Ve zkratce

Stránka:

 Národ sponzorů

29.12.22

Česká republika:

To, že jsme národ neobyčejně štědrý, se mezi lidmi ví už delší dobu. Oficiálně je to potvrzeno přinejmenším od roku 2016, kdy analýza Úřadu vlády upozornila na neobvykle vysoký objem dividend, který z naší země vyvádějí do zahraničí cizí společnosti. Již léta se diskutuje nejen o tom, zda se jedná o tři sta či čtyři sta miliard korun ročně, ale též o tom, jakými kanály odtékají od nás další peníze například v podobě důmyslných her s vnitropodnikovými cenami.

______
Přečtěte si celý článek. Viz odkaz. A plačte.

Zdroj: https://www.novarepublika.online/2022/12/narod-sponzoru

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Česká armáda chce shromáždit tisíce dobrovolných branců

29.12.22

Česká republika:

Ministerstvo obrany hodlá zavést dobrovolné převzetí branné povinnosti. Doufá, že armáda takto získá tisíce kvalifikovaných dobrovolníků.

Podle plánů by se lidé mohli dobrovolně přihlásit do registru, kde by uvedli své povolání, zdravotní stav, zda mají zbrojní průkaz nebo zdravotnické vzdělání.

V případě nouze, tedy ještě předtím, než by došlo k úplné mobilizaci, by pak stát díky registru mohl nejdříve vybírat ty, kteří například zbrojní průkaz vlastní, případně mají jiné vhodné předpoklady.

_________
Přípravy na válku v plném proudu

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-cesk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Šťastné protiruské Vánoce!

28.12.22

Rusko:

Poté, co pokračující sankce ničí především Evropu, přichází právě v době vánočních svátků video, které je určeno Evropanům, kteří jsou obětí ničivé energetické politiky. A to jak politiky sankční, tak zeleného šílenství.

RT zveřejnila video níže, kde je vidět rodina o Vánocích 2021, 22 a 23.

Video má ukazovat, jak bude vypadat Evropa, pokud bude pokračovat se stávajícím politikou.

Ve videu nejprve vidíte, jak v roce 2021 dávají rodiče své dceři křečka. O Vánocích 2022, tedy o rok později, již tentýž křeček slouží jako pohon pro rozsvícení světýlek na stromku.

Poslední část, kde je již zobrazen rok 2023, je vidět opět tatáž rodina ve studeném a temném bytě. Matka dává otci najevo, aby byl zticha a naznačuje, že polévka, kterou mají na talíři, je z onoho dceřina křečka.

Vzkaz na konci zní: „Veselé protiruské Vánoce.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2022/12/pozdrav-evropanum-ves...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 EU chce zrušit slovo vánoce

28.12.22

Evropská unie:

Brusel se snaží nepoužívat slovo vánoce. Jeho úředníci dostali pokyn, aby se tomu slovu vyhýbali v konverzaci i v psaném textu. Jako důvod je uváděno, že by to mohlo urážet jiné menšiny. 

Není to nic nového, podobný zákaz vyslovila kanadská vláda už před více jak dvaceti lety. Na vánočních přáních od státu se netiskne Merry Christmas, ale Season Greeting.

Zdroj: https://veci-verejne.sk/sibe-im-eu-chce-zrusit-slovo-vianoce...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Biden podepisuje zákon, kterým tiše končí mandát vojenské vakcíny

28.12.22

USA:

Pentagon se obává, že zrušení mandátu k očkování proti COVID ovlivní připravenost.

Den poté, co představitelé Kongresu schválili zrušení povinnosti očkovat armádu vakcínou COVID-19 v konečném návrhu ročního zákona o obraně, se představitelé výkonné moci obořili na republikány za to, že tímto krokem ohrožují zdraví a blaho příslušníků armády.

Zdá se však, že hlavním nepřítelem administrativy v tomto boji jsou demokratičtí představitelé Sněmovny reprezentantů, kteří označují tuto politiku za zastaralou a nekonzistentní a prohlásili, že jim její ukončení nevadí.

"Když jsme tady v prosinci 2022, má ta politika [očkování] ze srpna 2021 ještě smysl?" ptají se. 

Rozkol mezi lídry Demokratické strany přichází jen několik dní poté, co Bílý dům oznámil novou šestitýdenní akci, jejímž cílem je naočkovat více Američanů nejnovější bivalentní vakcínou COVID-19, která prý pomůže omezit závažné vedlejší účinky přetrvávajícího viru.

Zdroj: https://www.militarytimes.com/news/pentagon-congress/2022/12...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Danuše počítá pohlaví lidí

27.12.22

Česká republika:

Podle Danuše není důležité, kolik pohlaví je ani jaká pohlaví to jsou. Ale hlavní je respektovat to 3. pohlaví a 4. pohlaví. Prý přestat nálepkovat.

Poslechněte si, opravdu to stojí za to. Opravdu někdo chce, aby se tohle individuum stalo prezidentem?

 PS: Danuše by se měla dovzdělat. Těch "pohlaví" vymysleli přes 60. (Dříve se tomu říkalo nemoci.)

Zdroj: https://rumble.com/v21yql0-danue-nerudov-potala-kolik-existu...

Klasifikace: kuriozity,feminismus,sex Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Proč umírají sportovci?

24.12.22

Neurčeno:
[...]

V letech 2021-2022 se počet úmrtí sportovců náhle zvýšil o 1 700 % ve srovnání s průměrem let 1966-2004.

Klasifikace: kuriozity,veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Začíná to být vážnější, než se zdálo

24.12.22

USA:
[...]

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Soudružka Jourová je rozhořčena, když okusila cenzuru

24.12.22

Evropská unie:

Soudružce Jourové se nelíbí, že na Twiteru byl zcenzurován někdo, kdo podle ní zcenzurován být neměl a hned chce zavádět sankce.

To, že si s cenzurou začali oni sami si není ochotná připustit. Pokud oni cenzurují, tak trestají "dezoláty" a je vše v pořádku. Pokud je cenzuruje někdo jiný podle jiných kritérií, tak je to trestuhodné.

Zdroj: https://dfens-cz.com/cim-dal-tim-vetsi-bizar/

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Británie se propadá do cenzury a nám dochází čas, abychom ji zastavili

23.12.22

Británie:

Když Rishi Sunak kandidoval na post předsedy Konzervativní strany, jedním z jeho slibů byla obrana svobody slova. Ta byla rozhodně v ohrožení: Nadine Dorriesová plánovala návrh zákona, který by jí jako ministryni kultury dal pravomoc cenzurovat vše, co by považovala za "legální, ale škodlivé". Tato nebezpečně vágní formulace mohla znamenat cokoli: jako příklad uvedla vtip Jimmyho Carra. Firmy provozující sociální média by dostaly pokyn, aby spustily své cenzurní algoritmy, a pokud by jim něco proklouzlo, zaplatily by obrovské pokuty. Británie by skončila s jedním z nejdrakoničtějších režimů ve svobodném světě.....

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/news/2022/12/01/britain-sleepwal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Návštěva ukrajinského pluku Azov v Izraeli

23.12.22

Izrael:

Delegace ukrajinského pluku Azov navštívila v minulých dnech Izrael, kde se setkala s úředníky a záložníky IDF a hovořila o probíhající ruské invazi na Ukrajinu.

Delegace přijela do Izraele ve čtvrtek a vedl ji důstojník Azovského pluku Ilja Samojlenko, jeden z vojáků, kteří se zabarikádovali pod ocelárnami Azovstal při pokusech ochránit Mariupol před ruskou invazí na začátku tohoto roku. K němu se v čele delegace připojila Julija Fedosjuková, zástupkyně vedoucího Sdružení rodin obránců Azovstalu.

Zdroj: https://www.jpost.com/international/article-725351

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 192 zemí se chystá podepsat s WHO dohodu o „nulové toleranci“ pandemie

20.12.22

Neurčeno:

Členské státy vyzývají ke globální dohodě, která zohledňuje spravedlnost, podporuje připravenost, zajišťuje solidaritu a respektuje „suverenitu“.

Návrh o „nulové toleranci“ pandemie by měl být připraven k vyjednávání mezi členskými státy od února 2023.

„Země vyslaly jasnou zprávu, že svět musí být lépe připraven, koordinován a podporován, aby chránil všechny lidi a všude před opakováním COVID-19,“ řekl pan Driece, spolupředseda předsednictva INB. „Rozhodnutí pověřit nás povinností vypracovat nulovou toleranci dohody o pandemii představuje významný milník na cestě k tomu, aby byl svět bezpečnější.“

Pandemická dohoda WHO se zvažuje s ohledem na její přijetí podle článku 19 Ústavy WHO. Pro podporu návrhu se vyjádřilo 192 zemí světa (kromě Lichtejnštejnska a dvou ostrovů nedaleko Nového Zealandu).

Mimochodem „nulovou toleranci Covidu“ aplikovala na svůj lid Čína a tak si jistě dovedete představit co čeká země, které tuto dohodu podepíší!

Zdroj: https://cz24.news/192-zemi-se-chysta-podepsat-s-who-dohodu-o...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Krok za krokem blíže digitální měně

20.12.22

Evropská unie:

Na lupa.cz vyšel článek Do budování jednotné evropské digitální peněženky se skrze Avast a CZ.NIC zapojí Češi, kde se píše:

Na pilotním projektu evropské digitální peněženky se budou podílet dva čeští zástupci, a to správce národní internetové domény CZ.NIC a kyberbezpečnostní společnost Gen donedávna známá jako Avast.

EUDI je součástí směrnice eIDAS 2.0. Počítá s digitální identitou pro občany Evropské unie. Vydávat je budou jednotlivé vlády s tím, že digitální identity budou akceptovány členskými zeměmi.

_______
Dokud o tom píše nadšeně mainstream, dá se to částečně vysvětlit hloupostí novinářů. Ale lupa.cz je médium pro počítačové dělníky a psán je počítačově poučeným týmem. Chci říct, že na klávesnici najdou klávesu SHIFT na první pokus. Všiml jsem si už dříve, že absolutně nikdy nevarují před následky, ať je to 5G, digi-identita nebo jiné zvěrstvo. A přitom vědí...

Zdroj: https://www.lupa.cz/aktuality/do-budovani-jednotne-evropske-...

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Novorozenec zemřel na krevní sraženinu poté, co nemocnice použila pro transfuzi krev očkovaného dárce

20.12.22

USA:

Alex se narodil 3. ledna a měl potíže s dýcháním. Brzy mu byla diagnostikována tracheoezofageální píštěl a dvojitá vývodová pravá komora (DORV).

Aby se mu dostalo péče, kterou potřeboval, byl Alex přemístěn do Dětské nemocnice Sacred Heart ve Spokane ve Washingtonu.

24. ledna byla miminku opravena tracheoezofageální píštěl, ale proces hojení byl přerušen prosáknutím kolem stehů.

Do 4. února se únik zastavil a na 10. února byla naplánována operace.

Dítěti se měla upevnit kolem plicní tepny páska, omezující průtok krve do plic, dokud dostatečně nevyroste na to, aby cca za tři měsíce podstoupilo operaci srdce.

Rodičům údajně zemřel zdravý rodinný přítel na infarkt brzy poté, co dostal vakcínu proti Covidu-19, což vzbudilo v rodině podezření ohledně potenciálního nebezpečí vakcín.

Tato osobní zkušenost hrála roli v jejich rozhodnutí požádat o neočkovanou krev pro lékařský zákrok svého dítěte.

Rodině se dokonce podařilo najít dárce splňujícího jejich požadvky, ale nemocnice tvrdila, že lékaři nemohli tuto krev najít, a dali proto miminku krev ze zásob nemocnice.

Alexovi se několik dnů po transfuzi objevila krevní sraženina zasahující od levého kolena až k srdci.

17. února dítě na následky krevní sraženiny zemřelo.

Zdroj: https://yournews.com/2022/12/15/2474964/american-tragedy-bab...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Demonstrace proti obnovení zákona na zavírání politických vězňů-21. 12.,10:00,nám. Kinských,Praha

20.12.22

Česká republika:

Ve středu 21. 12. v 10:00 hod na náměstí Kinských 4 v Praze 5 svolávají disidenti Slávek Popelka a Miroslav Kelnar demonstraci na protest proti soudu s Tušlem a Čermákem a proti obnovení zákona na zavírání politických vězňů.

Demonstrace je řádně ohlášena, sraz je v 10:00 na nám. Kinských v Praze před soudní budovou.

Pomozte nám protestovat proti politickým procesům.

Zdroj: https://skrytapravda.cz/z-domova/971-politicke-procesy-a-pro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V USA započne výstavba největších bioreaktorů na světě na výrobu umělého masa

19.12.22

USA:

V USA započne výstavba největších bioreaktorů na světě na výrobu umělého masa, které by mohly zásobovat desítky tisíc obchodů a restaurací. Podle odborníků se jedná o významný krok ve výrobě umělého masa.

Společnost Good Meat uvedla, že v bioreaktorech se bude pěstovat více než 13 tisíc tun kuřecího a hovězího masa ročně. Pro výrobu bude používat buňky odebrané z buněčných bank nebo vajec, takže maso nebude vyžadovat porážku žádného zvířete.

„Na umělém mase záleží, protože nám umožní jíst maso bez všech škod, bez buldozerování lesů, bez nutnosti porážet zvíře, používat antibiotika, bez urychlování zoonotických onemocnění,“ uvedl Josh Tetrick, výkonný ředitel společnosti Eat Just, mateřská společnost firmy Good Meat.

Zdroj: https://wave.rozhlas.cz/ve-spojenych-statech-vznikne-nejvets...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Teror EU vůči svým občanům dostává novou tvář. To nevymyslíš...

17.12.22

Evropská unie:

Evropská unie bude danit dovážené komodity podle jejich uhlíkové stopy. Na připravovaném návrhu se po několikaměsíčním vyjednávání dohodl Evropský parlament s národními vládami členských států. Plán má podle slov svých předkladatelů ochránit evropský průmysl před levnou konkurencí z rozvojových zemí a vyvinout nátlak na zbytek světa, aby následoval evropskou klimatickou politiku. Opatření však kritizují nastupující světové ekonomiky, jako Brazílie, Indie a Čína, které v něm spatřují diskriminaci a pokrytectví.

 

Evropská unie se v rámci svého boje proti klimatickým změnám chystá zavést novou daň, která má zatížit dovoz komodit podle jejich tzv. uhlíkové stopy. Na podobě návrhu se po několikaměsíčním jednání dohodly vlády členských států s Evropským parlamentem. Vytyčeným cílem tohoto regulačního opatření, označovaného také jako mechanismus uhlíkového vyrovnání na hranicích, má být ochrana evropských výrobců před konkurenty ze zemí, které neregulují emise oxidu uhličitého.

Nová daň se má vztahovat na komodity, které představují zátěž z hlediska znečištění, jako je železo, ocel, cement, hliník a hnojiva. Firmy, které tyto komodity dovážejí do Evropské unie, budou za tímto účelem muset nakoupit certifikáty obdobné emisním povolenkám, které již v současnosti musí kupovat domácí výrobci.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vy-nas-budete...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Bachmut: Nejnebezpečnější místo na Zemi

17.12.22

Ukrajina:

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že město Bachmut je celé zničené. Bojuje se o něj několik měsíců, válčí tu obávaní wagnerovci a město postupně obkličují. Je to jediné místo, kde nyní Rusové postupují dopředu. Z Bachmutu zbyly jen ruiny a zůstává tu jen pár stovek lidí. Kolem duní dělostřelectvo a Rusové jsou blíž a blíž. Jak dlouho ještě město vydrží?

_______
Tak začíná článek na Novinkách.cz. A pokračování trhá srdce. Chudáci lidi tam, chudáci zvířata. Měsíce bez elektřiny, tepla a vody. Hovinka.cz se nezmiňují ani slovem o tom, kdo že to ostřeluje Bachmut. Musel jsem si to najít na mapě. Bachmut je v Doněcké oblasti, tedy na území, které bylo připojeno k Rusku referendem (opravte mě, jestli se mýlím). Je to hraniční město, o které se vedou boje. A Doněck je ostřelován Ukronacisty od roku 2014. 

A zde je pokračování toho videa z novinek.cz. A zde jmenují viníky

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-bachmut-nejn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 0

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 0

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 493 618