Ve zkratce

Stránka:

 Dokument RAND - vše bylo plánováno

21.9.22

USA:

Zdroj: https://rumble.com/v1kwzl3-dokument-rand.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Důvěra Rusů v Putina v posledním průzkumu přesáhla 80 %

18.9.22

Rusko:

Podle nedávného průzkumu důvěřuje ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi o něco více než 81 procent Rusů, a to i přes nedávné neúspěchy jeho armády při invazi na Ukrajinu.

Ruská státní mediální organizace TASS v pátek uvedla, že důvěra v ruského vůdce se od minulého týdne zvýšila o více než 1 procentní bod - dosahuje 81,5 procenta - a že souhlas s jeho prací je nyní více než 78 procent, vyplývá z průzkumu státního Všeruského centra pro výzkum veřejného mínění. Průzkum byl proveden mezi 5. a 11. zářím a bylo v něm osloveno 1 600 dospělých osob.

Ke kvalitě průzkumů veřejného mínění v Rusku však panuje silná skepse. V březnové písemné analýze pro Open Democracy o průzkumech veřejného mínění v Moskvě v souvislosti s invazí na Ukrajinu Maxim Aljukov, výzkumný pracovník King's Russia Institute na King's College London, uvedl, že v rámci "autokracie se občané často bojí odpovídat na otázky tazatelů obecně, natož na otázky týkající se politiky".

_______
Panuje skepse kde? U západních novinářských prestitutek? U "neziskovek"? U našich politiků, kteří se třesou někde kolem 20 % (že, Fialo)? No, jen ať panuje. Ale především panuje závist. 

Zdroj: https://www.sott.net/article/472238-Russians-confidence-in-P...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Evropská komise navrhuje snížit maďarský rozpočet o 7,5 miliardy eur kvůli "porušování zásad právního státu"

18.9.22

Evropská unie:

Komisař Johannes Hahn, který má na starosti rozpočet a administrativu, uvedl, že tato částka představuje 65 % závazků pro tři operační programy v rámci politiky soudržnosti a přibližně třetinu kohezních fondů, které země získala z rozpočtu EU.

Pro Brusel je doporučení Rady přijmout toto trestní opatření dalším krokem v procesu mechanismu právního státu, který vůči Maďarsku zahájil v dubnu.

Tento mechanismus, který jen o několik týdnů dříve schválil Evropský soudní dvůr na základě žaloby Budapešti a Polska, umožňuje Bruselu uvalit na členské státy finanční sankce "za účelem ochrany rozpočtu", pokud se domnívají, že porušily základní hodnoty EU.

Rozhodnutí o uvalení finanční sankce přijali komisaři jednomyslně, uvedl Hahn, na zasedání kolegia, které se výjimečně konalo dříve ráno.

Zdroj: https://www.euronews.com/my-europe/2022/09/18/brussels-calls...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Co řeší Evropský parlament

18.9.22

Evropská unie:

Evropská unie čelí nejhorší zimě za poslední desetiletí a lidé v mnoha zemích protestují, že nebudou mít dostatek plynu, elektřiny a...

V Evropském parlamentu se však diskutuje o zákazu EuroPride v Srbsku, které ani není členem. Neuvěřitelné!!

Zdroj: https://twitter.com/SerbiaBased/status/1570430078634569728

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Kam směřují ukrajinští uprchlíci? Nejvíce do Ruska

18.9.22

Ukrajina:

Většinu ukrajinských uprchlíků přijalo Rusko. A toto jsou údaje OSN.

[...]

Více než 2,5 milionu Ukrajinců si zvolilo Rusko jako bezpečné útočiště.

Od 24. února přišlo do Polska asi 6 milionů uprchlíků z Ukrajiny, ale více než 4 miliony z nich se vrátily zpět a 500 000 se přesunulo do jiných zemí. V samotném Polsku jich tedy zbývá něco málo přes milion.

Varšava byla jednou z prvních zemí EU, která omezila podpůrné programy pro Ukrajince a uzavřela dočasné tábory. Polsko zároveň nezapomnělo požádat Evropský parlament o dotace na své výdaje na "dobré sousedství".

Nejhlasitější "přátelé Ukrajiny" - Lotyšsko, Litva a Estonsko - hostí celkem 158 tisíc lidí.

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Britská královská rodina

18.9.22

Británie:

Zajímavost: Britská královská rodina si na začátku první světové války změnila jméno ze Saxe-Coburg-Gotha na Windsor (podle Windsorského zámku), aby zakryla skutečnost, že jsou... Němci

[...]

Zdroj: https://t.me/auraxchan/51914

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 EU deklaruje osvobození od ruského plynu

15.9.22

Evropská unie:

Evropské unii se podařilo zvítězit v boji se závislostí na ruském plynu, podíl domácího paliva na dovozu klesl na nevýznamnou úroveň. Informovala o tom agentura TASS s odkazem na rozhovor s vysokým představitelem EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepem Borrellem pro tiskovou agenturu EFE.

Politik poznamenal, že před zahájením speciální operace na Ukrajině Rusko zajišťovalo 40 % dodávek plynu ze zahraničí. Nyní podíl ruského paliva klesl pod 10 %. Borrell uvedl, že je spokojen s rozhodnutím reformovat elektrizační soustavu tak, aby cena plynu neurčovala cenu veškeré elektřiny.

______
To je skvělá zpráva. Už to nebude zlý ruský plyn ekologicky dopravovaný potrubím za nízkou cenu, ale mnohonásobně dražší hodný ruský plyn dopravovaný zkapalněný loděmi přes půl zeměkoule z Číny. Bravo! 

Míra pokrytectví, hlouposti, ideologické zaslepenosti a řitního alpinismu vůči USA je u evropských papalášů dech beroucí.

Zdroj: https://nsn.fm/in-the-world/evrosouz-obyavil-o-svobode-ot-ro...

Klasifikace: kuriozity,ekonomika,krimi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Tak už je to oficiální: Čína prodává Evropě ruský plyn :-)

15.9.22

Evropská unie:

Záchranné lano Evropě v energetické krizi hodil nepravděpodobný mesiáš. Čína od Rusů nakoupila levné LNG a s přirážkou jej přeprodává Evropě, hlásí světová média. Tato zpráva vyvolala nevoli, podle odborníků však zbytečně.

______
Nebyla to ještě před týdnem desinformace? A co na to Greta? Ví, kolik stojí zkapalnění a doprava plynu přes půl zeměkoule, kolik se při tom vyprodukuje CO2? A co že Evropě najednou nevadí zlý ruský plyn? Je to jen proto, že ho teď kupuje o 200-300% dráže, než od Putina?

Ale že jsme tomu zlému Rusovi ukázali, zač je toho loket, co? To jsme ho, panečku, doběhli. Jsem rád, že můžeme peníze, které nemáme, přesunout do Číny a podpořit tak jejich komunistickou krutovládu.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-cina-kupuje-le...

Klasifikace: kuriozity,ekonomika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Ze školní nástěnky asi v Oděse

15.9.22

Ukrajina:

Řekněte učiteli:

  • Pokud máte příbuzné v Rusku.
  • Jestliže vaši rodiče doma mluví rusky.
  • Pokud se vaši rodiče dívají na televizi v ruštině.
  • Jestliže vaši rodiče mluví o Vladimíru Zelenském špatně.

Pavlík Morozov žije!

Zdroj: https://t.me/casusbellilive/70642

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Lékaře, kteří popírají covid-19, přirovnal Válek k popíračům holokaustu

14.9.22

Česká republika:

Mezi odborníky je podle něj shoda, že očkování zachraňuje životy, řekl na konferenci České lékařské komory (ČLK) ke covidu-19. Demografka Dagmar Dzúrová na ní prezentovala studii na datech ze tří měsíců roku 2021, podle níž díky očkování nezemřelo v té době na covid zhruba 15.000 lidí.

„Pokud jsou v našich řadách jednotlivci, kteří z různých důvodů mají jiné názory a nenechají si to na vědecké fórum, kde se můžeme do krve hádat o své vědecké pravdy, tak si myslím, že jsou to zločinci,“ řekl ministr.

Podle něj mohou za to, že se řada lidí nenechala očkovat a řada lidí zemřela. „Já je řadím do kategorie lidí, kteří popírají holokaust a existenci koncentračních táborů. Možná to není politicky prozíravé, ale je to pravda,“ dodal.

A kolik lidí má těžké následky po očkování experimentální mRNA vakcínou? Kolik lidí zemřelo na následky očkování? To je tabu! Pharma-mafie nedovolí vládám o tom mluvit. 

Zločinci jsou především ti, kteří vakcinaci propagovali a doposud propagují a lžou lidem o účinnosti preparátu. Mengele by se mohl od nich učit.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Skyxj/zpravy-domaci-lekari-popirat-covid...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Americký generál Hodges připustil rozmístění ukrajinských raket okolo Krymu

14.9.22

Ukrajina:

Bývalý americký vojenský velitel v Evropě Ben Hodges prohlásil, že Ukrajina má nyní možnost přiblížit se ke Krymu a umístit v jeho blízkosti rakety.

"Existují zcela jasné indicie, že existuje potenciál přiblížit se ke Krymu a následně rozmístit raketové systémy krátkého doletu v těsné blízkosti ruských pozic, což by přirozeně zlepšilo strategickou rovnováhu sil," řekl.

Hodges také odhadl pravděpodobnost, že by Rusko mohlo použít jaderné zbraně na ukrajinském území.

"Pokud USA budou muset odpovědět, nebude to samozřejmě jaderná odpověď, protože bude důležité zachovat rovnováhu a udržet konflikt před otevřenou jadernou konfrontací," pokračoval vojenský důstojník, "nicméně se domnívám, že i bez jaderných zbraní mají USA možnosti způsobit ruské armádě nenapravitelné škody," řekl generál.

Zdroj: https://www.osnmedia.ru/world/general-ssha-hodzhes-dopustil-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Medveděv se vyjádřil k projektu ukrajinských bezpečnostních záruk

14.9.22

Rusko:

Kyjevský návrh bezpečnostních záruk je v podstatě prologem ke třetí světové válce. Na svém Telegram kanálu to uvedl místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.

Podle politika nikdo nedá ukrajinské vládě žádné "záruky". "Vždyť je to téměř totéž, jako kdyby se na Ukrajinu vztahoval článek 5 Severoatlantického paktu (Washingtonské smlouvy)," zdůraznil Medveděv.

Pokud bude Západ i nadále " neomezeně zásobovat kyjevský režim nejnebezpečnějšími typy zbraní", dříve či později se vojenská kampaň posune na jinou úroveň, dodal náměstek tajemníka Rady bezpečnosti. Ztratí své viditelné hranice a možnou předvídatelnost akcí stran konfliktu a bude se řídit vlastním vojenským scénářem, do kterého se zapojí noví účastníci, uvedl politik.

"A pak už nebude možné, aby západní země seděly ve svých uklizených domech a bytech a smály se, jak elegantně oslabují Rusko cizíma rukama," uzavřel Medveděv.

Zdroj: https://news.mail.ru/politics/53042031/?frommail=1

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Gruzie reaguje na výzvy Ukrajiny k otevření druhé fronty proti Rusku

13.9.22

Gruzie:

Gruzie povolila referendum poté, co Ukrajina vyzvala k otevření druhé frontě proti Rusku

Gruzínské úřady stále nepodporují myšlenku otevření "druhé fronty" proti Rusku v zemi. Na základě výzev z Kyjeva je však Tbilisi připraveno uspořádat referendum, aby zjistilo, zda lidé souhlasí s postojem vlády. Předseda vládnoucí strany Gruzínský sen Irakli Kobachidze to řekl 13. září.

Kobachidze je přesvědčen, že o možnosti otevření druhé fronty proti Rusku by měl rozhodnout národ.

Zdroj: https://iz.ru/1394934/2022-09-13/v-gruzii-otvetili-na-prizyv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Domácí mazlíci škodí této planetě

13.9.22

Česká republika:

Manželé Robert a Brenda Valeovi vydali knihu s provokativním názvem Čas sníst psa? – skutečný průvodce trvale udržitelným životem. Ve svém díle například spočítali, že vlastnictví jednoho velkého psa zanechá za sebou takovou ekoškodu, jako kdybyste za rok ujeli velkým SUV deset tisíc kilometrů.

„Škodlivost“ domácího zvířete určuje množství krmiva, které dotyčné zvíře ročně spotřebuje. Vypočítává se, kolik energie je třeba k vypěstování a výrobě tohoto krmení, odkud se dováží a další náklady převedené na produkci CO2.

Uhlíková stopa velkého psa, který váží více než třicet kilogramů, odpovídá necelým 700 kilogramům oxidu uhličitého. Pes do deseti kilogramů za sebou ročně zanechá ve spotřebovaném krmivu „jen“ devadesát kilo CO2.

Stejně jako kočka. Ta je sice většinou váhově menší, ale na rozdíl od psa je pouze masožravá.

_______
Po vybitých kravách bude na řadě naše domácí zvířectvo. Co bychom neudělali pro záchranu planety pod diktátem Švába, že?

Svět se v pr....obrací. Manželé Valeovi poslat rovnou do Bohnic i s autorem tohoto článku!

Zdroj: https://www.metro.cz/domaci-mazlici-skodi-teto-planete-velci...

Klasifikace: kuriozity,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 500 % zisk pro výrobce elektřiny? Česká novinářka se podivuje nad zastropováním cen

13.9.22

Česká republika:

Česká novinářka a ekonomka Lenka Zlámalová se podivuje nad zastropováním cen elektřiny, které oznámila naše vláda.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/500-zisk-pro-vyrobce-ele...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Druhá fronta? Arménie žádá Rusko o "kazašskou variantu''

13.9.22

Neurčeno:

Arménská vláda se v souvislosti se střety na hranici s Ázerbájdžánem obrátila na Rusko, OSKB a Radu bezpečnosti OSN. Jerevan hodlá požádat Moskvu, aby se odvolala na ustanovení Smlouvy o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci a aby se obrátila na OSPB a Radu bezpečnosti OSN.

Arménské ministerstvo obrany uvedlo, že po půlnoci začaly ázerbájdžánské jednotky ostřelovat pohraniční osady na jihovýchodě republiky - Sotka, Goris a Jermuk. Údajně bylo ostřelování prováděno dělostřelectvem a ručními zbraněmi velké ráže a hojně bylo využívány drony.

Oficiální Jerevan zdůrazňuje, že Baku ostřeluje nejen vojenskou, ale i civilní infrastrukturu, jsou mrtví a raněný.

Premiér Arménie Pašinjan informoval ruského prezidenta o podrobnostech "provokativních, agresivních akcí ázerbájdžánských ozbrojených sil směrem k arménskému výsostnému území''.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1663045021

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Studená sprcha pro Pekarovou

13.9.22

Česká republika:

V předvolební superdebatě CNN Prima News se Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Kateřina Konečná (KSČM) dostala do pozoruhodné debaty.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/vy-uz-byste-byla-taky-mi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 52 čtenářů částkou 8 540 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Euro 7: Rada EU přijala nová pravidla pro emisní limity osobních a nákladních automobilů a dodávek15.04.24 19:02 Evropská unie 1

"Nikdy jsem neslyšela žádné odsouzení ukrajinských úderů proti Rusku": Marie Zacharová se vyjádřila k výzvě Izraele, aby odsoudil íránské údery.15.04.24 18:51 Rusko 1

Neuroložka, která nemlčí. Končí u ní lidé s následky. Stát je ignoruje.15.04.24 06:59 Česká republika 0

Rozpočet USA - 2024: kolaps a následky15.04.24 06:48 USA 0

Írán zaútočil na Izrael14.04.24 05:58 Írán 3

Ceny elektřiny pro obyvatele, včetně daní, přepočteno dle kupní síly13.04.24 10:40 Neurčeno 1

Spoluzakladatel Greenpeace otevřeně: „změna klimatu“ je podvod!12.04.24 21:32 Neurčeno 0

Pandemická „ďábelská“ smlouva, Green Deal v Německu a Gender agenda – Velký rozhovor o aktuálních informacích se Zdeňkem Chytrou.12.04.24 20:12 Evropská unie 1

Jaderný poplach v Polsku po zásahu ruské hypersonické rakety Kh-47 Kinzhal12.04.24 19:14 Ukrajina 0

Vysokoškolská pedagožka vyškolila Fialu12.04.24 06:31 Česká republika 1

Politico - v rámci EU nakupuje Francie nejvíce LNG z Ruska11.04.24 18:21 Francie 0

Šialený migračný pakt zmení Európu na Afriku. Hrozba aj pre Slovensko!11.04.24 17:56 Slovensko 3

Výběr peněz z účtu = problém 11.04.24 14:25 Česká republika 3

Tolik podniků v Německu ještě nezkrachovalo11.04.24 06:13 Německo 0

Louisiana se stala prvním státem USA, který odmítl předat moc WHO-WEF10.04.24 20:12 USA 3

Zelené plány - vypínání plynu10.04.24 13:05 Německo 3

Pekarová moc utrácí, zlobí se Kverulant i ANO10.04.24 07:46 Česká republika 1

V Německu explodoval počet násilných činů u mladých cizinců10.04.24 07:36 Německo 2

Nastražte uši! Mluví k vám vaše děti! Budoucnost očima mladých. Báječné ohlasy na Českou republiku09.04.24 10:21 Rusko 0

Nejnepopulárnější světoví lídři podle New York Times08.04.24 20:36 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
23,82 Kč
Euro
25,31 Kč
Libra
29,64 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
15,34 Kč
Švýcarský frank
26,10 Kč
100 japonských jenů
15,45 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
6,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,60 Kč
100 rublů
25,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 599,02 Kč
1 unce stříbra
685,52 Kč
Bitcoin
1 505 323,24 Kč

Poslední aktualizace: 15.4.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 988 933