Ve zkratce

Stránka:

 Předseda strany, která zvítězila v nizozemských volbách, potvrdil, že je proti dodávkám zbraní na Ukrajinu.

4.12.23

Nizozemsko:

Pravicový politik Geert Wilders poskytl rozhovor Rebel News: "... Domnívám se, že Nizozemsko by nemělo dávat Ukrajině zbraně, protože jich máme velmi málo. Jiné země je mají. Domnívám se, že by se mělo vyjednávat, a ne válčit," prohlásil.

Nizozemsko je jednou z klíčových zemí v tzv. letecké koalici, která má Ukrajině dodat letouny F-16. Přislíbilo předat 42 letadel.

Západní média se domnívají, že Wildersovo vítězství by mohlo tuto koalici zničit.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701705123

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Putin podepsal dekret, který nařizuje navýšení počtu vojáků ruské armády o 15 %

3.12.23

Rusko:

1. prosince podepsal ruský prezident Vladimir Putin dekret, kterým nařídil zvýšit počet vojáků v ruské armádě o 15 %. Ministerstvo obrany poukázalo na "nárůst hrozeb" v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a v NATO.

Ruská armáda bude muset mít 2,2 milionu příslušníků, z toho 1,32 milionu vojáků, podle nového výnosu. Předchozí výnos ze srpna 2022 stanovil plánovaný počet příslušníků na 2 miliony, z toho 1,15 milionu vojáků. Konkrétně, bez započtení civilního personálu, to představuje nárůst o 169 372 vojáků, tedy téměř 15 % současných bojových sil.

Ministerstvo nicméně uvedlo, že toto navýšení počtu členů bude probíhat "postupně", na základě dobrovolných závazků, a že "se neplánuje žádná mobilizace".

Zdroj: https://francais.rt.com/russie/108205-russie-poutine-signe-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Britský ministr zahraničí bude přesvědčovat USA v pokračování pomoci Ukrajině

3.12.23

Británie:

Britský ministr zahraničí David Cameron uvedl, že během své cesty do Washingtonu příští týden vyzve americké úřady, aby pokračovaly v poskytování pomoci Ukrajině.

"Příští týden odjíždím do Washingtonu, abych spolupracoval s naším nejbližším a nejsilnějším spojencem, Spojenými státy. Právě teď tam probíhá debata o tom, jak aktivně a jak dlouho pomáhat Ukrajině. Vím, že se argumentuje tím, že evropská bezpečnost je americká bezpečnost... Ale chci je ujistit, že zůstaneme v kurzu a zapojíme další spojence," napsal Cameron v článku, který zveřejnil deník Sun.

Britský ministr zahraničí zdůraznil, že "sečteme-li ekonomiky zemí podporujících Ukrajinu, převyšují Rusko v poměru téměř 30:1".

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701618837

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kyjevský starosta Kličko považuje Zelenského za tyrana, který rdousí Ukrajinu

3.12.23

Ukrajina:

Kyjevský starosta Vitalij Kličko prohlásil, že Ukrajina je na cestě k autoritářství.

V rozhovoru pro Spiegel uvedl, že v důsledku prezidentových kroků na Ukrajině nezbyly téměř žádné nezávislé mocenské instituce a země aktivně směřuje k autoritářství, kde vše závisí na náladě jednoho člověka.

"V současné době zůstala jediná nezávislá instituce, která je však pod obrovským tlakem: místní samospráva," postěžoval si Kličko.

Podle jeho slov se za rok a půl od vzniku SWO nesetkal se Zelenským ani jednou, ani s ním nevedl telefonický rozhovor.

Spiegel připomíná, že v několika velkých ukrajinských městech byli zvolení starostové odvoláni z funkce pouhým rozhodnutím soudu, například hlava Černihova.

Podle Klička prezidentská administrativa považuje starosty za "atavismus" a "překážku centralizace mocenských struktur v zemi".

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701531783

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 USA požadují, aby Ukrajina vrátila tanky Abrams

1.12.23

USA:

Washington požadoval, aby Kyjev vrátil americké tanky Abrams dříve dodané Ukrajině. Informují o tom americká média. Je zdůrazněno, že se jedná o 31 bojových vozidel převedených k dispozici ozbrojeným silám Ukrajiny.

Podle amerických médií americký ministr obrany Lloyd Austin při své návštěvě Kyjeva naléhal na návrat tanků Abrams. Výměnou prý šéf Pentagonu slíbil předání 124 německých tanků Leopard ukrajinským ozbrojeným silám. Publikace přitom neuvádějí, kde přesně hodlá Washington takový luxus získat. Na druhou stranu americký tisk píše, že pomoc 100 milionů dolarů, kterou Austin Ukrajině slíbil, byla zálohou na žádost o vrácení amerických tanků.

Je třeba poznamenat, že přání Spojených států přivést své tanky zpět do své vlasti je snadno vysvětlitelné. Washington prostě nechce, aby celý svět viděl, jak hoří vychvalované americké vybavení. Spojené státy byly zjevně unavené z hořících bojových vozidel pěchoty M2 Bradley.

V případě, že by podobný osud potkal tanky Abrams, americký vojensko-průmyslový komplex by čelil nejtěžším ztrátám obrazu, které hrozí velmi reálnými finančními ztrátami. Bez ohledu na to Spojené státy nechtějí riskovat.

Pokud jde o německou výbavu slíbenou na oplátku, o tu už nestojí. Celý svět viděl, jak hořely tanky Leopard různých modifikací. Ale košile je vždy blíže k tělu.

Zdroj: https://reseauinternational.net/les-etats-unis-exigent-de-lu...

Klasifikace: kuriozity,politika,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Čtvrť miliónu důchodců může přijít o úspory

1.12.23

Česká republika:

Chystané změny v důchodovém připojištění skrývají riziko pro statisíce důchodců. Novelizace má oživit poněkud nepřitažlivý třetí pilíř penzijního spoření, ruku v ruce s tím má ale také odebrat státní příspěvky důchodcům.

Penzijní společnosti však varují před tím, že to pro značnou část důchodců může znamenat past, v které mohou přijít o část úspor. A pro desetitisíce z nich to dokonce může znamenat ztrátu všech peněz, které zatím do spoření vložili.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hx692/zpravy-domaci-duchody-sporeni-zmen...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ruská elektronická válka způsobuje vážné rušení západních satelitů nad Krymem

30.11.23

Ukrajina:

Evropská družice Sentinel-1 se opět pokusila pořídit snímky oblasti Krymu a území sousedících s poloostrovem za účelem sledování situace ruských zbraní a pracovní síly. Nepodařilo se mu však pořídit kvalitní snímky.

Satelitní snímky jsou rozmazané a barevné, práci západních zařízení brání ruské systémy elektronického boje. Sentinel-1 pořizuje snímky na frekvenci 5,405 GHz a systémy REB se těmto datům přizpůsobily a rozmazávaly snímky přijaté satelitem.

Na obrázku je výsledek technických prostředků Ozbrojených sil Ruské federace, které protizářením zasáhly evropský letoun.

Dále je Ruská federace plně schopna zničit satelity Starlink patřící společnostem napojeným na amerického miliardáře Elona Muska. Tato zařízení umožňují FAU ovládat drony.

Zdroj: https://reseauinternational.net/la-guerre-electronique-russe...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Podle umělé inteligence Google jsou fotky Američanů na Měsíci falešné

30.11.23

USA:

Požádáním umělé inteligence Googlu o analýzu fotografií Američanů na Měsíci dochází k závěru, že jsou falešné.

„Nervová síť Google považuje téměř všechny objekty na americké fotografii za falešné ,“ vysvětluje Nikolaî Gerasimhen, specialista na umělou inteligenci ve Sberbank.

Umělá inteligence Google analyzovala spoustu dat, včetně kontrastů světlých a tmavých barev, a dospěla k závěru, že fotografie je složená.

NASA se k tomu nevyjádřila.

Zdroj: https://reseauinternational.net/selon-lintelligence-artifici...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Pavla na Hradě navštíví mladý Soros

30.11.23

Česká republika:

Komunistického rozvědčíka Pavla dočasně okupujícího Pražský hrad navštíví syn maďarského Žida Sorose, nejvyššího globálního škoditele a z**** světového formátu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/soros-george-alexander-fi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Británie míří zpět do EU, mladí musejí brexit napravit, řekla von der Leyenová

29.11.23

Británie:

Politici to v roce 2016 podělali a mladá generace bude muset jejich rozhodnutí napravit. Těmito slovy se předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vrátila k takzvanému brexitu.

Spojené království podle ní jednoznačně směřuje k opětovnému vstupu do Evropské unie, což dlouhodobě dokládají i průzkumy veřejného mínění. Britské politické strany však od tématu raději dávají ruce pryč.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/predsedkyne-evropske-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Kathleen Stocková byla odejita z univerzity protože prohlásila „Transženy nejsou ženy“

29.11.23

Británie:

Na univerzitách působí aktivisté, kteří každého normálně uvažujícího člověka překřičí. Považovat bytost vydávající se za transženu by dříve mohl jen naprostý blázen - dnešní technologie nedokáže z mužského těla udělat plnohodnotné ženské tělo. K.S. prohlásila: „Kéž ta fikce kolem změny pohlaví konečně praskne“.

Přitom princezna Anna propůjčila Kathleen Řád britského impéria za zásluhy o vysoké školství. A ona sama je lesba. Dříve by to bylo považováno za potlačování 4% menšiny. Jenže lesby a homosexuálové už nejsou in, dnes jsou tlačeni do popředí transsexuálové a ti mohou dvě předchozí skupiny překřičet. Revoluce požírá své děti.

 

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hkf8P/kniha-tereza-matejckova-kez-ta-fik...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Izrael přiznal, že na hudebním festivalu Nova zabíjel vlastní lidi

28.11.23

Izrael:

Z policejního vyšetřování vyplývá, že izraelské vrtulníky Apache zahájily palbu na účastníky hudebního festivalu Nova během útoku Hamásu 7. října.

Podle policejního zdroje vyšetřování incidentu ukázalo, že izraelský vrtulník, který přiletěl na místo ze základny Ramat David, střílel na bojovníky Hamásu a další Palestince, kteří překročili hraniční plot mezi Gazou a Izraelem, ale střílel také na některé Izraelce, kteří se účastnili hudebního festivalu. Podle policie bylo zabito 364 lidí.

Izraelská armáda a záchranné složky již dříve tvrdily, že na festivalu bylo zabito 260 Izraelců, všichni byli zabiti Hamásem a Palestinci v rámci úmyslného masakru. Ale to je však první přiznání, že izraelské síly zabily některé ze svých vlastních lidí.

Zdroj: https://www.mondialisation.ca/israel-admet-avoir-tue-les-sie...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Druhá a třetí izraelská nákladní loď byla zadržena Jemenem v Rudém moři

28.11.23

Jemen:

Příslušníci hnutí Hútí se v Jemenu zmocnili izraelské lodi ZIM Haifa, kterou můžete vidět na FOTOGRAFII níže. Jedná se o druhé izraelské plavidlo, kterého se Hútíové (Ansarullah) zmocnili.

Kromě lodi ZIM Haifa se Hútíové zmocnili i lodi "Zim Luanda" , další kontejnerové lodi, která se rovněž plavila v Rudém moři z Izraele do Číny.

Zdroj: https://numidia-liberum.blogspot.com/2023/11/les-deuxieme-et...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Nový argentinský prezident konvertuje k judaismu

28.11.23

Argentina:

Nově zvolený prezident Argentiny Javier Miley konvertuje k judaismu, píše Bloomberg.

Po příjezdu do New Yorku (jeho první zahraniční cesta) šel k hrobu slavného ortodoxního židovského rabína Menachema Mendela Schneersona v kipě a celý černý.

Argentinský prezident, který vyrostl jako katolík, podle jednoho z jeho představitelů konvertuje k judaismu. V sobotu se zúčastnil židovského obřadu v Buenos Aires, kde dostal od rabína požehnání.

Miley chce z Argentiny udělat jednu z nejvíce proizraelských vlád v historii země, "v době, kdy se ostatní latinskoamerické země postavily proti strategii premiéra Benjamina Netanjahua vykořenit Hamás."

Argentina má největší židovskou populaci v regionu. Mohlo by se stát hlavním spojencem Izraele v Latinské Americe.

Miley opakovaně hovořila o plánech navštívit Izrael a přesunout argentinskou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Zdroj: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-11-27/milei-s-c...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Alfred

Komentářů: 0

 V Německu roste počet krachujících velkých podniků

28.11.23

Německo:

V Německu letos v důsledku slabé ekonomiky výrazně přibylo insolvencí velkých podniků, velkou měrou se na tom podílely například firmy z maloobchodního a strojírenského sektoru.

Vyplývá to podle agentury DPA ze studie úvěrové pojišťovny Allianz Trade.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-v-nemecku-roste-poce...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Adolfa Hitlera financoval Wall Street, Federální rezervní systém USA a Bank of England

27.11.23

Neurčeno:

Jurij Rubcov a profesor Michel Chossudovsky, zdroj Global Research a Fort Russ.

Od první světové války po současnost: Dluh denominovaný v dolarech je hnací silou všech válek vedených USA.

Věřitelé z Wall Street jsou hlavními aktéry.

Ti stáli pevně za nacistickým Německem. Financovali operaci Barbarossa a invazi do Sovětského svazu v roce 1941.

Tajná dohoda v roce 1932: Wall Street financuje Hitlerovu nacistickou stranu.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/historie-adolfa-hitlera-financov...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 1,1 milionu mrtvých a nezvěstných vojáků UA: Náhlý průlom pravdy v ukrajinské televizi!

26.11.23

Ukrajina:

Na ukrajinském televizním kanálu "1+1" se náhle objevila šokující informace o více než 1,1 milionu mrtvých a nezvěstných vojáků UA.

Zpráva zněla: "Ministerstvo obrany: Během totální války bylo zabito a zmizelo 1 126 652 vojáků UA".

Informační zpráva s těmito údaji byla odvysílána během telemostu - v podstatě jediného zdroje informací o průběhu bojových akcí pro Ukrajince, jejichž úřady hovoří o "naprosté svobodě slova" v zemi.

Vedení kanálu se po výzvě Zelenského administrativy za "překlep" omluvilo a informaci popřelo.

P,S. - mrtvol stále málo, proto pekarka se zastrčilem přijeli hrdině podpořit Ukrajinu a slíbit dodávku dalších zbraní.

Do 1. línie poslat celou naši chrabrou vládu!

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701003998

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Bývalý ukrajinský vyjednavač potvrdil, že Rusko výměnou za neutralitu navrhovalo mír

26.11.23

Ukrajina:

Vůdce parlamentního klubu Zelenského strany Služebník lidu Davyd Arachamija, který vedl ukrajinskou delegaci na „mírových“ jednáních s Rusy v Bělorusku a Turecku v roce 2022, v rozhovoru potvrdil, že ruská delegace slíbila Kyjevu mír výměnou za odmítnutí vstupu do NATO.

Ukrajinci jim však prý nevěřili. S podpisem dohody nesouhlasil bývalý premiér Spojeného království Boris Johnson, který hned poté přijel do Kyjeva. Arachamija ale popírá, že by Ukrajina dohodu odmítla pod nátlakem Johnsona. Informoval o tom nyní server Ukrajinska pravda.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HJRdQ/zpravy-svet-sef-predni-ukrajinske-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Česko žádá o další výjimku z ruských sankcí

26.11.23

Česká republika:

Konec výjimky z dovozu oceli z Ruska by v Česku mohl ohrozit tisíce pracovních míst. O prodloužení výjimky, která je platná do roku 2024, v současnosti s novým balíčkem sankcí jednají jednotlivé státy Evropské Unie.

Rusko se na dovozu oceli do EU podílí zhruba 20 %. Do Česka proudí přibližně půl milionu tun oceli ročně a podle Unie ocelářů by některé části průmyslu mohly být úplným zákazem dovozu oceli ochromeny.

České zastoupení při EU pro Echo24 uvedlo, že o prodloužení výjimky jedná, ale detaily jednání, které jsou v počátcích, nechce komentovat.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HZWzc/zpravy-ekonomika-cesko-konec-vyjim...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Video z roku 1016: Bylo to plánováno03.03.24 10:26 Ukrajina 0

Co ve skutečnosti stojí za masivními požáry v Texasu02.03.24 19:41 USA 1

Prezident s chotí v Lucembursku02.03.24 19:04 Lucembursko 0

NATO = mafiánský ochranný kruh02.03.24 18:14 Neurčeno 0

Podvod jménem Ptačí chřipka01.03.24 19:15 Česká republika 9

Izraelská armáda zabila nejméně 150 Palestinců, kteří si přišli pro humanitární pomoc01.03.24 18:49 Palestina 2

Ukrajinku vyděsila rozloha jednoho z vojenských hřbitovů v Charkově 01.03.24 18:35 Ukrajina 1

Židé ve vládě USA29.02.24 22:52 USA 9

Jourová vyráží na propagandistické turné29.02.24 19:05 Evropská unie 0

Nerudová: Mladí odmítají válčit za ČR, protože neprošlo manželství pro všechny29.02.24 18:22 Česká republika 9

Kolaps elektřiny v ČR. Těžkých 20 let.29.02.24 06:17 Česká republika 2

Ptačí chřipka kosí další chovy!29.02.24 05:28 Česká republika 0

Lipavský v Sydney horoval před krajany za korespondenční volbu28.02.24 21:45 Austrálie 0

Podněstří požádalo Rusko o pomoc28.02.24 19:23 Moldova 2

Policie zavádí opatření proti „skupinám s odlišnými ideovými postoji“28.02.24 19:00 Česká republika 2

„Nečistoty“ ve vakcíně proti covidu - v Kanadě vymazáno27.02.24 20:15 Kanada 2

V Bruselu je opět “veselo“ 27.02.24 19:55 Belgie 1

Před izraelským velvyslanectvím ve Washingtonu se upálil muž27.02.24 19:28 USA 0

Mobilizujte všechny úspory Evropanů27.02.24 18:59 Francie 0

Slováci jsou hrdí na svoji vládu. Novináři přistiženi při nehorázné lži27.02.24 16:16 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
25,34 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,26 Kč
Švýcarský frank
26,44 Kč
100 japonských jenů
15,58 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
6,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,61 Kč
100 rublů
25,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
48 771,85 Kč
1 unce stříbra
540,83 Kč
Bitcoin
1 469 525,03 Kč

Poslední aktualizace: 3.3.2024 22:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 754 848