Ve zkratce

Stránka:

 Darované tanky Leopard se hodí jen pro výcvik

26.11.23

Česká republika:

Česká armáda má ve výzbroji již všech čtrnáct tanků Leopard 2A4 z Německa. Česko si podle expertů tímto darem zavřelo dveře k vyjednávání o budoucnosti tankového praporu například akvizicí typu K2, který mimo jiné pořizuje Polsko.

Ve studii z roku 2019 byl vyhodnocen jako lepší než francouzský Leclerc a právě Leopard 2.

V rámci programu německé vlády „Ringtausch“ (výměna prstenů ) ziskala Česká republika celkem 14 tanků Leopard 2A4 a obrněné vyprošťovací vozidlo Büffel na stejné platformě (to bude teprve dodáno, pozn. red.) na oplátku za dodávky starších tanků, zejména T-72 z českých armádních skladů, na Ukrajinu. Těch od začátku konfliktu dodalo Česko 62.

Leopard 2 ve verzi 2A4 je z poloviny osmdesátých let minulého století. Rozhodně to není tank pro současné bojiště.

P.S - krásný danajský dar od Němců, které MO přijalo výměnou za plně funkční ruské tanky, jež byly odeslány na Ukrajinu. Takže na obzoru další investice v miliardách na nákup nové techniky? 

A s F35 to bude nemlich to samý. Holt kšefty jako Brno.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tank-leopard-2a4-2a8-arma...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Irsko: Masové protesty, hoří auta

25.11.23

Irsko:

„Irsko, jsme ve válce.“ Během protestů proti politice otevřených hranic v Dublinu hořela policejní auta poté, co migrant alžírského původu pobodal pět lidí včetně tří dětí poblíž základní školy v hlavním městě.

Irský premiér protesty odsoudil a slíbil zpřísnění zákonů, které umožní stíhat „šiřitele nenávisti“ na sociálních sítích. Podle záběrů ze sociálních sítí se násilností dopouštěli výtržníci z řad migrantů, kteří využili nepokoje k rabování.

Migrace do Irska v poslední době trhá rekordy. Do země loni přišlo 141 600 migrantů, což je největší počet za posledních 16 let.

„Západ by měl přijmout uprchlíky z Gazy,“ vyzývají mezitím izraelští zákonodárci v článku publikovaném v deníku The Wall Street Journal. Podle izraelských politiků by část z 2,3 milionu palestinských obyvatel Pásma Gazy měla být po válce vysídlena do Evropy.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Irsko-jsme-ve...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Slovenský nakladatel Merva o hře na globální šachovnici

23.11.23

Slovensko:

Jsme ovlivňováni světovou a globální politikou, přičemž se nás evropské mocnosti snaží dostat do područí a diktovat nám jejich vůli. Není to o svobodě.

To, co jsme se zde čtyřiatřicet let snažili budovat, se přeměnilo v bohapusté rozkrádání a likvidaci.

To nám řekl Robert Merva, ředitel nakladatelství Torden. Název pochází ze slovanské mytologie a znamená „tvrdá síla světla“. Kromě běžných knih vydává i ty, které by mainstream označil za provokující či konspirační, a na Slovensku má s jejich distribucí problémy.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Smerujeme-k-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Důchodci jsou na odstřel?

23.11.23

Česká republika:

Z české mentality je podle ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy třeba odstranit představu, že důchod je něco, na co máme všichni nárok, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nejste náhodou naprosto mimo realitu? Stát každý měsíc vybere X korun na průběžný důchodový systém. Ty potom přerozděluje mezi důchodce. Pozor, nedává, ale vrací! Jak můžete chtít po lidech, aby si ještě spořili sami a hlavně z čeho? 

Když nechcete vyplácet to, co jste nám vzali na zabezpečení našeho stáří, tak všem do jednoho vraťte všechno, co si do systému dali. Pak můžete nechat na lidech jak si s tím poradí. Věřte, že to zvládnout líp než si myslíte. To je přece bezva nápad. Nebudete muset nic vyplácet a důchodce už budete mít definitivně z krku.

Na tabulce je vidět kolik platí pracující a kolik ještě vydojíte z jeho zaměstnavatele.

7 440+1 950=9 390+610(šetření navíc)=10 000×12=120 000 za rok x 35 roků= 4 200 000

20 roků pobírání penze 20×12=240 měsíců   4 200 000:240=17 500,-Kč

Docela slušná penze a bez účasti tohoto mizerného státu který by důchodce nejraději viděl pod drnem. Tak nám pořád nevnucujte myšlenku, že vám něco dlužíme a že si penzi nezasloužíme. To vy si nezasloužíte naše daně, protože s nimi naprosto neumíte nakládat.

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=169018

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Použití propalestinského hesla může být v České republice trestné

22.11.23

Česká republika:

Projevy antisemitismu budou stíhány stejně jako jakékoliv jiné projevy nenávisti vůči skupině obyvatel kvůli rase, národnosti a podobně, bez ohledu na to, kdo a kde se jich dopouští.

Řekl to ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Dodal, že provolávání propalestinského sloganu „From the River to the Sea...“ může být za určitých okolností trestné. Nejvyšší státní zastupitelství k této problematice zpracuje analýzu.

Zástupci hnutí Ne našim jménem! – Za spravedlivý mír na Blízkém východě podali kvůli omezení použití hesla správní žalobu na pražský magistrát. Policie pro Echo24 řekla, že zvýšila dohled v okolí židovských budov.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HPLY2/zpravy-domaci-from-the-river-sloga...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Do pondělní stávky se zapojí stovky firem

22.11.23

Česká republika:

Do pondělní stávky proti krokům vlády se zapojí hodinovým zastavením výroby stovky firem z průmyslu, může to být až milion zaměstnanců.

V automobilce Škoda Auto se výroba zastaví ve všech výrobních závodech na dvě hodiny, odboráři očekávají na happeningu účast nejméně 8 000 zaměstnanců. Podle předáka odborů automobilky Jaroslava Povšíka půjde o největší protest od roku 2015.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stavka-prumysl-skoda-auto...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Obchodník nabízí pivo Fialovej hnus

22.11.23

Česká republika:

Podnikatel z Prahy prodává pivo dehonestující premiéra Petra Fialu. Pivo prezentoval jako výrobek zavedeného českého pivovaru, který se ale ohradil a zvažuje právní kroky.

Na jednom e-shopu v Česku se před několika dny objevilo pivo zesměšňující premiéra Petra Fialu (ODS). Plechovky s vyobrazením premiéra jako pohádkového krále Kazisvěta pojmenované „Fialovej hnus“ začal prodávat podnikatel ve zdravé výživě Dušan Mesarč.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-obch...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 0

 Migrační realita. Vrácení zločince - 8 let soudů a milión liber!

22.11.23

Británie:

Vypovídání zamítnutých azylantů z Evropy dlouhodobě drhne. Proti rozhodnutí soudů se obvykle postaví obratní právníci neziskových organizací, kteří mají v rukávu celou škálu důvodů, proč rozhodnutí pozdržet či zvrátit.

Zbavit se nežádoucích kriminálníků je tak velmi komplikované. Dobře to dokládá příběh 34letého kriminálníka Yaquba Ahmeda, kterého letos v létě Velká Británie poslala zpět do Somálska.

Prosadit tento krok trvalo osm dlouhých let a desítky soudních stání. Britské daňové poplatníky to podle londýnských Timesů vyšlo zhruba na milion liber.

Chlapík, který se v Británii provinil účastí na hromadném znásilnění, se dočkal četných ústupků. Po příletu do Somálska může Ahmed pobývat 15 týdnů v luxusním hotelu, dostal také speciální balíček antidepresiv a osobní terapii na klinice v Mogadišu, aby „traumatizující zážitek“ z letu zpět do své vlasti v pronajatém letadle zvládl.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migrace-velka-britani...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Další kádr WEF ze stáje Klause Schwaba na čele státu

22.11.23

Argentina:

Voliči v Argentině si po téměř 40 letech poprvé zvolili za prezidenta ultrapravicového politika a zastánce anarchistického kapitalismu, který prosazuje diktát volného trhu a vládu korporací, které prý mají vyřešit veškeré společenské problémy.

Javier Gerardo Milei se stal prezidentem poté, co ve druhém kole prezidentských voleb ministr hospodářství Sergio Massa uznal porážku. Milei získal 56% hlasů a Sergio Massa jen 44% hlasů voličů.

Zdroj: https://cz24.news/magor-v-cele-argentiny-ne-pouze-dalsi-kadr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V roce 1944 bombardovali Američané Hodonín

22.11.23

Česká republika:

Dovoluji si připomenout, že dne 20.11. 1944 bylo bombardováno město Hodonín AMERICKÝMI bombardéry, a byla to největší novodobá katastrofa města. Celkem 3000 lidí zůstalo bez přístřeší.

Během 7 minut bylo na Hodonín shozeno 451 bomb o váze 125 kg a 250 kg, z toho 100 časovaných, a zahynulo 179 osob; akci provedlo 50 bombardérů.

Šlo o náhradní cíl. V tentýž den se „náhradním cílem“ stalo i Brno (578 mrtvých) a Zlín (60 mrtvých). Původním cílem byly německé rafinerie ve Slezsku.

Vojenské cíle v Hodoníně nebyly zasaženy!

Že šlo o americké letouny zdůrazňuji proto, že se o tom již nemluví. A letos v listopadovém čísle „Hodonínských listů“ POPRVÉ! nebyl o události ani malý článek. Pouze 6 řádků v úvodníku starosty, ale bez uvedení, čí letouny akci provedly.

Zdroj: https://tadesco.org/americane-bombardovali-hodonin-v-roce-19...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Seznam 30 „elit“, které podporují a prosazují celosvětovou depopulaci

21.11.23

Neurčeno:

Mezi globální elitou panuje jasná shoda, že přelidnění je primární příčinou nejdůležitějších problémů, kterým svět čelí, a že je s tím zoufale potřeba něco udělat. Opravdu věří, že lidé jsou mor na Zemi a že planetu doslova zničíme, pokud budeme ponecháni sami sobě…

…Následuje 30 citátů o kontrole populace, které ukazují, že elita skutečně věří, že lidé jsou morem na zemi a že je nutné jejich podstatné utracení: článek...

Zdroj: https://www.pokec24.cz/zdravi/seznam-30-elit-ktere-podporuji...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Goldman Sachs: „Trump musí být odstraněn“ (video)

21.11.23

USA:

„Jeho (Trumpova) rétorika začíná být opravdu nebezpečná. Stále nebezpečnější. A 6. ledna jsme viděli, co se stane, když použije svou tvrdou rétoriku.

No, v jeho nedávných příspěvcích na Truth Social (Trumpova sociální platforma) je to neuvěřitelně, neuvěřitelně děsivé pro každého, kdo se… snaží pracovat ve vládě. 

A za těchto okolností je nepopiratelné, že tento muž by již nikdy neměl zastávat veřejnou funkci.

Nejen, že je to nevhodné, je to pro naši demokracii destruktivní a musí být odstraněn.“

P.S. - ať žije demokracie a la USA, která je pro naší vládu vzorem.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/11/goldman-sachs-trump-m...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Studie potvrzují skandální důsledky masivního očkovaní

20.11.23

Slovensko:

Nová slovenská vláda zhodnotí postup předchozích kabinetů v době coronaviru v souvislosti s restrikcemi, očkováním nevyzkoušenými vakcínami a nákupem drahých zdravotních pomůcek a vakcín.

Řekl to v sobotu na sněmu vládního hnutí Smer jeho předseda a premiér Robert Fico. Současně avizoval, že jeho strana, potažmo další strany nebudou v parlamentu souhlasit s posilněním pravomocí WHO v době pandemií.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HBz9p/zpravy-svet-slovensko-vlada-posvit...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 ČT mají platit jen ti, kdo si ji objednají

18.11.23

Česká republika:

Česká televize neplní základní úkol média veřejné služby, kterým je tvorba a šíření programů k naplňovaní demokratických, sociálních a kulturních potřeb společnosti, uvedl Nielsen.

Podle výzvy způsob financování ČT nutí k platbám i ty, kteří ji nesledují. Stát není schopný zajistit kontrolu ČT a s přechodem do internetového prostředí neexistuje zákonný důvod pro její zvýhodňování, píše se v petici, kterou podepsala část přítomných na pátečním shromáždění.

Petici (ke stažení uvnitř článku) v pátek představili zástupci institutu Pro Libertate na pražské Letné na shromáždění k připomenutí 17. listopadu, k jehož členům patří právník Tomáš Nielsen nebo senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

Zdroj: https://echo24.cz/a/H6v7s/zpravy-domaci-institut-pro-liberta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Není co slavit...

18.11.23

Česká republika:

Kdybychom byli tehdy vybaveni jasnozřivostí a mohli tak tušit, jací šmejdi se později dostanou k moci, možná bychom těmi klíči tolik necinkali a komunistou Petrem Pavlem nedávno vyznamenanou Martu Kubišovou z balkónu vypískali. Ani Havel by neměl zabezpečen volný průchod davem směrem k Hradu. Schwarzenberg by nadále v Rakousku snil o majetku ztraceném díky kolaboraci za 2.světové války stejně, jako ještě výrazněji s nacisty spolupracující Havlova rodina.

Je tedy otázkou, je li dnes co slavit. Vzpomínat na co je, ale přiznejme si, že taková koncentrace naivity, kterou jsme tenkrát oplývali, se jen tak nevidí. Tedy pokud pomineme dobu covidovou, kdy se idiotismus šířil stejně rychle, jako tehdy představa o rychlém přiblížení se Západu.....dále článek. 

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=168785

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V Česku umřela lidskost. Jinak bychom podporovali Palestinu proti genocidě

17.11.23

Izrael:

Zajímavé, že se tento článek objevil na oficiálním mainstreamovém médiu.

Cituji: "Nejde o to porovnávat, kdo zabil víc civilistů, ale uznat, že zvěrstva páchají obě strany. Izrael za bílého dne a před celým světem páchá etnickou čistku na Palestincích. Část světa už to pochopila, někde proti Izraeli protestují i sami židé. Jen v Česku se genocidě tleská hlasitěji než jinde."

Viz odkaz na protest židů.

Náš potlesk genocidě svědčí dle článku o krizi humanity a solidarity v naší zemi.

Zdroj: https://medium.seznam.cz/clanek/vaclav-lang-v-cesku-umrela-l...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Konec jehel. Američané vyvíjí nový druh očkování, peníze přišly od Gatesových

16.11.23

USA:

Nadace Billa a Melindy Gatesových věnovala 23,6 milionu dolarů (cirka 518 305 000 Kč) americké společnosti Micron Biomedical, která se zabývá vědou o živé přírodě. Nadace bývalých manželů Gatesových poskytla firmě peníze především na masovou výrobu náplastí, pomocí kterých nebude třeba zavádět vakcíny do těla jehlou.  

______
A nedá si pokoj a nedá. To by v tom byl čert, aby se mu nepodařilo vpravit nám do těla nějakou tu šmakuládu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/veda/jehly-ockovani-gatesovi-bi...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Data OECD a Světové banky: Češi jsou nejvíc „odíraným“ národem v Evropě.

16.11.23

Česká republika:

Češi se nechávají „odírat“ jako žádný jiný národ v Evropě. Na své výplatnici totiž vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent.

Třeba Belgičané se ale mohou pochlubit výdělky, které takřka ze sta procent odpovídají hodnotě, kterou skutečně vytvoří.

Poměrně vysokou část (93procentní či vyšší) toho, co skutečně odpracují, mají na svých výplatnicích také Francouzi, Slovinci, Rakušané, Španělé a Němci (viz tabulka níže).

[...]

Zdroj: https://echo24.cz/a/HCSvn/zpravy-ekonomika-cesi-jsou-nejvice...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

23

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 46 čtenářů částkou 8 121 korun, což je 23 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Holandsko v rámci green dealu zavádí daň z "kravských prdů" 100EUR na krávu na rok16.07.24 12:49 Nizozemsko 0

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 1

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 2

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Ukrajinci zapálili ruský sklad ropy15.07.24 05:38 Rusko 0

Přemýšlejte, než si necháte tyto vakcíny aplikovat!15.07.24 05:30 Evropská unie 1

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 1

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 1

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
23,28 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
25,99 Kč
100 japonských jenů
14,75 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 395,97 Kč
1 unce stříbra
714,82 Kč
Bitcoin
1 480 667,86 Kč

Poslední aktualizace: 15.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 506 605