Ve zkratce

Stránka:

 Nepřijatelné výhrůžky šéfa BIS

8.8.22

Česká republika:

Nezávislá organizace Společnost pro obranu svobody projevu se pozastavila nad výrokem šéfa Bezpečnostní informační služby Michala Koudelky. Znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny má podle něj tendenci nahlodávat důvěru společnosti ve stát.

Koudelka to prohlásil v rozhovoru pro server Seznam Zprávy. „Je myslitelné, aby něco takového prohlásil šéf tajné služby v demokratické zemi?“ táže se organizace.

Šéf BIS Koudelka v rozhovoru varoval před tzv. pátou kolonou v Česku. „Vzpomeňme si na docela ošklivé útoky na ministra vnitra nebo na ministryni obrany, která dělá velmi odhodlaně a velmi dobře svoji práci. A velmi odvážně, musím říct.

Přesto místo poděkování čelí velmi nevybíravým útokům,“ řekl Koudelka a podotkl, že znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny nahlodává „důvěru společnosti ve stát“.

______
Poděkovat ministru vnitra za co? Za cenzuru? Za zakázané weby, za kontrolu občanů a jejich názorů?

Ministryně obrany dělá velmi dobře a odvážně svou práci?

To myslí Koudelka vážně? 1. apríla není, takže to opravdu myslí vážně....

Koudelka je přímá ukázka toho, jak je naše politická ''elita'' odtržena od reality a hlavně od národa.

Zdroj: https://echo24.cz/a/SWRVc/neprijatelne-vyhruzky-bis-koudelka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Oficiální vědecká studie z Kataru odhaluje, že mRNA vakcíny snižují imunitu

8.8.22

Katar:

Nová oficiální vědecká studie ukazuje, že už dvě dávky mRNA "vakcíny" naopak imunitu zhoršují. Přirozená imunita poskytuje dle studie ochranu kolem 50%. mRNA "vakcína" statisticky zhoršuje ochranu před nákazou od 1,1% do 4,9%.

Už to není jen na tzv. "nedůvěryhodné" alternativě.

Zdroj: https://www.naturalnews.com/2022-07-07-qatar-study-mrna-vacc...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Info do Prahy: Homosexuál z OSF sa nakazil opičími kiahňam na Gay pochode v New Yourku

5.8.22

USA:

USA vyhlásili stav ohrozenia verejného zdravia opičími kiahňami. Čiastočne je to politický marketing (dymová clona na hospodárske problémy), čiastočne výsledok práce ľudí ako Bill Gates (viď ich pudlík na poste šéfa WHO) a čiastočne dôsledok skutočnosti.

K hlavnému ohnisku šírenia opičích kiahní sú rôzne "eventy" homosexuálnych mužov ako napr. Pražský homotýždeň, ktorý sa tento rok uskutoční 8 - 14.8.2022.

Ak Pražská radnica tento festival na základe aktuálnych dostupných informácií nezruší, vedome sa spolupodiela na ohrození verejného zdravia v ČR a v strednej Európe.

Zdroj: https://www.theguardian.com/world/2022/jul/23/i-literally-sc...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a zvedavy11

Komentářů: 0

 Chcete volat na účet volaného? Máte smůlu

5.8.22

Česká republika:

Potřeboval jsem z ČR zavolat do kanadské banky. Banka umožňuje volání na účet volaného ze zámoří a nabízí k tomu zvlášť vyčleněné číslo. Ale ouha. Operátor T-mobile, u kterého jsem, takové volání vůbec neumožňuje.

Nevím, jak jsou na tom ostatní operátoři, ale považuji nepřítomnost této služby u T-mobile za dost omezující. Člověk se může dostat do nouzové situace, kdy prostě potřebuje volat například svůj konzulát v cizí zemi a - bez peněz to nejde.

Kanada i Amerika, ke které stále obdivně vzhlížíme, tuto službu běžně umožňuje předvolbou 0 před vytočením čísla. Ale to je asi tím, že jsou technologicky tak za námi.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Zdeněk Svěrák shání podpisy pro Pavla

5.8.22

Česká republika:

Populární herec, režisér a scenárista Zdeněk Svěrák veřejně podpořil kandidaturu Petra Pavla na prezidenta. Má totiž hlavní roli v nově zveřejněném spotu, kde obvolává známé, aby připojili podpis pod kandidaturu bývalého generála. „Budu ho podporovat,“

„Ano, jako jsem podporoval pana Drahoše a jako jsem podporoval pana Schwarzenberga, tak teď budu podporovat generála Pavla,“ potvrdil. Zdeněk Svěrák byl totiž veřejně činný i v obou předchozích přímých prezidentských volbách.

Generál Pavel odmítá, že by za minulého režimu byl někdy rozvědčíkem. Historik Petr Blažek pro Seznam Zprávy uvedl, že by Petr Pavel měl více objasnit své pravé aktivity u vojenské tajné služby a přestat „relativizovat“ minulost. „On se chtěl zapojit do speciálních jednotek, které byly součástí komunistické vojenské rozvědky, tedy druhé největší tajné služby v někdejším Československu,“ upozorňuje Blažek.

Pan Svěrák má holt čich na ty ''správné lidi''.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zdenek-sverak-general-pet...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Rusko je připraveno vytvořit námořní základny v Indii, Saúdské Arábii, Iráku a Íránu

3.8.22

Rusko:

V rámci nové námořní doktríny Moskva oznámila záměr vytvořit nové námořní základny:

  • ve Středozemním moři,
  • v asijsko-pacifickém regionu (APR),
  • v Indickém oceánu, v Perském zálivu

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal příslušný dekret u příležitosti Dne námořnictva 31. července.

V doktríně se uvádí, že závod o nadvládu USA nad oceány je hlavní výzvou pro národní bezpečnost Ruské federace. Doktrína definuje oblasti "životních zájmů", kde lze použít vojenské metody, když už diplomatické metody nemohou být užitečné.

Tyto oblasti "přímo souvisejí s rozvojem státu, ochranou jeho svrchovanosti, územní celistvosti a posilováním obrany a mají rozhodující vliv na socioekonomický rozvoj země".

Zdroj: https://france.pravda.ru/international/1305363-russia_naval_...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Učitelka vyhozena za názor

1.8.22

Česká republika:

Učitelka s proruskými názory z pražské Základní školy Na Dlouhém lánu dostala v květnu od vedení školy výpověď. „Od 1. srpna 2022 už není zaměstnankyní naší školy,“ potvrdila v pondělí iDNES.cz ředitelka Renata Riedlová. Učitelka letos v dubnu na hodině češtiny mimo jiné tvrdila, že „v Kyjevě se nic neděje“. Vedle výpovědi ji za výroky hrozí i trestní stíhání, případ prověřuje policie.

______
Prověřuje policie? Za to, že řekla, že v Kyjevě se nic neděje? A co se tam děje, poučte mě.

Pamatuji si na dobu normalizace. Děly se různé věci, byla cenzura, ale proti dnešku to byla pohádka a procházka růzovým sadem. A víte, co je nejsmutnější? Diskuze za článkem. Takovou sbírku bohorovné tuposti, omezenosti a zaslepené nenávisti nenajdete nikde. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ucitelka-vyrok-propaganda...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Blinken jmenoval podmínky pro použití jaderných zbraní USA

1.8.22

USA:

Spojené státy použijí jaderné zbraně pouze za mimořádných okolností. Uvedl to americký ministr zahraničí Anthony Blinken, informovala agentura TASS.

Podle něj "základní úloha amerických jaderných zbraní bude spočívat v tom, aby se odvrátily jaderné útoky na Spojené státy". "Spojené státy by zvažovaly použití jaderných zbraní pouze za mimořádných okolností, aby ochránily životně důležité zájmy USA, jejich spojence a partnery," dodal.

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že jaderná válka by nikdy neměla být zahájena. Dodal, že v jaderné válce nemůže být vítězů, a proto by nikdy neměla být zahájena. Putin zároveň zdůraznil, že Rusko se zasazuje o stejnou bezpečnost všech členů světového společenství.

Zdroj: https://lenta.ru/news/2022/08/01/alarm/?utm_source=yxnews&ut...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Nord Stream 1 je rozbitý, oprava je mimo naše možnosti, říká Rusko

1.8.22

Rusko:

Zařízení plynovodu Nord Stream 1 má závady, které vyžadují bezodkladnou opravu. Rusko má ale jen málo možností, jak by při nutné opravě mohlo pomoct. Řekl to v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Rusko minulý týden snížilo dodávky tímto plynovodem na 20 procent kapacity, ruská plynárenská společnost Gazprom to odůvodňuje technickými problémy s turbínami.

Maximální přepravní kapacita Nord Streamu 1 je až 167 milionů metrů krychlových denně. Gazprom ale už v polovině června snížil objem dodávek na 67 milionů metrů krychlových denně.

Podmořský plynovod Nord Stream 1, který je dlouhý 1222 kilometrů a je v provozu od roku 2011, vede z ruského Vyborgu do Lubminu nedaleko Greifswaldu na severu Německa. Z Německa jsou na Nord Stream 1 navázány plynovody do dalších zemí Evropské unie včetně České republiky.

Zdroj: https://echo24.cz/a/SQrmB/nord-stream-oprava-rusko

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Každý Němec si bude moci jednou ročně změnit pohlaví. Operaci genitálií nepotřebuje

1.8.22

Německo:

Dnes je tedy dobrý den pro svobodu a pro rozmanitost v naší zemi, oznámili počátkem července společně spolková ministryně pro rodinu Lisa Pausová (Zelení) a ministr spravedlnosti Marco Buschmann (FDP), když představili základní kameny zákona o sebeurčení. Ten má jít v těchto dnech, ještě do prázdnin poslanců Bundestagu, do legislativního procesu.

Každý Němec si tak bude moci změnit jednou za rok své pohlaví, stačí, když se zastaví na matričním úřadu. Už o tom nebude rozhodovat soud, ani si nemusí přeoperovávat pohlavní orgány.

Pokrok nelze zastavit. Až si budeme moci měnit pohlaví každý den, pak snad dosáhneme vrcholu naší evoluce, ale pád bude bohužel velmi bolestivý.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Sz6uQ/zmena-pohlavi-nemec-kazdy-jednou-r...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Střelba a houkání sirén na severu Kosova (FOTO, VIDEO)

31.7.22

Neurčeno:

Srbská média informují, že kosovští Srbové staví barikády, aby zpomalili postup albánských "speciálních jednotek".

Již dříve bylo oznámeno, že od 1. srpna se v Kosovu očekává něco strašného. Srbské doklady byly od té doby prohlášeny za neplatné.

Srbský ministr zahraničí Nikola Selaković prohlásil, že albánské okupační úřady "v nadcházejících dnech připravují Srbům žijícím v Kosovu doslova peklo".

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1659287159

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Napětí roste: Čína přesouvá obrovský vojenský kontingent na Tchaj-wan (VIDEO)

30.7.22

Čína:

Čína přesouvá obrovské množství vojska do Tchajwanského průlivu a varuje USA, aby si "nezahrávaly s ohněm".

Zástupce čínského velvyslance při OSN prohlásil, že "nikdo by neměl podceňovat odhodlání a schopnost více než 1,4 miliardy obyvatel Číny bránit svou národní suverenitu a územní celistvost".

Čínská strana rovněž obvinila Spojené státy, že uplatňují politiku dvojích standardů a zpochybňují svrchovanost Pekingu nad Tchaj-wanem;

Objevily se záběry masivního přesunu vojenské techniky do provincie Fujian na pobřeží Tchajwanského průlivu, kde Čínská lidová osvobozenecká armáda provádí neplánovaná cvičení s masivními ostrými střelbami a odpalováním raket směrem na Tchaj-wan.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1659205248

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Digitalizace či porážka na farmě. Komise navrhuje změnu zemědělských předpisů

30.7.22

Česká republika:

Jaké předpisy jsou podle zemědělské veřejnosti nejzbytečnější a chtěly by upravit? A jaké změny jsou naopak potřebné? Na to odpovídá antibyrokratická komise na ministerstvu zemědělství, která připravila desatero rad, co by se mohlo změnit. Kromě digitalizace některých agend jde například o možnost porážky skotu na pastvě střelnou zbraní.

To podporují mimo jiné ekologičtí farmáři, ale i poslanec a bývalý ministr zemědělství Petr Bendl (ODS). Podle Státní veterinární správy (SVS) ale stále není podobná věc kvůli evropské legislativě možná, i když se testuje v zahraničí, například v německém Hesensku. Mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý MF DNES sdělil, že jde o soubor priorit, které komise stanovila na ministerskou žádost, představila je na posledním jednání lidoveckému ministrovi Zdeňku Nekulovi. „Nyní se ministerstvo bude podněty zabývat a hledat řešení,“ řekl.

Velmi podivný předpis, navíc spojím li ho s děním v Holandsku. Nechápu zároveň podporu ekologických farmářů, protože tato novela se později velice lehce může obrátit proti nim.

Příklad: nebudu chtít podle směrnic nechat vybít své stádo skotu, nevadí, nastoupí komando s kulomety a podle nařízení a směrnic EU, mi stádo ''odpraví'' přímo na farmě.

Možná jsem něco nepochopil. Ať mi to tedy experti objasní?

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zemedelstvi-dobytek-mi...

Klasifikace: ekonomika,zvirata Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Bývalý šéf hasičů žaluje: Máme jen práškovací „Anduly“ za zenitem. Když jsem přišel za ministrem kvůli novým hasicím letadlům...

29.7.22

Česká republika:

Bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba v rozhovoru pro server iDnes.cz hovořil o hasicích letadlech, která by podle jeho názoru mělo mít Česko pro případ extrémních požárů. Podle něj se v minulosti o sdružení finančních prostředků mezi ministerstvy životního prostředí, vnitra a chráněnými oblastmi jednalo, ale pořízení letadel se nepodařilo dosáhnout.

„Byli jsme si vědomi toho, že práškovací letadla dosluhují a v podstatě má Česko tři, ale pokud mám správné informace, tak v provozu máme dva stroje. Chtěli jsme nové, bylo i jedno nebo dvě jednání, kde jsme jednali o nějakém sdružení finančních prostředků mezi ministerstvem životního prostředí, vnitra a chráněnými oblastmi, kde se nejvíce využijí. Ale zůstalo to na mrtvém bodě, nepodařilo se dosáhnout toho, že bychom se sdružili a letadla pořídili," podotkl Ryba, jenž byl do loňského roku šéfem hasičů.

Ta neskutečná drzost hasičů chtít nová letadla proti požárům, když jsme ve válce (slova premiéra) a musíme financovat miliardami nákup nových zbraní, stíhaček, policajtům nové bavoráky, další miliardy musíme investovat do (ne)ziskovek a chudákům politikům musíme zvednout platy!!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-sef-has...

Klasifikace: ekonomika,technika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kdopak platil volební vlaky na Slovensko?03.10.23 07:24 Slovensko 2

Gangy vykrádají v Americe obchody, bránit jim se trestá03.10.23 07:05 USA 1

Tím, že se arménský premiér otočil zády k Rusům ve prospěch Zelenského, NATO a von der Leyen, byl nakonec Západem podveden02.10.23 19:33 Neurčeno 4

Vášáryová: Fica volili fašisti, neofašisti a neonacisti02.10.23 19:07 Slovensko 5

Výsměch obětem genových injekcí: Nobelova cena za medicínu pro výzkumníky mRNA z BioNTechu02.10.23 18:56 Švédsko 0

Německo a EU se nyní aktivně snaží islamizovat Českou republiku (videa)02.10.23 18:45 Evropská unie 0

Uděláme vše pro to, aby Fico vládu nesestavil01.10.23 18:35 Slovensko 4

Že by přece jen Fico?01.10.23 04:57 Slovensko 5

Doug Brignole zemřel na infarkt a svojí smrtí potvrdil, že tzv. antivaxeři měli pravdu30.09.23 12:55 USA 3

Výhrůžky ze strany Trumpa: Americký generál prohlásil, že "přijme nezbytná opatření".29.09.23 19:24 USA 0

Mladí Slováci vyrazili zadarmo vlakem domů volit. Není nám to jedno, vzkazují.29.09.23 18:43 Slovensko 0

Mnichovská dohoda aneb jak jsme si zase hráli na oběť29.09.23 18:22 Česká republika 5

Zahraniční zpravodajská služba Ruské federace obvinila Spojené státy z nátlaku na Slovensko před parlamentními volbami29.09.23 12:22 Slovensko 3

Tesle hoří bateriové úložiště za skoro miliardu korun.29.09.23 05:46 Austrálie 2

Přečtěte si příbalový leták "vakcíny".28.09.23 17:38 Evropská unie 2

„Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné.“ Koalice (pětidemolice) nesouhlasila27.09.23 19:52 Česká republika 2

Koupě F-35 potvrzena27.09.23 16:47 Česká republika 3

Je třeba zrušit rodinu27.09.23 14:05 Česká republika 0

Ovlivňování voleb na Slovensku27.09.23 04:26 Česká republika 0

Záchodový problém na školách 26.09.23 14:28 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,39 Kč
Euro
24,50 Kč
Libra
28,27 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
14,75 Kč
Švýcarský frank
25,40 Kč
100 japonských jenů
15,71 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
5,29 Kč
100 maď. forintů
6,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,64 Kč
100 rublů
23,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 666,15 Kč
1 unce stříbra
495,08 Kč
Bitcoin
638 813,32 Kč

Poslední aktualizace: 3.10.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 057 331