Rozhovor Tuckera Carlsona a Vladimira Putina: Co prezident Putin skutečně řekl

Peter Koenig

13.2.2024 Komentáře Témata: Rusko 1749 slov

Za prvé, velkou zásluhu na tom, že Tucker Carlson i Vladimir Putin souhlasili s tím, že spolu budou mluvit – nebo spíše prezident Putin mluvil s Tuckerem, protože to byla lekce z ruské historie, ruské kultury a ruské duše, kterou prezident Putin poskytl nejen Tuckerovi, ale i zbytku západního světa, který většinou nemá ani ponětí o tom, co je to Rusko a čím se vyznačuje.

Tucker se o své úvahy podělil bezprostředně po rozhovoru s Putinem...

„Člověk by musel být blázen, aby si myslel, že se Rusko vzdá Krymu.“

„Museli byste být idiot, abyste si mysleli, že Rusko je expanzivní mocnost; už teď je obrovské a nepotřebuje další území.“

„Musel bys být idiot, aby sis myslel, že by Rusko mohlo vjet s tanky do Vídně; neexistují žádné důkazy o takových záměrech.“

„Vládnou nám šílenci“ – narážka na touhu vedení USA po změně režimu v Rusku.

Zde je celý rozhovor.

Po tomto široce očekávaném, ohlášeném a s velkým očekáváním očekávaném rozhovoru byl Tucker Carlson západními médii a politiky široce démonizován. „Jak se opovažuješ mluvit s naším hlavním nepřítelem!“ zněl všeobecný tenor.

Nezvolená komisařka EU, paní Von der Leyenová, hovořila o „sankcích“ vůči Tuckerovi Carlsonovi, a to zákazem vstupu do EU. To je více než směšné a nikdy k tomu nedojde. Čirý propagandistický moment takového prohlášení ukazuje, jak zoufale se EU snaží opičit po USA, zatímco je na rozpadnutí, stejně jako celá ta mocenská klika ve Washingtonu.

V USA bylo slyšet hlasy, které volaly po odebrání Tuckerova amerického občanství, po zákazu jeho opětovného vstupu do USA. A tyto hlasy byly ještě hlasitější než ty, které odsuzovaly imigrantský skandál na texaských hranicích, který vyvolala Bidenova administrativa – a který se mnozí obávají, že by se mohl z destabilizace americké společnosti propracovat až k naprosté občanské válce.

Takový je stav věcí v – ne šíleném, ale nefunkčním – světě. Jak z toho ven?

Tucker Carlson se pokusil o otevření se Východu, Rusku; připravuje geopolitickou olivovou ratolest a vrací svědomí do řad amerických politiků. Bude to fungovat? To se teprve uvidí.

Pro všechny, kteří stále věří mainstreamovému očerňování Vladimira Putina, ale stále více pochybují a chtěli by znát pravdu, prezident Putin vypráví neobyčejný příběh o realitě Ruska, o historii země, a to až do 8. století, přičemž zcela jasně stanoví, že nejen východní, ale i západní Ukrajina – Kyjev – je historicky součástí Ruska.

Srovnáte-li tuto znalost historie Ruska se sionistickými nároky na Palestinu – víte, kdo mluví pravdu a kdo lže skrz zuby, jen kvůli velikosti, nadvládě a moci – to vše za účelem dosažení Velkého Izraele – vydupaného odnikud – aby se světu představil jako „vyvolený národ“.

Naštěstí nakonec Světlo zvítězí nad Temnotou a sionisté svých nekalých cílů nedosáhnou. Bohužel však s patologicky nemocnou podporou západních vůdců může jejich porážka trvat roky – a počet obětí na životech během tohoto období může být astronomický.

A kdo říká nebo věří, že by Velký Izrael byl konečnou stanicí?

Dnes vidíme, a lze to vyčíst i z prohlášení prezidenta Putina v tomto rozhovoru, že Západ, který je kombinací umírajícího impéria USA a jím ovládané loutky EU s jejím nevoleným vedením a jednotlivými zeměmi řízenými implantáty WEF, Young Global Leaders (YGL), což jsou jen užvanění tyrani – ti, kteří měli tu výsadu, že absolvovali Akademii diktátorství a fašistického učení Klause Schwaba – Trudeau, Macron, Von der Leyenová, Scholz, Rutte a další – jsou pekelně odhodláni jít do války s Íránem kvůli jeho bohatství a proto, že Írán, blízký spojenec Ruska a Číny, je Západu trnem v oku.

Írán je pro nový BRICS mocenským centrem. Útok Západu na Írán by byl stejně sebevražedný jako útok na Rusko a Čínu. Rusko v současné době přebírá vedení BRICS. Pod vedením Vladimira Putina půjde o silné vedení.

Nic z toho prezident Putin nevyjádřil slovy – ale právě to, co neřekl a co lze implicitně číst mezi řádky, stejně jako to, co řekl, dělá z prezidenta Putina impozantního diplomata a skutečně vůdčího státníka. Západ nemá nikoho takového. Tento rozhovor se může stát mimořádným milníkem dějin.

Přestože je prezident Putin po léta nepřetržitě zasypáván západními urážkami a sankcemi, nepoužil vůči západním představitelům jediné urážlivé slovo.

Naopak, na Tuckerovu otázku, jak Putinovi protějšky reagovaly na jeho přístupy, rozhovory či návrhy k jednání, například o Ukrajině, Putin odpověděl, že to nebude komentovat, a dobrý novinář, kterým Tucker Carlson je, by se mohl raději zeptat přímo u zdroje.

Je také jasné, že Rusko nemá, alespoň v posledních více než 300 letech nikdy nemělo – žádné ambice na expanzi. Území Ruska o rozloze asi 17,1 milionu km², z toho asi 16,4 milionu km² souše, což představuje asi 11 % celkové rozlohy země – a bohatství přírodních zdrojů, které ukrývá – je tak obrovské, že není třeba více, jak již dříve při mnoha příležitostech zdůraznil prezident Putin.

Neexistuje vůbec žádný důvod, proč by se měly skandinávské země, které se nedávno připojily k NATO, obávat ruské invaze. Ošklivou pravdou je, že vedení (sic) těchto zemí to ví, ale hrají si na démonizaci Ruska a USA-EU-NATO.

Myslí si snad, že je to pro ně dobré?

Nebo byli k této hře donuceni, či jim bylo dokonce vyhrožováno?

Co dostanou za lži, které šíří, a strach, který zasévají do svých lidí? Za zločiny, které páchají?

Když prezident Putin 22. února 2022 hovořil o takzvané „invazi“ Západu na Ukrajinu, dal jasně najevo, že válka začala už v roce 2014, kdy byl 21. února 2014, tedy téměř na den přesně před osmi lety, pučem svržen demokraticky zvolený a Rusku přátelsky nakloněný prezident Janukovyč a musel z Ukrajiny uprchnout.

Ministr NATO Stoltenberg nedávno řekl totéž – válka začala již v roce 2014.

Velký diplomat, prezident Putin, sice neřekl, že tento převrat byl inspirován a naplánován daleko dopředu Spojenými státy s pomocí Evropské unie (vzpomínáte na nechvalně známé „f*ck Europe“ Victorie Nulandové?), ale většině posluchačů a samozřejmě i tazateli Tuckerovi Carlsonovi to bylo jasné.

Prezident Putin byl viditelně a hluboce zklamán a znepokojen, když zjistil, že minská dohoda ze září 2014 a „druhý Minsk“ z března 2015, obě sponzorované Francií a Německem, podle nichž měla Ukrajina v podstatě odzbrojit, stát se neutrální a dehonestovat svou společnost, nikdy neměly být dodržovány.

V prosinci 2022 řekla tehdejší kancléřka Angela Merkelová deníku Die Zeit: „Minská dohoda z roku 2014 byla pokusem dát Ukrajině čas; ona [Ukrajina] tento čas také využila k tomu, aby se stala silnější, jak můžete vidět dnes“. To byla bomba nejen pro Vladimira Putina, ale i pro většinu „nevinného“ – stále ještě věřícího – světa.

*

Dvouhodinový a sedmiminutový rozhovor možná nejlépe shrnul Scott Ritter, který hovořil pro Sputnik v pořadu „X „ (6 minut-video) – a poskytl brilantní shrnutí rozhovoru (9. února 2024):

„Nejdůležitější první krok na cestě, která může zachránit lidstvo“.

Analytik a bývalý zbrojní inspektor OSN Scott Ritter pochválil čtvrteční rozhovor amerického novináře Tuckera Carlsona s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, pochválil Carlsonovu profesionalitu a Putinovu... pic.twitter.com/cvPr2Bn9Sm

- Sputnik (@SputnikInt) 9. února 2024

(Odkaz už nefugnuje, poznámka editora)

Ritter pochválil prezidenta Putina i Tuckera Carlsona za jejich odvahu a v mnoha ohledech drzost – a zejména profesionalitu – sednout si spolu a mluvit o Ukrajině. I když, jak už víme – rozhovor byl mnohem víc než výměna názorů, otázek , a odpovědí o Ukrajině. Rozhovor byl spíše poučením pro svět o společné rusko-ukrajinské minulosti a – aniž by to bylo zmíněno slovy – o vměšování Západu do jednoznačně vnitřní záležitosti.

Scott Ritter označil rozhovor za tour de force, při níž ruský prezident seznamoval americké publikum s nuancemi ruské historie a složitostí ruské duše. Pokud totiž nechápete základy ruských dějin a fungování Ruska, pak jste na cestě bez mapy. Takže, Scott Ritter. To je podle něj možná skutečná hodnota rozhovoru, vytvoření mapy.

Podle Scotta Rittera vytvořil Putin mapu, aby nejen Tucker Carlson, ale celý západní svět začal chápat, co tvoří srdce a duši Ruska.

Prezident Putin se opět pokusil přimět Západ, aby pochopil, o co Rusku jde – totiž nikoli o agresi a expanzi, ale o hledání harmonie a míru, přičemž brání východní Ukrajinu – zejména oblast Donbasu před nacistickými agresemi Kyjeva. Přesně ví, o čem mluví.

Nacistické jednotky Stepana Bandery bojovaly po boku Hitlerovy nacistické armády proti Sovětskému svazu – a způsobily tak nespočet obětí a utrpení.

Pan Putin v tomto rozhovoru jasně hovořil o NEZBYTNÉ de-nacifikaci Ukrajiny – a také poukázal na další tři hlavní cíle ruské intervence - učinit z Ukrajiny neutrální stát, nepřipustit na Ukrajinu NATO a především bránit ruské komunity zejména na východní Ukrajině před nacistickou agresí Kyjeva.

Tucker Carlson otevřel dveře do současného Ruska, k pochopení prezidenta Putina, do Dějin Ruska a do ruské duše.

Neúnavná snaha prezidenta Putina usilovat o harmonii a spolupráci může být jedním z klíčových bodů, které v rozhovoru zazářily.

Pan Putin samozřejmě ví, že Západ zatím nemá vůbec žádný zájem usilovat o spolupráci a harmonické soužití s Ruskem. Naopak – Západ chce Rusko oslabit – proto ta nesmyslná válka financovaná biliony dolarů či eur z peněz daňových poplatníků USA a EU -, aby Rusko ovládl a uzurpoval si jeho přírodní zdroje.

Navzdory tomuto poznání, že Vladimir Putin vysílá pozitivní signál a vibrace, může jednoho dne přinést ovoce. To je smysl hledání míru, spolupráce a přátelství – to je hlavní cíl filozofie Tao.

* * *

Podle RT (Russia Today) z 10. února 2024 nasbíral dvouhodinový rozhovor v prvních hodinách od svého zveřejnění v pátek 9. února více než 46 milionů zhlédnutí na Carlsonově účtu „X“ (dříve Twitter) a necelý milion zhlédnutí na YouTube.

V předchozím příspěvku na „X“ na začátku tohoto týdne Carlson obvinil západní média, že lžou „svým čtenářům a divákům“, když propagují postoj Kyjeva a ignorují postoj Ruska.

To je špatně. Američané mají právo vědět vše o válce, do které jsou zapleteni,“ uvedl.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v pátečním rozhovoru pro ruské noviny Izvestija uvedla:

„Je to fenomenální. Jejich reakce odhaluje lživost jejich přístupů natolik, že se tomu, upřímně řečeno, nechce věřit.“

Podle paní Zacharovové,

„dostali hysterický záchvat – Bílý dům, ministerstvo zahraničí, všechna mainstreamová média křičí z plných plic jediné: nedívejte se na [rozhovor s prezidentem Putinem] a že rozhovor by neměl vést americký novinář.“

Dodala, že takové chování bere Washingtonu vítr z plachet při jeho snaze prezentovat se jako maják morálky, lidských práv, demokracie [pokud vůbec nějaká „demokracie“ existuje – pozn. PK] a svobody slova.

Paní Zacharovová má více než pravdu. To platí i pro bezpáteřní EU. Zůstaňme naladěni na další dopady tohoto rozhovoru – doufejme, že se změní z negativního na pozitivní.

Tucker Carlson and Vladimir Putin Interview: What President Putin Really Said vyšel na Global Research 12.2.2024. Překlad v ceně 706 Kč Zvědavec.

Známka 1.2 (hodnotilo 70)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Video z roku 2016: Bylo to plánováno03.03.24 10:26 Ukrajina 2

Co ve skutečnosti stojí za masivními požáry v Texasu02.03.24 19:41 USA 1

Prezident s chotí v Lucembursku02.03.24 19:04 Lucembursko 0

NATO = mafiánský ochranný kruh02.03.24 18:14 Neurčeno 0

Podvod jménem Ptačí chřipka01.03.24 19:15 Česká republika 9

Izraelská armáda zabila nejméně 150 Palestinců, kteří si přišli pro humanitární pomoc01.03.24 18:49 Palestina 2

Ukrajinku vyděsila rozloha jednoho z vojenských hřbitovů v Charkově 01.03.24 18:35 Ukrajina 1

Židé ve vládě USA29.02.24 22:52 USA 9

Jourová vyráží na propagandistické turné29.02.24 19:05 Evropská unie 0

Nerudová: Mladí odmítají válčit za ČR, protože neprošlo manželství pro všechny29.02.24 18:22 Česká republika 9

Kolaps elektřiny v ČR. Těžkých 20 let.29.02.24 06:17 Česká republika 2

Ptačí chřipka kosí další chovy!29.02.24 05:28 Česká republika 0

Lipavský v Sydney horoval před krajany za korespondenční volbu28.02.24 21:45 Austrálie 0

Podněstří požádalo Rusko o pomoc28.02.24 19:23 Moldova 2

Policie zavádí opatření proti „skupinám s odlišnými ideovými postoji“28.02.24 19:00 Česká republika 2

„Nečistoty“ ve vakcíně proti covidu - v Kanadě vymazáno27.02.24 20:15 Kanada 2

V Bruselu je opět “veselo“ 27.02.24 19:55 Belgie 1

Před izraelským velvyslanectvím ve Washingtonu se upálil muž27.02.24 19:28 USA 0

Mobilizujte všechny úspory Evropanů27.02.24 18:59 Francie 0

Slováci jsou hrdí na svoji vládu. Novináři přistiženi při nehorázné lži27.02.24 16:16 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
25,34 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,26 Kč
Švýcarský frank
26,44 Kč
100 japonských jenů
15,58 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
6,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,61 Kč
100 rublů
25,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
48 771,85 Kč
1 unce stříbra
540,83 Kč
Bitcoin
1 469 525,03 Kč

Poslední aktualizace: 3.3.2024 22:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 825