Ve zkratce

Stránka:

 Arménský parlament vysvětlil cvičení s USA prohloubením vztahů

7.9.23

Neurčeno:

Vojenská cvičení Armenie a Spojených států jsou výsledkem prohlubování vztahů mezi oběma zeměmi, řekl novinářům předseda stálého parlamentního výboru pro zahraniční vztahy Sarkis Chandanjan.

"Chápu, že různé strany mohou být znepokojeny, vyjadřovat nespokojenost, ale je to suverénní rozhodnutí Arménie..... Je to výsledek prohlubování arménsko-amerických vztahů," citoval ho server News.am.

Poslanec také nesouhlasil s tím, že vztahy mezi Jerevanem a Moskvou lze nyní označit za napjaté. Stejné hodnocení vyslovil v rozhovoru s novináři i náměstek arménského ministra zahraničí Paruyr Hovhannisjan.

"Je těžké to interpretovat jako napětí. S Ruskem máme fungující vztahy. A jako vždy, stejně jako se všemi partnery, existují neshody, vedou se diskuse. To ale neznamená, že to můžeme nazývat napětím," řekl (cituje ho Sputnik Armenia).

Mezitím manželka arménského premiéra Nikola Pašinjana Anna Hakobyanová se 6. září zúčastnila každoročního summitu prvních dam a džentlmenú v Kyjevě, který se již třetím rokem koná z iniciativy první dámy Ukrajiny Oleny Zelenské.

Zdroj: https://www.vedomosti.ru/politics/news/2023/09/07/993979-v-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Podívejte se, jak rozdílně se chová německá policie k odpůrcům covidové diktatury a ke klimatickým extremistům

7.9.23

Německo:

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/09/podivejte-se-jak-rozd...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Uprchlíky vám nedáme

6.9.23

Česká republika:

Žádost Ukrajiny o vydání uprchlíků, kteří se v Česku skrývají před mobilizací, bude oficiální cestou nejspíš neúspěšná. Narazila by na české zákony a ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) by ji nemohl podepsat, odpovědělo deníku Echo24 ministerstvo spravedlnosti.

Ukrajinští prokurátoři od začátku války na Ukrajině nepožádali ani v jednom případě české úřady o vydání mužů, kteří k nám utekli před mobilizací. Potvrzují to data Nejvyššího státního zastupitelství i ministerstva spravedlnosti.

Ukrajincům se podařilo jinak nekompromisní mobilizaci vyhnout a najít útočiště v zahraničí. Buďto podplacením odvodového úředníka, nebo přes falešný lékařský posudek. Pokud máte peníze, možností je údajně spousta. Britský list The Guardian jejich počet odhaduje na desítky tisíc po celé Evropě.

______
V případě mobilizace v ČR, půjdou na Ukrajinu bojovat na místo Ukrajinců občané ČR, pjotr fialenko to rád udělá. 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HXhXH/zpravy-domaci-vydavani-uprchliku-p...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Výzva pro Válka

6.9.23

Česká republika:

Ministře Válku, my si globální podvod s názvem COVID-19 stále dobře pamatujeme!

Až od svých farmaceutických loutkovodičů dostanete pokyn vyměnit téma „válka“ za téma epidemie, či dokonce pandemie, a budete se opět snažit předstírat, že se po roce a půl vrátil Covid, či jeho „mutace“, budete to tentokrát bezpodmínečně muset vysvětlit kvalifikovaně – rozumějte vědeckou metodou, nikoli cestou prázdného politického strašení a nasazení pseudoodborníků (Prymula, Smejkal, Konvalinka, Maďar, Chlíbek, Hořejší, Flégr a další), šířících paniku a poplašné zprávy v médiích, z nichž se žádné nikdy nepotvrdily a některé z nich byly vyslovené lži (např.: „lehčí průběh onemocnění po vakcíně“).

Nevšimli jsme si byť jen jediného trestního stíhání výše zmíněných osob dle §357 TZ Šíření poplašné zprávy. Proč tyto osoby unikly trestu?

V článku jsou pak jmenovány chybějící a stále nepředložené vládou důkazy.

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=165549

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Afrika-Rusko: potvrzení vojensko-bezpečnostního spojenectví

6.9.23

Rusko:

Jak již dříve upozornil Observateur Continental, rusko-africké vojensko-bezpečnostní partnerství bude pokračovat. Nedávné návštěvy delegace ruského ministerstva obrany v několika afrických zemích v čele s náměstkem ministra obrany Junusem-Bekem Jevkurovem tuto skutečnost potvrzují. Logická a očekávaná dynamika.

Po Libyi navštívil Burkinu Faso nejvyšší ruský vojenský představitel, nositel titulu Hrdina Ruska a muž, který v květnu 1999 vedl tajnou operaci ruského vojenského velení na obsazení letiště v Prištině (Kosovo, Srbsko) s cílem zablokovat příchod sil NATO, nyní náměstek ruského ministra obrany Sergej Čojgu, kde ho přijala hlava státu Ibrahim Traoré.

Jisté je, že nepřátelé Ruska i Afriky, a obecněji řečeno mezinárodního multipolárního uspořádání, se ve svých výpočtech a velmi žádoucích plánech opět mýlili. Rusko-africké strategické vztahy budou nejen pokračovat, ale jsou nyní předurčeny k dalšímu mohutnému rozvoji. Nebude cesty zpět - jakkoli si to nostalgici po unipolaritě přejí.

Podle vysoce postaveného jihoafrického úředníka, který se účastnil jednání s americkou diplomatkou v Pretorii, byla Nulandová a její tým zjevně nepřipraveni na nedávný vývoj na africkém kontinentu - zejména na vojenský převrat, který svrhl prozápadní vládu v Nigeru jen několik hodin před zahájením její cesty po regionu.

"Za více než 20 let práce s Američany jsem je nikdy neviděl tak zoufalé."

Zdroj: https://www.observateurcontinental.fr/?module=articles&actio...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Mobilizace, vystěhování civilistů z vojenských nemocnic, válka s Ruskem. Chystejme se, zní z vlády.

6.9.23

Česká republika:

Víte, že Česká vláda připravuje zemi na válku s Ruskem? Víte, že obranu České republiky nelze zajistit jen profesionálními vojáky a ministryně Černochová počítá s mobilizací občanů? Víte, že ve hře je i vystěhování civilních pacientů z vojenských nemocnic? A víte, k čemu používá ministryně Černochová armádní letadlo?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Xw7hsDO-lC8

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Svět ovládají psychopati

6.9.23

Česká republika:

„Nacházíme se na civilizačním Titaniku, který jde ke dnu,” říká v prvním díle pan doktor Jan Hnízdil a dodává, že změna kapitána, premiéra, prezidenta nebo nějakého globálního vůdce vůbec nic nezmění.

„Vývoj civilizace bude nyní záležet na tom, kolik lidí se probudí a změní své chování,” konstatuje pan doktor.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=l86aP7t-TjU

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Blog Ladislava Větvičky byl zcenzurován a bude smazán - cenzura utahuje šrouby

4.9.23

Česká republika:

Ladislav Větvička psal na iDnes blogu 15 let. Jeho blog přežil celé období COVIDu i počátek (proxy)války na Ukrajině. Ale cenzoři si teď došlápli i na něj.

Cituji: "Protože se od roku 2018 jedná už o 29. porušení Kodexu blogera, vyřazujeme Váš blog z hlavní strany jako celek, a to čistě proto, abyste mohl zálohovat všechny své texty. 07. 09. 2023 bude Váš blog zcela deaktivován."

Přečtěte si, o čem psal než to spadne do jámy paměťové:

Nadutci z Prahy chtěju poplatky za vjezd - tak jim to vratime, ni

Dobře placeni magoři na minysterstvu počitaju, kolik boruvek si babka nese z lesa

Německo se za invazi neomluvilo? Ni, to su dezinformace. Alles ist in ordnung

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=805891

Klasifikace: politika,polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 5

 Přibývá dětí, které komunikují jen pomocí gest a zvuků

4.9.23

Česká republika:

Logopedka Sofie Ritterová mluví o tom, že přibývá dětí s dysfázií, což je specifická vývojová porucha jazyka. „Je to složitý problém, neboť stále nevíme, jak přesně vzniká. V praxi mají děti s dysfázií problém s pochopením řeči i jejím užíváním,“ upřesňuje.

Na pracovním stole v českobudějovické ordinaci Sofie Ritterové jsou rozložené obrázkové kartičky, zvukové pexeso a vkládačky – pomůcky, které logopedce pomáhají diagnostikovat řečové problémy a najít správný postup pro jejich odstranění.

„Při komunikaci zapojujeme veškeré smysly, musíme je proto patřičně procvičit. Když mi někdo řekne, že logopedie je o správné výslovnosti ‚r‘ a opakování ‚tdtd‘, naskakuje mi husí kůže,“ říká logopedka.

Zkracuje se doba, kdy udrží pozornost, zhoršuje se paměť i schopnost pochopení souvislostí. Neurologové varovně zvedají prst, protože lidstvo pomalu hloupne.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/sofie-ritterova...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 12

 Organizace spojených národů nařídila bankám po celém světě, aby vytvořily digitální ID jako povinné pro všechny zákazníky

4.9.23

Neurčeno:

Organizace spojených národů (OSN) nařídila bankám po celém světě, aby začaly vydávat povinná digitální ID všem zákazníkům a odmítaly službu komukoli, koho tato globalistická organizace považuje za „neposlušného“ nebo je na černé listině.

Plán je nastíněn ve třech nových politických sděleních OSN s názvem „Globální digitální kompakt, reformy mezinárodní finanční architektury a budoucnost správy prostoru“.

Cílem pokynů je prosadit „vizi budoucnosti“ generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese a plán Klause Schwabse na „Velký reset“ do roku 2030.

Zdroj: https://www.vipnoviny.cz/organizace-spojenych-narodu-naridil...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 20 milionů lidí celosvětově zabito vakcínami proti Covidu a 2,2 miliardy vážně zraněno

4.9.23

Neurčeno:

Alex Jones rozebírá video od Dr. Rogera Hodkinsona, které vysvětluje, jak Covid vakcíny zabily 20 milionů lidí na celém světě.

Tato čísla jsou nejlepšími odhady s využitím vládních dat. Anthony Fauci, Bill Gates, Ralph Baric, Tedros a další vytvořili pandemii, která infikovala svět.

Nejprve vytvořili podvodnou pandemii záměrným vypuštěním Covidu-19, který vyvinuli ve Spojených státech v Baricově The University of North Carolina v Chapel Hil. Vyvinuli to Baric a jeho tým, který Anthony Fauci financoval.

Pak použili podvodný PCR test k vytvoření nadměrného počtu případů. Poté zablokovali bezpečnou účinnou léčbu, jako je Ivermectin, aby získali schválení Asociace evropských univerzit (EUA) pro Covid vakcíny.

Truth Justice pak dále zveřejnil na platformě X rozsáhlý seznam všech jedinců a institucí, které bude čekat soudní tribunál za porušení článku 6 (Genocida) a článku 7 (Zločiny proti lidskosti) podle Mezinárodního trestního zákoníku.

Zdroj: https://www.vipnoviny.cz/nejnovejsi-zpravy-20-milionu-lidi-c...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Allan Dulles - Část projevu před Kongresem USA v roce 1945

3.9.23

USA:

Zdroj: https://rumble.com/v3eh44x-allan-dulles-st-projevu-ped-kogre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Tucker Carlson - Bidenova administrativa raději rozpoutá válku s Ruskem, než aby pustila Donalda Trumpa zpět do Bílého domu

3.9.23

USA:

Politicky musí vyvolat válečný stav, aby převzali úplnou moc. Všechno tomu nasvědčuje. Takže pokud máte obavy z toho, že se americký politický boj stane ještě nemilosrdnějším, než už je, měli byste se ještě více obávat toho, co se stane, až válka vypukne.

Jsme samozřejmě již ve válce s Ruskem. Financujeme jejich odpůrce. Takže jsme zapojeni do války proti Rusku. Ale mám na mysli otevřený boj s Ruskem, ve kterém otevřeně říkáme, že jsme s Ruskem ve válce. Myslím, že k tomu může snadno dojít.

______
Vložil jsem poslední dva odstavce, které vystihují podstatu dění liberálního Západu. 

Obávám se, že naše vláda přistoupí ke stejným krokům. Vše dle not us embassy.

Zdroj: https://cz24.news/moderator-tucker-carlson-varuje-ze-bidenov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Čína se evropské ekologicko/ekonomické sebevraždě vysmívá - 243GW nových uhelných elektráren

3.9.23

Čína:

Čína má v současnosti schválené k výstavbě nebo ve výstavbě uhelné elektrárny o výkonu 243 gigawattů. Kromě elektráren, které jsou oficiálně v přípravě, byly podány žádosti na výstavbu dalších uhelných elektráren o výkonu 149 gigawattů.

Atmosféra celé Země je spojená a pokud vysoké emise vypouští jiná země tak se nic nezmění. Pouze Evropa zničí svůj dříve vyspělý průmysl a stane se na Číně a Rusku ekonomicky závislá bez ohledů na jakékoliv "líbivé" kecy politiků.

Zdroj: https://www.newstream.cz/zpravy-z-firem/cinsky-vysmech-ekolo...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Ve jménu „hodnot“ zlikvidují vše, co ještě funguje.

3.9.23

Česká republika:

POHLED IVANA HOFFMANA

Glorifikovaná „hodnotová“ politika obnáší v praxi znehodnocování rozumně fungujících politik, ať už ekonomických, sociálních, ekologických či kulturních.

Ve jménu „hodnot“ liberální demokraté bez náhrady likvidují i zbytky toho, co ještě ve společnosti normálně funguje, píše Ivan Hoffman.

Ti, kteří o sobě pyšně vykládají, že jsou progresivní tak ve skutečnosti přinášejí regres - tedy devastaci.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ve-jmenu-hod...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ukrajinského oligarchu Kolomojského obvinili z podvodu

2.9.23

Ukrajina:

„Ihor Kolomojskyj legalizoval více než půl miliardy hřiven (300 milionů Kč) jejich převodem do zahraničí s využitím bankovních institucí pod jeho kontrolou,“ sdělila ukrajinská tajná služba SBU.

Ukrajinská prokuratura uvedla, že bude žádat uvalení vazby na Kolomojského s kaucí ve výši odhadovaných škod.

SBU v únoru uvedla, že ve zmíněných společnostech odhalila rozsáhlé zpronevěry - manažeři z obou firem podle SBU vytunelovali asi 40 miliard hřiven (asi 24,3 miliardy Kč). Poukázala také na rozsáhlé daňové úniky či neplacení cla.

Podle listu Kyiv Independent je miliardář Kolomojskyj vyšetřován také v Británii, ve Spojených státech a v Izraeli.

Někdejší soupeř nynějšího ukrajinského prezidenta ve volbách Petro Porošenko svého času označoval Volodymyra Zelenského za Kolomojského loutku. Zelenskyj ale jakoukoliv závislost na penězích jednoho z nejbohatších Ukrajinců popíral.

----------------------

Špička ledovce. Černá díra v kosmu je proti tomu hadr. A sem sype EU a naše vláda miliardy na úkor Evropanů, potažmo Čechů. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-oligarcha-ih...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Mobilní operátorka Pekarová vysílá signály do Pekingu

2.9.23

Česká republika:

Podpora "demokratického světa" Ukrajině čelící ruské vojenské invazi je i vzkazem Číně ohledně dodržování mezinárodních pravidel, uvedla na pátečním summitu

Meziparlamentní aliance pro Čínu (IPAC) ve Sněmovně její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Aliance vznikla zhruba před třemi lety a sdružuje poslance demokratických zemí, kteří se zaměřují na vztahy s Čínou.

----------------------------

Vedení Číny bere slova velké operátorky z velké České republiky na vědomí a předem si před ní preventivně sedá na zadek.

 

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/marketa-pekarova-adamova-ukraji...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 USA plánují poslat na Ukrajinu náboje s ochuzeným uranem

2.9.23

USA:

Spojené státy se chystají poprvé dodat Ukrajině náboje obsahující ochuzený uran, které jsou vysoce účinné při ničení moderních tanků a obrněné techniky.

Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na dokument, který měla k dispozici k nahlédnutí, a na dva nejmenované americké činitele.

-----------------------

S tímhle svinstvem se mohli seznámit Srbové. Do teď z toho mají následky ve formě rakoviny a ekologicky zničené země. To je ta západní demokracie? To jsou ty evropské hodnoty?

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/valka-na-ukrajine-usa-naboje-ura...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

23

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 46 čtenářů částkou 8 121 korun, což je 23 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 0

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 1

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Ukrajinci zapálili ruský sklad ropy15.07.24 05:38 Rusko 0

Přemýšlejte, než si necháte tyto vakcíny aplikovat!15.07.24 05:30 Evropská unie 1

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 1

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 1

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,28 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
25,99 Kč
100 japonských jenů
14,75 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 395,97 Kč
1 unce stříbra
714,82 Kč
Bitcoin
1 480 667,86 Kč

Poslední aktualizace: 15.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 504 934