Horké léto

Pepe Escobar

17.6.2024 Komentáře Témata: Evropa, USA, Analýza, Francie, Třetí světová válka 1170 slov

Takže Le Petit Roi (malý král) v Paříži byl v evropských volbách předvídatelně rozdrcen. Vyhlásil předčasné parlamentní volby a rozpustil Národní shromáždění v aktu slepé, nabubřelé pomsty francouzským občanům, čímž de facto zaútočil na francouzskou institucionální demokracii.

Ta stejně nemá valný význam, protože linie „svobody, rovnosti, bratrství“ si už dávno uzurpovala hrubá oligarchie.

Druhé kolo těchto čerstvých francouzských voleb se uskuteční 7. července – téměř současně s britskými předčasnými volbami 11. července a jen několik dní před pomalu se rozhořívající městskou katastrofou, kterou budou olympijské hry v Paříži.

Pařížské salony planou intrikami, proč ten malý Rothschildův pacholek s napoleonským komplexem nyní vyhazuje všechny své hračky z kočárku, protože nedostává, co chce.

Vždyť to, po čem skutečně touží, je stát se „válečným prezidentem“ – spolu s Kadárem v Bílém domě, Starmerem v Británii, Ruttém v Nizozemsku, toxickou Medúzou von der Lugen v Bruselu a Tuskem v Polsku, aniž by se musel zodpovídat francouzskému lidu.

Je téměř jisté, že Le Petit Roi bude čelit reálné vyhlídce, že se stane chromou kachnou prezidenta, který musí poslouchat pravicový parlament; do cirkusu se už zapojily i tlachy z Elysejského paláce, které vyvolávaly dojem, že by mohl rezignovat (což bylo později popřeno). Přesto, pokud Le Petit Roi uteče do války s Ruskem, žádný francouzský občan ho nebude následovat, a už vůbec ne – žalostná – francouzská armáda.

Ve hře jsou však větší věci. Poté, co minulý týden na petrohradském fóru zazněla – slibná – poselství pro globální většinu, která změnila pravidla hry a která se opírala o otevřenost a inkluzivitu, převzalo začátkem tohoto týdne štafetu setkání ministrů zahraničí zemí BRICS 10 v Nižním Novgorodu.

Ministr zahraničí Lavrov zdůraznil tři klíčové body:

  • „Země globálního Jihu již nechtějí být závislé na dvojích standardech Západu a jeho rozmarech.“
  • „Všichni vědí, že země BRICS již slouží jako lokomotiva světové ekonomiky.“
  • „Zdůraznili jsme [na setkání ministrů zahraničních věcí zemí BRICS] potřebu důsledného úsilí o vytvoření nového světového řádu, v němž bude klíčová rovnost nezávislých států.“

A teď to srovnejte se zmenšujícím se setkáním G7, které se koná koncem tohoto týdne v Apulii na jihu Itálie: stále stejná písnička, od „nového tvrdého varování“ čínským bankám (“Neobchodujte s Ruskem, jinak!“) až po hlasité výhrůžky vůči strategickému partnerství mezi Čínou a Ruskem.

A v neposlední řadě další spiknutí s cílem strhnout úroky z obrovských, zmrazených/ukradených ruských aktiv s úmyslem poslat je do země 404; sama Toxická medúza oznámila, že země 404 dostane v červenci od EU 1,5 miliardy eur z výnosů z ukradených ruských aktiv, z nichž 90 % půjde na nákup zbraní.

Pokud jde o náměstka amerického ministra zahraničí Kurta Campbella – muže, který vymyslel nefunkční „pivot k Asii“ během působení harpyje Hillary Clintonové na počátku roku 2010 -, ten již předeslal, že Washington bude sankcionovat čínské společnosti a banky kvůli vztahům Pekingu s ruským vojensko-průmyslovým komplexem.

Falešné vlajky a dokonalá symetrie

Podle několika měřítek se Evropa chystá implodovat/explodovat nikoli s třeskem, ale s mučivým skučením kdykoli během několika příštích měsíců. Je zásadní si uvědomit, že předčasné volby ve Francii a Británii se budou konat zároveň se summitem NATO 11. července – kde rusofobií živené válečné štvaní dosáhne paroxysmu.

Z možných scénářů je třeba očekávat nějaký druh falešné vlajky, z níž bude jednoznačně obviněno Rusko. Mohl by to být moment Františka Ferdinanda; moment Tonkinského zálivu; nebo dokonce moment USS Maine před americko-španělskou válkou.

Faktem zůstává, že jediný způsob, jak tito „vůdci“ napříč NATOstánem plus jejich podřadný agent MI6 v zeleném propoceném tričku v Kyjevě přežijí, je vyrobit casus belli.

Pokud k tomu skutečně dojde, je možné posunout datum: mezi druhým týdnem července a koncem srpna; a rozhodně ne později než druhý týden v září.

Říjen bude příliš pozdě: příliš blízko americkým volbám.

Připravte se tedy na Léto nebezpečného života.

Mezitím Medvěd zrovna nespí zimním spánkem. Prezident Putin před petrohradským fórem a během něj upřesnil, jak „symetrická“ bude odpověď Moskvy na útoky Kyjeva s použitím raket NATOstan – které již probíhají.

Existují tři členové NATOstánu, kteří dodávají rakety s doletem 350 km a více: USA, Velká Británie a Francie.

„Symetrická“ odpověď by tedy znamenala, že Rusko poskytne zemím globálního Jihu pokročilé zbraně – schopné způsobit vážné škody uzlům Říše základen.

A zde jsou hlavní kandidáti na obdržení těchto zbraní – jak se o tom rozsáhle diskutovalo nejen na ruských televizních kanálech, ale také v chodbách petrohradského fóra.

Západní Asie: Írán (který je již má); Sýrie (nutně je potřebuje); Jemen; Irák (velmi by pomohl Hashd al-Shaabi) a Libye.

Střední, severovýchodní a jihovýchodní Asie: Severní Korea: Afghánistán, Myanmar (tyto dvě země byly přítomny v Petrohradě) a Severní Korea.

Latinská Amerika: (stačí se podívat na současný ruský vpád do Karibiku).

Afrika: (stačí se podívat na nedávné Lavrovovo africké turné): Středoafrická republika, Kongo, Etiopie, Somálsko, Jižní Súdán a Zimbabwe.

Pan Zircon pozdravuje

A to nám přináší veselou záležitost ruských námořních sil, které se potloukají v Karibiku, v čele s fregatou Admirál Gorškov vyzbrojenou hypersonickými střelami a jadernou ponorkou Kazaň.

Nepostradatelný Andrej Marťanov si všiml, že Gorškov „nese 32 Onyxů, Zirkonů, Kalibrů a Otvetů. Jedná se o nejmodernější a nejsmrtonosnější střely s plochou dráhou letu v historii, které mají seriózní bojový rodokmen. Kazaň, což je SSGN třídy Jasen, nese také 32 VLS a navíc má 10 torpédometů, které mohou střílet nejen torpéda.“

No, tato námořní síla tu zjevně není proto, aby rozpoutala třetí světovou válku. Marťanov vysvětluje, že „obě mohou sice zasáhnout celé východní pobřeží USA a Kanady, ale nejsou tam z tohoto důvodu. Nedej bože, kdyby došlo na skutečnou třetí světovou válku, je tu spousta Bulav, Avangardů, Sarmatů a Jarsů, které si s touto děsivou záležitostí poradí. Ne, Gorškov i Kazaň jsou tam proto, aby ukázaly, že mohou dosáhnout na jakoukoli bojovou loď nebo strategické námořní výtahové plavidlo převážející jakýkoli vojenský bojový komplet ze Severní Ameriky do Evropy v případě, že se nějaký magor rozhodne pokusit se přežít konvenční válku s Ruskem v roce 404.“

Ještě zajímavější je, že po pobytu v Havaně zůstanou námořní síly v Karibiku na sérii cvičení – a připojí se k nim další plavidla ruského námořnictva. V těchto vodách zůstanou až do konce Léta plného nebezpečí. Pro případ, že by nějakého cvoka napadlo něco fantaskního.

Mezitím možná eskalace směrem k horké válce v Evropě nezadržitelně pokračuje, přičemž NATO prostřednictvím své epileptické desky z norského dřeva radikálně mění zavedená pravidla zástupných válek jedním nesmyslným výbuchem za druhým.

Ozbrojené síly Ukrajiny (OS Ukrajiny) jsou již schopny prostřednictvím NATO ničit vojenský i civilní ruský majetek – zásobníky ropy, letiště, energetická zařízení, železniční uzly, dokonce i soustředění vojsk.

Na „symetrické“ odpovědi bude čekat každý se svým sousedem.

Pro všechny praktické účely bylo zásadní rozhodnutí učiněno raritní plutokracií, která skutečně řídí show: donutit Evropu k válce s Ruskem. To je důvod, který stojí za vším tím rétorickým kabuki o „vojenském Schengenu“ a nové železné oponě od Arktidy přes baltské čivavy až po vzteklé Polsko.

Plutokracie skutečně věří, že si to pak může celé koupit za hubičku, zatímco mouchy ještě snášejí vajíčka do radioaktivních evropských mršin.

The summer of living dangerously vyšel 12.6.2024 na Strategic Culture. Překlad v ceně 483 Kč Zvědavec.

Známka 1.3 (hodnotilo 78)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 75 čtenářů částkou 14 866 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nerudová definitivně skončila na Mendelově univerzitě. Čelila kritice za kvalitu výuky23.07.24 16:50 Česká republika 0

Armáda přišla do škol. Dětem dá 30 tisíc, na konci výcviku noví „záložáci“23.07.24 07:21 Česká republika 2

Maďarsko a Slovensko zahájily konzultační řízení s EU kvůli Ukrajině za nedodávání ropy23.07.24 07:07 Evropská unie 0

Srbský prezident Alexandar Vučič - Západní země se aktivně připravují na přímý konflikt s Ruskem 23.07.24 06:39 Srbsko 0

prof. Peter Staněk – Šokující pravda o umělé inteligenci22.07.24 18:32 Česká republika 0

Státní dluh se za první pololetí zvýšil o skoro 100 miliard. Dosáhl 41,3 % HDP22.07.24 13:34 Česká republika 4

Co chce Kamala Harris?22.07.24 11:28 USA 1

Přibývá sebevražd dětí! 22.07.24 11:13 Česká republika 0

Nová pokuta pro majitele solárních panelů, zdraží se jim elektřina22.07.24 09:17 Česká republika 2

Problémy s návratem astronautů z mezinárodní kosmické stanice22.07.24 06:31 USA 1

Biden ukončil kandidaturu na prezidenta21.07.24 20:40 USA 1

Mig vs. B-52: ruské stíhačky odrazily dva americké bombardéry od ruských hranic21.07.24 19:36 Rusko 0

Dr. Mike Yeadon: Vyhlášení pandemie COVID-19 ze strany WHO v březnu 2020 bylo podvodné21.07.24 19:13 Neurčeno 0

Europarlament odmítl odsoudit atentát na Trumpa21.07.24 19:08 Evropská unie 2

Německo se připravuje na přijetí 800 000 vojáků NATO, aby čelili „ruské hrozbě“ ve východní Evropě21.07.24 11:25 Německo 0

Systém nutí automobilky vyrábět elektroauta mimo poptávku 21.07.24 05:09 Evropská unie 1

Maďarsko může přijít o polovinu dodávek ropy z Ruska21.07.24 05:03 Maďarsko 2

Dohoda o bezpečnostní spolupráci a dlouhodobé podpoře mezi Ukrajinou a Českou republikou21.07.24 01:27 Česká republika 0

Ivan Hoffman - Budoucnost: Povinné odvody do armády20.07.24 15:42 Evropská unie 2

Zavedení digitálního rublu20.07.24 15:09 Rusko 0

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,26 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
15,40 Kč
Švýcarský frank
26,07 Kč
100 japonských jenů
14,77 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 562,26 Kč
1 unce stříbra
675,33 Kč
Bitcoin
1 564 510,53 Kč

Poslední aktualizace: 22.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 703