Ve zkratce

Stránka:

 Mobilizace, vystěhování civilistů z vojenských nemocnic, válka s Ruskem. Chystejme se, zní z vlády.

6.9.23

Česká republika:

Víte, že Česká vláda připravuje zemi na válku s Ruskem? Víte, že obranu České republiky nelze zajistit jen profesionálními vojáky a ministryně Černochová počítá s mobilizací občanů? Víte, že ve hře je i vystěhování civilních pacientů z vojenských nemocnic? A víte, k čemu používá ministryně Černochová armádní letadlo?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Xw7hsDO-lC8

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Svět ovládají psychopati

6.9.23

Česká republika:

„Nacházíme se na civilizačním Titaniku, který jde ke dnu,” říká v prvním díle pan doktor Jan Hnízdil a dodává, že změna kapitána, premiéra, prezidenta nebo nějakého globálního vůdce vůbec nic nezmění.

„Vývoj civilizace bude nyní záležet na tom, kolik lidí se probudí a změní své chování,” konstatuje pan doktor.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=l86aP7t-TjU

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Blog Ladislava Větvičky byl zcenzurován a bude smazán - cenzura utahuje šrouby

4.9.23

Česká republika:

Ladislav Větvička psal na iDnes blogu 15 let. Jeho blog přežil celé období COVIDu i počátek (proxy)války na Ukrajině. Ale cenzoři si teď došlápli i na něj.

Cituji: "Protože se od roku 2018 jedná už o 29. porušení Kodexu blogera, vyřazujeme Váš blog z hlavní strany jako celek, a to čistě proto, abyste mohl zálohovat všechny své texty. 07. 09. 2023 bude Váš blog zcela deaktivován."

Přečtěte si, o čem psal než to spadne do jámy paměťové:

Nadutci z Prahy chtěju poplatky za vjezd - tak jim to vratime, ni

Dobře placeni magoři na minysterstvu počitaju, kolik boruvek si babka nese z lesa

Německo se za invazi neomluvilo? Ni, to su dezinformace. Alles ist in ordnung

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=805891

Klasifikace: politika,polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 5

 Přibývá dětí, které komunikují jen pomocí gest a zvuků

4.9.23

Česká republika:

Logopedka Sofie Ritterová mluví o tom, že přibývá dětí s dysfázií, což je specifická vývojová porucha jazyka. „Je to složitý problém, neboť stále nevíme, jak přesně vzniká. V praxi mají děti s dysfázií problém s pochopením řeči i jejím užíváním,“ upřesňuje.

Na pracovním stole v českobudějovické ordinaci Sofie Ritterové jsou rozložené obrázkové kartičky, zvukové pexeso a vkládačky – pomůcky, které logopedce pomáhají diagnostikovat řečové problémy a najít správný postup pro jejich odstranění.

„Při komunikaci zapojujeme veškeré smysly, musíme je proto patřičně procvičit. Když mi někdo řekne, že logopedie je o správné výslovnosti ‚r‘ a opakování ‚tdtd‘, naskakuje mi husí kůže,“ říká logopedka.

Zkracuje se doba, kdy udrží pozornost, zhoršuje se paměť i schopnost pochopení souvislostí. Neurologové varovně zvedají prst, protože lidstvo pomalu hloupne.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/sofie-ritterova...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 12

 Organizace spojených národů nařídila bankám po celém světě, aby vytvořily digitální ID jako povinné pro všechny zákazníky

4.9.23

Neurčeno:

Organizace spojených národů (OSN) nařídila bankám po celém světě, aby začaly vydávat povinná digitální ID všem zákazníkům a odmítaly službu komukoli, koho tato globalistická organizace považuje za „neposlušného“ nebo je na černé listině.

Plán je nastíněn ve třech nových politických sděleních OSN s názvem „Globální digitální kompakt, reformy mezinárodní finanční architektury a budoucnost správy prostoru“.

Cílem pokynů je prosadit „vizi budoucnosti“ generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese a plán Klause Schwabse na „Velký reset“ do roku 2030.

Zdroj: https://www.vipnoviny.cz/organizace-spojenych-narodu-naridil...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 20 milionů lidí celosvětově zabito vakcínami proti Covidu a 2,2 miliardy vážně zraněno

4.9.23

Neurčeno:

Alex Jones rozebírá video od Dr. Rogera Hodkinsona, které vysvětluje, jak Covid vakcíny zabily 20 milionů lidí na celém světě.

Tato čísla jsou nejlepšími odhady s využitím vládních dat. Anthony Fauci, Bill Gates, Ralph Baric, Tedros a další vytvořili pandemii, která infikovala svět.

Nejprve vytvořili podvodnou pandemii záměrným vypuštěním Covidu-19, který vyvinuli ve Spojených státech v Baricově The University of North Carolina v Chapel Hil. Vyvinuli to Baric a jeho tým, který Anthony Fauci financoval.

Pak použili podvodný PCR test k vytvoření nadměrného počtu případů. Poté zablokovali bezpečnou účinnou léčbu, jako je Ivermectin, aby získali schválení Asociace evropských univerzit (EUA) pro Covid vakcíny.

Truth Justice pak dále zveřejnil na platformě X rozsáhlý seznam všech jedinců a institucí, které bude čekat soudní tribunál za porušení článku 6 (Genocida) a článku 7 (Zločiny proti lidskosti) podle Mezinárodního trestního zákoníku.

Zdroj: https://www.vipnoviny.cz/nejnovejsi-zpravy-20-milionu-lidi-c...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Allan Dulles - Část projevu před Kongresem USA v roce 1945

3.9.23

USA:

Zdroj: https://rumble.com/v3eh44x-allan-dulles-st-projevu-ped-kogre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Tucker Carlson - Bidenova administrativa raději rozpoutá válku s Ruskem, než aby pustila Donalda Trumpa zpět do Bílého domu

3.9.23

USA:

Politicky musí vyvolat válečný stav, aby převzali úplnou moc. Všechno tomu nasvědčuje. Takže pokud máte obavy z toho, že se americký politický boj stane ještě nemilosrdnějším, než už je, měli byste se ještě více obávat toho, co se stane, až válka vypukne.

Jsme samozřejmě již ve válce s Ruskem. Financujeme jejich odpůrce. Takže jsme zapojeni do války proti Rusku. Ale mám na mysli otevřený boj s Ruskem, ve kterém otevřeně říkáme, že jsme s Ruskem ve válce. Myslím, že k tomu může snadno dojít.

______
Vložil jsem poslední dva odstavce, které vystihují podstatu dění liberálního Západu. 

Obávám se, že naše vláda přistoupí ke stejným krokům. Vše dle not us embassy.

Zdroj: https://cz24.news/moderator-tucker-carlson-varuje-ze-bidenov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Čína se evropské ekologicko/ekonomické sebevraždě vysmívá - 243GW nových uhelných elektráren

3.9.23

Čína:

Čína má v současnosti schválené k výstavbě nebo ve výstavbě uhelné elektrárny o výkonu 243 gigawattů. Kromě elektráren, které jsou oficiálně v přípravě, byly podány žádosti na výstavbu dalších uhelných elektráren o výkonu 149 gigawattů.

Atmosféra celé Země je spojená a pokud vysoké emise vypouští jiná země tak se nic nezmění. Pouze Evropa zničí svůj dříve vyspělý průmysl a stane se na Číně a Rusku ekonomicky závislá bez ohledů na jakékoliv "líbivé" kecy politiků.

Zdroj: https://www.newstream.cz/zpravy-z-firem/cinsky-vysmech-ekolo...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Ve jménu „hodnot“ zlikvidují vše, co ještě funguje.

3.9.23

Česká republika:

POHLED IVANA HOFFMANA

Glorifikovaná „hodnotová“ politika obnáší v praxi znehodnocování rozumně fungujících politik, ať už ekonomických, sociálních, ekologických či kulturních.

Ve jménu „hodnot“ liberální demokraté bez náhrady likvidují i zbytky toho, co ještě ve společnosti normálně funguje, píše Ivan Hoffman.

Ti, kteří o sobě pyšně vykládají, že jsou progresivní tak ve skutečnosti přinášejí regres - tedy devastaci.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ve-jmenu-hod...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ukrajinského oligarchu Kolomojského obvinili z podvodu

2.9.23

Ukrajina:

„Ihor Kolomojskyj legalizoval více než půl miliardy hřiven (300 milionů Kč) jejich převodem do zahraničí s využitím bankovních institucí pod jeho kontrolou,“ sdělila ukrajinská tajná služba SBU.

Ukrajinská prokuratura uvedla, že bude žádat uvalení vazby na Kolomojského s kaucí ve výši odhadovaných škod.

SBU v únoru uvedla, že ve zmíněných společnostech odhalila rozsáhlé zpronevěry - manažeři z obou firem podle SBU vytunelovali asi 40 miliard hřiven (asi 24,3 miliardy Kč). Poukázala také na rozsáhlé daňové úniky či neplacení cla.

Podle listu Kyiv Independent je miliardář Kolomojskyj vyšetřován také v Británii, ve Spojených státech a v Izraeli.

Někdejší soupeř nynějšího ukrajinského prezidenta ve volbách Petro Porošenko svého času označoval Volodymyra Zelenského za Kolomojského loutku. Zelenskyj ale jakoukoliv závislost na penězích jednoho z nejbohatších Ukrajinců popíral.

----------------------

Špička ledovce. Černá díra v kosmu je proti tomu hadr. A sem sype EU a naše vláda miliardy na úkor Evropanů, potažmo Čechů. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-oligarcha-ih...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Mobilní operátorka Pekarová vysílá signály do Pekingu

2.9.23

Česká republika:

Podpora "demokratického světa" Ukrajině čelící ruské vojenské invazi je i vzkazem Číně ohledně dodržování mezinárodních pravidel, uvedla na pátečním summitu

Meziparlamentní aliance pro Čínu (IPAC) ve Sněmovně její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Aliance vznikla zhruba před třemi lety a sdružuje poslance demokratických zemí, kteří se zaměřují na vztahy s Čínou.

----------------------------

Vedení Číny bere slova velké operátorky z velké České republiky na vědomí a předem si před ní preventivně sedá na zadek.

 

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/marketa-pekarova-adamova-ukraji...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 USA plánují poslat na Ukrajinu náboje s ochuzeným uranem

2.9.23

USA:

Spojené státy se chystají poprvé dodat Ukrajině náboje obsahující ochuzený uran, které jsou vysoce účinné při ničení moderních tanků a obrněné techniky.

Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na dokument, který měla k dispozici k nahlédnutí, a na dva nejmenované americké činitele.

-----------------------

S tímhle svinstvem se mohli seznámit Srbové. Do teď z toho mají následky ve formě rakoviny a ekologicky zničené země. To je ta západní demokracie? To jsou ty evropské hodnoty?

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/valka-na-ukrajine-usa-naboje-ura...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ukrajina bude po Evropě lovit dezertéry

2.9.23

Ukrajina:

Korupce u vojenských odvodů na Ukrajině zřejmě přerostla únosnou mez. Ukrajina se chce obrátit na státy EU s žádostí o vydání mužů, kteří se vědomě vyhýbají mobilizaci a před nástupem do armády utekli do zahraničí, často na základě falešných dokumentů nebo díky lékařskému posudku na objednávku.

To je oproti dřívějšku novinka. Do této chvíle si totiž ukrajinské úřady nepožádaly třeba v Česku o vydání jediného takového uprchlíka.

______
Naše vláda nevydá zpět ani jednoho Ukrajince. Je to totiž levná pracovní síla a v budoucnu věrní voliči 5 demolice.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HZD7g/zpravy-domaci-ukrajina-uprchlici-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Výkup starého železa v režii ODS

2.9.23

Česká republika:

Plynovou soustavu, kterou v roce 2002 nechal zprivatizovat v roli premiéra Miloš Zeman, bude nyní Petr Fiala za ČR vykupovat, jak plánuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Spekuluje se o ceně, protože nynější vlastník plynové infrastruktury Net4Gas se zadlužil 33 miliardami splatnými k roku 2031.

Pokud tedy stát společnost odkoupí, odkoupí s ní i její dluhy. Přičemž ve výhledu prý je, že soustavu využijeme pro přenos plynu z Ukrajiny. Někdy v budoucnu. A to z Ukrajiny, která i rok a půl od zahájení války s Ruskem z Ruska stále odebírá plyn.

Vlastníci Net4Gas byli ochotní kasírovat 70miliardové dividendy, ale nejsou ochotní uhradit 33miliardový dluh. Když to vydělává, zprivatizujeme to a necháme zahraniční vlastníky pohádkově vydělávat a tím pádem odtékat peníze i moc ze země. Když to začne být k neužitku a ztrátové, tak to zestátníme a ztráty necháme zaplatit občany u pásu. Tu jim zdražíme rohlík, támhle odebereme daňové zvýhodnění, zvedneme mu poplatky za energie. On to občan zaplatí. Musí. Miliardáři nemusí. Těm jde na ruku stát. Nyní pod řízením ODS.

Potvrzuje to náš status naprosté a až nevolnické kolonie Západu.

Zdroj: https://www.krajskelisty.cz/praha/29592-vykup-stareho-zeleza...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Fiala promlouvá k národu

1.9.23

Česká republika:

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) promluvil o budoucnosti Česka. Velmi kriticky zhodnotil poslední dekádu let 2013 až 2023 a popsal, co se musí stát, má-li se naše země pohnout konečně kupředu.

V prvé řadě se podle premiéra musíme začít chovat sebevědomě, což prý jeho vláda předvádí např. v podpoře Ukrajiny během ruské agrese.

Vedle toho by podle Fialy měl každý Čech mít elektronickou identitu, se kterou dokáže zařídit takřka všechno, aniž by se musel setkávat se státními úředníky.

______
Sebevědomí Čechů má spočívat v podpoře Ukrajiny? Jste normální? A co podpora Čechů? Jako český premiér jste na nás nějak zapomněl, že. Je nejvyšší čas navštívit doktora Chocholouška, to vám prospěje ).

EI identitu nemáte z vlastní hlavy, to je celosvětový trend, který nám vnucují globalisté. Aspoň víme za jaký tým kopete. Za Čechy rozhodně ne.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fiala-promlouv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Obrana chystá plány na dlouhou válku a přesuny!

1.9.23

Česká republika:

Česká republika se musí připravit na dlouhý a možná jaderný konflikt s Ruskem a také na přesuny velkých celků spojeneckých armád po území republiky a jejich pobyt.

„V důsledku rostoucí agresivity Ruska je hlavním úkolem české obranné politiky všestranná příprava na dlouhotrvající obrannou válku vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi,“ stojí v dokumentu, který by měl v pátek projednat branný výbor Sněmovny.

______
Tak půjdem bojovat proti zlému Rusu za evropské hodnoty a fialový hnus, paní Mulerová. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-obrana-chysta-plany-na-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Prezident Pavel označil Donalda Trumpa za odpudivou lidskou bytost (video)

1.9.23

Česká republika:

Prezident Pavel označil bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa za odpudivou lidskou bytost.

Trump je nyní zároveň hlavním favoritem republikánů na příštího prezidenta. Co k tomu říct?

Pokud se Donald Trump stane opět prezidentem USA, tak pan Pavel svůj výrok asi označí za další ze svých mladických nerozvážností a bude tvrdit, že Donalda Trumpa vlastně vždy, a to i před rokem 1989, podporoval, a že mu dokonce jednou u Zelníčků ve Zlíně vázal kravatu.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/nezarazene/prezident-pavel-oznacil-by...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Nákupy ruského LNG v EU vzrostly o 40 % ve srovnání s předválečnou úrovní

1.9.23

Evropská unie:

Podle nových zjištění zveřejněných organizací Global Witness, která dohlíží na ochranu životního prostředí, nakoupila Evropská unie od ledna do července letošního roku 21,6 milionu metrů krychlových (mcm) ruského LNG, což je malý nárůst oproti stejnému období v roce 2022, kdy dovoz činil 21,3 mcm.

Když se však údaj za rok 2023 porovná se stejným obdobím roku 2021, tedy před rozhodnutím Kremlu vést válku proti Ukrajině, vychází z toho nárůst o 39,5 %.

Mezi pěti největšími odběrateli ruského LNG v prvních sedmi měsících jeho roku lze nalézt tři členské státy: Na prvním místě se umístila Čína s nákupem 8,7 mil. m3, následovaná Španělskem (7,5 mil. m3), Belgií (7,1 mil. m3), Japonskem (7 mil. m3) a Francií (4,5 mil. m3).

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nakupy-ruskeho-lng-v-eu-...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Za vpád do Kongresu 17 let vězení

31.8.23

USA:

Federální soud ve Washingtonu ve čtvrtek vyměřil bývalému vůdci krajně pravicové skupiny Proud Boys Josephu Biggsovi sedmnáctiletý trest vězení. A to za účast na rozvratném spiknutí v souvislosti s útokem na sídlo Kongresu z 6. ledna 2021.

Prokuratura pro něj žádala třiatřicet let. Trest je druhým nejvyšším, který byl dosud v USA při procesech s útočníky na sídlo zákonodárné moci uložen.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-soud-proud-boys-j...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 96 čtenářů částkou 18 475 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 4: Zabudnutý škandál v Nemecku)27.05.24 20:20 Evropská unie 0

Pozvánka na panelovou diskuzi. Jak EU funguje pro svoje periferie?27.05.24 19:56 Česká republika 0

Ukrajinci zasáhli Rusům radar včasné výstrahy, 1800 kilometrů od hranic27.05.24 19:41 Rusko 2

Estonská premiérka - mírová jednání nejsou nutná (video)27.05.24 19:40 Estonsko 0

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 5

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč23.05.24 17:18 Česká republika 1

Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku23.05.24 10:28 Írán 0

Kdo je globální prediktor?22.05.24 20:51 Česká republika 6

Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu22.05.24 15:49 Ukrajina 5

Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly22.05.24 15:20 Slovensko 1

Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra22.05.24 12:16 Švýcarsko 0

O Zelenského prezidentství 22.05.24 08:32 Ukrajina 0

Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše. 22.05.24 08:25 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
22,74 Kč
Euro
24,69 Kč
Libra
29,03 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
15,14 Kč
Švýcarský frank
24,89 Kč
100 japonských jenů
14,50 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
6,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
25,63 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 474,75 Kč
1 unce stříbra
720,27 Kč
Bitcoin
1 589 608,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 205 143