Přepis projevu ruského zástupce před RB OSN

26.10.2022 Komentáře Témata: OSN, Světová banka 2010 slov

Jsme poněkud zmateni. Není nám zcela jasné, jakou jinou přidanou hodnotu než časové prodloužení dnešního jednání nese zařazení zástupců Slovenska, Polska, Německa a Řecka na seznam řečníků. Dnes nevedeme rozpravu, ale instruktáž. Postoj těchto zemí již velmi dobře známe. Hezky by ho mohl shrnout [jediný] zástupce Evropské unie. Nic jiného než touhu být uváděn na obrazovkách národních televizí v tom nevidíme. Do budoucna bychom Vás, pane předsedo, chtěli požádat, abyste byl při sestavování seznamu řečníků pro zasedání OSN na toto téma opatrnější.

Pane předsedající, bereme na vědomí informace náměstkyně generálního tajemníka OSN pro politické otázky Rosemary Di Carlo a rezidentní koordinátorky na Ukrajině Denise Brownové. [opravuje tlumočníka] Rezidentní koordinátorka.

Vidíme, že... sekretariát OSN se konečně začal zabývat příběhem ničení civilní infrastruktury. Bohužel opět jednostranně. Neslyšeli jsme ani slovo o destrukcích, které Kyjev 8 let působil a nadále působí v Donbasu. Neslyšeli jsme ani o obětech z řad jeho civilního obyvatelstva před útoky ozbrojených sil Ukrajiny. Bez jakékoli reakce ze strany sekretariátu zůstávají zrůdné teroristické útoky Kyjeva na takovou civilní infrastrukturu, jako je Krymský most, ostřelování Záporožské jaderné elektrárny a Kachovské vodní elektrárny ze strany AFU.

Potřebu svolat dnešní schůzku naši západní kolegové vysvětlili zesílenými údery proti ukrajinské civilní infrastruktuře a civilním cílům z ruské strany. Podívejme se, jak se věci skutečně mají. Poslední dva měsíce ukrajinský režim a jeho západní patroni, zjevně v euforii z jakéhosi taktického postupu ukrajinských vojsk na řadě směrů, kterého bylo dosaženo za cenu astronomických ztrát na živé síle a technice, všemožně omílají tezi, že Rusko údajně vyčerpalo své materiální a lidské zdroje a brzy ... začne na bojišti prohrávat.

Zároveň ukrajinští stratégové pod dohledem svých západních pánů již delší dobu používají na ruském území teroristické sabotážní metody. Příkladů je celá řada. Ale apogeem jejich úsilí se stal teroristický útok na Krymský most 8. října, spáchaný ukrajinskými speciálními službami. Zahynuli čtyři lidé, zničena byla část silnice, kterou využívali obyvatelé poloostrova k zásobování potravinami, léky a dalším životně důležitým zbožím.

Ukrajinští úředníci, včetně místopředsedy vlády, vedoucího ministerstva pro digitální transformaci Ukrajiny Michaila Fedorova a poradce ministra vnitra Ukrajiny Antona Geraščenka, si tento zločin otevřeně vychutnali. Nadšené zprávy byly zveřejněny také na oficiálním účtu Ministerstva obrany Ukrajiny. A přestože se Kyjev, zřejmě kárán svými západními pány, velmi rychle, jak je jeho tradicí, pokusil přehodit vinu na Rusko, ministr zahraničních věcí Ukrajiny Dmitrij Kuleba na videozáznamu uniklém na internet potvrdil, že za útoky na Krymský most a Belgorodskou oblast stojí Kyjev. Zde jsou jeho slova, zpřístupněná milionům uživatelů. Cituji. „Pokud se mě zeptáte, kdo vyhazuje do vzduchu [infrastrukturu] na Krymu nebo v Belgorodě, pak vám v soukromé komunikaci řeknu, že ano, jsme to my“. Konec [citátu].

Protože během osmi let trpkých zkušeností obyvatel Donbasu dobře víme, čeho je kyjevský režim schopen, bylo rozhodnuto zchladit bojový zápal arogantních kyjevských teroristů. Údery přesně naváděných raket a bezpilotních letounů ruské výroby bylo zničeno velké množství vojenských zařízení a také infrastrukturních objektů, [což] snížilo vojenské možnosti a podkopalo potenciály Zelenského represivního režimu.

Tato situace se samozřejmě Západu nelíbila, a tak vyvolala mezi našimi západními „kolegy“ nefalšovanou hysterii, kterou můžeme v celé její kráse pozorovat i na dnešním zasedání. Samozřejmě, že stejně jako dříve nechtějí vidět pravdu a uznat, že civilní cíle byly zasaženy a poškozeny pouze v těch případech, kdy byly drony sestřeleny v blízkosti cílů ukrajinskou teritoriální obranou.. a kvůli tomu se odchýlily od původního kurzu. Nebo k [poškození došlo], když byly civilní cíle zasaženy raketami ukrajinské protivzdušné obrany, které nebyly schopny zachytit své cíle. Takových případů je spousta, včetně těch zaznamenaných na videu. Každý, kdo chce, se na ně může podívat na internetu.

Právě teď se Ukrajina a její západní patroni pokoušejí vymyslet další falešnou zprávu o údajných dodávkách íránských bezpilotních letounů do Ruska v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 2231. Odmítáme jakékoli podobné pokusy o zatažení sekretariátu OSN do této bezohledné hry. Příkladem toho je dopis, který dnes v Radě bezpečnosti rozeslaly Německo, Francie a Spojené království s faktickou žádostí, aby Sekretariát OSN porušil článek 100 Charty OSN a mandát, předepsaný v nótě předsedy Rady bezpečnosti OSN S/2016/44 ze dne 16. ledna 2016. USA šly ještě dál a ve svém dopise přímo požadovaly po sekretariátu, aby provedl vyšetřování, k jehož zahájení není sekretariát oprávněn. Jedná se o vyhrocenou situaci a my jsme předložili naše právní posouzení v dopise s odpovědí, který byl rozeslán před tímto zasedáním. Čekáme, až sekretariát plně potvrdí, že nehodlá přistoupit na porušování Charty OSN [požadované] těmito pokyny Západu a žádné takové „vyšetřování“ nepovede. Pokud experti OSN, aby se zalíbili západním metropolím, přesto zahájí taková pseudovyšetřování s neopodstatněným odkazem na ustanovení rezoluce 2231, můžeme přehodnotit celý komplex našich vztahů se sekretariátem OSN, na jehož nestrannost by v takovém případě již nebylo možné spoléhat.

Vážení kolegové. Dnešní vystoupení v Radě bezpečnosti je také jakousi kouřovou clonou pro kyjevský režim a jeho mecenáše. Západ usilovně vytváří obraz kyjevského režimu jako nevinné oběti ruské agrese, [která] potřebuje neustálou vojenskou pomoc. Minulý týden byly oznámeny dodávky vojenských dodávek do Kyjeva.

USA a EU se rozhodly pro systémy, které vykazovaly nejvyšší smrtící účinnost proti obyvatelstvu Donbasu a osvobozených území. USA dodají Kyjevu další várku MLRS M142 HIMARS a vysoce přesných řízených střel M31 GMLRS, jakož i letecké protiradarové střely AGM-88 HARM. Z Paříže Kyjev opět obdrží samohybná dělostřelecká děla Caesar ráže 155 mm. Dodávku 155mm munice Kyjevu oznámilo Německo. Vlastnímu obyvatelstvu představitelé těchto zemí vysvětlují, že tyto zbraně by údajně měly pomoci Zelenského režimu při obraně Ukrajiny.

Podívejme se, k čemu se vlastně používají. Podle údajů DLR-LPR bylo jen na území kontrolovaném republikami od ... února do října v důsledku ukrajinských útoků s použitím těžkých zbraní zničeno více než 10 tisíc domů a více než 2000 objektů civilní infrastruktury, včetně 424 vzdělávacích a 109 zdravotnických zařízení. K těmto útokům byly aktivně využívány americké MLRS HIMARS. Příležitost ukázat svou sílu v nerovném boji s obytnými domy, školami a dalšími civilními cíli využily také francouzské Cesary. Přímo z francouzských zbraní v Doněcku od června letošního roku zahynulo ne méně než pět lidí, deset bylo zraněno, více než 64 budov bylo zničeno.

Ukrajinské ozbrojené síly rovněž zasahují hluboko na ruském území a útočí na civilní obyvatelstvo a civilní infrastrukturu. Dne 10. října v Belgorodské oblasti AFU odpálila více než 100 raket, včetně nechvalně známých Tochki-U vyzbrojených kazetovými hlavicemi. Zemřela jedna žena, poškozeny byly čtyři domy. V dlouho trpěné obci Tetkino v Kurské oblasti, která je od jara terčem masivních dělostřeleckých úderů AFU, byli navzdory absenci vojenských objektů zraněni dva lidé. Dne 13. října zasáhly ukrajinské údery obytný dům v Belgorodu, ... vesnici Krasnyj, celní kontrolní stanoviště v Šebekinském městském obvodu a další civilní objekty.

Právě teď, doslova v předvečer našeho setkání, ozbrojené síly Ukrajiny zničily... zničily průmyslové závody v této oblasti. Stojí za to připomenout, že dříve v této oblasti, stejně jako v Doněcku, AFU aktivně a nevybíravě používala proti civilnímu obyvatelstvu dálkově ovládané minové systémy, včetně min „Petal“.

16. října stříleli na obytné domy v Nikolsku a na mezinárodní letiště Šuchov v Belgorodu, dva civilisté byli zraněni.

Dne 18. října ukrajinská armáda opět ostřelovala vesnici Belaja Berjozka v Brjanské oblasti. Téhož dne ozbrojené síly Ukrajiny zaútočily na šest měst v Kurské oblasti, jedna žena byla zraněna, řada domů byla zničena, několik elektrických vedení bylo vyřazeno z provozu.

Ještě předtím se ukrajinští sabotéři opakovaně pokusili o sabotáž v Kurské jaderné elektrárně. Celkem byla jen od začátku října rozpoutána nerozlišující dělostřelecká palba ozbrojených sil Ukrajiny, včetně použití výše zmíněných amerických raket HARM, na více než 30 mírových sídel v Belgorodské oblasti a samotném městě Belgorod.

Zároveň se tím Kyjev, ... podporovaný svými západními nadřízenými, otevřeně chlubí. Myslí to v Kyjevě a v zaštítěných kyjevských hlavních městech vážně ...vážně, že si to necháme líbit?

Zelenského režim, který využívá odpustků za jakékoli zločinné činy vydávaných jeho západními pohlaváry, záměrně ... zasahuje civilní infrastrukturu na svých bývalých územích. Pět měsíců AFU ostřeluje město Nová Kachovka v Chersonské oblasti. Denně přilétá až 120 raket, z nichž většinu tvoří americké HIMARSy, přičemž Ukrajinci je cíleně míří na přehradu Kachovka s cílem ji protrhnout a zvýšit tak hladinu vody, což způsobí zaplavení přilehlých území. Tento scénář může mít za následek smrt tisíců civilistů, tisíce domů budou poškozeny.

Dnes jsme rozeslali dopis Radě bezpečnosti a vyzvali vedení OSN, aby této obludné provokaci zabránilo.

Nezodpovědné útoky AFU na Záporožskou jadernou elektrárnu pokračují, což vážně ohrožuje jadernou bezpečnost elektrárny. Rozsah civilních obětí v případě, že by ZNPP byla vážně poškozena, natož po rozsáhlé umělé havárii s radioaktivním zamořením, Kyjev neznepokojuje. Jsou připraveni přinést jakoukoli lidskou oběť, aby NATO mohlo nadále vést zástupnou válku s Ruskem a pokračovat v dodávkách zbraní na Ukrajinu. Vedení OSN o těchto hrozivých incidentech průběžně informujeme, ale žádnou smysluplnou reakci od nich zatím ... jsme zatím nedostali.

Ukrajinským ozbrojencům se podařilo vážně poškodit Kachovský a Antonovský most přes Dněpr, přes které byli obyvatelé Chersonu zásobováni potravinami, léky apod. Další pokus o zničení Antonovského mostu podnikly ozbrojené síly Ukrajiny 19. října. Ruským systémům protivzdušné obrany se podařilo toto zařízení ochránit a pro tyto útoky byly opět použity americké systémy HIMARS. Stejné systémy použili ukrajinští ozbrojenci již dříve k úderům na místo, kde byli drženi zajatci z neonacistického praporu Azov v Jelenovce.

Další děsivou ukázkou toho, jak kyjevské úřady ve skutečnosti zacházejí s mírumilovnými lidmi, jsou jejich barbarské tresty vůči krajanům, kteří se rozhodli pro Rusko. Dne 29. září ozbrojené síly Ukrajiny rozstřílely u Kupjanska kolony aut, které se chystaly opustit Ukrajinu směrem do Ruska. Zahynulo asi 30 lidí. Dne 30. září AFU opět střílela na uprchlíky, kteří odjížděli na osvobozená území Záporožské oblasti. Na místě bylo zabito 30, zatímco 88 osob bylo zraněno. Včera, 20. října, AFU ostřelovala trajektový přechod, který sloužil k evakuaci civilistů prchajících před ukrajinským ostřelováním a provokacemi. Výsledkem tohoto činu jsou mrtví a zranění, včetně novinářů a dětí.

4. října bylo zveřejněno otevřené video s poselstvím 38 vojáků 8. roty 3. pluku 25. výsadkové brigády Ozbrojených sil Ukrajiny. V něm informovali o tom, že ... informovali o obdržení zločinného rozkazu zabíjet civilní obyvatelstvo Charkovské oblasti.

Ministerstvo vnitra Ukrajiny nedávno vydalo prohlášení o zahájení operace na vyhledávání nepřátel Ukrajiny, v jejímž rámci je ve městech Charkovské oblasti zadrženo až 40 takzvaných „potenciálních spolupracovníků“, kteří jsou následně vyslýcháni bezpečnostními službami.

Co se s těmito lidmi děje poté, ukázal ve svých zveřejněných na sociálních sítích 9. října videa příslušník ukrajinské armády, bývalý velitel neonacistické jednotky Azov, Maxim Zhorin. Na záběrech je vidět, že těla jimi popravených civilistů neonacisté odhazují do rokle. Sám Zhorin napsal, že jde o obyvatele města Kupjansk v Charkovské oblasti, a komentoval to slovy, cituji: „Přijde trest“. Z metadat klipu vyplývá, že byl natočen něco málo přes půl hodiny před zveřejněním. Mrtví byli oblečeni do teplého oblečení, odpovídajícího říjnovým povětrnostním podmínkám. Připomínám, že ruské jednotky v Kupjansku chyběly od začátku září. Vše nasvědčuje tomu, že tito nešťastníci se stali obětí mimosoudní popravy, kterou provedli ukrajinští neonacisté v rámci vyčištění města.

Kde je jediné slovo odsouzení těchto akcí ze strany západních delegací? Vaše mlčení je nejlepším důkazem toho, že přes všechno pokrytectví nikomu na Západě nezáleží na osudu ukrajinského civilního obyvatelstva. Raději kryjete tento zločinný režim, do něhož se začlenili nacionalisté, radikálové a přímo nacisté, [pomáháte] jim organizovat provokace a propagovat lži o Rusku a akcích ruských vojsk.

Mimochodem, rád bych znovu připomněl, že navzdory všem upomínkám jsme stále neobdrželi seznamy obětí dubnové ukrajinské provokace v Bucha, jména těchto lidí. To opět potvrzuje, že kyjevské úřady nemají co předložit na podporu svých obvinění a domněnek. Naši západní „kolegové“ se snaží předstírat, že není třeba nic dokazovat – stačí prostě věřit slovům představitelů kyjevského režimu o jakémkoli jejich tvrzení.

Pane předsedo, než skončím, chtěl bych vás předem informovat, že další várku tirád zástupce ukrajinského režimu dnes ve zdech Rady bezpečnosti poslouchat nebudu, čímž mu umožním zažít to bizarní a hříšné potěšení, které z toho [zřejmě] má, ne, nebudu. Myslím, že každý, kdo si přečetl jeho nedávné urážlivé komentáře na adresu ruských diplomatů na sociálních sítích ... [nesrozumitelné] Bohužel, takovéto výlevy odrážejí současný stav ukrajinské diplomacie a jsou důkazem neschopnosti a nepřipravenosti Kyjeva k jakémukoli dialogu. Natož pak civilizovaného.

Extremely important Russian warning to the UN Security Council vyšel 24.10.2022 na tehsaker.is. Překlad v ceně 960 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 124)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 0

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 0

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Masová migrace migrantů do Ruska je plánem Západu zničit Rusko zevnitř - politolog Igor Skurlatov10.07.24 17:52 Rusko 1

Polsko bude možná sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou. Jako podmínku však stanoví souhlas NATO 10.07.24 13:42 Polsko 1

Francouzi jdou proti proudu. Spalovací vozy budou vyrábět i přes zákaz registrace10.07.24 13:32 Francie 1

Náš žoldnéř na Ukrajině Filip Siman souzen za rabování a uklizen do basy10.07.24 12:41 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 085