Nejdůležitější otázka

The Saker

30.12.2022 Komentáře Témata: USA, NATO, Ukrajina, Rusko-americký konflikt 1321 slov

Vypadá to, že se dožijeme 31. prosince 2022. Zvládneme to do 31. prosince 2023?

Tato otázka není nadsázkou. Dokonce si troufám tvrdit, že je to nejdůležitější otázka přinejmenším pro celou severní polokouli.

Na to, že se Rusko připravuje na válku v plném rozsahu, upozorňuji přinejmenším od roku 2014. Putin to v podstatě řekl ve svém nedávném projevu před radou ruského ministerstva obrany. Pokud jste toto video neviděli, opravdu byste se na něj měli podívat, poskytne vám přímý vhled do toho, jak Kreml uvažuje a na co se připravuje. Zde je toto video znovu:

Předpokládám, že jste to video viděli a že vám nemusím dokazovat, že se Rusko připravuje na masivní válku, včetně jaderné.

Ministr zahraničí Lavrov veřejně prohlásil, že „nejmenovaní představitelé Pentagonu skutečně vyhrožovali, že provedou 'dekapitační úder' na Kreml... Mluvíme o hrozbě fyzické likvidace hlavy ruského státu, (...) Pokud takové myšlenky někdo skutečně živí, měl by se tento někdo velmi dobře zamyslet nad možnými důsledky takových plánů“.

Máme tedy následující situaci:

  • Pro Rusko je tato válka jasně, nepopiratelně a oficiálně existenční. Odmítat tuto skutečnost by bylo vrcholem pošetilosti. Když nejsilnější jaderná mocnost planety opakovaně prohlašuje, že jde o existenční válku, měl by to každý brát opravdu vážně a nepropadat hlubokému popírání.
  • Pro americké neocony je to také existenční válka: pokud Rusko vyhraje, prohraje NATO, a tedy i USA. Což znamená, že za nevyhnutelnou katastrofu ponesou odpovědnost všichni ti hajzlové, kteří celé měsíce krmili veřejnost nesmysly o tom, že Rusko válku prohraje.
[Titulky ma...]
Titulky mainstreamu na téma Rusku docházejí zbraně

Hodně bude záležet na tom, zda Američané, zejména ti u moci, budou ochotni zemřít v solidaritě s „blázny ve sklepě“, nebo ne. Právě teď to vypadá, že ano. S EU nepočítejte, ta už se dávno vzdala jakéhokoli působení. Mluvit s nimi prostě nemá smysl.

Což by mohlo vysvětlovat nedávná Medveděvova slova: „Bohužel, na Západě není nikdo, s kým bychom mohli z jakéhokoli důvodu jednat (...) je posledním varováním všem národům: s anglosaským světem nelze obchodovat, protože je to zloděj, podvodník, kartář, který může udělat cokoli.

Rusko může udělat mnoho věcí, ale nemůže osvobodit USA z područí neokonzervativců. To mohou udělat pouze Američané.

A tady se dostáváme do začarovaného kruhu:

Je velmi nepravděpodobné, že by se politickému systému USA dalo účinně čelit zevnitř, velké peníze řídí vše, včetně nejpokročilejšího propagandistického systému v dějinách (tzv. „svobodných médií“), a obyvatelstvo je udržováno v neinformovanosti a vymývání mozků. A ano, samozřejmě, velká porážka ve válce proti Rusku by tímto systémem otřásla tak silně, že by nebylo možné utajit rozsah katastrofy (představte si „Kábul na steroidech“). A právě proto to neoconi nemohou dopustit, protože tato porážka by spustila dominový efekt, který by rychle zahrnul pravdu o 11. září a poté i všechny mýty a lži, na nichž byla americká společnost po desetiletí založena (JFK anybody?).

V USA je samozřejmě spousta Američanů, kteří to plně chápou. Ale kolik z nich má skutečnou moc ovlivnit rozhodování a výsledky v USA? Skutečnou otázkou je, zda je v Pentagonu a v těch všech možných a nemožných agenturách ještě dost vlasteneckých sil, aby poslali neocony zpět do sklepa, z něhož vylezli po falešné vlajce z 11. září, nebo ne?

Právě teď to určitě vypadá, že všechny mocenské pozice v USA zastávají neolibové, neoconi, RINO a další ošklivé kreatury, ale zároveň je nepopiratelné, že lidé jako Tucker Carlson a Tulsi Gabbardová oslovují spoustu lidí, kteří „to chápou“. Mezi ně *musí* patřit i SKUTEČNÍ liberálové a SKUTEČNÍ konzervativci, jejichž loajalita není vůči bandě mezinárodních zločinců, ale vůči vlastní zemi a vlastním lidem.

Jsem si také docela jistý, že existuje mnoho amerických vojenských velitelů, kteří naslouchají tomu, co říká plukovník Macgregor.

Bude to stačit k prolomení zdi lží a propagandy?

Doufám v to, ale nejsem příliš optimistický.

Za prvé, Andrej Marťanov má naprostou pravdu, když neustále kritizuje hrubou neschopnost a ignoranci vládnoucí třídy USA. A já velmi sdílím jeho frustraci. Oba vidíme, kam to všechno směřuje, a jediné, co můžeme dělat, je varovat, varovat a znovu varovat. Chápu, že je těžké uvěřit myšlence, že jadernou velmoc, jako jsou USA, řídí banda neschopných a ignorantských zločinců, ale to JE realita a pouhým popíráním ji nezmizí.

[...]

Zadruhé, alespoň doposud americká veřejnost (zatím) nepocítila plné dopady zhroucení finančního a hospodářského systému kontrolovaného USA. Takže „mávači“ vlajkami mohou stále doufat, že válka proti Rusku bude vypadat jako střílení krocanů, jakým byla „Pouštní bouře“.

Nebude.

Skutečnou otázkou je, zda jediným způsobem, jak probudit „morany“ s vymytými mozky, je jaderný výbuch nad jejich hlavami, nebo ne?

„Go USA“ je mentální stav, který byl vštěpován do myslí milionů Američanů po mnoho desetiletí a bude trvat buď hodně času, nebo nějaké opravdu dramatické události, než se tito lidé vrátí do reality.

Za třetí, vládnoucí elity USA zjevně hluboce popírají. Všechny ty hloupé řeči o tom, že americké rakety Patriot nebo stíhačky F-16 změní průběh války, jsou infantilní a naivní. Upřímně řečeno, bylo by to celé spíše komické, kdyby to nebylo tak nebezpečné ve svých potenciálních důsledcích. Co se stane, až bude zničena jediná baterie raket Patriot a sestřeleny letouny F-16?

Jak brzy dojdou Západu Wunderwaffen?

Jaký by byl další krok na koncepční „stupnici eskalace“ od Patriotů a F-16?

Taktické atomové bomby?

Uvažovat o poněkud idiotské představě, že „taktická“ atomová bomba se nějak zásadně liší od „strategické“ atomové bomby bez ohledu na to, jak je použita a kde je použita, je velmi nebezpečné.

Tvrdím, že skutečnost, že vládnoucí třída USA vážně uvažuje jak o „omezeném“ použití „taktických“ jaderných zbraní, tak o „dekapitujících úderech“, je velmi dobrým ukazatelem toho, že USA docházejí Wunderwaffen a že neoconi jsou zoufalí.

A těm, kteří by mohli být v pokušení obvinit mě z hyperboly nebo paranoidních bludů, řeknu následující:

Tato válka NENÍ, opakuji, NENÍ o Ukrajině (ani o Polsku nebo třech pobaltských státech). Je to minimálně válka o budoucnost Evropy. V zásadě je to válka o kompletní reorganizaci mezinárodního uspořádání naší planety. Dokonce si troufám tvrdit, že výsledek této války bude mít větší dopad než první nebo druhá světová válka. Rusové to jasně chápou (pokud o tom pochybujete, podívejte se na video výše).

Stejně jako neoconi, i když o tom nemluví.

Současná situace je mnohem nebezpečnější než kubánská krize nebo situace v Berlíně. Tehdy alespoň obě strany otevřeně přiznaly, že situace je skutečně nebezpečná. Tentokrát však vládnoucí elity Západu využívají svých ohromných PSYOP/propagandistických schopností, aby zakryly skutečný rozsah toho, co se skutečně děje. Kdyby každý občan USA (a EU) pochopil, že má na hlavě namalovaný jaderný a konvenční kříž, mohlo by být všechno jinak. Bohužel tomu tak zjevně není, proto to neexistující mírové hnutí a kvazisouhlas s nalitím desítek MILIARD dolarů do ukrajinské černé díry.

Právě teď si blázni pohrávají s nejrůznějšími hloupými nápady, včetně vyloučení Ruska z RB OSN (to se nestane, protože Rusko i Čína mají právo veta) nebo dokonce vytvoření „mírové konference“ o Ukrajině bez účasti Ruska (jako remake „přátel Sýrie“ a „přátel Venezuely“). No, hodně štěstí s tím! Guaido a Tichanovská zjevně nestačí k tomu, aby neocony odradili, a tak nyní opakují úplně stejný nesmysl se „Ze“.

Zvládneme to do 31. prosince 2023?

Možná, ale v žádném případě to není jisté. Je zřejmé, že Kreml takový předpoklad nevyslovuje, a proto skutečně enormně posiluje všechny ruské strategické odstrašovací kapacity (jaderné i konvenční).

Dá-li Bůh, staré přísloví „si vis pacem, para bellum“ (Chceš-li mír, připravuj se na válku) zachrání situaci, protože Rusko je zcela jasně připraveno na jakýkoli konflikt, včetně jaderného. Čína se tam také brzy dostane, ale je pravděpodobné, že v roce 2023 dojde k nějakému ukončení ukrajinské války: buď k ruskému vítězství na Ukrajině, nebo k válce na celém kontinentu, kterou Rusko také vyhraje (i když za mnohem vyšší cenu!). Takže než budou Číňané skutečně připraveni (pravděpodobně budou potřebovat dalších 2-5 let), bude svět zcela jiný.

Ze všech těchto důvodů se domnívám, že rok 2023 může být jedním z nejdůležitějších v historii lidstva. Kolik z nás ho skutečně přežije, je otevřená otázka.

The most important question vyšel 27.12.2022 na thesaker.is. Překlad v ceně 545 Kč Zvědavec.

Známka 1.2 (hodnotilo 133)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 52 čtenářů částkou 8 540 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Euro 7: Rada EU přijala nová pravidla pro emisní limity osobních a nákladních automobilů a dodávek15.04.24 19:02 Evropská unie 1

"Nikdy jsem neslyšela žádné odsouzení ukrajinských úderů proti Rusku": Marie Zacharová se vyjádřila k výzvě Izraele, aby odsoudil íránské údery.15.04.24 18:51 Rusko 1

Neuroložka, která nemlčí. Končí u ní lidé s následky. Stát je ignoruje.15.04.24 06:59 Česká republika 0

Rozpočet USA - 2024: kolaps a následky15.04.24 06:48 USA 0

Írán zaútočil na Izrael14.04.24 05:58 Írán 3

Ceny elektřiny pro obyvatele, včetně daní, přepočteno dle kupní síly13.04.24 10:40 Neurčeno 1

Spoluzakladatel Greenpeace otevřeně: „změna klimatu“ je podvod!12.04.24 21:32 Neurčeno 0

Pandemická „ďábelská“ smlouva, Green Deal v Německu a Gender agenda – Velký rozhovor o aktuálních informacích se Zdeňkem Chytrou.12.04.24 20:12 Evropská unie 1

Jaderný poplach v Polsku po zásahu ruské hypersonické rakety Kh-47 Kinzhal12.04.24 19:14 Ukrajina 0

Vysokoškolská pedagožka vyškolila Fialu12.04.24 06:31 Česká republika 1

Politico - v rámci EU nakupuje Francie nejvíce LNG z Ruska11.04.24 18:21 Francie 0

Šialený migračný pakt zmení Európu na Afriku. Hrozba aj pre Slovensko!11.04.24 17:56 Slovensko 3

Výběr peněz z účtu = problém 11.04.24 14:25 Česká republika 3

Tolik podniků v Německu ještě nezkrachovalo11.04.24 06:13 Německo 0

Louisiana se stala prvním státem USA, který odmítl předat moc WHO-WEF10.04.24 20:12 USA 3

Zelené plány - vypínání plynu10.04.24 13:05 Německo 3

Pekarová moc utrácí, zlobí se Kverulant i ANO10.04.24 07:46 Česká republika 1

V Německu explodoval počet násilných činů u mladých cizinců10.04.24 07:36 Německo 2

Nastražte uši! Mluví k vám vaše děti! Budoucnost očima mladých. Báječné ohlasy na Českou republiku09.04.24 10:21 Rusko 0

Nejnepopulárnější světoví lídři podle New York Times08.04.24 20:36 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
23,82 Kč
Euro
25,31 Kč
Libra
29,64 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
15,34 Kč
Švýcarský frank
26,10 Kč
100 japonských jenů
15,45 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
6,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,60 Kč
100 rublů
25,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 599,02 Kč
1 unce stříbra
685,52 Kč
Bitcoin
1 505 323,24 Kč

Poslední aktualizace: 15.4.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 638