Vážený pán predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini

Časovaná bomba sa volá Čaputová

Ivan Štubňa

6.10.2023 Komentáře Témata: Slovensko 1149 slov

S obavami sledujem Vaše rozhovory s inými politickými subjektmi. S obavami preto, lebo pripúšťate spoluprácu aj s takými, ktoré sú v protipóle Vášho politického programu. Ako nová strana ste v krátkej dobe získali popularitu vďaka vášmu volebnému programu. Váš volebný program bol a je pre mnoho ľudí Slovenskej republiky príťažlivý. Faktom je, že je i dosť náročný a budete mať mnoho práce, aby ste ho naplnili v zmysle vašich predsavzatí pre občanov tejto spoločnosti. Ale dá sa to. Prekážok sa netreba báť. Je jasné, že vaša strana sama naplnenie týchto cieľov nedosiahne. Potrebuje k tomu podporu programovo príbuzných strán, novokreovanej vlády, poslancov NR SR, širokej podpory samosprávy a množstva ďalších, či už štátnych alebo verejných inštitúcií.

V týchto voľbách vaša strana dostala dôveru z toho dôvodu, že po sklamaniach s minulými vládami sa od vás očakáva náprava. A nie iba z vašej strany. Volič dal najavo, že si želá vašu spoluprácu so Smerom-SD. Obe strany majú sociálne cítenie a programy, ktoré dávajú tušiť, že sa Slovensko môže dostať z marazmu, ktorý majú na svedomí minulé vlády Matoviča, Hegera a Ódora. Hlas-SD a Smer-SD sa môžu navzájom dopĺňať v plnení svojich programov. To, čo je dôležité, je skutočnosť, že nesiete spoločnú zodpovednosť za ďalší vývoj spoločnosti, ktorá sa nachádza na historickej križovatke svojho smerovania. K Vašim stranám sa môžu pridať i SNS a KDH. Bola by to ideálna zostava pre napĺňanie predstáv voliča o ich budúcnosti. Táto spolupráca znamená slobodu, nezávislosť, suverenitu a zvrchovanosť štátu. Hocijaká iná alternatíva znamená pokračovanie v chaose a porobe nášho štátu.

Rozumiem tomu, že sa rozhovormi zo Smerom-SD snažíte vyrokovať pre vás čo najvýhodnejšie podmienky. Vaše rozhovory však musia prebiehať korektne na základe vzájomne výhodnej spolupráce, ale i dôvery. Pokiaľ existujú vo vašom vzťahu so Smerom-SD nejaké osobné nezhody, treba ich čím skôr konštruktívne vyriešiť. Hľadajte to, čo vás spája a nie to, čo vás rozdeľuje. Spomeňte si na tri Svätoplukove prúty. Len pomocou spolupráce, jednoty a svornosti dosiahnete spoločné ciele.

Nemá zmysel sa hrať ani na subjekt, ktorý sa v prípade vášho rozhodnutia môže prikloniť k Progresívnemu Slovensku. (PS.) Voliči, ktorí vám dali hlas, vás na tento krok neoprávňujú a bolo by veľkým sklamaním, keby ste zavrhli spoluprácu so Smerom-SD a šli by ste do koalície so stranou PS. Týmto krokom by ste dali najavo, že vám vôbec nešlo o naplnenie vízií vo vašom programe, ale iba o získanie politickej moci. Vaši voliči by tento skutok vyhodnotili ako zradu ich záujmov a dôvery, ktorú vám dali. James Freeman Clarke, americký teológ a spisovateľ už v roku 1870 napísal v eseji „Wanted a Statesman“:

„Rozdiel medzi politikom a štátnikom je v tom, že politik myslí na budúce voľby, kým štátnik na budúce generácie.“ Politik rozmýšľa nad úspechom jeho strany, štátnik nad dobrom krajiny.“

Som si vedomý i toho a dúfam, že vy tiež, že sú na vás vyvíjané zákulisné tlaky, aby vás za každú cenu odradili zo spolupráce so Smerom-SD. Tieto tlaky pochádzajú predovšetkým z PS, strany, ktorá nie je svojim vlastným pánom, ale má svoje riadiace orgány v zahraničí. Obaja vieme kde. Vedia to i občania a voliči SR. Okrem toho tieto tlaky prichádzajú aj z rôznych končín sveta od militantných predstaviteľov západných štátov, ktorí sa snažia udržať SR na uzde a politicky ovládať smerovanie nášho štátu. Ide o hrubé a špinavé zasahovanie do záležitostí Slovenskej republiky. Občania netúžia byť rukojemníkmi Západu pri presadzovaní ich politiky na našom území. Západ nezaujíma napr. zlá hospodárska situácia na Slovensku, chudoba, rozvrátené školstvo, zdravotníctvo a iné vitálne problémy Slovenska. Zatiaľ som nezaznamenal žiadny ohlas zo západného zahraničia, ktorý by uznal, že práve toto sú hlavné dôvody prečo predchádzajúce vlády padli. Západ si želá našu porobu, občania Slovenskej republiky slobodu. Vy spolu so Smerom-SD, SNS a prípadne KDH máte možnosť vrátiť Slovensku dôstojnosť, úctu a svojou spoločnou činnosťou si získať doma i vo svete prirodzenú autoritu.

Strana PS je vám i vašim voličom programovo cudzia. Je nástrojom v rukách cudzieho štátu, ktorý sa Slovensku snaží ukradnúť jeho identitu, nezávislosť a zvrchovanosť. Program PS je pre občana SR škodlivý, nevhodný, urážajúci našu kultúru, tradíciu i skutočné hodnoty. V otázkach, ktoré najviac trápia obyvateľov Slovenska populistický a nesplniteľný. Chcete ísť do spolupráce s touto stranou? Strana PS nie je nič inšie, iba pokračovateľ bývalých vlád, ktoré majú na svedomí dnešný marazmus.

Položili ste si otázku ako by vyhodnotil vašu prípadnú koalíciu so stranou PS občan a volič SR? Ak dospejete k záveru, že to vyhodnotí ako zradu záujmov Slovenska, nemýlite sa. Tu nepomôže žiadna slovná ekvilibristika, ktorou by ste sa eventuálne mohli pokúsiť vysvetliť tento krok vašim voličom. Jednoducho zásadné veci sa vysvetliť nedajú. Fakty vždy zostanú faktami, aj pri pokuse ich obísť, alebo nimi rétoricky ohýbať spoločnosť pre splnenie politických ambícií. To jednoducho nejde.

Takže ešte raz apelujem, vážený pán predseda strany Hlas-SD, na váš zdravý rozum v nádeji, že budete rešpektovať prianie vašich voličov a volebný program, ktorý ste im ponúkli. Neverím, že ste schopní zapredať Slovenskú republiku a postaviť sa do jedného radu s politikmi ako sú Matovič, Šimečka alebo sa stať následníkom politiky Hegera, Naďa, Mikulca, Grӧhlinga a iných sluhov Západu. Zajtra si pripomenieme 79. výročie Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie. Je to pamätný deň Slovenskej republiky. Odkaz obetí Dukly a vojnových veteránov je jasný. Bojujte za mier a slobodu. Dne je tento odkaz viac ako aktuálny.

Vládu z vôle vašich voličov a väčšiny Slovenska, je potrebné vytvoriť čím skôr. A to preto, lebo tiká časovaná bomba. Slovenská prezidentka Čaputová poskytla predsedovi Smer-SD R. Ficovi na vytvorenie vlády 14 dní. Potom sa môže stať, že právo na ďalšie rozhovory o kreovaní vlády mu zoberie. Verte tomu, že to urobí. Nevadí jej, že po vyslovení nedôvery vláde v decembri 2022 sama úmyselne odďaľovala vypísanie predčasných volieb z dôvodu prípravy strany PS na masívny útok v predčasných voľbách nielen proti Smeru-SD, ale i vašej strane Hlas-SD ako i iným proslovenským stranám. Natiahla čas o viac ako deväť mesiacov! Týmto spôsobom prezidentka Čaputová hrubo zasiahla do prirodzeného zaužívaného demokratického procesu a dala jasne najavo, že jej ide politickú moc v prospech strany Progresívne Slovensko a nie o riešenie zlého stavu v spoločnosti.

Zákon nič nehovorí o tom, že nová vláda má byť vytvorená do 14 dní. Zrazu sa pani prezidentka ponáhľa. Kam? Jednoducho dúfa, že vaši oponenti budú vytvárať v spoločnosti také prostredie rôznymi zákulisnými praktikami, aby vaša spolupráca so Smerom-SD nebola možná. To všetko za aktívneho zasahovania Západu a korporátnych médií do záležitostí Slovenskej republiky. Neviem či si to uvedomujete, ale prezidentka dala Smeru-SD de facto ultimátum. Je to pasca, ktorej sa musíte vyhnúť a urýchlene vytvoriť vládu s proslovenskými stranami tak, aby bola schopná plniť aj vaše ciele vo vašom programe. Nesiete veľkú zodpovednosť za vaše rozhodnutie a sám i s predstaviteľmi vašej strany rozhodnete, či si vás národ bude ctiť, alebo vás zatratí.

S úprimným pozdravom z mesta SNP Ivan Štubňa

Známka 1.1 (hodnotilo 88)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 23 čtenářů částkou 3 859 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Izraelské síly svlékly a unesly desítky palestinských mužů08.12.23 10:50 Palestina 0

Stihl by linkový let. Premiér Fiala však odletěl na klimatickou konferenci do Dubaje vládním speciálem 07.12.23 17:34 Česká republika 1

Republikáni v Senátu zablokovali Bidenův balík pomoci Ukrajině a Izraeli07.12.23 17:22 USA 0

Češi budou moci volit korespondenčně už v roce 202507.12.23 16:19 Česká republika 0

Slováci končí s vývozem paliv z ruské ropy06.12.23 17:24 Slovensko 0

Učitelka Bednářová popírala genocidu i válku, škola ji vyhodila právem, rozhodl Kangaroo soud06.12.23 16:56 Česká republika 3

Agentura Bloomberg označila Putinovu návštěvu Saúdské Arábie za "selhání USA".06.12.23 16:31 Rusko 0

„Na 1 z 1000 dávek covid vakcíny předčasná smrt.“ Zdroj zatčen!06.12.23 16:23 Nový Zéland 1

Kyjev se dohodl se Sorosovým synem na ukládání chemického odpadu na Ukrajině05.12.23 17:46 Ukrajina 0

Fiala slíbil 90 miliónů korun pro rozvojové země na boj proti klimatu05.12.23 17:11 Česká republika 3

Elektromobily se vybily v chladném počasí05.12.23 16:55 Německo 2

Potraviny od ledna zdraží o 5 až 10%, přestože klesne DPH05.12.23 16:28 Česká republika 0

Peníze pro Ukrajinu došly, prohlásil Bílý dům04.12.23 19:18 USA 3

Nevládnímu sektoru na Slovensku hrozí výpadek příjmů 04.12.23 17:31 Slovensko 1

Předseda strany, která zvítězila v nizozemských volbách, potvrdil, že je proti dodávkám zbraní na Ukrajinu.04.12.23 17:19 Nizozemsko 0

Putin podepsal dekret, který nařizuje navýšení počtu vojáků ruské armády o 15 %03.12.23 17:45 Rusko 1

Britský ministr zahraničí bude přesvědčovat USA v pokračování pomoci Ukrajině03.12.23 17:36 Británie 0

Kyjevský starosta Kličko považuje Zelenského za tyrana, který rdousí Ukrajinu03.12.23 17:25 Ukrajina 0

USA požadují, aby Ukrajina vrátila tanky Abrams01.12.23 18:13 USA 1

Čtvrť miliónu důchodců může přijít o úspory 01.12.23 17:18 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
24,33 Kč
Libra
28,37 Kč
Kanadský dolar
16,57 Kč
Australský dolar
14,88 Kč
Švýcarský frank
25,76 Kč
100 japonských jenů
15,70 Kč
Čínský juan
3,15 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
6,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,61 Kč
100 rublů
24,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
45 729,85 Kč
1 unce stříbra
535,74 Kč
Bitcoin
973 299,38 Kč

Poslední aktualizace: 7.12.2023 22:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 945