Ve zkratce

Stránka:

 USA tajně rozmístily v Evropě jaderné zbraně

13.6.23

Evropská unie:

USA rozmístily asi 150 jaderných hlavic na vojenských leteckých základnách v pěti evropských zemích. Uvedla to koordinátorka politiky a výzkumu Mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN) Alicia Sanders-Zakre.

Pentagon podle ní tajně rozmístil jaderné zbraně v Německu, Belgii, Nizozemsku, Turecku a Itálii.  Zástupce ICAN poznamenal, že evropské země volající po transparentnosti v otázce jaderných zbraní jsou prostě pokrytci.

Zdroj: https://vasevec.info/usa-tajne-rozmistily-v-evrope-jaderne-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Orbán přirovnal Sorose a jeho syna k mafiánům

12.6.23

Maďarsko:

Maďarský premiér Viktor Orbán se na Twitteru vyjádřil ke zprávě, že americký miliardář maďarského původu George Soros předal kontrolu nad fondy svému synovi Alexandrovi, přičemž připomněl scénu z filmu Kmotr.

„Soros 2.0,“ napsal Orbán a zveřejnil GIF se scénou z filmu Francise Forda Coppoly Kmotr, ve které hlava mafiánského klanu předává kontrolu nad impériem svému synovi.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/madarsky-premier-prirovnal-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Požadavek iniciovat vystoupení z WHO a prohlásit WHO za nežádoucí organizaci.

11.6.23

Rusko:

Právníci Veřejného zmocněnce pro ochranu rodiny připravili výzvy Generální prokuratuře a Ministerstvu spravedlnosti, aby WHO prohlásily za nežádoucí organizaci, stejně jako Greenpeace, Usaid a další globalistické struktury.

Negativní trend, tj. úmrtnost a pokles porodnosti, pokračuje až do současnosti.

Již v srpnu 2022 odborníci z Rospotrebnadzoru Ruské federace konstatovali, že COVID-19 se stává sezónní infekcí podobně jako chřipka a další akutní respirační infekce, což ve svých vystoupeních potvrdila i hlava Rospotrebnadzoru.

Dne 5. května 2023 šéf komerční organizace WHO oznámil, že nová koronavirová infekce (COVID-19) již není celosvětovým ohrožením veřejného zdraví.

Dne 25. května 2023 WHO a domácí virologové uznali zdravotní poškození způsobené očkováním proti nové koronavirové infekci.

Verze odvolání je uvedena níže (podobná verze byla zaslána ministerstvu spravedlnosti):

Zdroj: http://redko-da-metko.ru/2023/06/02/trebovaniya-o-vihode-iz-...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 WHO plánuje novou simulaci pandemie

11.6.23

Neurčeno:

WHO má již poměrně brzy převzít velení nad řízením pandemií ve většině zemí světa – a to se souhlasem všech stávajících vlád. Na posledním summitu WHO se všechny země jednotně shodly na tom, že se ještě zapracuje na nějakých změnách a příští rok v květnu dojde k oficiálnímu schválení.

Rada pro monitorování globální připravenosti, zkráceně GPMB, svolaná WHO, chce do konce roku provést celosvětovou simulaci pandemie.

O plánovaných zásazích do lidských a základních práv se jedná tajně, jak tomu bylo nedávno v Ženevě. V dubnu USA souhlasily s návrhem Číny, aby se nezveřejňovaly nové návrhy mezinárodních zdravotních předpisů.

„One health“ (jedno zdraví) odkazuje na rozšíření reakce na pandemii tak, aby potenciálně zahrnovala oblasti jako zemědělství, volná příroda, chudoba a změna klimatu, které by mohly způsobit nebo zhoršit ohniska infekcí nebo poškodit zdraví lidí jinými způsoby.

P.S. - EMA chce zařadit do očkovacího schématu dětí mladších 5 let i 3 dávky mRNA covid „vakcíny“

Zdroj: https://cz24.news/k-stocklin-the-epoch-times-who-planuje-nov...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Děti byly kulturně obohaceny nožem od uprchlíka ze Sýrie

11.6.23

Francie:

Syrský migrant pořezal nožem několik dětí v parku. Můžete se podívat na jeho řádění na videu. V USA ani Izraeli by se to nestalo, tam je obyvatelstvo ozbrojeno. A "naše" vláda nám tohle obohacení sem chce také nasunout. Stačí když v 60000 migrantech bude podobných fanatiků jen několik. Opravdu se na to lidé těší?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ff8xHrbfCnw

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 MARTIN KOLLER - Tohle se nemělo stát. Může být červen rozbuškou ohromného konfliktu v Evropě?

9.6.23

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=_JHCMgLXavw

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Ministři vnitra ČR a SR budou dnes v Bruselu schvalovat přesun 60 tisíc nechtěných imigrantů do Čech a na Slovensko!

8.6.23

Evropská unie:

Německo, Francie, Švédsko a další země Západní EU se dnes 8. června pokusí v Bruselu na shromáždění všech ministrů vnitra členských zemí EU přehlasovat odpor Polska a Maďarska, zbavit se stovky tisíc nelegálních  nepřizpůsobivých neevropských imigrantů, a odsunout je do východoevropských zemí. Ta země, která tyto odsunované imigranty dobrovolně nepřijme, zaplatí pokutu 22 000 EUR za každého odmítnutého imigranta! Vlády ČR a Slovenska se k odporu Polska a Maďarska proti odsunům imigrantů ze západní do východní Evropy zatím nepřipojily!!!

Pakt o tzv. dobrovolné relokaci imigrantů přitom musí být bezpodmínečně schválen do konce tohoto měsíce v radě ministrů vnitra EU, jinak se nestihne projednat a schválit v Europarlamentu, protože ten bude příští rok rozpuštěn, a po volbách nahrazen novým. Projednávaná, ale neschválená nařízení EU, se tak budou muset vyhodit do koše, a projednávat úplně znova! V radě ministrů vnitra EU neplatí VETO, ale hlasuje se kvalifikovanou většinou! Českým ministrem vnitra je Rakušan z hnutí STAN. Pokud bude hlasovat PRO bude Česko nuceno přijímat desetitisíce nepřizpůsobivých ilegálních imigrantů! A nebo za každého nepřijatého imigranta platit 550 tisíc CZK pokuty. To může představovat až desítky miliard korun ročně!

______
Zaregistroval někdo z vás v našem mainstreamu jedinou zmínku o této události? Já tedy ne. 

Update: Tak až teď. Ve 21:09 se objevila krátká zpráva iDNES. Ovšem je to podáváno jako marginální záležitost, která nás v podstatě nemusí ani zajímat.

Zdroj: https://cz24.news/den-zrady-cechu-s-slovaku-jejich-vladami-n...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Ukrajinská přehrada již nemůže dodávat vodu pro chlazení jaderné elektrárny

8.6.23

Ukrajina:

Nádrž, kterou vytvořila přehrada Kachovka na jihu Ukrajiny, již nemůže dodávat vodu pro chlazení reaktorů v Záporožské jaderné elektrárně, uvedl ve čtvrtek provozovatel přehrady. 

Generální ředitel společnosti Ukrhydroenergo Igor Syrota uvedl, že hladina vody v nádrži klesla „pod kritický bod 12,7 metru“. To znamená, že již nemůže zásobovat „rybníky v Záporožské jaderné elektrárně, které slouží k chlazení elektrárny“, uvedl v ukrajinské televizi.

Přehrada se nachází na řece Dněpr a tvoří nádrž, která zásobuje chladicí vodou Ruskem okupovanou Záporožskou jadernou elektrárnu, největší v Evropě, asi 150 kilometrů proti proudu řeky.

Stávající voda v chladicích rybnících v elektrárně i jinde může být ještě „nějakou dobu“ používána k chlazení reaktorů a bazénů s vyhořelým palivem v reaktorových budovách, řekl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafael Grossi.

V úterý došlo ke zničení Ruskem držené hráze, z čehož se Rusko a Ukrajina vzájemně obvinily, přičemž obě strany tvrdí, že protržení hráze způsobil výbuch.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/ukrajinska-prehrada-nemu...

Klasifikace: politika,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Norsko zakazuje změnu pohlaví u dětí

7.6.23

Norsko:

Norsko odvrací transgenderové šílenství a zakazuje změnu pohlaví u dětí. Připojilo se tak k Finsku, Švédsku a Spojenému království, které odmítají duhovou ideologii.

Ve Spojených státech dosud osm států zakázalo transgenderovou péči pro osoby mladší 18 let, nejnověji takovou legislativu přijalo Tennessee.

Ačkoli se to může zdát jen jako malý krok vpřed, skutečnost, že se Norsko rozhodlo změnit kurz a že se zároveň podařilo publikovat akademický článek, který se hlouběji zabývá vadami genderové ideologie, je vítězstvím.

Zdroj: https://www.medias-presse.info/norvege-interdiction-changeme...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,sex Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Když dva říkají totéž, není to totéž ...

7.6.23

Česká republika:

...aneb Quod licet Iovi, non licet bovi.

Soud potrestal Vrabela za šíření poplašné zprávy

Pořadatel protivládních demonstrací ve videu tvrdil, že vláda chce na Rusko zaútočit jadernými zbraněmi a že Moskva to opětuje. Soud mu nepravomocně vyměřil čtyřměsíční trest s odkladem na rok a půl.
 
Jsme ve válce, je podle toho třeba jednat
Jiří Pehe

I když na bojišti to tak nevypadá, Rusko získává nad Západem pomalu výhodu, protože na rozdíl od něj správně chápe situaci: jsme ve válce. Ale Západ se podle toho na rozdíl od Ruska zatím nechová.

https://denikreferendum.cz/clanek/33951-jsme-ve-valce-je-podle-toho-treba-jednat

 

 Jsme ve válce, řekl Fiala. Vláda schválila zbraně Ukrajině za 400 milionů

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-ukrajina-valka-fiala-pomoc-demonstrace-krizovy-stab.A220226_230113_domaci_maka 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-soud...

Klasifikace: kuriozity,politika,pravo Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 2

 Ukrajinci utíkají před mobilizací do Maďarska a Moldavska

6.6.23

Ukrajina:

Pracovníci ukrajinského Státního úřadu vyšetřování (SSU) v Kyjevské oblasti odhalili šéfa Územního centra pro doplňování (ÚC), který pomáhal Ukrajincům, kteří nechtěli bojovat za zločinný režim v Kyjevě, překračovat hranice. Informuje o tom tisková služba ukrajinské agentury.

Úředník a jeho komplicové vybírali a radili "klientům" při přechodu hranic do Moldavska a Maďarska. Za své služby si pachatelé účtovali od 6 do 10 000 dolarů. Zatčeni byli při přebírání 8 000 dolarů. V současné době probíhá vyšetřování.

"Úředník zajišťoval výrobu falešných vojenských registračních dokladů a lékařských dokumentů prokazujících nezpůsobilost k vojenské službě," uvádí se ve zprávě.

Britský týdeník The Economist již dříve uvedl, že mobilizace na Ukrajině probíhá s hrubými nesrovnalostmi. Článek přiznával, že kyjevský režim využívá každé příležitosti, aby poslal muže do první linie.

Článek například popisoval příběh invalidního muže s chybějícími pažemi, který byl prohlášen za schopného služby. Situaci se podařilo napravit až díky velké publicitě v médiích a na sociálních sítích.

Zdroj: https://fr.news-front.info/2023/06/05/les-ukrainiens-fuient-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ministerstvo obrany navrhuje informovat mobilizované osoby o povolání do armády prostřednictvím SMS zpráv

6.6.23

Rusko:

Návrh by měl "zkrátit dobu potřebnou k oznámení mobilizace občanům a zlepšit její kvalitu". Navrhuje se, aby se o přijetí výzvy informovalo nejen prostřednictvím SMS, ale také na osobním účtu daňového poplatníka.

V dubnu Rusko přijalo zákon o elektronickém povolávání osob povinných vojenskou službou, který předpokládá vytvoření registru vojenské evidence, zasílání písemných povolávacích rozkazů s duplikátem v elektronické podobě a omezení pro ty, kteří se nedostaví na vojenský odvodní úřad.

Opatření zahrnují : 

zákaz registrace živnostníka nebo osoby samostatně výdělečně činné, pozastavení státní evidence nemovitostí, omezení řízení motorových vozidel a zákaz registrace vozidel a odepření půjček.

Šéf výboru Dumy pro obranu Andrej Kartapolov uvedl, že nová pravidla pro získávání povolávacích rozkazů se dotknou nejen branců, ale všech osob podléhajících vojenské službě.

Zdroj: https://www.rbc.ru/politics/05/06/2023/647e407c9a79477f4f9f6...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Šebekino se kvůli ostřelování z ukrajinské strany proměnilo v město duchů

5.6.23

Rusko:

Televizní stanice RT zveřejnila na svém kanálu Telegram videoreportáž válečného zpravodaje Igora Ždanova, který navštívil Šebekino v Belgorodské oblasti. V reportáži poukázal na to, že se kdysi prosperující město změnilo v město duchů kvůli ostřelování z Ukrajiny.

Podle článku se mnozí obyvatelé, kteří město opustili, nyní vracejí, ale jen proto, aby si vyzvedli své věci. Někteří lidé však zůstali uvězněni ve svých bytech. Pomáhají jim proto místní dobrovolníci.

"My, obyvatelé Šebekina, odvážíme své lidi. Situace je nebezpečná, hledáme je, chystáme se je shromáždit," řekl novinářům jeden z dobrovolníků.

Během ofenzivy na jižní doněcké frontě se Ukrajincúm podařilo prolomit obranu ruské armády.

Zdroj: https://www.mk.ru/politics/2023/06/05/rt-izza-obstrelov-vsu-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Prigožin ukázal výslech ruského podplukovníka

5.6.23

Rusko:

Šéf Wagnerovců Prigožin zveřejnil video s výslechem podplukovníka Romana Venevitina, velitele 72. brigády ruské armády, kterého Wagnerovci zajali. Venevitin na videu přiznává, že střílel po autě Wagnerovců z osobní zášti.

Proč to Prigožin dělá? Komu takovými videi pomůže?

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-prigozin-pon...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Cobra

Komentářů: 2

 Cvičení Air Defender 23

3.6.23

Neurčeno:

Německo ve spolupráci se Severoatlantickou aliancí a spojenci chystá od 12. až do 24. června největší mezinárodní cvičení letectva v dějinách NATO, kterého se zúčastní 220 letounů ze 24 zemí. Podle bundeswehru budou cvičit schopnost reagovat v krizové situaci.

Akce se zúčastní také Česká republika, která poskytne pilotům vojenskou základnu v Čáslavi a zapojí své stíhačky Gripen. Z letiště budou na stejných strojích údajně startovat také Maďaři, možná i další technika z dalších států.

Air Defender 23 zažije přílet 23 různých typů letadel, včetně F-35 Američanů a Nizozemců, průzkumného letounu NATO Awacs a vůbec poprvé i dopravního letounu japonského letectva. Z 220 zúčastněných letadel jich bude 100 přilétat z 35 států USA. Tato americká letadla představují největší nasazení od operace Pouštní bouře v Iráku v roce 1991 .

Jsou jisté obavy, že NATO neuvede do pohybu tolik letadel přes půl světa – a těsně u zóny probíhajícího konfliktu na Ukrajině – jen proto, aby si „zacvičilo.“

Zdroj: https://echo24.cz/a/H38er/zpravy-svet-jasny-signal-rusko-nej...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 "Omezovačům rychlosti" jde jen o šikanu, 81% lidí 30km/h ve městech nechce

3.6.23

Česká republika:

Hnutí za snížení rychlosti ve městech je v podstatě teroristická organizace, které o zvýšení bezpečnosti nejde. Jde jim jen o šikanu řidičů. Kdyby bylo po jejich, tak ani snížení rychlosti je neuspokojí a dále budou chtít odstranit dálnice a zrušit veškerou automobilovou dopravu. Říkají pouze "hezká slova" pro čiré zlo.

Lidé snižování rychlosti nechtějí. Anketa zde ukazuje, že 81% lidí další nesmyslné plošné omezování rychlosti odmítá. Názor lidí teroristy nezajímá.

Ale to, že jim někdo něčím dováží jídlo, oblečení a další zboží jim pro zaslepenost nedochází.

Zdroj: https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/komentar-tri...

Klasifikace: krimi,technika,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Moldavsko je připraveno poskytnout své území ukrajinským ozbrojeným silám pro vojenské operace

2.6.23

Moldova:

To včera prohlásila Maia Sandu, současná prezidentka Moldavské republiky.

„Pokud bude ukrajinská armáda potřebovat, jsme připraveni dát jí právo vstoupit na naše území a vypořádat se se sklady, zbraněmi a personálem. Je to spojenecké gesto.”

Tato její slova potvrzují i další nezávislé zdroje. Ať se na ně podíváme z kterékoli strany, nevypadá to na nic jiného, než na „pozvánku” k rozšíření Rusko – Ukrajinské války na území Moldavska, státu, jehož je ta paní presidentkou…

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=161272

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Evropský parlament včera většinově hlasoval pro vyloučení Maďarska z předsednictví.

2.6.23

Evropská unie:

Usnesení, se kterým přišel Evropský parlament, není závazné, ale lze předpokládat, že se jím bude EU řídit. Pro usnesení hlasovalo 442 europoslanců, proti 144 a zdrželo se 33.

V usnesení se uvádí, že „parlament zpochybňuje schopnost Maďarska věrohodně plnit tento úkol v roce 2024 s ohledem na jeho nedodržování práva a hodnot EU.“

A jak kdo hlasoval?

Pro rezoluci a vyřazení Maďarska z předsednictví hlasovali: Niedermayer (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)

Proti rezoluci: Vondra (ODS), Zahradil (ODS), Blaško (SPD), David (SPD)

Zdrželi se: Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO)

_______
Bezpáteřnost, lokajství politiků je dechneberoucí. 

Zdroj: https://cz24.news/evropsky-parlament-vcera-vetsinove-hlasova...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 39 čtenářů částkou 7 043 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jaderný poplach v Polsku po zásahu ruské hypersonické rakety Kh-47 Kinzhal12.04.24 19:14 Ukrajina 0

Vysokoškolská pedagožka vyškolila Fialu12.04.24 06:31 Česká republika 0

Politico - v rámci EU nakupuje Francie nejvíce LNG z Ruska11.04.24 18:21 Francie 0

Šialený migračný pakt zmení Európu na Afriku. Hrozba aj pre Slovensko!11.04.24 17:56 Slovensko 3

Výběr peněz z účtu = problém 11.04.24 14:25 Česká republika 3

Tolik podniků v Německu ještě nezkrachovalo11.04.24 06:13 Německo 0

Louisiana se stala prvním státem USA, který odmítl předat moc WHO-WEF10.04.24 20:12 USA 3

Zelené plány - vypínání plynu10.04.24 13:05 Německo 3

Pekarová moc utrácí, zlobí se Kverulant i ANO10.04.24 07:46 Česká republika 1

V Německu explodoval počet násilných činů u mladých cizinců10.04.24 07:36 Německo 2

Nastražte uši! Mluví k vám vaše děti! Budoucnost očima mladých. Báječné ohlasy na Českou republiku09.04.24 10:21 Rusko 0

Nejnepopulárnější světoví lídři podle New York Times08.04.24 20:36 Neurčeno 0

Orbán chce změnit EU 08.04.24 18:07 Maďarsko 0

Inverze reality jako jediná možnost zachování systému s nezbytnou armádou „normies“.07.04.24 18:41 Česká republika 5

Africká těžba surovin pro obnovitelné zdroje ohrožuje tisíce goril, varují vědci.07.04.24 18:36 Neurčeno 2

Pellegrini prezidentem07.04.24 07:29 Slovensko 1

Akce Francie směřuje ke třetí světové! Martin Koller komentuje aktuální události posledních dní.06.04.24 20:06 Česká republika 0

Globalizace je rekordně vysoká06.04.24 19:59 Neurčeno 0

OSN požaduje, aby se Izrael zodpovídal z válečných zločinů v pásmu Gazy06.04.24 19:15 Neurčeno 0

Vládě důvěřuje už jen pětina lidí05.04.24 06:53 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,83 Kč
Euro
25,35 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
15,39 Kč
Švýcarský frank
26,08 Kč
100 japonských jenů
15,55 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
6,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,61 Kč
100 rublů
25,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 728,92 Kč
1 unce stříbra
667,25 Kč
Bitcoin
1 587 943,46 Kč

Poslední aktualizace: 12.4.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 970 545