Skutečným státním terorismem je kyjevská militarizace obytných oblastí
30.6.2022 Komentáře Témata: Rusko, Ukrajina, Rusko-americký konflikt 571 slov
Spor o to, kdo nese vinu za to, co se právě stalo v Kremenčuku, vede k širší otázce, co přesně představuje státní terorismus v ukrajinském konfliktu.
Zelenskij obvinil Rusko z takzvaného „státního terorismu“ poté, co při požáru v jednom z kremenčukských obchodních center, který podle něj způsobily rakety jeho protivníka, zahynulo zatím 18 lidí. Ruské ministerstvo obrany pohotově reagovalo a odhalilo, že jejich země ve skutečnosti zasáhla sklad zbraní, který se nacházel vedle tohoto obchodního centra, což způsobilo výbuch ukryté munice a vznik požáru, který se rozšířil na podle jeho slov nefunkční místo. Spor o to, kdo nese vinu za to, co se právě stalo, vede k širší otázce, co přesně představuje státní terorismus v ukrajinském konfliktu.
Kyjev se samozřejmě domnívá, že všechny vedlejší škody, které Rusko neúmyslně způsobí na civilní infrastruktuře, jsou takovými škodami, zatímco postoj Moskvy je takový, že militarizace obytných oblastí ze strany jejich protivníka je skutečným státním terorismem. Kdyby Rusko skutečně provádělo v Donbasu a na Ukrajině takzvanou „genocidu“, pak by prostě kobercově bombardovalo jejich města, místo aby riskovalo životy svých vojáků tím, že je nechá bojovat ulici po ulici proti ozbrojencům, kteří se tam drží v obytných oblastech. Navíc, pokud by chtěla „terorizovat“ Ukrajince, pak by mohla prostě bombardovat ty na kyjevských plážích.
V návaznosti na poslední bod je příznačné, že Ukrajinci v hlavním městě jsou uprostřed údajné ruské „genocidy“ vlastních lidí v jiných částech země tak klidní, že se celý tento měsíc hrnou na pláže svých měst na řece Dněpr. To není postoj lidí, kteří zažívají takzvaný „druhý holocaust“, jak směšně naznačují západní mainstreamová média (MSM) pod vedením USA, ale lidí, kteří se skutečně cítí bezpečně, protože si vážně nemyslí, že je Rusko bude „terorizovat“ bombardováním několika rodin na pláži, jako by to dělalo, kdyby je „genocidovalo“.
Zpět na frontu dále na východě, lidé nemohou využívat humanitární koridory, které pro ně ruské ozbrojené síly (RAF) souhlasily vytvořit právě proto, že je Kyjev chce využít jako lidské štíty, aby zastavil postup svých protivníků. Prezident Putin v červenci 2021 obšírně rozvedl svou víru v historickou jednotu Rusů a Ukrajinců, a proto chce v tomto konfliktu omezit civilní oběti na naprosté minimum. To vysvětluje, proč raději nařídí svým jednotkám, aby se vydaly do nebezpečí a bojovaly ulici po ulici za osvobozením těchto měst, než aby je jednoduše kobercově bombardovaly.
Kremenčuk se sice nenachází v blízkosti fronty, ale jeho tajné sklady zbraní, které byly neuváženě umístěny hned vedle nefunkčního obchodního centra, zásobují kyjevské síly, a konflikt se tak nepřirozeně protahuje déle, než kdyby NATO nevyužívalo tuto bývalou sovětskou republiku jako součást své proxy války proti Rusku. To vysvětluje, proč se na něj RAF zaměřila, načež se vzniklý požár rozšířil na sousední budovu, v níž podle Zelenského hystericky přebývalo přes tisíc lidí, přestože záběry ukazují téměř zcela prázdné parkoviště s několika uniformovanými vojáky prokládanými velmi prořídlým davem.
Skutečným státním terorismem tedy nebyl útok Ruska na tajný sklad zbraní, ale Kyjev, který jej ukryl doslova hned vedle nefunkčního obchodního centra v rámci své strategie militarizace obytných oblastí, aby zdržel postup svých protivníků a odradil údery na své zásoby daleko za linií. Nejen to, ale jeho mnohem brutálnější militarizace obytných oblastí na frontě je nepochybně aktem státního terorismu, byť mlčky podporovaným Západem pod vedením USA z machiavelistických důvodů „vojenské výhodnosti“ spojených s co nejdelším prodloužením konfliktu na neurčito.
True State Terrorism Is Kiev’s Militarization Of Residential Areas vyšel 28.6.2022 na Oriental Review. Překlad v ceně 235 Kč Zvědavec.