Ve zkratce

Stránka:

 Evropa navrhuje využívat vodu z kanalizace

11.8.22

Evropská unie:

Téměř polovina Evropské unie je postižena suchem, klíčovým způsobem řešení nedostatku vody by mohlo být opětovné využívání vody z městských čistíren odpadních vod, tvrdí Evropská komise.

"Opětovné využití vody z městské čistírny odpadních vod by mohlo být klíčovým řešením v boji proti nedostatku vody," uvádí se v dokumentu.

______
Papáme chemii, dýcháme chemii, očkují nám chemii a budeme bumbat i vodu z kanalizace. 
Pokrok EU nelze zastavit. Ať žije Green Deal !

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1660229886

Klasifikace: kuriozity,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 České řešení drahé elektřiny je fiasko

10.8.22

Česká republika:

Roste nedůvěra směrem k vládě. Začíná převažovat pocit, že kabinet Petra Fialy nekoná nebo se dopouští jen velmi chaotických kroků podpořených často nešťastnou komunikací.

To se nyní ukazuje s tím, jak na povrch vyplouvají nové informace k chystanému úspornému tarifu, tedy plošné slevě na energie. Tato „dávka“ vzhledem ke své výši potřebným téměř nepomůže a o desítky miliard zatíží rozpočet. Ty by pak stát mohl získat zpět na kontroverzní dani z neočekávaných zisků, o které se rozhodne do podzimu.

Ačkoli všechna řešení drahé elektřiny mají svá úskalí, Česko se zatím vydalo jednou z nejméně efektivních cest.

Jak pomáhají u sousedů? (v článku)

Zdroj: https://echo24.cz/a/SVGpW/elektrina-plyn-zdrazovani-pomoc-vl...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

  Nemecký chemický gigant BASF pro nedostatok plynu snižuje výrobu hnojiv

10.8.22

Německo:

„Znižujeme výrobu v zariadeniach, ktoré vyžadujú veľké objemy zemného plynu, ako sú napríklad závody na výrobu amoniaku,“ oznámil generálny riaditeľ BASF Martin Brudermuller v konferenčnom hovore o hospodárskych výsledkoch firmy.

Amoniak hrá rozhodujúcu úlohu pri výrobe hnojív na báze dusíka, výrobe plastov a výfukových plynov nafty,“ vysvetľuje jedna správa.

„Vedľajším produktom výroby amoniaku je vysoko čistý oxid uhličitý (CO2), ktorý sa vo veľkom používa v potravinárskom priemysle.“

„Na severnej pologuli sa dusíkaté hnojivo aplikuje predovšetkým na jar,“ povedal Rautenberg, čím naznačil, že dodávky CO2 pre potravinársky priemysel budú pravdepodobne prerušené.

Zdroj: https://cz24.news/kolaps-hnojiv-ako-predzvest-velkeho-hladom...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Nizozemsko chce zlikvidovat 11 200 farem, dalších 17 600 má být velmi výrazně omezeno

10.8.22

Nizozemsko:

Nizozemský premiér Rutte, jehož pravidelné návštěvy na srazech Bilderbergu nejsou v zemi žádným tajemstvím, dal najevo, že od plánů likvidace farem, k nimž dochází pod průhlednou záminkou údajné ochrany klimatu, neustoupí.

Stát plánuje donutit farmáře, aby prodali své farmy státu. Jde o státem schválené vyvlastňování farem a půdy. Tak nějak v rámci Evropy se vracíme do 50. let k nám, jen s tím rozdílem, že tehdy zabavené pozemky byly zpravidla změněny na JZD či státní statky, dnes jsou určeny do značné míry k nezemědělským účelům

Podle propočtů ministerstva financí bude až 11 200 rančerů donuceno vládou zavřít své farmy, aby snížili emise dusíku a splnili evropské ekologické předpisy. Dalších 17 600 farmářů bude muset velmi výrazně snížit počet svých zvířat, aby dosáhli klimatických cílů. To bude samozřejmě ruku v ruce s velmi přísnými „uhlíkovými“ pravidly znamenat jejich konec, s čímž vláda počítá.

To znamená, že tisíce a tisíce farmářů přijdou o své živobytí ve snaze splnit vládní klimatické cíle.

______
Pozorně sledujte dění v Holandsku. Další země EU budou na řadě....

Zdroj: https://cz24.news/oficialni-mimoradne-drasticka-cisla-nizoze...

Klasifikace: politika,polit.korekt,ekonomika,krimi,zvirata,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Během 14 dnů po začátku píchání 4. dávky mRNA náhle zemřelo 7 lékařů

9.8.22

Kanada:

V Kanadě se pomalu rozebíhá 4. kolo píchání mRNA utrejchu. A výsledky už jsou jasně vidět.

Doktor Kirsch upozornil na náhlé úmrtí 3 lékařů v jedné kanadské nemocnici. Celkem už je evidováno 7 náhlých úmrtí lékařů - viz zdroj.

Ale jakýkoliv dotazník na téma vedlejších účinků utrejchu Google okamžitě cenzuruje.

U nás se nestydí 4. dávku něčeho, co prokazatelně nefunguje a ještě navíc má spoustu vedlejších účinků, dále propagovat.

Zdroj: https://www.hollywoodlanews.com/seven-canadian-doctors-dead-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Ukrajina zastavila tranzit ruské ropy do několika zemí EU

9.8.22

Ukrajina:

"Ukrtransnafta 4. srpna zastavila čerpání ruské ropy jižní větví ropovodního systému Družba směrem do Maďarska, České republiky a na Slovensko. Igor Demin, mluvčí společnosti Transněfť a poradce prezidenta to řekl 9. srpna agentuře RIA Novosti.

Firma skutečně zcela zastavila čerpání ropy do Maďarska, České republiky a na Slovensko přes jižní větev Družby. 4. srpna v 06:10 hod. Zároveň pokračuje tranzit přes Bělorusko směrem do Polska a Německa," uvedl.

"Gazprombank, která platby zpracovává, nám oznámila, že platba byla vrácena z důvodu vstupu v platnost nařízení EU, tj. sedmého sankčního balíčku," vysvětlil mluvčí společnosti.

Ruské ministerstvo energetiky a domácí přepravci dodávající palivo do Maďarska, České republiky a na Slovensko, stejně jako samotná společnost Ukrtransnafta, jsou si situace vědomi, uzavřel.

Ukrajinský úsek vlastní společnost Ukrtransnafta, zatímco Rusko platí za tranzit.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1660047935

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 77. výročí bombardování Nagasaki

8.8.22

Japonsko:

Před 77 lety (9. srpna 1945) svrhla posádka bombardéru experimentální plutoniovou bombu na město Nagasaki v Japonsku, která okamžitě spálila, udusila a/nebo odpařila desítky tisíc nevinných civilistů, většinou žen a dětí. Velmi málo japonských vojáků bylo bombou zabito.

Použití nejsmrtonosnější zbraně hromadného zabíjení v historii válčení mělo být norimberským tribunálem brzy definováno jako mezinárodní válečný zločin a zločin proti lidskosti.

Pokud je mi známo, nikdo nikdy nebyl souzen a potrestán.

 

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/77th-anniversary-bombing-nagas...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Doubrava na Krymu: Vytryskla zloba. Někteří hovoří o trestním stíhání

8.8.22

Česká republika:

Senátor Jaroslav Doubrava jel na dovolenou na Krym. Jezdil tam i dříve. Je nemocný a starý. Podle názorů jeho přátel se tam jel rozloučit, ví, že už se tam nedostane. Přesto jeho cesta vyvolala hysterický jekot rektálních politiků a vohnoutů. 

Místopředseda Senátu Jiří Růžička (klub STAN) podal podnět senátnímu mandátovému výboru k prošetření tohoto Doubravova jednání. Další trpaslíci hovoří o trestním stíhání.

Za dob reálné socialismu bylo někdy také nesvobodno. Ale nepamatuji případ, že by soudruzi podávali trestní oznámení na kolegu, který jel na dovolenou na Západ. Tak ubozí jsou pouze současní šašci.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Doubrava-na-Kr...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Trojdielny dokument ZDF: Israel – Mossad

8.8.22

Izrael:

Dokument druheho kanalu nemeckej televizie:

Prvy diel dokumetu ZDF

Druhý diel dokumentu ZDF

Treti diel dokumentu ZDF

Pripomínam, že je to aktuány dokument nemeckej televizie s autentickými vypoveďami účastníkov historických udalostí.

 

 

Zdroj: https://www.zdf.de/dokumentation/zdfinfo-doku/geheime-israel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Bauer

Komentářů: 2

 Občané Francie mají obdržet biometrický zdravotní průkaz, propojený s bankovním kontem uživatele

8.8.22

Francie:

Nejméně 65 milionů karet po celé Francii bude nahrazeno novými kartami s biometrickými čipy. K tomuto účelu budou odebrány otisky prstů všem dotčeným, uvádí thelocal.fr.

Francouzští poslanci schválili plán na zavedení biometrické zdravotní karty. U nového systému jsou platby prováděny automaticky, protože karta je propojena s bankovním účtem uživatele.

Zdravotní karta má být vybavena čipem, který obsahuje fyzické vlastnosti pojištěnce, tedy jeho fyzický popis, ale především otisky prstů, které umožní poskytovatelům zdravotní péče jej identifikovat.

Biometrická zdravotní karta, propojená s bankovním účtem, má již velmi blízko k zavádění kompletního ID. Zbývá jen napojit sociální kredity, dodat některé další funkce a údaje a po zavedení digitální měny již bude mít vláda ideální nástroj k ovládání mas…

Zdroj: https://cz24.news/vsichni-francouzi-maji-obdrzet-biometricky...

Klasifikace: zdravi,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Některé ženy se nechávají dobrovolně sterilizovat

8.8.22

Česká republika:

K rozhodnutí ji dovedly i další důvody. Jako jeden z nich uvádí ekonomický aspekt, protože ví, že nebude mít dostatek peněz pro bezstarostné dětství svého potomka. Silně vnímá i ekologickou otázku a přelidněnost planety.

„Prostě by mi přišlo nezodpovědné a sobecké rozhodnutí přivést dítě do této doby,“ dodává.
Její manžel se sterilizací nesouhlasil, když se však později rozvedli, Marii už k podstoupení zákroku nestálo nic v cestě.

„Můj největší strach byl, že otěhotním a budu nucena být matkou i proti své vůli. To bylo posledním impulzem pro sterilizaci,“ poznamenala.

V okolí se však setkala s nepochopení, mnohdy i s odsouzením. „V práci se to rozneslo skrze krátkou pracovní neschopnost a každý měl pocit, že se musí vyjádřit k funkci mých vaječníků.

Pro většinu kolegů jsem byla hloupá žena, která si neuvědomuje nezvratnost zákroku a přišla o smysl života,“ popsala Marie reakce okolí.

______
Potraty, nyní i dobrovolná sterilizace. To, co dělá ženu ženou, už přestává platit.

Nasupuje nová doba, doba degenerace společnosti a nebo počátek konce lidstva?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zena-sterilizace-potrat-i...

Klasifikace: feminismus,zdravi,sex Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 7

 Nepřijatelné výhrůžky šéfa BIS

8.8.22

Česká republika:

Nezávislá organizace Společnost pro obranu svobody projevu se pozastavila nad výrokem šéfa Bezpečnostní informační služby Michala Koudelky. Znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny má podle něj tendenci nahlodávat důvěru společnosti ve stát.

Koudelka to prohlásil v rozhovoru pro server Seznam Zprávy. „Je myslitelné, aby něco takového prohlásil šéf tajné služby v demokratické zemi?“ táže se organizace.

Šéf BIS Koudelka v rozhovoru varoval před tzv. pátou kolonou v Česku. „Vzpomeňme si na docela ošklivé útoky na ministra vnitra nebo na ministryni obrany, která dělá velmi odhodlaně a velmi dobře svoji práci. A velmi odvážně, musím říct.

Přesto místo poděkování čelí velmi nevybíravým útokům,“ řekl Koudelka a podotkl, že znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny nahlodává „důvěru společnosti ve stát“.

______
Poděkovat ministru vnitra za co? Za cenzuru? Za zakázané weby, za kontrolu občanů a jejich názorů?

Ministryně obrany dělá velmi dobře a odvážně svou práci?

To myslí Koudelka vážně? 1. apríla není, takže to opravdu myslí vážně....

Koudelka je přímá ukázka toho, jak je naše politická ''elita'' odtržena od reality a hlavně od národa.

Zdroj: https://echo24.cz/a/SWRVc/neprijatelne-vyhruzky-bis-koudelka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Oficiální vědecká studie z Kataru odhaluje, že mRNA vakcíny snižují imunitu

8.8.22

Katar:

Nová oficiální vědecká studie ukazuje, že už dvě dávky mRNA "vakcíny" naopak imunitu zhoršují. Přirozená imunita poskytuje dle studie ochranu kolem 50%. mRNA "vakcína" statisticky zhoršuje ochranu před nákazou od 1,1% do 4,9%.

Už to není jen na tzv. "nedůvěryhodné" alternativě.

Zdroj: https://www.naturalnews.com/2022-07-07-qatar-study-mrna-vacc...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Info do Prahy: Homosexuál z OSF sa nakazil opičími kiahňam na Gay pochode v New Yourku

5.8.22

USA:

USA vyhlásili stav ohrozenia verejného zdravia opičími kiahňami. Čiastočne je to politický marketing (dymová clona na hospodárske problémy), čiastočne výsledok práce ľudí ako Bill Gates (viď ich pudlík na poste šéfa WHO) a čiastočne dôsledok skutočnosti.

K hlavnému ohnisku šírenia opičích kiahní sú rôzne "eventy" homosexuálnych mužov ako napr. Pražský homotýždeň, ktorý sa tento rok uskutoční 8 - 14.8.2022.

Ak Pražská radnica tento festival na základe aktuálnych dostupných informácií nezruší, vedome sa spolupodiela na ohrození verejného zdravia v ČR a v strednej Európe.

Zdroj: https://www.theguardian.com/world/2022/jul/23/i-literally-sc...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a zvedavy11

Komentářů: 0

 Chcete volat na účet volaného? Máte smůlu

5.8.22

Česká republika:

Potřeboval jsem z ČR zavolat do kanadské banky. Banka umožňuje volání na účet volaného ze zámoří a nabízí k tomu zvlášť vyčleněné číslo. Ale ouha. Operátor T-mobile, u kterého jsem, takové volání vůbec neumožňuje.

Nevím, jak jsou na tom ostatní operátoři, ale považuji nepřítomnost této služby u T-mobile za dost omezující. Člověk se může dostat do nouzové situace, kdy prostě potřebuje volat například svůj konzulát v cizí zemi a - bez peněz to nejde.

Kanada i Amerika, ke které stále obdivně vzhlížíme, tuto službu běžně umožňuje předvolbou 0 před vytočením čísla. Ale to je asi tím, že jsou technologicky tak za námi.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Zdeněk Svěrák shání podpisy pro Pavla

5.8.22

Česká republika:

Populární herec, režisér a scenárista Zdeněk Svěrák veřejně podpořil kandidaturu Petra Pavla na prezidenta. Má totiž hlavní roli v nově zveřejněném spotu, kde obvolává známé, aby připojili podpis pod kandidaturu bývalého generála. „Budu ho podporovat,“

„Ano, jako jsem podporoval pana Drahoše a jako jsem podporoval pana Schwarzenberga, tak teď budu podporovat generála Pavla,“ potvrdil. Zdeněk Svěrák byl totiž veřejně činný i v obou předchozích přímých prezidentských volbách.

Generál Pavel odmítá, že by za minulého režimu byl někdy rozvědčíkem. Historik Petr Blažek pro Seznam Zprávy uvedl, že by Petr Pavel měl více objasnit své pravé aktivity u vojenské tajné služby a přestat „relativizovat“ minulost. „On se chtěl zapojit do speciálních jednotek, které byly součástí komunistické vojenské rozvědky, tedy druhé největší tajné služby v někdejším Československu,“ upozorňuje Blažek.

Pan Svěrák má holt čich na ty ''správné lidi''.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zdenek-sverak-general-pet...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Rusko je připraveno vytvořit námořní základny v Indii, Saúdské Arábii, Iráku a Íránu

3.8.22

Rusko:

V rámci nové námořní doktríny Moskva oznámila záměr vytvořit nové námořní základny:

  • ve Středozemním moři,
  • v asijsko-pacifickém regionu (APR),
  • v Indickém oceánu, v Perském zálivu

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal příslušný dekret u příležitosti Dne námořnictva 31. července.

V doktríně se uvádí, že závod o nadvládu USA nad oceány je hlavní výzvou pro národní bezpečnost Ruské federace. Doktrína definuje oblasti "životních zájmů", kde lze použít vojenské metody, když už diplomatické metody nemohou být užitečné.

Tyto oblasti "přímo souvisejí s rozvojem státu, ochranou jeho svrchovanosti, územní celistvosti a posilováním obrany a mají rozhodující vliv na socioekonomický rozvoj země".

Zdroj: https://france.pravda.ru/international/1305363-russia_naval_...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 73 čtenářů částkou 12 349 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sociální služby jsou bez peněz23.09.23 17:34 Česká republika 0

Francouzský politik poukázal na manipulace předsedkyně Evropské komise kolem tragédie v Hirošimě.23.09.23 16:52 Evropská unie 0

Patří snad děti státu? 23.09.23 15:28 USA 0

Američtí senátoři jednají o vojenské pomoci Arménii22.09.23 20:11 Neurčeno 3

Slovenské volby rozhodne korespondenční volič. Jsou jich plné cintoríny!21.09.23 19:33 Slovensko 2

Kurzy sexuální výchovy jsou "vznětlivé".21.09.23 19:15 Belgie 0

Je tomu 44 let, co zemřel generál Ludvík Svoboda: a ticho!21.09.23 12:23 Česká republika 16

Petice proti zákazu aut na benzín a naftu21.09.23 09:25 Česká republika 2

Nespokojení Američané 21.09.23 09:16 USA 0

Francouzský novinář odhalil, jak na něj pracovnice Evropské unie tlačila, aby netočil migranty!20.09.23 18:26 Evropská unie 1

Unikátní záběry z přistání Američanů na Měsíci 19.09.23 21:12 USA 3

Milionový pochod za ochranu dětí před LGBT propagandou.19.09.23 19:05 Kanada 0

Volební právo pro uprchlíky 19.09.23 18:07 Německo 0

V Karabachu vypukly tvrdé boje19.09.23 16:16 Neurčeno 2

Digitální technologie jsou toxické19.09.23 07:15 Neurčeno 2

Prapor Azov vrací úder, píše iDnes. Že jde o neonacisty cudně zamlčel18.09.23 23:49 Ukrajina 5

Rusko kontroluje světový trh s pšenicí 17.09.23 14:18 Rusko 0

80 % Němců není spokojeno s vládou Scholze17.09.23 14:08 Německo 0

Údaje o katastrofálních ztrátách oznámil vysoký komisař Ukrajiny17.09.23 09:24 Ukrajina 0

„Pryč s poskoky USA, pryč z NATO.“17.09.23 09:12 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,92 Kč
Euro
24,44 Kč
Libra
28,06 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
14,77 Kč
Švýcarský frank
25,28 Kč
100 japonských jenů
15,46 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,30 Kč
100 maď. forintů
6,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,62 Kč
100 rublů
23,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 135,97 Kč
1 unce stříbra
539,93 Kč
Bitcoin
609 707,54 Kč

Poslední aktualizace: 23.9.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 011 499