Ve zkratce

Stránka:

 Přečtěte si příbalový leták "vakcíny".

28.9.23

Evropská unie:

Zdá se, že výrobce nové "vakcíny" proti koronaviru s názvem Comirnaty Omicron XBB.1.5, společnost Pfizer/Biontech, je o svém produktu přesvědčen mnohem méně než všichni výše uvedení.

Příbalový leták ji však výslovně nedoporučuje dětem mladším 12 let a poukazuje na zvýšené riziko myokarditidy a perikarditidy, zejména u mladých mužů (včetně fatálních následků).

A obrovská třešnička na dortu:
"Očkování nemusí vůbec fungovat, a pokud ano, nevíme, na jak dlouho."

V podstatě nevědí NIC, což je normální, NIKDY to netestovali, ale berou za to prachy.....

Zdroj: https://report24.news/neue-corona-booster-wirksamkeit-nicht-...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 „Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné.“ Koalice (pětidemolice) nesouhlasila

27.9.23

Česká republika:

Zákonodárci pokračují v práci a vedle debat o konsolidační balíčku ve třetím čtení padají i další návrhy.

Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) např. přišel s návrhem na hlasování o zařazení nového bodu s názvem Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné. Foldyna pravděpodobně narážel na to, co se před pár dny odehrálo v kanadském parlamentu.

Většina poslanců však hlasovala proti zařazení bodu a Foldynův bod tak na jednání zařazen nebyl. Kdo konkrétně hlasoval proti zařazení bodu? Přesvědčte se sami.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/oslavovani-prislusniku-jedno...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Koupě F-35 potvrzena

27.9.23

Česká republika:

Vláda Petra Fialy v utajeném režimu schválila nákup letounů F-35.

Do roku 2035 by jich Česká republika měla pořídit celkem 24, první stroje by měly být hotové v roce 2029. Premiér to společně s členy svého kabinetu oznámil ve středu odpoledne.

Podle ministryně obrany Jany Černochové stát za americké stíhačky zaplatí celkem 106 miliard korun, dalších 44 mld. korun půjde na přípravu jejich provozu v tuzemsku.

Americký bojový letoun nahradí švédské stíhačky gripen, které si Česko pronajímá.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HmneX/zpravy-domov-cesko-koupi-24-f35-fi...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Je třeba zrušit rodinu

27.9.23

Česká republika:

Rodina je zdrojem veškeré nespravedlnosti a vychází z kapitalistických, koloniálních a patriarchálních dějin. Proto je prý potřeba rodinu zrušit.

O tom se ve středu odpoledne budou bavit aktivisté na Praze 10 za peníze z EU, ze státního rozpočtu i z městské pokladny.

Podle šéfky Aliance pro rodinu Jany Jochové jde o destruktivní akci a stát by měl bouchnout do stolu a chtít vrátit dotace. „Jinak státu nemůžeme věřit, že to s podporou rodin myslí vážně,“ uvádí Jochová na téma knihy „Zrušte rodinu“.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-zle-Zruste-...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Záchodový problém na školách

26.9.23

Česká republika:

Nová hygienická vyhláška pro české školy, kterou během prázdnin urychleně chystalo několik ministerstev a poslankyně ODS Renáta Zajíčková, čelí petici občanů.

Usnesení zdravotního výboru sněmovny mimoto vyzvalo, aby se do vyhlášky vrátilo povinné rozdělení školních záchodků.

Poslankyně ANO Ivana Mádlová k tomu pro ParlamentníListy.cz doplnila, že ze strany ministerstev i koaličních poslanců byla takto změna prezentována jako krok na podporu „nebinárních“ žáků.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/80-zaku-na-mus...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Brusel zvedl varovný prst

25.9.23

Evropská unie:

Evropská komise (EK) vydala varování pro velké sociální sítě před blížícími se volbami v sousedním Slovensku, kde lidé už tento týden zvolí nové složení parlamentu.

Komise se obává šíření dezinformací a proruské propagandy. Informoval o tom bruselský web Politico.

______
Brusel si přece nenechá ničit evropské hodnoty nějakým Ficem.....My už ty masy nějak zpracujeme a nebo nám přispěchá na pomoc korespondenční hlasování?

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-brusel-zvednul-v...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 8

 Židé v šoku – kanadský parlament a premiér tleskali SSákovi!

25.9.23

Kanada:

Značné pobouření od židovských organizací se ozývá k ovacím, které v kanadském parlamentu sklidil při návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského 98letý ukrajinský veterán z druhé světové války Jaroslav Hunka.

Muž, kterému tleskal i kanadský premiér Justin Trudeau, totiž pocházel ze 14. granátnické divize SS, které jsou připisovány válečné zločiny včetně vraždění židů a Ukrajinců. „Šokující,“ hrozí se židovská komunita v Kanadě, že tamní parlament tleská takové osobě.

Může to mít prý nemalé důsledky i pro Ukrajinu.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zide-v-soku-Ze...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

 Christine Anderson - Buď my a nebo oni (video)

25.9.23

Evropská unie:

Během debaty k chystané diktatuře WHO, promluvila v EU parlamentu také známá německá europoslankyně za Christine Anderson (AfD). Během svého projevu vzkázala globálním tyranům: „Táhněte do pekla.“

Musíme najít způsob, jak lidi probudit. Protože jde o volbu. Buď svoboda, demokracie a vláda práva, nebo zotročení. Nic mezi tím neexistuje. Neexistuje nic takového jako trochu svobody, trochu demokracie, trochu právního státu, stejně jako neexistuje trochu zotročení. To je volba, ke které to spěje: Buďto globalističtí misantropové, nebo lidé. Buď my, nebo oni.

,,Pokud se jednoznačně nepostavíte na stranu lidu a nebudete sloužit v jeho nejlepším zájmu, jednat v jeho nejlepším zájmu, nemáte co dělat v žádném parlamentu ani v žádné vládě. Patříte za mříže! Pro mě za mě můžete v tuto chvíli dokonce shnít v pekle, protože přesně to si zasloužíte, pokud zaprodáte lid."

A co z toho budete mít? Já vám to řeknu. Jakmile to uděláte, jakmile jim řeknete, aby prostě táhli do pekla, už nad vámi nebudou mít žádnou moc, budete mít neuvěřitelný pocit. Něco jako pocit svobody, který se vám prožene tělem. Slibuji, že se vám uleví. A to je stav mysli, o který bych vás všechny chtěla požádat, abyste se do něj dostali. Jednoduše se už nenechte semlít. Stojíte za to! Zasloužíte si, abyste se prostě postavili za sebe, a poslali je všechny do pekla.

Moc vám za to děkuji.

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=166357

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Už dnes způsobují samovolně hořící elektromobily jednu pohromu za druhou

24.9.23

Česká republika:

Cituji: "V logistickém areálu v Jenči u Prahy dnes podvečer hořel nákladní elektromobil, oheň se rozšířil i na halu." Naštěstí nikdo nebyl při tomto požáru zraněn.

Elektroaut jezdí u nás jen jednotky procent, ale i ta již dnes způsobují katastrofické požáry. Takovouto "budoucnost" nám tady politici chystají. V době našeho předsednictví EU proti vynucenému přechodu na bateriová auta nikdo neprotestoval a ještě ten záměr naši politici podpořili.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HuNEL/domaci-zpravy-elektromobil-logisti...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 8

 Sociální služby jsou bez peněz

23.9.23

Česká republika:

Ministerstvo dopravy má v příštích týdnech prověřit, zda by nemohlo část svých evropských dotací přesunout zpět do Evropského sociálního fondu (ESF+) na pomoc potřebným.

Podle Ivy Kuchyňkové z Charity ČR to přislíbil premiér Petr Fiala (ODS) na schůzce s nevládními organizacemi a ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Organizace opakovaně žádaly vrácení peněz z jiných fondů zpátky do ESF+.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/fiala-jurecka-vlada-nezis...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Francouzský politik poukázal na manipulace předsedkyně Evropské komise kolem tragédie v Hirošimě.

23.9.23

Evropská unie:

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová obvinila Rusko z atomového bombardování Hirošimy. Toto prohlášení učinila 22. září při předávání cen Atlantic Council.

“Mnoho z vašich blízkých zemřelo v ten den, kdy atomová bomba zničila Hirošimu. Vyrůstal jste na příbězích přeživších a chtěl jste se s námi o ně podělit, otevřít nám oči do minulosti, abychom se mohli poučit pro budoucnost.

To dalo střízlivý start summitu G7, na který nezapomenu. Zvláště nyní, kdy Rusko ZNOVU hrozí použitím jaderných zbraní,” řekla Von der Leyenová na adresu japonského premiéra Fumia Kishidu, jehož příbuzní zemřeli v Hirošimě v roce 1945 po výbuchu atomové bomby, kterou na město svrhli Američané.

_____
Von Lejno demagog a nebo tak blbá? 

Zdroj: https://cz24.news/brutalni-manipulatorka-francouzsky-politik...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Patří snad děti státu?

23.9.23

USA:

Julie Pickrenová je členkou Statní rady pro vzdělávání ve státě Texas. A snaží se jít proti tomu, co v USA prosazuje ve školství federální vláda. Totiž přístup, že o vzdělání dětí nerozhodují jejich rodiče, ale stát. A také vyučování genderu, LGBT ideologie a „kritické rasové teorie“, nemluvě o přepisování historie.

Souzní s Donaldem Trumpem v názoru, že celé ministerstvo školství by se mělo zrušit. A správu vzdělání by měly převzít státy, jak tomu bylo ještě před 50 lety.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Patri-snad-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Američtí senátoři jednají o vojenské pomoci Arménii

22.9.23

Neurčeno:

Skupina amerických senátorů, demokratů i republikánů, vypracovala návrh zákona o poskytnutí pomoci Arménii, včetně vojenské, a o uvalení sankcí na Ázerbájdžán.

Přijetí návrhu zákona "by také umožnilo financování zahraničních vojenských operací v Arménii, vypracování strategie pro zajištění bezpečnosti obyvatel Náhorního Karabachu a uvalení sankcí na Alijevův režim za jeho akce proti Arménům," zdůraznili autoři.

Navrhují, aby ministerstvo zahraničí USA bylo oprávněno "přidělit na fiskální rok 2024 10 milionů dolarů na pomoc Arménské republice v rámci programu zahraničního vojenského financování". Tento program by měl "podpořit svrchovanou nezávislost Arménie, společný výcvik a cvičení s USA, zvýšit schopnost USA spolupracovat s Arménií a připravit arménské ozbrojené síly na budoucí mezinárodní mírové operace".

"Nemůžeme nečinně přihlížet tomu, jak Ázerbájdžán podniká stupňující se kroky k etnickému vyčištění Arménů v Náhorním Karabachu.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1695365306

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Slovenské volby rozhodne korespondenční volič. Jsou jich plné cintoríny!

21.9.23

Slovensko:

Slováky čekají brzy předčasné parlamentní volby. Situace je vypjatá a jsme svědky mimořádné agresivity režimních stran vůči politickým oponentům. Jedná se ale o účelové drama.

Výsledky voleb jsou už dány předem. Loutkový režim v Bratislavě ovládá volební komisi, justici a media a tak si bude moci dovolit plně zapojit „korespondenční voliče“. Bude se tak opakovat stejný scénář jako na „vyspělém“ Západě, kde se falšování voleb už stalo de facto normou. (Rakousko, Francie, Německo, USA…) 

Potřebných korespondenčních voličů jsou plné slovenské cintoríny doma i v cizině a volební komise je zapojí podle potřeby. Pokud by si snad někdo dovolil napadnout volby u soudu, tak progresívná justicia hned zasáhne a zfalšované výsledky volen posvětí. Vše pak přikryjí media nějakou případnou pseudokauzou.

Přesto by Slováci měli jít volit! Čím více bude potřeba volby falšovat, tím nižší bude legitimita liberálně demokratického režimu u běžných Slováků. Oni pak budou víc usilovat o zbavení se statutu kolonie a návratu vlády do země pod Tatrami!

Bratři Češi jsou na tom podobně a i je příští volby oblaží duch jejich dávných předků v podobě korespondenčního voliče.

Zdroj: https://ceskavec.com/2023/09/slovenske-volby-rozhodne-koresp...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Kurzy sexuální výchovy jsou "vznětlivé".

21.9.23

Belgie:

V Belgii bylo několik škol zapáleno poté, co byly pro žáky středních škol zavedeny povinné kurzy "výchovy ke vztahům, citovému a sexuálnímu životu".

V Bruselu se 17. září shromáždilo 1 500 lidí proti této výukové metodě, která je obviňována z toho, že je v rozporu s hodnotami tradiční rodiny. Ve valonských městech Charleroi a Liège bylo mezi 13. a 15. zářím odpůrci EVRAS poničeno a dokonce zapáleno osm škol.

Caroline Désir, ministryně školství ve vládě Valonsko-bruselské federace, označila tyto činy za "barbarské" a "terorismus".

Socialistická ministryně kritizovala "útok" na "naši svobodu vzdělávání" a podpořila starostu města, socialistu Paula Magnetta. Ten, který sám hovořil o "jisté formě terorismu", vyzval k přijetí "nejzávažnějších sankcí" proti osobám odpovědným za útoky. Sekulární sdružení, která jsou ve frankofonní Belgii silná, rovněž reagovala obranou EVRAS, stejně jako Centre action laïque.

Belgický tisk odsoudil "dezinformační kampaň".

Zdroj: https://francais.rt.com/international/107198-belgique-cours-...

Klasifikace: politika,polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Je tomu 44 let, co zemřel generál Ludvík Svoboda: a ticho!

21.9.23

Česká republika:

Jaký je to obrovský rozdíl mezi těmito bojovníky a hrdiny, kteří nasazovali své životy. Naši rodiče, tátové od rodin, aby ubránili naši vlast a dnešními vojáky, kteří za peníze slouží kdesi pro kohosi. Přesto si máme více vážit dnešních vojáků, kteří kdesi pro kohosi slouží v daleké cizině, ale vůbec neznáme ty, kdo naši vlast pro nás, naše děti a vnoučata vybojovali zpět a vlast nám vrátili.

Zdroj: https://www.skrytapravda.cz/z-domova/1456-dnes-je-tomu-44-le...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 16

 Petice proti zákazu aut na benzín a naftu

21.9.23

Česká republika:

Právě ve chvíli, kdy v New Yorku probíhá další klimatický summit, který má za cíl vytrvat ve snaze dosáhnout co nejdříve uhlíkovou neutralitu a přechod k obnovitelným zdrojům energií, ohlásili čeští Svobodní velký petiční úspěch.

Pouze do této chvíli se pod jimi organizovanou peticí proti plánovanému zákazu prodeje nových aut se spalovacími motory podepsalo již úctyhodných 26 tisíc lidí. A to je již více lidí, než kolik v České republice jezdí elektroaut.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lide-nechteji-...

Klasifikace: kuriozity,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Nespokojení Američané

21.9.23

USA:

Američané jsou podle nového průzkumu rekordně nespokojeni se svou politickou reprezentací. Federální vládě důvěřuje pouze 16 % občanů a stále více voličů nepříznivě hodnotí jak demokratickou, tak republikánskou stranu. 79 % si přeje věková omezení pro vrcholné politické funkce jako způsob, jak zastavit stárnutí politické elity.

Je to ale reálné? „Nemohou odejít do důchodu, protože pak byste zjistili, co měli za lubem,“ říká o stárnoucí americké gerontokracii komentátor Scott Adams.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-nespokojen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Francouzský novinář odhalil, jak na něj pracovnice Evropské unie tlačila, aby netočil migranty!

20.9.23

Evropská unie:

Zdroj: https://rumble.com/v3j470k-francouzsk-novin-odhalil-jak-na-n...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 37 čtenářů částkou 6 610 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech15.06.24 20:04 Evropská unie 0

Pellegrini slovenským prezidentem15.06.24 19:28 Slovensko 1

V Itálii se podle nových zákonů musí vypnout 90% (k)radarů15.06.24 10:32 Itálie 0

"Ukázat svou sílu": americké námořnictvo vyslalo na Kubu jadernou ponorku USS Helena (SSN-725)14.06.24 14:46 USA 3

Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary13.06.24 20:10 Saudská Arábie 1

Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím13.06.24 19:01 Neurčeno 6

EU potraviny jako zbraně hromadného ničení13.06.24 18:41 Evropská unie 1

Moskevská burza oficiálně pozastavuje všechny transakce v amerických dolarech a eurech13.06.24 18:21 Rusko 0

Macron - „Nechci předat klíče od moci krajní pravici“ 13.06.24 17:19 Francie 1

EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. 13.06.24 16:05 Evropská unie 1

Pokuta 200 mil. eur + penále Maďarsku za neplnění migrační politiky13.06.24 10:35 Maďarsko 2

Náš pisálek Tomáš Vlach dostal na 3 roky zákaz vstupu na Ukrajinu12.06.24 21:14 Ukrajina 0

Tajne pouzivani nuklearnich dronu proti Rusku12.06.24 20:20 Ukrajina 0

Čína spustila největší solární elektrárnu na světě, další projekt je ještě ambicióznější 12.06.24 20:00 Čína 3

Zaměřte se na 4 zabijácká odvětví, říká WHO vládám 12.06.24 19:50 Evropská unie 1

Švýcarský parlament odmítá rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ECHR)12.06.24 19:36 Švýcarsko 0

„Ne alianci s Le Penovou“ . Ciotti vyhnaný gaullisty: mezi republikány je chaos 12.06.24 19:16 Francie 0

Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze12.06.24 18:51 Maďarsko 0

Pravicová strana Charlese de Gaulla půjde do voleb společně s Národním shromážděním Marine Le Penové12.06.24 18:42 Francie 0

Morální dno ODS12.06.24 17:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
24,76 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
16,79 Kč
Australský dolar
15,27 Kč
Švýcarský frank
25,92 Kč
100 japonských jenů
14,67 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
6,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
25,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 888,67 Kč
1 unce stříbra
683,21 Kč
Bitcoin
1 529 384,28 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 311 300