Je to všetko volaké čudné aneb české 9/11

Nikola Bornová

29.12.2023 Komentáře Témata: Terorismus, Společnost 3400 slov

O příšerném masakru na Filozofické Fakultě Univerzity Karlovy jsem nechtěla psát nic, stejně jako té o odporné vraždě tatínka s miminkem v Klánovickém lese. Jsou to ohavnosti, emoce jsou kvůli tomu extrémně rozbouřené a já se nechci takovým věcem vůbec věnovat. Když si představím rodiče těch povražděných mladých lidí, kteří je dvacet let vychovávali a piplali a pak jim je z života nemilosrdně vytrhl nějaký magor, tak…no ta bolest musí být obrovská.

Bohužel oba případy byly okamžitě extrémně ZPOLITIZOVÁNY. Skoro jako kdyby někteří lidé na ten masakr na filozofické fakultě čekali jako na smilování, protože jim to umožní odvrátit pozornost od vlastních zločinů a neschopnosti a k tomu ještě získat alibi pro natlačení předem připravené agendy, která ještě víc omezí naši bohem danou lidskou svobodu. Navíc obě příšerné události vyvolávají ten naprosto nezbytný strach, ten TEROR, který je nutný pro ovládání společnosti a pro prosazování věcí, které by v období klidu neměly sebemenší šanci projít. Viz covidová operace, agresivní vnucování experimentálních injekcí, strašení klimatickou katastrofou, děšení přímým zatažením do války a tak dále. Navíc – čím více o masakru na filozofické fakultě víme, tím podivnější to celé vypadá.

Podivné shody okolností se dějí vždy a všude, ale problém nastává, když se stane nějaká extrémní událost a podivné „shody náhod“ se nestanou dvě nebo tři (což je realistické), ale objeví se jich doslova přehršel. Sledovat „souhry okolností“ je také jeden ze způsobů, jak poměrně spolehlivě odhalovat skutečné tragédie od těch, které někdo předem naplánoval pro specifický účel. Když je “podivných náhod” jen pár, je to v pořádku. Když jich je spousta a dokonale do sebe zapadají, můžete si být skoro jistí, že tam nějakým způsobem strkaly pracky tajné služby.

Podezřelé okolnosti u tragédií nachystaných někým jiným, než je prezentovaný hlavní viník, se často podobají. Například během teroristického útoku zcela náhodou zrovna probíhá nějaké proti-teroristické cvičení, což naprosto dezorientuje normální policejní složky. Nebo jen několik týdnů před případem dojde k sérii prapodivných přesunů majetkových práv u inkriminované budovy či ke změně vedení místních bezpečnostních složek nebo týmu údržbářů budovy. V průběhu tragédie dochází k podivným hromadným selháním všech bezpečnostních systémů najednou, k podivným výpadkům kamer a kamerových záznamů, stejně jako ke ztrátě nějaké zásadní dokumentace a k náhodné skartaci potenciálně kompromitujících materiálů. Často je to spojeno i s podivnou náhodou, že na místě nehod a masakrů jsou mezi obětmi lidé nějak nepohodlní systému a naopak systémoví poskoci „náhodou“ na poslední chvíli zruší rezervaci lodního lístku nebo meeting v mrakodrapu. Velmi časté je také to, že běžné policejní složky, požárníci, záchranáři i vojsko jsou během podobných události až zázračně mateni a buď jsou posílání na úplně špatná místa nebo nedostanou správné informace a s dobrým úmyslem celou situaci paradoxně zhorší (třeba když policisté odklání provoz zpět do centra gigantického požáru, aniž by si to uvědomovali nebo když požárníkům uprostřed zásahu najednou vypnou vodu „aby byla jinde“ a vypne se celý poplašný systém „aby lidi nepanikařili“).

Pokud člověk prostudoval několik reálných konspirací v minulosti, které pomohly prosadit nějakou agendu na potlačení lidských práv, na likvidaci opozice, na snazší převod gigantických majetků nebo pomohly režimní propagandě, tak už u nových případů cítí stejné postupy na sto honů. Kolem takových událostí se šíří podobný zápach.

Je zcela uvěřitelné, když třeba dojde k jedné nebo dvěma fatálním chybám v komunikaci nebo když skupina policistů ztratí ve velké budově orientaci…ale když se podobných věcí stanou desítky a po hrůzném činu okamžitě následuje v rozbouřených emocích nějaká škrtící akce vlády (většinou odebírání zbraní + zvýšení sledování populace + nějaká ta zatčení opozice), tak máte skoro jistotu, že „sovy nejsou tím, čím se zdají být“.

A když se člověk pořádně zamyslí nad nejhorším školním masakrem v dějinách Česka a Slovenska od druhé světové války, musí mu přijít řada věcí opravdu podivných. Těch zvláštních „shod náhod“ je tam prostě příliš mnoho najednou. Podobné události jako byl masakr na FF se dějí prakticky jen v USA, v naší lokalitě bylo až donedávna něco takového naprosto nemyslitelné a americký model průběhu tragédie z toho ční jak bolavý zub (i když je samozřejmě obrovská snaha to nějak spojit s „ruskou stopou“). Zkusme si tedy dát dohromady, co víme o podivných okolnostech obou případů.

Znovu opakuji – obě ty události jsou příšerné, je mi hrozně líto pozůstalých a nikoho k ničemu nevybízím! Jen bychom si měli dát dohromady všechna známá fakta a zkusit je co nejlépe zanalyzovat, protože díky tomu omezíme šanci, že se něco takového stane znovu. Nikdo přece nechce, aby se něco takového opakovalo a aby i u nás docházelo k výbuchům náloží v metru, k odpalování mrakodrapů, k výbuchům na maratonských závodech nebo k hromadným masakrům ve školách a kostelech! Tohle ať si dělají ve vyspělých zemích na západ od nás, Česká republika byla a měla by být i dál nejbezpečnější zemí na světě!

Seznam podivností

 • David Kozák absolutně neodpovídá psychologickému profilu známých masových vrahů – ti většinou byli šikanovaní, outsideři, u ničeho nedokázali vydržet, byli neúspěšní a měli dlouhodobě a prokazatelně psychické problémy. Podle toho, co aktuálně víme, byl ale Kozák úspěšný student, inteligentní, fyzicky zdatný a vysoký (jeho šikana skoro vyloučena), neprojevoval žádnou duševní poruchu, měl plány do budoucna… Možná, že se náhle objeví ještě nějaký psycholog (nějaký zahraniční), který najednou začne říkat, že Kozáka léčil, ale zatím ještě nic takového nebylo připraveno…pardon, odhaleno.
 • Diagnóza, že Kozák trpěl schizofrenií, se objevila ZPĚTNĚ podle toho, že provedl masovou vraždu. Je to tedy obrácený způsob diagnostiky – nebylo to tak, že mu zjistili schizofrenii a to vysvětlilo, proč střílel. Je to naopak prezentováno tak, že kvůli tomu, že střílel, tak určitě musel trpět schizofrenií. Zvláštní postup, nemyslíte?
 • Tento typ masových vrahů/sebevrahů nechává prakticky vždy nějaký manifest nebo dopis, který popisuje, proč příšerný zločin spáchali a ve kterém obhajují svoje činy. Od Kozáka nic takového nemáme (tajné služby ten dopis ještě nenapsaly? Nebo ho napsal ale je v něm něco, co se režimu nehodí?). Policie ale má prý podivný dopis, který se zničehonic záhadně objevil o několik dní později a podivně spojil Kozáka s vraždami v Klánovickém lese (o dopise se nic víc neví).
 • Kde vzal mladý student FF kolem dvou set tisíc korun na svoji šílenou výbavu? Minimálně 8 zbraní s výbavou a municí, neprůstřelná vesta… Jen puška AR-10 s výbavou stála kolem 150 000 Kč… Nějaký matfyzák, který si při studiu roky přivydělává jako ajťák, by ještě vcelku uvěřitelný byl, ale student historie na FF? Není to nemožné, ale je to zvláštní…
 • Kozák prý měl dokonce pořízené i 4 tlumiče. (Aktualizováno) Dříve na to bylo potřeba speciální povolení, ale vidím, že podle novely z 1.2.2021 už stačí zbroják (zbraň kategorie C – lovecké účely), ale je povinná osobní koupě a registrace na policii.
 • Pokud byl Kozák takový šílenec, jak prezentují média, jak dokázal poměrně nedávno projít všemi testy na získání zbrojáku? Je to o hodně obtížnější než třeba získat řidičák. Jak to, že si nikdo nevšiml jeho šílenství? Ani lékař, ani komisař, ani instruktoři, nikdo. Byl tak skvělý herec?
 • Jestli to správně chápu, bydlel Kozák u rodičů, neměl ani auto a všude jezdil autobusem a MHD…ale nakoupil si během pár měsíců zbraně a výbavu za čtvrt milionu?
 • Proč se táhnul do MHD a přes půlku Prahy s taškou narvanou celým svým arzenálem, přičemž část těch zbraní byla jen slabá “plivátka”? Vždyť to jen zvyšovalo šanci, že bude odhalen a stejně mu muselo být jasné, že tašku pak někde nechá ležet a půjde střílet jen s dvěma nebo třema zbraněma (pokud se mezitím neproměnil v chobotnici). Puška, pistole a k tomu maximálně brokovnice. A jestli to správně chápu, zbraň z Klánovického lesa nechal jako jedinou doma – proč zrovna tuhle nenaložil taky? Už by ji neunesl?
 • Prý si psal telegramový účet v azbuce, a to ruštinou rodilého mluvčího. Nikde přitom není potvrzeno, že rusky vůbec uměl (studoval hlavně historii Polska).
 • Prapodivný telegramový kanál, který byl psaný pod jeho jménem, měl první příspěvek editovaný dvě hodiny po jeho smrti (na Telegramu nejde tzv. „time stamp“ u příspěvku měnit, je ale možné zpětně editovat už napsané příspěvky). Právě tento příspěvek, který byl přepsán po Kozákově smrti na výkřik o vraždění na škole, měl ukazovat Kozákovo šílenství a motiv…
 • Telegramový účet následně zmizel (došlo tajným službám, že udělali s editací přešlap a „ruskou stopu“ tam budou muset naroubovat jinak?).
 • Už ve 12:19 dostalo pražské operační středisko Policie ČR zprávu, že Kozák chce spáchat sebevraždu a JEDE KVŮLI TOMU DO PRAHY! To je skoro 3 hodiny před tragédií!
 • Už ve 12:47 našla policie v domě v Hostouni Kozákova zavražděného otce. Dům byl nachystán k výbuchu pomocí puštěného plynu (to bude ještě důležité později!). Policie už o chvíli později věděla tato fakta: po zuby ozbrojený Kozák zřejmě zavraždil otce, poslal zprávu že chce spáchat sebevraždu a JEDE KVŮLI TOMU DO PRAHY na FF UK! Proč asi chtěl jet do Prahy na FF UK?
 • Média neustále zdůrazňují, že Kozákův táta byl narozen v roce 1968. Opakujeme, 1968 1968 1968 1968! WTF?
 • Policie je poslána do budovy filosofické fakulty v Celetné (Kozák vraždil v jiné budově filozofické fakulty – v té u Mánesova mostu), protože tam měl mít Kozák vyučovací hodinu. Fakt si někdo zcela vážně myslel, že Kozák nemůže něco chystat v jiné budově a bude poslušně čekat na svojí vyučovací hodinu?! Že bude čekat ještě tři hodiny poté, co mámě poslal SMS, že jede spáchat sebevraždu? Nemohla být policie poslána na špatné místo, aby byl jinde klid na práci?
 • K budově FF UK u Mánesova mostu prý byl poslán JEDEN policista s obyčejnou pistolí. Asi nějaký nepohodlný kolega? Proč tam neposlali aspoň celou hlídku?
 • Pokud u FF UK u Mánesova mostu ten JEDEN policista byl, kde stál, že Kozák s taškou narvanou zbraněmi v pohodě prošel do budovy? Proč nestál na vrátnici? Měl Kozák plášť neviditelnosti nebo co?
 • Policie první budovu FF UK v Celetné vyklidila (to je správný postup!) a ve 14:28 už věděla, že tam Kozák nebyl. Proč se většina z nich okamžitě nepřesunula do další budovy FF?
 • Ve 14:38 mobilní operátor lokalizoval Kozáka asi kilometr od druhé budovy FF UK, protože si z nějakého důvodu zapnul původně vypnutý telefon. Policie ale podle všeho jen čekala na příkaz shora, co dělat dál, který (schválně?) nepřicházel.
 • V budově FF UK u Mánesova mostu se dál normálně učilo, nikdo tam nic nevěděl (kromě ředitelky?).
 • Ve 14:59 je oznámena střelba v budově u Mánesova mostu. Policie konečně vyráží na správné místo – po dvaceti minutách od chvíle kdy se dozvěděli, že Kozák není v Celetné (a zřejmě míří do budovy u Mánesova mostu). Na místě se dozvídají, že střelec míří v budově směrem nahoru a probíhá masakr.
 • Policie se nesnaží do okolí umístit ostřelovače. Proč? Dole běhá jeden policista s pistolkou a novinář s kamerkou.
 • Tým policistů konečně vchází do správné budovy a podle některých zpráv tam na chvíli ztratili orientaci a zabloudili. Hm…
 • Kozák mezitím vyšel nerušeně na balkon na střeše. Za sebou nechal 14 (?) mrtvých a nižší desítky zraněných studentů a učitelů. Z balkonu pak dál nerušeně střílí.
 • Studenti byli vyváděni z budovy na zcela nechráněné náměstí Jana Palacha – přímo pod balkón, na kterém už stál střelec. Na videech vidíme, jak je skupina studentů na naměstí doslova nachystaná jak kachny na odstřel a po prvním výstřelu z balkonu začnou prchat pryč. Proboha proč je někdo posílal zrovna tam?!
 • Pokud pozorně sledujete video-záznam z ulice, tak vidíte, že na balkóně trochu zmateně chodí sem a tam muž v černém oblečení (pravděpodobně David Kozák). Když střílí skrz zábradlí, zcela viditelně posílá některé výstřely nazdařbůh do vzduchu. Pak poklidně přejde po balkóně na druhou stranu a jen tak halabala střílí do ulice, skoro bez míření.
 • O chvíli později Kozák hodil z balkónu pušku dolů a zvedl ruce nad hlavu, jako že se vzdává.
 • O další chvilku později se prý najednou zastřelil (zřejmě pistolí?). Hmm… Bude provedena pitva, aby se zjistilo, z jakého úhlu vnikla kulka do jeho hlavy? Nejde přece úplně vyloučit možnost, že nahoře byl další člověk, který Kozáka po dokončení akce zastřelil…
 • Ve velmi krátkém čase začala média i politici řešit tvrdé zpřísnění pravidel pro legální držení zbraně. V době, kdy Evropu zaplavují statisíce ilegálních zbraní z Ukrajiny, by bylo odzbrojení populace ČR obzvlášť veselé, nemyslíte?
 • Část studentů FF UK hned druhý den dopoledne přichází s otevřeným dopisem o nutnosti KOMPLETNĚ zabavit VEŠKERÉ zbraně české populaci. Dopis prý vyjadřuje názor celé Univerzity Karlovy…to jako vážně? UK má přes 50 000 studentů – to stihli oslovit během pár hodin většinu z nich a všichni s tím souhlasili? Zkuste se také zamyslet, jak by celý ten strašlivý masakr probíhal, kdyby v budově byly aspoň dva tři legálně ozbrojení lidé (pro získání zbrojáku musíte i umět střílet), kteří by měli nástroj, jak vraha potenciálně zastavit. Pro mě osobně je třeba přesun školních masakrů do České republiky NAOPAK obrovskou motivací k tomu si zbrojní průkaz a pistoli na obranu pořídit, abych nebyla jen bezmocnou obětí a mohla jsem zachraňovat lidské životy, kdyby se to rozhodly tajné služby někde zop…pardon, kdyby se to rozhodl nějaký šílenec zopakovat…
 • Na fotkách z přebírání diplomu má David Kozák brýle na dálku, při masakru ale střelec žádné brýle neměl. Zřejmě měl při akci kontaktní čočky, ale člověk by neměl přehlížet žádný detail.
 • Další drobný detail – masakr byl spáchal o zimním slunovratu, tedy v nejtemnějším dni celého roku. O téhle symbolice se ale prakticky vůbec nemluví…protože nemáme žádný vrahův manifest (kde by symbolický výběr data zmiňoval). Je to jen další náhoda?
 • Pouhé dvě hodiny (!!) po začátku střelby už reagoval americký prezident Joe Biden s tím, že budou dál podporovat Českou republiku a že jsou připraveni přijít a pomoci (!!!). Jak to, že samotný prezident USA reagoval tak šíleně rychle na situaci v zemičce, kterou pravděpodobně ani neumí najít na mapě? A v čem chtějí pomáhat komu?!
 • Policejní tým okamžitě prohlašoval, že střelec najisto jednal sám a neměl žádné komplice. Jak to proboha mohli vědět tak rychle a s takovou jistotou?
 • Střelec se nezastřelil normálně pistolí, ale podle policie si výstřelem (z brokovnice?) úplně znetvořil obličej. Takže identifikace střelce podle obličeje není úplně jednoduchá. Doufám, že alespoň tady policie udělá DNA test mrtvoly a srovná to s DNA nalezené v domove Davida Kozáka.
 • V dalších dnech nám média oznámila, že vrah v Klánovickém lese, který zastřelil tatínka s miminkem, byl najisto David Kozák. I vrabci na střeše si přitom štěbetají, že tuhle ohavnou vraždu prý spáchal cizinec – podle této verze k nám z jedné nejmenované země utekla cizinka, se zavražděným mužem měla dítě, ale později sem přijel její vyšinutý bývalý přítel, zavraždil miminko i svého soka a ženu odvlekl zpět do své válkou rozvrácené, nejmenované země. O tom, že vrah z Klánovic byl cizinec, mluvili dokonce i odborníci v mainstreamu a v této verzi byl i velmi jasný motiv. Nad verzí o vraždícím cizinci se ale náhle slehla zem.
 • Vedení policie začalo říkat, že v arzenálu Kozáka byla nalezena zbraň, která zabíjela v Klánovickém lese. David Kozák prý v lese vraždil proto, že byl prostě šílenec (to je vysvětlení všeho, že?). Prý si chtěl předem ozkoušet, jestli umí vraždit nebo co. To je panečku motiv, to musel vymyslet nějaký Pan Psycholog! Mimochodem, zkuste si na mapách zadat trasu, jakou by do lesa musel Kozák jet ze svého domova v Hostouni, když nemá auto – je to cca 1 hodina a 45 minut s bambilionem přestupů. Dává vám smysl, že by Kozák jel v MHD šílenou dvouhodinovou trasu přes celou Prahu (s tisíci kamer) zrovna do lesa v Klánovicích, aby si tam ozkoušel vraždění nanečisto?
 • Jak již bylo řečeno, Kozák měl 4 tlumiče na 4 ze svých zbraní. Svědci přitom říkají, že v Klánovickém lese někdo střílel normálně hlasitě, bez tlumiče. Proč by si proboha Kozák na zbraň nedal tlumič? To si ho koupil jen na ozdobu nebo protože nevěděl co s penězi? Připomínám, že jeden tlumič stojí cca 10-20 tisíc korun!
 • O několik dnů později policie ještě přisazuje, že prý našli u Kozáka doma dopis, kde se k vraždám v Klánovickém lese přiznává. Připomínám, že dům prý chtěl vyhodit pomocí plynu do povětří. Kde jinde tedy nechat dopis s přiznáním než v domě, který chcete spálit na popel? To přece dává smysl, jako tolik dalších věcí v tomhle podivném případě… Navíc policie zatím  nezmínila žádný dopis o plánu provést masakr na FF UK, napsal prý jen to o Klánovickém lese. Hm…
 • Na případu Klánovického lesa je zvláštní i to, jak v tom celém jako kdyby neexistovala maminka dítěte – skoro jako kdyby zastřelený tatínek to miminko někde sklidil z miminkovníku nebo co. Pokud v tomhle případě chtějí lidé dělat sbírku pro pozůstalé, pro koho ji vlastně dělají? Kde je maminka? Kde jsou příbuzní z maminčiny strany? Proč je to celé takové nějaké divné?
 • Aktivistka Nela Lisková napsala, že jí to spojení masakru na FF UK a odporné vraždy v Klánovickém lese připadá podivné. Okamžitě na ni byla podána žaloba a půjde ZNOVA k dalšímu nesmyslnému výslechu. Proč? Co proboha provedla? To už se nesmíme ani ptát?
 • Zcela nakonec nám Vít Rakušan vzkazuje, ať jsme dobří lidé a neslavíme Silvestra a hlavně ať nestřílíme žádné rachejtle, že by to prý traumatizovalo příliš mnoho lidí a ten kdo udělá na Silvestra ohňostroj je prý zloduch. Asi podle něj máme nadosmrti sedět vyděšeně ve sklepě a jen si hrůzou ohryzávat nehty…
[Takhle něj...]
Takhle nějak začínají působit oba případy – jako roztrhaný kabát plný záplat.

Stručně – všechno je to tak nějak „čudné“. Zdá se, že falešným elitám nestačí, že jejich psychoteror vytvořil ve společnosti takový tlak, že to může bouchat takovýmhle šíleně násilným způsobem, ale ještě se snaží tu situaci zneužít k dalšímu protlačování nějaké své agendy. Uvidíme, s čím naše „elity“ přijdou v lednu, až si přes svátky odpočinou a nachystají si nové nápady. Ale už teď vidíme, že se to snaží skloubit se zákazem legálních zbraní, spojit to nějak s „ruskou stopou“, použít to jako další pendrek na tyranizování názorové opozice a samozřejmě tím i vyvolat ve společnosti další vlnu hrůzy, když už jim nefunguje Covid, Ukrajina ani klima. Člověk už skoro čeká, kdy u Kozáka doma policie najde zapomenuté pasy agentů Čuka a Geka, kteří už za sebou mají podivuhodné akce s Novičokem, odpalováním Vrbětic a možná i odpálením plynovodu Nord Stream (a všimli jste si, jak o téhle obrovsky zásadní události mainstream nechce mluvit?).

Mimochodem, ohledně svědků tragédií – připomeňme si, že třeba při potopení Titanicu říkalo přes dvě stě svědků, že se Titanic potopil vcelku a jen jeden kluk říkal, že to není pravda a loď se před potopením přelomila. Až po mnoha dekádách se při zkoumání vraku ukázalo, že pravdu měl ten jeden kluk a stovky ostatních svědků si prostě v tom chaosu a hrůze udělali falešnou vzpomínku. Velká traumata a skupinové myšlení dokáží s pamětí dělat šílené věci…

Na konec jen znovu zopakuji – obě ty tragédie jsou strašné. Měli bychom tedy udělat vše, co je v našich silách, aby se něco takového neopakovalo. A to co nejrealističtěji a nejracionálněji a také tak, aby se ještě víc neomezovala naše lidská práva. Už takhle má většina lidí všeho až nad hlavu, tak je přece nesmysl je začít šikanovat ještě víc a dál přikládat pod papiňákem! Všeobecný stres je obrovský (a jak se ukazuje, je to záměr), čím dál tím šílenější zákazy se na nás sypou zleva zprava, vláda vyzývá populaci k udávání jak za Hitlera, podniky krachují, školami se šíří čím dál tím toxičtější propaganda, zdravé rodiny ztrácejí veškerou podporu, důchodci jsou okrádáni, stát se obludně zadlužuje, elity se nás snaží zatáhnout do přímé účasti ve válce, lidé trpí nebo dokonce umírají na následky experimentálních injekcí, zakazují se weby, zcela bezúhonní občané jsou vyslýcháni policií za naprosto opodstatněnou kritiku vlády, v čele policie stojí člověk zapletený do organizovaného zločinu, ekonomika je v rychlém sešupu, roste počet lidí co nemají ani na jídlo… na všechny je toho strašně moc! I kdyby byly všechny ty podivné okolnosti okolo masové vraždy na filozofické fakultě opravdu jen šílenou shodou náhod a vraždu v Klánovickém lese opravdu nespáchal šílený cizinec z nejmenované země, ale střelec z FF, tak to pořád ukazuje, že ve společnosti je něco velmi špatně. Tlak roste, spousta lidí je na pokraji nervového zhroucení a policii je očividně možné v kritickou chvíli dezorientovat (ať už záměrně nebo chybami v systému krizového řízení).

Nepřitápějme dál v kotli. To, co teď potřebujeme, je víc lidskosti a víc spolupráce, ne další zákazy a utahování smyčky kolem našich krků.

Článek vyšel 28.12.2023 na bornova.pub. Uveřejňujícího proto, aby zůstal v případě, že z původního zdroje podivně zmizí. V minulosti se to už stalo.

Známka 1.3 (hodnotilo 427)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 37 čtenářů částkou 6 610 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech15.06.24 20:04 Evropská unie 0

Pellegrini slovenským prezidentem15.06.24 19:28 Slovensko 1

V Itálii se podle nových zákonů musí vypnout 90% (k)radarů15.06.24 10:32 Itálie 0

"Ukázat svou sílu": americké námořnictvo vyslalo na Kubu jadernou ponorku USS Helena (SSN-725)14.06.24 14:46 USA 3

Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary13.06.24 20:10 Saudská Arábie 1

Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím13.06.24 19:01 Neurčeno 6

EU potraviny jako zbraně hromadného ničení13.06.24 18:41 Evropská unie 1

Moskevská burza oficiálně pozastavuje všechny transakce v amerických dolarech a eurech13.06.24 18:21 Rusko 0

Macron - „Nechci předat klíče od moci krajní pravici“ 13.06.24 17:19 Francie 1

EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. 13.06.24 16:05 Evropská unie 1

Pokuta 200 mil. eur + penále Maďarsku za neplnění migrační politiky13.06.24 10:35 Maďarsko 2

Náš pisálek Tomáš Vlach dostal na 3 roky zákaz vstupu na Ukrajinu12.06.24 21:14 Ukrajina 0

Tajne pouzivani nuklearnich dronu proti Rusku12.06.24 20:20 Ukrajina 0

Čína spustila největší solární elektrárnu na světě, další projekt je ještě ambicióznější 12.06.24 20:00 Čína 3

Zaměřte se na 4 zabijácká odvětví, říká WHO vládám 12.06.24 19:50 Evropská unie 1

Švýcarský parlament odmítá rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ECHR)12.06.24 19:36 Švýcarsko 0

„Ne alianci s Le Penovou“ . Ciotti vyhnaný gaullisty: mezi republikány je chaos 12.06.24 19:16 Francie 0

Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze12.06.24 18:51 Maďarsko 0

Pravicová strana Charlese de Gaulla půjde do voleb společně s Národním shromážděním Marine Le Penové12.06.24 18:42 Francie 0

Morální dno ODS12.06.24 17:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
24,76 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
16,79 Kč
Australský dolar
15,27 Kč
Švýcarský frank
25,92 Kč
100 japonských jenů
14,67 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
6,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
25,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 888,67 Kč
1 unce stříbra
683,21 Kč
Bitcoin
1 529 384,28 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 24 386