Ve zkratce

Stránka:

 Stránka konspiratori.sk dostala od USA 25 000 dolarů

17.8.22

Slovensko:

Americká vláda převedla na účet slovenské webové stránky konspiratori.sk 25 000 dolarů. Ve vysvětlení se píše:

Contribute to capacity building of konspiratori.sk, and to help maintaining and improving the public database of disinformation outlets.

V překladu:

Přispívat k budování kapacit konspiratori.sk a pomáhat udržovat a zlepšovat veřejnou databázi dezinformačních kanálů.

_______
Je dobré vědět, odkud vítr vane.

Zdroj: https://www.usaspending.gov/award/ASST_NON_SLO10020GR0022_19...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 V Česku hrozí kvůli růstu cen vybíjení chovů

15.8.22

Česká republika:

Za rostoucími cenami masa a masných výrobků nejsou jen zvyšující se náklady na zpracování, ale i dražší krmné směsi.

Předseda představenstva Spolku pro komodity a krmiva Zdeněk Kubiska se přitom obává, že krmné směsi mohou být na podzim a v zimě nejen dražší, ale v důsledku nedostatku plynu by jich mohlo být i méně. To by následně mohlo vést i k vybíjení chovů.

V rozhovoru mimo jíné zaznělo:

''Státní rezervy mají potraviny jen na pár dní. Jednání vždycky zkrachovala na penězích. V době covidu jsme viděli, jak křehké ekonomiky států mohou být. Byla vhodná doba s tím začít něco dělat. Tehdy se o tom alespoň mluvilo. Teď je situace ještě horší a už se o tom ani moc nemluví''.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zemedelska-produkce-zv...

Klasifikace: ekonomika,zvirata,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Válek perlil. A iritoval spoustu ovcí. A to je dobře :-)

15.8.22

Česká republika:

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 řekl, že očkovat proti covidu se budou lidé opakovaně. „Očkování se bude muset opakovat, dokud s námi virus bude,“ řekl Válek v den, kdy začala registrace ke druhé posilující dávce proti covidu. „Jsme připraveni na podzimní vlnu, která bezesporu přijde,“ řekl.

„Očkování. Očkování. Očkování. Nic jiného vás před vážným covidu-19 průběhem neochrání. Potvrzují to data z předchozích vln i vědecké studie. Nepodléhejte nesmyslům šířených maily či na soc. sítích. Je zbytečné riskovat zdraví pro nějakého proruského trolla rozsévajícího nešvar,“ napsal začátkem srpna na Twitteru Válek.

______
Válku, ty kluku ušatá, to se ti povedlo. Tahle věta o ruském trollovi naštve hodně ovcí. A některým možná trošku spadnou šupiny z očí. Jen se podívej do diskuze za článkem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-zdravotnictvi-val...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Kissinger prohlásil, že USA jsou na pokraji vojenského konfliktu s Ruskem a Čínou

13.8.22

USA:

"Jsme na pokraji války s Ruskem a Čínou v otázkách, které jsme částečně vytvořili, aniž bychom tušili, jak to skončí a kam by to mělo vést," citoval ho list The Wall Street Journal.

Podle bývalého amerického ministra zahraničí "jediné, co můžeme udělat, je nestupňovat napětí a vytvářet možnosti, a k tomu je třeba stanovit nějaký cíl.

Pokud jde o Ukrajinu, Kissinger poznamenal, že dříve považoval za "nejlepší roli" pro tuto zemi "něco jako Finsko", které není (ale bude) součástí Severoatlantické aliance. Nyní - kvůli ruské speciální operaci - " se domnívá, že ať tak či onak, oficiálně či nikoliv, Ukrajina by měla být po této operaci vnímána jako člen NATO".

Co se týče urovnání situace kolem státu, podle Kissingera si Rusko ponechá Krym a část Donbasu.

Zdroj: https://iz.ru/1379224/2022-08-13/kissindzher-zaiavil-o-nakho...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ukrajinské dodávky obilí nejsou určeny pro Afriku

13.8.22

Ukrajina:

Místo afrických zemí dostává zásilky obilí Evropa. Anglicky psaný deník uvádí, že do přístavů v Jemenu, Somálsku, Etiopii a dalších afrických zemích, které nutně potřebují dodávky pšenice, nepluje ani jedna loď. Tyto země mají nedostatek peněz a nejsou pro EU prioritou.

Humanitární myšlenky rychle ustoupily obchodním zájmům. Lodě byly naplněny ukrajinským obilím pro vyspělé země, protože jsou ochotny zaplatit více a okamžitě. Na evropských trzích se výrazně zvýšila poptávka po obilí v důsledku snížené sklizně způsobené jak velkým suchem, tak nedostatkem minerálních hnojiv. Zároveň je naprostá většina obilí dodávaného z Ukrajiny určena na krmení.

Další znepokojující skutečnost zpochybňuje upřímnost tvrzení Západu, že globální potravinová bezpečnost závisí na dohodě o obilovinách. Místo pšenice bylo na deseti nákladních lodích vyvezeno více než 300 000 tun kukuřice, sóji a slunečnicového oleje.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl svému protějšku v Botswaně, že jeho země je "připravena být i nadále garantem globální potravinové bezpečnosti". Dodávané obilí se však zatím nedostalo do zemí, kde ho lidé zoufale potřebují. A nepoužívá se krmení lidí, ale zvířat.

Zdroj: http://www.observateurcontinental.fr/?module=articles&action...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Moskva vyvíjí "bezpečný a pohodlný" biometrický platební systém

13.8.22

Rusko:

Minulý týden Maxim Liksutov náměstek moskevského starosty Sobjanina oznámil, že Moskva rozšíří svůj "bezpečný a pohodlný" systém Face Pay.

Možná se ptáte: "Co je Face Pay?" To je když platíte obličejem.

Po aktualizaci turniketů v metru bude biometrické platby přijímat nejméně 200 dalších. V případě potřeby počet těchto turniketů se ještě zvýší.

"Biometrické platby v moskevském metru, které byly spuštěny na žádost moskevského starosty Sergeje Sobjanina, jsou důležitým krokem v rozvoji našeho systému prodeje jízdenek a pohodlným způsobem, jak cestující mohou platit za své cesty, který budeme i nadále rozvíjet", prohlásil zástupce starosty.

Systém Face Pay byl testován i v místních samořiditelných autobusech.

Moskva je prvním městem na světě, kde systém rozpoznávání obličeje pro placení jízdenek funguje ve velkém měřítku. Služba je dostupná na všech 250 stanicích metra a také na stanici Kutuzovskaja MCC."

Zdroj: https://olivierdemeulenaere.wordpress.com/2022/08/10/moscou-...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 USA ukradnou více než 80 procent syrské produkce ropy denně

12.8.22

Sýrie:

Podle syrského ministerstva ropného průmyslu přesahují ztráty způsobené pašeráckou kampaní 100 miliard dolarů

V prohlášení se uvádí, že „americké okupační síly a jejich žoldnéři“, čímž jsou míněny Syrské demokratické síly (SDF) podporované USA, „každý den ukradnou až 66 tisíc barelů z naftových polí obsazených ve východní oblasti“, což představuje přibližně 83 % denní produkce ropy v Sýrii.

Podle údajů ministerstva utrpěl syrský ropný sektor v důsledku americké kampaně za krádeže ropy od začátku války do poloviny letošního roku ztráty blížící se „přibližně 105 miliardám dolarů“.

Americká armáda, která v současné době okupuje severovýchod Sýrie, v poslední době soustavně rabuje tamní ropu a pašuje ji na své základny v Iráku přes nelegální hraniční přechod Al-Waleed.

Americká armáda je rovněž zodpovědná za drancování pšenice v zemi, což zhoršuje akutní potravinovou krizi, která sužuje Sýrii i zbytek západní Asie.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nove-zabery-washington-u...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 České dráhy začaly nabízet ve vlacích jedlý hmyz, křupavé červíky a cvrčky

12.8.22

Česká republika:

České dráhy rozšířily sortiment o jedlý hmyz. „Konkrétně to jsou křupaví červíci nebo cvrčci, které jsou plnohodnotným zdrojem bílkovin a pestré škály mikroživin,“ uvedly ČD.

Podle dopravce je jedlý hmyz oblíbený především u sportovců jako zdroj proteinů. Chov hmyzu je prý také mnohem ekologičtější než chov tradičních hospodářských zvířat. Sáček červů nebo cvrčků stojí ve vlaku 115 korun, v nabídce jsou například solení nebo s česnekem.

______
Sušený a křupavý Šváb by nebyl?

Zdroj: https://zdopravy.cz/ceske-drahy-zacaly-nabizet-ve-vlacich-je...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Navrhovaná maximální teplota v místnosti 18°C a pokuta až 200000Kč

12.8.22

Česká republika:

Naše fialová vláda navrhuje maximální povolenou teplotu v místnosti 18°C v případě nouzového stavu a pokutu až 200000Kč při zjištění přikročení.

Naposledy lidem nařizoval snižovat teplotu doma diktátor Čaučesku před tím než se lidé vzbouřili a popravili ho.

Kdysi jsem studoval na VŠ jak se počítá tepelný komfort a není to jen teplota vzduchu. Když jsou zdi studené, tak člověk vnímá zimu i při teplotě vzduchu 25°C a jak se zdi zahřejí, tak třeba teplota vzduchu 18°C je v pohodě. Ale tohle samozřejmě žádná vyhláška nezohlední.

Klasifikace: kuriozity,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 7

 Trudeau: Nemusíte se očkovat, ale nemyslete si, že nastoupíte do letadla či vlaku

11.8.22

Kanada:

„Pokud se nechcete nechat očkovat, je to vaše volba. Ale nemyslete si, že můžete nastoupit do letadla nebo vlaku vedle očkovaných lidí a vystavit je tak riziku.“

Trudeau, ty debile, a k čemu teda ty vakcíny jsou? Proč se lidé musí nechat očkovat, když je to od nákazy neochrání?! Neudělali soudruzi někde chybu?

A není to náhodou naopak, že nákaza hrozí od očkovaných?

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/trudeau-nemusite-se-ocko...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Evropa navrhuje využívat vodu z kanalizace

11.8.22

Evropská unie:

Téměř polovina Evropské unie je postižena suchem, klíčovým způsobem řešení nedostatku vody by mohlo být opětovné využívání vody z městských čistíren odpadních vod, tvrdí Evropská komise.

"Opětovné využití vody z městské čistírny odpadních vod by mohlo být klíčovým řešením v boji proti nedostatku vody," uvádí se v dokumentu.

______
Papáme chemii, dýcháme chemii, očkují nám chemii a budeme bumbat i vodu z kanalizace. 
Pokrok EU nelze zastavit. Ať žije Green Deal !

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1660229886

Klasifikace: kuriozity,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 České řešení drahé elektřiny je fiasko

10.8.22

Česká republika:

Roste nedůvěra směrem k vládě. Začíná převažovat pocit, že kabinet Petra Fialy nekoná nebo se dopouští jen velmi chaotických kroků podpořených často nešťastnou komunikací.

To se nyní ukazuje s tím, jak na povrch vyplouvají nové informace k chystanému úspornému tarifu, tedy plošné slevě na energie. Tato „dávka“ vzhledem ke své výši potřebným téměř nepomůže a o desítky miliard zatíží rozpočet. Ty by pak stát mohl získat zpět na kontroverzní dani z neočekávaných zisků, o které se rozhodne do podzimu.

Ačkoli všechna řešení drahé elektřiny mají svá úskalí, Česko se zatím vydalo jednou z nejméně efektivních cest.

Jak pomáhají u sousedů? (v článku)

Zdroj: https://echo24.cz/a/SVGpW/elektrina-plyn-zdrazovani-pomoc-vl...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

  Nemecký chemický gigant BASF pro nedostatok plynu snižuje výrobu hnojiv

10.8.22

Německo:

„Znižujeme výrobu v zariadeniach, ktoré vyžadujú veľké objemy zemného plynu, ako sú napríklad závody na výrobu amoniaku,“ oznámil generálny riaditeľ BASF Martin Brudermuller v konferenčnom hovore o hospodárskych výsledkoch firmy.

Amoniak hrá rozhodujúcu úlohu pri výrobe hnojív na báze dusíka, výrobe plastov a výfukových plynov nafty,“ vysvetľuje jedna správa.

„Vedľajším produktom výroby amoniaku je vysoko čistý oxid uhličitý (CO2), ktorý sa vo veľkom používa v potravinárskom priemysle.“

„Na severnej pologuli sa dusíkaté hnojivo aplikuje predovšetkým na jar,“ povedal Rautenberg, čím naznačil, že dodávky CO2 pre potravinársky priemysel budú pravdepodobne prerušené.

Zdroj: https://cz24.news/kolaps-hnojiv-ako-predzvest-velkeho-hladom...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Nizozemsko chce zlikvidovat 11 200 farem, dalších 17 600 má být velmi výrazně omezeno

10.8.22

Nizozemsko:

Nizozemský premiér Rutte, jehož pravidelné návštěvy na srazech Bilderbergu nejsou v zemi žádným tajemstvím, dal najevo, že od plánů likvidace farem, k nimž dochází pod průhlednou záminkou údajné ochrany klimatu, neustoupí.

Stát plánuje donutit farmáře, aby prodali své farmy státu. Jde o státem schválené vyvlastňování farem a půdy. Tak nějak v rámci Evropy se vracíme do 50. let k nám, jen s tím rozdílem, že tehdy zabavené pozemky byly zpravidla změněny na JZD či státní statky, dnes jsou určeny do značné míry k nezemědělským účelům

Podle propočtů ministerstva financí bude až 11 200 rančerů donuceno vládou zavřít své farmy, aby snížili emise dusíku a splnili evropské ekologické předpisy. Dalších 17 600 farmářů bude muset velmi výrazně snížit počet svých zvířat, aby dosáhli klimatických cílů. To bude samozřejmě ruku v ruce s velmi přísnými „uhlíkovými“ pravidly znamenat jejich konec, s čímž vláda počítá.

To znamená, že tisíce a tisíce farmářů přijdou o své živobytí ve snaze splnit vládní klimatické cíle.

______
Pozorně sledujte dění v Holandsku. Další země EU budou na řadě....

Zdroj: https://cz24.news/oficialni-mimoradne-drasticka-cisla-nizoze...

Klasifikace: politika,polit.korekt,ekonomika,krimi,zvirata,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Během 14 dnů po začátku píchání 4. dávky mRNA náhle zemřelo 7 lékařů

9.8.22

Kanada:

V Kanadě se pomalu rozebíhá 4. kolo píchání mRNA utrejchu. A výsledky už jsou jasně vidět.

Doktor Kirsch upozornil na náhlé úmrtí 3 lékařů v jedné kanadské nemocnici. Celkem už je evidováno 7 náhlých úmrtí lékařů - viz zdroj.

Ale jakýkoliv dotazník na téma vedlejších účinků utrejchu Google okamžitě cenzuruje.

U nás se nestydí 4. dávku něčeho, co prokazatelně nefunguje a ještě navíc má spoustu vedlejších účinků, dále propagovat.

Zdroj: https://www.hollywoodlanews.com/seven-canadian-doctors-dead-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Ukrajina zastavila tranzit ruské ropy do několika zemí EU

9.8.22

Ukrajina:

"Ukrtransnafta 4. srpna zastavila čerpání ruské ropy jižní větví ropovodního systému Družba směrem do Maďarska, České republiky a na Slovensko. Igor Demin, mluvčí společnosti Transněfť a poradce prezidenta to řekl 9. srpna agentuře RIA Novosti.

Firma skutečně zcela zastavila čerpání ropy do Maďarska, České republiky a na Slovensko přes jižní větev Družby. 4. srpna v 06:10 hod. Zároveň pokračuje tranzit přes Bělorusko směrem do Polska a Německa," uvedl.

"Gazprombank, která platby zpracovává, nám oznámila, že platba byla vrácena z důvodu vstupu v platnost nařízení EU, tj. sedmého sankčního balíčku," vysvětlil mluvčí společnosti.

Ruské ministerstvo energetiky a domácí přepravci dodávající palivo do Maďarska, České republiky a na Slovensko, stejně jako samotná společnost Ukrtransnafta, jsou si situace vědomi, uzavřel.

Ukrajinský úsek vlastní společnost Ukrtransnafta, zatímco Rusko platí za tranzit.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1660047935

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 77. výročí bombardování Nagasaki

8.8.22

Japonsko:

Před 77 lety (9. srpna 1945) svrhla posádka bombardéru experimentální plutoniovou bombu na město Nagasaki v Japonsku, která okamžitě spálila, udusila a/nebo odpařila desítky tisíc nevinných civilistů, většinou žen a dětí. Velmi málo japonských vojáků bylo bombou zabito.

Použití nejsmrtonosnější zbraně hromadného zabíjení v historii válčení mělo být norimberským tribunálem brzy definováno jako mezinárodní válečný zločin a zločin proti lidskosti.

Pokud je mi známo, nikdo nikdy nebyl souzen a potrestán.

 

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/77th-anniversary-bombing-nagas...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Doubrava na Krymu: Vytryskla zloba. Někteří hovoří o trestním stíhání

8.8.22

Česká republika:

Senátor Jaroslav Doubrava jel na dovolenou na Krym. Jezdil tam i dříve. Je nemocný a starý. Podle názorů jeho přátel se tam jel rozloučit, ví, že už se tam nedostane. Přesto jeho cesta vyvolala hysterický jekot rektálních politiků a vohnoutů. 

Místopředseda Senátu Jiří Růžička (klub STAN) podal podnět senátnímu mandátovému výboru k prošetření tohoto Doubravova jednání. Další trpaslíci hovoří o trestním stíhání.

Za dob reálné socialismu bylo někdy také nesvobodno. Ale nepamatuji případ, že by soudruzi podávali trestní oznámení na kolegu, který jel na dovolenou na Západ. Tak ubozí jsou pouze současní šašci.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Doubrava-na-Kr...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Trojdielny dokument ZDF: Israel – Mossad

8.8.22

Izrael:

Dokument druheho kanalu nemeckej televizie:

Prvy diel dokumetu ZDF

Druhý diel dokumentu ZDF

Treti diel dokumentu ZDF

Pripomínam, že je to aktuány dokument nemeckej televizie s autentickými vypoveďami účastníkov historických udalostí.

 

 

Zdroj: https://www.zdf.de/dokumentation/zdfinfo-doku/geheime-israel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Bauer

Komentářů: 2

 Občané Francie mají obdržet biometrický zdravotní průkaz, propojený s bankovním kontem uživatele

8.8.22

Francie:

Nejméně 65 milionů karet po celé Francii bude nahrazeno novými kartami s biometrickými čipy. K tomuto účelu budou odebrány otisky prstů všem dotčeným, uvádí thelocal.fr.

Francouzští poslanci schválili plán na zavedení biometrické zdravotní karty. U nového systému jsou platby prováděny automaticky, protože karta je propojena s bankovním účtem uživatele.

Zdravotní karta má být vybavena čipem, který obsahuje fyzické vlastnosti pojištěnce, tedy jeho fyzický popis, ale především otisky prstů, které umožní poskytovatelům zdravotní péče jej identifikovat.

Biometrická zdravotní karta, propojená s bankovním účtem, má již velmi blízko k zavádění kompletního ID. Zbývá jen napojit sociální kredity, dodat některé další funkce a údaje a po zavedení digitální měny již bude mít vláda ideální nástroj k ovládání mas…

Zdroj: https://cz24.news/vsichni-francouzi-maji-obdrzet-biometricky...

Klasifikace: zdravi,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

23

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 46 čtenářů částkou 8 121 korun, což je 23 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Holandsko v rámci green dealu zavádí daň z "kravských prdů" 100EUR na krávu na rok16.07.24 12:49 Nizozemsko 0

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 1

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 2

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Ukrajinci zapálili ruský sklad ropy15.07.24 05:38 Rusko 0

Přemýšlejte, než si necháte tyto vakcíny aplikovat!15.07.24 05:30 Evropská unie 1

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 1

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 1

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
23,28 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
25,99 Kč
100 japonských jenů
14,75 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 395,97 Kč
1 unce stříbra
714,82 Kč
Bitcoin
1 480 667,86 Kč

Poslední aktualizace: 15.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 506 413