Připravuje Pentagon biologické bomby proti Evropě?

23.8.2017 Komentáře Témata: Zdraví, Biologické zbraně 1312 slov

Média v Evropě se zřídkakdy zmiňují o narůstajícím počtu ohnisek nebezpečných onemocnění na Ukrajině. Nikdo se o tom dosud nezmínil, kromě Giovanny Barberisové, zástupkyně UNICEF na Ukrajině, a několika ukrajinských televizních stanic. Mezitím problém v této zemi dosáhl katastrofických rozměrů.

Ve městě Izmail (Oděská oblast) v létě 2016 propukla podivná střevní infekce, která postihla obzvláště silně děti z tohoto města. Přes 400 dětí bylo hospitalizováno, a to doslova během krátkého období 24 hodin. Příčina vypuknutí infekce nebyla zjištěna. V témže roce byla Ukrajina „zasažena“ neobvyklou epidemií prasečí chřipky, která vedla ke vzniku těžkého akutního respiračního syndromu SARS. Koncem roku 2016 zavedla Evropská unie šestiměsíční zákaz dovozu kuřat z jakéhokoli místa na Ukrajině poté, co byla zaznamenána infekce ptačí chřipky v Chersonské oblasti. A v letošním roce propukla nevysvětlitelná epidemie botulismu (příčinou je otrava kontaminovanými rybami, vedoucí ke svalovým křečím, dušení a smrti). Lékařské instituce neměly k dispozici žádný antitoxin, takže několik desítek ukrajinských občanů zemřelo v mučivých bolestech.

Nezdá se, že by někdo na Ukrajině nebo v Evropě zkoumal příčiny těchto infekcí. Dnes se pokusíme zjistit, proč se to děje.

V srpnu 2005 ukrajinské ministerstvo zdravotnictví a americké ministerstvo obrany podepsaly „dohodu o spolupráci v oblasti prevence šíření technologií, patogenů a odborných znalostí, které by mohly být použity při vývoji biologických zbraní“.

[Inside the...]
Inside the Mechnikov Anti-Plague Research Institute: “Attention! Entrance for the authorized personnel only"

Jakmile došlo k uzavření dohody, byla v Oděse otevřena instituce, známá jako Centrální referenční laboratoř (CRL), která sídlí ve Výzkumném ústavu epidemiologie Mečnikov, a specializuje se na studium lidských patogenů. Mimochodem americké ministerstvo obrany investovalo do tohoto projektu přibližně 3,5 milionu dolarů, a svou práci zde odvedl subdodavatel Black & Veatch Special Projects Corp., který dlouhodobě s ministerstvem spolupracuje. Kromě toho byly otevřeny nové diagnostické laboratoře ve městech Dněpropetrovsk, Lvov, Luhansk a Merefa (poblíž Charkova). Zajímavý je fakt, že v laboratoři ve městě Merefa, která je nyní zařízením, jehož biologická bezpečnost dosáhla 3. úrovně (tzn. že laboratoř je oprávněná pracovat na kmenech smrtelných lidských virů a bakterií, jichž se dá využít jako biologických zbraní), byla nařízena zvýšená bezpečnost.

Žádná z referenčních laboratoří (CRL) nespadá pod jurisdikci státu, ve kterém se nachází, a výsledek jejich činnosti je určen jen zaměstnancům, nikoli cizím osobám. Zaměstnanci jsou především občané USA s diplomatickou imunitou. Jinými slovy, žádný zástupce hostitelské země nemá do těchto laboratoří umožněn přístup (dokonce tam nemají povolený přístup ani odborníci ze sektoru veřejného zdraví). Počet zaměstnanců (v rozmezí 50 - 250 osob) zcela převyšuje počet personálu, který by byl zapotřebí k vykonávání takového druhu práce v civilním zařízení. V čele laboratoří stojí vysoce postavení důstojníci amerických armád, kteří jsou odborníky na biologické zbraně a biologický terorismus.

Podobné laboratoře byly také otevřeny ještě před rokem 2014 ve městech Kyjev, Cherson, Vinnytsia, Ternopil a Užhorod. Do těchto projektů bylo investováno celkem 183 milionů dolarů. Už od převratu v roce 2014 byly události na Ukrajině, spojované s těmito otázkami, drženy pevně pod pokličkou - novinářům z ukrajinského „nezávislého“ tisku není dovoleno se dotazovat a informovat se o těchto záležitostech.

[...]

Mnoho odborníků má pocit, že tento americký projekt „biologické bezpečnosti“, který má na svědomí otevření celé této sítě biologických laboratoří na Ukrajině, není ničím jiným, než manévrováním kolem Úmluvy o biologických zbraních z roku 1972. Tyto vojenské biologické laboratoře, které mají údajně za cíl „redukovat biologické hrozby“ v určitém státě, tvoří ve skutečnosti síť laboratoří, které řídí Pentagon, jenž v nich studuje dopad virů a bakterií na specifický genetický fond, ať už jde o lidi, zvířata nebo rostliny.

Velitelství leteckého výcviku a vzdělání při americkém vojenském letectvu si vyžádalo vzorky DNA a synoviální tekutiny z ruských a evropských extraktů, což ještě více vyvolalo zvědavost ohledně biologických laboratoří americké armády a možnosti vést biologickou válku proti slovanským členům diplomatických sborů.

Je pochopitelné, že tato žádost vyvolala bouři otázek, avšak velitelství odmítlo poskytnout jakékoliv odpovědi. Experti na biologické zbraně tvrdí, že tyto druhy specifických vzorků by byly požadovány zejména tehdy, kdyby byla biologická zbraň vytvářena za účelem zničení určité populace - v tomto případě bělochů.

Vzhledem k současným rizikovým faktorům na Ukrajině (ozbrojený konflikt trvá čtyři roky, výrazně se zvýšila kriminalita a politická situace je nestabilní), není obtížné si představit, jakou hrozbou by mohl být ukrajinský stát - přeplněný vojenskými biologickými laboratořemi - jak pro Rusko, tak země Evropské unie.

Po pravdě řečeno, skutečný účel těchto referenčních laboratoří CRL popsal novinář Jeffrey Silverman. Tvrdí, že cílem laboratoří je studium biologických zbraní na takovém místě, které je hodně daleko od USA. Kromě toho materiály z těchto laboratoří umožňují:

  1. Obcházet Ženevskou úmluvu z roku 1972 o zákazu bakteriologických a toxinových zbraní, a také dodatkový protokol k této úmluvě, vypracovaný v 90. letech, který by ověřil snahy signatářů úmluvy o dodržování ustanovení (které mimochodem USA odmítly v roce 2001 ratifikovat).
  2. Testovat biologické prostředky v terénu a vytvářet z nich ještě zhoubnější látky, sledovat, jak se šíří, a upravovat jejich vlastnosti.
  3. Rozšiřovat znalosti, rozvíjet technologie, které jsou schopné útoků na zařízení s biologickými zbraněmi, a zlepšovat možnosti farmaceutického průmyslu vyvíjením léků a vakcín proti různým patogenům.
  4. Provádět sabotážní operace, jejichž cílem je způsobit ekonomické škody zemím, které jsou v blízkosti těchto laboratoří.

Rovněž by neměla být podceňována bezpečnostní opatření, která jsou v těchto laboratořích zavedena: Ve Spojených státech mikrobiologové nedávno objevili kartonovou krabici se vzorky neštovic, na kterou se v 50. letech minulého století zapomnělo, takže zůstala ležet ve skladovacím prostoru NIH (celonárodní zdravotnický institut). Také poslali několik aktivních spor antraxu svým kolegům a odeslali vzorek toho, co měl být méně virulentní virus ptačí chřipky, na Ministerstvo zemědělství USA. Ukázalo se však, že byl náhodně kontaminován virem H5N1 - takže kdo ví, co se může dít v zastrčené Ukrajině. A to nemluvíme o nedávném skandálu ohledně živých spor antraxu, které byly rozeslány do laboratoří v nejméně 20 státech, a také na vojenskou základnu v Jižní Koreji, kde 22 osob potřebovalo lékařské ošetření.

Ani Guatemalci nemohou v žádném případě pohlížet na americkou armádu jako na humanisty, a to navzdory jejich omluvě (k níž došlo o 60 let později), neboť armáda je úmyslně nakazila syfilidou a kapavkou.

[Neznámý lé...]
Neznámý lékař odebírá krev jednomu z účastníků takzvaného experimentu Tuskegee syfilis, Guatemala, 1948.

Zařízení, která financovaly USA v rámci hranic bývalého Sovětského svazu, jsou součástí rozšíření washingtonského globálního laboratorního systému (existuje kolem 400 podobných laboratoří po celém světě). Stejné problémy se vyskytují v mnoha zemích, kde se objevily takové laboratorní komplexy. Například v roce 2010 Indonésie trvala na tom, aby byla uzavřena výzkumná laboratoř amerického námořnictva NAMRU-2. Indonéská vláda neměla žádnou kontrolu nad provozem tohoto zařízení, přestože byla umístěna uvnitř komplexu budov, které patřily místnímu ministerstvu zdravotnictví. Jakarta zdokumentovala přísně tajné pokusy a neoprávněné monitorování výzkumu, který Indonésie sama prováděla. Dalším podnětem, který uspíšil toto rozhodnutí, byly požadavky USA, že laboratorní personál musí mít diplomatický status, a také odmítnutí Američanů poskytnout bezplatně výsledky, které získali ze studií vzorků „ptačí chřipky“ viru H5N1, který se dostal na indonéskou půdu.

Když jsou mluvčí amerických politiků dotazováni na to, proč se tyto vojenské laboratoře staví, vždy odpovídají stejně. Údajně je to všechno kvůli „ochraně a prosperitě místních obyvatel, protože SSSR po sobě zanechal nebezpečné viry a bakterie“. Ale pravdou je, že fakta naznačují něco úplně jiného. Není žádným tajemstvím, že geneticky modifikovaný virus ptačí chřipky, který může být přenášen z člověka na člověka, byl vytvořen ve zdravotnickém centru v Holandsku za pomoci americké národní zdravotní instituce. Evropská unie poté musela vynaložit miliony eur na ochranu svých občanů, a musely být zakoupeny vakcíny od amerických farmaceutických společností.

Vyvstávají také otázky ohledně faktu, že ačkoliv jsou ohniska nebezpečných infekcí obvykle zjišťována v Africe a jižní Asii, americká armáda vykazuje zvýšený zájem o země, v nichž je relativně velmi nízké riziko vzniku epidemie, ale které se nacházejí v blízkosti hranic největších geopolitických rivalů Ameriky.

Pentagon Setting Biological Bombs Against Europe? vyšel 21. srpna 2017 na orientalreview.org. Překlad v ceně 556 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 236)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 0

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 0

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 23 914