Aféra Huntera Bidena a Ihora Kolomojského

Thierry Meyssan

10.2.2023 Komentáře Témata: USA, Ukrajina 1338 slov

Bidenova administrativa konečně reaguje na skandály, které se objevily v souvislosti s počítačem prezidentova syna Huntera Bidena. Tento ztroskotanec, jehož jediné známé aktivity jsou aktivity feťáka a pasáka, se dokázal stát ředitelem velké plynárenské společnosti; práce, o které nic neví. Jako slaměný muž podepisoval nejrůznější velké kontrakty v různých zemích, kam cestoval -bezprávně – v oficiálních amerických letadlech. Jeho otec nyní rozjíždí operaci na zakrytí jeho afér, která ho přivedla k očištění ukrajinské vlády.

[Zleva: Dav...]
Zleva: David Archer s manželkou, Joe Biden a jeho syn Hunter při golfu.

Američtí voliči se postupem času od prezidenta Joea Bidena odvracejí. Mnozí z těch, kteří ho prý volili, tazatelům veřejného mínění otevřeně přiznávají, že toho litují. Někteří říkají, že kdyby o aféře Huntera Bidena věděli předem, nikdy by jeho otci jako prezidentovi nedůvěřovali.

Během prezidentské volební kampaně podala Republikánská strana žalobu k Federální volební komisi, protože sociální sítě Twitter a Facebook cenzurovaly tisíce účtů, které přenášely odhalení deníku New York Post o počítači Huntera Bidena [1]. Zabavení bylo zamítnuto, ale spisy Twitteru, které odhalil Elon Musk, podrobně dosvědčují, že FBI a zpravodajská služba (pravděpodobně CIA) zasahovaly u Twitteru a Facebooku, aby tyto informace cenzurovaly.

Udivilo mě, že ve Spojených státech mohl syn viceprezidenta, později prezidenta, cestovat v oficiálních letadlech do čtyř koutů světa a budit dojem oficiální osobnosti, i když byl jen feťák [2]. Toto zneužívání je podle mého názoru známkou dekadence amerického impéria.

Nová republikánská většina ve Sněmovně reprezentantů však hodlá provést různá vyšetřování, zejména zapojení Joea Bidena do špinavých obchodů jeho syna. Pokud by tato vyšetřování byla úspěšná, mohla by zpochybnit nezávislost prezidenta Spojených států, a vést tak k jeho impeachmentu.

Je třeba připomenout, že v době, kdy byl Joe Biden viceprezidentem Baracka Obamy, bylo generálnímu prokurátorovi Ukrajiny vyplaceno 7 milionů dolarů úplatků za to, že se nebude plést do záležitostí Barmy. Později byl tentýž prokurátor, který se stal příliš chamtivým, sesazen Nejvyšší radou (parlamentem) pod tlakem Spojených států, Evropské unie, MMF a Světové banky, které chtěly majitele Burismy a bývalou premiérku Julii Tymošenkovou zachránit za nižší cenu.

V puritánské zemi, jako jsou Spojené státy, se veřejné mínění nejprve zaměřilo na časté užívání prostitutek a drog Huntera Bidena, než se ukázalo, že mnohem důležitější jsou jeho finanční záležitosti.

Nyní aféra Huntera Bidena, kterou kryli velmi vysoce postavení členové zpravodajské komunity, pro něž byla celá sága „ruskou dezinformací“ [3], pravděpodobně obrátí karty. Popírání faktů již není vhodné, a to do té míry, že Harvardova univerzita právě oznámila, že uzavírá svůj projekt Technology and Social Change Project, tedy strukturu, která existenci notebooku Huntera Bidena neustále přirovnávala k Fake news [4].

Doposud se o tuto kauzu zajímali pouze „konspirační teoretici“, „extrémně pravicoví“ stoupenci prezidenta Trumpa a čtenáři žumpovního tisku. Naopak téměř celá vládnoucí třída „rozeznala“, že jde jen o populární fámu, Fake News. Na jedné straně stáli čtenáři New York Post, který aféru odhalil [5], na straně druhé čtenáři New York Times, který ji neustále popíral.

Mezi mnoha finančními aférami prezidentova syna vynikají dvě. První se týká čínského špiona. Ta by mohla odhalit obchodování s vlivem ve službách cizí mocnosti. Zatímco druhá se týká jeho aktivit na Ukrajině a zejména jmenování jeho a jeho přítele Devona Archera (bývalého spolubydlícího Christophera Heinze, zetě Johna Kerryho, v době jejich vysokoškolského studia) do správní rady ropné společnosti Burisma. Jedná se o skupinu, kterou prezident Vladimir Putin odsoudil jako „bandu narkomanů a neonacistů“ [6], když vyzval své armády k ukončení občanské války na Ukrajině na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2202.

Tento týden otřásly situací dvě zdánlivě nesouvisející události. Pravděpodobně si je vymyslel David Brock, nesporný specialista na agitprop, na kterého se v roce 2016 spoléhal prezident Biden v boji proti prezidentu Trumpovi, nebo s ním. Nemocný zmizel, nyní je zpět [7].

Hunter Biden si najal jednoho z nejslavnějších amerických právníků, Abbe Lowella. Ten požádal o trestní vyšetřování a poslal dopisy všem lidem, kteří se podíleli na zveřejnění obsahu notebooku jeho klienta, včetně bývalého newyorského starosty Rudyho Giulianiho a bývalého poradce Donalda Trumpa Steva Bannona. Obvinil je z narušení soukromí svého klienta, vyzval je, aby odvolali závěry, které z obsahu počítače vyvodili, a tím případ pohřbili. Současně se na Ukrajinu vydala delegace ministerstev obrany a zahraničí a také USAID, aby Zelenského vládě poradila, jak uklidit část nepořádku [8]. Oficiálně šlo pouze o to, aby peníze nabídnuté na úkor amerických daňových poplatníků nezpronevěřili zkorumpovaní úředníci. Neoficiálně šlo pouze o to, aby se odstranili otravní pěšáci, aniž by se to dotklo ostatních. Během dvou dnů odstoupilo řetězově čtrnáct osobností. Pět oblastních gubernátorů (Valentin Rezničenko (Dněpropetrovsk), Oleksandr Staruch (Záporoží), Dmytro Živyckyj Surja), Jaroslav Janšajevič (Cherson) a Oleksij Kulba (Kyjev)), kromě zástupce vedoucího prezidentské administrativy (Kyrylo Tymošenko) a náměstka generálního prokurátora (Oleksij Symoněnko) opustili své funkce čtyři náměstci ministrů (včetně Vjačeslava Šapovalova (obrana) a Vasyla Ložynského (infrastruktura)) a dva vedoucí vládní agentury.

Západní média o tomto velkém zásahu věrně informovala. To nejdůležitější se však stalo třetí den a mluvilo o tom jen velmi málo lidí. Vojáci SBU prohledali dům oligarchy Ihora Kolomojského, sponzora prezidenta Volodymyra Zelenského i „integrálních nacionalistů“, ale především majitele... Burisma Holding, který koupil od Mykoly Zločevského, v roce 2011, tedy ještě předtím, než do něj vstoupil Hunter Biden. Článek Centra protikorupčních akcí o této změně vlastníka byl samozřejmě již dávno z jeho stránek odstraněn [9].

Technicky vzato není Ihor Kolomojskij stíhán za vraždy, které nařídil, ale za zmanipulování dražby plynových parcel, které se zúčastnili dva náměstci ministra energetiky za téměř milion dolarů.

Zatčení mafiánského bosse Ihora Kolomojského odstraňuje stopy mnoha problémů. Je klíčovým svědkem, který spojuje prezidenta Volodymyra Zelenského s „integrálními nacionalisty“, tedy mezi obhájcem demokracie a antidemokraty, a mezi židovskou osobností a masovými vrahy Židů. Pro „prezidentovy muže“ je Kolomojskij hlavní ukrajinskou osobností, kterou lze činit odpovědnou za zkorumpovanost Huntera Bidena a nakonec i Joea Bidena.

Připomeňme, že v roce 2019 americký ministr energetiky Rick Perry údajně informoval Rudyho Giulianiho o důvěrných informacích prezidenta Zelenského během jeho inauguračního ceremoniálu o Hunteru Bidenovi [10]. Prezident Donald Trump poté požádal Ukrajince o informace o jejich vyšetřování. Aféra se však dostala na veřejnost, prezident Trump byl obviněn, že jedná z pomsty, a bylo proti němu zahájeno nové řízení o impeachmentu.

Aféra Huntera Bidena má mnoho aspektů. Jednou je vymazání jeho role v Barismě, druhou je vymazání jeho role v činnosti amerických vojenských laboratoří na Ukrajině. Tyto aktivity byly prováděny prostřednictvím Rosemont Seneca Technology Partners (RSTP), jedné z jeho společností, kterou vytvořil s Christopherem Heinzem, zetěm zvláštního prezidentského vyslance pro klima Johna Kerryho, který se k němu připojil v představenstvu společnosti Burisma [11].

Odkazy

[1] «Republican National Committe Letter to the Federal Election Commission», Octobrer 16, 2020.

[2] « La décadence de l’Empire états-unien », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 6 septembre 2022.

[3] “Public Statement on the Hunter Biden Emails”, Voltaire Network, 19 October 2020.

[4] «Harvard pulls the plug on disinformation research project led by Hunter Biden laptop skeptic», Yael Halon, Fox News, February 3, 2023. «Harvard shuts down ’misinformation’ research program and cuts ties with director who was skeptical of Hunter Biden laptop story (but claims it was for ’bureaucratic reasons’)», Will Potter, Daily Mail, February 3, 2023.

[5] “Smoking-gun email reveals how Hunter Biden introduced Ukrainian businessman to VP dad”, Emma-Jo Morris & Gabrielle Fonrouge ; “WH press secretary locked out of Twitter for sharing Post’s Hunter Biden story” , Steven Nelson, New York Post, October 14, 2020.

[6] "A gang of drug addicts and neo-nazis”, by Thierry Meyssan, Voltaire Network, 5 March 2022.

[7] “David Brock, Clintons agitprop man, zeroes in to rescue the Bidens”, Voltaire Network, 2 December 2022.

[8] «Defense, State, and USAID Inspectors General Visit Kyiv», Department of Defense Office of Inspector Genral, January 31, 2023.

[9] « Kings of Ukrainian Gas », Anticorruption Action Center, 26 août 2012.

[10] "WSJ News Exclusive", Timothy Puko & Rebecca Ballhaus, October 16, 2019, Wall Street Journal.

[11] «Hunter Biden Bio Firm Partnered With Ukrainian Researchers ‘Isolating Deadly Pathogens’ Using Funds From Obama’s Defense Department», Natalie Winters & Raheem J. Kassam, The National Pulse, March 24, 2022.

The Hunter Biden / Ihor Kolomoïsky affair vyšel 8.2.2023 na Voltairenet.org. Překlad v ceně 502 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 65)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

58

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 90 čtenářů částkou 20 466 korun, což je 58 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vzkaz editora29.03.23 15:11 Neurčeno 11

Nemoci srdce začínají mnohem více zabíjet z "neznámého" důvodu27.03.23 22:16 Česká republika 0

Makrone vypadni! Předtucha občanské války27.03.23 07:15 Francie 0

Hororová zkušenost vyhozené učitelky Bednářové23.03.23 11:07 Česká republika 4

Chatyň - dnes 80 let od masakru22.03.23 20:19 Belorusko 2

OSN: Ruské zločiny na Ukrajině nelze označit za genocidu - všechny rozsudky českých soudů za popírání genocidy na Ukrajině by tedy měly být zrušeny22.03.23 11:17 Ukrajina 1

EK je připravena učinit ústupky ve sporu o zákaz spalovacích motorů22.03.23 09:58 Evropská unie 3

Putin prohlásil, že Rusko je připraveno přejít na jüan v obchodě s ostatními zeměmi22.03.23 09:56 Rusko 0

Evropské „holubice míru“ zamířily do Afriky22.03.23 09:52 Evropská unie 1

V europarlamentu se odhlasovalo zavedení digitální identity, většina našich europoslanců včetně ANO s tím souhlasí22.03.23 09:38 Evropská unie 0

Putin: Rusko bude nuceno reagovat na zbraně s ochuzeným uranem21.03.23 21:44 Rusko 7

OSN reagovala na plány Londýna dodat Kyjevu granáty s ochuzeným uranem21.03.23 21:34 Neurčeno 1

Mainstream nechce přiznat, že Ukrajinci masivně utíkají... do Ruska! 20.03.23 23:28 Ukrajina 0

Mezinárodní trestní soud eskaluje válku20.03.23 22:56 Neurčeno 0

Zmlácený Bulíř z Ukrajiny zpět v ČR. Trestní oznámení na Zdechovského20.03.23 22:15 Česká republika 1

Norma EURO 7 je v současné podobě nesplnitelná a znamená likvidaci automobilek20.03.23 18:37 Evropská unie 3

O umělé inteligenci20.03.23 10:45 Neurčeno 3

Jak to vidí slovenští přátelé20.03.23 10:36 Česká republika 0

Ne, své syny vám nedám!19.03.23 19:31 Česká republika 5

Zatykač na Putina, zatykač na Trumpa - globalistům jde o všechno19.03.23 11:54 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
23,52 Kč
Libra
26,72 Kč
Kanadský dolar
16,00 Kč
Australský dolar
14,48 Kč
Švýcarský frank
23,66 Kč
100 japonských jenů
16,30 Kč
Čínský juan
3,15 Kč
Polský zloty
5,02 Kč
100 maď. forintů
6,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,59 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 630,23 Kč
1 unce stříbra
521,75 Kč
Bitcoin
614 473,97 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 520