Někteří z nás si nemyslí, že ruská invaze byla "agresí". Zde je důvod

Mike Whitney

13.10.2022 Komentáře Témata: USA, NATO, Ukrajina 1876 slov

„Nikomu nevyhrožujeme.... Dali jsme jasně najevo, že jakýkoli další pohyb NATO na východ je nepřijatelný. Na tom není nic nejasného. My nerozmisťujeme své rakety na hranici Spojených států, ale Spojené státy rozmísťují své rakety na verandě našeho domu. Žádáme snad příliš mnoho? Žádáme jen, aby nerozmisťovaly své útočné systémy u našeho domu..... Co je na tom tak těžkého k pochopení?“ Ruský prezident Vladimir Putin, YouTube, začátek v :48 sekundy

Představte si, že by mexická armáda začala ostřelovat Američany žijící v Mexiku těžkými dělostřeleckými granáty, které by zabily tisíce lidí a další tisíce zranily. Co myslíte, že by udělal Joe Biden?

Smetl by to ze stolu jako nic a šel by dál, nebo by mexické vládě pohrozil vojenskou invazí, která by zničila mexickou armádu, srovnala se zemí jejich největší města a poslala vládu na útěk?

Kterou z těchto dvou možností by si podle vás Biden vybral?

Není pochyb o tom, co by Biden udělal, ani o tom, co by udělalo 45 prezidentů, kteří mu předcházeli. Žádný americký vůdce by nikdy nestál nečinně stranou, zatímco by cizí vláda brutálně vraždila tisíce Američanů. To by se prostě nestalo. Všichni by reagovali rychle a rázně.

Ale pokud je to pravda, proč se stejný standard nevztahuje i na Rusko? Není situace na Ukrajině téměř totožná?

Je to téměř totožné, jen situace na Ukrajině je horší, mnohem horší. A když naši analogii trochu protáhneme, pochopíte proč:

Řekněme, že americké zpravodajské služby zjistily, že mexická vláda nejedná sama, ale že je řízena, aby zabíjela a mrzačila americké občany žijící v Mexiku na příkaz čínské komunistické vlády v Pekingu. Dovedete si to představit?

Důvodem, proč chce čínská vláda zabíjet Američany v Mexiku, je snaha vlákat USA do dlouhé a nákladné války, která „oslabí“ USA a připraví půdu pro jejich konečné rozštěpení na mnoho částí, které bude moci Čína ovládat a využívat. Zní vám něco z toho povědomě? (Podívejte se na Randovu strategii pro oslabení Ruska zde)

Řekněme tedy, že Číňané jsou ve skutečnosti hybnou silou války v Mexiku. Řekněme, že před lety svrhli mexickou vládu a nastolili vlastní loutkový režim, který plní jejich příkazy. Pak vyzbrojili a vycvičili obrovské množství vojáků, aby bojovali proti Američanům. Těmto bojovníkům dodali nejmodernější zbraně a technologie, logistickou podporu, satelitní a komunikační pomoc, tanky, obrněná vozidla, protilodní střely a nejmodernější dělostřelecké jednotky, a to vše s jediným cílem: rozdrtit Ameriku v zástupné válce, která byla vymyšlena, řízena a mikromanipulována z čínského hlavního města Pekingu.

Je takový scénář možný?

Je možné, že se stejný scénář odehrává právě teď na Ukrajině, jen pachatelem nepřátelských akcí nejsou Čína, ale Spojené státy, a cílem této zlovolné strategie není USA, ale Rusko. Je překvapivé, že Bidenova administrativa se už ani nesnaží skrývat, o co jí jde. Otevřeně vyzbrojují, cvičí, financují a řídí ukrajinské jednotky, aby vedly válku, jejímž cílem je zabíjet ruské vojáky a odstranit Putina od moci. To je cíl a všichni to vědí.

A celá kampaň je založena na povrchním tvrzení, že Rusko je vinno z „nevyprovokované agrese“. To je v kostce celá věc. Morální ospravedlnění války se opírá o neověřený předpoklad, že Rusko se vpádem na Ukrajinu dopustilo trestného činu a porušilo mezinárodní právo. Ale udělalo to?

Podívejme se, zda je tento předpoklad správný, nebo zda jde jen o další falešné tvrzení lživých médií, která nikdy nepřestanou upravovat narativ, aby vytvořila argumenty pro válku.

Nejprve si odpovězte na jednu otázku související s výše uvedeným přirovnáním: Pokud by USA vyslaly do Mexika vojáky na ochranu amerických emigrantů před bombardováním mexickou armádou, považovali byste toto vyslání za „nevyprovokovanou agresi“ nebo za záchrannou misi?

Záchranná mise, že? Protože primárním záměrem bylo zachránit životy, ne obsadit území jiné suverénní země.

No, to je to, co Putin dělal, když poslal své tanky na Ukrajinu. Snažil se zastavit zabíjení civilistů žijících v Donbasu, jejichž jedinou vinou bylo, že jsou etničtí Rusové oddaní své vlastní kultuře a tradicím. Je to snad zločin?

Podívejte se na tuto mapu.

[...]

Tato mapa je klíčem k pochopení toho, jak válka na Ukrajině začala. Říká nám, kdo provokoval a kdo byl provokován. Říká nám, kdo shazoval bomby a kdo byl bombardován. Říká nám, kdo vyvolával potíže a kdo byl z vyvolávání potíží obviňován. Mapa nám říká vše, co potřebujeme vědět.

Vidíte žluté tečky? Tyto tečky představují dělostřelecké údery, které byly zdokumentovány v denních souhrnech „pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci (OBSE), umístěných na frontové linii“. Drtivá většina úderů se odehrála v oblasti obývané ruskojazyčným obyvatelstvem, které je již 8 let ve vojenském obležení. (Od roku 2014 bylo v bojích zabito 14 000 etnických Rusů.) Minské dohody byly vypracovány s cílem vyřešit problémy mezi válčícími stranami a ukončit nepřátelství, ale vláda v Kyjevě odmítla dohodu plnit. Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko dokonce připustil, že smlouva je pouze prostředkem k získání času, než bude možné zahájit další plnohodnotnou ofenzívu na Donbasu.

Ukrajinská vláda zkrátka nikdy neměla v úmyslu dosáhnout mírového urovnání s představiteli Donbasu. Jejím cílem bylo zintenzivnit konflikt, aby vyprovokovala Rusko a zatáhla je do vleklé války, která by vyčerpala jeho zdroje a zhroutila jeho ekonomiku. Dlouhodobým cílem bylo odstranit Putina z funkce a nahradit ho Washingtonem podporovaným poskokem, který bude dělat, co se mu řekne. Američtí představitelé – včetně Joea Bidena – dokonce přiznali, že jejich plán zahrnoval změnu režimu v Moskvě. Měli bychom je vzít za slovo.

Mapa názorně popisuje události, které vedly k ruské invazi. Vyvrací lži a ukazuje skutečné počátky války, které lze vysledovat až k těžkým dělostřeleckým úderům, které ukrajinská armáda zahájila více než týden před ruskou invazí. (24. února) Masivní ostřelování bylo zaměřeno na rusky mluvící obyvatelstvo žijící v oblasti na východě Ukrajiny. Tito lidé byli ostřelováni svými ukrajinskými spoluobčany.

Co se skutečně stalo?

16. února – celých osm dní před ruskou invazí – se ostřelování Donbasu dramaticky zvýšilo a následující týden se neustále zintenzivňovalo „až na více než 2 000 střel denně 22. února“. Jak jsme uvedli, tyto výbuchy zaznamenávali v denních souhrnech pozorovatelé OBSE, kteří byli na frontě. Na chvíli se nad tím zamyslete. Jinými slovy, jedná se o očitá svědectví vyškolených profesionálů, kteří shromáždili zdokumentované důkazy o masivním ostřelování oblastí obývaných vlastním obyvatelstvem ze strany ukrajinské armády.

Obstály by tyto důkazy u soudu, kdyby byl někdy před mezinárodním tribunálem předložen případ ukrajinské vlády, která by se snažila určit odpovědnost za válečné akce?

Myslíme si, že ano. Myslíme si, že důkazy jsou pevné jako skála. Ve skutečnosti jsme nečetli ani neslyšeli o jediném analytikovi, který by tento rozsáhlý katalog zdokumentovaných důkazů zpochybnil. Místo toho média jednoduše předstírají, že důkazy neexistují. Důkazy jednoduše zametají pod koberec nebo je ze svého zpravodajství úplně vypouštějí, aby vytvořila washingtonskou verzi událostí, která zcela ignoruje historické záznamy. Ale fakta jsou fakta. A fakta se nemění jen proto, že o nich média neinformují. A fakta naznačují, že válka na Ukrajině je Washingtonem vykonstruovaná válka, která se nijak neliší od Iráku, Afghánistánu, Libye nebo Sýrie. Na této smutné záležitosti jsou opět vidět krvavé otisky prstů strýčka Sama.

Podívejte se na přehled porušování příměří, který zveřejnil na svém twitterovém účtu hostitel podcastu Martyr Made:

Martyr Made @martyrmade
15. února OBSE zaznamenala 41 případů porušení příměří, když kyjevské síly začaly ostřelovat Donbas.
16. února: 76 porušení
17. února: 316
18. února: 654
19. února: 1 413
20.-21. února: 2 026
22. února: 1 484

...prakticky všechny na kyjevské straně. 24. února: Ruské síly zasahují

Všimli jste si, jak se ostřelování Donbasu před invazí každý den zvyšovalo?

To bych nazval důkladně promyšlenou provokací, nemyslíte?

Proč na tom záleží?

Záleží na tom, protože naprostá většina lidí se nechala oklamat a podpořila válku, pro kterou neexistuje žádné morální ospravedlnění. Nejedná se o „nevyprovokovanou agresi“. Ani zdaleka ne. A Putin není nekontrolovatelný tyran, který se snaží obnovit sovětské impérium tím, že terorizuje své sousedy a zabírá jejich území. To je naprostý výmysl založený pouze na spekulacích. Podle Putinových vlastních slov napadl Ukrajinu, protože neměl na výběr. Jeho vlastní lid byl nemilosrdně vyhlazován armádou, která jedná výhradně na příkaz Washingtonu. Musel provést invazi, jiná možnost nebyla. Putin cítil morální povinnost bránit etnické Rusy na Ukrajině, kteří se nemohli bránit sami. Je to agrese? Zde je trochu více souvislostí z článku Jamese Risena na serveru The Intercept:

Podle vysoce postavených současných i bývalých představitelů amerických zpravodajských služeb se ruský prezident Vladimir Putin, přestože téměř rok připravoval rozsáhlé vojenské akce na hranicích své země s Ukrajinou, rozhodl o invazi až těsně před únorovým útokem.

V prosinci vydala CIA tajné zprávy, v nichž dospěla k závěru, že Putin se podle současných i bývalých představitelů k invazi zatím nezavázal. V lednu, i když ruská armáda začala podnikat logistické kroky nezbytné k přesunu svých jednotek na Ukrajinu, americké zpravodajské služby opět vydaly utajované zprávy, v nichž tvrdily, že Putin se stále ještě neodhodlal ke skutečnému útoku, uvedli tito úředníci.

Teprve v únoru se agentura a zbytek americké zpravodajské komunity přesvědčily, že Putin provede invazi, dodal vysoký úředník. Protože na poslední chvíli bylo k dispozici jen málo jiných možností, jak se pokusit Putina zastavit, prezident Joe Biden učinil neobvyklý krok a zveřejnil zpravodajské informace, což se rovnalo formě informační války proti ruskému vůdci. Varoval také, že se Putin hodlá pokusit vykonstruovat záminku k invazi, mimo jiné i nepravdivým tvrzením, že ukrajinské síly zaútočily na civilisty v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny, kterou ovládají proruští separatisté. Preventivní využití zpravodajských informací ze strany Bidena odhalilo „nové pochopení ... že informační prostor může být jedním z nejdůslednějších terénů, o které Putin soupeří“, poznamenala Jessica Brandtová z Brookings Institution.“

Bidenovo varování z 18. února, že k invazi dojde do týdne, se ukázalo jako přesné. V časných ranních hodinách 24. února se ruská vojska přesunula z Běloruska na jih Ukrajiny a přes ruské hranice do Charkova, oblasti Donbasu a na Krym, který Rusko anektovalo v roce 2014.“ (“U.S. Intelligence Says Putin Made a Last-Minute Decision to Invade Ukraine“, James Risen, The Intercept)

V tomto úryvku je tolik nesmyslů, že ani nevím, kde začít. Stačí si však projít časovou osu, kterou jsme uvedli dříve; časovou osu, která byla ověřena úředníky OBSE. Vidíte tu nesrovnalost?

Biden vydal své varování 18. února, tedy dva dny poté, co pozorovatelé OBSE oznámili zintenzivnění bombardování v Donbasu. Jinými slovy, Biden už věděl, že jeho kamarádi v ukrajinské armádě bombardují východní Ukrajinu, když se snažil, aby to vypadalo, že je zasvěcen do nějakých citlivých, zasvěcených informací o chystané invazi.

Samozřejmě, že věděl, že se Putin chystá k invazi! Vytvořili provokaci, která ho donutila k invazi! Bombardovali lidi, které je Putin povinen chránit. Co jiného mohl udělat? Každý vůdce, který by stál za to, by udělal totéž.

Vadí mi, že lidé nadále podporují válku na Ukrajině, protože nemají ponětí o tom, co se vlastně stalo v době, která vedla k invazi. Nevědí nic o neúnavném bombardování civilistů, o vzdorném odmítání Minských dohod, o opakovaných vojenských útocích na Donbas, nebo o plánu znovu získat Krym silou zbraní. Nevědí o zákonech namířených proti etnickým Rusům, o vzestupu nacistického fašismu v Kyjevě. O žádné z těchto věcí nic nevědí. Jejich názory na Ukrajinu jsou zcela utvářeny nesmysly, které čtou v západních médiích nebo slyší na kabelových zpravodajských kanálech, odkud se valí záplava propagandy jako mohutná řeka, která neúprosně táhne obyvatelstvo k dalšímu krutému neokonskému krveprolití.

Lidé musí znát pravdu, jinak tato válka přeroste v něco mnohem horšího.

Some of Us Don't Think the Russian Invasion Was "Aggression." Here's Why vyšel na ICH. Překlad v ceně 797 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 190)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

23

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 46 čtenářů částkou 8 121 korun, což je 23 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 0

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 1

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Ukrajinci zapálili ruský sklad ropy15.07.24 05:38 Rusko 0

Přemýšlejte, než si necháte tyto vakcíny aplikovat!15.07.24 05:30 Evropská unie 1

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 1

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 1

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,28 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
25,99 Kč
100 japonských jenů
14,75 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 395,97 Kč
1 unce stříbra
714,82 Kč
Bitcoin
1 480 667,86 Kč

Poslední aktualizace: 15.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 707