Ve zkratce

Stránka:

 Stanjura podpoří výpovědi bez udání důvodu

4.2.24

Česká republika:

Nepružný pracovní trh je podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) jednou z největších brzd české ekonomiky.

Proto on i jeho ministerstvo doporučí vládě, aby přijala návrh Národní ekonomické rady vlády (NERV) a zavedla do zákoníku práce výpovědní lhůtu bez udání důvodu. V současnosti musejí zaměstnavatelé výpověď odůvodnit.

P,S.- další z podrazů vlády na občanyí ČR a odebrání práv. Že by příprava volných míst pro Ukrajince, nebo odstraňování politicky nespolehlivých? Silně připomíná dobu nedávno minulou.

Tento návrh by se především měl vztahovat na celou naší vládu. Vyrazit je bez udání důvodu. Na hrubý pytel hrubá záplata.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-stanjura-podpori-vyp...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Příprava na válku bez podpory USA: "Force de frappe" v Evropě

4.2.24

Evropská unie:

Tváří v tvář možnému Trumpovu návratu do Bílého domu evropští politici stále hlasitěji vyzývají k přípravě na válku bez podpory USA a k vytvoření vlastního jaderného deštníku.

V případě vystoupení USA, v rámci EU mohla hrát větší roli pouze Francie, která disponuje přibližně 300 jadernými hlavicemi. To vše vedlo k ožehavé otázce evropské jaderné obrany. NATO v současné době do značné míry spoléhá na americké jaderné hlavice, které jsou umístěny na šesti vojenských leteckých základnách v Belgii, Německu, Itálii, Nizozemsku a Turecku.

Mimochodem Francie i Německo podepíší bezpečností dohodu s Ukrajinou a Česká republika navrhuje, aby EU nakupovala munici pro Ukrajinu v zahraničí.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1706880545

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Rok 2023 byl pro vojenskoprůmyslový komplex USA více než pohádkový

2.2.24

USA:

Podle informačního listu amerického ministerstva zahraničí vzrostl americký zámořský prodej zbraní za rok 2023 o 16 procent na rekordních 238 miliard dolarů.

Z uvedených zdrojů vyplývá,že v uvedeném roce systém amerického zahraničního vojenského prodeje přímo vyjednal tržby ve výši 80,9 miliardy dolarů, což je o 55,9 procenta více než ve fiskálním roce 2022. Zbývajících 157,5 miliardy tvořily přímé komerční tržby, což představuje 2,5procentní nárůst ve srovnání s údajem za rok 2022. Nejvýraznější prodeje zahrnovaly vysoce pohyblivé dělostřelecké raketové systémy (HIMARS) v hodnotě 12 miliard USD do Polska, vrtulníky CH-47F Chinook v hodnotě 8,5 miliardy USD do Německa a National Advanced Surface to Air Missile Systems (NASAMS) na Ukrajinu.

V současné době se slovo mír stalo u představitelů a vyznavačů americké militantní politiky výrazem nežádoucím, urážlivým a sprostým, což přispívá k vytváření podmínek pro další eskalaci amerického válečného napětí. Z amerického pohledu zájmů se jedná o pokračování rusko-ukrajinského konfliktu, prosazování „Indo – pacifické „ strategie k zadržení Číny, rozdmýchávání plamenů na Korejském poloostrově, v Tchajwanském průlivu a Jihočínském moři. Pro astronomicky zadlužený americký stát, cítící se stále jako světový vojenský hegemon, jsou takto zatím vytvořeny podmínky pro pokračující setrvání v pozici největšího obchodníka se zbraněmi na Zemi. Ve znamení pokračování a vytváření dalších válek a konfliktů. Ve znamení zabíjení dalších nevinných občanů, civilních obětí , ve kterém mají USA „bohaté zkušenosti“ již více než dvě století.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/rok-2023-byl-pro-vojenskoprumysl...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Sberbank staví na předměstí Moskvy 15minutové město

2.2.24

Rusko:

15minutová města jsou taková, která pěšky nebo na kole přejdete za 15 minut. Má v nich být úplně vše, co potřebujete ke svému životu, takže třeba dlouhé měsíce nemusíte z tohoto 15minutového koncentráku odejít.

Koncept se má využívat zejména pro lockdowny – a to jak pandemické, tak klimatické.

Tato města se navíc zpravidla hlásí i k programu „smart city“ (chytré město), což zajistí, že každý bude pod plným dohledem 24 hodin denně.

I  Rusko nyní následuje i tento světový trend. Herman Gref, šéf Sberbank vám již sám představí zbrusu nové SberCity, které se nachází na klidném moskevském předměstí.

Jednoho dne by mělo být domovem více než 65 000 šťastných obyvatel, kteří budou mít vše v dosahu – přesně tak jak je to v 15minutovém městě předem naplánováno.

Město nazvané „Dobrograd“ vám Herman Gref představí ve 30minutovém videu. Kliknětě si na odkaz.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/sberbank-stavi-na-pre...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Zemědělci zablokovali Brusel

2.2.24

Belgie:

Belgické hlavní město, které je zároveň sídlem většiny institucí EU, je od včerejška zcela paralyzováno. Belgičtí zemědělci, posíleni traktorovými delegacemi z Francie, Německa a Holandska, obsadili veřejná prostranství před Evropskou komisí, Evropským parlamentem, sídle Rady ministrů, belgickou vládou a ministerstvy – a v neposlední řadě všechny důležité křižovatky a příjezdy do města.

Zemědělcům vadí grýndýl a podle něj napsaná reforma společné zemědělské politiky EU, která je nutí pěstovat méně plodin, chovat méně hospodářských zvířat, přidala jim k tomu spoustu drahých povinností a investic do grýndýlových technologií a hlavně papíry. Podle současné verze společné zemědělské politiky vyplňují zemědělci dvojnásobek formulářů a hlášení než dříve.

K tomu všemu Komise sjednává další a další obchodní dohody, které umožňují zvyšovat množství bezcelních dovozů zemědělských produktů ze třetích zemí.

Rada ministrů je většinou potichu schválí a v EP jsem mezi odpůrci těchto dohody v menšině. Výrobci potravin dovážených z Afriky ani jižní Ameriky nemusí plnit nic z grýndýlovin a většinou ani neplatí daně. Tohle všechno zemědělství v Evropě brutálně ničí. 

P.S. - celej eurosujuz je řízen jednou demoliční četou. 

Na mainstreamu samozřejmě jako vždy - ticho po pěšině.

Zdroj: https://pravyprostor.net/zemedelci-zablokovali-brusel/

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Zlomili Orbama. Ukronacisté dostanou 50 miliard z našich peněz

1.2.24

Evropská unie:

Lídři států Evropské unie na svém čtvrtečním summitu schválili pomoc pro Ukrajinu za padesát miliard eur. S posláním peněz pro napadenou zemi původně nesouhlasilo Maďarsko, které návrh ještě loni vetem blokovalo, předseda Evropské rady Charles Michel ale nyní oznámil jednomyslnou shodu. Peníze Kyjev dostane v následujících čtyřech letech.

______
Orbana přitlačili ke zdi. Vyhrožovali Maďarsku, vydírali Maďarsko. Proti přesile evropských grázlů neměl šanci. Byli to sice jen trpaslíci a eunuši, ale bylo jich moc. A tak bude dál pokračovat bratrovražedný boj, ve kterém Slovan zabíjí Slovana futrovaný našimi penězi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradna-evropska-rada-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 "Budete otroci ve vlastní zemi"

1.2.24

Česká republika:

To prohlásil Miroslav Štěpán v listopadu 1989 k dělníkům v ČKD v Praze. Tehdy ho dělníci vypískali, protože uvěřili vlastizrádcům, lhářům a nastrčeným loutkám. Jeho slova se však naplnila.

Kde je dnes ČKD a tisíce dalších fabrik co byly záměrně zlikvidovány? Jak skončili ti, co ho vypískali? Jako nezaměstnaní? Jako bezdomovci? Jako živořící důchodci? Ano, jsme otroci ve vlastní zemi, jen si to někteří nechtějí přiznat.

Kde je dnes Československo, co nemělo žádné dluhy? Kde je dnes vyspělý průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, bydlení, práce a důstojný život pro každého, .....? Máme rozkradenou, zdevastovanou, vytunelovanou a totálně zadluženou kolonii Česko. Dluhy nezaplatí ani 10 dalších generací. Máme milion exekucí ročně, 600 tisíc registrovaných nezaměstnaných, další statisíce neregistrovaných nezaměstnaných, 500 tisíc předčasných důchodců, 100 tisíc patologických hráčů na automatech, 4 miliony lidí žijících v chudobě, máme každý den 5 sebevražd ze zoufalství, neboť lidé už dávno pochopili, že dobře už bylo. Máme tak "kvalitní" život, že jsme první na světě ve spotřebě antidepresiv a prášků na spaní.

(Text vyšel 21.02.2016 na PL) Opakuji 2016!

A jen tak mimochodem, neměl Štěpán náhodou pravdu?

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/profily/KOMUNISTICKA-STRANA-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Zmrazená ruská aktiva : Evropané učinili první kroky ke konfiskaci

31.1.24

Evropská unie:

Evropská unie dosáhla dohody o první fázi plánu na přidělení příjmů ze zmrazených ruských aktiv na "obnovu Ukrajiny".

Evropská komise již několik měsíců, kdy se pomoc USA Ukrajině vyčerpává, sleduje, zda by se jí podařilo získat finanční prostředky z ruských fondů zmrazených v rámci EU-27 a financovat z nich vlastní podporu Kyjevu. Aktiva ruské centrální banky ve výši téměř 191 miliard eur, která EU zmrazila v rámci sankcí proti Moskvě, spravuje Euroclear Bank (EB), mezinárodní depozitář fondů se sídlem v Belgii. Tato aktiva generují ročně několik miliard eur na úrocích.

_____
Kurvy! Nemám slov.

Zdroj: https://reseauinternational.net/actifs-russes-geles-les-euro...

Klasifikace: krimi,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Kolaps o poločase. Fotbalová legenda v 41 letech prohrála boj o život

31.1.24

Panama:

Historicky nejlepší střelec národního týmu Pamany Luis Tejada zkolaboval během zápasu veteránů. I přes rychlý převoz do nemocnice mu doktoři nedokázali pomoct.

V neděli odpoledne nastoupil do utkání fotbalových veteránů, krátce před poločasem se ale nechal vystřídat kvůli nevolnosti. O přestávce pak útočník, který v reprezentaci odehrál 107 zápasů a nastřílel v nich 43 branek, zkolaboval. Ani přes okamžitý převoz do nemocnice se doktorům nepodařilo jeho život zachránit. Národní hrdina zemřel na infarkt ve věku 41 let.

______
A byl očkovaný covinovou šmaludou? Nepíšou. Zkusme hádat.

Zdroj: https://sportyzive.cz/fotbal/kolaps-o-polocase-fotbalova-leg...

Klasifikace: sport,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 „Na trestní stíhání.“ Očkování a plodnost v ČR. Hovoří čísla

31.1.24

Česká republika:

Pokles počtu narozených dětí od ledna roku 2022 není plně vysvětlen změnou populační struktury matek. Naopak data a z nich provedené analýzy hovoří ve prospěch hypotézy, že očkování proti covidu má příčinnou souvislost s poklesem plodnosti českých žen. „Očkování těhotných žen mRNA vakcínou proti covidu považuji za jedno z největších selhání moderní medicíny.

Očkování mladých zdravých lidí proti covidu, zejména plodných a těhotných žen, by mělo být okamžitě zastaveno. Tím to ale nesmí skončit. Lidé, kteří jsou za tohle kolosální selhání zodpovědní, by měli čelit trestnímu stíhání,“ říká pro ParlamentníListy.cz matematik Tomáš Fürst.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Na-trestni-...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Zahraniční investoři poprvé drželi státní dluhopisy ČR za víc než bilion korun

31.1.24

Česká republika:

Zahraniční investoři drželi na konci roku české státní dluhopisy za 1,05 bilionu korun. V meziročním srovnání to bylo o 350,7 miliardy korun víc. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů k 31. prosinci dosáhlo 2,96 bilionu korun.

Tolik zpráva z novinek.:

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zahranicni-investori-poprve-drzeli-statni-dluhopisy-cr-za-vic-nez-bilion-korun-40459132

Pokud dobře počítám, tak je to 3.000.000 Kč na jednoho obyvatele ČR.

A není to málo, Antone Pavloviči, chtělo by se zeptat s klasikem.

To už nikdy nikdo nezaplatí.

Asi je to připraveno na přechod státu do majetku Black Rocku, State Street, nebo podobné křivonosé firmy. 

I když, dluhy se mažou i válkou...

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zahranicni-investori...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 4

 Etzler se nemusí omluvit influencerce za „prokremelskou svoloč“, rozhodl soud

30.1.24

Česká republika:

Bývalý válečný reportér Tomáš Etzler se nemusí omlouvat za svá slova na sociální síti, kde označil influencerku Jordanku Jiráskovou za „prokremelskou svoloč“ a kolaborantku. Podle soudu měla tvrzení reálný základ. Rozsudek je pravomocný.

„Je výmluvné, jak kolaboranti Tomáš Nielsen a Jordanka Jirásková a jiná prokremelská svoloč oplakávají most poškozený státem bránícím se agresi, ale vždy drží huby, když ruské vraždící, znásilňující a rabující hordy páchají zvěrstva, válečné zločiny na ukrajinských civilistech.“ uvedl tehdy bývalý novinář.

Jirásková, kterou sleduje na socálních sítích tisíce lidí, se rozhodla proti výrokům někdejšího novináře bránit žalobou na ochranu osobnosti. U Obvodního soudu v minulém roce nejdříve částečně uspěla poté, co soud nařídil Etzlerovi, aby se veřejně omluvil. Ten se ale proti tomu odvolal a uspěl. Soud žalobu zamítl v plném rozsahu, Etzler se omlouvat nemusí, navíc by mu žalující strana měla zaplatit náklady odvolacího řízení.

_____
A přečtěte si i reakce čtenářů za článkem. Je mi z toho zle.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/etzler-jiraskova-soud-inf...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Joe Biden pozastavuje projekty LNG (zemního plynu) a zasahuje Evropu

30.1.24

USA:

"V pátek 26. ledna vyhlásil americký prezident Joe Biden moratorium na výstavbu nových terminálů na vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG). Podle údajů zveřejněných mezinárodní organizací Cedigaz pro první pololetí roku 2023 jsou Spojené státy největším světovým vývozcem LNG. Podle Bílého domu směřovala přibližně polovina vývozu LNG v roce 2023 do Evropy, která od invaze na Ukrajinu přestala dovážet ruský plyn.

Od nárůstu poptávky varují vědci, ekologové a místní zastupitelé před ekologickými důsledky urychlení projektů terminálů LNG, a to jak z hlediska veřejného zdraví v USA, tak z hlediska emisí skleníkových plynů.

Na začátku prosince, na okraj klimatické konference COP28 v Dubaji, vyzvalo více než 250 ekologických organizací a skupin Joea Bidena, aby zastavil povolování nových terminálů LNG.

Evropa bude v průseru, jako je to vždy.

Zdroj: https://insolentiae.com/trahison-joe-biden-suspend-les-proje...

Klasifikace: ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 F 35 oficiálně potvrzen

30.1.24

Česká republika:

Ministerstvo obrany na svém oficiálním účtu na sociální síti X informovalo, že ministryně obrany Jana Černochová spolu s velvyslancem Spojených států amerických Bijanem Sabetem podepsala smlouvu na nákup stíhacích letounů F-35, nejdražších strojů na trhu. A podle četných sdělení resortu obrany také nejlepších.

Ministryně obrany podepsala smlouvu s USA, které nám do 11 let dodají celkem 24 strojů za 150 miliard.

První stíhačky by měly do republiky doputovat v roce 2031, kompletní letku 24 strojů bychom měli mít k dispozici v roce 2035 tedy za 11 let. Podle šéfky resortu obrany Černochové jsou americké F-35 v rámci NATO stroje 5. generace páteřním letounem.

_____
Za sedm let ty letadla budou šrot (ta letadla jsou šrot už teď, pozmáka editora) a černoška dávno v pr.... Následky 5demoliční čety ponese ale celý národ několik generací. Mimochodem výstavba infrastruktury na ty us krámy vyjde na další miliardy.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Financial Times - vedení EU chce zničit maďarskou ekonomiku kvůli jejímu odmítnutí pomoci Ukrajině

29.1.24

Maďarsko:

Podle listu se Brusel chystá položit kurz maďarské národní měny a snížit investiční atraktivitu země, aby ji připravil o pracovní místa a zpomalil hospodářský růst.

Maďarský ministr pro záležitosti EU Janos Boka pro FT uvedl, že o takových hrozbách neví, ale poznamenal, že Budapešť "nepodléhá tlaku".

Zdroje z diplomatických kruhů EU zároveň FT sdělily, že "mnoho evropských zemí" navrhovaný plán podporuje.

______
Pokud je to pravda, a předpokládám, že je, ukazuje to v celé nahotě zmrdctví a totalitní manýry Evropské unie. Rukavičky jdou dolů, masky patají.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1706513783

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Soud odsoudil Strelkova ke čtyřem letům vězení za výzvy k extremismu

29.1.24

Rusko:

Moskevský městský soud ve čtvrtek 25. ledna odsoudil bývalého náčelníka ministerstva obrany Doněcké lidové republiky (DNR) Igora Strelkova (Girkina) ke čtyřem letům v kolonii s obecným režimem za výzvy k extremismu. Informovala o tom tisková služba soudů s obecnou působností v Moskvě.

"Igor Girkin byl uznán vinným podle části 2 článku 280 trestního zákoníku Ruské federace ("Veřejné výzvy k provádění extremistické činnosti")," uvedla tisková služba na kanálu Telegram. Girkin veřejně vyzýval uživatele internetu k extremistické činnosti.

Bývalý náčelník ministerstva obrany DNR je od 21. července loňského roku ve vyšetřovací vazbě. Je známo, že Strelkovovy publikace na jeho kanálu Telegram se staly důvodem pro zahájení trestního řízení. V září mu moskevský soud prodloužil vazbu do 18. prosince.

V polovině října moskevský městský soud rozhodl, že prodloužení vazby je zákonné, a v prosinci soud prodloužil vazbu o dalších šest měsíců.

Zdroj: https://iz.ru/1639680/2024-01-25/sud-prigovoril-strelkova-k-...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Lidé mezi 40 a 44 lety začali podezřele umírat

29.1.24

Británie:

„Úmrtnost osob ve věku 40 až 44 let se nejvíce zhoršila v první polovině roku 2023, ukázala analýza údajů Úřadu pro národní statistiku. Počet úmrtí na 100 000 obyvatel podle věku se ve stejném období zvýšil o 6 %, a to po dvou letech poklesu,“ napsala agentura Bloomberg.

Článek v lékařském časopise Lancet z minulého měsíce naznačil, že mezi důvody by mohly patřit účinky infekcí Covid-19 spolu s tlakem na národní zdravotnickou službu v oblasti akutních onemocnění i léčby chronických nemocí.

„Mnoho zemí, včetně Spojeného království, i nadále zažívá zjevný přebytek úmrtí dlouho po vrcholech spojených s pandemií COVIDU-19 v letech 2020 a 2021.

Počty nadměrných úmrtí odhadované v tomto období jsou značné. Britský úřad pro národní statistiku (ONS) vypočítal, že v roce 2022 bylo ve Spojeném království registrováno o 7,2 % nebo 44 255 více úmrtí na základě srovnání s pětiletým průměrem (bez roku 2020). To přetrvávalo do roku 2023 s 8,6 % nebo 28 024 více úmrtími registrovanými v prvních šesti měsících roku, než se očekávalo,“ uvedl časopis Lancet.

P.S. - hmmm, a to je pouze Británie. A co ostatní země? Samozřejmě o vakcínách ani slovo, to by se pharma lobby mooc rozlobila.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Padaji-jak-hru...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 „Udeřte. Tvrdě.“ USA se (opět) ženou do války

29.1.24

USA:

Za nedělní útok bezpilotního letounu na základnu na severovýchodě Jordánska, při němž zemřeli tři američtí vojáci a 25 dalších bylo zraněno, jsou podle Bílého domu zodpovědní ozbrojenci podporovaní Íránem.

„Nepochybujte – všechny odpovědné poženeme k odpovědnosti,“ ujistil po útoku americký prezident Joe Biden, na což však množství amerických politiků reagovalo kritikou.

Na slova je – zejména podle republikánů – pozdě a potřeba je podle nich udeřit přímo na Írán. „Vyzývám Bidenovu vládu, aby zasáhla významné cíle uvnitř Íránu,“ šíří se výzva Bidenovi, -  „přímo na Teherán“.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Uderte-Tvrde-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 96 čtenářů částkou 18 475 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 4: Zabudnutý škandál v Nemecku)27.05.24 20:20 Evropská unie 0

Pozvánka na panelovou diskuzi. Jak EU funguje pro svoje periferie?27.05.24 19:56 Česká republika 0

Ukrajinci zasáhli Rusům radar včasné výstrahy, 1800 kilometrů od hranic27.05.24 19:41 Rusko 3

Estonská premiérka - mírová jednání nejsou nutná (video)27.05.24 19:40 Estonsko 0

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 5

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč23.05.24 17:18 Česká republika 1

Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku23.05.24 10:28 Írán 0

Kdo je globální prediktor?22.05.24 20:51 Česká republika 6

Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu22.05.24 15:49 Ukrajina 5

Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly22.05.24 15:20 Slovensko 1

Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra22.05.24 12:16 Švýcarsko 0

O Zelenského prezidentství 22.05.24 08:32 Ukrajina 0

Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše. 22.05.24 08:25 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
22,74 Kč
Euro
24,69 Kč
Libra
29,03 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
15,14 Kč
Švýcarský frank
24,89 Kč
100 japonských jenů
14,50 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
6,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
25,63 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 474,75 Kč
1 unce stříbra
720,27 Kč
Bitcoin
1 589 608,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 206 201