Ve zkratce

Stránka:

 Obilí z Ukrajiny nepotřebujeme. Sami máme přebytek. Kvalitního!

25.4.23

Česká republika:

Naše země má přebytek obilí. Celková sklizeň v roce 2022 byla 8,1 milionu tun obilovin, z toho 0,7 mil. t kukuřice na zrno. Domácí spotřeba činí 4,9 milionu tun, zbytek – 3,2 milionu tun musíme vyvézt.

Za tohoto stavu ministr Nekula a premiér Fiala rozhodují o dovozu obilí z Ukrajiny. Z válčící země, která, jak píše 21. dubna na Seznamu ve svém článku Filip Harzer a snaží se vysvětlit proč mimo ČR ostatní spojenci Kyjeva zakazují ukrajinský dovoz. Cituji: „Zároveň se při jeho pěstování nemusí dodržovat předpisy stanovené EU. To například znamená v unii zakázaných pesticidů.“ K tomu dodávám pro představu čtenáře – například rtuťová mořidla osiva, rovněž pesticidy, před setím. No a takové látky, mykotoxiny, byly v ukrajinském obilí odhaleny v polovině dubna na Slovensku, stejně tak v Maďarsku.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Jatra-ledviny-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Vědci pumpují mRNA do kravského mléka, aby „donutili neočkované se naočkovat“

22.4.23

Čína:

Vědci, kteří pumpovali mRNA do kravského mléka, oznámili, že „úspěšně“ imunizovali myši, které se živily mlékem, což vede k obavám, že komerční mléko bude v tichosti obsahovat mRNA, aby bylo možné očkovat neočkovanou populaci.

Výzkumníci zjistili, že mohou vložit malý kousek mRNA do malé membránových váčků zvaných exozomy, které se nacházejí v mléce. Tímto mlékem pak krmili myši a myši vstřebávaly tyto exozomy v jejich trávicím systému.

mRNA se musela dostat do krevního řečiště a lymfatické tkáně myší, protože jejich těla vytvořila protilátky proti spike proteinu viru SARS-CoV-2.

Zdroj: https://cz24.news/vedci-pumpuji-mrna-do-kravskeho-mleka-aby-...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Houstone, máme problém...

22.4.23

USA:

Více než polovina manažerů byla nucena propustit pracovníky z generace Z, protože tvrdili, že "nemají motivaci" a "snadno se urazí".

V nové studii americké společnosti ResumeBuilder byli vedoucí týmů dotazováni na své zaměstnance - s šokujícími výsledky.

Zjistili, že z více než 1 300 respondentů se většina (74 %) domnívá, že s generací Z se pracuje obtížněji než s jakoukoli jinou generací.

A 59 procent z této skupiny uvedlo, že byli nuceni propustit pracovníka z generace Z, přičemž 12 procent z nich tak učinilo během prvního týdne zaměstnání. Průzkum odhalil důvody, proč manažeři považují příslušníky generace Z za náročné zaměstnance, včetně nedostatku technologických dovedností (39 %), úsilí (37 %) a motivace (37 %) - a to jsou jen některé z nich.

______
A ještě jeden pohled: Při pohledu na kozu je studentům zle, další si ublíží u chůze, štve tělocvikáře 

Zdroj: https://davidicke.com/2023/04/22/half-of-managers-complain-i...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Výše státního dluhu je rekordní. Blíží se ke třem bilionům!

21.4.23

Česká republika:

Český státní dluh se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil na rekordních 2,997 bilionu korun. Letos tak stoupl o 102,2 miliardy korun. Míra zadlužení dosáhla 42,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP), od konce roku 2022 se zvýšila o 0,3 procentního bodu. V pátek o tom informovalo ministerstvo financí (MF). Na každého Čecha tak hypoteticky připadal dluh 284 534 korun.

Mezitím poslanci vládní koalice schválili zákon, podle něhož bude Česko vydávat rok co rok 2 procenta HDP na obranu. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) to s ohledem na válku na Ukrajině považuje za zcela nezbytné.

A Pekarová místo úspor roztočila miliony. Když o tom napsali, přišla ze sněmovny výhrůžka soudem + Strava na letu na Tchaj-wan za více než 228 tisíc korun prý byla dosti pestrá.

P.S. - jo, jo......nám kážou vodu a sami chlastají víno a stát vedou rovnou do bankrotu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-vyse-statniho-dluhu-...

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Česko zákaz dovozu obilí z Ukrajiny nechystá

20.4.23

Česká republika:

Zvýšený dovoz levného ukrajinského obilí přidělává vrásky českým zemědělcům, protože sila v Evropě včetně Česka praskají ve švech.

Dovoz obilí z Ukrajiny už zakázaly Polsko, Maďarsko, Slovensko a ve středu i Bulharsko. Česko zákaz dovozu nechystá.

Evropský trh je ukrajinským obilím tak nasycen, že nelze českou produkci prodat do zahraničí

Podle průzkumu mají čeští zemědělci ve svých skladech stále 2,6 milionu tun obilí, což je o 40 procent více než v tomto období před rokem. Zemědělci proto žádají vládu a Evropskou komisi, aby zasáhly a ukrajinské obilí se vyvezlo tam, kam bylo původně určeno.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-obili-z-ukrajiny-plni-i...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 S pozitivním testem na COVID je možné nově chodit do práce

19.4.23

Česká republika:

Je vidět, že ten test neznamená vůbec nic a čínská chřipka je jen lehké onemocnění které nesmí více bránit pracovnímu procesu v české montovně.

Vzpomeňte si na dobu před rokem, kdy za pozitivní test jste nesměli z domácího vězení 3 týdny i když jste žádné symptomy neměli. A přitom čínská chřipka se nezměnila.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-povinne-izolace-po-pozi...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Lidé nevěří Fialově vládě.

19.4.23

Česká republika:

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) je podle Čechů tou nejhorší od dob vlády kabinetu Petra Nečase v roce 2013, ukázal to průzkum CVVM.

Lidé kritizují činnost i složení vlády, nespokojeno je s ní 71 procent proti 24 procentům spokojených, s komunikací Fialova kabinetu pak není spokojeno 66 procent proti 30 procentům spokojených. Její činnost se nelíbí 69 procentům a 27 procent korespondentů je spokojených. Zbytek do 100 procent tvoří vždy lidé, kteří uvedli, že „neví“, uvedlo CVVM v kompletní tiskové zprávě.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Propadak-Lide-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Ukrajinské vejce a podvody

18.4.23

Evropská unie:

Polsko, Maďarsko, Slovensko. Tyto tři země řeší ukrajinské obilí, které je jednak levnější než domácí konkurence a také podle kontrolních úřadů obsahuje nelegální pesticidy a jiné zakázané látky. Začaly dovoz zakazovat. Zákazy se nelíbí EU a kvůli tomu i ministru Nekulovi. Celá pravda o obilí z Ukrajiny je taková, že před ním varovala v roce 2018 i OSN. Závadná mají být i ukrajinská vejce a drůbeží maso. Zde mohou dokonce nastat i podvody v podobě přebalování tohoto zboží v Polsku.

V Česku se podle posledních zpráv žádné zákazy nechystají. „V průběhu víkendu jsem téma dovozů zemědělských komodit z Ukrajiny řešil přímo s komisařem pro zemědělství Januszem Wojciechowským, ptal jsem se ho, jaká bude reakce Evropské komise na oznámený zákaz dovozu ze strany Polska a Maďarska. Jednoznačně mi potvrdil, že podobná jednostranná opatření jsou nepřijatelná,“ řekl český ministr zemědělství Nekula.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Varujeme-Ukraj...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Byly zastaveny poslední 3 jaderné elektrárny v Německu

16.4.23

Německo:

Zajímalo by mě, na co budou jezdit bateriová vozítka, která chtějí politici zavést? Občasné Zdroje Energie jsou nevhodné na udržení stability elektrorozvodné soustavy. Jednou k tomu celoevropskému blackoutu při téhle šílené likvidační snaze dojde.

A navíc bude Německo "vysávat" elektřinu ze všech okolních států. Takže bude nedostatek elektřiny i u nás. To už se děje i dnes.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HCfQG/zpravy-svet-nemecko-posledni-jader...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 V Petrohradě byla stržena vlajka Ukrajiny. Úředníci: bude se muset vrátit

16.4.23

Rusko:

Limonovci v sobotu strhli vlajku Ukrajiny, která byla instalována poblíž paláce Tauride v Petrohradě, kde se konalo Meziparlamentní shromáždění SNS. " Ukrajinský hadr je nepřátelský symbol a pod žádnou záminkou nemá místo v samém centru ruského města ," uvedli národní bolševici. V důsledku toho policie zadržela aktivistu Ilju Stepanova a obnivila ho z chuligánství.

Úředníci říkají, že vlajka Ukrajiny bude muset být vrácena. Vlastenecká komunita je pobouřena. Situace je dvojnásob absurdní, protože Ukrajina se sama nikdy nepovažovala za člena SNS a nedávno vypověděla většinu dohod se Společenstvím národů, uvádí korespondent PolitNavigator.

Zdroj: https://www.politnavigator.net/v-pitere-sorvali-flag-ukrainy...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 AIDS V ČR, 2022. Roční statistiky hovoří jasně: LGBT skupiny a Ukrajinci jsou problém

14.4.23

Česká republika:
[Kiknlete p...]
Klikněte pro zvětšení

Ukrajinští uprchlíci se v mnohých případech sami hlásí na pokračování léčby v České republice, neb vědí, že jsou již nakažení a léčili se na Ukrajině. Zdravotní pojišťovny platí průměrně 186 000 Kč za léčbu jednoho pacienta. Ukrajinští uprchlíci nemusí přispívat do systému veřejného zdravotního pojištění a mají ho dostupné za stejných podmínek jako plátci.

Dále bych rád upozornil aktivisty ze skupin jako Jsme Fér, nebo Prague Pride na to, že místo indoktrinace dětí na školách a propagace takzvaného "manželství pro všechny" by mohli začít znova poučovat zástupce své komunity o zodpovědném chování v posteli, neb nejen, že mají dominantní zastoupení mezi nakaženými, ale také jejich počet více než deset let v kuse neustále stoupá. Platí to hlavně na muže - gaye a bisexuály.

Zdroj: SZU

Zdroj: https://t.me/MGzpravy/59677

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zelenskij je pod kontrolou tajných služeb USA

13.4.23

Ukrajina:

Dříve veřejné tajemství se provalilo únikem dokumentů - Zelenskij je pod kontrolou tajných služeb USA a nemůže si dělat by chtěl.

V uniklých dokumentech prý bylo potvrzeno i to, že na UA má Francie malou jednotku vojáků. V důsledku toho Rusko odmítnulo Francii jako prostředníka k urovnání konfliktu.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HWMVM/zpravy-svet-unikle-tajne-dokumenty...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Náměstek ruského ministra zahraničí: riziko střetu mezi Ruskem a NATO roste

13.4.23

Rusko:

Alexandr Gruško, náměstek ruského ministra zahraničí: "Rizika se bohužel zvyšují. Všichni to chápou. Pokud se podíváme na vývoj bezpečnostní situace v posledních letech v Pobaltí, je to jen velmi dobrý příklad toho, jak se z vojensky a politicky nejklidnějšího regionu stala díky společnému úsilí NATO zóna vojenského soupeření.

Dodal, že Rusko má dostatečnou vojenskou sílu na to, aby nedovolilo proměnu Baltského moře v moře NATO.

Našim námořním silám zajistíme jak svobodu plavby, tak svobodu akce. Máme prostředky, abychom v případě potřeby ukázali, že sny NATO se nenaplní.

______
Moskva žádá od Jerevanu vysvětlení ohledně účasti s USA na evropských vojenských cvičeních!

Zdroj: https://www.ntv.ru/novosti/2757862/?utm_source=yxnews&utm_me...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Banky začaly Čechům kontrolovat účty. Zajímá je, odkud mají peníze a co kam posílají.

13.4.23

Česká republika:

Bankovní domy kontaktují klienty a žádají je, aby doložili původ svých prostředků na účtu. Zajímají je i zdánlivě nelogické věci, které by měly být na první pohled patrné. Například to, že někdo dostává od zaměstnavatele na účet pravidelně svou mzdu. Nebo že zaplatí za nějaké zboží do ciziny.

Na sociálních sítích už se proti tomuto jednání českých bank zvedá vlna odporu. Velký ohlas sklidil například příspěvek Tomáše Chytila na Twitteru, který uveřejnil skeny výzvy od ČSOB. Ta svého klienta žádala o velkou lustraci jeho prostředků. Chtěla doložit, proč na účet vložil větší částku, odkud peníze má a dokonce jaký je jejich účel.

Banky podléhají značné regulaci, a to zejména ze strany Evropské unie, která je potom inkorporována do tuzemského práva. Podezřelé transakce se tedy musí kontrolovat, případně hlásit.

P.S. - a to je teprve začátek. To se teprve budou dít věci až nám zavedou digiprachy a zruší hotovost!

Zdroj: https://www.aazdravi.cz/banky-zacaly-cechum-kontrolovat-ucty...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Před 62 lety, 12. dubna 1961...

12.4.23

Rusko:

Před 62 lety, 12. dubna 1961, došlo k události, která změnila svět. Proběhl první let člověka do vesmíru. Sovětský kosmonaut Jurij Gagarin otevřel lidstvu cestu do vesmíru.

První Gagarinova cesta po návratu z kosmu vedla do Prahy.

28. dubna 1961, přivítaly Gagarina v Praze statisíce lidí. Až po Československu přišly na řadu další země, mimo jiné Itálie, Brazílie, Kanada, Japonsko nebo Británie. Do Československa se Gagarin podíval ještě v roce 1966.

Zdroj: https://t.me/neCT24/31029

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Měnová reforma v roce 2026? Čeká nás digitální koruna? CBDC přichází!

12.4.23

Česká republika:

Pokud se vám líbí fakt, že centrální banka v čele s hrstkou občany nevolených lidí kontroluje naše peníze a tím i jejich hodnotu, pak budete milovat novou formu peněz zvanou CBDC.

Cílem tohoto videa je předložit veřejně dostupné informace prezentované institucemi pracujících na vývoji těchto digitálních měn, ať si můžeme udělat obrázek, zda představují cestu, po které bychom měli jít, anebo se ji raději obloukem vyhnout. Je také potřeba pamatovat na to, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Čím více je člověk schopen uchopit komplexnější technologií s větším potenciálním dopadem pro společnost, tím více by si měl pokládat otázku ne, zdali je možné s takovou technologií manipulovat, ale hlavně jestli je dobrý nápad se o to vůbec pokoušet.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3AqDY7GBocI

Klasifikace: ekonomika,krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Odporné: Každý rok zabijí Faeřané stovky velryb

10.4.23

Dánsko:

Je to něco, co nezapomenete celý život. A to jsem viděl spíš menší grind, při kterém bylo zabito 135 kulohlavců. Už jsem natáčel po celém světě a viděl jsem umírat lidi, viděl jsem leccos. Přesto vidět zabíjení tolika zvířat najednou není nic hezkého. Byl jsem z toho smutný a bylo mi těch zvířat líto. Jsou to inteligentní a vnímající tvorové s komplexní sociální strukturou, žijí až šedesát let. Pokud je jeden člen rodiny nebo skupiny zraněn, ostatní se ho snaží chránit a pomoci mu. Všichni zůstanou spolu, což také znamená, že spolu nakonec všichni zemřou. Je to akt čistého násilí. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/dokument-kelner-velry...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Biden: Transsexuálové utvářejí duši amerického národa

10.4.23

USA:

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek oficiálně vyhlásil pátek 31. března 2023 za Transgender Day of Visibility. V proklamaci prohlásil, že takoví lidé „utvářejí duši amerického národa“. Kritizoval také státy, které kriminalizují nebo omezují operace změny pohlaví nezletilých.

„Transameričané utvářejí duši našeho národa – hrdě slouží v armádě, léčí smrtelné nemoci, zastávají volené funkce, řídí prosperující podniky, bojují za spravedlnost, zakládají rodiny a mnoho dalšího,“ napsal Biden, který se oficiálně hlásí ke katolické víře.

Zároveň dodal, že mnoha z nich jsou „stále upírána... práva a svobody“. “Vlna diskriminačních státních zákonů se zaměřuje na transgender mládež, děsí rodiny a ubližuje dětem, které nikomu neubližují.  Kritika Bidena směřuje např. do Západní Virginie a Kentucky, které zavedly omezení nebo zákaz operací změny pohlaví u nezletilých. Podobné předpisy platí i v několika dalších státech, což Bílý dům silně kritizuje. V případě Alabamy a Arkansasu federální soudy zablokovaly účinnost podobných zákonů.

______
Blijete? Ja ano.

Zdroj: https://www.vasevec.info/biden-transsexualove-utvareji-dusi-...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Slovenské stíhačky dodané na Ukrajinu byly pravděpodobně sabotovány

8.4.23

Slovensko:

Motory stíhaček byly "opraveny" tak, že se jim snížila životnost z 350 hodin na 70 hodin.

Cituji: "V motorech letadla byly části, ke kterým měli přístup slovenští technici, a pak tam byly části, ke kterým měli přístup pouze ruští technici. Závady se objevily pouze v těch částech, ke kterým měli přístup Rusové,“ uvedl slovenský ministr obrany. ... Možná tam bylo špatné zpracování, říkejme tomu tak."

Pro Ukrajinu jsou takové stíhačky danajským darem a pro Slovensko naprosto totální ignorací uzavřené mezinárodní smlouvy s výrobcem stíhaček. Podívejte se na tu smlouvu v odkazu.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HjkXW/zpravy-svet-rusko-mozna-sabotovat-...

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 83 čtenářů částkou 13 679 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Brusel zvedl varovný prst25.09.23 20:14 Evropská unie 0

Židé v šoku – kanadský parlament a premiér tleskali SSákovi!25.09.23 12:13 Kanada 1

Christine Anderson - Buď my a nebo oni (video)25.09.23 11:42 Evropská unie 0

Už dnes způsobují samovolně hořící elektromobily jednu pohromu za druhou24.09.23 21:25 Česká republika 8

Sociální služby jsou bez peněz23.09.23 17:34 Česká republika 0

Francouzský politik poukázal na manipulace předsedkyně Evropské komise kolem tragédie v Hirošimě.23.09.23 16:52 Evropská unie 0

Patří snad děti státu? 23.09.23 15:28 USA 0

Američtí senátoři jednají o vojenské pomoci Arménii22.09.23 20:11 Neurčeno 4

Slovenské volby rozhodne korespondenční volič. Jsou jich plné cintoríny!21.09.23 19:33 Slovensko 2

Kurzy sexuální výchovy jsou "vznětlivé".21.09.23 19:15 Belgie 0

Je tomu 44 let, co zemřel generál Ludvík Svoboda: a ticho!21.09.23 12:23 Česká republika 16

Petice proti zákazu aut na benzín a naftu21.09.23 09:25 Česká republika 2

Nespokojení Američané 21.09.23 09:16 USA 0

Francouzský novinář odhalil, jak na něj pracovnice Evropské unie tlačila, aby netočil migranty!20.09.23 18:26 Evropská unie 1

Unikátní záběry z přistání Američanů na Měsíci 19.09.23 21:12 USA 3

Milionový pochod za ochranu dětí před LGBT propagandou.19.09.23 19:05 Kanada 0

Volební právo pro uprchlíky 19.09.23 18:07 Německo 0

V Karabachu vypukly tvrdé boje19.09.23 16:16 Neurčeno 2

Digitální technologie jsou toxické19.09.23 07:15 Neurčeno 2

Prapor Azov vrací úder, píše iDnes. Že jde o neonacisty cudně zamlčel18.09.23 23:49 Ukrajina 6

Měnové kurzy

USD
22,99 Kč
Euro
24,34 Kč
Libra
28,07 Kč
Kanadský dolar
17,07 Kč
Australský dolar
14,76 Kč
Švýcarský frank
25,20 Kč
100 japonských jenů
15,45 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,29 Kč
100 maď. forintů
6,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,62 Kč
100 rublů
23,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 044,18 Kč
1 unce stříbra
531,48 Kč
Bitcoin
605 440,23 Kč

Poslední aktualizace: 25.9.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 020 951