Konspirace nebo debilita?

Antivirus

5.10.2022 Komentáře Témata: Společnost, Úvahy 2274 slov

Někteří lidé jsou přesvědčeni, že konspirace neexistujou a existujou pouze konspirační teorie, který jsou vždycky nepravdivý. Tohle je neklamná známka mentální poruchy, která vzniká v důsledku vymejvání mozku médii a současnou „kulturou“, a vyúsťuje v totální odtržení od reality. Představa, že neexistujou konspirace je stejně absurdní jako představa, že neexistujou lži a podvody.

Neméně absurdní je o něco konkrétnější představa, že konspirace sice existujou, ale vláda by se nikdy žádný neúčastnila. Taková představa je výsměchem historickejm faktům a dlouhou kapitolou samou o sobě, ale o tom možná jindy.

Zvláštní zápletkou týhle mentální poruchy je v dnešní době to, že když jde o téma Rusko, tak je to najednou úplně obráceně. Lidi, kteří se pravidelně vysmívají jinejm názorům než svejm, s pádnym argumentem „haha, to je zase konspirační teorie“, podle všeho věří úplně všem konspiračním teoriím o Rusku a Putinovi, ať jsou tyto teorie sebehloupější. Neboli mají utkvělou představu, že všechny možný špatný věci by naše (nebo americká – navzdory 987651635 důkazům o opaku) vláda nikdy neudělala, ale ta Putinova by je naopak všechny udělala a dělá.

Což je samozřejmě znamením mentální nestability, neboť taková představa, bez ohledu na to, komu fandíte, je už jen z hlediska pravděpodobnosti totálně mimo mísu. Dává to smysl jen lidem, kteří rozdělujou celý státy na „dobrý“ a „špatný“ a vycházeji z předpokladu (kterej by je nikdy nenapadlo zpochybnit), že ten jejich stát (a vláda) je „dobrej“. Takhle černobílý vidění světa můžeme omluvit u malejch dětí, ale pokud je vám aspoň 15 a pořád to tak vidíte, tak už to ukazuje na nějakej vážnej kognitivní problém.

Nechci nikoho přesvědčovat, že tu je nějaká konkrétní konspirace. Spíš bych chtěl poukázat na to, že pokud neni, tak musí existovat nějaký alternativní vysvětlení toho, že vláda, která údajně pracuje pro naše dobro, ve skutečnosti dělá všechno pro to, abysme se měli co nejhůř. Tohle je opravdu závažnej rozpor mezi údajným záměrem a skutečností, takže by se to nemělo brát na lehkou váhu.

Co je důvodem tohodle rozporu? Buď je to reálná konspirace, nebo debilita a nekompetence gigantickejch proporcí. Co vlastně znamená „konspirace“? V tomhle případě by to znamenalo, že se vláda na něčem dohodla s někým za našimi zády, a dělá záměrně něco jinýho, než nám tvrdí, že dělá – anebo dělá to, co dělá, z jinejch důvodů, než nám tvrdí. Pokud tomu tak neni, nezbejvá nám než přijmout jako fakt myšlenku, že naše vláda je tou nejděsivější sbírkou totálních idiotů, kteří i při sebevětší snaze konat dobro páchají jen zlo. Otázkou je, který vysvětlení je pravděpodobnější a věrohodnější.

Takže se podíváme na pár věcí, který se za poslední 2 roky staly, a jak by se daly nejlíp vysvětlit.

Vláda nám pod heslem „udělejme tečku za koronavirem“, s představou, že dvě dávky to ukončí tou „tečkou“, nakoupila asi 50 miliónů vakcín. Pro ty, kteří neví, čí jsou, připomínám, že jsme občani ČR, země s 10 milióny obyvatel. Neboli vláda nakoupila/objednala 5 dávek na jednoho člověka v době, když dvě dávky měly bejt „tečka“. A to ani neberu v úvahu, že vakcíny v tu dobu nebyly pro děti, 35% populace to svinstvo absolutně za žádnejch okolností nechce a nikdy nechtělo, a dalších X% se k tomu nechalo donutit a vmanipulovat proti vlastnímu přesvědčení. Těch ochotnejch nechat se zapíchnout bylo teda jen asi 7 miliónů a teď už jich je mnohem míň.

Co z toho vyplývá? Buď vláda věděla, že do nás bude cpát víc než 2 dávky, na čemž se s „někym“ domluvila a nám o tom lhala (což by splnilo definici konspirace), nebo je vláda partička totálních idiotů, kteří neumí do pěti počítat a nedokázali si vzít kalkulačku a zjistit, že i kdyby nacpali dvě dávky úplně do všech, stačí jim kolem 20 miliónů dávek a nakupovat víc je stupidní vyhazování peněz. Samozřejmě kdo neni úplnej idiot, ten by nekupoval ani těch 20, protože jednak neni důvod to cpát do dětí a jednak to evidentně nechtěj všichni, tak realisticky nakoupim 10-15 miliónů a uvidim, kolik se toho udá, než koupim další, ne? Na to fakt nemusim studovat ekonomiku. Zatim se „vyočkovalo“ 17 miliónů, takže pořád ještě ne ani těch 20, a to už jsme prošli třetím kolem.

Momentálně tu máme ale mnohem absurdnější situaci, kdy se už proslechlo, že vláda bude muset zničit (něco z toho už zničila) vakcíny za 14 miliard korun. A to v době, kdy tu máme ekonomickou krizi a značnej nedostatek financí (což je mimochodem taky zapříčiněno počínáním vlády za poslední dva roky). 14 miliard z okna, protože... co, vláda neumí počítat?! To, že smlouvy s prodejci vakcín jsou asi z 90% začerněný a nikdo nám nechce říct, jaký přesně byly podmínky nákupu, situaci nijak nevylepšuje. Já vám teda nevim, ale připadá mi, že kdybych tu vakcínovou situaci nechal řešit nějakou náhodnou třídu řekněme třetího ročníku základní školy, teda asi 8-letý děti, spočítaly by si to líp.

Takže fajn, nemusíte věřit na konspirace, ale uvědomte si, čemu pak tim pádem vlastně věříte. A je-li pravda, že bylo ve smlouvě, že vláda musí nakoupit několikrát víc vakcín než potřebuje, aby něco dostala, a nám to neřekla, tak to je konspirace. Vláda a Tfujzr konspirovaly, aby si Tfujzr namazal kapsy, vláda z toho měla bůh ví jaký výhody (to nevíme), a my zaplatíme ten přebytek, což dělá miliardy korun. Jestli tu žádná taková konspirace neni, tak co se tu teda přesně děje??

Další veselou taškařicí dnešní vypečený doby jsou samozřejmě „protiruský“ sankce, který v praxi fungujou nějak takhle:

[...]

Díky nim vyhráváme válku U kravína, ve kterej podle našeho předního odborníka na geografii, Pjotra Fuckupoviče, rozhodně jsme. Mezi naše hlavní výhry patří výsadní právo nosit dva svetry.

Už na začátku dubna jsem psal o tom, že sankce zničí nás a Rusko ne. Což se přesně děje. Když na to přijde nějakej obyčejnej týpek na Internetu, jehož hlavní kvalifikací je, že umí číst, očekával bych, že i v tej nejhloupější vládě se najdou tak aspoň 2-3 lidi, kterejm to dojde taky, a podělí se o ten poznatek s ostatníma. Žádná logická reakce na tenhle poznatek se ale nekonala. Naopak naše vláda nejen že ve hře SuicideSanctions™ pokračuje dál, ale ještě se v ní s maximálním nasazením snaží všechny předběhnout.

Vysvětlení vlády, proč musíme trpět, je, že tím poškodíme Rusko a zastavíme Putina. Nicméně, jak všichni víme, Rusko vydělává na energiích víc než kdy předtím, na frontě U kravína to v dohlednej době na žádný zastavení nevypadá (spíš naopak), a zcela evidentně poškozujeme sebe. (Lépe řečeno, náš (ne)mocnej vůdce, Petr „Epic“ Faila, poškozuje nás. On má prachů dost.) Takže na sankcích vydělává Amerika, proděláváme my, a Putinovi je to u prdele.

(Mimochodem, vážně si někdo myslí, že naše směšná země může vést „energetickou válku“ se zemí s největším nerostným bohatstvím na světě? Obzvlášť když většina naší energie, hlavně plynu, pochází právě odtud? Maji lidi vůbec představu, jak vypadá Rusko a jak ČR?)

[Pokud věří...]
Pokud věříte, že fialoví poškodí červené sankcema, navštivte co nejdříve svého psychiatra

Pokud tu není žádná konspirace a naše vláda neslouží Americe, ale nám, jak se tohle dá vysvětlit? Opravdu je naše vláda tak hloupá, že si myslí, že může poškodit zemi, která je 216 krát větší než ta naše, tím, že od ní přestane odebírat plyn, na kterym je naše země závislá? Opravdu je vláda tak hloupá, že si doteďka nevšimla, že tenhle plán ani trochu nevychází? Opravdu je vláda tak hloupá, že věří, že když místo topení budeme nosit svetr navíc, že Putin odejde z kravína? (OK, asi všichni víme, že Pekarová tak hloupá je, ale neni tam sama.)

Opět podotýkám, že i osmiletý děti by v tuhle chvíli už dávno přišly na to, že tohle fakt nefunguje, a změnily by strategii. Jak se dá vysvětlit, že desítky dospělejch s hromadou poradců ty problémy dál prohlubujou a likvidujou vlastní obyvatelstvo, což je opak toho, za co jsou placení, když tu neni žádná konspirace? Může bejt opravdu celá vláda hloupější než já nebo vy?

O nic lepší neni ani situace s elektřinou, která se netýká Ruska, ale lipský burzy. Jak už asi taky všichni ví, naše země vyrábí elektřinu nejlevněji v Evropě, patří k jejím největším vývozcům na světě, ale my za ni platíme z celý Evropy nejvíc. To je naprosto tragická situace a jakákoliv vláda by v ní měla nechat prakticky všeho ostatního a okamžitě jí vyřešit. To se ale neděje.

Rozhodně se ale nedá říct, že by tu řešení neexistovalo, jak pro elektřinu, tak pro plyn a ostatní energie. Řešení tu dokola omílá tým Rajchl, Štěpán, Noveský, a další, stejně jako tým SPD. Vláda ale nikoho z nich neposlouchá a kromě nic neřešícího a podvodnýho „zastropování“ cen nic nedělá. Tvrdí nám, že navrhovaný kroky nemůže podniknout, protože by to poškodilo Německo.

Pokud tu neni žádná konspirace mezi naší vládou a Německem, která nás má o všechno obrat v jejich prospěch, tak jaký je vysvětlení? Naše vláda neví, kterej zemi vládne? Vážně neví, jestli je česká nebo německá nebo ukrajinská nebo americká? Je tak těžký vědět, ve kterej zemi bydlim a jakou řečí mluvim? Opravdu se to, že vláda pomáhá Němcům na náš úkor, dá vysvětlit nějakou hloupostí nebo omylem? Jak se dá vysvětlit, že vláda nepřijme řešení, který jí předkládaji odborníci, a který by nás dostaly z těch sraček a chudoby, když ne konspirací?

I kdybysme vládě přiznali právo bejt rusofobní jak prase a škodit Rusku, co to jde, dá se to pořád tolerovat jako vysvětlení ve fázi, kdy to značně poškozuje nás, a ohledně Ruska to ani trochu nefunguje? Mít blbý nápady je jedna věc a dá se to pochopit. Držet se blbejch nápadů, když maj opačnej než zamejšlenej účinek, je něco úplně jinýho. Dělat to na úrovni celý vlády, v níž se nenajde nikdo, kdo by to zarazil, už je nepochopitelný, pokud to neni schválně.

Samozřejmě se můžeme zamyslet i nad tim, proč vlastně naše vláda brání Ukrajinu tak urputně, že je ochotná za to obětovat blaho vlastních lidí. (Já bych se teda přikláněl k názoru, že naše vláda nás nepovažuje za „vlastní“ lidi, ale to je zase jen konspirační teorie, že?) Nepamatuju si, že bysme někdy měli nějak extra dobrý vztahy s Ukrajinou nebo že by pro nás kdy Ukrajina udělala něco úžasnýho (kromě toho, že tu už léta makaj Ukrajinci za prachy, za jaký by Češi nemakali, což taky hodně říká o tom, jak si jich obvykle – když v tom nefiguruje Rusko – vážíme).

Vláda se ohání tím, že nelze tolerovat napadení suverénní země jinou mocností, a proto je třeba cpát Ukrajincům víc peněz než Čechům, zruinovat vlastní ekonomiku, a ukázat Čechům, co je zima a hlad, protože toho se Putin zalekne. Prostě naše dobrosrdečná vláda nemá ráda, když je někdo utlačovanej. Tohle vysvětlení ale trochu pokulhává, protože se aplikuje pouze v případě Ukrajiny a pouze dnes a nikde jinde.

Například naše vláda se ani slovem nezmiňuje o tom, že je třeba podporovat Jemen, utlačovanej a bombardovanej už roky Saudskou Arábií. Kolik tanků jsme poslali jim? Je to o to ironičtější, že zatímco vláda odmítá kupovat ropu z Ruska, protože Rusko „utlačuje Ukrajinu“, brát ropu od arabskejch Saudů jí problémy nedělá, protože „utlačování Jemenců“ z nějakýho důvodu neni na stejnej úrovni. Ironii zesiluje fakt, že zrovna Saudská Arábie je v oblasti omezování lidskejch práv a utlačování vlastního obyvatelstva dlouhodobě jednou z nejhorších zemí na světě.

Samozřejmě utlačování obyvatel Donbasu ukrajinskou vládou po dobu osmi let naší vládě taky vůbec nevadí. Nebo někdo věří tomu, že o tom vláda celou dobu nevěděla a pořád neví? A vůbec, sakra, o čem se tu bavíme? Zdaleka největším porušitelem suverenity ostatních států na světě je USA!

[Pozn.: Výč...]
Pozn.: Výčet končí v roce 2011 jen proto, že z tý doby je ten obrázek

Žádná jiná země neporušuje mezinárodní právo tak často a v takovym rozsahu. Myslí si někdo, že to naše vláda neví? Že naši politici nejsou posluhovači Ameriky, jen prostě o ničem nic moc neví?

Takže si to shrneme. Nacisti U kravína osm let vraždí obyvatelstvo Donbasu, jemuž přišlo na pomoc Rusko. Naše vláda stojí pevně za nacisty a místo Čechům cpe prachy (který nemá) jim. Češi platí nejvíc za elektřinu, kterou vyráběj nejlevnějc, a vláda to tvrdohlavě odmítá změnit. V zimě tady nebudeme mít plyn, protože vláda odmítá kupovat ruskej a jinej nemá, pod přiblblou záminkou boje proti Rusku, ačkoliv tenhle „boj“ nemá na Rusko žádnej viditelnej efekt. Vláda rozdala všechny peníze a zbraně Ukrajině, kterej to stejně nijak nepomohlo, zadlužila nás nadosmrti, nakoupila pět vakcín na člověka, když dvě dávky byly „tečka“, a vyhodila zatim 14 miliard korun za vakcíny, který nikdy nikdo nechtěl. Se všema těmahle nesmyslama vláda odmítá přestat.

Tak jaký je vysvětlení? Buď je tu nějaká opravdová konspirace a vláda nám škodí záměrně, protože ve skutečnosti slouží někomu jinýmu, nebo je tahle šestikoalice složená z těch nejhloupějších a nejnekompetentnějších lidí na planetě a možná i ve vesmíru. Kde je pravda, si můžete rozhodnout sami.

Já bych ale položil závažnější otázku: záleží na tom vůbec?? Jakej je rozdíl, jestli budeme dál trpět vinou psychopatickejch konspirátorů nebo neskutečně nekompetentních idiotů? Nejsou náhodou obě varianty dostatečnym důvodem se takový vlády okamžitě zbavit?

Článek vyšel 25.9.2022 na stránkách Antivirus.

Poznámka editora

Myslíte si, že už není možné udělat větší pitomost, než nakoupit 50 milionů "vakcíny" pro desetimilionový národ? A co třeba tohle: Česko udělalo svůj první krok k F-35. Zjišťuje zapojení svého průmyslu. A to se mezitím vystřídala vláda. Vláda nekompetentních pitomců byla nahrazena vládou mega-pitomců. Ten výskyt zmrdů a vrahů naší země na půdě Strakovy akademie odporuje zákonům statistiky: Prostě nemůže být v populaci tolik škůdců, kolik jich je ve vládě.

Známka 1.2 (hodnotilo 103)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

6

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 15 čtenářů částkou 2 027 korun, což je 6 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slováci končí s vývozem paliv z ruské ropy06.12.23 17:24 Slovensko 0

Učitelka Bednářová popírala genocidu i válku, škola ji vyhodila právem, rozhodl Kangaroo soud06.12.23 16:56 Česká republika 1

Agentura Bloomberg označila Putinovu návštěvu Saúdské Arábie za "selhání USA".06.12.23 16:31 Rusko 0

„Na 1 z 1000 dávek covid vakcíny předčasná smrt.“ Zdroj zatčen!06.12.23 16:23 Nový Zéland 0

Kyjev se dohodl se Sorosovým synem na ukládání chemického odpadu na Ukrajině05.12.23 17:46 Ukrajina 0

Fiala slíbil 90 miliónů korun pro rozvojové země na boj proti klimatu05.12.23 17:11 Česká republika 3

Elektromobily se vybily v chladném počasí05.12.23 16:55 Německo 2

Potraviny od ledna zdraží o 5 až 10%, přestože klesne DPH05.12.23 16:28 Česká republika 0

Peníze pro Ukrajinu došly, prohlásil Bílý dům04.12.23 19:18 USA 3

Nevládnímu sektoru na Slovensku hrozí výpadek příjmů 04.12.23 17:31 Slovensko 1

Předseda strany, která zvítězila v nizozemských volbách, potvrdil, že je proti dodávkám zbraní na Ukrajinu.04.12.23 17:19 Nizozemsko 0

Putin podepsal dekret, který nařizuje navýšení počtu vojáků ruské armády o 15 %03.12.23 17:45 Rusko 1

Britský ministr zahraničí bude přesvědčovat USA v pokračování pomoci Ukrajině03.12.23 17:36 Británie 0

Kyjevský starosta Kličko považuje Zelenského za tyrana, který rdousí Ukrajinu03.12.23 17:25 Ukrajina 0

USA požadují, aby Ukrajina vrátila tanky Abrams01.12.23 18:13 USA 1

Čtvrť miliónu důchodců může přijít o úspory 01.12.23 17:18 Česká republika 0

Ruská elektronická válka způsobuje vážné rušení západních satelitů nad Krymem30.11.23 19:15 Ukrajina 0

Podle umělé inteligence Google jsou fotky Američanů na Měsíci falešné30.11.23 19:12 USA 2

Pavla na Hradě navštíví mladý Soros30.11.23 10:42 Česká republika 2

Británie míří zpět do EU, mladí musejí brexit napravit, řekla von der Leyenová 29.11.23 16:42 Británie 1

Měnové kurzy

USD
22,57 Kč
Euro
24,30 Kč
Libra
28,35 Kč
Kanadský dolar
16,61 Kč
Australský dolar
14,79 Kč
Švýcarský frank
25,79 Kč
100 japonských jenů
15,31 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
6,39 Kč
Ukrajinská hřivna
0,61 Kč
100 rublů
24,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
45 806,10 Kč
1 unce stříbra
541,22 Kč
Bitcoin
992 481,99 Kč

Poslední aktualizace: 6.12.2023 22:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 674