Otevřený dopis lidem Řecka: Jste masakrováni

Peter Koenig

17.3.2017 Komentáře Témata: Řecko 1973 slov

Jste masakrování přímo před očima světa a nikdo ani nepípne. O to méně řecká elita. Vaše vláda. Hrstka, hrstka oproti mnoha, tento masakr dovoluje, protože se jich to netýká. Jsou oslepeni falešným půvabem eura a tím, že patří k „elitní kastě“ urozených Evropanů (sic!).

Evidentně si žijí více než dobře, včetně kaviárových socialistů ze Syrizy. Nechávají svoji zemi doslova vykrvácet k smrti, morálně, sociálně a psychologicky. Lékařská péče již není dostupná, nebo je zprivatizována a finančně nedostupná. Penze byly zredukovány pětkrát. Nikdy nebyly něčím více, než jen žebračenkou k přežití. Avšak nyní byly skrouhnuty v některých případech až o více než 50%. Hromada lidí žije díky potravinovým darům. Většina sociálních služeb, včetně velké části vzdělávání, byla prodána, zprivatizována. Jsou fuč. Fuč, na příkaz Německa – a svatého triumvirátu – zločinného uskupení MMF, ECB a Evropské komise; ta je jen tlupou nevolených zkorumpovaných loutek, rozhodujících o osudu kolem 800 milionů Evropanů – včetně vás, Řeků, kteří ochotně taháte za kratší konec provazu.

V září 2016 nevolená Evropská komise poslala Řecku Bruselem napsanou legislativu o 2,000 stranách v angličtině, aby ji řecký parlament během několika dní ratifikoval, nebo jinak… -- A nikdo se nezeptal co „nebo jinak“.

Brusel se dokonce ani neobtěžoval s překladem této nečitelné hromady papírů do řečtiny, ani nedovolil řeckému parlamentu mít dostatek času, aby si novou fiskální legislativu přečetl, strávil a prodiskutoval. Většina poslanců si ji nemohla přečíst, buď kvůli jazyku, nebo kvůli vnucenému časovému limitu. Ale parlament tuto legislativu přesto schválil.

Podle tohoto nového zákona převádí Řecko všechna veřejná aktiva (veřejnou infrastrukturu, letiště, přístavy, a dokonce i veřejné pláže, přírodní zdroje atd.), bezpodmínečně, na 99 let, na Evropský stabilizační mechanismus (ESM), který je může rozprodávat za výprodejové ceny komukoliv, kdo má zájem – údajně proto, aby se splatil řecký dluh. Výše tohoto fondu byla původně odhadnuta, a zcela jistě za podhodnocení, asi na 50 miliard euro. Mezitím byla hodnota řeckých aktiv dále sražena triumvirátem asi na 5 až 15 miliard euro, kdy pro srovnání činí řecký dluh více než 350 miliard euro. ESM je nadnárodní nedemokratický aparát, nezodpovídající se nikomu.

Touto legislativou se řecký parlament – VÁŠ parlament, drazí Řekové! – sám zrušil. Již mu není umožněno schvalovat jakýkoliv rozpočet nebo daňovou legislativu. Vše je rozhodováno v Bruselu, ruku v ruce s MMF a ECB. Poslední takováto situace nastala v r. 1933, kdy německý „Říšský sněm“ (parlament) převedl veškeré své legislativní pravomoci na kancléře Adolfa Hitlera.

To je, drazí Řekové, čiročirý ekonomický fašismus, přímo před vašima očima, před očima světa, ale nikdo to nechce vidět. Nejhorším slepcem je ten, který odmítá vidět.

Tato konfiskace aktiv byla potvrzena, když byla zničena poslední naděje na aspoň určité odpuštění dluhu v únoru tohoto roku. Nicméně Německo nemilosrdně oznámilo konečné drancování Řecka a nařídilo Řecku postoupit zlato, veřejné služby a nemovitosti ESM – řízenému převážně Německem. Další částka „nouzového vyplacení“, pokud Řecko padne na kolena a vzdá se všeho, by mohla být 86 miliard euro, což znamená NOVÝ DLUH. Výměnou za co? Více úroků, větší dluhová služba (splátky úroků a dluhu) – a dokonce i mizernější vyhlídky, že se vůbec kdy, rozuměj nikdy, z tohoto fašismu vnuceného USA-Evropou a likvidace národa a země dostane.

Kancléřka Angela Merkel řekla: „Přístup Berlína k programu nouzového vyplácení Řecka zůstává nezměněn“, poté co se před pár setkala s šéfkou MMF Christine Lagarde.

Pár faktů o řeckém dluhu, k 9. březnu 2017: 

Počet obyvatel 10,8 milionu.

Dluh 352 miliard euro (úrok za vteřinu 617 euro; dluh na hlavu 32,580 euro).

Roční platby úroků: 19,5 miliard euro.

Celková částka nouzového vyplácení Řecka od r. 2010 do r. 2016: přes 250 miliard euro – z čehož ani cent nešel ve prospěch Řecka a Řeků, vše šlo na splácení dluhové služby triumvirátu a na splátky většinou německým a francouzským soukromým bankám.

Poměr dluhu k GDP: 181% GDP (GDP 195 miliard euro); dluh k GDP v r. 2008: 109% (méně než kolik činí poměr USA dnes – 109,63%).

Podíl Řecka na celkovém GDP EU je méně než 2%.

Od r. 2008 se řecký GDP propadl o více než 25%.

Nezaměstnanost je obrovská – v průměru 26% (ofic.) – a u mladých lidí (18-35 let) se blíží 50%.

Řecký dluh v r. 2008 by byl zcela zvládnutelný vnitřně, bez vnějšího zasahování, či tak zvaných „nouzových vyplácení“ – která nejsou žádným nouzovým vyplácením, ale násilnou akumulací dluhu.

Řecký dluh nebyl pro Evropskou unii NIKDY žádnou hrozbou, jak se vás snaží přimět uvěřit propaganda banksterů z FEDu/ECB/WS. Řecká a následná „evropská krize“ byla zcela vymyšlena a vytvořena bankstery, pro jejich prospěch a na úkor Řecka a Evropy. Nemělo to nic společného s řeckým či evropským dluhem. Ale nikdo to nezpochybňoval. Ti evropští a mezinárodní vrcholní ekonomové a politici, kteří to věděli, se neodvážili promluvit. Hlasy těch, kteří se opovážili říkat pravdu, byly umlčovány. Evropanům bylo lháno, včetně Řekům, jako obvykle prodejnými mediálními děvkami.

Dejme si řecký dluh do perspektivy

V září 2011, bez varování, Švýcarská národní banka (SNB) devalvovala švýcarský frank vůči euru asi o 12%, aby ochránila ekonomiku. To byl neférový krok, řečeno mírně, protože žádná ze zemí eurozóny nemá možnost svoji měnu devalvovat dle potřeb své ekonomiky, tj. ani Řecko. Zatímco Švýcarsko není přímým členem EU, je k EU upoutáno více než 120 bilaterálními smlouvami, čímž je de facto členem EU.

Během 3 ½ roku fixního kurzu švýcarského franku k euru ve výši 1,20 nahromadila SNB více než 500 miliard franků v zahraničních měnách, většinou v euro. To je asi 150% současného dluhu Řecka.

Švýcarsko, země s 8 miliony obyvatel, by, teoreticky, mohlo nouzově vyplatit řecký duh zcela, řekněme bezúročnou 50-letou půjčkou (podmínky IDA Světové banky); a vůči ostatním členům EU by si tím aspoň trochu SNB vylepšila svoji pochybnou etiku. Švýcarsko by neutrpělo. Naopak, takový krok by pomohl snížit riziko inflace švýcarské měny, v důsledku obrovského množství švýcarských franků, které bylo třeba „natisknout“, aby se udržel umělý kurz k euru. Bylo by Švýcarsko ochotno přistoupit k takovéto solidární záchranné akci? – Pravděpodobně ne.

Lidé Řecka! – Proberte se!

Vezměte věci do vlastních rukou! Nevěřte svým politikům, svým médiím! Vypadněte z této zločinecké organizace s názvem Evropská unie, a z tohoto podvodného západního finančního systému, který vás škrtí k smrti. Vezměte si zpět svoji suverenitu, svoji vlastní měnu. Odmítněte splatit své dluhy – Západ s tím nemůže nic udělat. Ne, když budete spravovat svoji zemi za pomoci svých veřejných bank, a své měny, a budete postupně, ale jistě obnovovat zničenou ekonomiku. Splácení dluhů je věcí dojednatelnou. Ve světě je příkladů dost. Argentina patří k těm posledním. Dokonce i Německo renegociovalo svůj zahraniční dluh v r. 1952 (viz Londýnská dohoda o německém zahraničním dluhu).

Německo, vůdce tohoto ekonomického masakru Řecka, dluží Řecku obrovské reparační částky za druhou světovou válku. 8. února 2015 premiér Tsipras požádal, aby Německo splatilo plně svůj reparační dluh Řecku, rovnající se v dnešních cenách 279 miliardám euro. Německo odpovědělo v dubnu 2015, že otázka reparací byla uzavřena v r. 1990 – což, samozřejmě, nebyla. Nelze vyloučit, že tlak Německa na Řecko dnes je z větší části prostředkem, jak odvést pozornost světa od reparačního dluhu Německa vůči Řecku.

Řekové, uvědomte si, co se děje. NEAKCEPTUJE to, co VÁM a VAŠÍ zemi dělají vaše vláda, Brusel a triumvirát. Naopak, požadujte úplné reparace od Německa – a požadujte GREXIT, jako zcela legitimní pokračování vašeho většinového NE dalším úsporným opatřením nařízeným triumvirátem v rámci „záchranných“ balíčků, které jste vyjádřili v červenci 2015.

Pokud tak učiníte, brzy spatříte světlo na konci tunelu – světlo, které bylo zatemněno po příliš dlouhou dobu Německem a gangstery z triumvirátu a vaší vlastní vlády.

Vyhrožování vyloučením z eurozóny

Německý ministr financí Wolfgang Schaeuble se stále pokouší Řeky oblafnout a zapůsobit na zbytek světa tím, že vyhrožuje Řecku vyloučením z eura. Jakákoliv vláda při smyslech by použila tuto výhrůžku sama, z vlastní iniciativy, a opustila by shnilé monstrum zvané Evropská unie, spolu s její podvodnou společnou měnou zvanou euro. Ale to je právě ten problém. Řecku vládne šílenství.

Takže řecká vláda odpovídá na šílenost (triumvirátu) šílenou poslušností, pokorným podrobováním se – na úkor milionů již tak ožebračených a zotročených spoluobčanů.

Ke (stále) ještě vlivným postavám Řecka patří bývalý ministr financí Yanis Varoufakis; legendární a okouzlující „radikální“ motorkářský ministr. Ačkoliv rezignoval v rámci zjevného protestu vůči podvolení se požadavkům triumvirátu Syrizou, navzdory hlasování NE, dnes je pouhým konformistou, který usiluje o pár nepatrných „reforem“ v Bruselu, ale v žádném případě nechce GREXIT, nemluvě o kolapsu EU – který, mimochodem, je naštěstí za rohem. Jako řecký ministr financí neměl Varoufakis „možnost Grexitu“ ani jako plán „B“.

Nikdo nekřičí, nehaleká, nebouří se, nechodí do ulic, neblokuje ulice, mosty, železnice po několik dní, týdnů, nepřerušuje stále ještě běžící obchodování zahraničních vlastníků s tím, co ještě zbylo VAŠÍ zemi z veřejných aktiv. Nikdo. To není vina Řeků, kteří musí bojovat o holé přežití, kteří musí nacházet způsoby, jak nakrmit své děti a rodiny, ale vina je na Tsiprasově klanu-Syrize a všech těch řeckých elitářích, médiích (jsou všechna zaprodána jako v Německu CIA?) a poslancích, kteří to v úžasu pozorují, ale nehnou ani prstem. Žádná akce. Milí Řekové, sledujete, jak je VAŠÍ zemi pouštěno žilou k smrti!

Uvědomte si, že to ve skutečnosti vůbec není o dluhu a nouzovém vyplácení. Pokud vám říkají, že evropská dluhová krize je vinou Řecka, a že na obzoru je nová krize, v závislosti na tom, jak bude Řecko dodržovat pravidla příštího nouzového vyplácení, je to čiročirá lež. Tato krize je vytvářena velmi evropskou elitou, FEDem řízenými Goldmany Sachsy tohoto světa, kteří řídí Evropskou centrální banku prostřednictvím Mario Draghiho, bývalého ředitele Goldman Sachs – který de facto řídí evropskou ekonomiku.

Proč chtějí rozdupat Řecko? – Bruselský póvl a „shnilá bažina“ Washingtonu (jak prezident Trump říkával „elitě“ hlubokého státu Washingtonu) chtějí porobené Řecko. Protože Řecko je silně strategickým geografickým místem, na křižovatce Západu a Východu. Řecko je v NATO. Je možná druhou nejdůležitější zemí NATO (po Turecku), kvůli své strategické pozici. Nechtějí, aby bylo Řecko řízeno „levicovou“ vládou. Syriza je samozřejmě čímkoliv, jen ne levicovou. Jsou to neoliberálové. Páni vesmíru chtějí „změnu režimu“ – starou dobrou změnu režimu, která ohrožuje všechny ty, kteří se nepodřídí pravidlům Západu. Právě nyní dělá Syriza vše možné, aby potěšila penězoměnce a zanechala své lidi strašně poníženými a zruinovanými.

Pokud by Řecko uspořádalo nové volby, a nechalo zvítězit pravičáckou stranu a premiéra, á la Nová demokracie či dokonce fašistický Nový úsvit, nebo jejich koalici – problém dluhu by zmizel, téměř přes noc. To, co Washington chce, a prostřednictvím loutek i Brusel, je poslušné Řecko, které nikdy nezpochybní svoji roli v NATO, nikdy nezpochybní EU, nikdy nezpochybní okovy eura a nikdy nezpochybní přístup USA ke Středozemnímu moři – bohatému na suroviny a uhlovodíky. Totéž platí, mimochodem, pro Itálii, Španělsko a Portugalsko – rovněž pobřežní státy Středozemního moře. Jejich vlády již byly změněny vnějším zásahem (USA/EU) a byly dosazeny pravičácké neoliberální poslušné loutky.

Nečinnost řecké elity a vlády je neomluvitelná. Je to stockholmský syndrom ve své nejhorší podobě. V područí a poslušni katů, dokud nás smrt nerozdělí. A smrt ve formě totální destrukce, totálního vyplundrování, totálního otroctví není daleko.

Chcete, Řekové, nadále pokračovat v této cestě k otroctví a otročení loupeživé Říši, která nakonec bude rozhodovat o všem, co děláte?

Nebo chcete získat zpět svoji suverenitu, svoji měnu – a nebýt v okovech diktátu Bruselu – a začít znovu, jako vznešení a moudří Řekové, kteří dali světu před 2,500 lety demokracii? – Jistě, Řecko má stále vizionáře a moudrost obnovit demokracii. Pamatujte, že zatímco nemůžeme změnit své místo na mapě, budoucnost je nepopiratelně na VÝCHODĚ.

Ať opět žije Řecko!

Ať žijí Řekové!

Open Letter to the People of Greece: You Are Being Slaughtered vyšel na ICH. Překlad v ceně 519 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 131)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 0

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 0

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Masová migrace migrantů do Ruska je plánem Západu zničit Rusko zevnitř - politolog Igor Skurlatov10.07.24 17:52 Rusko 1

Polsko bude možná sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou. Jako podmínku však stanoví souhlas NATO 10.07.24 13:42 Polsko 1

Francouzi jdou proti proudu. Spalovací vozy budou vyrábět i přes zákaz registrace10.07.24 13:32 Francie 1

Náš žoldnéř na Ukrajině Filip Siman souzen za rabování a uklizen do basy10.07.24 12:41 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 15 021