Ako sa vyrába mediálna lož globálnych rozmerov...

Ivan Štubňa

6.4.2022 Komentáře Témata: Média, manipulace, lží, Propaganda 1381 slov

Šéfom misie OBSE (prevažne špionážna organizácia pod politickým krytím) v roku 1999 bol na Kosove Wiliam Walker, ktorý zámerne a lživo zinscenoval závery vyšetrovania po udalostiach v Račaku, čo malo za následok bombardovanie Juhoslávie. Zaradil sa tak k prominentným zločincom USA s Billom Clintonom na čele.

Počas môjho pôsobenia v Belehrade ma povinnosti „zaviali“ do Macedónska. Bolo to v období, keď práve prebiehalo spomínané bombardovanie Juhoslávie zločineckými vojskami NATO pod velením USA.

Z Kosova do Macedónska vtedy utekali ľudia. (Známy je prípad bombardovania albánskej kolóny civilistov, ktorí v polovici mája utekali preč na traktoroch. Výsledok bombardovania kolóny bolo okolo sto mŕtvych a desiatky ťažko zranených ľudí vrátane malých detí).

V Macedónsku sa vytvárali pre utečencov tábory. Keďže som bol v blízkosti jedného, rozhodol som sa, že sa tam pôjdem pozrieť. V tábore bolo množstvo stanov, ľudí a zopár vojakov a zdravotníkov. Vládol tam čulý ruch.

Ako som tak tábor obchádzal, upútali ma pred jedným veľkým stanom televízne kamery. Prišiel som bližšie a zistil som, že prebieha rozhovor naživo so zarasteným Albáncom, poviazaným v zakrvavených obväzoch. Obsah rozhovoru riadil človek v civile, ktorý Albáncovi kládol otázky. Albánec na citlivé otázky odpovedal skoro s plačom a rozhorčením. Téma bola, srbské vojenské útoky na albánskych civilov v Kosove a následný útek pred nimi do Macedónska. Vedel som samozrejme, že je to lož, keďže som pôsobil v tej dobe v Juhoslávii a počas bombardovania som mohol na vlastné oči sledovať kritické udalosti. Preto ma to zaujalo. Snímajúce kamery boli CNN, BBC, Reuters a ďalšie menej známe. Celé toto predstavenie trvalo asi 10 minút. Potom rozhovor skončil, redaktori odišli a Albánec sa vrátil do stanu. Len pripomínam, že Albánec mal slabšiu angličtinu.

Šiel som si pozrieť ďalšie časti tábora, ale tak, aby som videl na stan Albánca, čo poskytoval interview. Po necelej hodine sa opäť začali pred stanom pohybovať ľudia s kamerami. Opäť som prišiel bližšie. Tentoraz tam boli Asociated Press, ARD a asi dve ďalšie. Keď bola scéna pripravená, znovu zo stanu vyšiel ten istý Albánec so zmäteným a ustráchaným pohľadom. Od toho istého človeka v civile dostal presne tie isté otázky a opäť zohral divadielko so slzami a dramatickým opisom „zlých Srbov“ pred kamerami. Po skončení odišiel naspäť do stanu aj s civilom, ktorý mu kládol otázky. Všimol som si, že okolo stanu sa moce nenápadne nejaký človek, ktorý zjavne nezapadal do tábora. Vyhodnotil som to tak, že jeho úlohou je asi strážiť stan. Ale prečo? Toto všetko sa mi zdalo dosť podozrivé. Rozhodol som sa, že sa do stanu pozriem. Využil som čas, keď bol „strážca“ stanu na opačnej strane a vošiel som dnu. Celkom ma prekvapilo, že si ma asi minútu nik nevšimol. Bolo to preto, lebo v stane, v ktorom bolo zopár ďalších ľudí, sedel Albánec v obväzoch za dreveným stolom s človekom v civile, čo mu kládol otázky a s nejakým americkým vojakom. Na stole mali nakladené pečené mäso, šaláty, pálenku, víno, vodu a veselo hodovali. Vtipkovali a smiali sa. Bolo zjavné, že sa dobre poznajú. Albánec s nimi po anglicky zrazu komunikoval bez problémov. Po cca minúte pristúpil ku mne nejaký civil, ktorému už tiež svietili oči a pýtal sa ma koho hľadám. Tváril som sa, že anglicky nerozumiem a povedal som mu po srbsky, že hľadám nejaký obchod s potravinami. Potreboval som získať čas, aby som si mohol poobzerať ľudí v stane. (Traja americkí vojaci sediaci pri ďalšom stole študovali nejaké mapy).

Civil na mňa pozrel s výrazom blba a povedal „moment please“. O chvíľu prišiel s vojakom, ktorý vedel srbsky. Zopakoval som mu svoju otázku, ktorá vyvolala na jeho tvári temer sústrastný úsmev a vysvetlil mi, že široko – ďaleko žiaden obchod nie je. Tak som mu so „sklamaným výrazom“ v tvári poďakoval a vyšiel som zo stanu a následne aj z tábora.

Takže mediálna lož globálnych rozmerov sa vyrába aj tak, že pripravíte divadelnú scénu, nájdete zopár vhodných hercov, ktorí budú „verklíkovať“ pred kamerami potrebné lži, pozvete svetové médiá, ktoré to pustia do celého sveta a mediálna lož globálnych rozmerov, ktorá má za úlohu zblbnúť divákov v teple domova pred TV je na svete. Toto sa tam presne stalo...

Dodatok:

V tomto období sme žiaľ svedkami vojenského konfliktu na Ukrajine. Podozrivé je, že Západ na čele s USA predlžuje vojnu dodávkami zbraní a inými podozrivými činnosťami. Výsledok je pokračovanie vojny s ďalšími stratami na životoch a hospodárskych škodách. USA a Západ zneužil teritórium Ukrajiny a Ukrajincov na boj proti Rusku a USA a NATO sa tak stalo spolupáchateľom vojnových zločinov na Ukrajine.

Pokiaľ si myslíte, že podobné mediálne lži sa dnes nevyrábajú vyššie opísaným spôsobom, mýlite sa. Mediálna globálna lož, ktorú používa USA a Západ sa stala pracovnou metódou, ktorej cieľom je ovplyvňovať verejnú mienku vo svoj prospech a v prospech napr. nelegálnych vojenských akcií namierených v poslednej dobe proti Rusku. USA do propagandy proti Rusku „naliali“ stovky miliónov dolárov. Ak pozorne sledujete tzv. mainstreamové a korporátne médiá a dáte si námahu preveriť nimi podávané informácie, zistíte, že mnohokrát tieto informácie sú nepresné, zavádzajúce, neúplné a nekonkrétne. Používajú „zázračné slovíčka“ ako napr.: údajne, pravdepodobne, informácie sa nepodarilo overiť, podľa zdroja (uvedú zdroj s nepravdivými informáciami), možno, asi a pod. Robia to preto, aby ich nikto nemohol obviniť z prezentácie nepravdivých informácií. Vedome tak prezentujú nesprávne informácie, pričom si zachovávajú status pseudomediálneho šírenia informácií.

Médiá sú jednoducho zneužívané na propagandu v prospech tejto bábkovej vlády a západnej lživej mašinérie po vzore „Veľkého brata“ z USA.

Smutné je, že v mnohých prípadoch úlohu hercov hrajú aj politici vo vyššej politike, ktorí bežne porušujú sľub daný SR a občanom pri svojom vstupe do vlády resp. poslaneckých kresiel.

Sme tiež svedkami masívnej globálnej štátnej propagandy s cieľom vykresliť Rusko ako najväčšieho zločinca. Zámer je jednoduchý. Začal sa zákulisný boj s cieľom zničenia a parcelizácie Ruska. Lebo o toto v tejto vojne ide. Alternatívne médiá, ľudia iného názoru ako je štátna propaganda sú štátnou mocou postihovaní a prenasledovaní. Nezdá sa Vám to podozrivé? Takýmto spôsobom sa demokratické práva občanov na slobodu slova rušia len v prípade, že sa schyľuje k oveľa väčšej vojne.

Sme svedkami, že štátna moc s USA na čele predkladajú z miesta vojny údajné dôkazy o ruských zločinoch. Je zarážajúce, že ich štátna propaganda označila okamžite za jednostranne pravdivé. Bez podania dôkazov. Len na základe videa a výpovede údajných svedkov. V teritóriu, v ktorom prebieha vojna, nie je možné takto rýchlo určiť vinníka. Chýbajú dôkazy. Video a televízne zábery svedčia o tom, že sa to, čo vidíte, stalo.

Ale treba si položiť zásadnú otázku. Kto to urobil? Rusi? Ukrajinci? Neofašistické zoskupenia bojujúce proti Rusom s Azovom na čele? Americké špeciálne jednotky? Údajní zahraniční žoldnieri, ktorí majú bojovať proti Rusom? Kto teda? Odpoveď na túto otázku bez náležitého vyšetrovania neexistuje. Plnohodnotné vyhodnotenie čo sa udialo, sa dá uskutočniť len po skončení vojny na základe medzinárodného objektívneho vyšetrovania a hodnoverných výpovedí. Na východe Ukrajiny žije viac ako 50% rusky hovoriaceho obyvateľstva. Na ostatných územiach Ukrajiny je to cca 16%. Myslíte si, že by Rusi len tak napádali civilné objekty a vraždili civilov z radov vlastných občanov a príbuzného ukrajinského národa? Je to veľmi nepravdepodobné...

Ale ak má Západ s USA na čele cieľ zničiť Rusko, potom si viem predstaviť, že neofašistické zoskupenia bojujúce proti Rusom s Azovom na čele, americké špeciálne jednotky, údajní zahraniční žoldnieri, prepustení trestanci z väzenia, ktorí dostali do ruky zbrane na boj proti Rusom to urobili. Cieľom je, aby svetová propagandistická mašinéria poukázala na zločiny Ruska a možno ospravedlnila pred svetom budúce útoky NATO na Rusko. Lebo k tomu to smeruje. K vojne medzi Ruskom a NATO v Európe bez účasti USA!!!

Slovami klasika:

„Politikom sa nemá veriť, politici sa majú kontrolovať“. Ja k tomu len pridám...A brať na zodpovednosť za lži!!!

Známka 1.4 (hodnotilo 60)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 104 čtenářů částkou 16 762 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zahraniční zpravodajská služba Ruské federace obvinila Spojené státy z nátlaku na Slovensko před parlamentními volbami29.09.23 12:22 Slovensko 0

Tesle hoří bateriové úložiště za skoro miliardu korun.29.09.23 05:46 Austrálie 0

Přečtěte si příbalový leták "vakcíny".28.09.23 17:38 Evropská unie 1

„Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné.“ Koalice (pětidemolice) nesouhlasila27.09.23 19:52 Česká republika 2

Koupě F-35 potvrzena27.09.23 16:47 Česká republika 3

Je třeba zrušit rodinu27.09.23 14:05 Česká republika 0

Ovlivňování voleb na Slovensku27.09.23 04:26 Česká republika 0

Záchodový problém na školách 26.09.23 14:28 Česká republika 4

Brusel zvedl varovný prst25.09.23 20:14 Evropská unie 8

Židé v šoku – kanadský parlament a premiér tleskali SSákovi!25.09.23 12:13 Kanada 6

Christine Anderson - Buď my a nebo oni (video)25.09.23 11:42 Evropská unie 1

Už dnes způsobují samovolně hořící elektromobily jednu pohromu za druhou24.09.23 21:25 Česká republika 8

Sociální služby jsou bez peněz23.09.23 17:34 Česká republika 0

Francouzský politik poukázal na manipulace předsedkyně Evropské komise kolem tragédie v Hirošimě.23.09.23 16:52 Evropská unie 0

Patří snad děti státu? 23.09.23 15:28 USA 0

Američtí senátoři jednají o vojenské pomoci Arménii22.09.23 20:11 Neurčeno 4

Slovenské volby rozhodne korespondenční volič. Jsou jich plné cintoríny!21.09.23 19:33 Slovensko 2

Kurzy sexuální výchovy jsou "vznětlivé".21.09.23 19:15 Belgie 0

Je tomu 44 let, co zemřel generál Ludvík Svoboda: a ticho!21.09.23 12:23 Česká republika 16

Petice proti zákazu aut na benzín a naftu21.09.23 09:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
23,07 Kč
Euro
24,35 Kč
Libra
28,13 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
14,82 Kč
Švýcarský frank
25,18 Kč
100 japonských jenů
15,46 Kč
Čínský juan
3,16 Kč
Polský zloty
5,25 Kč
100 maď. forintů
6,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,62 Kč
100 rublů
23,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 031,72 Kč
1 unce stříbra
521,18 Kč
Bitcoin
621 530,16 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 644