DenníkN si rád „kopne“ do alternatívnych médií...Na koho príkaz asi?

Ivan Štubňa

11.6.2022 Komentáře Témata: Slovensko, Média, manipulace, lží 1170 slov

Ale to len preto, lebo vo svojich článkoch ťahá za kratší koniec. Nestáva sa mi často, že by som sa nad štváčskym obsahom Denníka N schuti zasmial, ale sa mi to podarilo, keď som sa dočítal, že medzi konšpiračnými a alternatívnymi médiami neexistuje rozdiel. Nemôžem za to, že redaktori DenníkaN nevedia rozlišovať medzi alternatívnym médiom a konšpiračným médiom. Nebudem ich poučovať o rozdieloch, pretože oni nie sú schopní používať vo svojich článkoch informácie založené napríklad na princípe objektívnej pravdy.

Nevzdelanosť redaktorov je chybou vedúcich štruktúr tohto média, z čoho môžu ťažiť práve alternatívne médiá a zvyšovať svoju čitateľnosť práve na úkor DenníkaN. A SMEčky.

Viem, že DenníkN rád cituje Fica, preto im pomôžem aj ja s pomocou redakcie TA3, ktorá napísala, že: „Robert Fico vyhlásil v reakcii na informácie, že finančná skupina Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press a predala svoj podiel investorovi Media Development Investment Fund New York. Fico hovorí, že MDIF je pod kontrolou "jedného z najväčších podvodníkov na svete Georga Sorosa" a ide o vážnu zmenu v kvalite mediálneho priestoru na Slovensku“.

DenníkN sa môže aj zbesnieť, ale to čo povedal Fico je pravda. Dokazuje to aj ticho, ktoré bolo počuť, a ktoré vlastne túto informáciu potvrdilo. Do Petit Press patrí aj SMEčka redaktorov, píšucich v podobnom duchu ako zo SME naklonovaní redaktori DenníkaN.

Ale poďme k činnosti DenníkaN:

Dáva veľký priestor Edwardovi Lucasovi britskému novinárovi a údajnému bezpečnostnému špecialistovi. Spolupracuje s CEPA - Center for European Policy Analysis | (Centrum pre analýzu európskej politiky). CEPA je militaristická organizácia pod vedením USA, ktorej úlohou je zabezpečiť americké nadvládu nad svetom. Riaditeľkou CEPA je Alina Polyaková, absolventka viacerých amerických špionážnych kurzov a spolupracovníčka protirusky zameraných nadácií. Pôsobila ako riaditeľka výskumu pre Európu a Euráziu v pronatovsky zameranej Atlantickej rade. Lucas nie je žiadny bezpečnostný špecialista. Iba militantný sluha plniaci mediálne objednávky Západu v prospech USA.

DenníkN píše:

„Minister Lengvarský predloží na vládu do dvoch týždňov návrh, ktorý spustí výstavbu nemocníc zo zdrojov z plánu obnovy. Súčasťou plánu budú podľa ministra pravdepodobne aj univerzitné nemocnice na bratislavských Rázsochách a v Martine“.

Pravda je taká, že chudák Lengvarský po polovici vládnutia spolku amatérov má v tejto problematike chaos, nevie definovať záväzný termín, nevie kedy sa začne stavať, nevie či v pláne budú aj nemocnice Rázsochy a Martin, nevie kedy budú výberové konania a pod. On vlastne nevie o problematike zdravotníctva nič.

Čo však s istotou vie verejnosť je skutočnosť, že peniaze z európskych fondov majú termín na využitie a prípade, že sa veci razantne nepohnú dopredu, tak jednoducho prepadnú. V hre je viac ako miliarda eur. Ale tieto informácie DenníkN zamlčiava. Z pohľadu verejnosti je táto informácia DenníkaN polovičatý neprofesionálny nedorobok.

K vyššie zmienenému politicko-ekonomickému teroristovi Sorosovi má blízko aj podarená dvojica Mirek a Monika Tódovci.

Z uniknutého sledovacieho spisu zverejneného na: https://www.eurorespekt.sk/wp-content/uploads/2020/05/Zvazok-c.-29-part-3.pdf bolo zaznamenané okrem iného aj konšpiračné stretnutie Mireka Tódu s vtedajším štátnym tajomníkom ministerstva obrany R. Ondrejcsákom:

„Štátny tajomník sa opýtal na včerajšiu (22.05.17) tlačovú konferenciu, na ktorej mala Monika Tódová „variť“ Kaliho. ( R. Kaliňák). Obaja sa smiali. Štátny tajomník povedal, že aj keď sa nepatrí kopať do politickej mŕtvoly, musí povedať, že Kali bol trápny v tom, ako skúšal Moniku z matematiky.

Uviedol, že Béla (Bugár) je v podstate tiež politická mŕtvola, ale môže si za to sám. Vraj sa viac stará o kaštieľ v Rohovciach. Pokračoval, že možno nemá všetko v poriadku s eurofondami použitými na rekonštrukciu kaštieľa a tak pri Kalim drží hubu.

Sťažoval sa aj na Šebeja, ktorý je vraj už starý a točí to isté dokola. V ostatnej televíznej debate Šebej mal rozprávať stále o tom istom, ošúchané frázy, namiesto toho, aby dobre verejnosti odkomunikoval nadchádzajúci summit NATO. Teraz sa podľa štátneho tajomníka toľko deje a ten dedo tára také pičoviny. Vraj je dobré, že do Bruselu ide Kiska a nie Fico a dúfa, že Gajdoš tam nedostane slovo. Obaja sa smiali. Ondrejcsák sa obával, že Trump v Belgicku znovu príde s kontroverznými vyhláseniami, ktoré bude treba verejnosti postúpiť upravené a správne ich komunikovať.

"Toho kokota nám bolo treba" uviedol na adresu Trumpa. Rozprával údajne v nedávnej minulosti s niekým z americkej ambasády; na túto tému sa však dotyčný nechcel vôbec rozprávať. Spomenuli ostatné rokovanie vlády a prijaté rozhodnutia týkajúce sa Pobaltia, či prezbrojenia armády. Vraj pôjde o veľké peniaze, viac ako 1,2 miliardy eur. Rozprávali sa o tendri na obrnené vozidlá pre mechanizovanú brigádu. Tu stíšili hlas. Smiali sa z ministra Gajdoša i Pašku, spomínali sa mená Kali, Saloň i Balciar.

Ondrejcsák rozprával o katastrofálnom stave pripravenosti armády, vraj technika je na plač a personál tiež. V armáde podľa neho pomaly nik nebude chcieť slúžiť, okrem zahraničných misií. Zelená guma (asi Gajdoš - pozn.) by vraj najradšej nakupoval lacnejšiu techniku od Rusov, ale s tým sa vraj musí definitívne skončiť, pretože naši partneri si to želajú. Vraj nevie, kedy sa prestaneme správať v NATO ako člen Varšavskej zmluvy. Podotkol, že je to zrejme otázka ešte jednej generácie.“

Táto časť poukazuje na prepojenie štvavého média DenníkN na Róberta Ondrejcsáka, jedného z protislovenských politikov. Informácie mohli z ministerstva obrany pre DenníkN unikať aj z tohto kanálu...

Róbert Ondrejcsák je od januára 2021 veľvyslancom SR vo Veľkej Británii, kde pravdepodobne pôsobí ako „styčný dôstojník“. Má blízko k západným spravodajským službám. Existuje opodstatnené podozrenie, že môže pracovať pre jednu alebo viacero z nich.

Je jeden z najnebezpečnejších protislovenských politikov. Nemecko mu udelilo v septembri 2020 Bundeswehr Cross of Honour in Gold,“ čo je najvyššie vyznamenanie nemeckého ministerstva obrany za pronatovské aktivity. Ondrejcsák ho dostal v dobe, keď sa už vedelo, že pôjde na post veľvyslanca do Veľkej Británie...Nemecko mu tak poďakovalo za pravdepodobné doterajšie smerovanie informácií smerom k BND a zároveň si ho zaviazalo, že dôležité informácie im zrejme budú dodávané aj z Veľkej Británie.

Záver:

Zrkadlo nastavené DenníkuN preukazuje, že toto médium nepodáva hodnoverne objektívne informácie s vyčerpávajúcim obsahom. Veľa ráz uverejňuje poloinformácie, informácie s čarovnými slovíčkami pravdepodobne, zdroj sa nepodarilo overiť, možno a pod. Pod takéto výrazy totiž novinár môže schovať akýkoľvek obsah bez toho, aby ho niekto obvinil, že nepíše pravdu. To, že takéto informácie zväčša nie sú hodnoverné, tak to si čitateľ neuvedomuje.

Okrem toho, boli preukázané konšpiračné stretnutia redaktorov na politicky činné osoby. Žeby podľa domácej úlohy Sorosa? Keby sa odhalili všetky konšpiračné aktivity DenníkaN je pravdepodobné, že ho môžeme bez výčitiek svedomia označiť za konšpiračné médium a zveriť ho do pozornosti NBÚ. Tento úrad si však DenníkN nebude všímať. Politicky to nemá dovolené...

Viac na:

https://dennikn.sk/...

https://www.soroseconomicdevelopmentfund.org/...

https://www.ta3.com/clanok/...

https://www.postoj.sk/...

https://e.dennikn.sk/minuta/2875798

https://www.startitup.sk/...

https://dennikn.sk/...

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Známka 1.4 (hodnotilo 45)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 96 čtenářů částkou 18 475 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 4: Zabudnutý škandál v Nemecku)27.05.24 20:20 Evropská unie 0

Pozvánka na panelovou diskuzi. Jak EU funguje pro svoje periferie?27.05.24 19:56 Česká republika 0

Ukrajinci zasáhli Rusům radar včasné výstrahy, 1800 kilometrů od hranic27.05.24 19:41 Rusko 2

Estonská premiérka - mírová jednání nejsou nutná (video)27.05.24 19:40 Estonsko 0

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 5

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč23.05.24 17:18 Česká republika 1

Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku23.05.24 10:28 Írán 0

Kdo je globální prediktor?22.05.24 20:51 Česká republika 6

Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu22.05.24 15:49 Ukrajina 5

Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly22.05.24 15:20 Slovensko 1

Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra22.05.24 12:16 Švýcarsko 0

O Zelenského prezidentství 22.05.24 08:32 Ukrajina 0

Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše. 22.05.24 08:25 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
22,74 Kč
Euro
24,69 Kč
Libra
29,03 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
15,14 Kč
Švýcarský frank
24,89 Kč
100 japonských jenů
14,50 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
6,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
25,63 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 474,75 Kč
1 unce stříbra
720,27 Kč
Bitcoin
1 589 608,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 163