Agónie amerického impéria

Josef Jordan

16.11.2023 Komentáře Témata: USA 1057 slov

Současný stav amerického impéria výstižně popisuje jedno slovo: schizofrenie.

Vezměme si třeba vztah Washingtonu k podřízené bílé většině. Zdá se, že jedna větev, ministerstvo obrany, tiše uznává, že nemůže vyhrávat války, pokud vlastenečtí bílí muži odmítají narukovat. Toto prozření je naprosto nesourodé s ministerstvem spravedlnosti, které do okresu Middlesex v New Jersey posílá tanky, aby terorizovalo a pronásledovalo tytéž loajílní bílé muže, které strýček Sam zoufale potřebuje.

[...]

A co Venezuela? Zatímco washingtonští diplomaté prosí Nicoláse Madura, kterého se léta snaží svrhnout, aby prodal Americe ropu jako záložní plán pro případ konfliktu na Blízkém východě, americká armáda současně podporuje nestoudnou hru Guyany a společnosti Exxon-Mobile na těžbu ropy ve sporném pásmu Essequibo. Venezuela dlouhodobě tvrdí, že Essequibo je součástí jejího svrchovaného území, a aktivity Guyany a USA v této oblasti jsou přímým porušením Ženevské dohody z roku 1966. Pokusy Venezuely vyřešit tuto otázku na příslušných místech byly ignorovány, což vedlo k tomu, že začala mobilizovat vojáky ke svým hranicím a vyvolala vyhlídku na válku na západní polokouli.

Po dvou letech a 75 miliardách dolarů (o kterých víme) vystoupil Joe Biden se vzácným televizním projevem k americkému lidu, v němž se snažil – vůbec poprvé – podat vysvětlení, proč musíme vyčerpat naši státní pokladnu a zásoby zbraní, abychom se vměšovali do rusko-ukrajinské války. Ve snaze přimět sionisty vlastněné republikány, aby podpořili balíček zahraniční pomoci v hodnotě 106 miliard dolarů, neobratně vyvodil souvislosti mezi podporou zločinecké ostjudenské junty vládnoucí na Ukrajině a podporou Izraele, který pokračuje v masovém vyvražďování dětí v Gaze, čímž jen zmátl obyčejné Američany, kteří nejsou obeznámeni s židovskými machinacemi, jež tato zahraničněpolitická rozhodnutí v zákulisí řídí. O dva týdny později začali představitelé Bidenovy administrativy vypouštět do médií informace o tom, že se aktivně snaží vyjednat kapitulaci Ukrajiny, čímž situaci ještě více zmátli.

Pro milovníky černé komedie poslouží jako uspokojivý předkrm bludy popsané v nedávno vydané liberální intervencionistické apologii poradce pro národní bezpečnost Jakea Sullivana s názvem Zdroje americké moci. Sullivan zřejmě vytvořil tenhle pamflet těsně před ofenzivou Hamásu vůči Izraeli 7. října; sebevědomě nás v něm ujišťuje, že Blízký východ „je klidnější než po celá desetiletí“. Sullivanovi neunikla ironie napsaného a trval na tom, aby časopis Foreign Policy toto drobné nedopatření v online verzi své publikace opravil.

Co se týče Bidena, ten má tendenci na nervózní otázky ohledně ukousnutí většího sousta, než je impérium schopno překousnout, odpovídat svou hláškou: „Jsme Spojené státy americké, proboha!“.

Ten starý pán není úplně dementní. V roce 2022 naše vojenské výdaje nabobtnaly na nehorázných 1,5 bilionu dolarů. Americký dolar zůstává nejsilnější, jaký kdy byl, a to především na úkor evropských satelitních států. Stejně jako naši postarší političtí představitelé trpně odmítají odejít do důchodu, bylo by chybou očekávat, že si washingtonský juggernaut všimne nápisu na zdi a tiše zapadne, jako to kdysi udělal Sovětský svaz.

Ale ne každý problém lze vyřešit úplatky a blafy. Geopolitické rozpory vytvořené z velké části volbou vítězů a poražených washingtonským impériem se nyní přetavily v několik plnohodnotných válek, protože pováleční a poststudenováleční nemajetní využívají příležitosti prosadit se.

Joe Biden, s heslem „získal jsem od AIPAC více peněz než vy“, téměř přiznal, že americká vláda je přinejlepším mladším partnerem nukleárně vyzbrojených inbredních maniaků, kteří řídí izraelský režim. Díky sionistické kooptaci našeho národa se primitivní divoši v čele izraelské armády ohánějí zbraněmi první světové třídy, které jim poskytli američtí daňoví poplatníci, a vedou válku proti bezbranným lidem v nemocnicích, obytných blocích, kostelích, ambulancích a uprchlických centrech, což vede civilizovaný svět k tomu, že zděšeně lapá po dechu a obrací oči v sloup nad pokrytectvím americké a evropské „lidskoprávní“ politiky.

Zatímco Židé zatahují Ameriku do širšího regionálního konfliktu, americké síly se současně snaží odstrašit nepřátele Izraele. Americké síly okupující Sýrii, Irák a další země jsou vystaveny neustále sílícím raketovým a dronovým útokům ze strany milicí napojených na Írán na celém Blízkém východě. Přes všechno své chvástání Izraelci zatím nepřistoupili k plnohodnotné invazi do Gazy, pravděpodobně kvůli obavám, že do války formálně vstoupí Hizballáh, který údajně disponuje prostředky k vážnému podkopání americké a izraelské kvalitativní převahy.

Diplomatický maximalismus Washingtonu je nyní všeobecně vnímán jako absurdní, nespravedlivý a zasluhující odpor. Americká vláda se pevně drží svého přesvědčení, že má právo vyhrožovat Pekingu válkou kvůli údajné svrchovanosti tchajwanských ostrovů Kinmen, které se nacházejí pouhých 10 minut plavby lodí od pevninské Číny. Bývalý ministr zahraničí John Bolton a jemu podobní nadále trvají na odštěpení náhodného kusu Iráku obývaného Araby pro nový kurdský stát, přestože historická kurdská vlast se z větší části nachází v Turecku. Místo toho, aby Washington využil nyní promarněné příležitosti k nalezení diplomatického řešení otázky donbaských Rusů, kteří od roku 2014 bojují o návrat do své vlasti, dopřál Kyjevu směšné fantazie, že bude od Rusů požadovat bezpodmínečnou kapitulaci, jen aby po neúspěšné letní protiofenzívě nahromadil statisíce obětí a ocitl se bez možností něco řešit.

A nabídka Antonyho Blinkena palestinskému lidu? Mikrostát, v němž si Žid Blinken a Benjamin Netanjahu vyhrazují právo vybrat za ně jejich vůdce.

Velká část zavedené americké imperiální moci byla podmíněna představou, že Spojené státy jsou spravedlivým a neutrálním arbitrem mezinárodních záležitostí. Vytvořením neupřímného rozdílu mezi státní mocí a soukromým podnikáním se Washingtonu podařilo přesvědčit svět, že mu lze důvěřovat v neosobní dohled nad globální ekonomikou, internetem, mezinárodním právem a mnoha dalšími důležitými dušemi moci.

Židé, kteří řídí Ameriku, tuto důvěru hrubě porušili tím, že využívají přístup k systému SWIFT jako nástroj politického vydírání, využívají digitální všemocnosti ke špehování celého světa, jak odhalily úniky informací Edwarda Snowdena a skandál izraelské skupiny NSO, využívají špinavé triky ve snaze zabránit konkurenčním státům ve výrobě a prodeji špičkových technologií, jak ukazuje křížová výprava proti společnosti Huawei, a odhalují mezinárodní právo jako selektivní a cynický nástroj propagandy k démonizaci nepřátel, jak ukazuje role USA v probíhajícím izraelsko-palestinském konfliktu.

Jak v oblasti tvrdé moci, tak v oblasti měkké moci americké impérium funguje na vypůjčený čas (a peníze). Washingtonský režim si myslí, že se může postavit Číně, Rusku, Íránu a několika menším zemím a zároveň doma utlačovat bílou většinu. Jejich šance na úspěch je nulová a existuje mnoho sil, včetně nás, které jsou připraveny tuto zkompromitovanou a zrádnou vládnoucí třídu co nejdříve politicky nahradit.

Otázka, kterou si nyní musíme všichni položit, zní: Kolik škod způsobí tato kopacíní a umírací kobyla svému okolí, než se podvolí nevyhnutelnému? Bůh nám všem pomáhej.

The Death Throes of the American Empire vyšel 15.11.2023 na nationaljusticeparty.com. Překlad v ceně 446 Kč Zvědavec.

Známka 1.3 (hodnotilo 63)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 23 čtenářů částkou 3 859 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Izraelské síly svlékly a unesly desítky palestinských mužů08.12.23 10:50 Palestina 0

Stihl by linkový let. Premiér Fiala však odletěl na klimatickou konferenci do Dubaje vládním speciálem 07.12.23 17:34 Česká republika 1

Republikáni v Senátu zablokovali Bidenův balík pomoci Ukrajině a Izraeli07.12.23 17:22 USA 0

Češi budou moci volit korespondenčně už v roce 202507.12.23 16:19 Česká republika 0

Slováci končí s vývozem paliv z ruské ropy06.12.23 17:24 Slovensko 0

Učitelka Bednářová popírala genocidu i válku, škola ji vyhodila právem, rozhodl Kangaroo soud06.12.23 16:56 Česká republika 3

Agentura Bloomberg označila Putinovu návštěvu Saúdské Arábie za "selhání USA".06.12.23 16:31 Rusko 0

„Na 1 z 1000 dávek covid vakcíny předčasná smrt.“ Zdroj zatčen!06.12.23 16:23 Nový Zéland 1

Kyjev se dohodl se Sorosovým synem na ukládání chemického odpadu na Ukrajině05.12.23 17:46 Ukrajina 0

Fiala slíbil 90 miliónů korun pro rozvojové země na boj proti klimatu05.12.23 17:11 Česká republika 3

Elektromobily se vybily v chladném počasí05.12.23 16:55 Německo 2

Potraviny od ledna zdraží o 5 až 10%, přestože klesne DPH05.12.23 16:28 Česká republika 0

Peníze pro Ukrajinu došly, prohlásil Bílý dům04.12.23 19:18 USA 3

Nevládnímu sektoru na Slovensku hrozí výpadek příjmů 04.12.23 17:31 Slovensko 1

Předseda strany, která zvítězila v nizozemských volbách, potvrdil, že je proti dodávkám zbraní na Ukrajinu.04.12.23 17:19 Nizozemsko 0

Putin podepsal dekret, který nařizuje navýšení počtu vojáků ruské armády o 15 %03.12.23 17:45 Rusko 1

Britský ministr zahraničí bude přesvědčovat USA v pokračování pomoci Ukrajině03.12.23 17:36 Británie 0

Kyjevský starosta Kličko považuje Zelenského za tyrana, který rdousí Ukrajinu03.12.23 17:25 Ukrajina 0

USA požadují, aby Ukrajina vrátila tanky Abrams01.12.23 18:13 USA 1

Čtvrť miliónu důchodců může přijít o úspory 01.12.23 17:18 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
24,33 Kč
Libra
28,37 Kč
Kanadský dolar
16,57 Kč
Australský dolar
14,88 Kč
Švýcarský frank
25,76 Kč
100 japonských jenů
15,70 Kč
Čínský juan
3,15 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
6,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,61 Kč
100 rublů
24,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
45 729,85 Kč
1 unce stříbra
535,74 Kč
Bitcoin
973 299,38 Kč

Poslední aktualizace: 7.12.2023 22:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 446