Ve zkratce

Stránka:

 Tato vláda už nepočítá s volbami

10.9.23

Česká republika:

Členové vlády jsou stále agresívnější a naštvaným lidem se dokonce nepokrytě vysmívají.

To ale může mít jen dvě vysvětlení. Buď jde o náhlé davové zešílení členů vládních stran, anebo s volbami, tak jak je známe, vůbec nepočítají, obává se poslanec SPD Jaroslav Foldyna.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Tato-vlada-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 7 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Macron byl na Stade de France bouřlivě vypískán a vybučen.

9.9.23

Francie:

Emmanuela Macrona na stadionu Stade de France přivítalo bučení a pískot, který se ozýval i na pařížském náměstí Svornosti.

Nikdy předtím nebyl francouzský prezident vystaven takové potupě.

Je to impozantní facka do tváře!

Zdroj: https://cs.crashdebug.fr/flash-emmanuel-macron-a-ete-massive...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Covid sílí a má dramatický průběh. Testování je nedostatečné, tvrdí Prymula.

9.9.23

Česká republika:

Covid v Česku sílí a testování je stále poměrně nedostatečné, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Průběh je podle něj prý dramatický a trvá šest až sedm dnů.

Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že mluvil s několika profesory, kteří v nedávné době covid prodělali. „Říkají, že průběh byl poměrně dramatický, člověk se šest až sedm dnů cítil diskomfortně a nebyl schopen pracovat,“ řekl Prymula s tím, že průběhy jsou ovšem mírnější než u covidové varianty delta. „Stále to ale nemůžeme podceňovat, úplně benigní onemocní to není,“ řekl epidemiolog.

_______
Pane Prymulo my víme kam vede tok vašich myšlenek - k vakcíně. To je ta jediná spása, záchrana lidstva před vymřením, to je jediná cesta k imunitě. Ale jsou lidé, kteří mají jiný názor a pokládají Vám otázky na které čekají odpovědi. 

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/covid-sili-a-ma-dramaticky-prubeh-test...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Zetor prodal své brněnské haly, většinu výroby traktorů přesouvá do Indie.

9.9.23

Česká republika:

Přes tři čtvrtě století vznikají v Brně traktory značky Zetor. Jenže firma jich tu vyrábí čím dál méně, dokonce už ani ne ve vlastním. Jak totiž MF DNES zjistila z katastru nemovitostí, legendární podnik prodal veškeré haly v Líšni, kde sídlí, developerské společnosti CTP. Pro Zetor začíná hrát prim Indie, kde hodlá už příští rok vyrobit výrazně více strojů než na jižní Moravě.

Právě nejlidnatější země světa má ikonickou značku vyvést z hospodářských ztrát, v nichž se pohybuje už od roku 2018. Tehdy se Zetor po delší době propadl do červených čísel a oznámil hromadné propouštění, o práci přišlo 145 lidí. Stavy ale postupně klesaly také v dalších letech, zejména loni, kdy se ve firmě výrazně proměnilo vedení a škrtlo dalších zhruba sto míst.

Zetor za prvních sedm měsíců letošního roku prodal ani ne pět procent všech traktorů, jež si zemědělci v Česku pořídili.

_______
Utěšuje mne myšlenka, že i s holým zadkem bude naše nebe bránit F 35 pod velením soudružky Černochové.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/zetor-brno-vyroba-traktory-...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ukrajina již prakticky neexistuje

8.9.23

Ukrajina:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=X5xRZA71c_Q

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 3

 F 35 létat nebude, nebudeme na to mít

8.9.23

Česká republika:

Podle vyjádření bývalého šéfa vojenské rozvědky a bezpečnostního experta generála Andora Šándora pro ParlamentníListy.cz je otázkou, zdali F-35 vůbec nějak výrazněji přispějí obraně NATO. „Pravděpodobné je, že vůbec létat nebudeme, protože na to nebudeme mít,“ podotkl pak pro PL.cz exministr Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Černochová si dle něj nákup F-35 představuje jak výběr kabelek v Pařížské. Letová hodina stíhaček vychází v přepočtu na milion korun.

„Ta informace, že nás F-35 budou stát 122 miliard Kč, není přesná. Pokud budeme tyto letouny provozovat třicet let, tak hlavní položkou budou náklady na provoz. A ty jsou 2x až 3x vyšší než náklady na pořízení,“ doplnil s tím, že velké investice budou potřeba i v rámci výcviků pilotů.

Provozní náklady na jednotlivá letadla - tabulky uvnitř článku. 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/armada-policie/Milion...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Arménský parlament vysvětlil cvičení s USA prohloubením vztahů

7.9.23

Neurčeno:

Vojenská cvičení Armenie a Spojených států jsou výsledkem prohlubování vztahů mezi oběma zeměmi, řekl novinářům předseda stálého parlamentního výboru pro zahraniční vztahy Sarkis Chandanjan.

"Chápu, že různé strany mohou být znepokojeny, vyjadřovat nespokojenost, ale je to suverénní rozhodnutí Arménie..... Je to výsledek prohlubování arménsko-amerických vztahů," citoval ho server News.am.

Poslanec také nesouhlasil s tím, že vztahy mezi Jerevanem a Moskvou lze nyní označit za napjaté. Stejné hodnocení vyslovil v rozhovoru s novináři i náměstek arménského ministra zahraničí Paruyr Hovhannisjan.

"Je těžké to interpretovat jako napětí. S Ruskem máme fungující vztahy. A jako vždy, stejně jako se všemi partnery, existují neshody, vedou se diskuse. To ale neznamená, že to můžeme nazývat napětím," řekl (cituje ho Sputnik Armenia).

Mezitím manželka arménského premiéra Nikola Pašinjana Anna Hakobyanová se 6. září zúčastnila každoročního summitu prvních dam a džentlmenú v Kyjevě, který se již třetím rokem koná z iniciativy první dámy Ukrajiny Oleny Zelenské.

Zdroj: https://www.vedomosti.ru/politics/news/2023/09/07/993979-v-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Podívejte se, jak rozdílně se chová německá policie k odpůrcům covidové diktatury a ke klimatickým extremistům

7.9.23

Německo:

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/09/podivejte-se-jak-rozd...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Uprchlíky vám nedáme

6.9.23

Česká republika:

Žádost Ukrajiny o vydání uprchlíků, kteří se v Česku skrývají před mobilizací, bude oficiální cestou nejspíš neúspěšná. Narazila by na české zákony a ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) by ji nemohl podepsat, odpovědělo deníku Echo24 ministerstvo spravedlnosti.

Ukrajinští prokurátoři od začátku války na Ukrajině nepožádali ani v jednom případě české úřady o vydání mužů, kteří k nám utekli před mobilizací. Potvrzují to data Nejvyššího státního zastupitelství i ministerstva spravedlnosti.

Ukrajincům se podařilo jinak nekompromisní mobilizaci vyhnout a najít útočiště v zahraničí. Buďto podplacením odvodového úředníka, nebo přes falešný lékařský posudek. Pokud máte peníze, možností je údajně spousta. Britský list The Guardian jejich počet odhaduje na desítky tisíc po celé Evropě.

______
V případě mobilizace v ČR, půjdou na Ukrajinu bojovat na místo Ukrajinců občané ČR, pjotr fialenko to rád udělá. 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HXhXH/zpravy-domaci-vydavani-uprchliku-p...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Výzva pro Válka

6.9.23

Česká republika:

Ministře Válku, my si globální podvod s názvem COVID-19 stále dobře pamatujeme!

Až od svých farmaceutických loutkovodičů dostanete pokyn vyměnit téma „válka“ za téma epidemie, či dokonce pandemie, a budete se opět snažit předstírat, že se po roce a půl vrátil Covid, či jeho „mutace“, budete to tentokrát bezpodmínečně muset vysvětlit kvalifikovaně – rozumějte vědeckou metodou, nikoli cestou prázdného politického strašení a nasazení pseudoodborníků (Prymula, Smejkal, Konvalinka, Maďar, Chlíbek, Hořejší, Flégr a další), šířících paniku a poplašné zprávy v médiích, z nichž se žádné nikdy nepotvrdily a některé z nich byly vyslovené lži (např.: „lehčí průběh onemocnění po vakcíně“).

Nevšimli jsme si byť jen jediného trestního stíhání výše zmíněných osob dle §357 TZ Šíření poplašné zprávy. Proč tyto osoby unikly trestu?

V článku jsou pak jmenovány chybějící a stále nepředložené vládou důkazy.

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=165549

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Afrika-Rusko: potvrzení vojensko-bezpečnostního spojenectví

6.9.23

Rusko:

Jak již dříve upozornil Observateur Continental, rusko-africké vojensko-bezpečnostní partnerství bude pokračovat. Nedávné návštěvy delegace ruského ministerstva obrany v několika afrických zemích v čele s náměstkem ministra obrany Junusem-Bekem Jevkurovem tuto skutečnost potvrzují. Logická a očekávaná dynamika.

Po Libyi navštívil Burkinu Faso nejvyšší ruský vojenský představitel, nositel titulu Hrdina Ruska a muž, který v květnu 1999 vedl tajnou operaci ruského vojenského velení na obsazení letiště v Prištině (Kosovo, Srbsko) s cílem zablokovat příchod sil NATO, nyní náměstek ruského ministra obrany Sergej Čojgu, kde ho přijala hlava státu Ibrahim Traoré.

Jisté je, že nepřátelé Ruska i Afriky, a obecněji řečeno mezinárodního multipolárního uspořádání, se ve svých výpočtech a velmi žádoucích plánech opět mýlili. Rusko-africké strategické vztahy budou nejen pokračovat, ale jsou nyní předurčeny k dalšímu mohutnému rozvoji. Nebude cesty zpět - jakkoli si to nostalgici po unipolaritě přejí.

Podle vysoce postaveného jihoafrického úředníka, který se účastnil jednání s americkou diplomatkou v Pretorii, byla Nulandová a její tým zjevně nepřipraveni na nedávný vývoj na africkém kontinentu - zejména na vojenský převrat, který svrhl prozápadní vládu v Nigeru jen několik hodin před zahájením její cesty po regionu.

"Za více než 20 let práce s Američany jsem je nikdy neviděl tak zoufalé."

Zdroj: https://www.observateurcontinental.fr/?module=articles&actio...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Mobilizace, vystěhování civilistů z vojenských nemocnic, válka s Ruskem. Chystejme se, zní z vlády.

6.9.23

Česká republika:

Víte, že Česká vláda připravuje zemi na válku s Ruskem? Víte, že obranu České republiky nelze zajistit jen profesionálními vojáky a ministryně Černochová počítá s mobilizací občanů? Víte, že ve hře je i vystěhování civilních pacientů z vojenských nemocnic? A víte, k čemu používá ministryně Černochová armádní letadlo?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Xw7hsDO-lC8

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Svět ovládají psychopati

6.9.23

Česká republika:

„Nacházíme se na civilizačním Titaniku, který jde ke dnu,” říká v prvním díle pan doktor Jan Hnízdil a dodává, že změna kapitána, premiéra, prezidenta nebo nějakého globálního vůdce vůbec nic nezmění.

„Vývoj civilizace bude nyní záležet na tom, kolik lidí se probudí a změní své chování,” konstatuje pan doktor.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=l86aP7t-TjU

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Blog Ladislava Větvičky byl zcenzurován a bude smazán - cenzura utahuje šrouby

4.9.23

Česká republika:

Ladislav Větvička psal na iDnes blogu 15 let. Jeho blog přežil celé období COVIDu i počátek (proxy)války na Ukrajině. Ale cenzoři si teď došlápli i na něj.

Cituji: "Protože se od roku 2018 jedná už o 29. porušení Kodexu blogera, vyřazujeme Váš blog z hlavní strany jako celek, a to čistě proto, abyste mohl zálohovat všechny své texty. 07. 09. 2023 bude Váš blog zcela deaktivován."

Přečtěte si, o čem psal než to spadne do jámy paměťové:

Nadutci z Prahy chtěju poplatky za vjezd - tak jim to vratime, ni

Dobře placeni magoři na minysterstvu počitaju, kolik boruvek si babka nese z lesa

Německo se za invazi neomluvilo? Ni, to su dezinformace. Alles ist in ordnung

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=805891

Klasifikace: politika,polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 5

 Přibývá dětí, které komunikují jen pomocí gest a zvuků

4.9.23

Česká republika:

Logopedka Sofie Ritterová mluví o tom, že přibývá dětí s dysfázií, což je specifická vývojová porucha jazyka. „Je to složitý problém, neboť stále nevíme, jak přesně vzniká. V praxi mají děti s dysfázií problém s pochopením řeči i jejím užíváním,“ upřesňuje.

Na pracovním stole v českobudějovické ordinaci Sofie Ritterové jsou rozložené obrázkové kartičky, zvukové pexeso a vkládačky – pomůcky, které logopedce pomáhají diagnostikovat řečové problémy a najít správný postup pro jejich odstranění.

„Při komunikaci zapojujeme veškeré smysly, musíme je proto patřičně procvičit. Když mi někdo řekne, že logopedie je o správné výslovnosti ‚r‘ a opakování ‚tdtd‘, naskakuje mi husí kůže,“ říká logopedka.

Zkracuje se doba, kdy udrží pozornost, zhoršuje se paměť i schopnost pochopení souvislostí. Neurologové varovně zvedají prst, protože lidstvo pomalu hloupne.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/sofie-ritterova...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 12

 Organizace spojených národů nařídila bankám po celém světě, aby vytvořily digitální ID jako povinné pro všechny zákazníky

4.9.23

Neurčeno:

Organizace spojených národů (OSN) nařídila bankám po celém světě, aby začaly vydávat povinná digitální ID všem zákazníkům a odmítaly službu komukoli, koho tato globalistická organizace považuje za „neposlušného“ nebo je na černé listině.

Plán je nastíněn ve třech nových politických sděleních OSN s názvem „Globální digitální kompakt, reformy mezinárodní finanční architektury a budoucnost správy prostoru“.

Cílem pokynů je prosadit „vizi budoucnosti“ generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese a plán Klause Schwabse na „Velký reset“ do roku 2030.

Zdroj: https://www.vipnoviny.cz/organizace-spojenych-narodu-naridil...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 20 milionů lidí celosvětově zabito vakcínami proti Covidu a 2,2 miliardy vážně zraněno

4.9.23

Neurčeno:

Alex Jones rozebírá video od Dr. Rogera Hodkinsona, které vysvětluje, jak Covid vakcíny zabily 20 milionů lidí na celém světě.

Tato čísla jsou nejlepšími odhady s využitím vládních dat. Anthony Fauci, Bill Gates, Ralph Baric, Tedros a další vytvořili pandemii, která infikovala svět.

Nejprve vytvořili podvodnou pandemii záměrným vypuštěním Covidu-19, který vyvinuli ve Spojených státech v Baricově The University of North Carolina v Chapel Hil. Vyvinuli to Baric a jeho tým, který Anthony Fauci financoval.

Pak použili podvodný PCR test k vytvoření nadměrného počtu případů. Poté zablokovali bezpečnou účinnou léčbu, jako je Ivermectin, aby získali schválení Asociace evropských univerzit (EUA) pro Covid vakcíny.

Truth Justice pak dále zveřejnil na platformě X rozsáhlý seznam všech jedinců a institucí, které bude čekat soudní tribunál za porušení článku 6 (Genocida) a článku 7 (Zločiny proti lidskosti) podle Mezinárodního trestního zákoníku.

Zdroj: https://www.vipnoviny.cz/nejnovejsi-zpravy-20-milionu-lidi-c...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

23

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 46 čtenářů částkou 8 121 korun, což je 23 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 0

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 1

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Ukrajinci zapálili ruský sklad ropy15.07.24 05:38 Rusko 0

Přemýšlejte, než si necháte tyto vakcíny aplikovat!15.07.24 05:30 Evropská unie 1

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 1

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 1

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,28 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
25,99 Kč
100 japonských jenů
14,75 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 395,97 Kč
1 unce stříbra
714,82 Kč
Bitcoin
1 480 667,86 Kč

Poslední aktualizace: 15.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 505 108