Srbský prezident Vučić odoláva obhajcom neonacizmu v Bruseli

Ivan Štubňa

27.5.2022 Komentáře Témata: Bývalá Jugoslávie 1267 slov

Vučić sa na rokovaní v Bruseli jasne vyjadril: „Naša politika sa drží princípov medzinárodného práva a nepodľahne politickému vydieraniu“.

Deň 17.5. 2022 sa zapíše čiernymi písmenami do histórie EÚ, ktorá dáva najavo, že je americká slúžka a verejne obhajuje zločiny USA a ukrajinský neonacizmus. Prečo?

Priština hlavné mesto ukradnutého Kosova podáva prihlášku pre vstup do Rady Európy.

„Budem bojovať za naše vitálne a národné záujmy. Dám podnet na mimoriadne zasadnutie Rady pre národnú bezpečnosť,“ povedal Vučić.

Prezident Srbska Aleksandar Vučić sa zúčastnil pracovnej večere v Bruseli, ktorú pre lídrov Západného Balkánu organizoval šéf diplomacie EÚ Josep Borell. Mimoriadne politicky dezorientovaný Borell informoval o kosovskej prihláške Vučića a tiež o tom, že na stretnutiach, na ktorých sa bude hovoriť o európskej bezpečnostnej politike sa budú odteraz môcť zúčastňovať len tie štáty Západného Balkánu, ktoré prijali sankcie proti Rusku. Borell tak dal jasne najavo svoju podporu predlžovaniu vojny na Ukrajine, ukrajinského neonacizmu a americkému imperializmu. Takéto hnusné vydieranie Borellom je politickým zločinom. Odporučil by som Vučićovi, aby uzatvoril dohodu s Ruskom o vzájomnej bezpečnostnej spolupráci a pozval Rusko, aby Srbsku pomohlo vrátiť ukradnuté Kosovo späť do štátu Srbsko.

Len tak mimochodom na rokovaní sa zúčastnil pobočník Borella na Balkáne, ktorý dlhodobo robí v Srbsku hanbu Slovensku a je zodpovedný za vyprovokovaný prvý pokus o podpísanie tzv... obrannej dohody DCA medzi Slovenskom a USA. V čase jeho ministrovania neprešiel...

„Naša situácia je zložitá a bude od zajtra ešte zložitejšia. To je jasné porušenie medzinárodných dohôd. Je pred nami ťažké obdobie, pretože EÚ zneužíva dianie na Ukrajine a hovorí, že my sme predĺžená ruka Ruska. Seba EÚ predstavuje ako veľkého bojovníka proti ruskému fašizmu a totalitarizmu. V najbližších 36 hodinách budeme iniciovať zasadnutie Rady pre národnú bezpečnosť a budeme reagovať politicky. Neprejde to tak ľahko tým, ktorí si myslia, že nás môžu vydierať a vyvíjať na nás nátlak. “ Povedal Vučić.

Srbsko naďalej bojuje za zrušenie uznania Kosova, pretože jeho čiastočné uznanie porušilo všetky najdôležitejšie medzinárodné normy práva. Vučić sa vyjadril, že keď je reč o budúcom statuse Ukrajiny, ktorá je kandidátom na cyperský model rozdelenia krajiny, že Srbsko prijme významné rozhodnutia.

Srbsko vníma Ukrajincov ako priateľov, ale pokiaľ ide o princípy, kdekoľvek sa pozriete do sveta, zistíte, že ich málokto rešpektuje. Srbsko ich rešpektuje.

V závere Vučić povedal, že Srbsko bude naďalej rešpektovať medzinárodné právo a je jeho povinnosťou ako prezidenta bojovať napriek vydieraniu a nátlaku zahraničia za vitálne a národné záujmy Srbska.

EÚ sa demaskovala a pracuje na svojom rozklade. Pri svojej činnosti vedie dvojitú politiku. Tá spočíva v posilňovaní západných krajín a v ochudobňovaní východných krajín EÚ. Je to politika zotročenia Východu podľa Hitlerovho plánu.

Anglickí neonacisti podnikli „raketový“ útok na medzinárodné právo tým, že začali za neuvalenie sankcií Srbskom na Rusko dodávať zbrane Kosovu. Stalo sa to v apríli 2022!!! Veľká Británia dodala Kosovu veľkú zásobu protitankových rakiet Javelin a NLAW.

Prezident Srbska Aleksandar Vučić uviedol, že nikto nemá právo ozbrojovať Kosovo. Británia porušuje články 5, 9 a 15 Rezolúcie rady bezpečnosti OSN 1244, a ďalšie články medzinárodného práva vzťahujúce sa ku Kosovu vrátane prijatia rozhodnutia o založení kosovských bezpečnostných síl. Západ vedome porušuje rezolúciu 1244 s cieľom vytvorenia vojenského ohniska napätia proti Srbsku. Ignorujú aj ustanovenia o návrate Srbov do Kosova, ktorých UCK vyhnala. Veľká Británia tak úmyselne ohrozuje bezpečnosť v regióne pretože umelý kriminálny neprávom vytvorený štát Kosovo je založený len pre potreby prítomnosti americkej vojenskej základne Bondsteel v súčasnosti najväčšej základne v Európe. Dodaním zbraní ide o nepriateľský akt Veľkej Británie voči Srbsku. Ako by asi besnela Veľká Británia, keby Srbsko napríklad dodalo zbrane Severnému Írsku za účelom znovuzjednotenia Írska?

Čo iné sa dá čakať od EÚ, keď napr. Nemka, predsedníčka Európskej komisie a bývalá epidemiologička Ursula von Leyenová pred svojim nástupom do funkcie pracovala ako spolková ministerka obrany Nemecka. Počas výkonu tejto funkcie sa jej zásluhou navýšil vojenský rozpočet viac ako päťnásobne...

 Ursula von der Leyenová na ministerstve obrany obišla pravidlá verejného obstarávania pri udeľovaní zákaziek v hodnote miliónov eur. Výpovede kľúčových svedkov potvrdili podozrenia zo systematickej korupcie na ministerstve.

Von der Leyenová tiež napr. odsúhlasila rekonštrukciu trojsťažňovej výcvikovej lode nemeckého námorníctva Gorch Fock Generálna oprava lode stála viac ako 10-násobok plánovanej ceny.

Má za sebou plagiátorský škandál svojej dizertačnej práce. Zneužívala aj meno Stanfordskej univerzity v USA, keďže uvádzala nesprávne údaje o svojom pobyte v USA vo svojom životopise. Jej pobyt v USA v rokoch 1992-1996 nie je plne objasnený a existuje podozrenie, že bola pripravovaná pre svoju ďalšiu kariéru tajnými službami USA.

Mimoriadne politicky dezorientovaný Borell rokuje s predstaviteľmi suverénnych štátov ako sprostý hulvát. Myslí si, že svojou útočnou politikou presadí americké ciele?

Jeho neschopnosť sa preukázala pri nedávnej návšteve Ruska v Moskve vo februári 2021. Ísť do Moskvy rokovať z nadradenej pozície príkazov a sankcií čo Rusko má a čo nemá robiť bolo dopredu odsúdené na krach. Borell pohorel na celej čiare a s hanbou sa vrátil domov. Za toto fiasko ho viac ako 70 poslancov Európskeho parlamentu vyzvalo na odstúpenie z funkcie. Borell samozrejme neodstúpil lebo je zrejmé, že trpí na kliešťovo - kŕčovú chorobu, ktorá mu neumožňuje odlepiť sa od svojho teplého miesta. O tom aké pomery v EÚ vládnu svedčí aj to, že na udržanie Borella vo funkcii neskutočne lobovala diplomacia USA. Zaviazala si tak Borella na plnenie svojich plánov. Tiež by bolo vhodné preskúmať Borellove účty a majetok vzhľadom na niekoľko korupčných afér v priebehu jeho kariéry.

Borellova prvá cesta po nástupe do funkcie viedla do Prištiny!!! Borell je pre Európu bezpečnostné riziko. Borell by si viac mal všímať totalitárne maniere Španielska voči Katalánsku. Katalánsko je autonómna republika, ktorá chcela uplatniť svoje práva na osamostatnenie sa. Katalánsko má pritom všetky štátotvorné prvky podľa medzinárodného práva, vrátane vlajky a štátneho znaku. Dňa 27. októbra 2017 vyhlásil katalánsky parlament nezávislosť Katalánska pod názvom Katalánska republika. Španielska vláda v Madride v ten istý deň odvolala katalánsku vládu, rozpustila katalánsky parlament a obmedzila autonómiu. Totalitárny prístup Španielska. Svet bol, ale ticho lebo si neželá parcelizáciu západných štátov. Katalánsko má určite na samostatnosť väčšie právo ako dodnes zločincami okupované a násilím ukradnuté Kosovo.

Treba si uvedomiť, že sankcie Rusku neublížia. Američanmi vtiahnutá EÚ do komplotu proti Rusku a následné uvalenie sankcií proti Rusku oslabujú ekonomiku EÚ a predovšetkým ekonomiku národných štátov. EÚ tak nepriamo zhoršuje aj hospodárske výsledky Slovenska. Pre Rusko sa stáva EÚ nespoľahlivým partnerom. Preto aj svoje hospodárske väzby bude orientovať na národné štáty Európy. Tie buď prejavia záujem o spoluprácu, alebo nie. Ak áno, môžu na tom profitovať, ak nie Rusko má dostatočné veľký hospodársky priestor na to, aby sa orientovalo na iné trhy ako je Európa. Jednoducho povedané Európa Rusko potrebuje, ale Rusko Európu nie. USA o tom dobre vedia, a preto sa snažia za každú cenu oslabiť hospodársku spoluprácu medzi Ruskom a EÚ. Ak bude EÚ pokračovať vo svojej lokajskej politike pre záujmy USA, rozpadne sa. Právom.

PS:

Čo sa týka Slovenska, odporúčam americkej guvernérke štátu Slovensko Čaputovej, aby prepustila všetkých svojich pochabých radcov a išla sa učiť do Srbska ako sa robí politika pre záujmy vlastného zvrchovaného štátu. Zjavne to dodnes nepochopila...

Viac na:

https://www.politika.rs/sr/clanak/506986/Vucic-iz-Brisela-Samo-se-Srbija-drzi-principa-i-ne-podleze-ucenama

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Známka 1.1 (hodnotilo 72)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 77 čtenářů částkou 12 336 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trailer na novou hororovou komedii “Protiruské sankce”21.09.22 22:54 Evropská unie 0

Už i vědci na Harwardu vybádali, že mRNA "vakcíny" více škodí než pomáhají21.09.22 16:24 USA 2

Tvrdá slova v Poslanecké sněmovně21.09.22 10:43 Česká republika 0

Dokument RAND - vše bylo plánováno21.09.22 10:38 USA 1

Reakce předsedy PRO JUDr. Jindřicha Rajchla na projev předsedy vlády Petra Fialy19.09.22 10:20 Česká republika 0

Důvěra Rusů v Putina v posledním průzkumu přesáhla 80 %18.09.22 22:47 Rusko 4

Evropská komise navrhuje snížit maďarský rozpočet o 7,5 miliardy eur kvůli "porušování zásad právního státu"18.09.22 12:08 Evropská unie 0

Co řeší Evropský parlament18.09.22 12:03 Evropská unie 1

Kam směřují ukrajinští uprchlíci? Nejvíce do Ruska18.09.22 11:57 Ukrajina 0

Britská královská rodina18.09.22 11:51 Británie 2

EU deklaruje osvobození od ruského plynu15.09.22 23:04 Evropská unie 0

Tak už je to oficiální: Čína prodává Evropě ruský plyn :-)15.09.22 17:29 Evropská unie 0

Ze školní nástěnky asi v Oděse15.09.22 17:15 Ukrajina 1

Až zase budete chtít posílat pomoc na Ukrajinu...15.09.22 11:39 Ukrajina 0

Lékaře, kteří popírají covid-19, přirovnal Válek k popíračům holokaustu14.09.22 20:33 Česká republika 0

Americký generál Hodges připustil rozmístění ukrajinských raket okolo Krymu14.09.22 08:02 Ukrajina 0

Medveděv se vyjádřil k projektu ukrajinských bezpečnostních záruk14.09.22 07:40 Rusko 2

Gruzie reaguje na výzvy Ukrajiny k otevření druhé fronty proti Rusku13.09.22 22:34 Gruzie 1

Domácí mazlíci škodí této planetě13.09.22 19:14 Česká republika 1

500 % zisk pro výrobce elektřiny? Česká novinářka se podivuje nad zastropováním cen13.09.22 18:04 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
25,40 Kč
Euro
24,61 Kč
Libra
27,58 Kč
Kanadský dolar
18,69 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
25,89 Kč
100 japonských jenů
17,72 Kč
Čínský juan
3,56 Kč
Polský zloty
5,19 Kč
100 maď. forintů
6,06 Kč
Ukrajinská hřivna
0,68 Kč
100 rublů
43,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 758,31 Kč
1 unce stříbra
479,54 Kč
Bitcoin
485 467,79 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2022 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 699