Scéna pro bojové jednotky USA na Ukrajině je připravena

Mike Whitney

15.11.2022 Komentáře Témata: USA, NATO, Rusko, Ukrajina 1551 slov

Pokud někdo zvenčí zasahuje do dění na Ukrajině, měl by to vědět: Pokud pro nás vytvoří hrozby... okamžitě odpovíme. Máme všechny nástroje, které potřebujeme, abychom mohli reagovat, a všechna rozhodnutí v této (záležitosti) již byla učiněna.
Ruský prezident Vladimir Putin

Není pochyb o tom, že ústup z Chersonu byl pro ruskou armádu ránou na solar. Není také pochyb o tom, že generál, který evakuaci nařídil, učinil správné rozhodnutí. Pravda, optika je hrozná, ale optika války nevyhrává. Války vyhrává strategie, statečnost a palebná síla. Zdá se, že ruský generál Sergej Surovikin si tuto skutečnost uvědomuje, a proto učinil nepopulární rozhodnutí o ústupu.

Surovikin se mohl rozhodnout pro politicky přijatelnější variantu a bránit Cherson až do konce, ale rizika daleko převyšovala výhody. Podle všeho mohlo být 25 000 ruských vojáků ve městě snadno obklíčeno a zničeno ukrajinským dělostřelectvem. Surovikin by navíc byl nucen nasadit další vojáky na záchrannou misi, která by ani v nejmenším neprospěla celkové vojenské strategii Ruska. Bezprostředním cílem Ruska je dokončit osvobození Donbasu, což je úkol, který ještě není splněn a který vyžaduje více vojáků, kteří byli staženi v Chersonu.

Ve všech ohledech byl ústup z Chersonu bezpředmětný. Pokud by se naplnil scénář noční můry – jak mnozí očekávali – a tisíce ruských vojáků by skončily obklíčeny a povražděny při obraně města, které nemá velkou strategickou hodnotu, pak by podpora války v Rusku přes noc zmizela. Putin ani Surovikin si takové riziko nemohli dovolit. Místo toho se raději rozhodli zabalit a evakuovat, dokud to ještě šlo, což samozřejmě podnítilo zuřivost jejich kritiků, kteří dodnes skáčou vzteky. Dobrou zprávou však je, že chersonská PR katastrofa nebude mít na výsledek války žádný významný vliv. Rusko je stále na dobré cestě k dosažení všech svých strategických cílů, a to navzdory nástrahám, na které cestou narazilo. Zde je stručná rekapitulace ruského ústupu z rozhovoru s plukovníkem Douglasem MacGregorem:

Když generál Surovikin převzal velení... bylo rozhodnuto, že Rusko počká na rozhodující operaci, která by ukončila válku. Jinými slovy, už žádná prostá obrana jižní Ukrajiny a území, které jsme anektovali, žádná očekávání jednání s kýmkoli – ta skončila – musíme ukončit válku.

Jak ukončíte válku? No, zahájíte operace, které jsou tak ničivé, že jim nepřítel nedokáže odolat. Pokud to však chcete udělat, budete muset omezit současné aktivity. (jako v Chersonu) Jinými slovy, budete muset provést změny na místě, přeházet jednotky, změnit závazky ke zdrojům, protože nyní budujete pro síly, které ještě nejsou na jižní Ukrajině ... ale jsou připravovány touto mobilizací 300 000 vojáků začleněných do těchto nových sil pro budoucí operace ... které přijdou tuto zimu, jakmile půda zamrzne..... Takže bych (stažení) považoval za operační rozhodnutí s krátkodobým přínosem na podporu dlouhodobé strategie budování této obrovské úderné síly... Rusové už nevkládají žádnou důvěru do jednání. Nemyslím si, že bychom v tuto chvíli mohli Rusům říci něco, co by je přesvědčilo, aby přestali.“ (“VŠECHNO se změní za 4 týdny: Rozhovor s plukovníkem Douglasem MacGregorem“, youtube; začátek na 50 sekundách).

Podle MacGregora je tedy přesun vojsk klíčem k celkové strategii, která se pod Surovikinem změnila. Pod novým velitelem je hlavním cílem vojenských operací zničení všech sil a prostředků, které umožňují nepříteli pokračovat ve vedení války. Předpokládám, že to znamená odstranění Zelenského režimu a jeho bezpečnostních služeb, ale mohu se mýlit. V každém případě bude nadcházející ruská ofenziva mnohem více odpovídat konvenční pozemní válce s kombinovanými zbraněmi než speciální vojenské operaci, kterou jsme doposud viděli. Moskva je odhodlána vyřešit záležitost co nejrychleji a co nejsilněji. Nebude se již dále zahrávat s ničím.

Nedávné zprávy (viz níže) však naznačují, že Bidenova administrativa může do oblasti vyslat americké bojové jednotky v reakci na jakoukoli ruskou eskalaci, která by mohla změnit průběh války. Pokud se tyto zprávy ukáží jako pravdivé, pak by velmi očekávaná zimní ofenzíva mohla vyvolat přímý požár mezi Spojenými státy a Ruskem. Vzhledem k dosavadní trajektorii války se domníváme, že je jen otázkou času, kdy Washington vystoupí zpoza svých zástupců a zapojí se do boje s ruskými jednotkami na bojišti. Mnohé nasvědčuje tomu, že Pentagon se na tuto eventualitu již připravuje.

Z tajné komunikace mezi poradcem pro národní bezpečnost Jakem Sullivanem a bývalým ruským velvyslancem ve Washingtonu Jurijem Jušakovem a bývalým šéfem FSB Nikolajem Patruševem vyplývá, že Sullivan své ruské protějšky varoval, že USA nedovolí Rusku, aby konflikt urovnalo podle svých vlastních podmínek, ale podniknou veškeré kroky, které budou nutné, aby zabránily rozhodujícímu ruskému vítězství. Podívejte se na úryvek z dalšího rozhovoru s plukovníkem Douglasem MacGregorem:

MacGregor – „Jake Sullivan hovořil o nebezpečí eskalace... Jednoduše řekl, že 'vidíme důkazy, že vy, Rusko, se připravujete na eskalaci tohoto konfliktu'. Což je pravda; mluvili jsme o této (blížící se ruské zimní) ofenzivě. 'A my vás před tím varujeme' (řekl Sullivan) Nevysloveným důsledkem v tomto okamžiku je, že jsme připraveni do tohoto konfliktu nějakým způsobem zasáhnout, protože vám nedovolíme, abyste si rozdělili Ukrajinu. Nedovolíme vám bojovat a vyhrát tuto válku podle vašich podmínek...

Napolitano - Nevíte, zda se Sullivan zmínil o přítomnosti 40 000 amerických vojáků (101. výsadková divize) v Polsku?

MacGregor - To nevíme, ale myslíme si, že na základě formulací, které unikly v odstavci, který jsem obdržel z jiného zdroje, že (Sullivan) naznačil, že mají 90 000 vojáků v Polsku a Rumunsku a že pokud by Rusko eskalovalo, pravděpodobně v takovém rozsahu, v jakém si myslíme, že Rusové eskalovat budou, že bychom (my, USA) mohli být připraveni zasáhnout. A my bychom tam skočili se 40 000 americkými vojáky, 30 000 polskými vojáky a 20 000 rumunskými vojáky...... Sullivan dal jasně najevo, že jsme schopni zasáhnout.

... „Nevíme, co na to řekli Rusové, protože pokud jste Rus, červená linie je jasná: „Pokud se přesunete na Ukrajinu, budete ve válce s Ruskem. Zdá se, že to popíráme.

Napolitano - „Řeknu vám to na rovinu: Jste přesvědčen, že Jake Sullivan... vyhrožoval Rusům, že pokud překročí tyto červené linie, setkají se na Ukrajině s vojenským odporem USA?

MacGregor - Myslím, že to bylo naznačeno. Takový dojem mám a nemyslím si, že bychom se tomu měli divit, protože pozice Ukrajiny se velmi rychle zhoršuje... A my se velmi obáváme ukrajinského kolapsu. Podle některých odhadů se celá ekonomika a sociální struktura zhroutí do 60 dnů. Někteří říkají, že se na Ukrajině právě teď chystá všeobecná mobilizace, která se může týkat i žen, protože jejich pracovní síla je vyčerpaná. A nezapomeňte, že lidé nadále opouštějí Ukrajinu, jak jen to jde, protože nikdo nechce uvíznout v zemi, kde za chvíli nebude elektřina, proud a kde bude problém sehnat vodu a potraviny. Situace na Ukrajině je zoufalá.“

Napolitano – Co dělá 40 000 amerických vojáků 101. výsadkové armády v Polsku?

MacGregor - Připravují se na bojové operace...

Napolitano - Předalo ministerstvo obrany prezidentovi Spojených států plány vstupu amerických vojsk na Ukrajinu? Je to hotovo?

MacGregor – Myslím, že tyto plány byly určitě projednány, pokud o nich Jake Sullivan nebyl informován. Ministr zahraničí (Anthony Blinken) o tom jistě ví. Nevím, co řekli prezidentovi. Doufám, že nějakou informaci dostal. Znovu opakuji, že je to všechno velmi vážné, protože jsme uprostřed voleb a mohlo by se to stát bez jakékoli konzultace s Kongresem.

Napolitano – Jaký je stav 300 000 záložníků, které Putin povolal před měsícem?

MacGregor - Většina z nich již byla začleněna do formací a jednotek – mnoho z nich přešlo do jednotek, které byly poddimenzované a nyní jsou opět v plné síle. Někteří přešli do nových jednotek. (Poznámka: Myslím, že MacGregor se v tomto může mýlit. Jiní analytici naznačují, že na Ukrajinu bylo zatím vysláno pouze 80 000 záložníků. Proces může trvat několik měsíců, než bude celé nasazení ukončeno). Je téměř dokončeno, ale v konečném důsledku je na Ukrajině 3ºC. což znamená, že stále budete trčet v blátě, ať už útočíte, nebo se bráníte. Dokud země nezamrzne, myslím, že se nestane nic... Ale až přijde zima a země zmrzne, tehdy Rusové zaútočí. A vidíme toho důkazy nejméně ze tří různých směrů včetně východu, jihovýchodu a severu. A soudě podle (vojenského) hromadění a zbraňových systémů, které jsou na místě, a zásob, které jsou k dispozici, jde o ofenzívu, která má válku ukončit. Zda se tak stane, nevíme. Ale myslím si, že to je záměr.

MacGregor – Rád bych vám zanechal ještě jednu věc: Když generál Surovikin, velitel západního divadla, přijímal své jmenování, pronesl tyto krátké poznámky. Řekl: „Syrské řešení pro Ukrajinu je nepřijatelné“. Jinými slovy, nedopustíme, aby se Ukrajina dostala pod vliv různých aktérů, kteří ji udržují ve stavu permanentního zmatku a války. To je velmi jasný signál, že až zahájí (zimní ofenzivu), hodlají konflikt ukončit. Bylo by tedy velmi nerozumné, kdybychom se tomu stavěli do cesty... Jednoduše nemáme takovou úroveň podpory, abychom mohli zaručit úspěch.“ (“Tohle je červená linie na Ukrajině“, plukovník Douglas MacGregor, Judging Freedom)

Rusko je nyní připraveno udělat vše pro to, aby rychle vyhrálo válku a zlikvidovalo nepřátelskou armádu, která představuje hrozbu pro jeho národní bezpečnost. Pokud se do bojů zapojí americké síly, kalkulace vítězství se může dramaticky změnit, ale strategické cíle zůstanou stejné. Od žádného národa nelze očekávat, že bude žít v míru, když mu někdo míří na hlavu. Proto se Putin postavil proti členství Ukrajiny v NATO, a proto se vede současná válka.

The Stage Is Set for US Combat Troops in Ukraine vyšel 13.11.2022 na ICH. Překlad v ceně 654 Kč Zvědavec.

Poznámka editora

Tohle hodně smrdí. Pokud americká chátra vstoupí do přímého boje a pokud dostane přes zobák (což dostane), použiji ty svoje atomové zbraně, prostě proto, že nesnesou prohru. A pak nám budiž samé nebe milostivo.

Známka 1.2 (hodnotilo 163)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

58

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 90 čtenářů částkou 20 466 korun, což je 58 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vzkaz editora29.03.23 15:11 Neurčeno 11

Nemoci srdce začínají mnohem více zabíjet z "neznámého" důvodu27.03.23 22:16 Česká republika 0

Makrone vypadni! Předtucha občanské války27.03.23 07:15 Francie 0

Hororová zkušenost vyhozené učitelky Bednářové23.03.23 11:07 Česká republika 4

Chatyň - dnes 80 let od masakru22.03.23 20:19 Belorusko 2

OSN: Ruské zločiny na Ukrajině nelze označit za genocidu - všechny rozsudky českých soudů za popírání genocidy na Ukrajině by tedy měly být zrušeny22.03.23 11:17 Ukrajina 1

EK je připravena učinit ústupky ve sporu o zákaz spalovacích motorů22.03.23 09:58 Evropská unie 3

Putin prohlásil, že Rusko je připraveno přejít na jüan v obchodě s ostatními zeměmi22.03.23 09:56 Rusko 0

Evropské „holubice míru“ zamířily do Afriky22.03.23 09:52 Evropská unie 1

V europarlamentu se odhlasovalo zavedení digitální identity, většina našich europoslanců včetně ANO s tím souhlasí22.03.23 09:38 Evropská unie 0

Putin: Rusko bude nuceno reagovat na zbraně s ochuzeným uranem21.03.23 21:44 Rusko 7

OSN reagovala na plány Londýna dodat Kyjevu granáty s ochuzeným uranem21.03.23 21:34 Neurčeno 1

Mainstream nechce přiznat, že Ukrajinci masivně utíkají... do Ruska! 20.03.23 23:28 Ukrajina 0

Mezinárodní trestní soud eskaluje válku20.03.23 22:56 Neurčeno 0

Zmlácený Bulíř z Ukrajiny zpět v ČR. Trestní oznámení na Zdechovského20.03.23 22:15 Česká republika 1

Norma EURO 7 je v současné podobě nesplnitelná a znamená likvidaci automobilek20.03.23 18:37 Evropská unie 3

O umělé inteligenci20.03.23 10:45 Neurčeno 3

Jak to vidí slovenští přátelé20.03.23 10:36 Česká republika 0

Ne, své syny vám nedám!19.03.23 19:31 Česká republika 5

Zatykač na Putina, zatykač na Trumpa - globalistům jde o všechno19.03.23 11:54 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
23,47 Kč
Libra
26,67 Kč
Kanadský dolar
15,98 Kč
Australský dolar
14,45 Kč
Švýcarský frank
23,65 Kč
100 japonských jenů
16,30 Kč
Čínský juan
3,15 Kč
Polský zloty
5,02 Kč
100 maď. forintů
6,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,59 Kč
100 rublů
27,85 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 625,66 Kč
1 unce stříbra
520,19 Kč
Bitcoin
612 052,34 Kč

Poslední aktualizace: 31.3.2023 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 210