Nový evropský pakt o migraci: Tentokrát k nám odsunou kriminálníky a teroristy

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2020/09/8446-novy-evropsky-pakt-o-migraci-tentokrat-k-nam-odsunou-kriminalniky-a-teroristy.htm

Maru

Konečně je jasné, proč Babišova vláda staví nová imigrační centra.

Evropská komise totiž ve středu odhalila svůj návrh nového evropského paktu o migraci a azylu.

Pakt za úzké spolupráce s globalistickými organizacemi (OSN UNHCR, IOM) a mezinárodními i lokálními migračními neziskovkami akceleruje příjem migrantů do EU. Např. zde od str. 8

ukázka doporučení Evropské komise:

„Ad 5.

V letech 2020 a 2021 by členské státy měly pokračovat s přesídlováním, jak je jen maximálně možné v době pademie koronavirů a naplnit své sliby:

a) pokračovat s přesídlováním syrských občanů, státních příslušníků třetích zemí a osob bez státní příslušnosti z Turecka, kteří byli vysídlení syrským konfliktem ...

b) zajistit pokračující přesídlování z Libanonu a Jordánska;

c) přispět k pokračující stabilizaci situace ve středním Středomoří přesídlením osob, které potřebují ochranu z Libye, Nigeru, Čadu, Egypta, Etiopie a Súdánu, mimo jiné podporou dočasných mechanismů OSN UNHCR pro nouzovou evakuaci nejzranitelnějších skupin migrantů z Libye, nacházejících se v Nigeru a Rwandě.

Ad 6.

Členské státy se vyzývají, aby pružně reagovaly na potřeby nouzového přesídlení po celém světě. Jsou vyzvány, aby provedly co nejvíce příslibů v oblasti znovuusídlení a řádně využily rozpočet, který mají k dispozici. Měly by zavádět přesídlovací programy v úzké spolupráci s OSN UNHCR.

Ad 7.

V zájmu zajištění kontinuity a obnoveného růstu přesídlovacích operací po narušení způsobených pandemií koronavirů se členské státy vyzývají, aby přispěly k budoucím programům EU pro znovuusídlování. Jsou vyzvány, aby rozšířily své stávající programy znovuusídlování, obnovily své předchozí programy znovuusídlování nebo vytvořily nové programy pro znovuusídlení s cílem rozšířit počet přijímacích míst ...

A co země, které nechtějí přijímat migranty?

Podle tohoto paktu se budou muset země, které nechtějí přijímat migranty, podílet na repatriaci odmítnutých migrantů - tedy zločinců a teroristů, kteří zůstanou v imigračních centrech na hranicích EU.

A pokud se těmto státům nepodaří navrátit zločince a teroristy do zemí původu do osmi měsíců, budou si je muset povinně vzít na své území.

Tuto skutečnost nám však mainstreamový tisk úspěšně zamlčuje. Uvedu např. Lidovky, které

píší:

„Návrh komise nicméně nepočítá s tím, že by státy vracely nelegální migranty ze svého území, měly by zajistit repatriaci těch, kteří byli odmítnuti už v zemích na vnější hranici EU.“

A TO JE LEŽ JAKO VĚŽ – UKÁZKOVÁ FAKE NEWS.

Protože podle Euroobserveru by si státy, kterým by se nepodařilo do 8 měsíců vrátit ilegály ze středisek na hranicích EU, MUSELY TYTO MIGRANTY PŘEVZÍT NA SVÉ ÚZEMÍ.

V paktu se tato praxe označuje jako „return sponsorships“ (sponzorování návratů).

Stát, který bude mít návrat odmítnutých migrantů na starosti, nebude moci dělat nic, pokud nebude znát zemi jejich původu. A i kdyby ji zjistil, musel by mít s touto zemí platné dohody o zpětném přebírání migrantů – tzv. readmission agreements. A i kdyby měl s dotčenými zeměmi readmisní dohody, současná realita nás přesvědčuje, že jsou to jen cáry papíru.

Jistě si všichni vzpomínáte na Afričana, který u nás dostal nejdříve 2 a posléze 4 roky vězení za znásilnění nezletilé dívky. Tohoto Afričana nelze vyhostit, protože neznáme jeho zemi původu.

Takových migrantů se např. v Itálii potuluje na 500.000. A v roce 2019 uvedla zpráva Pew Research Center report, že jen v Německu jich je 1-1,2 milionu.

I když připustíme možnost, že bychom znali zemi původu ilegálního imigranta, nebude vůbec snadné ho vyhostit. Země původu ho totiž nemusí přijmout – a to ani v případě, že s touto zemí podepsala Česká republika „readmission agreement“ - smlouvu o zpětném přebírání nepřijatých migrantů.

Důkazem budiž současná situace v EU, kdy EU má podepsané „readmission agreements“ s následujícími státy:

Hong Kong, Macao, Srí Lanka, Albánie, Rusko, Ukrajina, Makedonie, Bosna a Hercegovina, Černá hora, Srbsko, Moldavsko, Pákistán, Gruzie, Arménie, Ázerbajdžán, Turecko, Kapverdy.

Jak vidíme, zcela zde chybí smlouvy se státy, z nichž se rekrutuje největší množství ilegálních migrantů – tedy s africkými a arabskými státy, s Bangladéší apod. (Je to záměr?)

Jak tyto smlouvy ve skutečnosti fungují, můžeme vidět na smlouvě s Tureckem, přes jehož hranice proudí do Řecka nejenom Turci, ale i migranti z celého světa. A jaká je účinnost readmisní smlouvy mezi EU a Pákistánem? Vždyť právě nyní z Morie odebírá Německo přes 1 tisíc ilegálních migrantů – převážně z Pákistánu.

Pro úplnost uveďme ještě země, se kterými má platné readmisní smlouvy uzavřeny Česká republika:

Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Moldavsko, Kanada, Vietnam.

To je také velmi „užitečné“ složení zemí. A to po letech masové migrace do EU. Od naší vlády – včetně předchozích vlád – je to neomluvitelná neschopnost či vlastizrádný záměr.

Na webu českého Ministerstva vnitra (Hamáček) se rovněž můžeme dočíst, že (ve shodě s požadavky OSN a Globálního kompaktu pro migraci, který naše vláda nepodepsala) Ministerstvo dává přednost DOBROVOLNÝM návratům ilegálních migrantů ...

Takže nyní už nám EU necpe na naše území azylanty, ale rovnou odmítnuté žadatele o azyl – tedy lidi, kteří mohou znamenat značné bezpečnostní riziko a kterých se státy, masově přijímající migraci, nedokážou zbavit.

Úžasné – a Hamáček, který je spoluzodpovědný za zoufalý nedostatek readmisních dohod mezi ČR a třetími státy, je o tomto návrhu ochoten jednat!

Babiš návrh Evropské komise sice zatím odmítl, ale nejásejte. Hrají na nás jen hru hodného a zlého policajta - Babiš si přece sám vybral, že bude vládnout s ČSSD a komunisty.

Proč myslíte, že tato vláda (ANO, KSČM, ČSSD) staví čtyři nová imigrační střediska za 95 milionů korun?

Článek byl publikován 25.9.2020


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.