Sankcie proti Rusku a Spolok európskych idiotov

Ivan Štubňa

16.1.2024 Komentáře Témata: Evropská unie, Evropa 1317 slov

Skutočnosť že USA zarábajú na nimi vyprovokovanej vojne na Ukrajine bilióny USD nie je žiadne tajomstvo. Ale USA zarábajú aj na sankciách proti Rusku a smejú sa celému svetu vrátane Spolku európskych idiotov (SEI).

Sankcie sú nástroj ekonomického násilia voči štátu, ktorý môže fungovať len voči slabému štátu. A aj to nie vždy. Sú tiež politickým nástrojom násilia s cieľom donútiť sankcionovaný štát k poslušnosti. USA sankcie používajú väčšinou vždy v rozpore s ľudskými právami ako prostriedok na presadzovanie tzv. amerických záujmov vo svete alebo regióne, vždy na dosiahnutie nadvlády svojho vplyvu v regióne a v konečnom dôsledku vo svete. Ich konečný cieľ je podriadiť si celý svet a naplniť tak v praxi nacistický cieľ. Súčasné dianie vo svete čoraz viac demaskuje zločinnosť americkej politiky. Američanmi svetu hodený bumerang sa im vráti v podobe vnútorných nepokojov, kríz a možno aj revolty americkej verejnosti, ktorá si s postupom času čoraz viac uvedomuje škodlivosť americkej politiky. A to nielen v zahraničí, ale aj na domácej politickej scéne. Ak budú Američania vo svojej politike pokračovať, čoskoro sa ocitnú v izolácii a množstvo štátov sa im otočí chrbtom. Tento proces sa už spustil formovaním štátov BRICS, odklonom štátov amerických kontinentov, štátov Ázie a Afriky od novodobej imperiálnej politiky USA.

Uvediem krátky príklad nefungovania sankcií. V 90-tych rokoch USA spustili sankcie voči vtedajšej Juhoslávii s cieľom jej destabilizácie, rozloženia a získania strategického vplyvu na Balkáne. Keďže sankcie nefungovali, USA pri plnení tohto cieľa použili zločinecký pakt NATO na bombardovanie Juhoslávie v roku 1999. Za tieto zločiny zatiaľ nikto nebol odsúdený. Na Balkáne a v Belehrade som vtedy pôsobil niekoľko rokov najprv ako zástupca slovenských firiem v rámci založenej eseročky a neskôr ako Slovenskou republikou vyslaný delegát Fondu na podporu zahraničného obchodu. Každá krajina má záujem rozvíjať export do iných teritórií pre svoj hospodársky rast. Slovensko vtedy na základe uvalených sankcií na Juhosláviu malo obmedzené možnosti, ale aj napriek tomu sa obchodovalo až kým neprišlo bombardovanie NATO. Vyhlásenie sankcií znamenalo stopku v obchodovaní komodít, na ktoré boli sankcie uvalené. Teda pre východné štáty. Západné štáty obchodovali veselo ďalej. Téma obchodovania Západu v období sankcií však bola tabu. Keď som sa na rôznych stretnutiach rozprával o sankciách s predstaviteľmi Juhoslávie tak sa len smiali. Juhoslávia bola dlhodobo otvorená krajina, ktorá mala obchodné vzťahy s celým svetom. Strategické komodity sa obchodovali cez súkromné firmy, cez tretie krajiny a pod.

Na stránke EÚ (viď odkaz) sa môžeme dočítať viac o rozsahu uvalených sankcií voči Rusku. Tucet balíkov a sankcie voči firmám a osobám. Všetko s jalovou účinnosťou. SEI zavádza sankcie na želanie USA, ktorých cieľom je hospodárske oslabenie EÚ a iných štátov Európy. SEI si neuvedomuje, že Rusko si nájde možnosti znefunkčniť proti nim zavedené sankcie. V mnohých oblastiach je Rusko sebestačné a má vo svete partnerov, ktorých možno považovať za významnejších svetových hráčov oproti babrákom s chorými mozgami sediacimi v americkom Kongrese, Pentagone alebo v Bielej chajde a v štruktúrach EÚ. Preto sú sankcie z pohľadu SEI iba deklaratívne. SEI si tiež neuvedomuje, že sankcie tu majú bumerangový efekt. V konečnom dôsledku ochudobňujú európsku ekonomiku a vo veľkej miere ekonomiku národných štátov vrátane Slovenska. Okrem toho opäť sankcie sú len strašiakom pre východné štáty, ktoré lokajsky a naivne sankcie dodržiavajú. Existujú dôkazy o tom, že Západ, ak sa mu to hodí, potichu s Ruskom obchoduje ďalej vrátane USA. Existuje jeden výrok: „Na sankciách sa najlepšie zarába“. A to je svätá pravda. Odbúrate naivnú konkurenciu, máte výhodnejšie ceny, zmocníte sa tovarov, ktoré inde chýbajú, kupujete strategické lukratívne materiály a pod. Američania veselo s Ruskom obchodujú vo veľkých objemoch. Rusom to nevadí, pretože o tom, čo Američanom dajú a v akých objemoch rozhodujú oni. Ešte v roku 2019 boli USA najväčším investorom v Rusku. V desiatkach miliárd USD. Myslíte, že sa toho len tak vzdajú? Sankcie neboli zavedené len od vzniku vojny na Ukrajine. Boli zavedené dávno predtým. USA kupujú z Ruska vo veľkých objemoch napr. ropu, obilie, vzácne zeminy, hnojivá, suroviny na výrobu výbušnín a dokonca urán. Napríklad USA kúpili v prvej polovici roka 2023 od Ruska 416 ton uránu, čo je viac ako dvojnásobok množstva za rovnaké obdobie ako v roku 2022 a najviac od roku 2005. Hodnota cca 700 mil. USD. Podiel Ruska na amerických dovozoch vzrástol o 13 percentuálnych bodov na 32 %. Toto všetko SEI nevadí, lebo musia držať pred americkým „hegemónom“ huby.

Niektoré vyjadrenia slovenských politických analfabetov a poslušných sluhov Západu o sankciách v štruktúrach EÚ ponechávam bez podrobnejšieho komentára:

„Eugen Jurzyca (SaS) tvrdí, že doterajšie sankcie EÚ Rusko neodradili od agresie na Ukrajine, preto považuje za správne ich zefektívniť“.

„Ivan Štefanec (KDH) verí, že sankcie EÚ voči Rusku fungujú“.

„Michal Wiezik (PS) poukázal na to, že účinnosť reštriktívnych opatrení znižujú spôsoby ich obchádzania cez tretie krajiny a do Ruska a z Ruska plynie tovar zo sankčného zoznamu“.

„Vladimír Bilčík (Demokrati) zdôraznil, že je v záujme Slovenska a demokratického sveta, aby Moskva nemohla financovať vojnu proti Ukrajine“.

Menovaným odporúčam, aby sa venovali nedodržiavaniu sankcií voči Rusku samotnými USA. Vlastne iba potvrdili to, čo som v texte uviedol, že USA a Západ sankcie nedodržiavajú, ale predovšetkým sankciami voči Rusku hospodársky ničia ekonomiky štátov EÚ a iných štátov. A tiež Slovenska. Čo tak zaviesť kolektívne svetové sankcie voči USA za ich zločiny napáchané vo svete?

A propos. V období zavedených sankcií sa neobyčajne darí tzv. šedej ekonomike. Dochádza k ulievaniu miliónov či už na na štátnej alebo privátnej úrovni. Neplatia sa dane z čiernych obchodov, peniaze sa veselo prepierajú cez daňové raje alebo „očisťujú“ na tretích trhoch a nezriedka sa používajú na krvavé vojnové účely – v USA napr. z obchodu CIA s drogami na financovanie farebných revolúcií vo svete bez vedomia amerického Kongresu.

Mekotanie Bielej chajdy a ich vazalov o presune zbraní zo Severnej Kórei do Ruska je úbohé. Prečo tzv. kolektívny Západ s USA na čele dodáva na Ukrajinu na boj proti Rusku zbrane v miliardách USD? Vrátane zbraní s ochudobneným uránom? Prečo asi ukrajinskú armádu v boji proti Rusku na Ukrajine riadia priamo vojenská velitelia Pentagonu a NATO?

Záver bez servítky: Američanmi vyprovokovaná vojna na Ukrajine proti Rusku priniesla hlavne: vzájomné zabíjanie sa Slovanov pre americké ciele, zničenie infraštruktúry Ukrajiny, obrovské ekologické škody, oslabenie ekonomiky EÚ i celej Európy vrátane Slovenska, ktoré je v ekonomickej kríze po vyčíňaní vlád Matoviča a Hegera.

Vláda SR môže vyviesť krajinu z marazmu tým že bude s inými štátmi iniciovať aktivity vedúce k okamžitému zastaveniu vojny na Ukrajine. Bude trvať na obnovení rovnoprávnych vzťahov s EÚ bez politického vydierania. Naštartovať ekonomiku SR v rámci širokej podpory exportu vo svete na všetky štyri svetové strany. Medzinárodný obchod nepozná hranice.

V tomto roku uplynie 20 rokov od vstupu SR do NATO. SR má legálnu možnosť po 20 rokoch zo zločineckého paktu NATO, (do ktorého bolo vtiahnuté násilím bez súhlasu občanov SR) vystúpiť na základe článku 13., ktorý hovorí: „Po dvadsiatich rokoch platnosti zmluvy môže akákoľvek zmluvná strana odstúpiť od zmluvy rok potom, ako predloží vláde Spojených štátov amerických oznámenie o vypovedaní zmluvy a táto podá informáciu vládam ďalších zmluvných strán o uložení každej takej výpovede“. Následne vyhlásiť neutralitu SR. Rozhodnutie o vystúpení z NATO by sme mali prijať rýchlo, pretože USA sa budú snažiť pokračovať vo vojne proti Rusku na Ukrajine tak, že obetujú tzv. štáty východného krídla NATO. Od Pobaltia až po Bulharsko. Vojenská mašinéria USA na tomto pláne pracuje už rok a premiestňovanie vojsk NATO a vojenskej techniky tomu nasvedčuje. Podľa zdrojov z Bruselu sa tak má stať v lete tohto roku. Je povinnosť slovenskej vlády, aby zabránila USA a NATO vtiahnuť Slovensko do vojny proti Rusku.

To sú len hlavné body, ktoré považujem za potrebné urobiť pre životaschopné a zvrchované Slovensko. Dala by sa o tom napísať celá štúdia, ale nemienim suplovať úlohy rezortov štátu. Ako občan SR dúfam, že nová vláda pochopí ako zabezpečiť prosperitu národa a vážnosť SR za hranicami republiky. Napriek hrozbám zo strany USA.

Viac na:

https://www.consilium.europa.eu/...

https://www.teraz.sk/...

https://www.globalresearch.ca/...

Známka 1.3 (hodnotilo 56)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 56 čtenářů částkou 9 767 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská komise schválila přidělení nevojenské pomoci Ukrajině ve výši více než čtyř miliard eur!18.07.24 19:09 Evropská unie 0

Unijní aplikace, která o vás řekne všechno. Zásah Bartoše usnadnil špehování18.07.24 18:33 Česká republika 0

Evropský parlament potvrdil von der Leyenovou na postu předsedkyně Komise18.07.24 17:03 Evropská unie 4

Co si myslí zdravá část poslanců EU je přímo neslučitelné s EU "hodnotami"18.07.24 13:21 Evropská unie 1

Řádně 3x očkovaný Biden prý dostal COVID18.07.24 11:11 USA 0

Unikátní seznam pohlaví. Kam se hrabou ty Cibulkovy!18.07.24 08:43 Neurčeno 1

Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat17.07.24 20:24 Ukrajina 3

Odvážný onkolog prolomil mlčení o podivných „turborakovinách“ a byznysu kolem léčby17.07.24 18:55 Slovensko 0

Tour de France 2024: Návrat povinné roušky!17.07.24 18:46 Francie 1

Většina českých poslanců Von der Lejnovou nepodpoří 17.07.24 15:15 Evropská unie 0

Panika v EU kvůli novému viceprezidentu17.07.24 14:39 USA 0

Český grýn dýl. To aby jste věděli do čeho konkrétně jdeme17.07.24 07:14 Česká republika 0

S Pavlem přišla vojenská junta. Foltýn - označí vás za dezinformátora, konec v práci17.07.24 07:04 Česká republika 0

„Odvolat.“ Politici zdrceni výrokem Pekarové o atentátu na Trumpa17.07.24 06:54 Česká republika 0

Dvacet let proměny....16.07.24 19:22 Francie 0

Holandsko v rámci green dealu zavádí daň z "kravských prdů" 100EUR na krávu na rok16.07.24 12:49 Nizozemsko 4

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 1

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 2

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,27 Kč
Libra
30,03 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
15,55 Kč
Švýcarský frank
26,14 Kč
100 japonských jenů
14,74 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,89 Kč
100 maď. forintů
6,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 846,22 Kč
1 unce stříbra
693,80 Kč
Bitcoin
1 473 331,52 Kč

Poslední aktualizace: 18.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 275