Ve zkratce

Stránka:

 Do pondělní stávky se zapojí stovky firem

22.11.23

Česká republika:

Do pondělní stávky proti krokům vlády se zapojí hodinovým zastavením výroby stovky firem z průmyslu, může to být až milion zaměstnanců.

V automobilce Škoda Auto se výroba zastaví ve všech výrobních závodech na dvě hodiny, odboráři očekávají na happeningu účast nejméně 8 000 zaměstnanců. Podle předáka odborů automobilky Jaroslava Povšíka půjde o největší protest od roku 2015.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stavka-prumysl-skoda-auto...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Obchodník nabízí pivo Fialovej hnus

22.11.23

Česká republika:

Podnikatel z Prahy prodává pivo dehonestující premiéra Petra Fialu. Pivo prezentoval jako výrobek zavedeného českého pivovaru, který se ale ohradil a zvažuje právní kroky.

Na jednom e-shopu v Česku se před několika dny objevilo pivo zesměšňující premiéra Petra Fialu (ODS). Plechovky s vyobrazením premiéra jako pohádkového krále Kazisvěta pojmenované „Fialovej hnus“ začal prodávat podnikatel ve zdravé výživě Dušan Mesarč.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-obch...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 0

 Migrační realita. Vrácení zločince - 8 let soudů a milión liber!

22.11.23

Británie:

Vypovídání zamítnutých azylantů z Evropy dlouhodobě drhne. Proti rozhodnutí soudů se obvykle postaví obratní právníci neziskových organizací, kteří mají v rukávu celou škálu důvodů, proč rozhodnutí pozdržet či zvrátit.

Zbavit se nežádoucích kriminálníků je tak velmi komplikované. Dobře to dokládá příběh 34letého kriminálníka Yaquba Ahmeda, kterého letos v létě Velká Británie poslala zpět do Somálska.

Prosadit tento krok trvalo osm dlouhých let a desítky soudních stání. Britské daňové poplatníky to podle londýnských Timesů vyšlo zhruba na milion liber.

Chlapík, který se v Británii provinil účastí na hromadném znásilnění, se dočkal četných ústupků. Po příletu do Somálska může Ahmed pobývat 15 týdnů v luxusním hotelu, dostal také speciální balíček antidepresiv a osobní terapii na klinice v Mogadišu, aby „traumatizující zážitek“ z letu zpět do své vlasti v pronajatém letadle zvládl.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migrace-velka-britani...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Další kádr WEF ze stáje Klause Schwaba na čele státu

22.11.23

Argentina:

Voliči v Argentině si po téměř 40 letech poprvé zvolili za prezidenta ultrapravicového politika a zastánce anarchistického kapitalismu, který prosazuje diktát volného trhu a vládu korporací, které prý mají vyřešit veškeré společenské problémy.

Javier Gerardo Milei se stal prezidentem poté, co ve druhém kole prezidentských voleb ministr hospodářství Sergio Massa uznal porážku. Milei získal 56% hlasů a Sergio Massa jen 44% hlasů voličů.

Zdroj: https://cz24.news/magor-v-cele-argentiny-ne-pouze-dalsi-kadr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V roce 1944 bombardovali Američané Hodonín

22.11.23

Česká republika:

Dovoluji si připomenout, že dne 20.11. 1944 bylo bombardováno město Hodonín AMERICKÝMI bombardéry, a byla to největší novodobá katastrofa města. Celkem 3000 lidí zůstalo bez přístřeší.

Během 7 minut bylo na Hodonín shozeno 451 bomb o váze 125 kg a 250 kg, z toho 100 časovaných, a zahynulo 179 osob; akci provedlo 50 bombardérů.

Šlo o náhradní cíl. V tentýž den se „náhradním cílem“ stalo i Brno (578 mrtvých) a Zlín (60 mrtvých). Původním cílem byly německé rafinerie ve Slezsku.

Vojenské cíle v Hodoníně nebyly zasaženy!

Že šlo o americké letouny zdůrazňuji proto, že se o tom již nemluví. A letos v listopadovém čísle „Hodonínských listů“ POPRVÉ! nebyl o události ani malý článek. Pouze 6 řádků v úvodníku starosty, ale bez uvedení, čí letouny akci provedly.

Zdroj: https://tadesco.org/americane-bombardovali-hodonin-v-roce-19...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Seznam 30 „elit“, které podporují a prosazují celosvětovou depopulaci

21.11.23

Neurčeno:

Mezi globální elitou panuje jasná shoda, že přelidnění je primární příčinou nejdůležitějších problémů, kterým svět čelí, a že je s tím zoufale potřeba něco udělat. Opravdu věří, že lidé jsou mor na Zemi a že planetu doslova zničíme, pokud budeme ponecháni sami sobě…

…Následuje 30 citátů o kontrole populace, které ukazují, že elita skutečně věří, že lidé jsou morem na zemi a že je nutné jejich podstatné utracení: článek...

Zdroj: https://www.pokec24.cz/zdravi/seznam-30-elit-ktere-podporuji...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Goldman Sachs: „Trump musí být odstraněn“ (video)

21.11.23

USA:

„Jeho (Trumpova) rétorika začíná být opravdu nebezpečná. Stále nebezpečnější. A 6. ledna jsme viděli, co se stane, když použije svou tvrdou rétoriku.

No, v jeho nedávných příspěvcích na Truth Social (Trumpova sociální platforma) je to neuvěřitelně, neuvěřitelně děsivé pro každého, kdo se… snaží pracovat ve vládě. 

A za těchto okolností je nepopiratelné, že tento muž by již nikdy neměl zastávat veřejnou funkci.

Nejen, že je to nevhodné, je to pro naši demokracii destruktivní a musí být odstraněn.“

P.S. - ať žije demokracie a la USA, která je pro naší vládu vzorem.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/11/goldman-sachs-trump-m...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Studie potvrzují skandální důsledky masivního očkovaní

20.11.23

Slovensko:

Nová slovenská vláda zhodnotí postup předchozích kabinetů v době coronaviru v souvislosti s restrikcemi, očkováním nevyzkoušenými vakcínami a nákupem drahých zdravotních pomůcek a vakcín.

Řekl to v sobotu na sněmu vládního hnutí Smer jeho předseda a premiér Robert Fico. Současně avizoval, že jeho strana, potažmo další strany nebudou v parlamentu souhlasit s posilněním pravomocí WHO v době pandemií.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HBz9p/zpravy-svet-slovensko-vlada-posvit...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 ČT mají platit jen ti, kdo si ji objednají

18.11.23

Česká republika:

Česká televize neplní základní úkol média veřejné služby, kterým je tvorba a šíření programů k naplňovaní demokratických, sociálních a kulturních potřeb společnosti, uvedl Nielsen.

Podle výzvy způsob financování ČT nutí k platbám i ty, kteří ji nesledují. Stát není schopný zajistit kontrolu ČT a s přechodem do internetového prostředí neexistuje zákonný důvod pro její zvýhodňování, píše se v petici, kterou podepsala část přítomných na pátečním shromáždění.

Petici (ke stažení uvnitř článku) v pátek představili zástupci institutu Pro Libertate na pražské Letné na shromáždění k připomenutí 17. listopadu, k jehož členům patří právník Tomáš Nielsen nebo senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

Zdroj: https://echo24.cz/a/H6v7s/zpravy-domaci-institut-pro-liberta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Není co slavit...

18.11.23

Česká republika:

Kdybychom byli tehdy vybaveni jasnozřivostí a mohli tak tušit, jací šmejdi se později dostanou k moci, možná bychom těmi klíči tolik necinkali a komunistou Petrem Pavlem nedávno vyznamenanou Martu Kubišovou z balkónu vypískali. Ani Havel by neměl zabezpečen volný průchod davem směrem k Hradu. Schwarzenberg by nadále v Rakousku snil o majetku ztraceném díky kolaboraci za 2.světové války stejně, jako ještě výrazněji s nacisty spolupracující Havlova rodina.

Je tedy otázkou, je li dnes co slavit. Vzpomínat na co je, ale přiznejme si, že taková koncentrace naivity, kterou jsme tenkrát oplývali, se jen tak nevidí. Tedy pokud pomineme dobu covidovou, kdy se idiotismus šířil stejně rychle, jako tehdy představa o rychlém přiblížení se Západu.....dále článek. 

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=168785

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V Česku umřela lidskost. Jinak bychom podporovali Palestinu proti genocidě

17.11.23

Izrael:

Zajímavé, že se tento článek objevil na oficiálním mainstreamovém médiu.

Cituji: "Nejde o to porovnávat, kdo zabil víc civilistů, ale uznat, že zvěrstva páchají obě strany. Izrael za bílého dne a před celým světem páchá etnickou čistku na Palestincích. Část světa už to pochopila, někde proti Izraeli protestují i sami židé. Jen v Česku se genocidě tleská hlasitěji než jinde."

Viz odkaz na protest židů.

Náš potlesk genocidě svědčí dle článku o krizi humanity a solidarity v naší zemi.

Zdroj: https://medium.seznam.cz/clanek/vaclav-lang-v-cesku-umrela-l...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Konec jehel. Američané vyvíjí nový druh očkování, peníze přišly od Gatesových

16.11.23

USA:

Nadace Billa a Melindy Gatesových věnovala 23,6 milionu dolarů (cirka 518 305 000 Kč) americké společnosti Micron Biomedical, která se zabývá vědou o živé přírodě. Nadace bývalých manželů Gatesových poskytla firmě peníze především na masovou výrobu náplastí, pomocí kterých nebude třeba zavádět vakcíny do těla jehlou.  

______
A nedá si pokoj a nedá. To by v tom byl čert, aby se mu nepodařilo vpravit nám do těla nějakou tu šmakuládu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/veda/jehly-ockovani-gatesovi-bi...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Data OECD a Světové banky: Češi jsou nejvíc „odíraným“ národem v Evropě.

16.11.23

Česká republika:

Češi se nechávají „odírat“ jako žádný jiný národ v Evropě. Na své výplatnici totiž vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent.

Třeba Belgičané se ale mohou pochlubit výdělky, které takřka ze sta procent odpovídají hodnotě, kterou skutečně vytvoří.

Poměrně vysokou část (93procentní či vyšší) toho, co skutečně odpracují, mají na svých výplatnicích také Francouzi, Slovinci, Rakušané, Španělé a Němci (viz tabulka níže).

[...]

Zdroj: https://echo24.cz/a/HCSvn/zpravy-ekonomika-cesi-jsou-nejvice...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Americká novinářka o Zelenském - on zabil celou generaci mladých Ukrajinců

16.11.23

Ukrajina:

Kvůli ambicím ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zemřela celá generace mladých Ukrajinců, uvedla americká novinářka Natalie Morrisová v pořadu Redacted News.

"Podívejme se na Ukrajinu, protože jim došli mladí lidé. Kam se všichni poděli? Všechny je poslali zbytečně umírat na frontu, ačkoli mohli žít a Kyjev mohl uzavřít mírovou dohodu už před více než rokem a půl. Ale Ukrajina obětovala celou generaci mladých mužů, aby Zelenskij mohl prodávat válku světu".

Časopis Time již dříve publikoval článek věnovaný Ukrajině, v němž upozornil, že Ukrajinská armáda nebude mít dostatek lidí k použití západních zbraní, i kdyby USA a jejich spojenci poskytli Kyjevu veškerou slíbenou vojenskou pomoc.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1700115763

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Vláda rozhodla o zmrazení majetku Ruska v České republice

16.11.23

Česká republika:

Zmrazíme téměř veškerý majetek Ruské federace v Česku, oznámil ve středu na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Týkat se to nebude pouze ambasády a objektů diplomatické mise, které jsou čtyři.

Na webu ministerstva zahraničí se píše o tom, že se sankce konkrétně týkají „Podniku pro správu majetku v zahraničí“ kanceláře prezidenta Ruské federace.

„Podnik je právnická osoba, ze které je financován ruský režim, který vraždí civilisty na Ukrajině,“ upozornil Lipavský na tiskové konferenci.

Podle něj jde o majetky především v Praze a v Karlových Varech. „Porušování těchto sankcí je nelegální,“ uvedl ministr s tím, že na opatření pracoval více než rok. Sankční seznam se podle něj rozšířil ze šesti na sedm subjektů.

P.S. - dotaz na ministra - Kdy bude zmrazen majetek Izraele, který vraždí civilisty v Gaze?

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vlada-rozhodla-o-zmraze...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Okamura a Majerová podepsali dohodu o spolupráci. Chtějí pryč z Evropské unie

15.11.23

Česká republika:

Tomio Okamura z SPD podepsali dohodu o uzavření spolupráce s Trikolorou Zuzany Majerové ve volbách v příštím roce - evropských, komunálních a senátních.

Společným cílem obou uskupení je odchod Česka z Evropské unie. SPD i Trikolora kategoricky odmítají přijetí eura a požadují také ukončení podpory politickým neziskovým organizacím.

Zdroj: https://tv.idnes.cz/domaci/okamura-majerova-spd-trikolora-do...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Do ciziny odtekly dividendy za téměř 300 miliard!

15.11.23

Česká republika:

Masivní odliv kapitálu z Česka pokračuje. Od ledna do září bylo podle předběžných dat České národní banky (ČNB) vyplaceno do zahraničí na dividendách a úrocích už 294 miliard korun, což je meziročně o tři procenta více.

Rekordní výplatu dividend letos atakují banky, které jen do konce srpna poslaly svým zahraničním matkám skoro 76 miliard. Za celý loňský rok to bylo jen o čtyři miliardy více. Celkové číslo 294 miliard za leden až září zahrnuje dividendy a také úroky, které vyplácejí tuzemské firmy svým zahraničním vlastníkům. Neobsahuje však údaje o odvedených úrocích bank.

P.S. - Západ nás dojí jak krávu. Zatím mlíko je a až nebude, tak nás odkopnou jak kámen u cesty a nám zůstane prázdná státní kasa a dluhy na několik generací. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-do-ciziny-uz-letos-o...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stop WHO! (Video)

15.11.23

Evropská unie:

Všechny EU státy mají do konce tohoto měsíce odeslat své námitky. Jestli tak neučiní, bude to bráno jako plný souhlas s touto ďábelskou agendou!

Naši politici nám zatajili tuto One Health agendu a nehodlají podat námitky. Fakticky tak bude nutné naše práva bránit na občanské úrovni. Válečné události ve světě mají odvést pozornost o zdravotních záležitostí. Tímto nás chtějí potichu připravit o veškerá zdravotní práva a osobní integritu. Potřebují to potichu prosadit. Nechtějí, aby vaše pozornost směřovala na WHO a naše zaprodané politiky.

Pandemická smlouva se týká i možnosti WHO vynutit povinné očkování a povinné karantény, či další omezování našich životů v případě pouhého podezření na možnost vzniku pandemie. Státy se zavazují plnit i rozpočtová kritéria pro financování WHO a ztrácí možnost řešit zdravotní záležitosti jako suverénní subjekty.

Covid teror a povinné očkování se nikdy nesmí vrátit!

Tito mezinárodní psychopati musí být posláni před soud!

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/stop-who-mlceni-nesmi-byt-souhla...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Bundestag přijal ústavní petici, která požaduje legalizaci pedofilie. Vládní strany žádost podpořily.

14.11.23

Německo:

V posledních letech je stále patrnější snaha o legalizaci pedofilie. V Evropě jdou tyto požadavky hned ze dvou stran: jednak od evropských pedofilů, ale sílí i hlasy ze strany rostoucí muslimské komunity.

Na legalizaci pedofilie však nedávno tlačila i OSN a WHO, což je zřejmě i důvod proč byly německé vládní strany ochotny hlasovat pro ústavní změny, které legalizují pedofilii. Lze předpokládat, že se dřív či později nastaví podobná pravidla přes Brusel v celé EU.

Německý Spolkový sněm přijal petici za práva dětí, kterou sepsali muži zapojení do pedofilní aktivistické organizace.

P.S. - článek je nutno přečíst celý 

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/11/bundestag-prijal-usta...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stará Schwarzenbergová bude dostávat tři čtvrtě milionu každý měsíc

13.11.23

Neurčeno:

Schwarzenberg ještě před svou smrtí zabezpečil svou manželku Theresu. Měsíčně jí bude vypláceno 30 tisíc eur, tedy asi 738 tisíc korun.  

_____
Pro boha, z čeho? Schwarzenberg sám za celý život stéblo křížem nepřeložil. Nevytvářel žádné hodnoty. Nikdy nepracoval. Odkud měl majetek, ze kterého vyplácí tak obrovské částky?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/karel-schwarzenberg-manze...

Klasifikace: kuriozity,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 75 čtenářů částkou 14 866 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Armáda přišla do škol. Dětem dá 30 tisíc, na konci výcviku noví „záložáci“23.07.24 07:21 Česká republika 0

Maďarsko a Slovensko zahájily konzultační řízení s EU kvůli Ukrajině za nedodávání ropy23.07.24 07:07 Evropská unie 0

Srbský prezident Alexandar Vučič - Západní země se aktivně připravují na přímý konflikt s Ruskem 23.07.24 06:39 Srbsko 0

prof. Peter Staněk – Šokující pravda o umělé inteligenci22.07.24 18:32 Česká republika 0

Státní dluh se za první pololetí zvýšil o skoro 100 miliard. Dosáhl 41,3 % HDP22.07.24 13:34 Česká republika 2

Co chce Kamala Harris?22.07.24 11:28 USA 1

Přibývá sebevražd dětí! 22.07.24 11:13 Česká republika 0

Nová pokuta pro majitele solárních panelů, zdraží se jim elektřina22.07.24 09:17 Česká republika 2

Problémy s návratem astronautů z mezinárodní kosmické stanice22.07.24 06:31 USA 0

Biden ukončil kandidaturu na prezidenta21.07.24 20:40 USA 1

Mig vs. B-52: ruské stíhačky odrazily dva americké bombardéry od ruských hranic21.07.24 19:36 Rusko 0

Dr. Mike Yeadon: Vyhlášení pandemie COVID-19 ze strany WHO v březnu 2020 bylo podvodné21.07.24 19:13 Neurčeno 0

Europarlament odmítl odsoudit atentát na Trumpa21.07.24 19:08 Evropská unie 2

Německo se připravuje na přijetí 800 000 vojáků NATO, aby čelili „ruské hrozbě“ ve východní Evropě21.07.24 11:25 Německo 0

Systém nutí automobilky vyrábět elektroauta mimo poptávku 21.07.24 05:09 Evropská unie 1

Maďarsko může přijít o polovinu dodávek ropy z Ruska21.07.24 05:03 Maďarsko 2

Dohoda o bezpečnostní spolupráci a dlouhodobé podpoře mezi Ukrajinou a Českou republikou21.07.24 01:27 Česká republika 0

Ivan Hoffman - Budoucnost: Povinné odvody do armády20.07.24 15:42 Evropská unie 2

Zavedení digitálního rublu20.07.24 15:09 Rusko 0

Pokud Rusko znovu zaútočí, Česko bude do 24 hodin jednat, podepsali Fiala a Zelenskyj20.07.24 07:35 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,26 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
15,40 Kč
Švýcarský frank
26,07 Kč
100 japonských jenů
14,77 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 562,26 Kč
1 unce stříbra
675,33 Kč
Bitcoin
1 564 510,53 Kč

Poslední aktualizace: 22.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 554 806