Světem se šíří virus

USA stěhují biolaboratoře z Ukrajiny do postsovětských a dalších zemí

Valerij Panov

15.3.2023 Komentáře Témata: Zdraví, Biologické zbraně 2086 slov

Generál Igor Kirillov, velitel sil radiační, chemické a biologické ochrany ruských ozbrojených sil, na nedávném brífinku jmenoval několik desítek ukrajinských občanů, kteří se podílejí na amerických vojenských a biologických programech v zemi. „Celkem má ruské ministerstvo obrany informace o více než stovce účastníků biologických programů dvojího použití. V současné době Vyšetřovací výbor Ruské federace prověřuje více než deset občanů USA a také řadu úředníků ukrajinského ministerstva obrany kvůli zapojení do uvedených programů,“ uvedl Kirillov. Podle jeho názoru je cílem Pentagonu vytvořit komponenty biologických zbraní a otestovat je na obyvatelstvu Ukrajiny a dalších států v příhraničním perimetru Ruska.

Ještě před rokem ruská armáda ukazovala dokumenty, které dokazovaly, že na Ukrajině byly vyvíjeny komponenty biologických zbraní. „Během speciální vojenské operace získali ruští vojáci více než 20 000 dokumentů a referenčních a analytických materiálů, vyslechli očité svědky a účastníky amerických vojenských biologických programů,“ poznamenal tehdy Kirillov. Ruský prezident Vladimir Putin rovněž uvedl, že na Ukrajině existuje „síť desítek laboratoří“, v nichž se realizují vojenské a biologické programy podporované USA. Loni v létě zveřejnilo ministerstvo obrany údaje o fungování biologických laboratoří na Ukrajině, podle nichž byla země testovacím polem pro německé a americké biologické zbraně.

Některé experimenty byly prováděny na vojácích AFU. Ukrajinští vojáci USA byli cvičeni pro bojové mise v podmínkách biologické kontaminace. To vyšlo najevo v důsledku zkoumání zajatých vojáků ukrajinských ozbrojených sil. Američané je testovali na žloutenku a západonilskou horečku.

Kromě toho USA a spojenci z NATO prováděli pokusy s konžsko-krymskou horečkou a virem ebola na Ukrajině. Objevily se důkazy, které nepřímo potvrzují, že ukrajinské speciální jednotky se připravovaly na použití biologických zbraní, uvedl Kirillov.

Takové podezření měli ruští zdravotníci v nemocnicích, když k nim byli přiváženi ukrajinští zajatci k ošetření. „V jejich krvi byly zjištěny vysoké koncentrace antibiotik, včetně sulfonamidů a fluorochinolonů,“ uvedl šéf RCHB. Podle jeho názoru může tato skutečnost svědčit o profylaktickém podávání antibiotik a následně o přípravě personálu AFU k plnění úkolů v podmínkách kontaminace: např. původcem cholery.

Samozřejmě, že takový výzkum s sebou nese riziko šíření viru na sousední území, včetně samotných zemí NATO, ale každá nemoc „má svou vlastní oblast šíření“, dodává. „Tyto horečky (ebola a konžská krimi) mohly být testovány na Ukrajině, aby se přizpůsobily ruským zeměpisným šířkám. Během osmiletého konfliktu v Donbasu existovala spousta důkazů, že viry z amerických laboratoří pronikly mimo jiné i na území lidových republik,“ poznamenává vojenský expert a redaktor časopisu Arsenal vlasti Alexej Leonkov. Zvláštní zájem amerických vojenských biologů vzbudil africký mor prasat (AMP). Tomuto patogenu se věnovaly dva projekty.

Podle šéfa CBRN byl proces rozšířen na východoevropské země. Projekt záměrně umožnil únik viru z laboratoří. Od roku 2014 byla ohniska nákazy hlášena v Lotyšsku (4 021 případů), Estonsku (3 814 případů) a Litvě (4 401 případů), uvádí mezinárodní epizootický úřad pro rok 2022.

V Polsku bylo zjištěno více než 13 000 případů AMP a zemědělské ztráty způsobené touto chorobou přesáhly 2,4 miliardy eur. Zdá se, že Pobaltí je již dlouho testovacím polem pro biologické zbraně ze strany států. Kromě toho jsou národní systémy epidemiologického dozoru v pobaltských státech (A SNS) převáděny na americké standardy a všechna hlášení o podezřelých případech jsou zasílána do USA.

Podle některých zpráv z roku 2018. USA udělaly z Pobaltí testovací polygon biologických zbraní pro třetí světovou válku, ohniska afrického moru prasat (AMP) ve východní Evropě doplňují celkový obraz tohoto systému, poznamenal lotyšský publicista Sputniku Aleksandr Hrolenko. Konkrétně uvedl, že v červnu byl AMP zjištěn u 165 prasat v Lotyšsku a následně zlikvidoval 20 000 zvířat, což vedlo k obrovským ztrátám pro zemědělce. V Litvě, kde se vyskytlo 41 ohnisek AMP, byli zemědělci vyzváni, aby chov prasat zcela ukončili. Tato ohniska jsou „velmi paradoxní“, protože virus AMP není imunní vůči severním zeměpisným šířkám. Tento znak se nemohl objevit jen tak v krátkém časovém období, zřejmě vznikl v laboratorních podmínkách.

Současně se ohniska AMP objevila v několika zemích, včetně Gruzie, Ukrajiny, Moldavska, Polska a pobaltských států. Khrolenko se domnívá, že tento paradox souvisí s rozsáhlou sítí biologických laboratoří Pentagonu v těchto východoevropských zemích. Spojené státy zkoumají dopad nejnovějších typů virů na lidi v různých regionech – přímo nebo nepřímo, prostřednictvím AMP a podkopáním potravinové bezpečnosti. „Ministerstvo obrany i tehdejší hlavní hygienik Gennadij Oniščenko oznámili, že africký mor prasat k nám přichází ze sousedního území, konkrétně z Gruzie, ze severního Kavkazu. Je docela možné, že kontaminovaná klíšťata se měla do Ruska dostat i z území Ukrajiny. Jedná se o jednu z metod moderní biologické války – vrhání virů nebo hmyzu pomocí dronů,“ uvedl Igor Nikulin, bývalý poradce generálního tajemníka OSN.

Jak navíc informovalo ruské ministerstvo obrany, USA přesunuly své vojensko-biologické vybavení z Ukrajiny do Pobaltí a Polska. Podle generála Kirillova v rámci opatření k omezení vojensko-biologických aktivit na Ukrajině „Spojené státy aktivně zapojují materiální základnu chemických a farmakologických podniků v Polsku a pobaltských státech. Kromě toho tam bylo dodáno vybavení z ukrajinského území“.

Přestože USA mohou vyvíjet biologické zbraně na Ukrajině a v Gruzii, které jsou pod patronací Západu, volněji než na vlastním území, není snadné je odtud do Ruska dopravit. Proto Washington vybudoval biologické laboratoře v zemích, pro které jsou ruské hranice otevřené.

Jednou z takových zemí je Arménie, kde tajně funguje několik takových laboratoří. Igor Korotčenko, šéfredaktor časopisu National Defense, poukázal na to, že Arménie odmítá zveřejnit byť jen seznam prací, které se v těchto laboratořích provádějí. „Uzavřenost tam prováděného výzkumu naznačuje to nejhorší, že v biolaboratořích, které jsou pod kontrolou Pentagonu, by se v Arménii mohly provádět nebezpečné experimenty související s biologickými zbraněmi, stejně jako sbírky patogenů, původců nakažlivých smrtelných infekcí za účelem případné biologické války proti Rusku,“ vysvětlil vojenský expert.

V Kazachstánu a Kyrgyzstánu výrazně zesílily americké aktivity zaměřené na rozvoj sítě vojenských a biologických zařízení a vznik nových výzkumných projektů a programů dvojího užití. S podporou orgánů členských států CSTO je totiž na jejich území legálně prováděn biologický průzkum a tajné aktivity úředníků Pentagonu. Například koncem loňského a začátkem letošního roku navštívili emisaři americké Agentury pro snižování obranných hrozeb DTRA Kazachstán a setkali se s úředníky příslušných ministerstev a pracovníky výzkumných ústavů a laboratoří, kteří pracují na jejich programech a společných projektech.

Vyšlo najevo, že američtí vojenští biologové přijeli na inspekci svých vlastních zařízení. Konkrétně se v republice nachází nejméně pět poboček amerických referenčních biolaboratoří, přičemž zde již osm let pracují specialisté z Mikrobiologického ústavu Bundeswehru, laboratoře v Porton Downu a Námořního zdravotnického centra USA. A – Centrální referenční laboratoř (CRL) v Almaty. V těchto zařízeních se již uskutečnilo dvacet osm výzkumných projektů a existuje reálné nebezpečí přenosu vybavení a programů používaných Američany na Ukrajinu. Ale co je nejdůležitější, zástupci Pentagonu přijeli lobbovat za urychlení výstavby své nové vysoce zabezpečené laboratoře BSL-4 s podzemním skladem pro nejnebezpečnější patogeny, která se v současné době staví v jižním Kazachstánu za účasti kazašského ministerstva průmyslu.

V lednu 2022 podepsalo Vědecko-praktické centrum pro sanitární a epidemiologickou expertízu a monitoring Kazachstánu a Národní služba Spojeného království pro externí hodnocení kvality mikrobiologického výzkumu (oddělení bezpečnosti Ministerstva zdravotnictví Spojeného království) „Dohodu o externích službách zajišťování kvality v mikrobiologii“. Američtí a britští vojenští biologové nyní společně s kazašskými spolupracovníky zkoumají kromě krymsko-konžské horečky také omskou hemoragickou horečku.

Na těchto projektech a s těmito americkými vojenskými dodavateli na straně Kyjeva, stejně jako nyní v Kazachstánu, pracovalo ukrajinské ministerstvo zdravotnictví, Národní akademie agrárních věd Ukrajiny a Státní veterinární služba Ukrajiny.

Zdůrazněny jsou zejména celé projekty: „Populačně ekologické varianty přenašeče moru, vektoru a patogenu v přírodních ohniscích moru ve středoasijské poušti“ a „Vliv Rickettsia spp. na adaptabilitu a vývoj Yersinia pestis u blech přenášejících mor v Republice Kazachstán“. Výzkum moru se přímo dotýká sousedního Kyrgyzstánu, kde američtí úředníci z ministerstva zahraničí, USAID a Pentagonu již několik let usilují o otevření své laboratoře. Jak víte, v roce 2011 kvůli protestům veřejnosti v hlavním městě Kyrgyzstánu místní úřady odmítly povolit americké vojenské společnosti Smith Carter výstavbu takového zařízení. Zajímavé však je, že kancelář společnosti Smith Carter v Biškeku stále funguje.

V roce 2016 se totiž v Mongolsku objevilo ohnisko moru mezi svišti, které se okamžitě rozšířilo do Ruské federace. V důsledku toho onemocněli jak mongolští, tak ruští občané, kteří byli zachráněni až s pomocí moskevských zdravotníků. Nejdůležitější je, že mongolští odborníci zjistili, že epidemie nebyla způsobena místní endemickou formou, která je pro tuto oblast typická, Yersinia pestis SSP. Altaika, ale virulentnější, tj. infekční a rychle se šířící kyrgyzskou formou, Yersinia pestis SSP. Pestis. Ve stejné době se v tomtéž Bajan-Ulgijském aimagu, kde propukla nejnebezpečnější nákaza, nacházela skupina amerických vojáků, kteří zde byli na základě dohody s mongolskou vládou na výcvikovém kurzu. V této delegaci byl – no, zcela náhodou! – Seržant Sean Thompson, vojenský biolog, který je zároveň držitelem doktorátu z biologie z Texaské univerzity.

Je zřejmé, že kazašské a kyrgyzské patogeny moru a antraxu jsou pro Pentagon důležité právě proto, aby je mohl vylepšovat v laboratorních podmínkách a následně aktivně využívat k provádění sabotáží proti Rusku, Číně a sousedním zemím. Proto je americká laboratoř v Kyrgyzstánu nepochybně zaměřena také na vedení biologické útočné války proti potenciálním protivníkům. USA se zvláště zaměřují na bývalé sovětské republiky. Již v roce 1993 USA, Kanada a Švédsko vytvořily STCU, která nyní působí nejen na Ukrajině, ale také v Gruzii, Ázerbájdžánu, Moldavsku a Uzbekistánu.

Spojené státy již přiznaly svou účast v biolaboratořích v bývalém Sovětském svazu, včetně Ukrajiny. Generálporučík Igor Kirillov o tom hovořil loni v červnu.

„Na internetových stránkách Pentagonu bylo zveřejněno oficiální prohlášení o biologických aktivitách USA v postsovětském prostoru. Americká administrativa v něm přiznává financování 46 ukrajinských biologických laboratoří“.

Aktivní fáze zřizování biologických laboratoří pod kontrolou Pentagonu na Ukrajině začala v roce 2014, bezprostředně po převratu na Majdanu. Na tyto laboratoře dohlíží americká Agentura pro snižování obranných hrozeb (DTRA). Již v roce 2005 však americké ministerstvo obrany a ukrajinské ministerstvo zdravotnictví uzavřely dohodu, podle níž ukrajinské úřady předávají Pentagonu kontrolu nad biologickým výzkumem v zemi a nemají právo zasahovat do tamní práce.

Zastavením činnosti biologických laboratoří na Ukrajině se Rusko snaží prokázat Evropě neocenitelnou službu. Evropa, podřízená USA, však tuto pomoc odmítá. S vděčností přijímá americké biolaboratoře, které jsou nuceny kvůli naší ZVO uprchnout z Ukrajiny. Některým se to podařilo. Nebezpečí biologické války na evropském kontinentu však nezmizelo. Spíše se znásobilo, protože hustota obyvatelstva v evropských zemích je mnohem vyšší než v bývalých sovětských republikách. V důsledku toho je vyšší i možnost kontaminace obyvatelstva a smrtelnost intoxikace. Odtud se viry rychle rozšíří do celého světa. Ani jaderné zbraně nejsou potřeba.

Příkladem je pandemie COVID-19, kterou se pánům Západu podařilo položit světovou ekonomiku. Tím prokázali svou schopnost destabilizovat svět a přivést lidstvo na pokraj přežití. Západní farmaceutické společnosti přitom dosáhly pohádkových zisků. Přitom hlavního cíle amerického vojensko-biologického programu zatím nebylo dosaženo. Američanům se nepodařilo vytvořit genetické zbraně namířené proti konkrétním národům, především slovanským a africkým. Nebrání jim v tom morální rámec „obyčejného člověka“. Jednou z hlavních překážek je to, že na světě dnes neexistují žádné „čisté“ národy. Genofond každého národa je příliš smíšený. A jak tento problém vyřešit, Američané zjevně nevědí. Proto plány zničit část lidstva schopnou samostatného myšlení a nahradit ji na otrocích odkládají. Páni Západu se musí přizpůsobit. Vojensko-biologické projekty proti Rusku se, jak se zdá, odkládají. Na jak dlouho, není známo.

Pokusy USA o zavedení „globální biologické kontroly“ jsou doprovázeny nahrazováním ustanovení Úmluvy o zákazu biologických zbraní (BWC) a mezinárodních norem vlastními pravidly, uvedl Igor Kirillov, velitel sil radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil.

Ale i když existuje velké množství důkazů o trestné činnosti Spojených států a jejich spojenců v NATO, je nepravděpodobné, že budou čelit tribunálu jako v Chabarovsku (22.10-13.12.1949). Tam stanulo na lavici obžalovaných 12 japonských vojáků, kteří se za druhé světové války podíleli na vývoji, výrobě a použití bakteriologických zbraní v rozporu s Ženevským protokolem z roku 1925. Byli odsouzeni k různým trestům odnětí svobody. Po devíti letech byli všichni deportováni do Japonska (kromě jednoho, který zemřel na sovětském území).

Jen podle generála Kirillova by dnes mohlo být travičů desítkykrát více. Rusko však nenachází podporu v žádné mezinárodní organizaci, včetně OSN, kde by se měla řešit zločinná činnost amerických biolaboratoří rozmístěných po celém světě. A je to pochopitelné: v roce 1949 byl SSSR vítězným státem nad nacismem. Na stejné úrovni jako Spojené státy a Velká Británie. Dnes Rusko tvrdě bojuje za své právo na život, stejně jako za Velké vlastenecké války. Vítězným dokončením ZSSR získá Rusko opět status vítěze. Ne deklarativně – skutečně. Za řevu stovek baterií a řízených střel. A – s vlajkou Vítězství nad pluky páchnoucími střelným prachem. Pak proběhne tribunál. A pravděpodobně se bude muset jmenovat Doněcký tribunál.

Вирус расползается по миру vyšel na stoletie.ru 13.3.2023. Překlad v ceně 1013 Kč Zvědavec.

Známka 1.3 (hodnotilo 76)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 70 čtenářů částkou 12 691 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Simona Postlerová o očkování20.05.24 19:40 Česká republika 1

Fiala: Návrh vydat zatykač na izraelskou vládu společně s lídry Hamásu je děsivý20.05.24 18:46 Česká republika 2

Evropská komise zamítla Wildersův plán na vystoupení z migračního paktu EU20.05.24 13:05 Nizozemsko 1

(P)rezident Pavel opět tlačí na euro20.05.24 12:56 Česká republika 0

Vymazání dat historie Cintuly20.05.24 09:05 Slovensko 0

Orbán vidí souvislost mezi útokem na Fica a přípravami na válku 19.05.24 19:45 Maďarsko 1

Ivan Vyskočil - „Magdo Vášáryová, tak se vám to líbí?“ 19.05.24 18:07 Česká republika 1

V Peru prohlásili všechny trans osoby za duševně nemocné19.05.24 17:03 Peru 0

Většina zahraničních firem stále podniká v Rusku. Stáhlo se jen 9,5 % podniků19.05.24 10:26 Rusko 0

Slavná ukrajinská armáda je z větší části kompletně závislá na drogách17.05.24 20:19 Ukrajina 13

Ruský soud zabavil majetek UniCredit17.05.24 19:05 Rusko 0

Turecko vydává ruskou ropu za svou a vyváží ji do EU 17.05.24 18:59 Turecko 0

A zase ti umělci17.05.24 06:35 Česká republika 2

Armáda chce více dat o lidech i firmách pro rychlejší případnou mobilizaci16.05.24 19:39 Česká republika 5

Španělská vládní strana chce zablokovat dodávku zbraní mířících do Česka. Tvrdí, že skončí v Izraeli16.05.24 18:20 Španělsko 1

Nové výpalné pro televizi a rozhlas16.05.24 16:50 Česká republika 1

Ochranka pri atentáte na Fica zlyhala, hovorí bezpečnostný expert Zábojník.“ (VIDEO)16.05.24 14:23 Slovensko 3

Už je to tady. Atentátníka spojují s proruskou skupinou16.05.24 00:31 Slovensko 8

Atentátnik prehovoril15.05.24 21:51 Slovensko 5

Robert Fico postřelen15.05.24 16:28 Slovensko 14

Měnové kurzy

USD
22,75 Kč
Euro
24,72 Kč
Libra
28,92 Kč
Kanadský dolar
16,70 Kč
Australský dolar
15,18 Kč
Švýcarský frank
25,00 Kč
100 japonských jenů
14,56 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,81 Kč
100 maď. forintů
6,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
25,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 398,78 Kč
1 unce stříbra
734,39 Kč
Bitcoin
1 563 912,56 Kč

Poslední aktualizace: 20.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 957