DenníkN si rád „kopne“ do alternatívnych médií...Na koho príkaz asi?

Ivan Štubňa

11.6.2022 Komentáře Témata: Slovensko, Média, manipulace, lží 1170 slov

Ale to len preto, lebo vo svojich článkoch ťahá za kratší koniec. Nestáva sa mi často, že by som sa nad štváčskym obsahom Denníka N schuti zasmial, ale sa mi to podarilo, keď som sa dočítal, že medzi konšpiračnými a alternatívnymi médiami neexistuje rozdiel. Nemôžem za to, že redaktori DenníkaN nevedia rozlišovať medzi alternatívnym médiom a konšpiračným médiom. Nebudem ich poučovať o rozdieloch, pretože oni nie sú schopní používať vo svojich článkoch informácie založené napríklad na princípe objektívnej pravdy.

Nevzdelanosť redaktorov je chybou vedúcich štruktúr tohto média, z čoho môžu ťažiť práve alternatívne médiá a zvyšovať svoju čitateľnosť práve na úkor DenníkaN. A SMEčky.

Viem, že DenníkN rád cituje Fica, preto im pomôžem aj ja s pomocou redakcie TA3, ktorá napísala, že: „Robert Fico vyhlásil v reakcii na informácie, že finančná skupina Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press a predala svoj podiel investorovi Media Development Investment Fund New York. Fico hovorí, že MDIF je pod kontrolou "jedného z najväčších podvodníkov na svete Georga Sorosa" a ide o vážnu zmenu v kvalite mediálneho priestoru na Slovensku“.

DenníkN sa môže aj zbesnieť, ale to čo povedal Fico je pravda. Dokazuje to aj ticho, ktoré bolo počuť, a ktoré vlastne túto informáciu potvrdilo. Do Petit Press patrí aj SMEčka redaktorov, píšucich v podobnom duchu ako zo SME naklonovaní redaktori DenníkaN.

Ale poďme k činnosti DenníkaN:

Dáva veľký priestor Edwardovi Lucasovi britskému novinárovi a údajnému bezpečnostnému špecialistovi. Spolupracuje s CEPA - Center for European Policy Analysis | (Centrum pre analýzu európskej politiky). CEPA je militaristická organizácia pod vedením USA, ktorej úlohou je zabezpečiť americké nadvládu nad svetom. Riaditeľkou CEPA je Alina Polyaková, absolventka viacerých amerických špionážnych kurzov a spolupracovníčka protirusky zameraných nadácií. Pôsobila ako riaditeľka výskumu pre Európu a Euráziu v pronatovsky zameranej Atlantickej rade. Lucas nie je žiadny bezpečnostný špecialista. Iba militantný sluha plniaci mediálne objednávky Západu v prospech USA.

DenníkN píše:

„Minister Lengvarský predloží na vládu do dvoch týždňov návrh, ktorý spustí výstavbu nemocníc zo zdrojov z plánu obnovy. Súčasťou plánu budú podľa ministra pravdepodobne aj univerzitné nemocnice na bratislavských Rázsochách a v Martine“.

Pravda je taká, že chudák Lengvarský po polovici vládnutia spolku amatérov má v tejto problematike chaos, nevie definovať záväzný termín, nevie kedy sa začne stavať, nevie či v pláne budú aj nemocnice Rázsochy a Martin, nevie kedy budú výberové konania a pod. On vlastne nevie o problematike zdravotníctva nič.

Čo však s istotou vie verejnosť je skutočnosť, že peniaze z európskych fondov majú termín na využitie a prípade, že sa veci razantne nepohnú dopredu, tak jednoducho prepadnú. V hre je viac ako miliarda eur. Ale tieto informácie DenníkN zamlčiava. Z pohľadu verejnosti je táto informácia DenníkaN polovičatý neprofesionálny nedorobok.

K vyššie zmienenému politicko-ekonomickému teroristovi Sorosovi má blízko aj podarená dvojica Mirek a Monika Tódovci.

Z uniknutého sledovacieho spisu zverejneného na: https://www.eurorespekt.sk/wp-content/uploads/2020/05/Zvazok-c.-29-part-3.pdf bolo zaznamenané okrem iného aj konšpiračné stretnutie Mireka Tódu s vtedajším štátnym tajomníkom ministerstva obrany R. Ondrejcsákom:

„Štátny tajomník sa opýtal na včerajšiu (22.05.17) tlačovú konferenciu, na ktorej mala Monika Tódová „variť“ Kaliho. ( R. Kaliňák). Obaja sa smiali. Štátny tajomník povedal, že aj keď sa nepatrí kopať do politickej mŕtvoly, musí povedať, že Kali bol trápny v tom, ako skúšal Moniku z matematiky.

Uviedol, že Béla (Bugár) je v podstate tiež politická mŕtvola, ale môže si za to sám. Vraj sa viac stará o kaštieľ v Rohovciach. Pokračoval, že možno nemá všetko v poriadku s eurofondami použitými na rekonštrukciu kaštieľa a tak pri Kalim drží hubu.

Sťažoval sa aj na Šebeja, ktorý je vraj už starý a točí to isté dokola. V ostatnej televíznej debate Šebej mal rozprávať stále o tom istom, ošúchané frázy, namiesto toho, aby dobre verejnosti odkomunikoval nadchádzajúci summit NATO. Teraz sa podľa štátneho tajomníka toľko deje a ten dedo tára také pičoviny. Vraj je dobré, že do Bruselu ide Kiska a nie Fico a dúfa, že Gajdoš tam nedostane slovo. Obaja sa smiali. Ondrejcsák sa obával, že Trump v Belgicku znovu príde s kontroverznými vyhláseniami, ktoré bude treba verejnosti postúpiť upravené a správne ich komunikovať.

"Toho kokota nám bolo treba" uviedol na adresu Trumpa. Rozprával údajne v nedávnej minulosti s niekým z americkej ambasády; na túto tému sa však dotyčný nechcel vôbec rozprávať. Spomenuli ostatné rokovanie vlády a prijaté rozhodnutia týkajúce sa Pobaltia, či prezbrojenia armády. Vraj pôjde o veľké peniaze, viac ako 1,2 miliardy eur. Rozprávali sa o tendri na obrnené vozidlá pre mechanizovanú brigádu. Tu stíšili hlas. Smiali sa z ministra Gajdoša i Pašku, spomínali sa mená Kali, Saloň i Balciar.

Ondrejcsák rozprával o katastrofálnom stave pripravenosti armády, vraj technika je na plač a personál tiež. V armáde podľa neho pomaly nik nebude chcieť slúžiť, okrem zahraničných misií. Zelená guma (asi Gajdoš - pozn.) by vraj najradšej nakupoval lacnejšiu techniku od Rusov, ale s tým sa vraj musí definitívne skončiť, pretože naši partneri si to želajú. Vraj nevie, kedy sa prestaneme správať v NATO ako člen Varšavskej zmluvy. Podotkol, že je to zrejme otázka ešte jednej generácie.“

Táto časť poukazuje na prepojenie štvavého média DenníkN na Róberta Ondrejcsáka, jedného z protislovenských politikov. Informácie mohli z ministerstva obrany pre DenníkN unikať aj z tohto kanálu...

Róbert Ondrejcsák je od januára 2021 veľvyslancom SR vo Veľkej Británii, kde pravdepodobne pôsobí ako „styčný dôstojník“. Má blízko k západným spravodajským službám. Existuje opodstatnené podozrenie, že môže pracovať pre jednu alebo viacero z nich.

Je jeden z najnebezpečnejších protislovenských politikov. Nemecko mu udelilo v septembri 2020 Bundeswehr Cross of Honour in Gold,“ čo je najvyššie vyznamenanie nemeckého ministerstva obrany za pronatovské aktivity. Ondrejcsák ho dostal v dobe, keď sa už vedelo, že pôjde na post veľvyslanca do Veľkej Británie...Nemecko mu tak poďakovalo za pravdepodobné doterajšie smerovanie informácií smerom k BND a zároveň si ho zaviazalo, že dôležité informácie im zrejme budú dodávané aj z Veľkej Británie.

Záver:

Zrkadlo nastavené DenníkuN preukazuje, že toto médium nepodáva hodnoverne objektívne informácie s vyčerpávajúcim obsahom. Veľa ráz uverejňuje poloinformácie, informácie s čarovnými slovíčkami pravdepodobne, zdroj sa nepodarilo overiť, možno a pod. Pod takéto výrazy totiž novinár môže schovať akýkoľvek obsah bez toho, aby ho niekto obvinil, že nepíše pravdu. To, že takéto informácie zväčša nie sú hodnoverné, tak to si čitateľ neuvedomuje.

Okrem toho, boli preukázané konšpiračné stretnutia redaktorov na politicky činné osoby. Žeby podľa domácej úlohy Sorosa? Keby sa odhalili všetky konšpiračné aktivity DenníkaN je pravdepodobné, že ho môžeme bez výčitiek svedomia označiť za konšpiračné médium a zveriť ho do pozornosti NBÚ. Tento úrad si však DenníkN nebude všímať. Politicky to nemá dovolené...

Viac na:

https://dennikn.sk/...

https://www.soroseconomicdevelopmentfund.org/...

https://www.ta3.com/clanok/...

https://www.postoj.sk/...

https://e.dennikn.sk/minuta/2875798

https://www.startitup.sk/...

https://dennikn.sk/...

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Známka 1.4 (hodnotilo 44)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

18

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 21 čtenářů částkou 6 210 korun, což je 18 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA se domnívají, že za atentátem v Rusku stojí Ukrajinci05.10.22 23:27 USA 2

Nord Stream lze opravit včas s využitím potrubí, které je uložené na Rujáně05.10.22 23:03 Německo 0

Přiznání Liz Trussové04.10.22 22:21 Británie 0

Dugin podal v ČR trestní oznámení na Černochovou04.10.22 19:26 Česká republika 1

Výbuchy Nord Streamu jsou „obrovskou příležitostí“, říká americký ministr zahraničí Antony Blinken04.10.22 17:55 USA 3

Corbettův report: Falešná vlajka nastražená v plynovodu Nord Stream02.10.22 20:44 Evropská unie 0

V Rusku možná začnou padat hlavy01.10.22 21:12 Rusko 2

Scott Ritter: "Na prahu 3.světové války? Rusko chce dramatický úspěch." (2.část, celé)01.10.22 21:08 Neurčeno 0

Poděkování všem, kteří přispěli na Zvědavce01.10.22 19:35 Česká republika 2

Putinův projev30.09.22 19:16 Rusko 8

Zlé Rusko znovu útočí30.09.22 17:56 Česká republika 4

Zajímavá anketa o válce na Ukrajině30.09.22 09:45 Česká republika 6

Co se chystá v Polsku?29.09.22 12:46 Polsko 1

Stevardi v sukních, letušky v kalhotách. Virgin Atlantic zavádí inkluzivní pravidla pro uniformy29.09.22 10:36 Neurčeno 0

Tucker Carlson: Kdo způsobil katastrofu v Baltském moři?28.09.22 21:59 USA 2

Podle německých odborníků bude potrubí Nord Stream už navždy neopravitelné a nepoužitelné28.09.22 20:35 Německo 1

Bývalý polský ministr Radek Sikorský děkuje USA za zničení Nord Stream28.09.22 20:18 Polsko 0

Dlouhé kolony lidí utíkajících z Ruska zřejmě netvoří Rusové, ale arbajtři28.09.22 20:05 Rusko 2

NATO se po havárii Nord Stream pochlubilo na Twitteru testováním nových bezpilotních systémů28.09.22 19:58 Neurčeno 0

Z dnešní demonstrace na Václaváku28.09.22 18:22 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
24,75 Kč
Euro
24,49 Kč
Libra
28,08 Kč
Kanadský dolar
18,19 Kč
Australský dolar
16,09 Kč
Švýcarský frank
25,19 Kč
100 japonských jenů
17,13 Kč
Čínský juan
3,48 Kč
Polský zloty
5,08 Kč
100 maď. forintů
5,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,67 Kč
100 rublů
40,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 502,20 Kč
1 unce stříbra
512,81 Kč
Bitcoin
499 532,27 Kč

Poslední aktualizace: 5.10.2022 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 324