Situace v Azovstalu a zákeřnost NATO a jeho spojenců

Jane Kaufman

24.5.2022 Komentáře Témata: USA, NATO, Ukrajina 2653 slov

Ředitel společnosti Azovstal, Enver Ckitišvili vysvětlil Rusům, že pod tímto průmyslovým objektem je celé město. Azovstal byl ten největší hutní závod v bývalém Sovětském svazu a pracovalo v něm skoro 11 tisíc zaměstnanců. Podzemní bunkry sloužily jako protiatomové kryty a je jich celkem 36. Celé podzemí je propojeno sítí betonových tunelů a tvoří několik poschodí, takže připomíná vysokou budovu, která vede do hloubky země.

Po ukrajinských dělostřeleckých útocích na Mariupol v r. 2014 začalo vedení továrny připravovat podzemí pro případ, že by vypukla další válka. Bylo čítáno s tím, že se tam budou muset ukrýt všichni dělníci z továrny a ještě obyvatelé města. V kantýnách byly neustále udržovány potřebné zásoby potravin a vody, aby stačily pro tak velké množství osob.

Vojáci Azovova oddílu, kteří se v Azovstalském podzemí prakticky uvěznili, se dostali do příšerné situace. Jakmile byli odtud vyproštění poslední civilisté, ruská vojska začala celý prostor těžce bombardovat a odstřelovat. V jednu chvíli se Azovovcům podařilo proniknout ven a okamžitě zaminovali průchody, které Rusové používali. Následovalo další mohutné bombardování, které způsobilo, že se vchod do jednoho z krytů zřítil a zůstal zavalen tunami železobetonu. To také zničilo muniční sklad, tam se nacházející.

Podle informací se stále ještě pod tímto průmyslovým gigantem nachází asi 2500 ukrajinských vojáků Azovova oddílu, spolu s cizími, vysoce postavenými vojenskými veliteli, kteří údajně celou válku na Ukrajině vedli. Je tam také asi 600 zraněných a podzemní nemocnice, která se tam nacházela, byla odstřelováním zničena. Dodávky vody byly rovněž přerušeny a několik pater podzemního města se zřítilo. Ssutiny zavalily zásoby potravin a zbraně.

Rusové rovněž začali na Azovstal střílet zápalné rakety, což způsobilo mnoho požárů. Krátké záběry přímo z místa jsou na stránce zde.

Odstřelování mělo potřebné následky

Snad kvůli drsné palbě, která postupně ničila podzemí Azovstalu, nechtěl Kyjev vypadat jako vrah svých vlastních vojáků a dal pokyn, aby se vzdali. Prý „splnili své poslání“ a mohou se vzdát. Možná k tomu přispěl i nátlak ze Západu, který tam měl uvězněn své generály a jiné vedoucí vojenské osobnosti, často již v penzi. Určitě pomohli i zástupci Červeného kříže a OSN, kteří vyjednávali s vládou o záchraně těchto lidí.

Ti první, kteří odtud vyšli ven jsou zjevní členové Azovova oddílu. Jejich vojenské uniformy a tetování s nacistickou symbolikou to dosvědčují. Hlavní velitel, Andrej Biletsky prohlásil, že „poslání Ukrajiny je vést bílou rasu celého světa k závěrečnému boji … proti „podlidem,“ vedeným Semity.“ „Podlidé,“ neboli Untermenschen jsou podřadné lidské rasy. Které jsou u těchto lidí podřadné lidské rasy není zatím známo, ale určitě mezi ně patří Rusové.

Jak to, že taková ideologie nevadí „politicky správnému“ Západu a jeho mocně propagovanému universálnímu smýšlení o naprosté rovnoprávnosti všech lidí na světě? Jak to, že někteří mohou být očividní rasisté a jiní, pod hrozbami přísných trestů nesmějí?

Mezi vyproštěnými z Azovstalu byl také rozpoznán americký Admirál Eric Olson (v penzi) a přešel do zajetí ruských vojenských jednotek. Spolu s ním byli zajati britský Plukovník John Bailey a čtyři vojenští instruktoři NATO. Kanadští, francouzští a turečtí vojenští velitelé jsou ještě v tunelech pod Azovstalem.

Je podezřelé, že se tito lidé na Ukrajině a v Azovstalu vůbec nacházeli. Kdo je tam poslal a proč? Jejich přítomnost pouze dokazuje účast Západu a NATO na současné nevyhlášené válce Rusku.

Autor této zprávy, Hal Turner zjišťoval odpověď na tuto otázku přímo v Pentagonu. Po nějakém čekání, jejich zpráva zněla: „Nemáme žádnou informaci, která by toto tvrzení objasnila.“

Řecká stránka „War News 24/7“ přináší podrobnější informace o evakuaci Azovstalu. Podle nich, Azovovci mají více než 650 raněných. Zatím vyšlo ven asi 300 vojáků a těch prvních 20 na tom bylo tak špatně, že nemohli ani chodit. Vyšli ven s bílou vlajkou a odevzdali zbraně. Přistavené sanitky a autobusy je ihned odvezly do nemocnic, nebo do záchytných center.

Velitel azovské oblasti Denis Prokopenko v současné době jedná o úplné kapitulaci ukrajinských vojsk. Nahrál na video zprávu pro občany Ukrajiny, kde oznámil, že vojáci jednají přesně podle příkazů z Kyjeva a že dohoda s Rusy byla tím jediným správným rozhodnutím. Nic jiného nebylo možno učinit, bylo nutno zachránit životy a zdraví vojska, které hájilo Mariupol celých 82 dní.

„Žádná zbraň nebude fungovat bez profesionálního a dobře vycvičeného vojenského personálu, což z něho činí ten nejcennější prvek armády,“ dodal. „Proto plní mariupolská posádka rozkaz z hlavního vedení a on, jako její velitel tímto vyhlašuje úplnou kapitulaci.

Telefonát z Ameriky

Lloyd Austin, americký Ministr obrany telefonoval v pátek, 13. května ruskému Ministrovi obrany Sergějovi Šojgu. Poprvé od 18. února, což bylo týden předtím, než Rusové vtáhli na Ukrajinu, spolu tito dva hovořili. Prý Austin už mu volal několikrát, ale nikdo to nebral. To nezní pravděpodobně. Když někdo chce někoho sehnat, tak ho sežene. Na to přece telefony jsou.

Americký novinář Gonzalo Lira, který je v současné době na Ukrajině, to vidí tak, že Austin je ve znevýhodněné pozici a proto musel zavolat Šojgu. Je ve znevýhodněné pozici, je v pozici žádajícího a tím přiznává, že Ukrajinci prohrávají. Kdyby Rusové prohrávali, Austin by mu nikdy nezavolal. Proč volal? Vyžadoval(!) aby Rusové ihned přestali bojovat. On, z pozice slabšího zkoušel diktovat těm, co vyhrávají a zvysoka si vynucoval jejich spolupráci.

Je víc než zřejmé, že Ukrajinci prohrávají. Armáda, která ztrácí 400 až 700 mužů každý den, snad ani vyhrát nemůže. Oproti tomu, co tvrdí veřejná media, Rusové mají poměrně malé ztráty na vojenském personálu.

Podle Gonzala bylo Zelenskému přikázáno z Washingtonu, aby bojoval do posledního muže, což je přesně, co dělá. Už z toho důvodu je jeho vláda nezákonná a zločinná, protože se nestará o dobro svých lidí. Kdyby měl skutečný zájem o dobro svých lidí, už dávno by uzavřel s Ruskem mír. Namísto toho postavil vojáky za bojující čety a tito mají přikázáno zastřelit každého, kdo by chtěl z boje utéct, anebo by zvednul ruce na znamení, že se vzdává.

Takže podle něho může tato válka trvat nejvýš pár dnů, nebo týdnů a pak bude konec, protože ukrajinská armáda prostě zkolapsuje. Všichni zaráz, jako jeden člověk, prostě zkolapsují a bude po bojích. To je něco, co už se stalo mnohokrát a my se k tomu okamžiku rychle blížíme. To, že Austin zatelefonoval Šojgu naznačuje, že už jsme velmi blízko – říká Gonzalo.

Zkouší snad NATO zachránit situaci?

Skoro jakoby zkoušeli dokázat, že přece jen cosi znamenají, NATO velitelé uspořádali manévry v Estonsku a samozřejmě, přímo u ruských hranic. Pod názvem „Hedgehog“ (Ježek) je toto vojenské cvičení jedno z největších v historii baltských národů. Asi 15 000 vojáků ze 14 zemí světa, což zahrnuje NATO země a jejich partnery(!) se zúčastní. Jsou tam i vojáci z Finska, Švédska, Gruzie a Ukrajiny – to jsou ti „partneři.“

Manévry zahrnují námořnictvo, pozemní cvičení a také tréning na kybernetickou válku. A všichni popřeli, že i když se manévry konají pouhých 60 km od ruských hranic, že by jakkoliv chtěli ohrožovat Rusko.

Je ale možno věřit profesionálním lhářům?

To je ale pouhá část toho, co NATO organizuje přímo v blízkosti ruských hranic. Další jsou manévry v Litvě s názvem „Iron Wolf“ (Železný vlk), kterého se zúčastní 3000 NATO vojáků, s použitím 1000 kusů vojenského vybavení, včetně německých Leopard 2 tanků.

Manévry, „Defender Europe“ (Obránce Evropy) a „Swift Response“ (Rychlá odezva) se odehrávají v Polsku a v další osmi jiných zemích. Zúčastní se jich 18 000 vojáků ze 20 národů.

NATO odvetné oddíly se rovněž zúčastňují svými 7 500 vojáky cvičení, nazvaného „Wettiner Heide“ (Wettinské vřesoviště) v Německu. Ve Středozemním moři má dojít k „Neptune series,“ kterých se pod vedením NATO zúčastní i americká loď „Harry S. Truman.“

V červnu hodlají baltické státy spolu s Polskem pořádat snad největší cvičení spojených leteckých a raketových sil, kterých se zúčastní 23 národů.

Je toho ještě víc a v tak napjaté době jako je dnešní, to vypadá jako provokace. Anebo se při nejlepším jedná o snahu ukázat svoji moc a sílu a přitom nemuset doopravdy válčit.

Také se naskýtá otázka, kdo to všecko platí? Tisíce a tisíce vojáků bojují někde naprázdno a úplně zbytečně a ničí tím obrovské množství vojenské výzbroje. To stojí nesmírné množství peněz. S největší pravděpodobností to všecko hradí daňoví poplatníci jednotlivých států. Takže to je náš trest za to, že patříme ke krvežíznivé Evropské unii a k bojechtivému NATO.

Švédsko a Finsko do NATO

K tomu je nutno přičíst snahu Švédska a Finska stát se členy NATO. Tyto země, dosud neutrální, se chtějí připojit k bojovnému obklíčení Ruska z jeho severní strany. Jak již bylo psáno, finské a švédské vojenské jednotky se již zúčastňují manévrů NATO v Estonsku, kde vojenské cvičení „Hedgehog“ má být napodobenina války s Ruskem. Hrozí rovněž nebezpečí, že se 1300 km dlouhá hranice mezi Ruskem a Finskem stane válečnou zónou. Podle mnohých ukazatelů se NATO opravdu pokouší tento stav vyprovokovat.

Mluvčí Kremlu, Dimitrij Peskov řekl, že v případě potřeby bude Rusko nuceno uchýlit se k opětovným krokům a to jak vojensko-technickým, tak i jiným, aby odvrátilo ohrožení své vlastní země, což toto představuje.

Bývalý ruský president Dimitrij Medvěděv prohlásil zcela otevřeně, že Evropa se stále víc pokouší o vyprovokování války. NATO posílá cizí žoldáky a zbraně na Ukrajinu, cvičí jejich vojska v používání západní vojenské výzbroje, pořádá nejrůznější manévry na dostřel od ruských hranic, což nesvědčí o jejich mírových záměrech. To není obranná organizace, ale útočná!

Podobným, vrcholně hazardérským způsobem se zkouší Švédsko, a Finsko, které se až doteď honosily neutralitou, zamíchat do snad nejhorší války jaká může být, do války jaderné. Bláhově si myslí, že když posílí NATO, tak zabrání válečným konfliktům v Evropě a přitom ignorují skutečnost, že NATO se všemožně snaží tyto konflikty vyprovokovat.

Zdá se, že v současné době je opravdu značný úbytek inteligence mezi lidmi, jak mnozí říkají.

To, že Rusko má pro případ napadení 6257 jaderných raket k dispozici, což je mnohem víc, než co má Amerika (5550) a NATO (Británie 225, Francie 290, Israel 80) dohromady, jim asi uniklo. A že Rusko může v případě napadení zničit celé Švédsko i Finsko, které by jinak nechali na pokoji, to asi též těžko chápou. Také zjevně nerozumí tomu, že Rusko nemá vůbec žádné územní zájmy a plány. Nechce připojovat další území a ani to nemá zapotřebí. Mají svého území až až a ani neví, jak je zalidnit.

Odpor proti vstupu Švédska a Finska do NATO

V přímém odporu k přijetí Švédska a Finska do NATO jsou samozřejmě Rusové, dále Čína a Turecko. Turecko, které je členem NATO má v úmyslu za každou cenu něčemu takovému zabránit. Jejich President Recep Erdogan prohlásil, že Švédsko se spolčilo s Kurdskými národnostními skupinami, které jsou v Turecku považovány za teroristické organizace.

Erdogan řekl, že „Tyto země (Švédsko a Finsko) nemají jasný a jednoznačný postoj vůči teroristickým organizacím. Švédsko je inkubátor teroristů. Vodí si teroristy i do jejich Parlamentu, aby tam promluvili … těmto lidem nemůžete věřit.“

Švédové a Finové se rovněž provinili tím, že spolu s Evropskou unií uvalili v r. 2019 na Turecko sankce, které jim zabraňují v nákupu zbraní. Je to odůvodněno stále trvající válkou mezi Tureckem a kurdskými bojovnými skupinami, které jsou podporovány Spojenými státy. (Chtějí snad SS aby tyto zjevně teroristické skupiny převzaly Turecko?)

Švédsko a Finsko zareagovalo na turecký odpor tím, že plánují poslat do Turecka diplomaty, aby s Erdoganem vyjednávali. K tomu se turecký president vyjádřil, že ať se nesnaží, na nic jim to nebude a dodal, že „NATO se takto stane místem, kde se shlukují teroristické organizace.“

Je těžké posoudit, která strana má pravdu, protože i samo Turecko je prošpikováno těmi, které jiné státy považují za teroristy. Hamas mají centrální vedení v Istanbulu, ISIS mohou volně do země, Al-Kajída je podporován Ankarou, Taliban běžně Turecko navštěvuje a AKP spolu s Muslimským bratrstvem jsou jejich přátelé. Je ovšem možné, že ti teroristé, kteří jsou usídleni ve Švédsku a Finsku, jsou ještě horší, pouze o tom nevíme. Turecko má informace z první ruky, naše informace jdou skrze mediální filtry.

Švédsko a Finsko také odmítly vydat Turecku známé teroristy, kteří se v jejich zemích skrývají. 19 z nich odmítli vydat, u pěti dalších ignorovali žádost o vydání a proces s vydáním zbývajících devíti je zdlouhavý. Obě země opravdu přechovávají členy nejrůznějších teroristických organizací. Turecko doufá, že se jim podaří zabránit přijetí Švédska a Finska do NATO, což je podmíněno 100% souhlasem všech členských států této organizace.

Americký vojenský vysloužilec David Andelman prohlásil na CNN, že President Erdogan je „použitelný přítel“ Kremlu, takže jeho odpor proti připojení Švédska a Finska by měl být ignorován. Druhá možnost je, vyloučit Turecko z NATO! Ta snaha vyloučit je z organizace se táhne už asi 3 roky, když Turecko koupilo ruský protiletecký obranný systém S-400. Už tehdy byl Západ zaujatý vůči Rusku které se v té době vůbec ničím neprovinilo.

Andelman, podporován jinými, stejného názoru navrhuje stejný postup vůči Maďarsku kvůli tomu, že zamítli další sankce proti Rusku, které Evropská unie ve své bláznivosti splácala dohromady. Tyto měly obsahovat celoevropský zákaz nákupu oleje a zemního plynu z Ruska, což maďarský President Viktor Orbán prohlásil za úměrné vypuštění atomové bomby na evropskou ekonomii.

Čína se vyjádřila, že přijetí Švédska a Finska do NATO se rovná ohrožení světového míru. Něco takového, spolu s plánem Spojených Států na pozvání Japonska a Jižní Koreje na červnové setkání NATO členů v Madridu, může nejen zkomplikovat ukrajinskou krizi, ale také zničit základ evropské bezpečnosti.

Další útok je plánován z Polska

Sergěj Naryškin, velitel ruské zpravodajské služby oznámil, že Polsko má v úmyslu vyslat na Ukrajinu „mírové jednotky,“ za účelem ochrany Ukrajinců před ruskou agresivitou. Údajně Polsko vypracovalo plán na převzetí a připojení západní Ukrajiny na návrh Spojených států, které tímto snad zkouší zakrýt porážku ruskými vojsky na Ukrajině.

Je také možné, že U.S. doufají, že Rusové budou chtít Polákům v něčem takovém zabránit a dojde mezi nimi k válečnému konfliktu. To by pak znamenalo, že NATO přispěchá polským lupičům na pomoc a budeme mít 3. světovou válku. Ať už je to pravda, nebo ne, ta hrozba války v případě takové oportunistické agrese ze strany Polska zde je.

Polsko se hájí tím, že toto území jim kdysi patřilo, takže na ně mají nárok. Je pravda, že Poláci zabrali části Ukrajiny v době Polsko-Sovětské války v letech 1919-1921. Později, v r. 1939, na základě smlouvy mezi Sovětským svazem a nacistickým Německem, je museli Ukrajině, nebo lépe řečeno Sovětskému svazu, vrátit.

A nakonec zajímavost

Fox News právě oznámili, že americký President Joe Biden odsouhlasil vyslání několika stovek vojáků Zvláštních oddílů americké armády do Somálska. Mají za úkol zlikvidovat asi tucet osob, které jsou podezřívány z vedení teroristické skupiny al-Šabab. Tato skupina je příbuzná skupině Al-Kajída, kterou Američané původně vytvořili a vycvičili.

V Somálsku už je asi 700 amerických vojáků, kteří měli být povoláni zpátky domů, ale později bylo rozhodnuto, že budou rozmístěni v okolních zemích. Jejich přítomnost je prý nutná kvůli bezpečí ostatních a jako podpora amerických „partnerů.“

Takže – sami se míchají do všeho a všude, kde jim to jen trochu projde. Sami napadnou vojensky zemi, usadí tam svá vojska a diktují si. Kde pak zůstalo celosvětové pohoršení nad něčím takovým? Kde jsou sankce, tresty, zákazy, zmrazování a zabavování amerického majetku po celém světě a napadání amerických občanů? Kde je křik po odvetě, pláč kvůli rasismu a propaganda, představující ubohé, bosé Somálce pod tvrdou botou Ameriky?

Nikde! Celý svět mlčky přihlíží. Na některé se zjevně mezinárodní zákony nevztahují.

POZNÁMKA: Na některé odkazy v tomto článku se s českou IP adresou nedostanete. To proto, že jsou blokovány Evropskou Unií. Musíte změnit svoji IP adresu, pak to funguje. Někdy poslouží americká IP adresa, jindy Moldavská a jiné.

Známka 1.1 (hodnotilo 176)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cvičení Air Defender 2303.06.23 21:45 Neurčeno 0

"Omezovačům rychlosti" jde jen o šikanu, 81% lidí 30km/h ve městech nechce03.06.23 21:02 Česká republika 0

Moldavsko je připraveno poskytnout své území ukrajinským ozbrojeným silám pro vojenské operace02.06.23 20:31 Moldova 2

Evropský parlament včera většinově hlasoval pro vyloučení Maďarska z předsednictví.02.06.23 20:26 Evropská unie 1

V květnu rozpočet téměř vyčerpán 02.06.23 05:17 Česká republika 3

A nedají pokoj a nedají31.05.23 22:13 Česká republika 0

Co zanedbaly regulační orgány během epidemie? Zcela nové informace v rozhovoru s MUDr. Pavlem Vaškem31.05.23 21:39 Česká republika 2

Skutečné události z Kosova31.05.23 06:35 Srbsko 1

Auta se spalovacím motorem už jen na příděl?31.05.23 04:55 Evropská unie 4

Generál Řehka - válka NATO - Rusko je možná. Kolik budou stát zbraňové systémy? 30.05.23 12:56 Česká republika 3

300 milionů imigrantů získalo právo se přesídlit do Evropy!29.05.23 04:36 Evropská unie 0

Nová daň z mobilů a počítačů 27.05.23 16:50 Česká republika 2

MUSÍME SI POMÁHAT25.05.23 23:21 Česká republika 0

Petice občanů České republiky za demisi vlády Petra Fialy25.05.23 14:18 Česká republika 1

Ve Zvolenu se poprali 3 američtí vojáci - tohle nás tu možná čeká také24.05.23 18:34 Slovensko 0

60 miliard za obrněnce! 24.05.23 17:43 Česká republika 1

USA mohou na poslední chvíli uvažovat o invazi na Ukrajinu23.05.23 21:27 Ukrajina 2

Smlouva s USA podepsána 23.05.23 19:39 Česká republika 3

Pan děkan Miroslav Ševčík neporušil etický kodex VŠE23.05.23 13:18 Česká republika 1

Chorvatský europoslanec Mislav Kolakusic veřejně prohlašuje WHO za TERORISTICKOU organizaci23.05.23 12:10 Chorvatsko 1

Měnové kurzy

USD
22,05 Kč
Euro
23,65 Kč
Libra
27,45 Kč
Kanadský dolar
16,42 Kč
Australský dolar
14,60 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
15,75 Kč
Čínský juan
3,11 Kč
Polský zloty
5,26 Kč
100 maď. forintů
6,38 Kč
Ukrajinská hřivna
0,59 Kč
100 rublů
27,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 953,27 Kč
1 unce stříbra
520,93 Kč
Bitcoin
599 443,89 Kč

Poslední aktualizace: 4.6.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 222