Trump zaprodal svou voličskou základnu, aby mohl poslat 95 miliard dolarů Ukrajině a Izraeli

Mike Whitney

24.4.2024 Komentáře Témata: USA, Trump 1438 slov

Amerika poslední. Amerika je poslední. To je vše. Amerika je poslední, každý den. – Zástupkyně Marjorie Taylorová Greeneová

Muž, který je nejvíce zodpovědný za darování 95 miliard dolarů Ukrajině a Izraeli, je tentýž člověk, který předstírá, že je proti „plýtvání“ americkými zahraničními válkami. Donald Trump.

Byl to Trump, kdo konzultoval obsah balíčku pomoci Ukrajině s předsedou parlamentu Mikem Johnsonem, stejně jako to byl Trump, kdo vymyslel, že místo standardního rozdávání sociálních dávek se budou poskytovat půjčky. Byl to také Trump, kdo řekl:

Stojím za předsedou parlamentu (Mikem Johnsonem)“, načež dodal, že Johnson odvádí „velmi dobrou práci“.

„Dobrou práci“?

Takže tajná spolupráce s vedením demokratů na prosazení zákona, který „znovu povoluje FISA ke špehování Američanů bez soudního příkazu, (zakazuje Tik Tok) plně financuje DOJ Joea Bidena, který 91krát obvinil prezidenta Trumpa, a dává Bidenovu politickému gestapu zbrusu novou budovu FBI větší než Pentagon“, zatímco na ochranu jižní hranice před houfy lidí, kteří do země vstupují nelegálně, neposkytuje ani cent, je „dobrá práce“?

Otázka, kterou bychom si měli všichni položit, zní: Proč se Trump rozhodl podílet na tomto podvodu? Neustále opakuje, že kdyby byl prezidentem, ukončil by válku na Ukrajině během jednoho dne. Pokud to myslí upřímně, proč tedy spolupracoval na návrhu zákona, který válku protáhne o další rok či dva? To je z příspěvku politického analytika Michaela Traceyho na Twitteru:

Mise splněna. Je hotovo: Odpoledne schválených 61 miliard dolarů pravděpodobně postačí na financování brutální a nesmyslné zákopové války nejméně na další rok či dva. „MAGA Mike Johnson“ (jak ho Trump láskyplně nazývá), Trump osobně uskutečnil dosud největší rozptýlení finančních prostředků na Ukrajinu. A to po stále stejném nekonečném mediálním ječení, že Trumpovi a MAGA republikánům Putin vymývá mozek a že Ukrajinu nikdy financovat nebudou. Ten zásadní hoax pokračuje – jenže tentokrát v tom jel Trump..... Michael Tracey, Twitter

A reakce Luca Cabrilo:

Michaele, máš stoprocentní pravdu. Trump mohl kdykoli tento monstrózní zákon zabít, kdyby chtěl, ale neudělal to. Dokonce nechal MAGA Mikea vystoupit v televizi a říct, že se s Trumpem „stoprocentně shodli“ na financování Ukrajiny, Trump v tomto případě podrazil svou základnu, jinak to nejde.

Znovu Michael Tracey:

Ne jen, že to „nezabil“, ale osobně napomohl tomu, aby to prošlo

Zde je další pozadí od Traceyho:

Návrh zákona, navržený po konzultacích mezi Mikem Johnsonem a Trumpem, záhadně dává prezidentovi možnost odpustit údajnou „půjčku“ Ukrajině – a to hned po listopadových volbách...

A pokud vám to nepřipadá dost drzé, tady je háček: prostředky, které lze „půjčku“ odpustit, jsou přímé rozpočtové injekce Ukrajině – tedy peníze, z nichž se platí platy ukrajinských státních zaměstnanců a tak dále – NE vojenská „pomoc“, která tvoří naprostou většinu balíčku. Takže pouze 8 miliard dolarů z 61 miliard dolarů určených pro Ukrajinu je podle podmínek tohoto obrovského zákona dokonce *způsobilých* pro „odpuštění půjček“. A dokonce i tato „půjčka“ byla od počátku falešná – vůbec nikdy nemusela být splacena! Takže tady máte poslední Trumpovu a Johnsonovu lumpárnu, když se sněmovní GOP chystá prosadit *největší* přísun amerických daňových dolarů na Ukrajinu, a to zdaleka od začátku války. A to vše s Trumpovým požehnáním, jak dal Johnson jasně najevo. Aby podtrhl svou úzkou spolupráci s Trumpem, strávil Johnson posledních několik dní objížděním různých konzervativních médií, kde vychvaloval zahrnutí Trumpova „konceptu půjčky“ do návrhu zákona. Michael Tracey

Všechno je to jedna velká hra na skořápku a Trump s ní hraje, aby si vylepšil své politické vyhlídky. Jak jinak si vysvětlit jeho vystupování v této chmurné šarádě?

Trump zjevně ví, že jeho návrat do Bílého domu bude vyžadovat značný kompromis s jestřáby národní bezpečnosti a sionisty, kteří řídí vládu. Neměli bychom se tedy příliš divit, že se jim nyní snaží vetřít do přízně. Ale pro lidi, kteří si mysleli, že Trump je přímý střelec; tohle musí být skutečné otevření očí. Mysleli si, že se mu dá věřit, ale teď je zřejmé, že je to jen další falešník z Beltwaye, který se snaží vetřít do přízně washingtonské mocenské elity, aby se mohl se svou ubohou pr**lí znovu protlačit do Oválné pracovny. Tady je více informací od Traceyho:

Slon v místnosti je skutečně Donald J. Trump. ....Trump dokonce přímo varoval poslankyni Marjorie Taylorovou Greeneovou, aby Johnsona nevyháněla, a to během jejich společné tiskové konference v Mar-a-Lago minulý pátek 12. dubna – těsně předtím, než Johnson představil svou strategii financování války, k níž hrdě prohlašuje, že si zajistil Trumpovu podporu. Návrh zákona dokonce obsahuje Trumpův opakovaný požadavek, aby financování Ukrajiny bylo strukturováno jako takzvaná „půjčka“! Johnson prohlašuje, že on a Trump jsou v této věci „stoprocentně jednotní“ (přímá citace) ...

Trump využil svého obrovského politického kapitálu coby trojnásobný republikánský prezidentský kandidát, aby sehrál svou roli a zajistil, že americký politický systém se zmobilizuje v dokonalé shodě, aby uvolnil 100 miliard dolarů na financování nekonečné války. Michael Tracey

Pokud je Trump ochoten sehrát takovouto obojetnou roli při zajišťování financování nekonečných válek MIC, proč by ho pak, proboha, měl nějaký rudokrevný konzervativec volit?

Jedním z mála lidí, kteří se v tomto fiasku zachovali čestně, je poslankyně Marjorie Taylorová Greeneová, která je zjevně jedním z mála členů Kongresu, jimž na americkém lidu skutečně záleží. Greeneová včera po hlasování o balíčku pomoci Ukrajině přednesla na půdě Sněmovny reprezentantů epickou tirádu. Její srdceryvné vystoupení se samozřejmě nikde ve výprodejových médiích neobjevilo, a tak jsem většinu jejích slov přepsal níže. Stojí to za to:

... Daňoví poplatníci Spojených států již poslali na Ukrajinu 113 miliard dolarů a velká část těchto peněz je nevyúčtovaná. To je příklad nemocného obchodního modelu, v němž chce vláda USA pokračovat...... Kongres hlasuje pro peníze na zahraniční války, které Američané nepodporují..... Američané nepodporují obchodní model založený na krvi, vraždách a válkách v cizích zemích, zatímco vláda nedělá nic pro zabezpečení našich hranic.

Američané jsou zadluženi více než 34 biliony dolarů a dluh každou noc roste o 40 miliard dolarů, zatímco my všichni spíme. Ale pro zabezpečení našich hranic ani pro snížení našeho dluhu se nic nedělá. Inflace stále roste každým dnem a Američané si sotva mohou dovolit zaplatit účty za potraviny, sotva si mohou dovolit natankovat benzín do svých aut a sotva si mohou dovolit zaplatit nájem. A nyní průměrná splátka hypotéky přesahuje 3000 dolarů, zatímco před třemi lety činila pouhých 1700 dolarů. Mladí Američané si myslí, že si nikdy nebudou moci koupit dům, a přesto si dnes tento Kongres myslí, že nejdůležitější věcí, kterou by měl udělat, je poslat dalších 61 miliard dolarů na válku na Ukrajině, kterou Američané – ze 70 % – nepodporují!

... Ale dnes si tento orgán myslí, že nejdůležitější věc, kterou bychom měli udělat, není snížení výdajů, snížení inflace nebo zabezpečení našich vlastních hranic, které jsou každý den napadány lidmi z více než 160 různých zemí... Máme více než 1,8 milionu „uprchlíků“ a nevíme, kdo tito lidé jsou... a přesto máme lidi právě v tomto kongresu, kteří „mluví tvrdě“ a říkají: „Musíme porazit Rusko. Ach, musíme chránit Ukrajinu“, a přesto , vy všichni nejste ochotni chránit americké občany, kteří vám platí plat, platí za to, aby se svítilo, a platí za to, aby federální vláda fungovala. A kvůli čemu?

Za nic! Ukrajina není ani členem NATO, ale jediné, co slyšíte ve Washingtonu, je: „Ach, musíme dál utrácet těžce vydělané americké daně, abychom pokračovali ve vraždění Ukrajinců a vyhladili tak celou generaci mladých mužů, takže tam jsou (tisíce ) vdov a sirotků bez otců a není dost mužů, kteří by pracovali v jejich průmyslu. Aha, ale vy Ukrajinu opravdu podporujete. (sarkasmus) Co je to za podporu? Je to odporné!

Hanba americké vládě! Hanba americké vládě! Pokud chceme podporovat naši armádu, tak podporujte naši armádu. Měli bychom budovat naše zbraně a munici, a ne je posílat do cizích zemí, aby zabíjely cizí lidi.

A kdyby toto těleso bylo tím, za co se vydává, každý z nás by požadoval mír na Ukrajině; mír pro tyto lidi, aby už žádní další z nich nemuseli umírat. Ale nikdy neslyšíte, že by někdo požadoval mír. Ne, ne, ne. Mír je to poslední, co Washington chce, protože to neodpovídá jeho obchodnímu modelu. To je obchodní model, o kterém se říká, že buduje americkou ekonomiku a chrání americká pracovní místa. Jaký to odporný obchodní model. Měli bychom mít obchodní model, který buduje naše americké společnosti a americká pracovní místa, aby sloužily americkým zájmům, a naše armáda a naše vláda by se měly starat o ochranu národní bezpečnosti Spojených států amerických a Američanů, kteří platí své těžce vydělané daně, aby to všechno financovali.

Amerika je poslední. Amerika jako poslední. O nic jiného tu nejde. Amerika na posledním místě, každý den.

Zástupkyně Marjorie Taylorová Greeneová

Bravo, Marjorie Taylorová Greeneová. Mluvíte za mnohé z nás.

Trump Sold-Out His Base to Shovel $95 Billion to Ukraine and Israel vyšel 22.4.2024 na ICH. Překlad v ceně 565 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 60)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 87 čtenářů částkou 17 143 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 1

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč23.05.24 17:18 Česká republika 0

Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku23.05.24 10:28 Írán 0

Kdo je globální prediktor?22.05.24 20:51 Česká republika 6

Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu22.05.24 15:49 Ukrajina 5

Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly22.05.24 15:20 Slovensko 1

Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra22.05.24 12:16 Švýcarsko 0

O Zelenského prezidentství 22.05.24 08:32 Ukrajina 0

Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše. 22.05.24 08:25 Slovensko 0

Rusko zahájilo cvičení přípravy a použití nestrategických jaderných zbraní21.05.24 18:51 Rusko 0

Stovky zraněných a evakuační lety. Francie se v Pacifiku střetla s Ázerbajdžánem21.05.24 17:28 Nová Kaledonie a závislá území 0

EU uvalí zelenou daň na osobní dopravu i domy21.05.24 17:20 Evropská unie 2

Poslanci budou řešit odvolání Xavera Veselého z Rady ČT kvůli urážkám na adresu Vašáryové21.05.24 15:38 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
24,64 Kč
Libra
28,76 Kč
Kanadský dolar
16,62 Kč
Australský dolar
15,06 Kč
Švýcarský frank
24,64 Kč
100 japonských jenů
14,47 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,79 Kč
100 maď. forintů
6,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
25,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 015,57 Kč
1 unce stříbra
689,65 Kč
Bitcoin
1 561 342,95 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 677