Putinovo řešení: Roztříštěná, bezzubá Ukrajina rozdělená 100 kilometrů širokým územím nikoho

Mike Whitney

3.12.2022 Komentáře Témata: Rusko, Ukrajina 1318 slov

„Zdá se pravděpodobné, že Rusko prosadí řešení. Pokud se podle očekávání ukáže, že Západ nemůže nebo nechce vyjednávat, bude pro Rusko výhodné prosadit maximalistické řešení. Anebo Rusko „vyjedná dohodu“ tak, že prosadí na západní Ukrajině vytvoření mrtvé zóny tak velké, jak se mu zlíbí. Pokud Ukrajina a její američtí pomahači nepřijdou k rozumu, bude tato mrtvá zóna strašně velká.“ Yves Smith, Naked Capitalism

Jak to skončí?

[...]

Jak Rusko vytvoří „neutrální“ Ukrajinu, která nebude po zuby ozbrojená nepřáteli Moskvy? Jak zabrání Kyjevu, aby prováděl společná vojenská cvičení s NATO nebo umisťoval raketová stanoviště na ruských hranicích? Jak zabrání ukrajinské armádě ostřelovat etnické Rusy na východě země nebo cvičit krajně pravicové polovojenské jednotky, aby zabily co nejvíce Rusů? Jak Putin změní Ukrajinu v dobrého souseda, který nepředstavuje bezpečnostní hrozbu a který nepodněcuje protiruskou nenávist a fanatismus? A konečně, jak se dá konflikt vyřešit mírovou cestou, když jedna strana odmítá s druhou jednat? Podívejte se na ukázku z článku na Mint News:

„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý podepsal dekret, kterým formálně oznámil „nemožnou“ perspektivu mírových jednání mezi Ukrajinou a ruským prezidentem Vladimirem Putinem....

„On (Putin) neví, co je to důstojnost a čestnost. Proto jsme připraveni na dialog s Ruskem, ale s jiným ruským prezidentem,“ řekl v pátek Zelenskij. (Mint News)

To, že Zelenskij nebude jednat s Putinem, neznamená, že nedojde k dohodě. Znamená to pouze, že Zelenskij nebude mít žádný vliv na výsledek. Jako silnější země mělo Rusko vždy možnost prosadit urovnání, které dosáhne jeho základních cílů národní bezpečnosti, a přesně to Putin udělá. Urovnání nebude ideální ani zcela neukončí nepřátelství, ale poskytne vrstvu ochrany před nepřáteli Ruska, což je to nejlepší, v co lze za daných okolností doufat. Urovnání bohužel také ukončí existenci Ukrajiny jako životaschopného, celistvého státu. A – poté, co Rusko dokončí svou speciální vojenskou operaci – Ukrajinu čeká chmurná budoucnost deindustrializované pustiny, jejíž přežití je zcela závislé na spojencích na Západě.

Zde je úryvek z článku moskevského novináře Johna Helmera, který se domnívá, že ruská armáda při nadcházející zimní ofenzivě vyklidí rozsáhlou oblast střední Ukrajiny a že se velká část tohoto území stane součástí 100 kilometrů široké demilitarizované zóny (DMZ), která bude Rusko chránit před ukrajinskými raketovými a dělostřeleckými útoky. Jak uvádí Helmer, vzorem pro toto vojensky vynucené urovnání je „příměří z Pchanmundžomu z 27. července 1953, které ukončilo korejskou válku..... Na zemi uvnitř UDZ (ukrajinské demilitarizované zóny) nesmí být žádná elektřina, žádní lidé, nic kromě prostředků k monitorování a prosazování podmínek příměří“. Zde je více informací od Helmera:

Vojenský zdroj:.... Jakmile bude zničení těchto cílů dokončeno, budou zbytky infrastruktury zaminovány a oblast osazena snímacími zařízeními. Armády pak zahájí rychlý, etapovitý ústup za ruské linie, kde již začal proces opevňování a zakopávání.“

„Civilistům a odzbrojeným ukrajinským vojákům – s výjimkou ukronacistických jednotek – bude přidělen jeden nebo dva koridory, kterými budou moci opustit zónu. Raději by neměli otálet.“....

Zdroje se shodují na tom, že nová vojenská demarkační linie bude vyznačena ještě před jarem příštího roku, liší se však v názoru na to, jak je vyznačena nyní a jak bude vypadat v dubnu příštího roku. „Zatím bude linie na Dněpru s pásmem zasahujícím ze západního břehu do zadlužené Ukrajiny – můj odhad je v hloubce ne menší než 100 km. Tím se ruské území dostane mimo dostřel většiny ukrajinského dělostřelectva. Zóna v hloubce 100 km také poskytne ruským silám čas na odhalení a zachycení čehokoli v letu...

V severním sektoru – to je od Kramatorska a Slovjanska po Charkov... jsou to posádky a nástupní prostory nenávisti na hranicích Ruska nebo v jejich blízkosti; nebudou ušetřeny ....(a) kvalifikovaly je pro deelektrifikaci, deopopulaci a de-nacifikaci.

Je třeba zdůraznit, že zejména při ruských operacích na severu... se nebudou zmocňovat a držet území. ... Nepůjde o obsazení území, natož o jeho správu na delší dobu. Cílem bude zničit nepřátele, kteří zvednou hlavu, a infrastrukturu, o kterou se opírají; položit miny a senzory; a pak se stáhnout.

„Po obsazení přidělených dopravních a logistických uzlů začne jejich ničení ženijními jednotkami. Budou zničeny mosty, silnice, železnice, seřaďovací nádraží, vozový park, letiště, sklady a výdejny pohonných hmot, elektrické rozvodny, vysílací a komunikační věže, ústředny, sklady, skládky, zemědělská technika – vše, co by mohlo být využito k podpoře ukrajinsko-nacistického úsilí na východ od západní hranice zóny. To bude také úkolem pozemních sil – komplexnějším a důkladnějším, než jakého mohou dosáhnout raketové a bezpilotní údery.“

„Civilisté a odzbrojení bojovníci, bez svého motorizovaného vybavení, budou moci vyjít ze zóny do speciálně připravených autobusů (jak na to dohlížel Surovikin v Sýrii) s tím, co si mohou vzít na zádech..... Každý, kdo se rozhodne zůstat uvnitř zóny, bude prostřednictvím rozhlasu, letáků a reproduktorů výslovně informován, že je považován za nepřátelského bojovníka a podle toho s ním bude jednáno. Po uplynutí předepsané doby budou „zlaté mosty“ pro opouštějící obyvatelstvo zničeny. Pro ty, kteří zůstanou, nebude k dispozici elektřina, kanalizace ani komunikace...“ (“Ukrajina Armistice- Jak UDZ v roce 2023 oddělí armády jako korejská DMZ v roce 1953“, John Helmer, Dances With Bears

[Mapa od Jo...]
Mapa od Johna Helmera

Helmer to vystihuje dokonale. Putin se chystá vytvořit ve středu Ukrajiny rozsáhlou, neobyvatelnou zemi nikoho, která oddělí východ od západu a ukončí existenci Ukrajiny jako životaschopného, souvislého státu. Takto vypadá vojensky vynucené uspořádání. Není ideální a nemusí nutně zastavit všechny boje, ale řeší základní bezpečnostní požadavky Ruska, které se Washington rozhodl ignorovat.

Buďte si jisti, že Washingtonu se tato dohoda nebude líbit a nikdy nebude souhlasit s novými hranicemi. Spojené státy však v této věci nebudou mít rozhodující slovo, a to je nesmírně důležité, protože role Washingtonu jako „garanta globální bezpečnosti“ je nyní minulostí. O hranicích Ukrajiny bude rozhodovat Rusko, a tak to prostě bude. Takže ano, můžeme očekávat skřípění zubů v sídle NATO, OSN a v Bílém domě, ale bez valného efektu. Věc je vyřešena, pokud ovšem USA a NATO nebudou chtít do konfliktu zapojit pozemní síly, což podle našeho názoru urychlí rozkol v NATO, který nevyhnutelně povede k jeho rozpadu. Ať tak či onak, o osudu Ukrajiny se bude rozhodovat v Moskvě, nikoli ve Washingtonu, a tato skutečnost bude mít významný dopad na rozložení globální moci. Ve městě je nový šerif a rozhodně to není Američan.

Podtrženo a sečteno: Myslíme si, že Helmerova analýza je nejpravděpodobnějším scénářem pro budoucnost. Putin doposud projevoval obdivuhodnou zdrženlivost, ale po devíti měsících nesmyslného trápení a krveprolití je čas to zabalit. Moskva měla vždy ve své výbavě kladivo a nyní se ho chystá použít. Byli bychom raději, kdyby to takhle neskončilo, ale nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Washington chtěl tuto válku protáhnout na co nejdelší dobu, aby Rusko vykrvácelo a nemohlo promítnout svou sílu za své hranice nebo bránit americkým plánům na „obrat k Asii“. Putin však tento plán překazil. Nevstoupil do pasti Washingtonu a nehodlá pumpovat krev a peníze do černé díry. Hodlá tuto záležitost jednou provždy vyřešit a skoncovat s ní. Toto je z rozhovoru s plukovníkem Douglasem MacGregorem:

Celému konfliktu jsme se mohli vyhnout, kdybychom jednoduše uznali legitimní zájmy Moskvy na dění na Ukrajině... Pro Rusy je důležité, co se děje na Ukrajině.... Takže jsme mohli zasáhnout hned na začátku a říct: 'Pojďme uzavřít příměří a promluvit si', vlastně jsme mohli Rusům posledních 10 nebo 20 let naslouchat, jaké mají obavy z toho, co se děje uvnitř Ukrajiny. A myslím, že teď vidíme se Zelenského režimem – velmi nebezpečnou vládou, která je nevyléčitelně nepřátelská vůči Rusku (a) která reaguje výhradně na pokyny z Washingtonu -, že se rozhodla, že chce Rusko fatálně oslabit jakýmkoli způsobem... Řešením je -ne vstoupit do této marné a nesmyslně destruktivní války s Moskvou- (ale) dostat trochu rozumu do myslí lidí ve vládě v Kyjevě.“ Plukovník Douglas MacGregor, „Ukraine is about to be Annihilated“, You Tube; 2:10 min.

Rozhodnutí již bylo IMO učiněno. Ukrajina bude rozdělena na dvě části, ať se to Washingtonu líbí nebo ne. Tak to prostě je.

Putin's Remedy: A Fragmented, Toothless Ukraine Separated by a 100 Kilometer-Wide No-Man's-Land vyšel 29.11.2022 na UNZ Review. Překlad v ceně 558 Kč Zvědavec.

Známka 1.4 (hodnotilo 140)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

45

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 96 čtenářů částkou 15 923 korun, což je 45 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

„Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné.“ Koalice (pětidemolice) nesouhlasila27.09.23 19:52 Česká republika 0

Koupě F-35 potvrzena27.09.23 16:47 Česká republika 3

Je třeba zrušit rodinu27.09.23 14:05 Česká republika 0

Ovlivňování voleb na Slovensku27.09.23 04:26 Česká republika 0

Záchodový problém na školách 26.09.23 14:28 Česká republika 4

Brusel zvedl varovný prst25.09.23 20:14 Evropská unie 8

Židé v šoku – kanadský parlament a premiér tleskali SSákovi!25.09.23 12:13 Kanada 6

Christine Anderson - Buď my a nebo oni (video)25.09.23 11:42 Evropská unie 1

Už dnes způsobují samovolně hořící elektromobily jednu pohromu za druhou24.09.23 21:25 Česká republika 8

Sociální služby jsou bez peněz23.09.23 17:34 Česká republika 0

Francouzský politik poukázal na manipulace předsedkyně Evropské komise kolem tragédie v Hirošimě.23.09.23 16:52 Evropská unie 0

Patří snad děti státu? 23.09.23 15:28 USA 0

Američtí senátoři jednají o vojenské pomoci Arménii22.09.23 20:11 Neurčeno 4

Slovenské volby rozhodne korespondenční volič. Jsou jich plné cintoríny!21.09.23 19:33 Slovensko 2

Kurzy sexuální výchovy jsou "vznětlivé".21.09.23 19:15 Belgie 0

Je tomu 44 let, co zemřel generál Ludvík Svoboda: a ticho!21.09.23 12:23 Česká republika 16

Petice proti zákazu aut na benzín a naftu21.09.23 09:25 Česká republika 2

Nespokojení Američané 21.09.23 09:16 USA 0

Francouzský novinář odhalil, jak na něj pracovnice Evropské unie tlačila, aby netočil migranty!20.09.23 18:26 Evropská unie 1

Unikátní záběry z přistání Američanů na Měsíci 19.09.23 21:12 USA 3

Měnové kurzy

USD
23,18 Kč
Euro
24,35 Kč
Libra
28,14 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
14,73 Kč
Švýcarský frank
25,17 Kč
100 japonských jenů
15,50 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,26 Kč
100 maď. forintů
6,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,63 Kč
100 rublů
23,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 486,42 Kč
1 unce stříbra
522,95 Kč
Bitcoin
607 945,46 Kč

Poslední aktualizace: 27.9.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 038