Aféra Huntera Bidena a Ihora Kolomojského

Thierry Meyssan

10.2.2023 Komentáře Témata: USA, Ukrajina 1338 slov

Bidenova administrativa konečně reaguje na skandály, které se objevily v souvislosti s počítačem prezidentova syna Huntera Bidena. Tento ztroskotanec, jehož jediné známé aktivity jsou aktivity feťáka a pasáka, se dokázal stát ředitelem velké plynárenské společnosti; práce, o které nic neví. Jako slaměný muž podepisoval nejrůznější velké kontrakty v různých zemích, kam cestoval -bezprávně – v oficiálních amerických letadlech. Jeho otec nyní rozjíždí operaci na zakrytí jeho afér, která ho přivedla k očištění ukrajinské vlády.

[Zleva: Dav...]
Zleva: David Archer s manželkou, Joe Biden a jeho syn Hunter při golfu.

Američtí voliči se postupem času od prezidenta Joea Bidena odvracejí. Mnozí z těch, kteří ho prý volili, tazatelům veřejného mínění otevřeně přiznávají, že toho litují. Někteří říkají, že kdyby o aféře Huntera Bidena věděli předem, nikdy by jeho otci jako prezidentovi nedůvěřovali.

Během prezidentské volební kampaně podala Republikánská strana žalobu k Federální volební komisi, protože sociální sítě Twitter a Facebook cenzurovaly tisíce účtů, které přenášely odhalení deníku New York Post o počítači Huntera Bidena [1]. Zabavení bylo zamítnuto, ale spisy Twitteru, které odhalil Elon Musk, podrobně dosvědčují, že FBI a zpravodajská služba (pravděpodobně CIA) zasahovaly u Twitteru a Facebooku, aby tyto informace cenzurovaly.

Udivilo mě, že ve Spojených státech mohl syn viceprezidenta, později prezidenta, cestovat v oficiálních letadlech do čtyř koutů světa a budit dojem oficiální osobnosti, i když byl jen feťák [2]. Toto zneužívání je podle mého názoru známkou dekadence amerického impéria.

Nová republikánská většina ve Sněmovně reprezentantů však hodlá provést různá vyšetřování, zejména zapojení Joea Bidena do špinavých obchodů jeho syna. Pokud by tato vyšetřování byla úspěšná, mohla by zpochybnit nezávislost prezidenta Spojených států, a vést tak k jeho impeachmentu.

Je třeba připomenout, že v době, kdy byl Joe Biden viceprezidentem Baracka Obamy, bylo generálnímu prokurátorovi Ukrajiny vyplaceno 7 milionů dolarů úplatků za to, že se nebude plést do záležitostí Barmy. Později byl tentýž prokurátor, který se stal příliš chamtivým, sesazen Nejvyšší radou (parlamentem) pod tlakem Spojených států, Evropské unie, MMF a Světové banky, které chtěly majitele Burismy a bývalou premiérku Julii Tymošenkovou zachránit za nižší cenu.

V puritánské zemi, jako jsou Spojené státy, se veřejné mínění nejprve zaměřilo na časté užívání prostitutek a drog Huntera Bidena, než se ukázalo, že mnohem důležitější jsou jeho finanční záležitosti.

Nyní aféra Huntera Bidena, kterou kryli velmi vysoce postavení členové zpravodajské komunity, pro něž byla celá sága „ruskou dezinformací“ [3], pravděpodobně obrátí karty. Popírání faktů již není vhodné, a to do té míry, že Harvardova univerzita právě oznámila, že uzavírá svůj projekt Technology and Social Change Project, tedy strukturu, která existenci notebooku Huntera Bidena neustále přirovnávala k Fake news [4].

Doposud se o tuto kauzu zajímali pouze „konspirační teoretici“, „extrémně pravicoví“ stoupenci prezidenta Trumpa a čtenáři žumpovního tisku. Naopak téměř celá vládnoucí třída „rozeznala“, že jde jen o populární fámu, Fake News. Na jedné straně stáli čtenáři New York Post, který aféru odhalil [5], na straně druhé čtenáři New York Times, který ji neustále popíral.

Mezi mnoha finančními aférami prezidentova syna vynikají dvě. První se týká čínského špiona. Ta by mohla odhalit obchodování s vlivem ve službách cizí mocnosti. Zatímco druhá se týká jeho aktivit na Ukrajině a zejména jmenování jeho a jeho přítele Devona Archera (bývalého spolubydlícího Christophera Heinze, zetě Johna Kerryho, v době jejich vysokoškolského studia) do správní rady ropné společnosti Burisma. Jedná se o skupinu, kterou prezident Vladimir Putin odsoudil jako „bandu narkomanů a neonacistů“ [6], když vyzval své armády k ukončení občanské války na Ukrajině na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2202.

Tento týden otřásly situací dvě zdánlivě nesouvisející události. Pravděpodobně si je vymyslel David Brock, nesporný specialista na agitprop, na kterého se v roce 2016 spoléhal prezident Biden v boji proti prezidentu Trumpovi, nebo s ním. Nemocný zmizel, nyní je zpět [7].

Hunter Biden si najal jednoho z nejslavnějších amerických právníků, Abbe Lowella. Ten požádal o trestní vyšetřování a poslal dopisy všem lidem, kteří se podíleli na zveřejnění obsahu notebooku jeho klienta, včetně bývalého newyorského starosty Rudyho Giulianiho a bývalého poradce Donalda Trumpa Steva Bannona. Obvinil je z narušení soukromí svého klienta, vyzval je, aby odvolali závěry, které z obsahu počítače vyvodili, a tím případ pohřbili. Současně se na Ukrajinu vydala delegace ministerstev obrany a zahraničí a také USAID, aby Zelenského vládě poradila, jak uklidit část nepořádku [8]. Oficiálně šlo pouze o to, aby peníze nabídnuté na úkor amerických daňových poplatníků nezpronevěřili zkorumpovaní úředníci. Neoficiálně šlo pouze o to, aby se odstranili otravní pěšáci, aniž by se to dotklo ostatních. Během dvou dnů odstoupilo řetězově čtrnáct osobností. Pět oblastních gubernátorů (Valentin Rezničenko (Dněpropetrovsk), Oleksandr Staruch (Záporoží), Dmytro Živyckyj Surja), Jaroslav Janšajevič (Cherson) a Oleksij Kulba (Kyjev)), kromě zástupce vedoucího prezidentské administrativy (Kyrylo Tymošenko) a náměstka generálního prokurátora (Oleksij Symoněnko) opustili své funkce čtyři náměstci ministrů (včetně Vjačeslava Šapovalova (obrana) a Vasyla Ložynského (infrastruktura)) a dva vedoucí vládní agentury.

Západní média o tomto velkém zásahu věrně informovala. To nejdůležitější se však stalo třetí den a mluvilo o tom jen velmi málo lidí. Vojáci SBU prohledali dům oligarchy Ihora Kolomojského, sponzora prezidenta Volodymyra Zelenského i „integrálních nacionalistů“, ale především majitele... Burisma Holding, který koupil od Mykoly Zločevského, v roce 2011, tedy ještě předtím, než do něj vstoupil Hunter Biden. Článek Centra protikorupčních akcí o této změně vlastníka byl samozřejmě již dávno z jeho stránek odstraněn [9].

Technicky vzato není Ihor Kolomojskij stíhán za vraždy, které nařídil, ale za zmanipulování dražby plynových parcel, které se zúčastnili dva náměstci ministra energetiky za téměř milion dolarů.

Zatčení mafiánského bosse Ihora Kolomojského odstraňuje stopy mnoha problémů. Je klíčovým svědkem, který spojuje prezidenta Volodymyra Zelenského s „integrálními nacionalisty“, tedy mezi obhájcem demokracie a antidemokraty, a mezi židovskou osobností a masovými vrahy Židů. Pro „prezidentovy muže“ je Kolomojskij hlavní ukrajinskou osobností, kterou lze činit odpovědnou za zkorumpovanost Huntera Bidena a nakonec i Joea Bidena.

Připomeňme, že v roce 2019 americký ministr energetiky Rick Perry údajně informoval Rudyho Giulianiho o důvěrných informacích prezidenta Zelenského během jeho inauguračního ceremoniálu o Hunteru Bidenovi [10]. Prezident Donald Trump poté požádal Ukrajince o informace o jejich vyšetřování. Aféra se však dostala na veřejnost, prezident Trump byl obviněn, že jedná z pomsty, a bylo proti němu zahájeno nové řízení o impeachmentu.

Aféra Huntera Bidena má mnoho aspektů. Jednou je vymazání jeho role v Barismě, druhou je vymazání jeho role v činnosti amerických vojenských laboratoří na Ukrajině. Tyto aktivity byly prováděny prostřednictvím Rosemont Seneca Technology Partners (RSTP), jedné z jeho společností, kterou vytvořil s Christopherem Heinzem, zetěm zvláštního prezidentského vyslance pro klima Johna Kerryho, který se k němu připojil v představenstvu společnosti Burisma [11].

Odkazy

[1] «Republican National Committe Letter to the Federal Election Commission», Octobrer 16, 2020.

[2] « La décadence de l’Empire états-unien », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 6 septembre 2022.

[3] “Public Statement on the Hunter Biden Emails”, Voltaire Network, 19 October 2020.

[4] «Harvard pulls the plug on disinformation research project led by Hunter Biden laptop skeptic», Yael Halon, Fox News, February 3, 2023. «Harvard shuts down ’misinformation’ research program and cuts ties with director who was skeptical of Hunter Biden laptop story (but claims it was for ’bureaucratic reasons’)», Will Potter, Daily Mail, February 3, 2023.

[5] “Smoking-gun email reveals how Hunter Biden introduced Ukrainian businessman to VP dad”, Emma-Jo Morris & Gabrielle Fonrouge ; “WH press secretary locked out of Twitter for sharing Post’s Hunter Biden story” , Steven Nelson, New York Post, October 14, 2020.

[6] "A gang of drug addicts and neo-nazis”, by Thierry Meyssan, Voltaire Network, 5 March 2022.

[7] “David Brock, Clintons agitprop man, zeroes in to rescue the Bidens”, Voltaire Network, 2 December 2022.

[8] «Defense, State, and USAID Inspectors General Visit Kyiv», Department of Defense Office of Inspector Genral, January 31, 2023.

[9] « Kings of Ukrainian Gas », Anticorruption Action Center, 26 août 2012.

[10] "WSJ News Exclusive", Timothy Puko & Rebecca Ballhaus, October 16, 2019, Wall Street Journal.

[11] «Hunter Biden Bio Firm Partnered With Ukrainian Researchers ‘Isolating Deadly Pathogens’ Using Funds From Obama’s Defense Department», Natalie Winters & Raheem J. Kassam, The National Pulse, March 24, 2022.

The Hunter Biden / Ihor Kolomoïsky affair vyšel 8.2.2023 na Voltairenet.org. Překlad v ceně 502 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 65)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 73 čtenářů částkou 12 349 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sociální služby jsou bez peněz23.09.23 17:34 Česká republika 0

Francouzský politik poukázal na manipulace předsedkyně Evropské komise kolem tragédie v Hirošimě.23.09.23 16:52 Evropská unie 0

Patří snad děti státu? 23.09.23 15:28 USA 0

Američtí senátoři jednají o vojenské pomoci Arménii22.09.23 20:11 Neurčeno 3

Slovenské volby rozhodne korespondenční volič. Jsou jich plné cintoríny!21.09.23 19:33 Slovensko 2

Kurzy sexuální výchovy jsou "vznětlivé".21.09.23 19:15 Belgie 0

Je tomu 44 let, co zemřel generál Ludvík Svoboda: a ticho!21.09.23 12:23 Česká republika 16

Petice proti zákazu aut na benzín a naftu21.09.23 09:25 Česká republika 2

Nespokojení Američané 21.09.23 09:16 USA 0

Francouzský novinář odhalil, jak na něj pracovnice Evropské unie tlačila, aby netočil migranty!20.09.23 18:26 Evropská unie 1

Unikátní záběry z přistání Američanů na Měsíci 19.09.23 21:12 USA 3

Milionový pochod za ochranu dětí před LGBT propagandou.19.09.23 19:05 Kanada 0

Volební právo pro uprchlíky 19.09.23 18:07 Německo 0

V Karabachu vypukly tvrdé boje19.09.23 16:16 Neurčeno 2

Digitální technologie jsou toxické19.09.23 07:15 Neurčeno 2

Prapor Azov vrací úder, píše iDnes. Že jde o neonacisty cudně zamlčel18.09.23 23:49 Ukrajina 5

Rusko kontroluje světový trh s pšenicí 17.09.23 14:18 Rusko 0

80 % Němců není spokojeno s vládou Scholze17.09.23 14:08 Německo 0

Údaje o katastrofálních ztrátách oznámil vysoký komisař Ukrajiny17.09.23 09:24 Ukrajina 0

„Pryč s poskoky USA, pryč z NATO.“17.09.23 09:12 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,92 Kč
Euro
24,44 Kč
Libra
28,06 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
14,77 Kč
Švýcarský frank
25,28 Kč
100 japonských jenů
15,46 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,30 Kč
100 maď. forintů
6,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,62 Kč
100 rublů
23,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 135,97 Kč
1 unce stříbra
539,93 Kč
Bitcoin
609 707,54 Kč

Poslední aktualizace: 23.9.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 941