo svou připravenost pomoci Ukrajině a Francii.
Telekonference byla zřejmě reakcí na televizní vystoupení Medvěděva, který 7. března zveřejnil hranici, na které se Rusové ve svém útoku zastaví:

Situace je výbušná.

Moldavsko stupňuje tlak na autonomní Podněstří, kde žijí převážně Rusové a na jehož území jsou regulérně ruští vojáci. Moldavsko však považuje toto uzemí za svou součást. Podněstří proto požádalo Rusko o pomoc. Hned poté podepsalo Moldavsko obrannou smlouvu s Francií.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/pole...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Infovojna: Fiala je chudák

8.3.24

Slovensko:

Zdroj: https://cz24.news/infovojna-fiala-je-chudak-video-sk-4-min/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 37 čtenářů částkou 6 610 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bilderberg neboli Kabal - Stínová Vláda/MASAKR světa17.06.24 11:53 Neurčeno 0

Stoltenberg: Musíme ukázat sílu, jaderné zbraně NATO půjdou do pohotovosti17.06.24 11:48 Neurčeno 0

Cvrčci součástí uzenin17.06.24 05:02 Česká republika 0

Kyjevem prošel pochod hrdosti LGBT17.06.24 04:33 Ukrajina 2

Po pandemii covidu lidé více umírají 16.06.24 17:59 Evropská unie 2

Česká republika má nejvyšší daň z příjmu firem ze zemí V4, ukazuje studie16.06.24 16:36 Česká republika 0

Euro se stává nedůvěryhodným16.06.24 16:24 Evropská unie 0

AMERICAN girl in Russia?! 16.06.24 10:09 Rusko 0

Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech15.06.24 20:04 Evropská unie 0

Pellegrini slovenským prezidentem15.06.24 19:28 Slovensko 1

V Itálii se podle nových zákonů musí vypnout 90% (k)radarů15.06.24 10:32 Itálie 0

"Ukázat svou sílu": americké námořnictvo vyslalo na Kubu jadernou ponorku USS Helena (SSN-725)14.06.24 14:46 USA 3

Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary13.06.24 20:10 Saudská Arábie 1

Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím13.06.24 19:01 Neurčeno 6

EU potraviny jako zbraně hromadného ničení13.06.24 18:41 Evropská unie 1

Moskevská burza oficiálně pozastavuje všechny transakce v amerických dolarech a eurech13.06.24 18:21 Rusko 0

Macron - „Nechci předat klíče od moci krajní pravici“ 13.06.24 17:19 Francie 1

EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. 13.06.24 16:05 Evropská unie 1

Pokuta 200 mil. eur + penále Maďarsku za neplnění migrační politiky13.06.24 10:35 Maďarsko 2

Náš pisálek Tomáš Vlach dostal na 3 roky zákaz vstupu na Ukrajinu12.06.24 21:14 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
24,76 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,79 Kč
Australský dolar
15,27 Kč
Švýcarský frank
25,90 Kč
100 japonských jenů
14,67 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,65 Kč
100 maď. forintů
6,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,00 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 888,67 Kč
1 unce stříbra
683,21 Kč
Bitcoin
1 536 990,46 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 320 251